forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/11/2020 : 14:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Cage,

Nisam gledao Munje, a mladji sam od 50
Zapravo, mislim da prvi put cujem za taj film
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/11/2020 : 14:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Munje je ok film, za uzrast od max 18 godina. Bez da nekog hoću da omalovažavam, jednostavno mislim da je rađen za tu publiku.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/11/2020 : 15:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Dobro, going inače voli izjave poput "mislim da sam jedini koji ovaj film nije gleda". Naravno da se radi više o nekoj poštapalici ili pak osjećaju krivice prenesenom na profesiju kojom se bavi.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 18/11/2020 : 17:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Nešto ozbiljno ne štima u postu u kom Mean Girls ima ocjenu 7, a Jaganjci 6,5, nešto ozbiljno, ali ozbiljno tu nije u redu :D



+1

A za Cagea going ima donekle pravo. Uvijek mogu da ga gledam u Adaptation, ali i Face/Offu npr., mada mislim da je to više zbog Woo-ove režije.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/11/2020 : 20:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by going going

E pa zbog velike zainteresovanosti publike evo kratkog pregleda svih pogledanih filmova u poslednjih 20 dana


Moram priznati da sam pogledao malo toga s ovog spiska. Jaganjce, Munje, Out of Sight i L.A. Confidential kojih se praktički ni ne sjećam, ali znam da su mi bili dobri, te izvrstan American Beauty i (nažalost) razočaravajući Mandy.

Što se Cagea tiče, u moru tih njegovih pizdarija čini mi se zanimljivim Color Out of Space. Si gledao to?

Nego, vidim da su to sve neki amerikanci (s iznimkom domaćih). Fali mi tu raznovrsnosti. Pošto voliš Before trilogiju, možda da probaš pogledati Copie Conforme? Meni je izvrstan i gledao sam ga nekoliko puta, a prijatelj ga je usporedio baš sa tim Linklaterovim filmovima. I kažem "probaš" jer je moja bolja polovina odustala na pola filma.





Nisam gledao Color Out of Space ali sigurno hocu.
U pravu si fali raznolikosti i drugih skola filma. Poceo sam sa Tarkovskim gledajuci Rubljova ali sam ga pustio dosta kasno uvece, pa sam ga prekinuo. Planiram inace da se ozbiljno posvetim gledanju filmova Tarkovskog i Almodovara i da se vratim gledanju Felinija.
Dok je bila normalna situacija prethodnih godina isao sam redovno u Beogradsku Kinoteku i tamo gledao najvise neamericke filmove. Od kad je zavladala ova korona potpuno sam prestao da ih gledam. Inace Kinoteka uvek ima izvrstan repertoar!
Hvala na preporukama kolega Shaner!

@vice, volim tu izjavu, istina! A kojom se profesijom bavim, ne znam da li sam to ikad izjavljivao na forumu sem da sam student?

@swamp thing, ali zato Mean Girls necu nikad ponoviti, a Jaganjce cu sigurno gledati jos neki put. A sta kazes na to sto mi se svideo Zodiac od Finchera, a secas se pre par godina kad sam pisao da je Fight Club i Se7en precenjen i da ne gotivim Finchera?

@supermark, Munje i Kad porastem bicu kengur su kultni filmovi u Srbiji koji se toliko cesto repriziraju na tv-u i postali su bukvalno sastavni deo svakodnevice. Plus ako znas nekoga ko je krajem 90ih ili pocetkom 2000ih imao oko 20ak godina, svi mogu da potvrde kako Munje verno preslikavaju ludilo tog vremena, zurke, zezanje, muziku i odnose u drustvu. A Kengur je jos poznatiji i kultniji film, kod vas u Hrvatskoj je cak ja mislim i osvojio neku nagradu. Ja jos uvek nisam upoznao nikoga mladjeg od 50 godina a da nije gledao ova dva filma.

@ ostali, nisam znao da cu ovoliko ljudi da pogodim u zivac sa Kad jaganjci utihnu. Zao mi je sto mi se nije toliko dopao film, ali prosto tako je. Bolji mi je nastavak Hannibal.

@ Beren eto konacno neko ko se slaze sa mnom po pitanju Kejdza. Kejdz je genijalan glumac pogotovo 80ih i 90ih ali i sad volim da ga pogledam. Njegov problem je samo sto sad bira lose filmove, a ranije je birao odlicne filmove.
Ne razumem tu mrznju prema Kejdzu pa samo treba ljudi da mu pogeldaju filmografiju i s kojim je sve rediteljima saradjivao, od brace Koen do Lyncha, preko Skorsezea i Schumachera do Spike Joneza i Kauffmana.
U filmovima kao sto su: Raising Arizona, Wild at Heart, Honeymoon in Vegas, Leaving Las Vegas, Red Rock West, Bringing out the Dead, 8mm, Kiss of Death, The Rock, Con-Air, Face off, Gone in 60 seconds, Adaptation, Lord of War, Kick Ass, Joe....
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/11/2020 : 20:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Očito sam munjen što nisam gledao Munje :)
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 18/11/2020 : 20:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ne razumem tu mrznju prema Kejdzu pa samo treba ljudi da mu pogeldaju filmografiju i s kojim je sve rediteljima saradjivao, od brace Koen do Lyncha, preko Skorsezea i Schumachera do Spike Joneza i Kauffmana.
U filmovima kao sto su: Raising Arizona, Wild at Heart, Honeymoon in Vegas, Leaving Las Vegas, Red Rock West, Bringing out the Dead, 8mm, Kiss of Death, The Rock, Con-Air, Face off, Gone in 60 seconds, Adaptation, Lord of War, Kick Ass, Joe....




Njegovo pravo ime je Nicolas Kim Coppola i član je poznate familije Coppola (Francis Ford Coppola, Sofia Coppola, ...). Njegova imučna obitelj pogurala ga je u Hollywood, inače nikad ne bi dobio tako prepoznatljive uloge kao što jih je dobivao ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/11/2020 : 20:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Znam naravno da mu je stric Frensis Ford Kopola i da su svi iz porodice Kopola bave umetnoscu na neki nacin. Pa Kejdz je i promenio prezime u Kejdz da ne bi ljudi mislili da dobija uloge zbog nepotizma. Ne verujem da bi dobijao sve ove uloge sa toliko raznovrsnim rediteljima samo zato sto mu je stric Kopola a da je sam Nikolas potpuni antitalenat za glumu. Mislim da je svaku ulogu zasluzio i dobio na osnovu glumackih sposobnosti.

Isto tako mozemo da pricamo i o Kopolinoj cerci Sofiji. Naravno da je njoj lako da snima filmove kad joj je otac Kopola i ima njega da joj daje vetar u ledja. Ali ni tad nije lako snimiti film, pa sam Kopola je mnogo puta pricao o tome koliko se mucio da nadje glumce za Apokalipsu danas i da je bacio oskare kroz prozor u naletu besa jer sta mu vrede kad ne moze da snimi film koji zeli (a to je u tom trenutku bila Apokalipsa danas), ali je ipak uspeo, ali je zato posle toga napravio One from the Heart i svoju producentsku kucu i pokusao da promeni nacin na koji funkcionise Holivud i tako unistio sebi karijeru i zapao u dugove koje je otplacivao narednih 10 godina. Tako da eto ni samom Kopoli nije lako da snimi film. Ali da se vratim na Sofiju da li to znaci, zato sto je ona Frensisova cerka, da su njeni filmovi nekvalitetni i da ih ne treba gledati? Na osnovu Virgin Suicides i Lost in Translation i Marije Antonanete mislim da itekako ima sta da kaze i da treba da nastavi da radi ono sto radi a to je da rezira.

Edited by - going going on 18/11/2020 20:48:29
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 18/11/2020 : 21:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Da je Nicolas potpuni antitalenat, ni pomoč njegove familije mu ne bi pomogla.

Ali da ga nisu na početku njegovi pogurali, nitko danas ne bi znao za njega.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 18/11/2020 21:10:55
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 18/11/2020 : 21:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Ajde, ajde nije Cage toliko loš. Zbog Arizona Dream i Adaptacije sve mu je oprošteno.
Osim toga, najveći je stripofil u Holivudu.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/11/2020 : 01:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Plus metalac, zapravo sin mu je HC metal fan (mislim da mu je otac dostavio Cannibal Corpse da mu sviraju na rođos tulumu).


quote:
Originally posted by going going

[quote]Originally posted by Poli

A sta kazes za preostale filmove Poli? I je l si gledao Zodiac?



Pa, ok su, ono sto sam gledao, klasike su ionako... klasike.
Volim celu trilogiju Before... i poslednji mi je bas bas dobro seo. Stvarno me iznenadio koliko mi je dobro seo. Delpy i Hawke su bas... face.
Neko vreme sam gledao dosta njezinih filmova.


Zodiac od Finchera mi se dopao, naravno.


Cage mi nazalost ima onaj tip face koji je uvek isti. Ali istina, covek se trudio i napraviti nesto oko toga sa par filmova.




Nego, kada ces pogledati Vinterberga i njegov Festen, to se ja pitam!?
https://www.imdb.com/title/tt0154420/



A Tarkovski je STVARNO za u crninu kina, gde si sam. Ako ga ima u nekoj kinoteki, tamo ga pogledaj.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/11/2020 : 10:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Car je Kejdž, ko još onako glumi, čovjek je bukvalno izmislio neki svoj nenormalni stil, me like it :D
Going, samo cijepaj, tvoj entuzijazam je zarazan i super je što si spreman da se oprobaš u svim pravcima i daš šansu svemu. Što se tiče ocjena filmova, još će se to mijenjati iha-ha, bar ja znam koliko mi se dojam okrenuo za hrpu filmova zadnjih 20 godina. A svete krave su tu da se neko povremeno popiša na njih, drugačije ne bi bilo interesantno :D
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/11/2020 : 10:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Očito sam munjen što nisam gledao Munje :)


Nisam ni ja gledao. Ni to, ni kengura.
Ipak postoji razlika između filmova koji se često prikazuju u Srbiji, i onih u Hrvatskoj.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/11/2020 : 11:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, ti si munjen u svakom slučaju
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/11/2020 : 11:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote

I to što kažeš.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/11/2020 : 12:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Malo ljudi je kod nas pogledalo "Munje", možda generacije koje su u vrijeme izlaska filma imale 20-tak godina i to je to. Film naravno nije nikad bio na programu, niti je ljudima zanimljiv. Otprilike kao da pitaš ljude u Srbiji jesu li gledali "Mondo Bobo" (kultni film s kraja 90-tih kod nas). Sumnjam da puno ljudi zna za taj film?
Goinže pogledaj "Mondo Bobo"


"Munje" su dobar film ali ni do koljena filmu "Bure baruta"!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 19/11/2020 : 14:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Tamo sredinom i krajem devedesetih kad su kontakti izmedju Hrvatske i Srbije bili nikakvi, a s interneta se ili nije skidalo ili je trebalo deset dana da se skine jedan film, Zagrebom su cirkulirale video-kazete nekih srpskih filmova koje su se nesmiljeno trosile i gledale na kucnim projekcijama. Znam da sam ja tako odgledao Lepa sela lepo gore, Do koske i Tri palme za dve bitange i ribicu. Mislim cak i Crnu macku, belog macora.

Ali pravi sou je bio kad su u kino-distribuciju pustili Rane s hrvatskim titlovima. Mislim da smo isli tri ili cetiri puta u kino, da se dobro nasmijemo. Sjecam se prijevoda: "Isto sranje, drugo pakovanje." A na titlu pise: "Isti kurac, drugi tetrapak." Brijem da se i prevoditelj solidno zajebavao s time.

Poslije su se filmski kanali nekako normalizirali pa smo apsolvirali i Munje i Kengura. Iz tog razdoblja mi je iskreno receno najdrazi Apsolutnih 100.

Eto to je neko moje iskustvo s srpskim filmovima iz tog perioda, po sjecanju.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/11/2020 : 18:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Car je Kejdž, ko još onako glumi, čovjek je bukvalno izmislio neki svoj nenormalni stil, me like it :D
Going, samo cijepaj, tvoj entuzijazam je zarazan i super je što si spreman da se oprobaš u svim pravcima i daš šansu svemu. Što se tiče ocjena filmova, još će se to mijenjati iha-ha, bar ja znam koliko mi se dojam okrenuo za hrpu filmova zadnjih 20 godina. A svete krave su tu da se neko povremeno popiša na njih, drugačije ne bi bilo interesantno :D



Hvala! Bice jos svetih krava uskoro!


quote:
Originally posted by Poli



Nego, kada ces pogledati Vinterberga i njegov Festen, to se ja pitam!?
https://www.imdb.com/title/tt0154420/


A Tarkovski je STVARNO za u crninu kina, gde si sam. Ako ga ima u nekoj kinoteki, tamo ga pogledaj.




Veceras gledam The Celebration, nasao sam ga na jutjubu!

@BeaGea gledao sam Bure baruta, ali za "Mondo Bobo" moram priznati da nisam cuo, potrazicu ga.

@fandango Rane i Lepa sela lepo gore su stvarno vrhunski filmovi. I Tri palme za dve bitange i ribicu je dobar film. Gledao sam ga davno, mogao bih da ga obnovim.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/11/2020 : 19:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Evo Goinže ako gledaš filmove preko kompa i sl.
https://www.dailymotion.com/video/x2lq4hp

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/11/2020 : 19:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Inače film izgleda nikad nije izašao na DVD mediju, samo na VHS-u. Film je pobjednik filmskog festivala u Puli 1997.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/11/2020 : 20:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam da going pogleda Mean Girls 2, očekujem ocjenu 10/10.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/11/2020 : 13:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da li je netko vec gledao novog Vinterberga? Opet sa Mads Mikkelsenom, znaci - gleda se!

Druk (2020)


In short... Film pocinje sa drznom idejom cetiri mirna ucitelja u srednjim godinama koji bi testirali kako je zivjeti ako covjek ima cjelo vrijeme u krvi 0,5 promila alkohola.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/11/2020 : 15:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pomalo, tek je prošao festivale, gledat će se sigurno. Iako sam jedva preživio Far from the Madding Crowd.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 20/11/2020 : 15:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Au, hvala na preporuci, gledat cu i ja sigurno. Stize dosta novih zanimljivih filmova: Nomadland, Mank, vidio sam da je izasao dokumentarac o Friedkinu i Egzorcistu, pa novi Herzogov dokumentarac, Freaky me isto zanima jer djeluje fora.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/11/2020 : 15:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pomalo, tek je prošao festivale, gledat će se sigurno. Iako sam jedva preživio Far from the Madding Crowd.



Je, i kod nas je jos trenutno na festivalu LIFFe, iako ovaj put u @ verziji. Ali mislim da nema straha ovaj put, nije to taj đir filma.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000