forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 524

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/02/2023 : 14:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bones and All (2022)
https://www.imdb.com/title/tt10168670/

Gledao vec netko? Cuo sam da je dosta dobar.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 26/02/2023 : 22:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jeste li spominjali ranije, ali vidim da nema teme za to.
Uglavnom, u 12. mjesecu prošle godine nestao je vlasnik posljednje zagrebačke videoteke Pauk na Trešnjevci. Ne znam točno detalje, ali znam da je bio u velikim dugovima i da je u veoma kratkom vremenu ostao bez oca i kućnih ljubimaca. A što se sad s njim točno dogodilo, mislim da se još nije saznalo. Pričao sam s njim par puta kada sam odlazio tamo i činio se kao jako dobar čovjek i vedra osoba. Videoteka je idalje tamo na mjestu, ali koliko znam zatvorena je i pitanje je kada će biti zamijenjena za nešto drugo.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 28/02/2023 : 15:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Frasera dugo nije bilo u svijetu glume zbog privatnih stvari. Može se na netu pročitati, pravo ti bude žao čovjeka.



Da, baš mu je bilo veselo..
drago mi je zbog povratka na velika vrata
(iako nije da u međuvremenu baš ništa nije radio),
a ovakvu iskrenost ne možeš odglumiti:



Mogao bi lako i Oscara upecati, to bi bilo sjajno.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 28/02/2023 15:22:45
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3537 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/02/2023 : 21:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Midsommar (2019) - Director's Cut

Kao delu koje pretenduje da bude shvaćeno kao horor, mislim da se filmu može zameriti nekoliko stvari, ali kao psihološka drama Midsommar zaslužuje visoke ocene jer umešno prikazuje kako su mentalno labilne i usamljene osobe podložne da poveruju u laži sekte da je ona zapravo njihova prava porodica, i regrutuju ih u svoje redove. Tehnički vrhunsko odrađen film zbog scenografije, rada kamere, efekata "pulsiranja" cveća nakon što likovi konzumiraju drogu koji stvaraju utisak kao da su i gledaoci na tripu. Upečatljiv filmski doživljaj.

8/10
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/02/2023 : 22:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Midsommar, meni i bolji nego Hereditary. Baš me zanima šta su nam to Aster i Phoenix spremili za ovu godinu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 04/03/2023 : 07:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://deadline.com/2023/03/tom-sizemore-dies-saving-private-ryan-black-hawk-down-star-with-scores-of-film-tv-credits-was-61-1235278726/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/03/2023 : 00:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Get the Gringo (2012)

Peppermint (2018)


He he, tek sada pogledao ovo dvoje filmcica za razbibrigu, i moram reci da su stvarno dobro prosli test.
Ako vam se pusta mozag na pasu i treba vam akcija i prica ko iz stripa, voila. :D

Gringo Mel je plus i u saljivom tonu mada ima i dosta krvi, dok je Jennifer u stvari zenski Punisher.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 05/03/2023 12:13:28
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7794 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/03/2023 : 01:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Gringo je zakon.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/03/2023 : 07:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Bones and All (2022)
https://www.imdb.com/title/tt10168670/

Gledao vec netko? Cuo sam da je dosta dobar.






Ovo je vise za tebe

https://m.imdb.com/title/tt14550642/?ref_=fn_al_tt_1 a i odlican je.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7794 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/03/2023 : 10:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nova tura odgledanih westerna:

The Ballad of Lefty Brown (2017) - Genijalna i oskarovski odrađena rola Bill Pullmana upropaštena grozno napisanom ulogom negativca kojeg glumi Jim Caviezel.

Along Came Jones (1945) - Gary cooper u slabašnom poluhumorističnom westernu koja sadrži najsmješniji filmski poljubac kojeg sam ikad vidio.

The Last Outlaw (1993) - E Cromwelle jesi me navukao i zajebo, ovo je bilo groteskno loše, užasnije glume i bezveznijih scenarističkih riješenja dugo ne vidjeh.

Winchester '73 (1950) - Remek djelo, uživao sam u svakoj sekundi. Film koji mi definitivno ulazi na listu top westerna svih vremena, čista desetka.

The Sisters Brothers (2018) - Odličan. Kandidat za top westerna nakon 2000.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 07/03/2023 13:36:04
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/03/2023 : 11:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Poznati neimač ukusa!

Loša gluma? Moguće da sam ja stvarno glup za dobru/lošu glumu, odnosno prepoznajem jedino kad netko preglumljava. Ipak, ljudi na internetima baš jako hvale upravo glumu odnosno cast, pa sad ti reci...
Koja bezvezna scenaristička rješenja?
A atmosfera?
A mjuza?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7794 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/03/2023 : 11:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Poznati neimač ukusa!

Loša gluma? Moguće da sam ja stvarno glup za dobru/lošu glumu, odnosno prepoznajem jedino kad netko preglumljava. Ipak, ljudi na internetima baš jako hvale upravo glumu odnosno cast, pa sad ti reci...
Koja bezvezna scenaristička rješenja?
A atmosfera?
A mjuza?

Što se sad ljutiš pa ne mogu nam svima biti iste stvari dobre. Meni je to sve bilo preloše. Na sceni kad ostavljaju McGinleya da pogine sam se bas naglas smijao, meni je to baš grozno neuvjerljivo i spada u najlošije komade glume koje sam vidio. Na stranu što mickey izgleda ko johnny depp u piratima njegova gluma mi je bila ono "boli me kurac za ovaj film, daj da odradim ovo i da vas skinem s kurca". Spika sa brojanjem metaka je otpocetka prozirna i jasno je da ce biti kljucna u stupidnom finalu. Njihov susret u baru besmislen kao i cijela ta prica pustam te da te ubijem kasnije, ali ces na kraju ipak ti ubit mene jer su uloge tako raspoređene... ma ono...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/03/2023 : 19:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Napaljen san na novi Vrisak, ali san ka fan podbacija. Sutra ne mogu na pretpremijeru jer san dežuran, a da san pravi onda bi se minja za dežuru. Ovako san samo fejk pi*****na.

Pa ipak, planiran otić na projekciju u petak, uz Creed 3, da puknen double feature.

Inače, drag mi je Michael B. Jordan, ali je ispa mala pizda prema Stalloneu. Sigurno tu ima više zakulisnih petlji od epski dobrog Slyja i zlog Irwina i razumin da Jordan pokušava izgradit vlastito ime - ALI - ima nešto osobito odbojno kad za vlastiti redateljski prvijenac odabereš treći dio serijala koji je ništa više nego "crni Rocky" (kako reče Chris Rock) i u kojem okreneš leđa gigantu koji ti je da itekako stabilnu odskočnu dasku. I neka je film dobar i neka pobire lovu i hvale (neću ić toliko daleko pa bacat brutalan hejt ili bojkot), ali gorak okus ostaje u ustima ovog old school ljubitelja Rockyja i Stallonea.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 07/03/2023 19:14:24
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/03/2023 : 19:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Dobar je Midsommar, meni i bolji nego Hereditary. Baš me zanima šta su nam to Aster i Phoenix spremili za ovu godinu.





Bio bi još bolji, da ne postoji The Wicker Man.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3537 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/03/2023 : 20:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi još bolje, da ne postoji gluma Nicholasa Cagea iz Wicker Mana :)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/03/2023 : 21:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo sad njih dvojice s ljudima od pruća.

Nisam gledao nijednu verziju, tako da ne znam koliko se Midsommar naslanja na tu priču (osim osnovne sektaške fore, jel). Znam da je original kultan, kao i Cage u rimejku , ali uopće me ne privlače.

Na tom tragu, ako vam je slučajno promakao pogledajte Kill List.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/03/2023 : 21:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Shaner

Dobar je Midsommar, meni i bolji nego Hereditary. Baš me zanima šta su nam to Aster i Phoenix spremili za ovu godinu.





Bio bi još bolji, da ne postoji The Wicker Man.



preach
bukvalno nepotreban film uz Wicker Mana
(meni jedino pozitivno bilo sto me je zaista premestio u Skandinaviju, svaka cast na tome)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/03/2023 : 23:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

U međuvremenu sam pogledao The Salvation (2014) - danski vestern sa Mads Mikkelsenom i Evom Green. Solidan revenge vestern, izvrsno režiran i predivno snimljen film koji počiva na klasičnim klišej motivima i premisi, ali nije problem u klišejima već u onome što ćeš od njih napraviti. Ovdje su razočarali scenaristi koji su pisali grozno generične i nemaštovite dijaloge.



Evo mog komentara od leta dvehiljadedvadesete kada sam gutao po film ili dva na dan skoro.

quote:
Originally posted by going going

Pogledao sinoc danski western The Salvation reditelja Kristiana Levringa jednog od osnivaca Dogme 95. U glavnim ulogama su Mads Mikkelsen, Eva Green, Mikael Persbrandt i Jeffrey Dean Morgan.
Ovaj film nista specijalno novo i sveze ne nudi zanru westerna, ali svojim eksplicitnim nasiljem, mucnim pocetkom i zanimljivim raspletom drzi gledaoca u napetosti i zeljnog da vidi jos. Uzivao sam gledajuci ovaj film i vrhunski mi je Mikkelsen kao western junak, a i meni jako drag Jeffrey Dean Morgan je odlican kao negativac.
Preporuka.



Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/03/2023 : 06:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Shaner

Dobar je Midsommar, meni i bolji nego Hereditary. Baš me zanima šta su nam to Aster i Phoenix spremili za ovu godinu.





Bio bi još bolji, da ne postoji The Wicker Man.



preach
bukvalno nepotreban film uz Wicker Mana
(meni jedino pozitivno bilo sto me je zaista premestio u Skandinaviju, svaka cast na tome)



Ajde ne zezajte. Nepotreban film? Kakva je to izjava? Nek vas bude sram obojicu. Evo smajli da ne ispadnen istinski ljut i nadrkan.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/03/2023 : 08:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
nije me sram xD
(jbg, ipak dajem 3 sata zivota)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/03/2023 : 09:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Što se sad ljutiš pa ne mogu nam svima biti iste stvari dobre. Meni je to sve bilo preloše. Na sceni kad ostavljaju McGinleya da pogine sam se bas naglas smijao, meni je to baš grozno neuvjerljivo i spada u najlošije komade glume koje sam vidio. Na stranu što mickey izgleda ko johnny depp u piratima njegova gluma mi je bila ono "boli me kurac za ovaj film, daj da odradim ovo i da vas skinem s kurca". Spika sa brojanjem metaka je otpocetka prozirna i jasno je da ce biti kljucna u stupidnom finalu. Njihov susret u baru besmislen kao i cijela ta prica pustam te da te ubijem kasnije, ali ces na kraju ipak ti ubit mene jer su uloge tako raspoređene... ma ono...


Ja mislim da si ti u zadnje vrijeme pretjerao s konzumacijom holivuda i sada taj otrov koji ti kola žilama posljedično govori umjesto pravog tonta!
Ma sve 5, susret u baru i kad se potjera međusobno pobije su i meni lošije izvedene scene ali zato je sve ostalo vrh vrhova. Karakterizavija likova izvanredna; Potts mi je vjerojatno jedan od najjačih likova u filmovima ikad i jednostavno ne mogu prihvatiti tvoju kritiku da je gluma neuvjerljiva/loša. Načini na koji skonča svaki od odmetnika je nešto što se ne viđa a naročito ne u klasičnim američkim filmovima. Recimo Steve Buschemijevo razneseno lice... ono, WTF! To se ne zaboravlja tako lako jebemmu. Pa onda poprilično jeziv soundtrack, scenografija također autentična a sve sirovo i atmosferično.
Volim i romantizirani američki pristup ali unatoč par scenarističkih propusta The Last Outlaw ima baš sve ono što želim od westerna.

Što se tiče Hereditary i Midsommara - oba imaju 8/10 od mene

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7794 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/03/2023 : 10:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Tonto
Što se sad ljutiš pa ne mogu nam svima biti iste stvari dobre. Meni je to sve bilo preloše. Na sceni kad ostavljaju McGinleya da pogine sam se bas naglas smijao, meni je to baš grozno neuvjerljivo i spada u najlošije komade glume koje sam vidio. Na stranu što mickey izgleda ko johnny depp u piratima njegova gluma mi je bila ono "boli me kurac za ovaj film, daj da odradim ovo i da vas skinem s kurca". Spika sa brojanjem metaka je otpocetka prozirna i jasno je da ce biti kljucna u stupidnom finalu. Njihov susret u baru besmislen kao i cijela ta prica pustam te da te ubijem kasnije, ali ces na kraju ipak ti ubit mene jer su uloge tako raspoređene... ma ono...


Ja mislim da si ti u zadnje vrijeme pretjerao s konzumacijom holivuda i sada taj otrov koji ti kola žilama posljedično govori umjesto pravog tonta!
Ma sve 5, susret u baru i kad se potjera međusobno pobije su i meni lošije izvedene scene ali zato je sve ostalo vrh vrhova. Karakterizavija likova izvanredna; Potts mi je vjerojatno jedan od najjačih likova u filmovima ikad i jednostavno ne mogu prihvatiti tvoju kritiku da je gluma neuvjerljiva/loša. Načini na koji skonča svaki od odmetnika je nešto što se ne viđa a naročito ne u klasičnim američkim filmovima. Recimo Steve Buschemijevo razneseno lice... ono, WTF! To se ne zaboravlja tako lako jebemmu. Pa onda poprilično jeziv soundtrack, scenografija također autentična a sve sirovo i atmosferično.
Volim i romantizirani američki pristup ali unatoč par scenarističkih propusta The Last Outlaw ima baš sve ono što želim od westerna.



Je, Potts je stvarno dobar, ali mi je i jedini uvjerljiv. Rourke mi je karikaturalan, McGinley katastrofalan. Kad Rourkea upuca ovaj mlađi, a on vadi plosku u kojoj je zapeo metak, rekoh: zar stvarno pa ovako sam mogao i zagora čitati...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/03/2023 : 12:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pogleda san jučer ponovo nakon dosta godina onaj Brokeback i puno mi se više svidija nego prvi put.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/03/2023 : 20:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Odgledao sam ovo juče u bioskopu. Trailer mi se učinio sasvim ok, a otišao sam bez ikakvih očekivanja. I gle, prva polovina filma je bila i više nego dobra. Malo zbrzana, ali dobra. Atmosfera je bila kombinacija Aliena, Predatora i mrvice Jurassic parka za odrasle.

Druga polovina filma je još više zbrzana, prepuna nelogičnosti, nepotrebnih situacija, neubedljive glume, tipičnih holivudskih akcionih gluposti.

Za prvu polovinu ocena 8, za drugu 3, tako da je neki prosek 5.5.
Može da se pogleda, nije baš katastrofa, ali daleko od trailera.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7794 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/03/2023 : 09:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
A nitko nije gledao ovo remek djelo?

https://www.rottentomatoes.com/m/rrr

Bar je jedan oscar otišao u prave ruke, ja bi mu ih dao najmanje osam.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 524 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.2 seconds. Snitz Forums 2000