forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 524

Tonto
Advanced Member



7794 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/06/2020 : 18:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Najjači filmovi po stripovima: Oldboy Hellboy, A history of violence, Snowpiercer...

Meni je Dredd izvrstan.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7794 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/06/2020 : 18:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

zamisli, ni mene tvoja nešto ne oduševljava :)
her je odličan, ovo ostalo tak tak

Biće da nam se ukusi razlikuju.

Dobro malo pretjerujem, Pan mi nije užasan, ali mi je prosjek. Almodovara nisam gledao, na lalalandu sam dvaput zaspao, Mullholand mi je teški smor, a Logana sam agresivno ugasio pola sata prije kraja uz povike: sranje, sranje, sranje!

...no zato se slažem i za Up i za novog spajdija pa i za Nema i Wall-eja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/06/2020 : 19:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

i to je lista bez animiranih, jer tu skoro da bi 2 ili 3 ušla u 5 (nemo, priča o igračkama 3, up, wall-e, ovaj novi spajdermen)
inače, mislim da je u zadnjih 20 godina animirani film doživio pravi procvat




Ja sam morao da stavim jedan svakako, i to je onda morao biti WALL-E.

quote:
Originally posted by vice

Nije upa u top 5, ali je šesti: Whiplash - jer sviran bubnjeve 15 godina i ovaj film mi je inspiracija na više nivoa, uz to šta je fenomenalna psihološka drama.



Meni je upao, i to bez dileme među 5. Fantastičan film.

Memories of Murder mi je bio na ivici, ali je tu među 10 svakako.

quote:
Originally posted by swamp thing

Oldboy
Infernal affairs
Blade Runner 2049
Eternal sunshine of the spotless mind
Once upon a time in Hollywood



Zanimljivo je da su na četiri liste 4 različita Tarantinova filma, Kill Bill kod vukozeca, Barsterdsi kod mene, Django kod Tonta i Once Upon a Time... kod tebe.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 25/06/2020 19:21:26
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7794 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/06/2020 : 19:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se kod svoje liste vodio jednim pravilom. Stavio sam filmove koje su me oduševili toliko da sam ih onda opet sutradan pogledao. Pitch Black nisam stavio jer je iz 2000. Njega sam gledao tri dana zaredom, a sve skupa brat bratu jedno 18 puta.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/06/2020 : 19:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam na Her, sjajan film.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/06/2020 : 20:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam se kod svoje liste vodio jednim pravilom. Stavio sam filmove koje su me oduševili toliko da sam ih onda opet sutradan pogledao. Pitch Black nisam stavio jer je iz 2000. Njega sam gledao tri dana zaredom, a sve skupa brat bratu jedno 18 puta.



Ma Riddick je genijalan, moj guilty pleasure. Toliki je treš da je odličan.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 25/06/2020 : 20:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

zamisli, ni mene tvoja nešto ne oduševljava :)
her je odličan, ovo ostalo tak tak



Ajme, Her jedino šta ne valja na Tontovoj listi. Samo je Inception u zadnjih 20 godina bio iritantniji i precjenjeniji :)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 25/06/2020 : 21:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Crtići su zakon. Namjerno ih nisam stavljao jer oni su ipak za sebe (kao i recimo dokumentarni filmovi, i tu ima vrhunskih stvari).

Top crtići:
- Cijela Toy Story saga
- Wall-E
- Up
- The Curse of Wererabbit
- Chico & Rita
- Spirited Away
- Corpse Bride

Pixar je naravno obilježio zadnjih 25 godina u animiranom svijetu, plus Studio Ghibli i Aardman sa stop-motion, a nađe se i vrhunske old school animacije tipa Chico i Rita.

Crtići su svojevrsni ovomilenijski nadomjestak za klasične filmske priče (spektakle): velike avanture, velike emocije, jake moralke, dobro koje na kraju pobjeđuje. Postali smo previše cinični da takve stvari prihvatimo u filmovima, ali u crtićima može :)
Zato ih sve generacije vole.

Edited by - vukozec on 26/06/2020 17:31:03
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/06/2020 : 00:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ken2

zamisli, ni mene tvoja nešto ne oduševljava :)
her je odličan, ovo ostalo tak tak

Biće da nam se ukusi razlikuju.

Dobro malo pretjerujem, Pan mi nije užasan, ali mi je prosjek. Almodovara nisam gledao, na lalalandu sam dvaput zaspao, Mullholand mi je teški smor, a Logana sam agresivno ugasio pola sata prije kraja uz povike: sranje, sranje, sranje!

...no zato se slažem i za Up i za novog spajdija pa i za Nema i Wall-eja.



razlikuju se ukusi i tako treba biti
isti film nekog pogodi, a nekog ne
ne znam što te tko odbilo od logana, ali meni je to i vestern i superherojski i film s odnosom otac- sin i otac - kćer i fenomenalno odglumljeno od svo troje
preko nekih manjih nelogičnosti u scenariju sam prešao, a imao sam ga potrebu odmah ponovo pogledat, kao ti svoje favorite
što se la la landa tiče, prvo sam imao predrasude da je to nešto bezveze i odbijao sam ga gledati, ne volim mjuzikle (osim čarobnjaka iz oza, ako to brojimo u mjuzikl i svi kažu volim te od woody allena) i onda sam ga ipak odlučio pogledati, tek da vidim što je to i bogme mi se jako svidio - pao sam i na boje i na emmu stone i na taj kraj
a almodovar - njega sam kad se pojavio sve redom gledao, a onda se nekako zasitio i jako dugo nisam gledao ništa od njega, mislim više od 10 godina - i onda naletim na 'pričaj s njom', ono, kupim ga u tisak mediji za nešto sitno i obori me s nogu ... i odo ja nakon toga u nadoknadu po pedru

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/06/2020 : 09:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Oldboy
Infernal affairs
Blade Runner 2049
Eternal sunshine of the spotless mind
Once upon a time in Hollywood



Jao, skroz sam zaboravio na Infernal Affairs! Mijenjam jedan film na svojoj listi
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 26/06/2020 : 11:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Crtići su zakon. Namjerno ih nisam stavljao jer oni su ipak za sebe (kao i recimo dokumentarni filmovi, i tu ima vrhunskih stvari).

Top crtići:
- Cijela Toy Story saga
- Wall-E
- Up
- The Curse of Wererabbit
- Chico & Rita
- Spirited Away
- Corpse Bride

Pixar je naravno obilježio zadnjih 25 godina u animiranom svijetu, plus Studio Ghibli i Aardman sa stop-motion, a nađe se i vrhunske old school animacije tipa Chico i Rita.

Crtići su svojevrsni ovomilenijski nadomjestak za klasične filmske priče (spektakle): velike avanture, velike emocije, jake moralke, dobro koje na kraju pobjeđuje. Postali smo previše cinični da takve stvari prihvatimo u filmovi, ali u crtićima može :)
Zato ve generacije vole.



Dodao bih tu i:

Fantastic Mr. Fox (2009)
Wreck-It Ralph (2012)
Big Hero 6 (2014)
Kubo and the Two Strings (2016)
Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
Isle of Dogs (2018)

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/06/2020 : 12:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by vukozec

Crtići su zakon. Namjerno ih nisam stavljao jer oni su ipak za sebe (kao i recimo dokumentarni filmovi, i tu ima vrhunskih stvari).

Top crtići:
- Cijela Toy Story saga
- Wall-E
- Up
- The Curse of Wererabbit
- Chico & Rita
- Spirited Away
- Corpse Bride

Pixar je naravno obilježio zadnjih 25 godina u animiranom svijetu, plus Studio Ghibli i Aardman sa stop-motion, a nađe se i vrhunske old school animacije tipa Chico i Rita.

Crtići su svojevrsni ovomilenijski nadomjestak za klasične filmske priče (spektakle): velike avanture, velike emocije, jake moralke, dobro koje na kraju pobjeđuje. Postali smo previše cinični da takve stvari prihvatimo u filmovi, ali u crtićima može :)
Zato ve generacije vole.



Dodao bih tu i:

Fantastic Mr. Fox (2009)
Wreck-It Ralph (2012)
Big Hero 6 (2014)
Kubo and the Two Strings (2016)
Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
Isle of Dogs (2018)



O da, Isle of Dogs i Fantastic Mister Fox su meni osobno van konkurenicje. A Wall-E mi je jedan od najboljih Pixarovih crtana.
I Spirited Away mi je jedan od najboljih animea.
Općenito sve iz Studia Ghibli je vrhunsko. EDIT: Osim Ponio....nisam ga mogao pogledat cijelog...

Mogu preporučit i DC-eve crtane koje mislim radi Warner Bros, redom svi jako jako dobri.

EDIT: Nego gledam taj Wererabit i razmišljam šta je to, zvuči mi poznato... i sjetim se da su to Wallace i Gromit, i oni su do jaja! :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 26/06/2020 12:49:14
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7794 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/06/2020 : 13:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Samo da spomenem nespomenute, a meni izvrsne crtiće.

Treasure Planet (2002)
The Breadwinner (2017)
April and the Extraordinary World (2015)
Lilo & Stitch (2002)
Cloudy with a Chance of Meatballs (2009)
The Rabbi's Cat (2012)
Waltz with Bashir (2008)
Free Birds (2013)
A Cat in Paris (2010)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2646 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 26/06/2020 : 16:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Usprkos kuknjavi, skupilo se dosta dobrih filmova u ovih 20 godina.

Mojih top 5 (abecedno):
Gran Torino
Kill Bill
Memories of Murder
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Two Towers

Nisu u top 5:
12 Years Slave
Dark Knight
Mad Max Fury Road
Million Dollar Baby
No Country for Old Man

Od crtića mi je najdraži Zootopia.
Ostali:
Coco
Finding Nemo
Monsters Inc.
Wall-E
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 27/06/2020 : 13:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
The Crow, Open Range i Perfect World.
To su ONA tri.
Ostalo varira ovisno o raspoloženju.
Mada treba i spomenuti Before Sunrise/Sunset/Midnight trilogiju.
Zbog istinite životne pozadine i sveukupno 20-godišnjeg projekta.
Zapravo se tome i najviše divim, od općenito cjelokupne sedme umjetnosti, ali to je više za neko posebno priznanje, nego top listu ;)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 27/06/2020 14:02:01
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/06/2020 : 18:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Underwater (2020)
https://www.imdb.com/title/tt5774060/

I ja pogledao ovaj novi Cthulhu filmcic (mada zaspao negdje na sredini pa moram obnoviti dio gdje se ga najbolje vidi - hebiga kad gledam filmove poslije ponoci i kapki su tezi od cementa) i nije ni odlican, a nije ni njesra. Nesto između ali svakako za ubiti vrijeme. Alien ispod mora, sa atmosferom Godzile (i ekoloskom notom u maloj dozi).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2020 : 22:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sinoc konacno A Star Is Born.



I moram da kazem da uopste nisam odusevljen. Sem pesme Shallow, ovde nista nije posebno dobro. Ostao sam nekako razocaran. Cak je i dosadan film.
Nismo nista bolje upoznali likove (dobro Kuperovog lika smo malo ali bas malo dublje upoznali), sta je problem u njihovom odnosu, kakav je njegov odnos sa burazerom, svaku temu su nekako dotakli ali uopste je nisu obradili i razradili i smisleno uklopili u neku glavnu pricu filma. I onda SPOJLER ono samoubistvo KRAJ spojlera mi je delovalo nekako potpuno nemotivisano i nekako ishitreno.
Eto okej za pogledati jedno vece. Ali La La Land, koji mnogi napadaju i pljuju, je u odnosu na ovaj film bukvalno Citizen Kane.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/07/2020 : 18:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sinoc po prvi put Meet the parents (2000)



Stvarno smesan i krajnje simpatican film. Kao mali sam bas gotivio Ben Stilera i Owena Wilsona, a i dan danas ih gotivim. De Niro kao ludi tast bivsi CIA agent je pun pogodak. I glumica Teri Polo je slatka. Vidim da De Nirovu zenu glumi majka Gvinet Paltrou Blythe Danner, nisam znao da je Gvinet iz umetnicke porodice.
Gledace se i nastavci.

Off topic
Nego bas sam razmisljao, da li ste primetili koliko glumica koje su bile popularne i glumile u nekim filmovima 80ih i 90ih sad nema nigde, dok glavni muski glumci iz tih filmova su jos uvek tu i glume u manje vise uspesnim ali poznatim filmovima.
Npr. gde je Penelope Ann Miller iz Karlitovog puta i ko zna za nju,a svi znaju za Al Pacina? Gde je Anne Heche iz Donnie Brascoa, danas je Dzoni Dep svetska ikona i zvezda a nje nema nigde. Gde je ova glumica iz Meet the parents? Kim Basinger nema nigde a bila je seks simbol i zvezda 80ih i 90ih.

Od tih simbola 80ih i 90ih medju zenama jedino su ostale Sharon Stone i Michelle Pfeiffer.

Edited by - going going on 05/07/2020 18:20:11
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/07/2020 : 00:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pogledao sinoc konacno A Star Is Born.



I moram da kazem da uopste nisam odusevljen. Sem pesme Shallow, ovde nista nije posebno dobro. Ostao sam nekako razocaran. Cak je i dosadan film.
Nismo nista bolje upoznali likove (dobro Kuperovog lika smo malo ali bas malo dublje upoznali), sta je problem u njihovom odnosu, kakav je njegov odnos sa burazerom, svaku temu su nekako dotakli ali uopste je nisu obradili i razradili i smisleno uklopili u neku glavnu pricu filma. I onda SPOJLER ono samoubistvo KRAJ spojlera mi je delovalo nekako potpuno nemotivisano i nekako ishitreno.
Eto okej za pogledati jedno vece. Ali La La Land, koji mnogi napadaju i pljuju, je u odnosu na ovaj film bukvalno Citizen Kane.



ovo je totalno bezveze film
čak mi je u par navrata bilo neugodno kako je glupo
a oboje glumaca nominirano za oscara

ali joker mi je još gori
film je totalno i dosadno sranje
a phoenix se izglumatao do neukusa
i još ga nagradili

a la la land je film za koji ne mogu prežalit što ga nisam gledao u kinu, a sve zato što sam mislio da je bezvezni mjuzikl

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/07/2020 : 08:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Nego bas sam razmisljao, da li ste primetili koliko glumica koje su bile popularne i glumile u nekim filmovima 80ih i 90ih sad nema nigde, dok glavni muski glumci iz tih filmova su jos uvek tu i glume u manje vise uspesnim ali poznatim filmovima.
Npr. gde je Penelope Ann Miller iz Karlitovog puta i ko zna za nju,a svi znaju za Al Pacina? Gde je Anne Heche iz Donnie Brascoa, danas je Dzoni Dep svetska ikona i zvezda a nje nema nigde. Gde je ova glumica iz Meet the parents? Kim Basinger nema nigde a bila je seks simbol i zvezda 80ih i 90ih.



Pa ponekad glumci imaju svoje vrijeme i rok trajanja, jedno vrijeme su traženi i onda odjednom više ne. Spektar razloga za tako nešto je beskonačan, od privatnih problema do talenta itd.
Poređenje ti nije baš na mjestu, ne možeš strpati Pacina i Deppa s jedne strane u isti koš s Ann Miller i Heche. Ove dvije nikad nisu bile u prvoj lizi, dok Pacino drma Hollywoodom još od sedamdesetih, Depp je baš u vrijeme DB bio jedna od traženijih zvijezda i važio je tada kao jedan od top 3 ljepotana. Pacina i Deppa možeš prije sa Julijom Roberts i recimo meryl Streep da uporediš. Ove druge dvije spadaju više u isti koš sa Michaelom Madsenom.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/07/2020 : 10:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



Off topic
Nego bas sam razmisljao, da li ste primetili koliko glumica koje su bile popularne i glumile u nekim filmovima 80ih i 90ih sad nema nigde, dok glavni muski glumci iz tih filmova su jos uvek tu i glume u manje vise uspesnim ali poznatim filmovima.
Npr. gde je Penelope Ann Miller iz Karlitovog puta i ko zna za nju,a svi znaju za Al Pacina? Gde je Anne Heche iz Donnie Brascoa, danas je Dzoni Dep svetska ikona i zvezda a nje nema nigde. Gde je ova glumica iz Meet the parents? Kim Basinger nema nigde a bila je seks simbol i zvezda 80ih i 90ih.

Od tih simbola 80ih i 90ih medju zenama jedino su ostale Sharon Stone i Michelle Pfeiffer.



A jesi otkrio toplu vodu. Da je ženama u godinama teže dobiti ulogu nego muškarcima je općepoznata stvar. Tom Cruise i Liam Nesson su akcijski junaci sa 60 godina, a njihove vršnjakinje eventualno mogu glumiti njihove mame :)

Ne sjećam ičega što je Sharon snimila u zadnjih 20 godina, a Michelle Pffeifer je nekad sama nosila filmove, a zadnjih 20 godina glumi sve sporednije uloge. Emma Thompsom, Helen Mirren ili Nicole Kidman se malo bolje drže, no naslovnih uloga za njihovu dob (naročito ako neće pokušati izgledati 20 godina mlađe) je jako malo. Obično su neke biografske.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/07/2020 : 12:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
ali joker mi je još gori
film je totalno i dosadno sranje
a phoenix se izglumatao do neukusa
i još ga nagradili


Uopće mi nije jasno na koju foru je taj Joker toliko hvaljen. Film je pretenciozna i bezsadržajna krađa vremena.
Gluma nije nešto što pretjerano primjećujem u filmovima ali i meni je u Jokeru IZRAZITO neuvjerljiva i isforsana.
Imao sam raspravu sa desetak ljudi i svi su redom isticali- jebenu glumu, a isto se tvrdilo i po internetsima pa sam na kraju zaključio da je problem vjerojatno u meni.
Očito ima još ljudi koji prepoznaju bulšit... Hvala kene2

Bok, kako si.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/07/2020 : 20:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Napustio nas je veliki Ennio Morricone.



Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/07/2020 : 21:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Veliki, veliki Ennio. Vjerovatno i najveći kompozitor filmske muzike od druge polovine XX vijeka naovamo (a bogami i uopšte).

Meni je "The Ecstasy of gold" najupečatljivija kombinacija slike i muzike u kinematografiji ikad. Nešto genijalno i neponovljivo:





A da ne pominjem i gomilu druge genijalštine koju je komponovao, zaključno sa radom na Tarantinovim filmovima u poslednjih 15ak godina.

Slava mu!


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 06/07/2020 21:12:10
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/07/2020 : 04:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren



A da ne pominjem i gomilu druge genijalštine koju je komponovao, zaključno sa radom na Tarantinovim filmovima u poslednjih 15ak godina.





Sad ne bih da ispadnem cepidlaka, ali sa Tarantinom je valjda zvanicno saradjivao samo jednom, kada je napisao i komponovao muziku za Hateful Eight, za sta je osvojio i Oskara. Prethodna Tarantinova upotraba Morriconeove muzike je bila muzika koju je odavno komponovao za druge filmove.
Konkretno u Djangu je bila muzika iz Siegelovog Two Mules for Sister Sara i iz Hellbendersa kolko se secam. I u Inglorious bastardsima u poslednjoj sceni i odjavnoj spici ide Morriconeova muzika isto iz nekog ranijeg filma.
Go to Top of Page
Page: of 524 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000