forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/08/2021 : 00:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Shaneru, ubacicu sutra na imdb i pogledati ima li sta za mene. Za vecinu tih naslova nisam nikad ni cuo, samo sam nekoliko pogledao. Ipak sam malo zabrinut sto mi preporucujes Hail, Cesar. Nocturnal Animals, A Cure for Wellness, Arrival su tek solidni.


Meni je Hail, Caesar! bio baš zabavan. Samo zbog one scene gdje Fiennes uči Ehrenreicha izgovoriti rečenicu vrijedi pogledati cijeli film.

Neću sad ići u detalje s ostalim naslovima koje si naveo, razilazimo se u mišljenjima i to je sasvim ok.

Nadam se da ćeš naći nešto za sebe s onog popisa iako, nakon tvog komentara za Pig, koji sam upravo pogledao i koji mi je jako dobar s briljantnim Cageom, čisto sumnjam.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/08/2021 : 00:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea


A Parasite?


Parazit nije iz 2016.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/08/2021 : 07:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ne možeš u to ne ulazit kad upravo o osobnom dojmu ovisi šta je nekome zabavno, a dobro te zabavno, a smeće.

Polaziš od zeznute pretpostavke da su naslovi koje ti smatraš kvalitetnim ostvarenjima za zabavu oni koji bi i meni predstavljali isto.

Pročitaj opet moj odgovor na supermikeov post pa će ti bit jasnije. Ukoliko ne bude, nek ostane na ovome, jer ćemo se na kraju posvađat oko gluposti.


Ako ti se svađa, svađaj se sam sa sobom. Supermark piše "nekada ta smeća lijepo sjednu za opuštanje, mozak na pašu i uživaj", ti pišeš "tako je" (dakle slažeš se s njim) i da češće zaobilaziš kult, klasik, evergrin u korist "laganini uživanja".
Moja poenta je da ja ne odmaram mozak na nečemu što smatram smećem, vi očito odmarate mozak i volite gledati nešto što VI smatrate smećem. To je ono što me čudi. Kao da se možete samo opustiti i mozak na pašu uz neko smeće (opet, VI ga smatrate smećem). Dakle, nebitno potpuno da li to isto neko drugi misli.
Ono što sam napisao o izjednačavanju "smeća" i "mozak na pašu film" sam pisao iz ugla tog koji ocjenjuje film, dakle neki film koji je MENI mozak na pašu ne smatram istovremeno smećem. Svako smeće od filma koje pogledam poželim da nisam izgubio 2 sata svog života. Film koji sam pogledao i opustio se, zabavio uz njega ne bih nikada nazvao smećem, šta god drugi oko mene rekli.
Eto, nadam se da sam sad jasniji.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/08/2021 : 11:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by BeaGea


A Parasite?


Parazit nije iz 2016. [;)



A sve je ono iz jedne godine, 2016.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/08/2021 : 14:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by vice

Ne možeš u to ne ulazit kad upravo o osobnom dojmu ovisi šta je nekome zabavno, a dobro te zabavno, a smeće.

Polaziš od zeznute pretpostavke da su naslovi koje ti smatraš kvalitetnim ostvarenjima za zabavu oni koji bi i meni predstavljali isto.

Pročitaj opet moj odgovor na supermikeov post pa će ti bit jasnije. Ukoliko ne bude, nek ostane na ovome, jer ćemo se na kraju posvađat oko gluposti.


Ako ti se svađa, svađaj se sam sa sobom. Supermark piše "nekada ta smeća lijepo sjednu za opuštanje, mozak na pašu i uživaj", ti pišeš "tako je" (dakle slažeš se s njim) i da češće zaobilaziš kult, klasik, evergrin u korist "laganini uživanja".
Moja poenta je da ja ne odmaram mozak na nečemu što smatram smećem, vi očito odmarate mozak i volite gledati nešto što VI smatrate smećem. To je ono što me čudi. Kao da se možete samo opustiti i mozak na pašu uz neko smeće (opet, VI ga smatrate smećem). Dakle, nebitno potpuno da li to isto neko drugi misli.
Ono što sam napisao o izjednačavanju "smeća" i "mozak na pašu film" sam pisao iz ugla tog koji ocjenjuje film, dakle neki film koji je MENI mozak na pašu ne smatram istovremeno smećem. Svako smeće od filma koje pogledam poželim da nisam izgubio 2 sata svog života. Film koji sam pogledao i opustio se, zabavio uz njega ne bih nikada nazvao smećem, šta god drugi oko mene rekli.
Eto, nadam se da sam sad jasniji.



Nisi jasniji, ka očito ni ja tebi. Mislin da je bilo dosta ovog natezanja.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/08/2021 : 14:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
@ Swamp

A u cemu je problem prihvatiti da je nekaj smece ako je smece. Svidlo se to nama osobno ili ne?
Imam glazbeni primjer. Muzika Lepe Brene je smece ali nije nekad lose zaplesati i zapjevati Bum Cile Bum. Nemoj samo kako to nije smece jer je to nema smisla, to je smece.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/08/2021 : 15:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by BeaGea


A Parasite?


Parazit nije iz 2016. [;)



A sve je ono iz jedne godine, 2016.


Tako je. Ako želiš mogu ja staviti svoje popise i za druge godine.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/08/2021 : 15:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by BeaGea


A Parasite?


Parazit nije iz 2016. [;)



A sve je ono iz jedne godine, 2016.


Tako je. Ako želiš mogu ja staviti svoje popise i za druge godine.





Hvala, imam kaj za gledati. Toliko ima filmova koje treba pogledati da stvarno ne oskudijevam. Bas mjerkam Peckinpaha (The Getaway) i Jarmuscha (Dead don't die)! Ustvari pogledel bum oba, samo jedno koji ce biti prvi

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/08/2021 : 15:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ti nisi nikakvo mjerilo za određivanje toga šta je smeće, kao ni ja, iako ni sam ne volim tu vrstu muzike i smatram je smećem. Pokušao bih te vidjeti kako nekome ko voli tu muziku razjašnjavaš zašto je to smeće, a Symphony of Destruction nije. I ne, nisu ti koji vole tu muziku glupi pa da ne mogu shvatiti.
Takođe, poređenje petominutne pjesme sa filmom od dva sata je besmisleno.
Sve ovo što sam pisao ima veze s tim nekim kontom "gledam smeće da se opustim". Ne, ne gledam smeće da se opustim, gledam zabavan, nezahtjevan film da se opustim. Već sam objasnio, ja nikad nešto što se meni svidi neću nazvati smećem i nikad neću gledati nešto što unaprijed smatram smećem. Jer po meni je smeće nešto što je potpuni gubitak vremena za gledaoca. Meni je smeće nešto što mi je bilo užasno iskustvo da gledam i nešto što mislim da će mi donijeti takvo iskustvo nikad ne bih gledao.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/08/2021 : 15:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Postoje objektivna mjerila iako puno pada na subjektivni dojam. Ali jasno mi je, ti sve svodis na subjektuvno.
I ne nisam ja taj, vec kriteriji su ti koje odreduje stanje stvari. Potpuno je nebitno jel to moguce nekom objasniti ili ne. Inace je fanaticima tesko ikaj objasniti, tak da ne bi se ja uopce trudil fanatiku Lepe Brene objasnjacati realnost.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/08/2021 : 17:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

https://www.gq.com/story/actor-scott-glenn-76-year-old-badass



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/08/2021 : 17:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Postoje objektivna mjerila iako puno pada na subjektivni dojam. Ali jasno mi je, ti sve svodis na subjektuvno.
I ne nisam ja taj, vec kriteriji su ti koje odreduje stanje stvari. Potpuno je nebitno jel to moguce nekom objasniti ili ne. Inace je fanaticima tesko ikaj objasniti, tak da ne bi se ja uopce trudil fanatiku Lepe Brene objasnjacati realnost.


Ako je nešto teško objektivno ocijeniti, to je umjetnost. Možemo se iščuđavati zašto je ovome ovo dobro, ili onome ono, ali teško bilo koga možemo ubijediti da nešto zavoli tako što ćemo mu trućati o tome kako je ovdje ovaj basista sjajno odsvirao ili onaj režiser imao odličan kadar u nekom filmu. Hajmo ovako, objasni rokeru zašto je Angie remek djelo, a Bum Cile Bum smeće. Objasni mu zašto on uživa baš u toj pjesmi, a ne ovoj drugoj, objektivno. Neko djelo može biti kombinacija zanatski odlično odrađenih dijelova, a opet biti bezveze cjelina.
Opet ću se vratiti na ono što je mene najviše iznenadilo u ovoj čitavoj prepisci: neko unaprijed misli da je nešto smeće, i opet se hvata da to pogleda. To je meni van pameti Zato sam se i raspisao oko toga da nije znak jednakosti između smeće i mozak na pašu.
Ali sve je to na kraju ok, čisto me zanimalo kako ljudi to objašnjavaju
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/08/2021 : 18:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by BeaGea

Postoje objektivna mjerila iako puno pada na subjektivni dojam. Ali jasno mi je, ti sve svodis na subjektuvno.
I ne nisam ja taj, vec kriteriji su ti koje odreduje stanje stvari. Potpuno je nebitno jel to moguce nekom objasniti ili ne. Inace je fanaticima tesko ikaj objasniti, tak da ne bi se ja uopce trudil fanatiku Lepe Brene objasnjacati realnost.


Ako je nešto teško objektivno ocijeniti, to je umjetnost. Možemo se iščuđavati zašto je ovome ovo dobro, ili onome ono, ali teško bilo koga možemo ubijediti da nešto zavoli tako što ćemo mu trućati o tome kako je ovdje ovaj basista sjajno odsvirao ili onaj režiser imao odličan kadar u nekom filmu. Hajmo ovako, objasni rokeru zašto je Angie remek djelo, a Bum Cile Bum smeće. Objasni mu zašto on uživa baš u toj pjesmi, a ne ovoj drugoj, objektivno. Neko djelo može biti kombinacija zanatski odlično odrađenih dijelova, a opet biti bezveze cjelina.
Opet ću se vratiti na ono što je mene najviše iznenadilo u ovoj čitavoj prepisci: neko unaprijed misli da je nešto smeće, i opet se hvata da to pogleda. To je meni van pameti Zato sam se i raspisao oko toga da nije znak jednakosti između smeće i mozak na pašu.
Ali sve je to na kraju ok, čisto me zanimalo kako ljudi to objašnjavaju


Pa naravno da neće zavoliti nitko ništa na silu, ali to ne znači da to nije smeće i obrnuto. Prvo pitanje koje sam ti postavil je upravo bilo na tom tragu...zakaj je ljudima teško prihvatiti da je nešto smeće ukoliko im se to sviđa?

Nije to pitanje mišljenja vec razumijevanje objetivnih činjenica.
Za sve u životu postoje kriteriji i samo je pitanje hoće li se ntko zavaravati pa mislit 2ej to mi se sviđa to nije smeće" ili će biti realist "nema veza neka je smeće ali meni se sviđa". Mislim da se tu radi o biti karaktera same osobnosti.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 24/08/2021 18:03:03
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/08/2021 : 18:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ali stvar je da ti prvi ne možeš objasniti zašto je Bum Cile Bum smeće. Možeš do sutra pričati kako objektivno to jeste smeće, ali razložiti i objasniti ne možeš. Nema šeme.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/08/2021 : 18:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote


Filmčina samo takva. 5/5

Ako je itko znal povezani romantiku i akciju u odličnu cjelinu to je onda bil Sam Peckinpah. Iako je ovo jedan od manje razvikanih njegovih naslova jedan je od boljih njegovih filmova. Gledajući ovaj film saznal sam da je scenarij za njega napisal režiser, meni omiljenog filma*, Walter Hill. Kad vidim koliko se dobro mogu snimit akcijske scene onda tek skužim koliko su one u Equalizeru 2 veliko sranje.

*The Warriors
Upravo jedan od onih filmova koji nije bog zna kakve kvalitete (nije baš smeće ali nije ni daleko, spašava ga glazba i kultni status) ali meni najbolji na svijetu.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 24/08/2021 18:28:01
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/08/2021 : 18:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ali stvar je da ti prvi ne možeš objasniti zašto je Bum Cile Bum smeće. Možeš do sutra pričati kako objektivno to jeste smeće, ali razložiti i objasniti ne možeš. Nema šeme.



Stvari se ponekad teško mogu objasniti ljudima koji imaju skromno znanje ili ga uopće nemaju. Najteže je tek objasniti onima koji misle da znaju (npr. jer su količinski nekaj konzumirali i misle da je to to). Onaj tko razumije glazbu i teoriju glazbe zna zakaj je to smeće onaj tko ne razumije nikad neće ni znati.


Jel treba objašnjavati zašto je sad vani dan a uskoro će biti noć!? Ako to ideš objašnjavati da je to zato jer se Zemlja okreće oko Sunca itd. osobi koja o tome nema pojma budeš samo zakompliciral stvar, a osobi koja to zna nije potrebno objašnjenje. To ti je ista stvar kao i na svim drugim poljima.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 24/08/2021 18:30:49
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/08/2021 : 18:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing


Sve ovo što sam pisao ima veze s tim nekim kontom "gledam smeće da se opustim". Ne, ne gledam smeće da se opustim, gledam zabavan, nezahtjevan film da se opustim.



Da, upravo ovako i ja razmišljam. Ne gledam smeće da opustim mozak ili da se zabavim i opustim. Ne znam kako bih mogao da se zabavim i opustim gledajući smeće, nije mi jasno? U najboljem slučaju bih se iznervirao tokom gledanja tog smeća, a onda bih se još deset dana nervirao zašto sam uopšte tako nešto gledao.

Ja gledam da "opustim mozak" neke superherojske filmove, neku laganu komediju ili sa suprugom neki romantični film. Neki od mojih omiljenih filmova spadaju u kategoriju "opušteno gledanje": Alien, Gladiator, Batman trilogija i Justice league serijal, Indiana Jones...Ali nijedan od njih nije smeće.

Naravno da svako od nas ima drugačiju definiciju smeća, kod mene bi to bili filmovi tipa Fast and furious, Expandables, bilo koji film Stathama i sl. Nekome su to vrh filmovi i to mi je sasvim ok. Ne radi se o tome, već da neko unapred sebi kaže "gledaću neko smeće od filma". Znači da unapred primorava sebe da gleda nešto što je već unapred odredio da mu se neće svideti (u stvari, smeće je po mom mišljenju još gore od "nije mi se svidelo").

Mislim da ljudi brkaju pojam "smeće" i "obično to ne gledam i znam da nije kvalitetno, ali je ipak po mom ukusu i može da prođe...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/08/2021 : 18:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by swamp thing

Ali stvar je da ti prvi ne možeš objasniti zašto je Bum Cile Bum smeće. Možeš do sutra pričati kako objektivno to jeste smeće, ali razložiti i objasniti ne možeš. Nema šeme.



Stvari se ponekad teško mogu objasniti ljudima koji imaju skromno znanje ili ga uopće nemaju. Najteže je tek objasniti onima koji misle da znaju (npr. jer su količinski nekaj konzumirali i misle da je to to). Onaj tko razumije glazbu i teoriju glazbe zna zakaj je to smeće onaj tko ne razumije nikad neće ni znati.
Jel treba objašnjavati zašto je sad vani dan a uskoro će biti noć!? Ako to ideš objašnjavati da je to zato jer se Zemlja okreće oko Sunca itd. osobi koja o tome nema pojma budeš samo zakompliciral stvar,a osobi koja to zna nije potrebno objašnjenje. To ti je ista stvar kao i na drugim poljima.


Znači ne možeš objasniti zašto je BCB objektivno smeće, ali to ipak tvrdiš i braniš tu tvrdnju svim silama.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/08/2021 : 18:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea


Jel treba objašnjavati zašto je sad vani dan a uskoro će biti noć!? Ako to ideš objašnjavati da je to zato jer se Zemlja okreće oko Sunca itd. osobi koja o tome nema pojma budeš samo zakompliciral stvar,a osobi koja to zna nije potrebno objašnjenje. To ti je ista stvar kao i na drugim poljima.



Nije ti baš dobro poređenje. Jedno su fizički i naučno nepobitne činjenice (dan i noć), drugo su tokom vremena ustaljeni kriterijumi u umetnosti...Naravno da je po tim kriterijumima Metallica kvaitetnija od Severina, a ove je kvtiltetnija od Karleuše, a opet, Mozart je kvalitetniji od Metallice...Tu je već poređenje baba i žaba.

U čitavoj ovoj diskusiji se ni ne radi o tome nekoga ubediti šta je smeće, naprotiv. Koliko sam ja razumeo, ljudi sami odrede da će gledati ono što je po njihovom mišljenju smeće (i to je u njihovom univerzumu apsolutna činjenica, kao što je dan i noć), a onda sebi kažu da će gledati smeće da bi se opustili. Kao kad bih ja rekao sebi da ću slušati tri sata The best of zvezdi granda da bih se opustio.. Ne razumem...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 24/08/2021 18:32:23
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/08/2021 : 18:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by swamp thing

Ali stvar je da ti prvi ne možeš objasniti zašto je Bum Cile Bum smeće. Možeš do sutra pričati kako objektivno to jeste smeće, ali razložiti i objasniti ne možeš. Nema šeme.



Stvari se ponekad teško mogu objasniti ljudima koji imaju skromno znanje ili ga uopće nemaju. Najteže je tek objasniti onima koji misle da znaju (npr. jer su količinski nekaj konzumirali i misle da je to to). Onaj tko razumije glazbu i teoriju glazbe zna zakaj je to smeće onaj tko ne razumije nikad neće ni znati.
Jel treba objašnjavati zašto je sad vani dan a uskoro će biti noć!? Ako to ideš objašnjavati da je to zato jer se Zemlja okreće oko Sunca itd. osobi koja o tome nema pojma budeš samo zakompliciral stvar,a osobi koja to zna nije potrebno objašnjenje. To ti je ista stvar kao i na drugim poljima.


Znači ne možeš objasniti zašto je BCB objektivno smeće, ali to ipak tvrdiš i braniš tu tvrdnju svim silama.



Mogu ali zato bi trebala jedan mali referat. Tako da....no way!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/08/2021 : 18:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by BeaGea


Jel treba objašnjavati zašto je sad vani dan a uskoro će biti noć!? Ako to ideš objašnjavati da je to zato jer se Zemlja okreće oko Sunca itd. osobi koja o tome nema pojma budeš samo zakompliciral stvar,a osobi koja to zna nije potrebno objašnjenje. To ti je ista stvar kao i na drugim poljima.



Nije ti baš dobro poređenje. Jedno su fizički i naučno nepobitne činjenice (dan i noć), drugo su tokom vremena ustaljeni kriterijumi u umetnosti...Naravno da je po tim kriterijumima Metallica kvaitetnija od Severina, a ove je kvtiltetnija od Karleuše, a opet, Mozart je kvalitetniji od Metallice...Tu je već poređenje baba i žaba.

U čitavoj ovoj diskusiji se ni ne radi o tome nekoga ubediti šta je smeće
, naprotiv. Koliko sam ja razumeo, ljudi sami odrede da će gledati ono što je po njihovom mišljenju smeće (i to je u njihovom univerzumu apsolutna činjenica, kao što je dan i noć), a onda sebi kažu da će gledati smeće da bi se opustili. Kao kad bih ja rekao sebi da ću slušati tri sata The best of zvezdi granda da bih se opustio.. Ne razumem...



Naravno da ne, pa to cijelo vrijeme i pišem. U cijeloj ovoj raspravi samo želim definirati da smeće postoji i da ga nema smisla negirati.
Barem ja o tome piše. Ne pada mi napamet tu sad ljude uvjeravati zakaj je nekaj takvo kakvo je, samo želi da se ne negira ono kaj definitvno postoji.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/08/2021 : 18:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by swamp thing


Sve ovo što sam pisao ima veze s tim nekim kontom "gledam smeće da se opustim". Ne, ne gledam smeće da se opustim, gledam zabavan, nezahtjevan film da se opustim.



Da, upravo ovako i ja razmišljam. Ne gledam smeće da opustim mozak ili da se zabavim i opustim. Ne znam kako bih mogao da se zabavim i opustim gledajući smeće, nije mi jasno? U najboljem slučaju bih se iznervirao tokom gledanja tog smeća, a onda bih se još deset dana nervirao zašto sam uopšte tako nešto gledao.

Ja gledam da "opustim mozak" neke superherojske filmove, neku laganu komediju ili sa suprugom neki romantični film. Neki od mojih omiljenih filmova spadaju u kategoriju "opušteno gledanje": Alien, Gladiator, Batman trilogija i Justice league serijal, Indiana Jones...Ali nijedan od njih nije smeće.

Naravno da svako od nas ima drugačiju definiciju smeća, kod mene bi to bili filmovi tipa Fast and furious, Expandables, bilo koji film Stathama i sl. Nekome su to vrh filmovi i to mi je sasvim ok. Ne radi se o tome, već da neko unapred sebi kaže "gledaću neko smeće od filma". Znači da unapred primorava sebe da gleda nešto što je već unapred odredio da mu se neće svideti (u stvari, smeće je po mom mišljenju još gore od "nije mi se svidelo").

Mislim da ljudi brkaju pojam "smeće" i "obično to ne gledam i znam da nije kvalitetno, ali je ipak po mom ukusu i može da prođe...


Konačno je neko shvatio šta čitavo vrijeme hoću da kažem Moraću poraditi na shvatljivijem pisaniju
Naravno da se svodi na subjektivan dojam na kraju, i ja uživam u nekim filmovima koji su po meni zapravo u mnooogo čemu loši (npr. Dan nezavisnosti ), ali nikad ne bih rekao da je to smeće, jer me je zabavio brzom radnjom i efektima, nisam se smorio, isfuravao, ugasio film na pola, kopao oči iz duplji... pa čak i da kažem da je smeće sad, nisam ga pogledao nakon što sam to pretpostavljao prije gledanja. Jednostavno bih tražio za gledanje nešto drugo. Neke moderne blokbastere pogledam upravo zato što očekujem minimum da mi drže pažnju i zabave me 2 sata, ako to ne isporuče, e onda ih nazovem smećem
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/08/2021 : 18:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
Kao kad bih ja rekao sebi da ću slušati tri sata The best of zvezdi granda da bih se opustio.. Ne razumem...



Upravo to...ili pogledam epizod K. T. 2 - pravda na zadatku, pa i Zadrugu znam gledati (imam trenutno te Pink kanale u paket) i sl.
Mazohizam čisti Ali zna de Sade o cemu piše

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/08/2021 : 18:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing
Konačno je neko shvatio šta čitavo vrijeme hoću da kažem



Ma shvatil sam te i ja o cemu ti pišeš u startu, samo me zanimalo i jedna druga strana. Zakaj misliš da se ne može voljeti smeće, jer nisu svi ljudi isti. Ima ljudi koji stalno kopaju po smeću i ne smatraju to bedastoćom poput Vladimir Dodiga Trokuta, dok večina misli da kopanje po smeću nije za ljude. Zanimalo me koja si ti vrsta, umjetnik i boem ili ne
https://www.tportal.hr/kultura/clanak/preminuo-konceptualni-umjetnik-i-deklarirani-anarhist-vladimir-dodig-trokut-foto-20180904


P.S. nemoj me sad samo tražiti da ti objasnim zakaj je Zadruga smeće

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 24/08/2021 18:55:19
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/08/2021 : 18:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by BeaGea


Jel treba objašnjavati zašto je sad vani dan a uskoro će biti noć!? Ako to ideš objašnjavati da je to zato jer se Zemlja okreće oko Sunca itd. osobi koja o tome nema pojma budeš samo zakompliciral stvar,a osobi koja to zna nije potrebno objašnjenje. To ti je ista stvar kao i na drugim poljima.



Nije ti baš dobro poređenje. Jedno su fizički i naučno nepobitne činjenice (dan i noć), drugo su tokom vremena ustaljeni kriterijumi u umetnosti...Naravno da je po tim kriterijumima Metallica kvaitetnija od Severina, a ove je kvtiltetnija od Karleuše, a opet, Mozart je kvalitetniji od Metallice...Tu je već poređenje baba i žaba.

U čitavoj ovoj diskusiji se ni ne radi o tome nekoga ubediti šta je smeće
, naprotiv. Koliko sam ja razumeo, ljudi sami odrede da će gledati ono što je po njihovom mišljenju smeće (i to je u njihovom univerzumu apsolutna činjenica, kao što je dan i noć), a onda sebi kažu da će gledati smeće da bi se opustili. Kao kad bih ja rekao sebi da ću slušati tri sata The best of zvezdi granda da bih se opustio.. Ne razumem...



Naravno da ne, pa to cijelo vrijeme i pišem. U cijeloj ovoj raspravi samo želim definirati da smeće postoji i da ga nema smisla negirati.
Barem ja o tome piše. Ne pada mi napamet tu sad ljude uvjeravati zakaj je nekaj takvo kakvo je, samo želi da se ne negira ono kaj definitvno postoji.


Složio bih se s tobom prije par godina, sad baš i ne. Skontao sam da kod umjetnosti ne možeš pričati i objašnjavati stvari kao da su aksiomi u pitanju, da je to nešto "definitivno" smeće. Pogotovo ako je prihvaćeno od strane velikih grupa ljudi i kad ljudi nalaze ispunjenje u tome što slušaju ili gledaju.
Moj frend sluša Blek metal, ono što on sluša je meni nepodnošljiva buka, nešto stravično za podnijeti. Likovi urlaju, instrumentala svira po živcima, grozota. Pa slušao bih tu Lepu Brenu drage volje ako mi je ono alternativa Ali će se naći ljudi koji će me pokušati ubijediti da je to "objektivno" bolje od Brene Teorijom muzike
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000