forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2020 : 10:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Ovako nabrzinu sto bih jos preporucio je Kongekabale https://www.imdb.com/title/tt0378215/ i film R https://www.imdb.com/title/tt1434443/, a jako mi je drag U Kini jedu pse https://www.imdb.com/title/tt0180748/



Potpisujem za R i U Kini jedu pse, a ovog prvog moram jos pogledati.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 31/03/2020 : 00:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Invisible man
Dobar. Kraj su usrali zadnjih par minuta, ali sta da se radi. Takodje, "tvistovi" se vide iz aviona prije nego se dese.
Za izblejati super.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 31/03/2020 : 19:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Underwater
Ili kako napraviti film od sat i dvaes minuta sa podvodnim elienima i Ktulu-Venomom (koji je tu samo da bude impozantan), koji je dosadan u tri materine i koji usput uopšte ne iskoristiti Vinsenta Kasela umjesto koga je ulogu mogao odigrati ap so lut no bilo ko.
Teški šit
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/03/2020 : 20:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sinoc pogledao Killing them softly (2012) i ostao razocaran s obzirom na glumacku ekipu (Brad Pitt, Ray Liota, James Gandolfini) i neke kritike koje sam cuo. Neki pokusaj art filma i kritike amerike i americkog drustva tokom sloma berze iz 2008. ali neuspesno mi je sve ovo izvedeno, cak i dosadno. Ima par dobrih i jakih scena (uz odlicni muzicki odabir) ali nekako nije to dovoljno da zaokruzi ceo film kao vredan gledanja. Gandolfini koji je i najinteresantniji lik, pored Pita, se pojavljuje najmanje i kraj njegovog lika ondosno price u fimu se desava a da mi to ni ne vidimo.
Vidim da je ovaj reditelj radio i The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford i to sam cuo da je odlican film, jos je i western pa mi je na listi duze vreme, nadam se da je bolji od Killing them softly.

Kako se ostalima svideo ovaj film?

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/03/2020 : 20:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E da i gledao sam dokumetarac o Dzoniju Kesu i Nixonu u produkciji Netflixa. ReMastered: Tricky Dick and the Man in Black, tako se zove.
Preporucujem, dobar filmic. Nije naravno na nivou The Gifta, ali svakako zabavno i interesantno onima koji vole Dzonija Kesa, onima koji vole ili ne vole Nixona, i onima koja je interesantna prica o Vijetnamu i americka politicka i kontrakulturna scena s kraja 60ih i pocetka 70ih.

MV5BZWI0M2YxNmQtODExMC00NzZjLWI3ZjAtZmQyYWRlMmRmNzVlXkEyXkFqcGdeQXVyMTMxODk2OTU@._V1_.jpg" border="0">
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/03/2020 : 21:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pogledao na IMDB za Killing them softly i nista poznato, pogledao trailer i nista znano... izgleda da ga ipak jos nisam gledao, a po naslovu sam iz prve mislio da ga sigurno jesam. Eeeeee...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/03/2020 : 21:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pogledao na IMDB za Killing them softly i nista poznato, pogledao trailer i nista znano... izgleda da ga ipak jos nisam gledao, a po naslovu sam iz prve mislio da ga sigurno jesam. Eeeeee...





Možda si gledao ovaj film?

https://www.imdb.com/title/tt0250468/?ref_=nv_sr_srsg_0

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/03/2020 : 21:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Eeeem, ne, mislim da nisam. To jest, skoro sam siguran da nisam.
Ali ovaj sa Pittom i Gandolfinijem i Liotto, toga se sjecam, ali valjda samo kada je izasao, plus naslov koji je specifican, i ova svena sa postera.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/04/2020 : 00:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ali neces nista propustiti i ako ga ne pogledas. A mislio sam da ce biti dobar film.

Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/04/2020 : 00:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ne mora biti, meni je bio čisto solidan;
gledao ga davnih dana u kinu.

Ukusi, jbg.
Kao i sve drugo, treba pogledati
pa sam zaključiti.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/04/2020 : 03:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Ne mora biti, meni je bio čisto solidan;
gledao ga davnih dana u kinu.

Ukusi, jbg.
Kao i sve drugo, treba pogledati
pa sam zaključiti.



Naravno
Slazem se
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/04/2020 : 07:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni se Ubojstvo Jessieja Jamesa.... svidjelo. Ne sjećeam se što točno ali znam da sam bio zadovoljan.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 01/04/2020 : 11:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Poli


Jedno pitanje - The Thing (mislim na Carpentera) sam mozda gledao kao klinac (osnovna prica mi je poznata, detalji manje), pa vec duze vreme premecem ideju u glavi da ga sada pogledam, ali razmisljam da ujedno pogledam i ovaj noviji iz 2011 koji sluzi kao prequel (mada u biti neke vrste remake).

Pa me zanima sta mi predlazete - da prvo pogledam ovaj noviji (zbog price) i onda stariji, ili ipak prvo stariji (da se nesto previse ne izda unapred i zbog atmosfere)?




Obavezno prvo Karpentera. Prikvel je bezveze, ne preporučujem uopšte, trošenje vremena.
Edit: Inače The Thing smatram jednim od onih "savršenih" filmova, ništa za oduzeti ili dodati, čista magija.


Znan da san bija razočaran kad san taj film gleda u originalno vrime, čini mi se sa razredom (matineja Tesla), a posli nakon tridesetak godina na TV-u još razočaraniji. Čini mi se kao da su imali odličnu ideju, a onda su svatili da specijalni efekti tog doba to neće pratit, pa su napravili malo siromašnije šta se moglo (da ne ispadne jad). Inače u matineji Tesla san gleda i ˝Maglu˝ i drugi dio ˝Noći Vještica˝, i bija isto razočaran. Samo zahvaljujući glavnoj glumici (J.L.Curtis, tada hot ženski), san sve to proguta (lol).
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 01/04/2020 : 12:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Jojo Rabbit (2019). Skroz simpatičan.
https://www.imdb.com/title/tt2584384/?ref_=nv_sr_srsg_0

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/04/2020 : 15:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
MUBI uvodi 3 mjeseca besplatnog gledanja za sve posjetitelje kina zatvorenih zbog pandemije - mislim da su u to uključene samo kinoteke, ne i multipleksi. Uglavnom, na mail mi je to stiglo od Kinoteke Zlatna Vrata.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/04/2020 : 21:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Pogledao sinoc noir film D.O.A. iz 1949. U glavnim ulogama Edmond O'Brien i meni jako slatka i simpaticna Pamela Britton. Ona je imala tragicnu sudbinu i prerano nas je napustila.

Iako se film smatra klasikom i esencijalnim film noirom, mene nije odusevio, cak mi se nije ni svideo. Prica je naravno zapletena, konfuzna i viseslojna, mada na kraju ispadne vrlo jednostavna. Imamo standardnu flashback naraciju, tako da se 90% filma odvija u flesbeku ali izostaje naracija glavnog junaka. Ono sto mi najvise smeta u filmu je sam glavni junak, njegovo ponasanje i motivacija pre onog trenutka u baru kada mu se zivot preokrene, i pomalo naivno izvedena situacija u kojoj se nalazi, iako je sama premisa zanimljiva nekako mi je to sve izvedeno traljavo i moglo je bolje.
Lepo je videti da su snimali na pravim lokacijama u San Francisku (kako je drugacije izgledao grad) a ne u studiju gde je vecina filmova i najveci broj klasicnih noir filmova snimljen. Takodje mi je interesantna i scena u Fishermans baru, odnosno kako su prikazali ludilo koje izaziva muzika i kako tu muziku izvodi bend.
Film je greskom producenata pre nekoliko godina dospeo u javno vlasnistvo tako da ga lako mozete naci na Youtubeu, ima cak i sa srpskim prevodom. Ko voli noir (a ja ga obozavam) nek pogleda. Ali ovaj film nije ni do kolena klasicima i nekim od najboljih filmova ikada snimljenih po mom misljenju a koji su u noir zanru a to su: Sunset BLVD, In a lonely place, Double Indemnity i Out of the past.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/04/2020 : 14:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Sinoc pogledao Killing them softly (2012) i ostao razocaran s obzirom na glumacku ekipu (Brad Pitt, Ray Liota, James Gandolfini) i neke kritike koje sam cuo. Neki pokusaj art filma i kritike amerike i americkog drustva tokom sloma berze iz 2008. ali neuspesno mi je sve ovo izvedeno, cak i dosadno. Ima par dobrih i jakih scena (uz odlicni muzicki odabir) ali nekako nije to dovoljno da zaokruzi ceo film kao vredan gledanja. Gandolfini koji je i najinteresantniji lik, pored Pita, se pojavljuje najmanje i kraj njegovog lika ondosno price u fimu se desava a da mi to ni ne vidimo.
Vidim da je ovaj reditelj radio i The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford i to sam cuo da je odlican film, jos je i western pa mi je na listi duze vreme, nadam se da je bolji od Killing them softly.

Kako se ostalima svideo ovaj film?



Cinična satira Amerike i kapitalizma, koja je nam svoju poantu pretjerano gura u facu non-stop. Odlična glumačka postava.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/04/2020 : 15:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ja sinoć gledao još jednu satiru pod krinkom krimića (trilera): Fincherov Gone Girl.

Riječ je o mračnoj satiri klišeja o ženama, muškarcima, rodnim ulogama i braku. Žene su neuravnotežene manipulatorice, a muškarci napaljeni đukci krhkog samopouzdanja. Djeca su ljepilo za koje se brakovi očajnički drže kad izgube svaki drugi smisao postojanja. Način na koji se film subverzivno poigrava sa našim simpatijama i očekivanjima je sličan Hanekovom Funny Games (kojeg sam također nedavno gledao po prvi put; američku verziju sam gledao ranije). Odličan film, no od one nelagodne vrste koja umjesto crowdpleasing raspleta traži pogled u ogledalo.

Edited by - vukozec on 06/04/2020 15:09:27
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/04/2020 : 15:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ja sinoć gledao još jednu satiru pod krinkom krimića (trilera): Fincherov Gone Girl.

Riječ je o mračnoj satiri klišeja o ženama, muškarcima, rodnim ulogama i braku. Žene su neuravnotežene manipulatorice, a muškarci napaljeni đukci krhkog samopouzdanja. Djeca su ljepilo za koje se brakovi očajnički drže kad izgube svaki drugi smisao postojanja. Način na koji se film subverzivno poigrava sa našim simpatijama i očekivanjima je sličan Hanekovom Funny Games (kojeg sam također nedavno gledao po prvi put; američku verziju sam gledao ranije). Odličan film, no od one nelagodne vrste koja umjesto crowdpleasing raspleta traži pogled u ogledalo.

Meni je bio zaista jako dobar, ali ja se ne mogu sjetiti da li sam ikad pogledao loseg Finchera.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/04/2020 : 15:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

[quote]Originally posted by vukozec

ne mogu sjetiti da li sam ikad pogledao loseg Finchera.



Onaj Forrest Gump wannabe je prilično glupav.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/04/2020 : 15:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ne znam na koji film mislis pa pretpostavljam da nisam gledao. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/04/2020 : 15:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Benjamin Button? To nisam gledao, nije me nikad privlačilo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/04/2020 : 17:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
da, taj
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/04/2020 : 17:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ja sinoć gledao još jednu satiru pod krinkom krimića (trilera): Fincherov Gone Girl.

Riječ je o mračnoj satiri klišeja o ženama, muškarcima, rodnim ulogama i braku. Žene su neuravnotežene manipulatorice, a muškarci napaljeni đukci krhkog samopouzdanja. Djeca su ljepilo za koje se brakovi očajnički drže kad izgube svaki drugi smisao postojanja. Način na koji se film subverzivno poigrava sa našim simpatijama i očekivanjima je sličan Hanekovom Funny Games (kojeg sam također nedavno gledao po prvi put; američku verziju sam gledao ranije). Odličan film, no od one nelagodne vrste koja umjesto crowdpleasing raspleta traži pogled u ogledalo.



Ovo je inače odlika Flynninih romana, tako da njoj triba pripisat taj dio. Fincher je na sebi svojstven način kreira atmosferu triler-noira, ali meni je i dalje najbolji prikaz socijalne ginopatologije u Oštrim predmetima (knjiga, serija me ipak nije impresionirala).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/04/2020 : 18:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja sam valjda jedan od rijetkih kome se Gone Girl nije previse svidio. A njegov pretposljednji The Girl with the Dragon Tattoo nisam gledao (ionako ne kuzim koji racku morao Ameri uvijek nesto ceprkati po vec napravljenih stvarima, bolj da nauce da citaju, ti jebeni rimejki mi nikad nisu bili previse jasni; jasno, pare se moze uvijek izmuzat ako je vec netko drugi napravio sve kako treba, a ti samo uzmes to i presnimis, mozda dodas nesto svojeg ali najcesce se u tim americkim rimejkima non-English filmova skoro nista novo ne doda, valjda kako vec rekoh Ameri ne znaju da citaju titlove, a sinhronizaciju jos nisu osvojili - isto jos jedna stvar koja mi je totalno glupa, jedino ako nisu crtici u pitanju).
Jos jedan prije toga, The Social Network, mi je bio onak ok, ali nista ekstra specijalno. Button je donekle "fora" ali kad ga vidis to je to, zasto bi ga ponovno gledao. Zodiac mi je bio ok, ali hej, to je vec koji po redu "remake"? Panic Room je nja nja... A onda smo vec kod Fight Cluba i 21 godina unazad.

7even i dalje njegov najbolji.


Mozda je trebao vratit se snimanju videospota. :D








Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.91 seconds. Snitz Forums 2000