forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/04/2021 : 19:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Zadnje pogledano:

Books of Blood (2020.): Osjećaj ravnodušnosti prilikom gledanja; od početka do kraja film nije u nijednom trenutku loš, ali nije ni bog zna što. Svakako će bolje sjesti onima koji nisu upoznati s Barkerovim Knjigama krvi, jer meni je polovica filma djelovala već viđeno i predvidljivo. Unatoč tome, film donekle uspijeva uhvatiti ugođaj Barkerovih priča i izopačenost protagonista koji neće zadobiti ničije simpatije. 6/10

Godzilla vs. Kong (2021.): Wingardov hum. horor triler You're Next mi je na vrhu liste zabavnih krvoprolića. Ovaj film ima neku doze zabave, spec. efekti su većinom odlični, ali prema kraju već i to postaje pomalo zamorno, dok je scenarij tu većinom tek da se ima što govoriti. Onako, za ubiti vrijeme. 5/10

The Quake (2018.): Nastavak sasvim solidnog filma katastrofe Bolgen. No, ovo je prvih 45 min dolzabogo sporo, tromo i većinom posvećeno nekakvim depresijama, opsesiji i prežvakanom konektstu obiteljskih nesuglasica. Onda krene akcija, ali nje je, za razliku od prethodnika, premalo i zapravo u traileru vidite sve "potresne" prizore. Žena glavnog lika svakom minutom sve iritantnija, čekao sam da napokon izdahne. Glavnik lik također nekako forsira svoju frižnju savjesti i neke komplekse. Iritantna je i njihova kćer, koja izvede glupost samo da malo zahukta radnju. Dosta iritantan film. Iako malo potegne u drugom dijelu (koliko god da je mjesto radnje ograničeno i vidi se štednja na budžetu). Preporuka za Bolgen,tj. The Wave, a ovaj nastavak slobodno preskočiti. 5/10

Who'll Stop the Rain (1976.): Film koji previše oscilira između humora i pogibeljnosti situacije u kojoj su se našli glavni protagonisti. Tu ubacite malo hippijevskih egzibicija, vijetnamskog švercerskog oportunizma i mladog Nicka Noltea koji, nerijetko popraćen Creedencom i ostalim dobrim rock'n'rollom, pokušava preživjeti prijatelja koji ga je sjebao, dilere i murjaka koji ga žele sjebati i, naravno, žensku u koju se zaljubio i čija će ga ovisnost sjebati... Ništa posebno, ali ima onaj neki 70-ties feeling koji budi nekakvu nostalgiju - jer takvih filmova danas više nema- pa sve skupa prolazi. 6.5/10

Creepshow (2019.): Pogledao prve dvije epizode. Ako ste čitali, znate što očekivati. Plus je stripovski ugođaj, ima nešto dobrog krvoprolića, a sve je prožeto i nekakvim crnim humorom koji malo diže dojam 20 minutnim pričicama koje, naravno, nisu ništa originalno ni duboko, više nekakva egzibicija u žanru. Onako, za mozak na pašu prolazi. 6/10

Flodder (1986.): Sasvim solidna nizozemska komedija o nepripitomljenoj obitelji odrpanaca, a koju dobronamjerna država pokušava smjestiti u pitomo bogataško okružje. Kolizija je neizbježna i poprilično zabavna, naposljetku i eksplozivna kombinacija. Simpatična obitelj, navijao sam za njih cijelo vrijeme. Ima i nastavke, ali sumnjam da su na ovoj razini. 7/10

Regression (2014.): Detektiv. triler o sotonističkom kultu, inspiriran istinitim događajima otprije 30-ak godina. Ethan Hawke je dobar u gl. ulozi, ali djeluje pomalo neuvjerljivo s onog psih. aspekta. Iako tu neuvjerljivost pomalo pobija odjavna špica s priznanjem da je isto kasnije i proglašeno nepouzdanim. Malo sam u konfliktu po pitanju tog filma i cjelokupne "regresije", ali ima atmosferičnih i jezovitih trenutaka pa možda film i može proći ljubiteljima turobnog ugođaja i okultne tematike. 6/10

The Fisher King (1991.): Moguće da sam taj film gledao prije kakvih 20 godina na televiziji, iako nisam siguran. U svakom slučaju, raspoloženi Robin Williams i Jeff Bridges u vrlo uspjeloj hum. drami o iskupljenju i, možda ponajprije, tome koliko su ljudi ponekad prokleto bezosjećajni, onako opsjednuti popularnošću, karijerom i vlastitom sebičnošću. Odličan je i fantastičan element priče, odnosno previranja u psihi Robina Williamsa, borba protiv demona koji ga suočava s gubitkom koji je njegovživot raznesao u komadiće. Bijeg u ludilo da bi se pobjeglo od užasa svakodnevice. Jedna od najboljih Williamsovih uloga. 8/10

El Guardian Invisible filmska trilogija (2015.-2021.): Malo španj. proizvoda. Počinje vrlo zanimljivo i prvi film je koliko toliko solidan. Ostavlja dosta neodgovorenih pitanja i, s one detektivske strane, poprilično je interesantno vođena radnja i uvijek pada kiša. ALI u druga dva filma sve postaje zbrkano, rastegnuto i više nalikuje na kruženje oko srži radnje, ali bez da se ikad potpuno zadre u istu. Na trenutke sve to već djeluje i pomalo repetatitvno i previše jednolično. Kiša i dalje stalno pada, ali jednom je pao i snijeg. Preokret u završetku je bezvezan jer cijelo vrijeme predviđaš taj preokret i kraj je totalno antiklimatičan. U pozadini svega je i potpuno neiskorišten mitološki aspekt i vještice, odnosno žrtvovanja i rituali kojima također nije posvećeno dovoljno pozornosti, kao ni većini vodećih likova. Najveće iznenađenje jest što je na kraju trećeg filma napokon zasjalo sunce. Negdje sam čitao da je to isprve trebala biti mini serija, što je i logično. Ja sam u tri noći pogledao sva tri filma i ne mogu reći da sam uspio poloviti sve što je tamo nadovezano i isprepleteno. Ne znam kako bi to pak polovio netko tko svake dvije godine gleda po jedan film. A da, i najviše su me zasmetali oni engleski konverzacijski dijelovi filma. Kao da se morao ubaciti jedan videolink FBI agent jer nema dobrog istražitelja bez FBI-a. Sveukupno 5/10, iako dojam diže prvi film.

Vuelven (2017.): Meksički fant. triler (i drama s elementima horora) koji nudi poprilično originalan, uviđavan i inspirativan uvid u kartele i nasilje u kojem često stradavaju i najmlađi. Ispričan iz perspektive djevojčice koja je ostala bez majke, ugođaj filma je istovremeno surov i bajkovit, teško ga je i svrstati u točno određen žanr, a neke poveznice vuku i na del Torov Panov labirint. Iako je to poprilično drugačiji film, te ponajprije posveta žrtvama bezumnog nasilja koje se tamo i dalje sprovodi. 8/10

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 11/04/2021 19:31:21
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 11/04/2021 : 21:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Mank

Taman sam mislio započeti oscarovski maraton filmova i za prvi izaberem Fincherov novi uradak. Iako se promovirao kao priča o nastanku Citizen Kanea, ovaj film nudi širu sliku i kroniku Hollywooda 30-ih i ranih 40-ih.
Ipak, ostao sam razočaran. Znam da je nezahvalno gledati na ovo kao neki "making of" Kanea, ali mislim da bi mnoge više zanimalo gledati bolje razrađenje ideja iza jednog od najvažnijih filmova u povijesti negoli raznorazne nejasne političke razmirice i Oldmanovo pijane eskapade.
Ovako Fincher dosta studiozno i s puno stila obrađuje temu političkih igrica i paralelno stvaranja klasika, ali ne vidim ovdje nikakvu strast. Film koji toliko dobro posloži scenografiju, ali nema nekog čvršćeg narativnog temelja, nego je zbrčkan otprilike kao pijane lamentacije naslovnog lika, a ne bi trebalo biti tako. Sve u svemu, u ova 2 sata smo na puno lokacija i s puno likova i mislimo da smo u Hollywoodu i gledamo kako se stvara film, ali zapravo ništa od toga ne dobiva dovoljan tretman u filmu. Puno baba, kilavo dijete.
Nakon ovako razočaravajućeg starta, nekako sam rezigniran oko Oscara ove godine jer premise ostalih filmova mi ne djeluju toliko zanimljivo. Očito i dalje dokumentaristički pristup filmu i radnja iz zlatnog doba Hollywooda uz društveno prihvatljive teme su recepti za dobiti Oscara. Veoma proceduralno i bez imalo umjetničke strasti.
Umjetnost radi umjetnosti ili pak umjetnost radi priznanja? Mislim da je postalo ovo drugo

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/04/2021 : 21:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
U jebemti, skroz sam zaboravio na kralja ribara, kakva je to filmcina. Moracu ga ponoviti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/04/2021 : 06:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Mank

Taman sam mislio započeti oscarovski maraton filmova i za prvi izaberem Fincherov novi uradak. Iako se promovirao kao priča o nastanku Citizen Kanea, ovaj film nudi širu sliku i kroniku Hollywooda 30-ih i ranih 40-ih.
Ipak, ostao sam razočaran. Znam da je nezahvalno gledati na ovo kao neki "making of" Kanea, ali mislim da bi mnoge više zanimalo gledati bolje razrađenje ideja iza jednog od najvažnijih filmova u povijesti negoli raznorazne nejasne političke razmirice i Oldmanovo pijane eskapade.
Ovako Fincher dosta studiozno i s puno stila obrađuje temu političkih igrica i paralelno stvaranja klasika, ali ne vidim ovdje nikakvu strast. Film koji toliko dobro posloži scenografiju, ali nema nekog čvršćeg narativnog temelja, nego je zbrčkan otprilike kao pijane lamentacije naslovnog lika, a ne bi trebalo biti tako. Sve u svemu, u ova 2 sata smo na puno lokacija i s puno likova i mislimo da smo u Hollywoodu i gledamo kako se stvara film, ali zapravo ništa od toga ne dobiva dovoljan tretman u filmu. Puno baba, kilavo dijete.
Nakon ovako razočaravajućeg starta, nekako sam rezigniran oko Oscara ove godine jer premise ostalih filmova mi ne djeluju toliko zanimljivo. Očito i dalje dokumentaristički pristup filmu i radnja iz zlatnog doba Hollywooda uz društveno prihvatljive teme su recepti za dobiti Oscara. Veoma proceduralno i bez imalo umjetničke strasti.
Umjetnost radi umjetnosti ili pak umjetnost radi priznanja? Mislim da je postalo ovo drugo



Jako dobar post! Skoro identicno i ja vidim Manka.
Svakako preporuka za Sound of metal za sada najbolji film nominovan za oskara ove godine od ovih sto sam ih pogledao.

Pogledao poslednjih dana Poslednji krug u Monci, kultni domaci film ciji scenario potpisuje poslednji mangup sa beogradske kaldrme legendarni pokojni Prele, a u glavnoj ulozi je Dragan Nikolic; zatim
The Infiltrator (2016), zabavan zanrovski film za ljubitelje tematike Eskobara i filmova ala Putevi droge. Pogledao zbog Bryana Cranstona i Diane Kruger. Solidno za jedno gledanje i jednokratnu zabavu.
Deliverance (1972) r. John Boorman, e ovo je vec vrlo interesantan i neobican film. Ne znam da li zeli da poruci nesto dublje ili je samo cisti avanturisticko akcioni prezivljvanje film da ga tako povrsno i verovatno netacno okarakterisem. Svakako vredan gledanja zbog muzike i Dzona Vojta i Berta Rejnoldsa, a i priroda je prelepa.
Bullitt (1968) Stiv MekKvin je smekerski policajac sa brda San Franciska. Solidan film, odlicna jurnjava kolima koja je u to vreme bila neverovatna, a i dan danas deluje sveze, uzbudljivo i napeto. Volim filmove snimane 60ih po velikim Americkim gradovima, da bih video kako su izgledali arhitektonski, kakvi su bili lokali, neonske reklame, prodavnice, moda, automobili. Jako lep vremeplov u San Francisko s kraja 60ih. Odredjeni elementi ovog filma bili su inspiracija scenaristi Pasquale Rujuu za njegov autorski mini serijal Cassidy kog temeljno preporucujem! Inace film kao film mene nije odusevio.
I poceo veceras da gledam korejski High Society (2018) na netflixu, sem jedne dobre seks scene, za sad dosadnjikav film, sa neverovatno iritantno preosvetljenim enterijerima. Bode oci koliko je reflektora i svetala upaljeno u odredjenim scenama. Ne znam sta bi reditelju i direktoru fotografije. Mislim da to nije namerna stilska odluka.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 12/04/2021 : 08:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Bullit je prava, staromodna jurnjava, a meni je to, barem iz današnje perspektive, bolje od Brzi i žestoki, Need for Speed i sl. filmova.
Opet, to je čisto stvar ukusa.
Po tom pitanju dosta dobar je i The Driver (1978.), a u dobrom sjećanju mi je ostala i jedna jurnjava iz Ronina (1998.).
P.S. Gore sam fulao par godina: Nick Nolte je 1978., a Čuvar 2017.-2021. Vjerojatno zato jer ja to sve iz glave pišem pa ponekad fulam pokoju godinu ;)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/04/2021 : 09:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Bullit je prava, staromodna jurnjava, a meni je to, barem iz današnje perspektive, bolje od Brzi i žestoki, Need for Speed i sl. filmova.
Opet, to je čisto stvar ukusa.
Po tom pitanju dosta dobar je i The Driver (1978.), a u dobrom sjećanju mi je ostala i jedna jurnjava iz Ronina (1998.).



Nemam ni trunke dvoumljenja da je Bullit bolja i smislenija jurnjava od Fast and Furios i slicnih filmova. To ne može u istu recenicu da ide.
Samo rekoh da me film Bulitt kao film nije oduševio.
E da i mislim da je onaj završni obračun na aerodromu sigurno uticao na Manna kada je radio na svom filmu Heat. Ima dosta sličnosti.
Bacicu pogled na Drivera i Ronina, hvala na preporukama!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 12/04/2021 : 10:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Da, Bullit je po pitanju radnje tek solidan, otprilike kao i The Driver.
I The Seven-Ups (1973.) ima jednu odličnu, podulju potjeru, samo po pitanju radnje je tek jedan prosječan krimić, iako ga vrijedi pogledati.
Ronin mi je ipak stepenicu - dvije iznad gore navedenih, sveobuhvatno gledano.
Mannov The Heat sam pogledao jedno 4,5 puta, njega pamtim po onoj uličnoj pucnjavi.
Znao sam pustiti zvuk do daske, pa nek momci raspale

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 12/04/2021 10:13:52
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/04/2021 : 21:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Delivernace mi je odličan film, pa ima onu legendarnu scenu “dueling banjos”.
A od Schumachera, nisam ni znai da ao to sve njegovi filmovi, ali nekako mi je naj Falling Down, Douglas razvalio.
To pucanje po šavovima...hm baš bi ga mogao pogledat još jednom. :)

Pogledali smo i Konga vs Godzilla i dobili što smo i očekivali, zabavu. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/04/2021 : 21:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

U jebemti, skroz sam zaboravio na kralja ribara, kakva je to filmcina. Moracu ga ponoviti.



Ja ga nisam zaboravio, ali i meni je vrijeme za ponoviti ga.
Veliki film.

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/04/2021 : 13:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

a u dobrom sjećanju mi je ostala i jedna jurnjava iz Ronina (1998.).


Bas je bio na telki prije par sedmica i rekoh da pogledam jer ga nisam imao u sjecanju, i moram reci da je dosta solidan, ajde dobar. Ima taj neki svoj smek, kao i pomenuta jurnjava.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/04/2021 : 14:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jurnjava iz Ronina je legendarna.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/04/2021 : 10:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Captain Phillips (2013)
S obzirom da sam Information freak u zadnje vrijeme proučavam Afriku, pa sam tako došao i do Somalije. Somalija je ono što se u pravno-političkoj terminologiji naziva "failed state" odnosno "propadajuća država". Nema sustava centralne vlasti te svega što je s tim povezano (mirovina, socijalne skrbi, centralne banke...) Uglavnom, Somalija kao država postoji samo na papiru i u međunarodnom smislu ali "uživo" je u raspadu, rastrgnuta između tko zna koliko terorističkih grupa koje se bore za prevlast. Samim time i piratstvo je dobilo potpuno novu dimenziju (pojam "piratstvo" ne treba brkati sa pojmom"gusarstvo" - potonje je imalo oblik državnog dopuštenja, odnosno gusari su uz državnu privolu pljačkali brodove one zemlje s kojom je "gusarska" zemlja bila u ratu. Gusari su stoga pri zarobljavanju imali status ratnih zarobljenika dok se pirate jednostavno vješalo.) Potpuni nedostatak državne kontrole rezultirao je i potpuno otvorenim piratstvom. Istina, treba reći i da su neke države i međunarodne kompanije beskrupulozno iskorištavale nedostatak države u somalijskom području te su počele brutalno eksploatirati riblji fond te ispuštati razne kemikalije u more ali ipak... Uglavnom, piratstvo je bilo dosta unosan posao. Kažem bio jer je svoj vrhunac imalo 2011. godine i od tada je u stalnom padu. Film je iz 2013. g. tako da je u tenutku snimanja sve to bilo još svježe i u funkciji.
Tom Hanks je solidno odradio posao dok su pirati prikazani kao nepismeni primitivci i siledžije što u stvanosti i jest tako. Neke stvari su mi bile čudne ali sam onda našao objašnjenja na netu:prvo, vrlo malo se pucalo pri osvajanju brode, a gotovo ništa sa samog broda. Zašto se nisu branili' Odgovor je vrlo jednostavn - između ostalog, prevoze i naftu, a nafta je, je li, zapaljiva:)) Nadalje, iako prikazani kao brutalni primitivci, pirati ipak paze na zarobljenike i trude se nauditi im što manje. To je zato što svaki dogovor oko otkupnine vrijedi onoliko koliko ima zarobljenika. Više zarobljenika - veća otkupnina. Treće - amerikanci sesvim silama trude da spriječe povratak pirata na tlo. Spika je u tome što onda zarobljenici drastično gube na "vrijednosti" jer više nema broda pa je onda i spašavanje, khm otežano i manje isplativo. Surovo i grubo ali tako to gledaju multinacionalne kompanije. I na kraju, pirati u filmu su budale:)) Hanks u ulozi kapetana vrlo lako manipulira sa vođom, a kada se uključi i mornarica sa svojim uhodanim protokolima, onda postaje jasno da im pirati nisu dorasli. Ipak, ne prolazi sve kako treba, finale filma je vrlo dobro napravljeno i Hanks na kraju filma odlično portretira kapetana koji, kada se konačno nađe van opasnosti, doživi svojevrsni psihički slom. Film je snimljen po istinitom događaju i tu se pokazuje točnom ona čuvena Clarkeova izjava - stvarnost je puno neobičnija i zanimljivija od mašte.
Ocjena:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 14/04/2021 : 12:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Meni je taj film bio potpuno nepotreban jer je izašao svega godinu dana posle u svakom pogledu boljeg danskog filma, A Hijacking (Kapringen) sa sjajnim Pilou Asbaekom, poznatom po seriji Borgen i širem auditorijumu kao Euron Greyjoy iz GoT.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/04/2021 : 17:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Odgledao juce Mortal Kombat. Bez obzira na gomilu minusa to je MK, uzivao sam. Iz ovoga mi deluje vise nego realan nastavak. Malo je odabir glumaca tanak. Liu Kang, Kung Lao, Rejden, uzas. Ali zato Kejno, Sab Ziro, Skorpion ubijaju. Dobro su uradili Kabala, omiljenog igraca sa MK3. Muzika dobra. Efekti OK. Gledao bih jos jednom danas opusteno.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/04/2021 : 18:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni je taj film bio potpuno nepotreban jer je izašao svega godinu dana posle u svakom pogledu boljeg danskog filma, A Hijacking (Kapringen) sa sjajnim Pilou Asbaekom, poznatom po seriji Borgen i širem auditorijumu kao Euron Greyjoy iz GoT.



Nisam znao da je obrada

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/04/2021 : 20:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Odgledao juce Mortal Kombat. Bez obzira na gomilu minusa to je MK, uzivao sam. Iz ovoga mi deluje vise nego realan nastavak. Malo je odabir glumaca tanak. Liu Kang, Kung Lao, Rejden, uzas. Ali zato Kejno, Sab Ziro, Skorpion ubijaju. Dobro su uradili Kabala, omiljenog igraca sa MK3. Muzika dobra. Efekti OK. Gledao bih jos jednom danas opusteno.



Koji MK si to gledao?
Ovaj najnoviji : https://www.imdb.com/title/tt0293429/

BTW, tko nije pogledao, toplo preporučam ovaj zadnji MK crtani, Scorpion's Revenge, odličan je!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/04/2021 : 23:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni je taj film bio potpuno nepotreban jer je izašao svega godinu dana posle u svakom pogledu boljeg danskog filma, A Hijacking (Kapringen) sa sjajnim Pilou Asbaekom, poznatom po seriji Borgen i širem auditorijumu kao Euron Greyjoy iz GoT.



Nisam znao da je obrada


Nije obrada.

Film Captain Phillips baziran je na knjizi Richarda Phillipsa, u kojoj je opisao svoje iskustvo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/04/2021 : 23:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni je taj film bio potpuno nepotreban jer je izašao svega godinu dana posle u svakom pogledu boljeg danskog filma, A Hijacking (Kapringen) sa sjajnim Pilou Asbaekom, poznatom po seriji Borgen i širem auditorijumu kao Euron Greyjoy iz GoT.



Nisam znao da je obrada


Nije obrada.

Film Captain Phillips baziran je na knjizi Richarda Phillipsa, u kojoj je opisao svoje iskustvo.





COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/04/2021 : 09:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@Diskac
Jeste, taj. A za te crtace nikad nisam pohvatao kojim redom se sta gleda pa sam sve propustio.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/04/2021 : 13:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni je taj film bio potpuno nepotreban jer je izašao svega godinu dana posle u svakom pogledu boljeg danskog filma, A Hijacking (Kapringen) sa sjajnim Pilou Asbaekom, poznatom po seriji Borgen i širem auditorijumu kao Euron Greyjoy iz GoT.



Nisam znao da je obrada


Nije obrada.

Film Captain Phillips baziran je na knjizi Richarda Phillipsa, u kojoj je opisao svoje iskustvo.


Nije remake, samo je inferioran ovom, a na istu temu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/04/2021 : 02:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Supruga i ja smo se u zadnje vrijeme uhvatili klasičnih hollywoodskih (uglavnom) romantičnih komedija.

Do sada smo pogledali:
The Shop Around the Corner (1940) - dražesno naivno i uvjerljivo bolje od modernog rimejka
Holiday Inn (1942) - dobro se pleše, ali džaba
Bringing Up Baby (1938) - Grant i Hepburn glume braću Marx, nije mi sjelo
It Happened One Night (1934) - romansa ceste, raznovrsno i zanimljivo
The Philadelphia Story (1940) - ludilo, fantastične izvedbe svih uključenih i pregršt nezaboravnih scena
Holiday (1938) - simpatično, s neočekivanim "junacima" za hollywoodski film
His Girl Friday (1940) - dinamično, ali tek na momente stvarno smiješno, a uglavnom tragično



Classic romcoms part 2

The Awful Truth (1937) - Opet izvrsni Grant kojem Dunne parira bez greške, a trokut još jednom zatvara dobrodušan i blentav Bellamy. Više urnebesnih scena i simpatičan kraj.

My Man Godfrey (1936) - William Powell (za kojeg ja do nedavno nisam ni čuo, mea culpa) je bio jedna od najvećih zvijezda onodobnog Hollywooda i to s razlogom! Ovdje je apsolutno fantastičan kao neobično obrazovan beskućnik koji postaje batler, i sam po sebi više nego dovoljan razlog za (ponovno) gledati film. Vrijedi napomenuti kako ni ostatak glumačke postave gotovo nimalo ne zaostaje, a i iza kamere je sve na visokoj razini.

Arsenic and Old Lace (1942) - Grant je ovdje možda djelomično na autopilotu, ali i to je jako dobro. Ipak, šou kradu tetke, najšašaviji likovi koje sam vidio u dugo vremena. Sve skupa jest pomalo teatralno, no smijeha, zabave i dinamike ne manjka.

Ninotchka (1939) - Garbo laughs! A bogami i gledatelji. Iako je film pomalo površan u ocrtavanju razlika između komunističke Rusije i kapitalističke Francuske, zabave ne manjka. Ponajviše zahvaljujući urnebesnom triju Iranoff, Buljanoff, Kopalski, ali ni glavni ljubavni par ne zaostaje puno. Uz to, film izgleda izvrsno. Majstor je bio taj Lubitsch i veselim se njegovim ostalim filmovima (imam ih još nekoliko na listi).

The Thin Man (1934) - Još jednom izvrstan Powell, ovaj put u duetu s jednako izvrsnom Myrnom Loy. Njihove zajedničke scene funkcioniraju savršeno u svakom smislu, od pogleda do dijaloga, no nažalost isto ne vrijedi i za ostatak filma, koji je zapravo ne previše zanimljiva krimi priča napučena jednako nezanimljivim likovima. Činjenica da unatoč tome razmišljam gledati nastavke, govori koliko su briljantni Powell i Loy.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 18/04/2021 : 12:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Everybody Knows (2018)



Odgledao sam nekoliko sasvim solidnih filmova u poslednje vreme, ali onaj koji je najviše ostavio utisak na mene je film koji sam već jednom gledao, i to čim je izašao pre neke 2-3 godine. U pitanju je španski film, u režiji Asgara Farhadija, poznatog po filmovima Trgovački putnik, Sve o Eli, Razvod, Prošlost... Meni je ovo prvi Farhadijev film, i sada kad sam ga opet pogledao mogu bez problema da kažem jedan od najboljih koji su izašli u prethodnih nekoliko godina (zajedno sa Nocturnal Animals i Parazitom). Moguće je da generalno volim ovakve teme i da mi je zato film tako dobro i "legao", no stvarno mislim da je u pitanju vrhunski film koji nijedan filmofil prosto ne sme da propusti.

Ne želim da ulazim duboko u priču. Sve što treba da znate je da se radnja dešava u malom, predivnom gradiću u Španiji, i da se Penelopa posle 15 godina vraća iz Argentine sa dvoje dece kako bi prisustvovala venčanju svoje mlađe sestre. Tu je dočekuju porodica i prijatelji, i polako se upoznajemo sa mestom i likovima. Gluma je izvrsna, dijalozi i ponašanja likova su spontana i tako doprinose realističnoj atmosferi, koja kulminira u sceni venčanja koja je jedna od najbolje snimljenih scena u prethodnih X godina (ako ne budete gledali film pogledajte je na YT). I onda dolazi do nestanka jedne osobe i pokreće se čitava priča, mehanizm gde jedan takav događaj otvara prava lica svih ljudi, gde njihove osobine izlaze na čistinu, i gde se istina i laž prepliću - što je i jedna od centralnih tema u filmu. Generalno Iranci vole da se poigravaju i preispituju temu istine, laži i morala, i mislim da je Farhadi to doveo do vrhunca u ovom filmu, gde kako priča odmiče svoje likove stavlja u sve teže i teže moralne dileme prikazujuči nam tu teskobu njihovih odluka kao i posledice koje iz njih proističu. Tako Farhadi koristi otmicu kao okidač za skroz druge i neočekivane teme, i centralno preispitivanje moralnosti kod običnih ljudi, stavljajući ih na najteže testove. Završnica je fenomenalna i ne mogu da razumem kako ovaj film nije bio ni nominovan za Oskara te godine.

Ako očekujete (kao što po opisu filma i deluje) napeti triler gde je najvažnije doći do počinioca zločina onda ćete se razočarati. Ali ako ste spremni da odvojite dva sata i u sporijoj atmosferi doživite rolerkoster emocija, i da priđete temi koja je jako retko prisutna u Holivudu, bićete itekako nagrađeni. Penelopa i Havijer su maestralni, i kasnije Rikardo koga obožavam radi sjajan posao. Ipak bračni par i njihova hemija predstavljaju i razlog zašto je ovaj film toliko realističan i zašto pogađa gledaoca. Havijer opet dokazuje zašto je jedan od najboljih glumaca današnjice, a Farhadi mi je sad na radaru, budući da sam drugim gledanjem opčinjen kao i prvim i zato od mene jedna ogromna preporuka za ovaj film. Ako pogledate film pišite utiske, siguran sam da se ljubitelji i trilera i drama neće razočarati.

10/10

Edited by - koze123 on 18/04/2021 12:22:57
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/04/2021 : 12:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo ja sam se razočarao.

Malo se šalim, dobar je Todos lo saben, ali mi je bio malo previše nategnut i sapuničast. Svakako slabiji od Parazita, a pogotovo od Nocturnal Animals. Inače, od Farhadija sam gledao i Trgovačkog putnika i Razvod i oba su mi zanimljivija (pogotovo Razvod) jer daju uvid u iransko društvo, odnose i običaje. Iako ni za njih ne bih rekao da su remek-djela.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 18/04/2021 : 12:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Evo ja sam se razočarao.

Malo se šalim, dobar je Todos lo saben, ali mi je bio malo previše nategnut i sapuničast. Svakako slabiji od Parazita, a pogotovo od Nocturnal Animals. Inače, od Farhadija sam gledao i Trgovačkog putnika i Razvod i oba su mi zanimljivija (pogotovo Razvod) jer daju uvid u iransko društvo, odnose i običaje. Iako ni za njih ne bih rekao da su remek-djela.




Uaa.

Šalim se, video sam komentare da je nekima razvučen, ali meni je baš bio kako treba (isti slučaj sa Place Beyond the Pines - ljudi se žale kako je presporo a mene držao okovanog za ekran sve vreme). Ali da mi je sapunjičav nije, baš mi je fino legao. Gledaću mu sve filmove pa pišem utiske.

Poređenje sa ova dva filma mi je više bilo u smislu filmova koji su mi se baš svideli a izašli su u prethodnih par godina. Tu bih svrstao i Bad Times at El Royale, opet nikako direktno uporediv sa ova tri.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/04/2021 : 13:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Todos lo saben. Gluma i režija po mom ukusu, a još uz to dolazi muzika. Javier Limon mi je jedan od omiljenih španskih muzičara, pa mi je to samo dodatan plus filmu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000