forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2020 : 17:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sinoc, na nagovor drage, The Notebook (2004) rekoh ajde da pogledam i to vec jednom, posto obozavam Rajana Goslinga (pogotovo fazu od 2009. odnosno od Larsa and the real girl pa nadalje) i Rejcel MekAdams bas volim.

I film je skroz dobar, nije neko ludilo ili remek delo, ali fino mi je legao, sem samog kraja pretposlednjeg kadra koji mi je isuvise patetican. Prica je neka kombinacija Splendor in the grass (zbog roditelja) i stremi da bude novi Gone with the wind ali naravno da ne moze da bude takvo monumentalno delo. Ali svakako zabavno i zanimljivo.

Sjajna gluma i ocigledna hemija izmedju Goslinga i MekAdamsove smestena u nostalgicni filter juga SAD pred i post WWII, sa swing i jazz muzikom, oblacenjem, automobilima cini ovaj film vrednim gledanja.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/03/2020 : 18:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Mislim da je don_draper to rekao zbog teme, zasto je pisao u animiranom filmu u topicu filmovi & co a ne u zasebnom topiku koji postoji za animirani film.



Nisam vidio da je itko raspravu u ovoj temi ograničio isključivo na igrane filmove.

Dovoljno je pogledati prvi post.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/03/2020 : 19:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pogledao sinoc i ovu novu verziju Stvora, prequel...

The Thing (2011)
https://www.imdb.com/title/tt0905372/

...ali i da nisam. Dobro, nije mi zapravo zao. Sto se same price tice to je plus da su pokusali dodati jos nesto, malo vise pojasniti, svemirski brod... ali realizacija je toliko tipicna da zali Boze uz hrpu plot holesa. Ono, monstrum mora da zavija i pravi besne King Kong poteze (samo sto nije poceo da se lupa po prsnom kosu ), plus tipicne horror scene sa muzikom, atmosferom i booo efektiama, ali sve tako jebeno predvidljivo. Zato, palac gore za pokusaj, ali koji je dosadno propao. Beh i zijev. Fora kad dođe odjavna spica pa krene onaj pocetak iz originala, ali to sam vec "znao", ocekivao. Neke od tih norveskih zrtava su malo drugacije izgledale u originalu, pa su se mogli malo vise potruditi. I ona fora sa krvlju je ocigledno tu samo zbog originala jer je ispala nepotrebno i neozbiljno, nerealno.

recimo jedan goof iz filma: "The Thing can't replicate non-organic materials, but seems to have no problem replicating the clothing of its victims including zips and belts etc. in order to fool the humans into thinking it's one of them when it needs to."


No, onaj doku cu sigurno pogledati.







Aha, prije vremena pogledao i ovo, jer je kolega (dok je striparna jos radila, tamo) napisao da je ok film.

Anna (2019)
https://www.imdb.com/title/tt7456310/

Posljednji Bessonov film ali nista zapravo spektakularno ili da se MORA vidjeti. Dobro, nije toliko lose, moze se ubiti vrijeme sa njim ali je samo filler vise manje.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 28/03/2020 20:37:24
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/03/2020 : 20:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Goinze, ako slucajno jos nisi gledao (ne znam kako stojis sa skandinavskom filmografijom), ovo je jedan od odlicnih pocetaka Vinterberga dok se jos prkosio... ali odlican je i dan danas, prvi iz te Dogme 95 koju su tada furali Vinterberg i von Trier.

Festen (1998) aka Proslava
https://www.imdb.com/title/tt0154420/



Za odlicne drame (ali neke su i mucne) je tu i danska redateljica Susanne Bier, recimo od ovoga njezinog filma dalje
https://www.imdb.com/title/tt0315543/

Kasnije je pocela snimati i sa americkim glumcima ali njezini danski filmovi su top.



Edit: Naravno, ne znam gde si trenutno, kod kojih rezisera, vidim da se i Gosling prati (ono sto se jos nije pogledalo, The Notebook je sasvim ok, mozda ce se vise svideti zenama ali je dobar), no ako se nekad spremas na nesto novo... naravno, ako vec nisi pogledao dobar dio Vinterberga, von Triera ili Bierove.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 28/03/2020 20:25:25
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/03/2020 : 20:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam pre par dana Čovek koji je ubio Don Quixotea.

E sad, kapiram šta su oni pokušali da urade, ali mi je nekako sve to jedva i usiljeno. Šta sam propustio?
Ili je film jednostavno loš, pa nisam ništa propustio? :D

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 28/03/2020 20:41:18
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/03/2020 : 20:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Bravo Poli!

Festen odličan! Ima Vinterberg još dobrih uradaka, ali ništa na toj razini. Od Bierove sam pogledao samo oskarovca Hævnen i to je dobro. Nikako da pogledam ono vražje Vjenčanje, na listi mi je već sto godina. Naravno od Danaca (suvremenih, jelte) von Trier najbolji. Tu je najbolje proći cijelu filmografiju redom, nema lošeg filma.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/03/2020 : 20:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Pogledao sam pre par dana Čovek koji je ubio Don Quixotea.

E sad, kapiram šta su oni pokušali da urade, ali mi je nekako sve to jedva i usiljeno. Šta sam propustio?
Ili je film jednostavno loš, pa nisam ništa propustio? :D


Meni je bio zabavan. Čak bih rekao da mi je među boljim Gilliamovim filmovima.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/03/2020 : 22:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Festen odličan! Ima Vinterberg još dobrih uradaka, ali ništa na toj razini. Od Bierove sam pogledao samo oskarovca Hævnen i to je dobro. Nikako da pogledam ono vražje Vjenčanje, na listi mi je već sto godina. Naravno od Danaca (suvremenih, jelte) von Trier najbolji. Tu je najbolje proći cijelu filmografiju redom, nema lošeg filma.



Ne ne ne ne! Nemoj se zaustaviti kod Bierove (samo) sa Efter brylluppet (btw, to mi je bio njezin prvi film koji sam pogledao, kasnije sam rekao moram vidjeti sve sta je napravila i unazad i sto nam novije dođe, jedino Hævnen sam isao cak u kino da gledam).
Zapravo ja sam mislio da si gledao njezine filmove pa te ni nisam imao na umu, ono, da treba mali poticaj.
Zapravo, to da zenska obrađuje teske teme mislim da tebi ne pada tesko. Dapace i stavise, bit ce to plus. Barem mislim da je tako.

Znaci, svakako pogledati:
Elsker dig for evigt (2002) - zajeban ali odican film
Brødre (2004) - odlican i jer je ipak original i americki remake nije bio ni potreban (kao ni kod Flickan som lekte med elden)
Efter brylluppet (2006) - vec pomenuto, odlican
Hævnen (2010) - isto odlican

En chance til (2014) - nisam siguran da li bih rekao odlican ali svakako dobro napravljen, ali jos jedan njezin zajeban film, iz kasnije ere

Things We Lost in the Fire (2007) - ma je ok, ali ne mogu se otjeti misli da bi bio bolji da je danski (ali tu imamo Benicia Del Tora, Halle Berry, Davida Duchovnyja)
Den skaldede frisør (2012) - dobro to je sad romanticna drama i komedija u stilu vec par drugih (da u Mama Mia nema pjevanja to bi bilo to), a i pomenuti zanri zajedno kod mene ne mogu kotirati najvise pa...

Serenu i Bird Box (jos) nisam gledao, ali vjerujem da su sasvim dobri filmovi


Heh, skuzio sam da sam upoznao Madsa Mikkelsena i Nikolaja Coster-Waldauja upravo zbog nje i njezinih filmova, jos prije su postali međunarodno poznati.






A sto se Vinterbergovog Festen tice, mislim da bi ga morali cesce spomenuti. Film je jebena klasika i MUST SEE za svakog pravog filmoljubca i cineasta. Mislim da bolje ne moze, pogotovo ne na nacin "Dogme".
Eh, mozda bi se Kubrick (da je htio!) mogao pribliziti tome kad se sjetim snimanja uz one svijece u Barry Lyndonu, ali onda se odmah sjetim kakav perfekcionist je bio Stanley pa znam da bi se prije upucao nego cjeli film (ili vecinu) snimio iz ruke i bez ozbiljne postprodukcije. Ma ne bi on izdrzao ni 5 minuta tako.

Ono, kad ti je pun kurac americkih CGI, superjunackih i Rambo I-know-it-all-and-best filmova, onda pogledas jedan Festen i znas da ima jos nade za film (ako je bilo tako prije +20 godina valjda je i danas moguce). Film kod kojeg je vazna prije svega prica ispricana sto realisticnije i ozbiljnije koliko je moguce, ali da nema jebene shakey kamere. Kad imas osjecaj da zapravo gledas dokumentarac, neku realnu snimku iz zivota, dobro, skoro tako (drukcije je to ono nesto sto volim kod filmova ako je napravljeno kako treba, ne znam, trenutno mi pada na um Traffic, ali ima boljih primjera).









Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 28/03/2020 22:50:50
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 28/03/2020 : 22:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by don_draper

Onward (Pixar, 2020)

Premda spada u animirane filmove gotovo svi uraci Pixara toliko se dobro probijaju na tržište zbog reputacije svog studija da zaslužuju biti i među filmovima.


Misliš na temu, ili na nešto drugo?



Mislio sam na temu, nisam otvarao ove stare postove pa nisam ni skužio da ima i tu već o animiranima govora. Inače ima tema o animiranim filmovima, ali nije baš pretjerano aktivna i uglavnom su zadnji postovi traileri pa sam htio skrenuti pažnju na ovaj crtić u popularnijoj temi

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/03/2020 : 09:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Znaci, svakako pogledati:
Elsker dig for evigt (2002) - zajeban ali odican film
Brødre (2004) - odlican i jer je ipak original i americki remake nije bio ni potreban (kao ni kod Flickan som lekte med elden)
Efter brylluppet (2006) - vec pomenuto, odlican



Ove ću sigurno pogledati (jednom). A što se tiče ovih nakon Hævnen, pratim ja što ona radi, ali ne djeluje mi to ništa posebno interesantno. Gledao sam Bird Box i bolje bi bilo da nisam. Doduše bila mi je fora mini-serija koju je režirala - The Night Manager. A vidim da će sad i neka nova sa Nicole Kidman, to bih isto mogao pogledati.

Za Festen stoji sve što govoriš. Odličan film koji se nedovoljno spominje. Inače od Vinterberga vrijedi istaknuti i Jagten, a očekujem nešto i od Submarino i Far from the Madding Crowd, samo nikako da ih pogledam. Ovaj novi - Druk, također djeluje zanimljivo, pitanje je samo kad će biti dostupan s obzirom na situaciju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/03/2020 : 15:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ova posljednja 2 of Bierove, Serena i Bird Box, 5 i pol culo mi nekako zvoni u vezi njiju da nije to to, pa mozda i zato malo cekam. Nekako joj ti americki ne uspijevaju najbolje. Steta. Ali i dalje nema toliko pad kao npr. Shyamalan.

Sto se Vinterberga tice, tako je, Jagten je odmah iza Festen, stvarno dobar film, i uz zanimljivu tematiku. Ako vec ne postoji neki americki remake, valjda ce ga jos biti (iako postoji nekoliko filmova sa slicnom tematikom, no malo ih je, sto je valjda i dobro). Submarino je dobar (nije odlican ali ga svakako vrijedi pogledati), Far from the Madding Crowd jos nisam gledao ali mi stoji na listi (kao hrpa drugih), Kollektivet je isto dobar plus zabavan, dobra i drugacija komedija, ali cudi me da jos nisam pogledao Kursk. I ovaj leti na listu (ako nije vec tamo negdje zakopan).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2020 : 16:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Pogledao sinoc Lawless (2012), scenario i muziku za film pisao Nick Cave, rezira John Hilcoat, a glume Shia LaBeouf, Tom Hardy, Gary Oldman, Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Jason Clarke i Guy Pearce.
Bas moj tip filma, odlican!
Preprucujem!


Sto se tice Vinterberga, njega nisam gledao od ekipe iz Dogme 95, odnosno uopste iz Skandinavskih krugova. Gledao sam Von Triera od ranijih filmova Europu koja je odlicna i gledao sam njegove novije filmove. Morao bih da se posvetim malo vise Trieru, a i da oktrijem Vinterberga.
Od tih ,,severnjaka" najvise volim Nicolasa Windinga Refna i njegovu Pusher trilogiju (mislim da treci deo nisam gledao), Drive, Only god forgives i Neon demon. Moram da pogledam Bronsona i Valhalla Rising.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/03/2020 : 16:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bronson svakako odlican ako ne "samo" veoma dobar, a VR je... nesto posebno. :D Mislim, ipak je bolje da znas da nije obican tip filma, ali ok, nije ni nesto tipa Lynch, i stvarno je dobro snimljen.


Kad ti ponestane materijala, svakako okreni Vinterberga, mozda bas tim redom Festen > Jagten... a i siguran sam da te barem 3 Bierina filma nece razocarati (jedino ima teske tematike).


Shvatio sam da iako volim skandinavsku realnost u filmovima, premalo ih pogledam. Svake toliko zaboravim na njih i kad krenem iznova uvek se pozitivno iznenadim.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/03/2020 : 17:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by manhunter

Pogledao sam pre par dana Čovek koji je ubio Don Quixotea.

E sad, kapiram šta su oni pokušali da urade, ali mi je nekako sve to jedva i usiljeno. Šta sam propustio?
Ili je film jednostavno loš, pa nisam ništa propustio? :D


Meni je bio zabavan. Čak bih rekao da mi je među boljim Gilliamovim filmovima.





Jeste zabavan, pogotovo prva polovina filma. Druga polovina je kao da mu je Kusturica bio asistent. Drugim rečima, neke stvari su tu zbog sebe samih, nemaju nikakvog uticaja na priču, a nemaju ni nekog smisla. Drugim rečima, malo je preterano.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/03/2020 : 19:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by manhunter

Pogledao sam pre par dana Čovek koji je ubio Don Quixotea.

E sad, kapiram šta su oni pokušali da urade, ali mi je nekako sve to jedva i usiljeno. Šta sam propustio?
Ili je film jednostavno loš, pa nisam ništa propustio? :D


Meni je bio zabavan. Čak bih rekao da mi je među boljim Gilliamovim filmovima.





Jeste zabavan, pogotovo prva polovina filma. Druga polovina je kao da mu je Kusturica bio asistent. Drugim rečima, neke stvari su tu zbog sebe samih, nemaju nikakvog uticaja na priču, a nemaju ni nekog smisla. Drugim rečima, malo je preterano.


Slažem se s ovim, ali me nije smetalo. Nekako gledam na to, s obzirom koliko dugo je pokušavao snimiti taj film, možemo mu oprostiti što si je dao oduška.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/03/2020 : 19:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Od tih ,,severnjaka" najvise volim Nicolasa Windinga Refna i njegovu Pusher trilogiju (mislim da treci deo nisam gledao), Drive, Only god forgives i Neon demon. Moram da pogledam Bronsona i Valhalla Rising.



A mene baš taj Refn razočarao. Drive mi je bio super, ali Neon Demon mi je teško prenemaganje. Pogledao/pročitao sam i par intervjua s njim i nije mi ostavio neki dojam. Ipak i dalje me intrigiraju neki njegovi filmovi, prvenstveno Valhalla Rising i Only God Forgives, a tu je i ona serija koju je radio, Too Old to Die Young.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2020 : 21:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by going going


Od tih ,,severnjaka" najvise volim Nicolasa Windinga Refna i njegovu Pusher trilogiju (mislim da treci deo nisam gledao), Drive, Only god forgives i Neon demon. Moram da pogledam Bronsona i Valhalla Rising.



A mene baš taj Refn razočarao. Drive mi je bio super, ali Neon Demon mi je teško prenemaganje. Pogledao/pročitao sam i par intervjua s njim i nije mi ostavio neki dojam. Ipak i dalje me intrigiraju neki njegovi filmovi, prvenstveno Valhalla Rising i Only God Forgives, a tu je i ona serija koju je radio, Too Old to Die Young.





Meni je Neon demon vrhunski film, bas nisam ocekivao onakav rasplet situacije.
A slusao sam i intervju s njim i bas mi je bio interesantan kao lik . Ne mogu sad da nadjem taj intervju. Mozda je obrisan sa jutjuba. Na nekom falultetu ja mislim u Danskoj ili Engleskoj je sniman.
Vidis za tu seriju nisam znao, mogao bih da pogledam.
Vidim na wikipediji da su je zajedno pisali Ed Brubaker (nama stripasima dobro poznato ime) i Refn. Refn je i rezirao svih 10 epizoda. Medjutim Amazon nece praviti drugu sezonu.
E ovu seriju bih bas mogao da pogledam!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/03/2020 : 21:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ovih dana gledao:

The Third Man (1949) https://www.imdb.com/title/tt0041959/

Klasika noar žanra. Lijepo snimljen film sa nekoliko baš upečatljivih sekvenci, zanimljivo mjesto radnje (postratni Beč), dobra gluma, sjetna muzika, prelijepa Alida Valli... Priča na momente zaškripi, ali ništa strašno.


Princesas (2005) https://www.imdb.com/title/tt0434292/?ref_=nv_sr_srsg_1

Priča o prostituciji u Madridu, ispričana kroz prizmu obične djevojke iz srednje klase i ekonomske imigrantkinje iz Srednje Amerike. Jednostavna, ljudska priča o svakodnevici tih djevojaka, njihovim životima, snovima... Gluma dobra, naročito Candela Pene, soundtrack Manu Chaoa isto.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/03/2020 : 23:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
The Invisible Man (2020)
https://www.imdb.com/title/tt1051906/?ref_=hm_fanfav_tt_2_pd_fp1

Precenjeno.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/03/2020 : 23:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

The Invisible Man (2020)
https://www.imdb.com/title/tt1051906/?ref_=hm_fanfav_tt_2_pd_fp1

Precenjeno.



Ja sam ga probao gledati i odustao nakon 20 minuta.

Iako odlično počinje.

Uglavnom, pogledajte prvih pet minuta i onda ugasite film :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/03/2020 : 23:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Meni je film jako dobar. Ima tu rupa, al jbg, benefit of a doubt je obsvezan kod ovakvih filmova.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1908 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 30/03/2020 : 01:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

The Invisible Man (2020)
https://www.imdb.com/title/tt1051906/?ref_=hm_fanfav_tt_2_pd_fp1

Precenjeno.



Los film bez dileme. Od 1 do 10, ocena 5,7
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/03/2020 : 08:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote


Poli, Shaneru, going going: danski film od prije kojih 10-20 godina, sad ste fakat "uboli" temu taman po mom cefu

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by going going


Od tih ,,severnjaka" najvise volim Nicolasa Windinga Refna i njegovu Pusher trilogiju (mislim da treci deo nisam gledao), Drive, Only god forgives i Neon demon. Moram da pogledam Bronsona i Valhalla Rising.



A mene baš taj Refn razočarao. Drive mi je bio super, ali Neon Demon mi je teško prenemaganje. Pogledao/pročitao sam i par intervjua s njim i nije mi ostavio neki dojam. Ipak i dalje me intrigiraju neki njegovi filmovi, prvenstveno Valhalla Rising i Only God Forgives, a tu je i ona serija koju je radio, Too Old to Die Young.






Kako nisi treceg Pushera gledao? Sram te bilo Meni je taj jos i ponajbolji u trilogiji, mozda zato sto sto prati Balkance pa se cini ko polu-domaci film. Noviji Refn mi je tako-tako, stil ali bez sadrzaja. Lijepo za gledati, ali ocekivao sam nesto vise. E da, ako vam se svidja trilogija Pusher, onda obavezno pogledajte Bleeder iz 1999. Malo slabiji, ali meni jos uvije bolji od ovog novog Refna: https://www.imdb.com/title/tt0161292/


quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Poli


Znaci, svakako pogledati:
Elsker dig for evigt (2002) - zajeban ali odican film
Brødre (2004) - odlican i jer je ipak original i americki remake nije bio ni potreban (kao ni kod Flickan som lekte med elden)
Efter brylluppet (2006) - vec pomenuto, odlican



Ove ću sigurno pogledati (jednom). A što se tiče ovih nakon Hævnen, pratim ja što ona radi, ali ne djeluje mi to ništa posebno interesantno. Gledao sam Bird Box i bolje bi bilo da nisam. Doduše bila mi je fora mini-serija koju je režirala - The Night Manager. A vidim da će sad i neka nova sa Nicole Kidman, to bih isto mogao pogledati.

Za Festen stoji sve što govoriš. Odličan film koji se nedovoljno spominje. Inače od Vinterberga vrijedi istaknuti i Jagten, a očekujem nešto i od Submarino i Far from the Madding Crowd, samo nikako da ih pogledam. Ovaj novi - Druk, također djeluje zanimljivo, pitanje je samo kad će biti dostupan s obzirom na situaciju.





Susanne Bier, Vinterberg i naravno rani von Trier, ma cijela Dogme 95

Jos jedno redateljsko ime koje svakako preporucam je Per Fly. Ne sve, ali "klasnu" trilogiju obavezno:

Bænken (2000) https://www.imdb.com/title/tt0245027/ - Klupa, o nizoj klasi
Arven (2003) https://www.imdb.com/title/tt0328844/ - Naslijedje, o visoj klasi
Drabet (2005) https://www.imdb.com/title/tt0424971/ - Umorstvo, o srednjoj klasi

Ovo poslije sto je radio mi je li-la, slobodno izbjegnite.

Ovako nabrzinu sto bih jos preporucio je Kongekabale https://www.imdb.com/title/tt0378215/ i film R https://www.imdb.com/title/tt1434443/, a jako mi je drag U Kini jedu pse https://www.imdb.com/title/tt0180748/
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/03/2020 : 08:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Nakon dugo dugo vremena, naletio mi jedan film za koji mogu reći da je dobar.
Ruska komedija sa srpskim glumcem u glavnoj ulozi:

[url=https://postimg.cc/HjxRdF2g][/url]

https://youtu.be/0cHvqJjZ5os

9/10 😁
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/03/2020 : 09:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Per Fly je već na listi, a što se tiče ovog ostalog zapravo i nisam neki ljubitelj krimića. U Kini jedu pse sam gledao nekad davno, ali sam ga kompletno zaboravio.

Nego, kad smo već kod danskog filma, ne mogu nigdje naći dva rana von Trierova uradka:

https://www.imdb.com/title/tt0083634/?ref_=nm_flmg_dr_35
https://www.imdb.com/title/tt0095607/?ref_=nm_flmg_dr_31

Ako netko ima ideju kako doći do njih, legalno ili otherwise, neka slobodno javi na pm.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.78 seconds. Snitz Forums 2000