forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 524

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 27/10/2020 : 09:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Jučer sam pogledao fičm Tenet Christophera Nolana... Dobar je film, ali imam osjećaj da ga moram pogledat još barem triput da shvatim što se tu radi... Baš težak film za pratiti radnju. Jel tko gledao? Baš me zanima koliko je drugima bilo teško pratiti radnju.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/10/2020 : 11:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Imaš nekoliko komentara na temi 'Kino danas'.

Nolan je, po svom dobrom starom običaju malo pretjerao i, kao što si rekao, treba film pogledati nekoliko puta da se sve kockice poslože, ali meni se svidio i sigurno ću to napraviti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 02/11/2020 : 15:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.cnet.com/news/in-avatar-2-kate-winslet-breaks-tom-cruises-underwater-record

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/11/2020 : 22:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Evo pogledah ovaj filmič Glas. Nije čak ni loš al nekako nedorečen.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/11/2020 : 00:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pogledao veceras First Reformed (2017), i svakako je zanimljiv, a sigurno je dosta neuobicajen (ali ne pretjerano). Svakako... zanimljiv i kraj filma.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 15/11/2020 : 08:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



First Reformed (2017)

Scenario i rezija: Paul Schrader
Glume: Ethan Hawke i Amanda Seynfreid

Kakva je ovo filmcina! Bas me je odusevio film! Ne bih nista detaljisao ali medju najboljim filmovima koje sam pogledao ove godine po prvi put. Stvarno me je iznenadio i odusevio! Apsolutna preporuka!
Svaka cast Shraderu, oduvek sam voleo njegovu saradnju sa Skorsezeom pogotovo na Bringing out the dead i Raging Bullu. A Ethan Hawke je maestralan, kakav glumac!



Pih, zasto bi iko preporucio ovakav film? Bacena dva sata zivota.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 15/11/2020 : 20:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
going going: Kakva je ovo filmcina!
Čuvam starudije: going going ... gone

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 15/11/2020 : 21:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Igra za ljubitelje filma:
https://www.hollywoodhangman.com

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 15/11/2020 : 22:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Snow White Is A LOTR Sequel: A Mind-Blowing Theory:
https://www.cracked.com/blog/snow-white-lord-rings-share-same-universe/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 15/11/2020 22:48:20
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2020 : 16:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pogledao veceras First Reformed (2017), i svakako je zanimljiv, a sigurno je dosta neuobicajen (ali ne pretjerano). Svakako... zanimljiv i kraj filma.





Jako neobican i jako dobar kraj!


quote:
Originally posted by Cuvam starudije



Pih, zasto bi iko preporucio ovakav film? Bacena dva sata zivota.



Zao mi je sto ti se nije svideo. Meni je sigurno medju najboljim filmovima koje sam pogledao po prvi put ove godine.

Sto se tice konkretno First Reformeda, odlican je scenario, teme kojima se bavi film su odlicno obradjene i predstavljene ekologija, ljubav, vera, vrede li ideali...
Svasta je ubacio Schrader u svoj scenario i maestralno to rezirao. Ni u jednom trenutku film nije dosadan, niti predvidljiv.
Odnosi izmedju likova su uverljivi i emotivni.

Po mom misljenju stvarno odlican film, vredan paznje i gledanja, i zao mi je sto se ne spominje vise. Pored toga Ethan Hawke se izvanredno pokazao u ulozi svestenika koji se koleba.

@CuvamStarudije da li si gledao filmove koje je Skorseze radio po Schraderovom scenariju (Taxi driver, Raging Bull, Poslednje iskusenje Isusa Hrista, Bringing out the dead) ?

Edited by - going going on 16/11/2020 16:48:01
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/11/2020 : 21:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

Igra za ljubitelje filma:
https://www.hollywoodhangman.com




fora
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/11/2020 : 22:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
15, ja zadovoljan
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 17/11/2020 : 14:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by panzer

Igra za ljubitelje filma:
https://www.hollywoodhangman.com




fora



di je kraj ovoj igri :)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/11/2020 : 17:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by panzer

Igra za ljubitelje filma:
https://www.hollywoodhangman.com




fora



di je kraj ovoj igri :)


Vjerojatno ga nema. Ja sam ugasio nakon 40 filmova.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/11/2020 : 20:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sinoc pogledao Zodiac (2007)
Iako nisam preveliki ljubitelj Davida Ficnhera ovaj film apsolutno preproucujem. Odlicna glumacka podela. Odlican film, napet, zabavan, 2 i po sata prodje dok kazes keks. Voleo bih samo da su na kraju filma malo manje ubedjeni u to ko je Zodijak, ali i ovako je dobro. 9,5/10


Pogledao sam u poslednjih 20ak dana dosta filmova (presao sam brojku od 107 pogledanih filmova od januara do sada) ali nisam pisao o njima zbog obaveza. Mozda kasnije veceras napravim kratak pregled sa po recenicom ili dve o svakom filmu, cisto da odrzim topik budnim i da nastavim svoj cuveni Dnevnik Gledanja koji Shaner i Poli pomno i verno prate!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/11/2020 : 21:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Čekamo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 17/11/2020 : 22:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

15, ja zadovoljan



29, ja zadovoljan

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/11/2020 : 22:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by supermark

15, ja zadovoljan



29, ja zadovoljan



52, nije loše za prvi put.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/11/2020 : 23:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E pa zbog velike zainteresovanosti publike evo kratkog pregleda svih pogledanih filmova u poslednjih 20 dana:
*ocene koje dajem su moj krajnje subjektivni dozivljaj filmova


*Silence of the Lambs (1991) opste poznat i hvaljen film, koji do sada nikad nisam pogledao, ali sa cijom radnjom sam upoznat kroz razne pop kulturne reference i ceste omaze, parodije i rekreacije. Film me nije odusevio i ostavio toliko jak utisak na mene kao sto bi verujem bilo da sam ga gledao bez tog upliva sa drugih strana. Ovako je to zabavan triler, ali nista vise od toga.
6,5/10

*Hannibal (2001) 10 godina kasnije dolazi nastavak filma Kad jaganjci utihnu, koji rezira svima nam dobro poznati Ridley Scott a umesto Jodie Foster tu je meni jako draga Julianne Moore. U filmu bitne uloge imaju i Ray Liotta i neprepoznatljivi Gary Oldman. U ovom filmu Hanibal, kog maestralno tumaci Entoni Hopkins, deluje kao prava pretnja, sva njegova izopacenost i okrutnost se sada konacno vidi i na delu i kad god je on u kadru oseca se odredjena doza napetosti i straha sta bi mogao da ucini. I pored toga sto je takav bolesnik i zlocinac, Hopkins (i scenaristi i verujem da je takav i u knjigama) ga cini neverovatno sarmantnim, elokventnim i u par navrata cak i simpaticnim. Cin spasavanja Dzulijen Mur ga oslikava i kao manjeg negativca u filmu, od onih koji zele da ga ulove. Odlican bolestan kraj u kuci sa Rej Liotom. Ovaj film mi je bio efektniji, intenzivniji i usudio bih se reci bolji od Silence of the lambs. Zao mi je sto nema jos jedan nastavak, vec samo prequeli koje planiram da pogledam (Pogotovo Mannovog Manhuntera)
7,5/10

*Rebecca (2020) Netfliksov rimejk Hickokovog klasika i jedinog Hickokovog filma koji je dobio Oskara za najbolji film. Sada, 80 godina kasnije stize nam rimejk. Nazalost povucen dobrim marketingom Netfliksa odlucio sam se da prvo pogledam novu verziju Rebecce pre originalne, ali sigurno cu uskoro pogledati Hickokovu verziju. Nisam bio upoznat sa radnjom romana ni filma, tako da mi je jako prijalo da pogledam ovaj film. Netflixov budzet nam je omogucio da vidimo raskosan production design i lepo rekreisanu atmosferu tog doba u jednom modernom filmu, a da taj film nije neki superherojski nastavak ili prednastavak, jer sem toga retko sta dobro moze da naidje u bioskopima. Intrigantna i zabavna misterija do 3/4 filma kada se potpuno promeni tok radnje i film se pretvori u nesto drugo, sto mi se i nije toliko svidelo. Ali svakako fin filmic za pogledati sa devojkom.
7/10

*Before Midnight (2013) Poslednji deo Linklanterove Before trilogije. Jako volim prva dva filma iz ove trilogije tako da sam se bojao sta nam donosi treci deo. Medjutim Linklanter me je ponovo iznenadio i odusevio. Mozda mi je ovaj treci deo i najbolji i najrealniji. Svima preporucujem ova tri filma i po mogucstvu da ih gledaju sa lepsom polovinom!
10/10

*Out of sight (1998) Soderbergova krimi-komedija-akcija sa Dzordz Klunijem i Dzenifer Lopez u glavnim ulogama. Iako su ocene i kritike naklonjene ovom filmu, i iako priznajem da je sarmantan u nekim trenucima, ipak je ovo jedan razvucen, dosadan i nezanimljiv film koji ne vredi paznje i preterane posvecenosti tokom gledanja. Limunada, ali losa.
4,5/10

* Mean Girls (2004) Evo jednog neobicnog izbora na mojoj listi. Iako su Opasne devojke ocigledno namenjene tinejdzerskoj devojackoj populaciji, moram priznati da sam se poprilicno zabavio gledajuci ovaj opusteni film, cak sam se par puta i iskreno nasmejao na neku foru, iako ne verujem da cu ga ikada vise gledati. Limunada, ali prijatna i osvezavajuca limunada.
7/10

*High Noon / Tacno u podne (1952)
Po treci put gledam ovaj klasik i svaki put sa istim odusevljenjem uzivam svih sat i po vremena. Klasik za sva vremena, Gari Kuper, Grejs Keli maestralni, muzika, atmosfera, protok vremena, napetost, perfektno izrezirano i izmontirano! Jos kad se stavi u kontekst vremena u kojem je nastao film i da je on odgovor i kritika na Makartijevu crnu listu i lov na vestice u industriji, onda ovaj film dobija jos vise na znacaju i kvaliteti. Odvazan film koji treba svako da pogleda, a pogotovo mladje generacije koje se groze crno belih filmova! A i za nas stripase je tu zanimljivost da se glavni negativac koga iscekujemo citav film zove Frank Miller isto kao cuveni americki strip autor.
10/10

*Mandy (2018) Mislim da je svima koji prate moje pisanje o filmovima poznato koliko volim Nikolasa Kejdza! E pa ovde se Kejdz vraca na velika vrata, ludji nego ikada, u jednom potpuno otkacenom, lsd filmu koji kao da je stvoren za njega. Iako je film vizuelno upecatljiv i krajnje neobican, ipak je ovo klasicna revenge prica ala Death Wish. LSD efekti i krajoliki i ekstravagantni kostimi i scene ne nadomescuju jednostavnost price. Vredi zbog Kejdza, ali film je morao biti bolji i obraticu ubuduce paznju na ime grckog reditelja Panosa Cosmatosa.
6/10

*Kramer protiv Kramera (1979) Emotivan, topao, lep film koji lepo pokazuje sta znaci biti roditelj. Dastin Hofman, Meril Strip. Odlican poslednji kadar! Preporucujem!
10/10

*The Graduate / Diplomac (1967) Konacno da pogledam i ovaj legendarni film. Zao mi je sto zbog vremena kada je nastao a i zbog glupavog americkog MPAA rejting sistema ovaj film nije mogao da bude eksplicitniji i intenzivniji, ali opet je ovo klasik za sva vremena, humor, drama, eroticnost, ljubav, usamljenost, sukob generacija, moderne i staromodne Amerike, odlicna muzika. Preporuka.
8,5/10

* Munje! (2001) Mislim da ne postoji osoba mladja od 50 godina koja nije pogledala ovaj kultni film Raše Andrića. Glogovac kao pandur koji duva vutru! Ne znam po koj put gledam ovaj film i idalje mi je smesan, zabavan, otkacen.
10/10

*Kad porastem bicu Kengur (2004) Sve sto sam napisao za Munje vazi i za ovaj film. Kultni film cije se replike redovno koriste u svakodnevnim razgovorima. Glogovac kao taksista s peskirom oko vrata! Film za sva vremena!
10/10

*American Beauty (1999) Sam Mendesov debi, film o krizi srednjih godina, o ambicijama, o seksualnosti, o usamljenosti, o lepoti, o Americi. Kevin Spejsi maestralan, ali i svi ostali u fimu su odlicni.
9,5/10

* L.A. Confidential (1997) Za ovaj film sam imao malo prevelika ocekivanja. Ocekivao sam novi Chinatown ili nesto priblizno tome. Medjutim, ovo nije ni blizu remek delu kakav je Chinatown, ali opet je ovo jako dobar primer modernog (neo) noira smestenog u noir doba. Svi elementi su prisutni i zadovoljeni, ali ostaje zal sto nije bolji film. Za odlican neo noir procitajte Brubakerovo i Philipsovo Zatamnjenje (the fade out) u izdanju Fibre! Uskoro na sajtu i recenzija u mojoj reziji!
8,5/10

Edited by - going going on 17/11/2020 23:28:06
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 17/11/2020 : 23:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by panzer

Igra za ljubitelje filma:
https://www.hollywoodhangman.com




fora



di je kraj ovoj igri :)



Ima u bazi 1000 filmova ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/11/2020 : 00:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Auuuu, mislim Hannibal jeste ok, ali Jaganjci slabiji, i to cak za samo 6,5!? :o Đe ce ti dusa to se ja pitam!

Ja sam ga bas pre nekoliko meseci (manje od godine) gledao ponovo, mozda treci put, mislim... i opet me osamario koliko je dobar.
Sve manje takvih rade danas, nazalost.

Mislim da je dio problema to sto je film toliko poznat i sve te reference, smatra se kultnim prakticki i to moze donekle da se poigra s mozgom pa ga jos malo pritisnemo i sednemo na njega (neces ti meni kolko si dobar... govorim iz iskustva )





















Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 18/11/2020 00:32:16
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/11/2020 : 05:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli




Mislim da je dio problema to sto je film toliko poznat i sve te reference, smatra se kultnim prakticki i to moze donekle da se poigra s mozgom


Mislim da je upravo to i previsoka ocekivanja koja sam imao bas zbog tih referenci i kultnog statusa.
Nije los film, ali nije ni toliko dobar. Mozda sam bio malo preostar u oceni ali jbg, gledace se ponovo kroz par godina ili ako naidje na TVu pa ga uhvatim neplanirano, mozda tada bude popravljen utisak.

A sta kazes za preostale filmove Poli? I je l si gledao Zodiac?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/11/2020 : 09:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

E pa zbog velike zainteresovanosti publike evo kratkog pregleda svih pogledanih filmova u poslednjih 20 dana


Moram priznati da sam pogledao malo toga s ovog spiska. Jaganjce, Munje, Out of Sight i L.A. Confidential kojih se praktički ni ne sjećam, ali znam da su mi bili dobri, te izvrstan American Beauty i (nažalost) razočaravajući Mandy.

Što se Cagea tiče, u moru tih njegovih pizdarija čini mi se zanimljivim Color Out of Space. Si gledao to?

Nego, vidim da su to sve neki amerikanci (s iznimkom domaćih). Fali mi tu raznovrsnosti. Pošto voliš Before trilogiju, možda da probaš pogledati Copie Conforme? Meni je izvrstan i gledao sam ga nekoliko puta, a prijatelj ga je usporedio baš sa tim Linklaterovim filmovima. I kažem "probaš" jer je moja bolja polovina odustala na pola filma.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 18/11/2020 : 10:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Nešto ozbiljno ne štima u postu u kom Mean Girls ima ocjenu 7, a Jaganjci 6,5, nešto ozbiljno, ali ozbiljno tu nije u redu :D
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/11/2020 : 10:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kad neko javno napiše da voli Cage-a kao glumca, to već dovoljno kaže o toj osobi. :D

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 524 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.93 seconds. Snitz Forums 2000