forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 546

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/02/2010 : 19:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ma slabašan je taj outlander

e sad, ne znam jel vi volite teške filmove (pretpostavljam ne) ali od tih novijih filmova je okej antikrist. meni najzanimljiviji trier, koji inače i nije nešto. znači, za teške filmofile i smarače


Dobro si me podsjetio

jedan od filmova koji je sokirao i podjelio publiku Cannes Festivala prosle godine.
Film svakako treba pogledati jer sadrzi mnooogo materijala za diskusiju.



http://www.youtube.com/watch?v=lBvvHSRAo94

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/02/2010 : 20:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Dobri glumci i teske scene.

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 01/02/2010 : 20:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Ako sam dobro shvatio "Antichrista", onda je Lars jednostavno želio reći; Žene su zlo!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40010 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/02/2010 : 20:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Outlander me potseca na Pathfinder koji mi je super.. Skinucu pa cu pogledati..

Sto se Antichrista tice, meni je to vise nego odvratno... Nisam mogao nedelju dana da spavam... Bizarnije ne moze biti... Morbidnije... Ljaaaahhh... Sad me neka grozota prosla kad se samo setim...

Ne znam ko je pitao, ali stvarno i mene zanima kakvi su to ljudi koji uzivaju u prizorima otsecanja klitorisa, itd.. I kakvi su ti sto radjaju te ideje... Sveta Majko Bozja...
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/02/2010 : 20:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Pa nije tu stvar uzivanja. Bas suprotno.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/02/2010 : 20:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma to sa klitorisom je prenapuhano. okej, možda za neke gikove-bolesnike je to najsočniji dio, ali po meni su ti dijelovi nepotrebni i najlošiji dio filma. estetika ružnog. film je dovoljno jak i bez tih 'šokantnih' scena kojima napada publiku naviklu na komercijalu = nepotrebno

@kiky
da, zato mi je zanimljiv tu trier. a i neobičan, jer prije nije tako mislio - ovdje se prihvaća stare skolastičke postavke: muški um kao duhovno, čisto i ženska putenost kao prljava materijalizacija.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/02/2010 : 20:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

Ako sam dobro shvatio "Antichrista", onda je Lars jednostavno želio reći; Žene su zlo!

NE ..osobno smatram da je zelio reci da su potisnuti osjecaji tempirana bomba ciji inicijator moze biti jedan sokantni dogadaj u zivotu , i da ne postoji stvar kao sto je samokontrola .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/02/2010 : 20:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Film me je odusevio i podsjetio da individualna kreativnost moze doprinjeti puno vise toga od bilo kojeg vrhunski odradenog trenda .
Cinjenica je takoder da obozavam djela Terry Gilliama sto ujedno znaci da nisam objektivan davanju ocjene ovome filmu.
Po meni cista desetka i ujedno jedno veliko priznanje Heath Ladgeru kao velikom talentu kojeg vise nazalost vise nema .
Za sve one koji film jos uvijek gledaju kroz prizmu umjetnosti i dobro ispricane price.

The Imaginarium of Doctor Parnassus



http://www.youtube.com/watch?v=6jU3AimFaz0

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/02/2010 : 20:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Pogledaću, zvuči zanimljivo, ali imam neku averziju prema filmovima koji moraju da se reklamiraju preko "nekog" koji je radio na "nekom" poznatom filmu...

imam originalni dvd --ako zelis mogu ti ga poslati postom .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 01/02/2010 : 20:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by kiky

Ako sam dobro shvatio "Antichrista", onda je Lars jednostavno želio reći; Žene su zlo!

NE ..osobno smatram da je zelio reci da su potisnuti osjecaji tempirana bomba ciji inicijator moze biti jedan sokantni dogadaj u zivotu , i da ne postoji stvar kao sto je samokontrola .


Znachi svi svechenici i chasne sestre su perverti?

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 01/02/2010 : 20:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by kiky

Ako sam dobro shvatio "Antichrista", onda je Lars jednostavno želio reći; Žene su zlo!

NE ..osobno smatram da je zelio reci da su potisnuti osjecaji tempirana bomba ciji inicijator moze biti jedan sokantni dogadaj u zivotu , i da ne postoji stvar kao sto je samokontrola .



nebi reko...
ona (žena) je svojevoljno prouzrokovala taj šokantni događaj
ako se dobro sječam citata iz filma; žena je varljiva, i kad plače... ili tako nekako
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/02/2010 : 20:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
e imam skinutog parnasussa i samo čeka da ga pogledam
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25147 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2010 : 20:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

The Imaginarium of Doctor Parnassus






Fenomenalan film. Pravo osveženje pored svih mediokritetskih ostvarenja koja nam dolaze iz Holivuda. Razmišljam da li još jednom odem u bioskop da ga pogledam.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25147 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2010 : 20:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by manhunter

Pogledaću, zvuči zanimljivo, ali imam neku averziju prema filmovima koji moraju da se reklamiraju preko "nekog" koji je radio na "nekom" poznatom filmu...

imam originalni dvd --ako zelis mogu ti ga poslati postom .



Ma neeee, za tako nešto je dovoljan torrent.
Hvala svejedno!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/02/2010 : 20:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SnotMan

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by kiky

Ako sam dobro shvatio "Antichrista", onda je Lars jednostavno želio reći; Žene su zlo!

NE ..osobno smatram da je zelio reci da su potisnuti osjecaji tempirana bomba ciji inicijator moze biti jedan sokantni dogadaj u zivotu , i da ne postoji stvar kao sto je samokontrola .


Znachi svi svechenici i chasne sestre su perverti?

naravno

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/02/2010 : 20:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
@manhunter
a ti si protiv skidanja filmova?

Edited by - stinky on 01/02/2010 20:39:39
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25147 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2010 : 20:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
ja?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/02/2010 : 20:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by kiky

Ako sam dobro shvatio "Antichrista", onda je Lars jednostavno želio reći; Žene su zlo!

NE ..osobno smatram da je zelio reci da su potisnuti osjecaji tempirana bomba ciji inicijator moze biti jedan sokantni dogadaj u zivotu , i da ne postoji stvar kao sto je samokontrola .



nebi reko...
ona (žena) je svojevoljno prouzrokovala taj šokantni događaj
ako se dobro sječam citata iz filma; žena je varljiva, i kad plače... ili tako nekako

Film je viseslojan i izaziva razne intepretacije , no ne mislim da se ovdje zenu demonizira , vec se vise skrece paznja na njenu stvarnu bol koja je iskrenija i jaca od muskarceve te svojim intezivitetom mijenja realnost prolaskom kroz barijere otvorene gubitkom djeteta .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/02/2010 : 20:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote

'THE ROAD'



Prema vrlo uspjesnoj noveli velikoga Cormac McCarthy-a i sa sjajnim i ovog puta oskara vrijednim Viggo Mortensen, u glavnoj ulozi te u reziji talentiranog John Hillcoata .
Vrijedi napomenuti i da su glazbu radili Nick Cave,Warren Ellis.



http://www.youtube.com/watch?v=i4aNZGniOG4

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8866 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 01/02/2010 : 20:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Ja danas kupio knjigu

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 01/02/2010 : 20:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
@mr murdoc
...samo da bi se na kraju ženu ubilo, kaznilo i spalilo na lomači...
poput vještice kakva je... u filmu.

Edited by - kiky on 01/02/2010 20:49:31
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/02/2010 : 20:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

ja?



pa kažeš idem u kino gledati parnassusa još jednom. što ne možeš jednostavno skinuti i gledati još 5 puta ako hoćeš?
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 01/02/2010 : 20:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
nije isti dozhivljaj,oooosim ako nema projektor i pplatno ili veliki bijeli zid u velikom dnevnom boravku gdje mozhe stati 50-tak ljudi

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/02/2010 : 20:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
to da, ali je jeftinije
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/02/2010 : 20:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

@mr murdoc
...samo da bi se na kraju ženu ubilo, kaznilo i spalilo na lomači...
poput vještice kakva je... u filmu.

Ja to vidim kao obracun sa dogmama i reziserovom osobnom nemoci da istima ne podlegne.
To nije upereni prst, ili poziv na linc, vec osobno priznanje slabosti i podloznosti kalupima koje se od njega ocekuju i odgoju kojemu je bio podvrgnut..pa opet ovo je i jedna vrsta pobune i zelja da se kroz nemoc dogmi pokaze voljni duh promjena .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 546  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.41 seconds. Snitz Forums 2000