forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/02/2023 : 11:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Da ne bude zabune ono prije je samo popis pogledanih u zadnjih 2-3 mjeseca:


Ovako bi bio neki moj top prije 2000:

Il Mercenario
Butch Cassidy and the Sundance Kid
Pat Garrett and Billy the Kid
Il Grande Silenzio
High Noon
Rio Grande
Wild Bunch
The Good, the Bad and the Ugly
The Outlaw Josey Wales
Two Mules for Sister Sara
Pale Rider
Day of Anger
Once Upon a Time in the West
Red River
3:10 to Yuma
The Searchers

Od 2000 na ovamo:

Bone Tomahawk
Django Unchained
The Ballad of Buster Scruggs
Old Henry
Open Range
Hell or High Water
The Proposition
No Country for Old Men




Ne bi moja lista izgledala baš skroz identično, ali nemam zamjerki. Old Henry jedini koji nisam gledao.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/02/2023 : 11:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Skrećem s teme, ali gledao sam Infinity Pool. Nisam gledao prijašnje Brandonove uratke pa ne znam je li jabuka odmah pala daleko od stabla ili se s vremenom otkotrljala. U svakom slučaju ovo je isprazno, nemaštovito i lako zaboravljivo.

Primjećujem nekakav trend filmova koji satiriziraju i kritiziraju taj nekakav bogatiji sloj ljudi i ne znam zašto se uopće trude kad je Haneke to napravio odavno i to na razini koja će svim ovim suvremenim redateljima, bojim se, zauvijek ostati nedostižna.





I Renoir i već spomenuti Bunuel itd.

Mene smeta ta primjedba o nečijoj uzaludnosti stvaranja, kad je po tvom osobnom sudu ideal dosegnut. Ne može to tako. Najbolje da se onda više ništa na svitu ne stvara, od glazbe do filma.

A zašto je to sad trend, možda i zbog uspjeha White Lotusa. Nebitno, teme i njihova zastupljenost također podliježu društveno-umjetničkom inspiracijskom stvaralaštvu.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 20/02/2023 11:16:07
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 20/02/2023 : 12:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
12 Angry Men

Porota od 12 ljudi se raspavlja oko krivnje optuženika u jednom slučaju. Kroz cijeli film teku razgovor, rasprava i svađanje te se pomoću toga svaki lik odlično okarakterizirao. Film je jako zanimljiv sa odličnim napretkom, ali malo predramatiziranim završetkom.

9/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/02/2023 : 12:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kao što su mnogi već primijetili (a ja smetnuo s uma) odavno su se već snimali filmovi na tu temu i to izvrsni, pa je spomenuti Haneke išao opet po istome i uspio napraviti odlične stvari. Znači može se raditi nove varijante na stare teme (postoje li ikoje druge?) a da nisu uzaludne. Moj komentar je više išao u smjeru da je za loš film bolje da nije snimljen nego da jest.

I nemam ništa protiv da se rade nove stvari, dapače, pratim ih s guštom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/02/2023 : 12:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

12 Angry Men

Porota od 12 ljudi se raspavlja oko krivnje optuženika u jednom slučaju. Kroz cijeli film teku razgovor, rasprava i svađanje te se pomoću toga svaki lik odlično okarakterizirao. Film je jako zanimljiv sa odličnim napretkom, ali malo predramatiziranim završetkom.

9/10



Koji si gledao? I Friedkinov TV remake iz 90ih sa starim Jackom Lemmonom je jako dobar, a original je kanonski klasik.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 20/02/2023 : 13:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Original iz 1957.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/02/2023 : 13:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by GitaristRoko

12 Angry Men

Porota od 12 ljudi se raspavlja oko krivnje optuženika u jednom slučaju. Kroz cijeli film teku razgovor, rasprava i svađanje te se pomoću toga svaki lik odlično okarakterizirao. Film je jako zanimljiv sa odličnim napretkom, ali malo predramatiziranim završetkom.

9/10



Koji si gledao? I Friedkinov TV remake iz 90ih sa starim Jackom Lemmonom je jako dobar, a original je kanonski klasik.



quote:
Originally posted by GitaristRoko

Original iz 1957.


Lumetov film nije original. Baziran je na istoimenoj TV-drami, koja je snimljena i emitirana tri godine prije. Režirao ju je Franklin J. Schaffner (Planet of the Apes, Papillon).

https://en.wikipedia.org/wiki/Twelve_Angry_Men_(Westinghouse_Studio_One)

https://www.imdb.com/title/tt0122737/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/02/2023 : 13:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

12 Angry Men

Porota od 12 ljudi se raspavlja oko krivnje optuženika u jednom slučaju. Kroz cijeli film teku razgovor, rasprava i svađanje te se pomoću toga svaki lik odlično okarakterizirao. Film je jako zanimljiv sa odličnim napretkom, ali malo predramatiziranim završetkom.

9/10



Preporučam ti i "Anatomy of a Murder" ako ti se sviđaju takvi filmovi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/02/2023 : 14:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by GitaristRoko

12 Angry Men

Porota od 12 ljudi se raspavlja oko krivnje optuženika u jednom slučaju. Kroz cijeli film teku razgovor, rasprava i svađanje te se pomoću toga svaki lik odlično okarakterizirao. Film je jako zanimljiv sa odličnim napretkom, ali malo predramatiziranim završetkom.

9/10



Koji si gledao? I Friedkinov TV remake iz 90ih sa starim Jackom Lemmonom je jako dobar, a original je kanonski klasik.



quote:
Originally posted by GitaristRoko

Original iz 1957.


Lumetov film nije original. Baziran je na istoimenoj TV-drami, koja je snimljena i emitirana tri godine prije. Režirao ju je Franklin J. Schaffner (Planet of the Apes, Papillon).

https://en.wikipedia.org/wiki/Twelve_Angry_Men_(Westinghouse_Studio_One)

https://www.imdb.com/title/tt0122737/



To je kao da kažeš da Psycho iz 1960. nije originalni film, a Gus Van Santova verzija nije njegov remake, već je original roman po kojem je snimljen film.

TV drama nije isto što i film.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/02/2023 : 17:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ajd, kao, isti je medij.

Al znamo već da Bushido voli cjepidlačit i poput sokola prati teme i uskoči samo kad triba nekog ispravit u nečemu. :P

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/02/2023 : 18:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by GitaristRoko

12 Angry Men

Porota od 12 ljudi se raspavlja oko krivnje optuženika u jednom slučaju. Kroz cijeli film teku razgovor, rasprava i svađanje te se pomoću toga svaki lik odlično okarakterizirao. Film je jako zanimljiv sa odličnim napretkom, ali malo predramatiziranim završetkom.

9/10



Koji si gledao? I Friedkinov TV remake iz 90ih sa starim Jackom Lemmonom je jako dobar, a original je kanonski klasik.



quote:
Originally posted by GitaristRoko

Original iz 1957.


Lumetov film nije original. Baziran je na istoimenoj TV-drami, koja je snimljena i emitirana tri godine prije. Režirao ju je Franklin J. Schaffner (Planet of the Apes, Papillon).

https://en.wikipedia.org/wiki/Twelve_Angry_Men_(Westinghouse_Studio_One)

https://www.imdb.com/title/tt0122737/



To je kao da kažeš da Psycho iz 1960. nije originalni film, a Gus Van Santova verzija nije njegov remake, već je original roman po kojem je snimljen film.

TV drama nije isto što i film.


Sad možemo dalje raspravljati jesu li film i televizija isti medij/umjetnost.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/02/2023 : 18:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ajd, kao, isti je medij.

Al znamo već da Bushido voli cjepidlačit i poput sokola prati teme i uskoči samo kad triba nekog ispravit u nečemu. :P


Profesionalna deformacija.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/02/2023 : 18:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Da ne zaboravim:


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/02/2023 : 18:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ajd, kao, isti je medij.

Al znamo već da Bushido voli cjepidlačit i poput sokola prati teme i uskoči samo kad triba nekog ispravit u nečemu. :P



I Friedkinova verzija je TV film. Ali originalna drama koju Bushido spominje je bila baš drama, odnosno predstava igrana uživo kao u kazalištu, samo snimana za TV, bez svih tehničkih aspekata koji čine film, rasvjeta, montaža, kadriranje, glazba...
I Lumetov i Friedkinov filma imaju obilježlja kazališne drame (a Friedkin ima još nekoliko takvih filmova u opusu), no razlika između 2 forme je očita.

PS: Pogledat ću ovaj link (pa usporediti koliko ovo moje drži vodu), i to rado s obzirom da mi je to jedan od omiljenih filmova, thx Bushido :)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/02/2023 : 18:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Pa znan da jest, ali opet kažen, isti je medij. Forma unutar medija je sasvim druga stvar, pa tu možemo pričat o tv filmu, teleplayu itd.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/02/2023 : 19:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Sad možemo dalje raspravljati jesu li film i televizija isti medij/umjetnost.




Po meni, film je umjetnost pokretnih sličica, a televizija i kino mediji te umjetnosti. Streaming je primjer modernog medija za masovnu konzumaciju.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 21/02/2023 : 10:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i ja ovaj Everything Everywhere All at Once.
Bio sam dosta skeptičan zbog pozamašnog broja negativnih komentara i tipične hollywoodske tendencije glorificiranja manjinskih filmova.
Sve skupa nije loše ispalo. Pretencioznost postoji, tempo filma je dosta neujednačen i neprimjeren, ali ima tu neku lucidnost i jednostavnu poruku u suštini.
Iako može smoriti s tim stalnim promjenama okružja, ipak mi je držao pažnju i solidno zabavio.
Gluma je solidna, ali ništa za obasipanje nagradama.
Nije univerzalno dopadljiv i prilično sam siguran da nije najbolji film iz 2022. godine, ali u dosta mlakoj konkurenciji za najbolji film na Oscarima mogao bi pobjediti. Treba preći preko dosta škakljivog i neuvjerljivog početka i onda se može nekako opustiti i uživati u filmu. Imam osjećaj da je filmu nedostajalo malo nemilosrdnijeg editinga i znalačke ruke u režiranju. Inače kao ideja nije to loše, a realizacija je simpatično falšna.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/02/2023 : 18:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



The Whale (2022)

Čovek nezadovoljan svagdanjom borbom ne može da prestane da jede, on se tovi bez granica i svu prazninu koju oseća u sebi pokušava da popuni hranom. On izgleda toliko odvratno da ni ne želi da izađe iz kuće, njegova gojaznost je dovela do toga da on praktički više ni nije čovek, on je postao kit, nasukan na obali, ostavljen da umre. A što je najpotresnije u celoj priči, on je izabrao ovu sudbinu.

Brendan Fraser.. Kakav veliki (no pun intended) povratak u mainstream svet, ne sećam se kada sam poslednji put čuo za ovog glumca, čoveka su izvukli iz naftalina, i na opšte iznenađenje odradio je nezaboravnu ulogu. Snažan performans dostojan Oskara.

The Whale izaziva emocije kao retko koji drugi film, zbog ovakvih filmova idem u bioskop. 9/10.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/02/2023 : 18:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Frasera dugo nije bilo u svijetu glume zbog privatnih stvari. Može se na netu pročitati, pravo ti bude žao čovjeka.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/02/2023 : 18:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Tužna priča :(

Drago mi je da je dobio drugu šansu.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 25/02/2023 : 18:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by vice

Ajd, kao, isti je medij.

Al znamo već da Bushido voli cjepidlačit i poput sokola prati teme i uskoči samo kad triba nekog ispravit u nečemu. :P



I Friedkinova verzija je TV film. Ali originalna drama koju Bushido spominje je bila baš drama, odnosno predstava igrana uživo kao u kazalištu, samo snimana za TV, bez svih tehničkih aspekata koji čine film, rasvjeta, montaža, kadriranje, glazba...
I Lumetov i Friedkinov filma imaju obilježlja kazališne drame (a Friedkin ima još nekoliko takvih filmova u opusu), no razlika između 2 forme je očita.

PS: Pogledat ću ovaj link (pa usporediti koliko ovo moje drži vodu), i to rado s obzirom da mi je to jedan od omiljenih filmova, thx Bushido :)


Preporučam i ruski film "12" Nikite Mihalkova, nominiran za Oskara za najbolji strani film 2008. Meni izvrsna prilagođena verzija filma 12 Angry Men.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/02/2023 : 23:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Boze Cialo (2019) aka Corpus Christi
https://www.imdb.com/title/tt8649186/

Bas me iznenadio ovaj film.

Film koji se temelji na istinskom fenomenu laznih svecenika u Poljskoj moderna je i provokativna parabola o vjeri, oprosti i spasenju vođena nezaboravnim izvedbama glavnog glumca.

Prije godina, u Poljskoj se puno pricalo o mladicu koji se izdavao za svecenika oko tri mjeseca. /…/ Mladic je obavio ceremonije vjencanja, dodijelio sakramente krstenja i vodio pogrebne ceremonije. Ocaran je bio svim tim i stvarno je zelio postati svecenik. /…/ Scenarist Mateusz PaceWicz napisao je clanak o tom slucaju i tako je stvoren Corpus Christi.
– Jan Komasa







"Pitanje sto je prava religija i sto je fasada, prozimalo je polako tinjajucu dramu Corpus Christi /… /, film ciji se tmurni intenzitet ogleda u dinamicno fizickoj, sirovoj izvedbi talentiranog mladog glumca Bartosz Bielenie."
- David Rooney, Hollywood Reporter

"This is an intense, shocking drama that will no doubt think; A movie that draws power from the collision of violent opposites. On the one hand, we have all the elements of the classic thriller: the painful tension, the constant atmosphere of the coming accident, the feeling that every moment can happen something that will bring chaos and destruction."
– Kenneth Turan, Los Angeles Times

»Daniel – impersonator, fantazist, parazit – je fejk, lažni duhovnik, toda da bi besede, ki jih izreka, delovale, jih mora le dovolj originalno in katarzično zaviti v ritual – in ritual potem sam poskrbi, da pride tudi vera. Vera je v formi – s formo pa pride tudi vsebina. Populisti so odvisni od publike, ali bolje rečeno – ustvari jih publika. In Daniel je tak populist – publika ga spreminja v duhovnika. Še več: publika ga spreminja v vernika. Kot bi rekel Jerry Maguire: »Help me … help youl« Daniel je duhovnik, ki verjame svojim besedam, svojim pridigam, svojim spovedim, celo svojim blagoslovom – duhovnik, ki zapelje samega sebe. Ultimativni duhovnik. Če česa ne ve, pa pogugla.« ZA+
– Marcel Štefančič, jr., Mladina


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/02/2023 : 00:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Gledao ga prije nekoliko godina u kinu, jako dobar film.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/02/2023 : 07:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Cocaine Bear je bio solidan, smijesan, na par scena sam umro od smijeha, ali nekako sam ocekivao nesto malo vise. Svejedno, zabavio sam se.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/02/2023 : 12:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Veoma dobar Corpus Christi, vredi pogledati.
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.93 seconds. Snitz Forums 2000