forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 524

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/06/2020 : 19:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
schumacher je snimio dan ludila i to je za mene dovoljno
RIP

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/06/2020 : 19:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
R.I.P.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/06/2020 : 10:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-televizija/otkrivao-je-genijalne-glumce-spavao-sa-20-000-muskaraca-a-batman-je-bio-njegov-kriz-15004144

Na jednom kolegiju studentima redovno pustam scene iz Dana ludila, da im malo ilustriram neke stvari.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/06/2020 : 10:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Dobre filmove je snimao Schumacher, što je nosilo njegov potpis gledalo se.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/06/2020 : 10:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren


quote:
Originally posted by fandango

Da li je film (kao umjetnost) mrtav, makar se doima zivlje nego ikada prije?




Na mojoj listi imaš niz, makar po mom mišljenju, fantastičnih filmova i zanimljivih režisera, koji možda ne mogu da se uporede sa veličinama kakve su bili Hitchcock, Kubrick, Ford, Fellini, Tarkovski, Wells, Hawks, Coppola, Godard itd, po pomicanju granica (dijelom i iz razloga koje si naveo), ali opet imaju ponešto zanimljivo da kažu, poruče, snime, dodaju. Mada, tu ima jedan problem koji pomalo utiče na percepciju današnjih filmova i režisera. Znaš ono, "staro je bolje". Čim se napravi vremenski otklon od nekog djela i to djelo preživi veremensku distancu i bude relevantno posle nekoliko decenija, tj. postane svevremeno, upoređenje svega relativno novog sa tim svevremenim filmom nije fer. Oću da kažem, vrijednost filmova snimljenih u prethodnih 20 godina će biti jasnija za 20-30 godina i vjerovatno će se više cijeniti nego što se cijene danas.

Što se pomicanja granica tiče, imaš npr. Linklatera, kojeg ja nešto lično ne preferiram, ali koji je snimao film bezmalo 10 godina, tako da su akteri rasli i starali u "realnom" vremenu. Eto nekog novog pristupa.

Imaš npr. Gibsona (koji možda nije produkt XXI vjeka), ali je većinu filmova snimio u ovom vijeku. Pomjerio je granice prikaza brutalnosti u jednom filmu o Hristu do neslućenih granica, toliko da je pretjerao i ogadio mi sam film :) Pa je snimio Apocalypto, gdje imaš nevjerovanu dinamiku u drugom dijelu filma, sa jednim od boljih prikaza jurnjave za bilo kim koju sam ja ikad vidio. Tu je, makar meni, pomjerio granicu :) Imaš i Hacksaw Ridge sa ratnim scenama od kojih zastaje dah, koje možda nisu ništa novo ali su tako žive i moćne da su prekrile sve drugo u filmu, uključujući i pretjeranu sladunjavost.

Pa je Jackson snimio LOTR, jedan u suštini desetosatni filmski spektakl, velikog kvaliteta i uticaja, koji je iz jasnih razloga podijeljen u tri dijela i ako takav distribuiran.

Gdje su onda Paul Thomas Anderson, Inarritu, Cuaron, i gomila drugih "festivalskih" i nezavisnih režisera...

Da ne pominjem animirane filmove i kakvu je revoluciju Pixar napravio sa svojim filmovima.

Dakle, ima napretka ali on možda nije (još uvijek) dovoljno vidljiv.




Je je, slazemo se u mnogo stvari, bas kao sto se i slazem u dosta toga sa Shanerom i vukozecom i ostalima. A opet i ne. Ne znam sad da li je staro stvarno bolje, ali bila je manja ponuda a i film kao medij se jos formirao pa je vjerojatno bilo lakse napraviti revolucionarne pomake. Danas ima gomila toga, filmova i serija, ne stignes sve ispratiti pa ni da samo to radis. A ta gomila je kvalitetom super jer su svi ti reziseri izucili vrhunski zanat. No mozda cemo stvarno vidjeti za 20-30 godina.

Sto se Gibsona tice, steta je da ne rezira malo cesce. Mislim da mu je iduci redateljski projekt nastavak Muke Kristove, a osobno navijam da konacno snimi onaj film o Vikinzima na starom nordijskom koji je u planu vec desetak godina.

Linklater: ni meni nije omiljen zbog tematike, ali Before Trilogy i Boyhood jesu inovativni definitivno. Cuaronov Gravity isto tako. Onda Parazit. Onda i Lynchov film maskiran kao serija Twin Peaks: The Return. Inace, kaze Lynch nista od cetvrte sezone.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/06/2020 : 22:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Sto se Gibsona tice, steta je da ne rezira malo cesce. Mislim da mu je iduci redateljski projekt nastavak Muke Kristove, a osobno navijam da konacno snimi onaj film o Vikinzima na starom nordijskom koji je u planu vec desetak godina.




Gibson je veoma veoma dobar režiser (Braveheart, The Passion of the Christ, Apocalypto, Hacksaw Ridge, sve vrijedni filmovi). To što nije snimao više može da zahvali svojim ispadima i Holivudu koji te razapne i izopšti bez pardona zbog takvih stvari. Šteta.

Nego, ipak bih volio da se malo vratimo na ove naše liste. Svi ste, pa i ja, izlistali gomilu filmova.

Kad biste morali da izdvojite 5 iz ovog milenijuma (2001-2020), ali samo 5, bez ikakvih izgovora, koji bi to bili filmovi?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24661 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/06/2020 : 23:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Gladiator
The Fall
Volver
Prometheus
Interstellar

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24661 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/06/2020 : 23:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ovaj The Fall sam zaboravio da spomenem u onoj prvoj listi. Meni je Tarsem Singh genijalac i nebrušeni dijamant Holivuda, šteta što je dobijao škart scenarije da radi. Čak mi je i njegov Immortals odličan popcorn film, boli od silnih Avengersa i co.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 24/06/2020 23:06:44
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/06/2020 : 23:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Gladiator
The Fall
Volver
Prometheus
Interstellar



Ovo je bilo brzo
Zanimljiv izbor (dominira Ridly Scott).
I Gladiator je iz 2000

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/06/2020 : 23:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Sad bih to ovako:

There will be blood
Lord of the rings
Inglorious Basterds
WALL-E
Whiplash

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/06/2020 : 23:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren



Kad biste morali da izdvojite 5 iz ovog milenijuma (2001-2020), ali samo 5, bez ikakvih izgovora, koji bi to bili filmovi?



Mulholland drive
The Wrestler
Drive
Bladerunner 2049
No country for old men

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24661 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/06/2020 : 23:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by manhunter

Gladiator
The Fall
Volver
Prometheus
Interstellar



Ovo je bilo brzo
Zanimljiv izbor (dominira Ridly Scott).
I Gladiator je iz 2000


Ridley dominira uvek!
Nisam video da si napisao 2001. Onda umesto Gladijatora može Maria full of grace.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 24/06/2020 23:30:01
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/06/2020 : 23:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Mulholland drive
The Wrestler
Drive
Bladerunner 2049
No country for old men




A tebi je manhunterov R. Scott ustvari Ryan Gosling

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/06/2020 : 23:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Puf...

Take Shelter (2011)
The Secret in Their Eyes (2009)
Gran Torino (2008)
Downfall (2004)
Kill Bill (2003/2004)
Memories of Murder (2003)
City of God (2002)
The Devil’s Backbone (2001)
Mulholland Drive (2001)
Black Swan (2010)
Birdman (2014)
Incendies (2010)
Sicario (2015)

Trimanje ne ide dalje. Izaberite random 5 od ovih i to je mojih 5.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/06/2020 : 23:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Puf...

Take Shelter (2011)
The Secret in Their Eyes (2009)
Gran Torino (2008)
Downfall (2004)
Kill Bill (2003/2004)
Memories of Murder (2003)
City of God (2002)
The Devil’s Backbone (2001)
Mulholland Drive (2001)
Black Swan (2010)
Birdman (2014)
Incendies (2010)
Sicario (2015)

Trimanje ne ide dalje. Izaberite random 5 od ovih i to je mojih 5.



Eh... Mogli bi svi ovako. I ja sam izbacio makar još 5 teška srca, ali jbg.

Poenta je da sam izabereš.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/06/2020 : 00:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by going going

Mulholland drive
The Wrestler
Drive
Bladerunner 2049
No country for old men




A tebi je manhunterov R. Scott ustvari Ryan Gosling



Istina! Hteo sam da stavim i Blue Valentine i Lars and the real girl ali rekoh previse Goslinga. I ja imam jos barem 10 naslova koje bih naveo kao najbolje filmove ovog veka i meni najdraze, ali odlucio sam se teska srca za ovih gore navedenih 5.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/06/2020 : 06:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Iznimno je teško izdvojiti samo pet filmova. Ovo su neki koji su me oduševili na prvu, pokazali nešto novo i otvorili vidike, ali i izdržali test ponovnih gledanja:

Dogville
Oldboy
Under the Skin
Amour
Tropa de Elite a.k.a. Elite Squad


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 25/06/2020 : 08:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Samo pet filmova? Evo sto bih stavio danas, abecednim redom:

Amour
Mad Max: Fury Road
Parasite
The Pianist
Twin Peaks: The Return


Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 25/06/2020 : 08:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Inace, naletio sam na ovu stranicu, ako ima jos vas koje zanimaju francuski (kriminalisticki) filmovi:

http://www.frenchfilms.org/best-policiers.html
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/06/2020 : 08:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
5 komada...

Her
Mr. Nobody
Django Unchained
Bone Tomahawk
Mary and Max

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/06/2020 : 12:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Oldboy
Infernal affairs
Blade Runner 2049
Eternal sunshine of the spotless mind
Once upon a time in Hollywood
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/06/2020 : 17:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
panov labirint
logan
mullholland drive
pričaj s njom
la la land

i to je lista bez animiranih, jer tu skoro da bi 2 ili 3 ušla u 5 (nemo, priča o igračkama 3, up, wall-e, ovaj novi spajdermen)
inače, mislim da je u zadnjih 20 godina animirani film doživio pravi procvat


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/06/2020 : 17:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

panov labirint
logan
mullholland drive
pričaj s njom
la la land

i to je lista bez animiranih, jer tu skoro da bi 2 ili 3 ušla u 5 (nemo, priča o igračkama 3, up, wall-e, ovaj novi spajdermen)
inače, mislim da je u zadnjih 20 godina animirani film doživio pravi procvat



Slazem se. Crtici su me odusevljavali vise nego igrani filmovi zadnjih desetak godina.

...ali to ne mijenja cinjenicu da mi je tvoja lista grozna i da bi tako nekako izgledala moja lista najgorih filmova...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/06/2020 : 18:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
zamisli, ni mene tvoja nešto ne oduševljava :)
her je odličan, ovo ostalo tak tak

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 25/06/2020 : 18:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Memories of Murder - inače jedan od meni najdražih filmova.

The Social Network - od jebačke uvodne scene do zadnjeg friend requesta.

Blue Ruin - osveta je jelo koje se najbolje služi sjebano.

The Man from Nowhere - meni najbolji akcijski film dekade - da, bolji i od Raida.

Spider-Man 2 (2004) - zato što je ovo najbolji igrani Spidey.


Nije upa u top 5, ali je šesti: Whiplash - jer sviran bubnjeve 15 godina i ovaj film mi je inspiracija na više nivoa, uz to šta je fenomenalna psihološka drama.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 25/06/2020 18:40:51
Go to Top of Page
Page: of 524 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000