forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 19:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by going going

Sinoc pogledao po prvi put ovu filmcinu! Carlito`s way , ne znam kako je kod nas preveden da li Karlitov put ili Karlitov nacin , oba prevoda bi bila odgovarajuca!



Na IMDB pise da je na srpskom "Karlitov put". I da, film je klasika.

Bas ti zavidim da mozes po prvi put pogledati jos po koju klasiku. Meni su preostale one prastare ili najnovije, a u zlatnoj dobi samo retka se nađe ili neke ekstremne (ili sasave ili B-prod.).


Drukcije mi zadnje case pase Nikolaj Coster-Waldau, pa sam nasao nesto novije za pogledati
https://www.imdb.com/title/tt3282076/





Ti i ja poli imamo slican ukus!
Pogledace se ovaj sto si ostavio link, sad cu malo vise da gledam De Palmu, mislim da mi odgovara njegov stil.
Do sad sam od njegovih filmova pogledao:
-Carrie
-Scarface (4 puta)
-The Untouchables
-Carlito's Way
-Mission: Impossible
I to je to, a vidim da ima tu jos dosta erotskih trilera i krimi filmova.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/03/2020 : 20:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pogledaj Blow Out.
Meni je uz te koje si nabrojao ponajbolji De Palmin.

Edited by - swamp thing on 20/03/2020 20:56:55
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/03/2020 : 20:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Jedno pitanje - The Thing (mislim na Carpentera) sam mozda gledao kao klinac (osnovna prica mi je poznata, detalji manje), pa vec duze vreme premecem ideju u glavi da ga sada pogledam, ali razmisljam da ujedno pogledam i ovaj noviji iz 2011 koji sluzi kao prequel (mada u biti neke vrste remake).

Pa me zanima sta mi predlazete - da prvo pogledam ovaj noviji (zbog price) i onda stariji, ili ipak prvo stariji (da se nesto previse ne izda unapred i zbog atmosfere)?




Obavezno prvo Karpentera. Prikvel je bezveze, ne preporučujem uopšte, trošenje vremena.
Edit: Inače The Thing smatram jednim od onih "savršenih" filmova, ništa za oduzeti ili dodati, čista magija.

Edited by - swamp thing on 20/03/2020 21:00:38
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 22:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, The Thing je evergreen. Najprije original. Prequel nije smeće ali nije potreban. Pogledaj prequel ako nemaš niš drugo.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/03/2020 : 23:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ti i ja poli imamo slican ukus!
Pogledace se ovaj sto si ostavio link, sad cu malo vise da gledam De Palmu, mislim da mi odgovara njegov stil.



He he, ako se mozda secas, jednom sam ti napisao da sam sa 15-16 bio teski HC fan Doorsa, nabavio i hrpu knjiga (biografije, pjesme, isjecki iz novina i slike...), i secam se da sam tada u jednoj knjigi procitao da je ionako svako u dobu 14-17 jednom opsednut Doorsima. Sad ok, mozda to i je donekle istina, mada znam neke koji su ih samo povrsvo okusili (ono, reklo bi se samo best of i te price). No, osecao sam da je to receno nekako kao da su muzika za "decurliju", to jest tinejdzere. A ja sam si rekao ma neee, slusat cu ja njih celi zivot, to me nikada nece proci (jer znao sam i po sedmicu, dve samo njih slusati, jednom sam cak na jednu kazetu snimio Indian Summer bezbroj puta za redom, plus nekoliko ostalih pesama jer me tada toliko opametila, ili je bilo to isto i sa Break On Through (To the Other Side), moguce i to).
No... kasnije je ta vatra ipak malo popustila, dosle su i druge glazbene ljubavi, ali nijedna se ne moze meriti sa tom strascu koju sam tada osecao za Doorse (bolje da ne pisem kakva mi je soba izgledala, i zidovi.
Tako da, da... donekle mislim da ih u tom dobu mozes osetiti nekako najzesce, na puno, a kasnije ipak to malo izbledi (ili sam se samo ja prenajeo). Danas mi je svakako domace svaki put kad cujem bilo koju njihovu pesmu, ali opet nema vise tog plama.

Te me stoga zanima kako ti danas stojis sa njima? Sigurno su tu u međuvremenu dosli i drugi bendovi, ali da li ima jos dovoljno jak plamen, gasi se polako ili samo tinja?


Eto, setio sam se na to vec par puta pa rekoh da te pitam, a nikako da se setim na pravom topicu. Kao ni sada nije pravi, ali dobro...



Drukcije sto se De Palme tice ti svakako preporucujem Casualties of War (1989), kao i vec pomenuti Blow Out (1981), a dodao bih i Dressed to Kill (1980). Ovi noviji su onak, neki ok, neki mah, ali to ces vec sigurno jednom naici na njih.

Da, dobro je ici tako po reziserima, mozda bih cak preporucio da ako si vec odlucio pogledati nekoliko njegovih starijih filmova da krenes hronoloski, znaci prvo sa starijima pa na gore. Ponekad se tako dobro vidi kako neko gubi onaj svoj sjaj, ili je pak samo drukcije ali jos uvek ima ono necega, a neko se tek kasnije dobro razmase.

Recimo Oliver Stone je bio majka u 80-ima i pocetkom 90-ih, ali kasnije mu se "posrecilo" samo jos tu i tamo. Ali kad pogledam unazad, kakav je to reziser bio.

Ili Shyamalan je prakticki skolski primer rezisera koji se gasi dok skoro ne ugasi, a poceo je tako blistavo, tako obecavajuce. Mada ok, popravio se on tu u prosloj deceniji.





Edit: Ok, odluceno - prvo original Stvora, a onda dođe na red i "remake", to jest prequel. Nekako sam se i naginjao na tu variantu ali rekoh ipak da pitam fanove. Heh, mozda bi bilo bolje zbog price prvo pogledati prequel, ali to nije stvar u Stvoru. Ocigledno.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 20/03/2020 23:15:37
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/03/2020 : 09:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by going going

Ti i ja poli imamo slican ukus!
Pogledace se ovaj sto si ostavio link, sad cu malo vise da gledam De Palmu, mislim da mi odgovara njegov stil.



He he, ako se mozda secas, jednom sam ti napisao da sam sa 15-16 bio teski HC fan Doorsa, nabavio i hrpu knjiga (biografije, pjesme, isjecki iz novina i slike...), i secam se da sam tada u jednoj knjigi procitao da je ionako svako u dobu 14-17 jednom opsednut Doorsima. Sad ok, mozda to i je donekle istina, mada znam neke koji su ih samo povrsvo okusili (ono, reklo bi se samo best of i te price). No, osecao sam da je to receno nekako kao da su muzika za "decurliju", to jest tinejdzere. A ja sam si rekao ma neee, slusat cu ja njih celi zivot, to me nikada nece proci (jer znao sam i po sedmicu, dve samo njih slusati, jednom sam cak na jednu kazetu snimio Indian Summer bezbroj puta za redom, plus nekoliko ostalih pesama jer me tada toliko opametila, ili je bilo to isto i sa Break On Through (To the Other Side), moguce i to).
No... kasnije je ta vatra ipak malo popustila, dosle su i druge glazbene ljubavi, ali nijedna se ne moze meriti sa tom strascu koju sam tada osecao za Doorse (bolje da ne pisem kakva mi je soba izgledala, i zidovi.
Tako da, da... donekle mislim da ih u tom dobu mozes osetiti nekako najzesce, na puno, a kasnije ipak to malo izbledi (ili sam se samo ja prenajeo). Danas mi je svakako domace svaki put kad cujem bilo koju njihovu pesmu, ali opet nema vise tog plama.

Te me stoga zanima kako ti danas stojis sa njima? Sigurno su tu u međuvremenu dosli i drugi bendovi, ali da li ima jos dovoljno jak plamen, gasi se polako ili samo tinja?


Eto, setio sam se na to vec par puta pa rekoh da te pitam, a nikako da se setim na pravom topicu. Kao ni sada nije pravi, ali dobro...



Drukcije sto se De Palme tice ti svakako preporucujem Casualties of War (1989), kao i vec pomenuti Blow Out (1981), a dodao bih i Dressed to Kill (1980). Ovi noviji su onak, neki ok, neki mah, ali to ces vec sigurno jednom naici na njih.

Da, dobro je ici tako po reziserima, mozda bih cak preporucio da ako si vec odlucio pogledati nekoliko njegovih starijih filmova da krenes hronoloski, znaci prvo sa starijima pa na gore. Ponekad se tako dobro vidi kako neko gubi onaj svoj sjaj, ili je pak samo drukcije ali jos uvek ima ono necega, a neko se tek kasnije dobro razmase.

Recimo Oliver Stone je bio majka u 80-ima i pocetkom 90-ih, ali kasnije mu se "posrecilo" samo jos tu i tamo. Ali kad pogledam unazad, kakav je to reziser bio.

Ili Shyamalan je prakticki skolski primer rezisera koji se gasi dok skoro ne ugasi, a poceo je tako blistavo, tako obecavajuce. Mada ok, popravio se on tu u prosloj deceniji.





Edit: Ok, odluceno - prvo original Stvora, a onda dođe na red i "remake", to jest prequel. Nekako sam se i naginjao na tu variantu ali rekoh ipak da pitam fanove. Heh, mozda bi bilo bolje zbog price prvo pogledati prequel, ali to nije stvar u Stvoru. Ocigledno.




Ništa nećeš propustiti u priči, no sikiriki
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/03/2020 : 10:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Poli


Jedno pitanje - The Thing (mislim na Carpentera) sam mozda gledao kao klinac (osnovna prica mi je poznata, detalji manje), pa vec duze vreme premecem ideju u glavi da ga sada pogledam, ali razmisljam da ujedno pogledam i ovaj noviji iz 2011 koji sluzi kao prequel (mada u biti neke vrste remake).

Pa me zanima sta mi predlazete - da prvo pogledam ovaj noviji (zbog price) i onda stariji, ili ipak prvo stariji (da se nesto previse ne izda unapred i zbog atmosfere)?




Obavezno prvo Karpentera. Prikvel je bezveze, ne preporučujem uopšte, trošenje vremena.
Edit: Inače The Thing smatram jednim od onih "savršenih" filmova, ništa za oduzeti ili dodati, čista magija.


Potpisujem sve što je swampi rekao.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 20:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by going going

Ti i ja poli imamo slican ukus!
Pogledace se ovaj sto si ostavio link, sad cu malo vise da gledam De Palmu, mislim da mi odgovara njegov stil.



He he, ako se mozda secas, jednom sam ti napisao da sam sa 15-16 bio teski HC fan Doorsa, nabavio i hrpu knjiga (biografije, pjesme, isjecki iz novina i slike...), i secam se da sam tada u jednoj knjigi procitao da je ionako svako u dobu 14-17 jednom opsednut Doorsima. Sad ok, mozda to i je donekle istina, mada znam neke koji su ih samo povrsvo okusili (ono, reklo bi se samo best of i te price). No, osecao sam da je to receno nekako kao da su muzika za "decurliju", to jest tinejdzere. A ja sam si rekao ma neee, slusat cu ja njih celi zivot, to me nikada nece proci (jer znao sam i po sedmicu, dve samo njih slusati, jednom sam cak na jednu kazetu snimio Indian Summer bezbroj puta za redom, plus nekoliko ostalih pesama jer me tada toliko opametila, ili je bilo to isto i sa Break On Through (To the Other Side), moguce i to).
No... kasnije je ta vatra ipak malo popustila, dosle su i druge glazbene ljubavi, ali nijedna se ne moze meriti sa tom strascu koju sam tada osecao za Doorse (bolje da ne pisem kakva mi je soba izgledala, i zidovi.
Tako da, da... donekle mislim da ih u tom dobu mozes osetiti nekako najzesce, na puno, a kasnije ipak to malo izbledi (ili sam se samo ja prenajeo). Danas mi je svakako domace svaki put kad cujem bilo koju njihovu pesmu, ali opet nema vise tog plama.

Te me stoga zanima kako ti danas stojis sa njima? Sigurno su tu u međuvremenu dosli i drugi bendovi, ali da li ima jos dovoljno jak plamen, gasi se polako ili samo tinja?


Eto, setio sam se na to vec par puta pa rekoh da te pitam, a nikako da se setim na pravom topicu. Kao ni sada nije pravi, ali dobro...






Secam se tog tvog posta naravno, to je bilo u Doors topicu u podforumu Glazba, ja sam otvorio taj topik! Secam se kao najstrastvenije fanove Doorsa tebe i mr murdoca!
To je bilo pre jedno 6, 7 godina.
Najvise sam ih slusao od 15 do 17 godine, toliko puta sam odslusao sve zvanicne albume da ih znam napamet, znam redosled pesama, svaki trenutak kad ce Rej Manzarekov solo (idalje moj omiljeni clan benda je Rej Manzarek njega duboko postujem), kad ce Morison da vrisne, kad ce Robby da uleti s flamenko gitarom, Densmorov solo na bubnjevima. Pa sam odlsusao neobjavljene pesme, pa ona dva odnosno tri albuma posle Dzimove prerane smrti i svideli su mi se i Other Voices i Full Circle. Usledili su filmovi, Oliver Stoun, dokumentarci, isecci iz emisija, intervjui itd... Nabavio i dve tri knjige sve sem Manzarekove biografije Light my fire.

I na kraju sam ih se toliko naslusao da vise nisam mogao da ih slusam, sad ih skoro uopste ne slusam samoinicijativno, ali kad god naidju na radiju ili emisija o njima, gledam i slusam i obradujem se kao kad sam bio klinac. Naisli su drugi bendovi i drugi izvodjaci ali ni za kim nisam bio tako lud. Sad naprimer slusam kao lud opet posle par godina Outlaw country Waylona Jenningsa, Casha, Hank Williamsa Jr, Krisa, Williea... Ali doorsi su najveca ljubav i bukvalno sam hodajuca enciklopedija doorsa kako me zovu prijatelji. Medjutim, nikako godinama nisam mogao da nadjem Manzarekovu knjigu Light my fire i prosle godine mi je za rodjendan devojka nasla i poklonila upravo tu knjigu i knjigu poezije doorsa, jer zna kakav sam fan bio. Bas me je obradovala!
Tako da istina je da se vatra smanjila, ali nije se u potpunosti ugasila. Ali kad god cujem neku njihovu pesmu, vatra se odmah pali!

Izvinjavam se na offtopicu

Evo malo on topica:
quote:

Recimo Oliver Stone je bio majka u 80-ima i pocetkom 90-ih, ali kasnije mu se "posrecilo" samo jos tu i tamo. Ali kad pogledam unazad, kakav je to reziser bio



Apsolutno se slazem Platoon, Born on the 4th of July, vec gorespomenuti The doors, Wall street, scenario za Scarface u reziji De Palme, JFK, meni je dobar i kasniji W (O Dzordzu W Busu). A i razgovori s Putinom su mi odlicni!
Morao bih da pogledam Natural born killers i Nixona i ostatak njegove recentnije filmografije.

Edited by - going going on 21/03/2020 20:37:01
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 21:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kad vec pricasmo o Karlitovom putu juce i na prethodnoj strani topika pronasao sam na jutjubu ovaj The making of Carlito`s way koji je bio na DVD izdanju filma. Govore Brian de Palma, scenarista filma Koepp, producent filma i autor, inace sudija, koji je napisao knjige Carlito`s way i After Hours na osnovu kojih je napravljen film.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/03/2020 : 23:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Tako da istina je da se vatra smanjila, ali nije se u potpunosti ugasila. Ali kad god cujem neku njihovu pesmu, vatra se odmah pali!


Morao bih da pogledam Natural born killers i Nixona i ostatak njegove recentnije filmografije.



Dobro da vatra jos grije. A da se godinama smanjila... eto, nekako sam i to ocekivao. Ali sigurno to niko od nas ne bi menjao da se moze vratiti ili da to ne dozivi, u to sam siguran.


Sto se ova dva Stonova filma tice, NBK je odlican, a koliko me secanje jos drzi i Nixon je sasvim ok. NBK je sa svojom psihadelijom i ludoscu donekle blizu Morrisonu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/03/2020 : 00:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by going going

Tako da istina je da se vatra smanjila, ali nije se u potpunosti ugasila. Ali kad god cujem neku njihovu pesmu, vatra se odmah pali!


Morao bih da pogledam Natural born killers i Nixona i ostatak njegove recentnije filmografije.



Dobro da vatra jos grije. A da se godinama smanjila... eto, nekako sam i to ocekivao. Ali sigurno to niko od nas ne bi menjao da se moze vratiti ili da to ne dozivi, u to sam siguran.





Slazem se, apsolutno!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/03/2020 : 00:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pogledao jucer ovaj posljednji De Palmin film

Domino (2019)
https://www.imdb.com/title/tt3282076/


Sad, prvo jedna pozitivna vijest u vezi ove situacije u kojoj se nalazi cijela planeta. Negdje u filmu se pojavi i datum kada se radnja filma odvija i to je 20. 6. 2020, a idemo preko Danske do Belgije i dole do Spanjolske, a nigdje nikakvog znaka o koroni, ljudi na ulicama, ono nista. Znaci, prezivjet cemo.


A sad ozbiljno.
Zapravo ne znam na koji nacin bi gledao na film. Kao na dobar B-razredni ili...
Hm... imamo Nikolaja Coster-Waldaua koji je danski policajac, ali svi pricaju engleski. Zapravo, jednom (na TV?) se cuje danski jezik, ili kad govore na francuskom te arapskom. Ono, ako je do Amera pa da im ne trebaju titlovi, glupo je.
Znaci, Nikolaj je policajac kome u jednoj akciji umrije stariji partner, a kasnije sazna neke stvari o djevojki sa posla koju sevi i pokojnom prijatelju. No, prica ide u drugu smijer kasnije, i dalje hara Europom Isis i priprema bombaske akcije i napade (koje snima, i dronovima) te bla bla... Ma ono, atmosfera sa glazbom ponegdje kao kod Hitchcocka, ali sve je cudno, B-razredno, no ima nesto tragova starih majstora. Ali po treci put, za B-razredni film.

Ako se film preskoci, ne gubi se time nista. No, ako niste picajzla moze se proci, ima i neke zanimljive momente i nije pravi trash ili namjerno takav (barem se nadam... ili mozda i je?).



Edit: Evo, i sefe rece kaze...

According to an article from Aug. 2017, the film had "a budget of NOK 50 million [about $6 mill.], of which the Copenhagen Film Fund has contributed two million to get eight or nine [shooting] days to Copenhagen". De Palma later complained in interviews that the film was "underfunded" and shooting it was a "horrible experience" because of many delays, but it could be completed and the final result was "very good".

De Palma complained about the difficult production conditions: "I had a lot of problems in financing. I never experienced such a horrible movie set. A large part of our team has not even been paid yet by the Danish producers. The film is finished and ready to go out, but I have no idea what its future will hold, it is currently in the hands of the producers. This was my first experience in Denmark and most likely my last."


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 22/03/2020 00:41:11
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/03/2020 : 17:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Preksinoc konacno pogledao The Thing u miru, i wow, dobra filmcina iako uz pomalo B-razrednu razradnju.

https://www.imdb.com/title/tt0084787/


Mislim da je stvarno dobro prestao test vremena, dobro tece, nema praznog hoda, nije predugacak, ma sve 5. Cak su i specijalni efekti sasvim ok za to godiste.
Zanimljivo mi je bilo citati kako je bio film primljen kada je izasao, ispljuvan i od kriticara i od fanova, a danas...

Dobro je to Carpenter uradio, i za muziku gdje nije upotrijebio Morriconejevu sasvim je dobro ispalo sto je sam napravio.
I dalje se ne sjecam da li sam gledao cjeli film kao klinac ili samo neke scene... nesto malo mi je bilo poznato ali mislim da ga do sada nisam pogledao u cjelini. Sada i bolju polovinu nagovaram da odgleda (ono, Kurt Russell, nije horror, poudarak je na prici, nema onih boooh skakavaca kao u nekim glupim horrorima, ako ti je Alien bio gledljiv ovdje je jos 10 puta manje horror stvarcica, opet prica...) pa da vidim ako ju uspijem nagovoriti.

Ali kad se setim kako je covjek krenuo sa Dark Star... brrrr, jedva gledljivo. Zapravo i nije (pogotovo one scene unutra sa onim loptotikvama sa nogama - kad sam vec gore rekao da je sa Stvorom dobro prosao sa efektima). Ali ok, to je bio zapravo kratki studentski filmcic koje je onda razvucen da bude film (mozda i bolje da nije).



Ajde, kad sam vec skinuo i prequel da i njega pogledam ovih dana, ali ni ja ne ocekujem mnogo.
A za prvu verziju iz '51 jos ne znam... vjerojatno ju necu pogledati u skoro vrijeme. Ipak su efekti u 50-ima vecinom bili za onu stvar (a ne za stvora ), vidio sam kadrove.
https://www.imdb.com/title/tt0044121/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/03/2020 : 21:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Baci oko na yt o tome kako su snimali The Thing, interesantno skroz. Ja volim pogledati te dodatke, da vidim kako su izveli specijalne efekte, maske i slično u pojedinim filmovima.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2020 : 01:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao u prethodnih par dana

Baby driver (2017)
Okej zabava, tinejdzerski film, okej za pogledati, kao neki produzeni muzicki spot
Taxi driver (1976)
Po drugi put, ovog puta mnogo bolji utisak nego pri prvom gledanju. Bas jak film!
Realna prica (2019)
E ovo mi je najprijatnije iznenadjenje! Rediteljski debi Gordana Kicica u sjajnom filmu. Necu nista vise da vam pricam. Dobar humor, lepa prica, nije njanjavo. Preporuka!
Golden boy (1939)
Prvi film u kom legendarni William Holden ima glavnu ulogu. Sjajna drama, super likovi, malo boksa, malo muzike. Bas lep film. Tu je i sjajna Barbara Stajnvik. Preporucujem.
Taxi blues (2019)
Pokusalo da bude duhovito medjutim neuspesno. Andrija Milosevic simpatican ali los scenario je los scenario.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2020 : 01:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlican dokumentarac o zivotu i delu Williama Holdena ( Sunset BLVD, Wild Bunch, Golden boy, Stalag 17, Sabrina, Network)

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/03/2020 : 08:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Yesterday (2019)
jako zanimljiva ideja o svijetu u kojemu nitko osim glavnog junaka ne zna za Beatlese, ali na kraju samo jako loš film
šteta ideje
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/03/2020 : 08:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Sada i bolju polovinu nagovaram da odgleda (ono, Kurt Russell, nije horror, poudarak je na prici, nema onih boooh skakavaca kao u nekim glupim horrorima, ako ti je Alien bio gledljiv ovdje je jos 10 puta manje horror stvarcica, opet prica...) pa da vidim ako ju uspijem nagovoriti.




hmmm
Alien mi je više triler, a one scene kad Thing mijenja oblike mi je čisti horor
prije bih rekao da je obrnuto - da je Alien manje horor od Thinga
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/03/2020 : 09:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Baci oko na yt o tome kako su snimali The Thing, interesantno skroz. Ja volim pogledati te dodatke, da vidim kako su izveli specijalne efekte, maske i slično u pojedinim filmovima.




evo naša sam ovo što traje gotovo sat i pol:
https://www.youtube.com/watch?v=24SFN5U32ms
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 28/03/2020 : 10:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
E to
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3732 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 28/03/2020 : 10:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Onward (Pixar, 2020)

Premda spada u animirane filmove gotovo svi uraci Pixara toliko se dobro probijaju na tržište zbog reputacije svog studija da zaslužuju biti i među filmovima.
Kao i uvijek s ovim studijom setting je jako neobičan, izuzetno logičan i posložen i genijalno izveden. Ovdje se radi o fantasy svijetu punom razno raznih imaginarnih bića koji su zaboravili na bacanje spellova i priklonili se modernom "ljudskom" životu. Prva polovica filma je klasično dobra, dojmljiv world building, animacija na visokom nivou, ali mi je nedostajalo nečeg posebnog što obično u Pixar filmovima ima. Onda dođe zadnjih pola sata gdje redatelj i scenaristi odluče izvući sve adute iz rukava i naprave iznimno emotivan, ingeniozan i uistinu divan zaključak ovog filma, jedna od jačih konkluzija animiranih filmova u zadnje vrijeme.
Tu je i prilično jaki voice cast s Juliom Louis-Dreyfus, Tom Hollandom i Chris Prattom koji jako dobro funkcioniraju kao jedna dinamična i neobično složna obitelj.
Sve u svemu još jedan izuzetno kvalitetan, standardno inteligentan i divan crtić iz studija Pixar. Možda zbog malo otegotnijeg i ne tako razrađenog prvog dijela filma mi dojam nije na razini Toy Storyja, Wall-E ili Monsters Inc., ali definitivno će biti jedan od boljih filmova ove godine. 4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/03/2020 : 13:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Onward (Pixar, 2020)

Premda spada u animirane filmove gotovo svi uraci Pixara toliko se dobro probijaju na tržište zbog reputacije svog studija da zaslužuju biti i među filmovima.


Misliš na temu, ili na nešto drugo?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/03/2020 : 16:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
i animirani filmovi su filmovi
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2020 : 17:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je don_draper to rekao zbog teme, zasto je pisao u animiranom filmu u topicu filmovi & co a ne u zasebnom topiku koji postoji za animirani film.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2020 : 17:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
edit
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.77 seconds. Snitz Forums 2000