forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

vice
stripovi.com suradnik

7267 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/11/2020 : 15:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Influencerica je uradak koji san pogleda u sklopu zff-a, online. Neloša ideja kojoj nedostaje konkretna razrada.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1548 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 20/11/2020 : 20:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Friski Cage

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12515 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 20/11/2020 : 21:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Imdb: 3,3

Jedan od komentara:

One of the worst movies ever!!! We all know Cage´s movies are a straight-to-DVD and this is just another cheap Cage movie. I couldn´t give it a zero rating because there is no choice for that.


Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/11/2020 : 21:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Iz aviona se moglo predvidjeti.

No on barem u zadnje vrijeme ima tu i tamo koji dobar, iako uvrnuti film tipa Mandy ili Color Out of Space, za razliku od npr. Willisa koji je potpuno propao.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/11/2020 : 00:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Festen / The Celebration (1998)

Kolega Poli mi ovaj film i uopste filmove danskog reditelja Thomasa Vinterberga preporucuje vec sto godina, odnosno ne secam se od kad. Da li kad sam prvi put spomenuo da bas volim filmove Nicolasa Windinga Refna ili kada sam pisao o Trierovoj Europi i The house that Jack built. Nije ni bitno. Ali evo konacno sam pogledao film!

Jako dobar film, sirov i intenzivan, zacinjen s malo humora i ludosti. Na sta su sve clanovi porodice spremni da bi odrzali spoljasnji privid uspesne, srecne, normalne porodice, a ustvari ko zna sta se desava iza zatvorenih vrata. To je centralno dramsko pitanje ovog filma. Svidja mi se i to sto su Danci prikazani kao dosta nacisticki i rasisticki raspolozena druzina.
Najvise mi se svideo lik brata Michaela i njegova promena, kog odlicno tumaci glumac Thomas Bo Larsen. Taj glumac mi deluje jako poznato mada mislim da ga nisam gledao ni u jednom drugom filmu nego da mi samo deluje poznato.
Prvi film Dogme 95 pokreta koji su osmislili i ciji manifest su zajedno napisali upravo Vinterberg i Von Trier.
U planu mi je da pogledam i The Hunt i Druk, zbog Vinterberga a i bas volim Madsa Mikelsena.

Preporuka!
8,5/10

@Poli i ostali, koji vam je najbolji Vinterbergov film i koje sve preporucujete?

@fandango Nomadland deluje bas interesantno!
A i ovaj novi Kejdz deluje kao vrh film!

Edited by - going going on 22/11/2020 19:41:37
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2020 : 01:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sto se Vinterberga tice, nisam pogledao sve njegove filmove, ali svakako vrede paznje:
Festen - apsolutno!
Jagten - apsolutno!
Submarino - nije kao ova 2 gore, ali meni dosta dosta dobar
Kollektivet - yeah! simpaticno
Kursk - isto, vredi paznje

It's All About Love - onak, za pogledati
En mand kommer hjem - ovo mislim da jos nisam gledao ali mi se cini da je neko nahvalio

a Druk ce mislim da isto biti spica



No, ako si za ozbiljnije i teske filme (mislim na tematiku), onda je tu jos jedna iz Danske, Susanne Bier. Apsolutne preporuke za nju, moze se napraviti i neka lista, mada mislim da smo vec pisali to.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 21/11/2020 02:00:33
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/11/2020 : 10:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Poli sve napisao. Festen i Jagten su obavezno štivo. Od ostalih sam gledao It's All About Love koji je realno slab, ali dovoljno ambiciozan da se u njemu može pronaći nešto, te par postova ranije spomenuti Far from the Madding Crowd koji je vizualno lijep i odlično odglumljen, ali je meni priča bila strašna. No dobro, to je do Hardya, nije tu Vinterberg ništa kriv.

Planiram jednom pogledati Dear Wendy, usprkos lošim kritikama, čisto zbog Trierovog scenarija, a i En mand kommer hjem se čini kao potencijalno simpatična komedija. Naravno, Druk će se gledati čim bude dostupan.


Nevezano za Vinterberga, ovo sam otkrio neki dan i čini mi se da bi moglo biti odlično: https://www.imdb.com/title/tt7618604/?ref_=fn_al_tt_1



http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 21/11/2020 10:38:37
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7267 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 21/11/2020 : 12:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Hunt je remekdjelo.

Dogme95 je pak doista zanimljiv naturalistički filmski pokret.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2020 : 15:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

@Shaner Cekaj, Submarino nisi jos gledao? Steta, taj je stvarno dobar. A i Kollektivet je smijesan, zabavan i simpatican. I Kursk po meni vrijedi pogledati, mada nije remek djelo.

Drukcije da, Hunt (Jagten) je napravljen ipak za malo siru publiku (uprkos temi), pa bi ga predlozio kao "zicer" nekome tko bi pogledao samo jedan njegov film. Festen je mozda vec za malo... profinjen ukus, ili ajmo reci, puno manje h'woodski od recimo Jagten.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/11/2020 : 18:02:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Submarino ću vjerojatno jednom pogledati, samo mi nije prioritet. Kollektivet me ne privlači, a Kursk još manje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12515 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 21/11/2020 : 18:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Najvise mi se svideo lik brata Michaela i njegova promena, kog odlicno tumaci glumac Thomas Bo Larsen. Taj glumac mi deluje jako poznato mada mislim da ga nisam gledao ni u jednom drugom filmu nego da mi samo deluje poznato.




Verovatno si ga video u The Hunt.
Btw, Christiana igra glavni negativac iz Bansheeja.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/11/2020 : 20:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Je li itko gledao ovaj srpski film Kralj Petar Prvi? Valja li?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24653 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2020 : 21:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nije toliko loš, iako ja Ristovskog ne podnosim. Može da se odgleda jednom, bez prevelikih očekivanja.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/11/2020 : 21:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam gledao, a ima ga veceras na RTSu 1. Cuo sam da je okej film skroz.
Otkud da to zelis da gledas Paka?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/11/2020 : 00:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Izbacilo mi reklamu na HBOgo da će sutra biti premijera, pa išao vidit o čemu se radi na youtubeu. Vidim da vizualno lijepo izgleda, al ono, kontam ko zna kakva je priča i scenarij Al mogao bi baciti oko svakako.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12515 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 22/11/2020 : 13:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
The announcement that “Wonder Woman 1984” will be released in theaters and on HBO Max on Christmas Day is the clearest sign that streaming is now central to the film industry’s business model:
https://www.nytimes.com/2020/11/22/business/media/wonder-woman-1984-hollywood-streaming.html

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/11/2020 : 19:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


All Good Things (2010)

Rajan Gosling me je odavno uverio da pazljivo bira filmove (Lars and the real girl, Drive, Only God forgives, Blue Valentine, Place beyond the pines, La La Land, Blade Runner 2049 su mi medju boljim i najdrazim filmovima koji su izasli u poslednjih desetak godina) tako da sam vec duze vreme planirao da pogledam All Good Things a u filmu glumi i Kirsten Dunst verovatno omiljena mi glumica koja trenutno radi u Holivudu (jos kao klinac sam je zavoleo u Spajdermenu, a posle sam otrkio i odlicne filmove Virgin Suicides i Melancholia ).
Odlicna film, sat i 40 minuta mi je proletelo ocas posla. Preporucujem svima. Od uvodne sekvence i spice sam video da ce ovo biti drugaciji film, brizljivo planiran i izveden. Ne bih otkrivao nista o filmu i radnji, samo cu reci da je zasnovana na istinitim dogadjajima koji su jos uvek aktuelni i cija se prica jos uvek rasplice i na to je uticao i ovaj film i ostatak rada reditelja Andrewa Jareckog.
Dole stavljam i njegov odlican intervju. Jako simpatican i interesantan tip je Andrew Jarecki. Vise reditelj dokumentarnih fimova nego igranih u videu ispod objasnjava svoj pristup temi ovog filma i kako je radio pripremu u dokuemntaristickom maniru.
Ne znam zasto je Rotten tomatoes dao tako losu ocenu za ovaj film, a pokojni Roger Ebert je dao filmu 3 i po zvezdice od maksimalnih mogucih 4 i pohvalio glumu Kirsten Dunst. Ja bih ovom filmu dao 9/10.


Edited by - going going on 22/11/2020 19:41:53
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/11/2020 : 22:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Svasta
Pratio sam opus kirsten dunst ali to sam zaobisao

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4863 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/11/2020 : 10:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam 2 ovogodišnja filma, oba su trileri u kojima je jedna žena prepuštena sama sebi u borbi protiv manijaka koji je uhodi:
- The Invisible Man
- Alone

Nevidljivi čovjek je nova modernizirana prerada slavne priče H.G. Wellsa od koje je zadržana samo osnovna premisa. Glavna ulogu igra Elizabeth Moss. Nevidljivi čovjek je njem muž zlostavljač od kojeg je pobjegla, no on je i dalje uhodi. Ili možda sve to u njenoj glavi? Film je bolji dok traje paranoični suspense dio, rasplet je straightforward, sa očekivanim twistovima i pomalo nedorečenom završnicom.

Alone je film manjeg budžeta, sa svega par likova, ali vrlo efektan. Podijeljen je u nekoliko poglavlja, gdje je prvo svojevrsni tribute Spielbergovom Duelu. Vrlo sigurno režiran, bez nepotrebnih kompliciranja. Eksterne šumske lokacije su odlično snimljene, pa film ima lijepi look. U ovakvim filmovima obično se pazi na plot holes i nelogičnosti - nisam primjetio nikakve specijalne prigovore osim što se dvoje ljudi malo prečesto međusobno pronalazi u velikoj šumi (može se preko toga, ne treba naročiti suspension of disbelief). Finale je odlično. Alone je bolji od ova dva filma.

Edited by - vukozec on 23/11/2020 11:01:25
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7789 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/11/2020 : 10:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja sam sinoc pogledao fantasy hibrid muppet showa i monty pythona s David Bowiem u glavnoj ulozi.
...ne znam sto bi rekao.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 23/11/2020 : 10:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Reci nam kako se se snašao u tom Labyrinthu ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1548 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 23/11/2020 : 11:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Sto se novih danskih filmova tice, osim Druk, najvise me interesira Shorta https://www.imdb.com/title/tt11081050/

https://www.screendaily.com/shorta-venice-review/5152794.article

Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1548 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 23/11/2020 : 11:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Nahvalilo na sva zvona novi film Sophije Loren, La vita davanti a sé, odnosno The Life Ahead, https://www.imdb.com/title/tt10627584/, raspisalo se da ce zena sigurno dobiti Oscara, pa sam odlucio pogledati film.

Nemam vecih zamjerki, ali nisam nesto ni previse odusevljen. Film je dobar, ali pomalo standardan, s ocekivanim tokom radnje i preobrazbom glavnog lika Mome. Onako, fini obiteljski film za nedjeljno popodne, kakvih se nekad snimalo puno vise. Dobar, ali nista nevidjeno.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/11/2020 : 17:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Nahvalilo na sva zvona novi film Sophije Loren, La vita davanti a sé, odnosno The Life Ahead, https://www.imdb.com/title/tt10627584/, raspisalo se da ce zena sigurno dobiti Oscara, pa sam odlucio pogledati film.

Nemam vecih zamjerki, ali nisam nesto ni previse odusevljen. Film je dobar, ali pomalo standardan, s ocekivanim tokom radnje i preobrazbom glavnog lika Mome. Onako, fini obiteljski film za nedjeljno popodne, kakvih se nekad snimalo puno vise. Dobar, ali nista nevidjeno.



To sam i očekivao pa sam ga odlučio preskočiti. Vidim da nisam pogriješio.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/11/2020 : 03:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Fracture (2007)

Solidan trilercic. Hopkins kanalise jednog pitomijeg ali podjednako zlokobnog i podlog Hanibala. Gosling dobar. Rosamund Pike je interesantna kao lik ali mi se cini da je nisu iskoristili koliko su mogli. Prenaglaseno dramaticna i prst-u-oko muzika pomalo smeta u odredjenim scenama. Lepo je videti lokacije Los Andjelesa (mislim najvise na pocetak filma i kucu u kojoj se desava preljuba koja se vidi s ulice) i to bas jednog dela kog nisam video mnogo u filmovima ali koji bas ,,dobro poznajem" putem igrice GTA San Andreas koja je izgleda vrlo vrlo verno rekonstruisala grad.
7/10
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000