forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 524

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/11/2017 : 03:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Hollywood doseže nove razine licemjerstva i ljigavosti. Svi dobro znamo o čemu se ovdje radi, ali ova Pandorina kutija sjw-a i veta na victim shaming prelazi sve mjere.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 10/11/2017 : 10:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Hm, nije mi jasan ovaj zadnji dio.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/11/2017 : 11:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler


nevezano:
kvragu, i Louis C.K.



Louis C.K. mi uopće nije iznenađenje. On baš ima tu vibru serijskog masturbatora.

Mada, sve te optužbe su izbanalizirale tu temu. Na kraju dođe na isto - kad te u mračnoj ulici na povratku iz posla siluje 10 crnaca i masturbacija u hotelskoj sobi pred kolegicom.

Čekam da počnu s "nosio je uske traperice i osjećala sam se neugodno".
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 10/11/2017 : 12:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Jasno da nije isto, ali je oboje prešlo granicu.

Međutim, nećemo u off-topic.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 10/11/2017 : 15:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Tipicna holivudska pretjerana reakcija. Najprije desetljecima ignoriraju problem, a sad ce onaj koji je silovao i onaj koji je ustipnuo ili pljesnuo zensku po guzici prije 30 g. zavrsiti u istom kosu.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/11/2017 : 23:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
The Blob (1988)

...Iliti Stvor susreće Žvakaću gumu


Iako se premisa sa nekakvim chewing gum čudovištem čini smiješnim ipak je ovo jedan solidan SF horror film. Naravno, nije ni blizu The Thingu po ničemu (ni po atmosferi, ni po glumi,a ni po režiji) ali je svejedno jedno nepretenciozno i zabavno djelce. Gledao sam ga kao klinac i moram priznati da mi je i danas dobar.
Ocjena:6/10
http://www.imdb.com/title/tt0094761/

P.S. Stavio sam ga u ovaj topic a ne u 40 dana... jer je ipak primarno SF.

Atomic blonde (2017)
Odličan film! Pravi špijunski akcijski triler sa fenomenalnom glazbenom podlogom. Gluma je prva liga, režija je odlična...Ma sve je na mjestu. Nije remek - djelo ali je definitivno jedan od boljih filmova ove godine. A još kad odmah na početku filma čujete Blue monday...
Ocjena:8/10
Mjuza u filmu:10/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/11/2017 : 23:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jbmti sad sam tek skužil da je ovaj gornji The Blob zapravo remake filma iz 1958. sa, paz'te sad, Stivom Mekvinom

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 11/11/2017 : 23:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Navodno je remake Bloba bolji od originala, usput imaš i Beware! The Blob iz 1972

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 12/11/2017 : 14:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Okja (2017) - http://www.imdb.com/title/tt3967856/


Borba jedne djevojčice za život njene genetski modifikovane svinje. Film je nekako neujednačen, negativci su karikature, ide se do nekih krajnosti kako bi se istakla poenta, ali je ukupni utisak o filmu solidan. Uglavnom, kritika industrijske proizvodnje mesa. 7/10

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 12/11/2017 : 19:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Meni je Okja bas fora bio film, a ona scena potjere po Seoulu s nasim trubacima u pozadini majstorski rezirana. Definitivno bolji film od Snow Piercera.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 12/11/2017 : 19:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Tjedni ketchup!

Za novu Star Wars trilogiju smo vec culi, a ici ce i live action serija - culi smo vec i za Kevina Spaceya, sto rece Wanderer, svaki tjedan, seksualni manijak jedan - glumacka podjela Shazama se nastavlja, film rezira David Sandberg (Lights Out, Annabelle: Creation) - radi se na filmu Crvena Sonja - Mumija je bila tako losa da se odustalo od Dark Universea - The Rock kao Black Adam vec u Suicide Squadu 2

Od starih vijesti mi je promaklo: ide spin-off Logana pod nazivom Laura!

https://editorial.rottentomatoes.com/article/rian-johnson-will-bring-us-a-new-star-wars-trilogy-and-more-movie-news/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/11/2017 : 19:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DragonSlayer

Navodno je remake Bloba bolji od originala, usput imaš i Beware! The Blob iz 1972



Nisam gledao prvi dio. Vrlo lako moguće
A ovaj iz '72. vidim ima dosta loše ocjene.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 12/11/2017 : 19:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Wind river

ok film, ni blizu tome koliko je nahvaljen na ovom forumu, puno puno puno bolji mi je Winter's bone
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 12/11/2017 : 21:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Meni je Okja bas fora bio film, a ona scena potjere po Seoulu s nasim trubacima u pozadini majstorski rezirana. Definitivno bolji film od Snow Piercera.



Taj prvi dio filma je dosta laganiji, poletniji, zabavniji, ali kad se ode u Ameriku film postane mnogo ozbiljniji i mračniji kako bi se istakla poenta. To je jedan od razloga za onu neujednačenost što pomenuh gore. A trubači su me baš iznenadili

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 12/11/2017 : 21:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Bitva za Sevastopol (2015) - http://www.imdb.com/title/tt4084744/

Film o Ljudmili Pavljučenko, heroini Sovjetskog Saveza i jednoj od najpoznatijih snajperista II svjetskog rata.

Nemojte da vas naslov zavara jer film nije prikaz bitke za Sevastopolj, već romansirana biografija jedne žene koju su okolnosti i talenat gurnule u rat.

Zanimljivo je da je film prikazan kroz flešbekove, a narator je Eleanor Roosevelt, koja je ugostila Ljudmilu u Bijeloj kući 1942. godine.

Film nosi jaku antiiratnu poruku, užasi rata su jasno prikazani, ratne scene uvjerljive, gluma i režija dobri, tako da je film za preporuku, i pored pomalo pretjeranog fokusa na romanse glavne junakinje.

EDIT: Zaboravih da pomenem da je Woody Guthrie, koji se kao lik pojavljuje u filmu, snimio 46' pjesmu "Miss Pavlichenko".

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 12/11/2017 21:49:57
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 12/11/2017 : 23:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Preporuka za "Brawl in cell block 99", nakon Bone Tomahawk jos jedan dobar i brutalan uradak istog rezisera, pratim njegovu dalju karijeru s velikim ocekivanjima.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/11/2017 : 00:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Preporuka za "Brawl in cell block 99", nakon Bone Tomahawk jos jedan dobar i brutalan uradak istog rezisera, pratim njegovu dalju karijeru s velikim ocekivanjima.



Nabavljam i nekoliko njegovih knjiga. Lik je faca i po!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/11/2017 : 01:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja sam upravo pogledao Brawl in cell block 99 pre 10 minuta sam ga zavrsio. Koje ludilo. Koj uzas! Ludilo od filma! Sjajan! Vince Vaughn fenomenalan i Don Johnson izuzetno sarmantan i zanimljiv.
Dajem mu 9/10 jer mi je na trenutke bio stvarno previse mucan za gledanje i ne znam da li cu ga u skorije vreme opet gledati.
Dok Bone Tomahawk od mene dobija 10/10 i njega cu bas da pogledam opet u skorije vreme.

Od novih rezisera koji su ispod radara da se tako izrazim bas imam velika ocekivanja od Craig S Zahlera, Taylor Sheridan i Jim Micklea.

Edited by - going going on 13/11/2017 01:16:24
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/11/2017 : 06:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni nije ni blizu mucan kao Bone Tomahawk, ali i dalje je covjek na svom tragu :D
Ono sto me narocito odusevljava je da se lik ne skriva iza nekih haoticnih cut-ova, vec osmisli dobro koreografiju tuce, da te ne zaboli glava dok gledas akciju u filmu.
Primjetan je i napredak u dijalozima, koji su u BH bili poprilicno losi i neubjedljivi.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/11/2017 : 14:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mucniji ti je Bone Tomahawk od Cell blocka?

Meni bas obrnuto. Onoliko slomljenih kostiju, glava, vilica, ruku, nogu u jednom filmu nisam video. Bas uzasavajuce. Dok je i Bone Tomahawk gadan ali cini mi se malo manje. A i vise volim westerne nego explotation filmove.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/11/2017 : 16:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E da i Vince Vaughn me je likom, ponasanjem i muskalaturom dosta podsecao na Vincent D'Onofriovog Kingpina iz Daredevila.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2017 : 02:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
http://www.tasteofcinema.com/2017/the-20-visually-stunning-american-noir-movies-ever/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 14/11/2017 : 18:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Bravo, majstore, noir je zakon!

edit: Evo jedne knjige koju svakako mogu preporuciti, unutra sam pronasao prilicno mnogo dobrih, a manje poznatih noir filmova: https://www.amazon.com/Comprehensive-Encyclopedia-Film-Noir-Essential/dp/1557838313

Edited by - fandango on 14/11/2017 19:00:38
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 14/11/2017 : 18:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
What Happened to Monday? http://www.imdb.com/title/tt1536537/

Akcijski SF-film norveskog redatelja Tommyja Wirkole (Dead Snow i nastavak), u kojem glume svedska glumica Noomi Rapace u sedmostrukoj (!) glavnoj ulozi, zatim Glenn Close, Willem Dafoe, Nizozemac Marwan Kenzari i Norvezanin Pål Sverre Hagen (nedavno glumio Thora Heyerdala), primio je prilicno mlacne kritike, ali je meni zato legao kao budali samar.

O cemu se u filmu radi? U svijetu bliske buducnosti zakonom je odredjena politika jednog djeteta i svako se odstupanje od norme drasticno kaznjava. No Willem Dafoe ipak uspijeva odgojiti svoje unuke sedmorke do odrasle dobi tako da sve preuzmu jedan identitet i izlaze iz stana tocno odredjeni dan u tjednu. Sve dok Ponedjeljka jednog ponedjeljka ne nestane. Nakon toga slijedi solidna dvosatna akcija za pustiti mozak na pasu. Radnja je u biti krizanac trilogije Philipa Josea Farmera "Dayworld" i filma "Children of Men", i jos k tome puna rupa ko svicarski sir. Ali ako vas to ne smeta, kao sto mene nije, mogu film svakako preporuciti.

Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 14/11/2017 : 19:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam prije nekog vremena, i nije mi se baš svidjelo. Kad već spominješ i usporedbe radi, Children Of Men mi je naprosto fantastičan, dok je ovdje sve .. mlako i prerazvučeno. Da nije Noomi, teško bih izdržao cijeli film

Usput, Dafoeovu ulogu je mogao odraditi bilo tko .. a Glenn Close izgleda kao smrt.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page
Page: of 524  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000