forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Aster Blistok izdanje?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/12/2010 : 03:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Do kog je albuma stigao Aster u Francuskoj ?


31.

http://www.bedetheque.com/serie-152-BD-Vagabond-des-Limbes.html

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/12/2010 : 16:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

Do kog je albuma stigao Aster u Francuskoj ?


31.

http://www.bedetheque.com/serie-152-BD-Vagabond-des-Limbes.html


hvala
koliko vidim 31. broj je izašao 2003., što znači da je serijal gotov, a Bernard na skoro polovini objavljenih albuma.
Za 4 godine biće objavljen ceo opus ovog junaka, čitavih 31 albuma - za svaku pohvalu !!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/12/2010 16:49:52
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25964 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2010 : 17:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Krivo.Lipo ti tamo piše da je serije En cours

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 18/12/2010 17:11:53
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/12/2010 : 17:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Za 4 godine biće objavljen ceo opus ovog junaka, čitavih 31 albuma - za svaku pohvalu !!!




Dobra stvar, jelda. Bas me zanima kad bookglobe i veseli cetvrtak namjeravaju zavrsiti lucky luke-a. Od svih serijala taj mi nije jasan, valjda francuzi ne daju integrale. Mogao bi u penziju dok izadje sve.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8205 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 20/12/2010 : 16:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
koliko brojeva bude u ovako jednoj knjizi

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.cf4ae9df7af54f6cac21bb9cea0a60e6.aster_blistok_5_tamo_gdje_se_nista_ne_zna%21.aspx

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 20/12/2010 : 16:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
3

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/12/2010 : 16:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Dobra stvar, jelda. Bas me zanima kad bookglobe i veseli cetvrtak namjeravaju zavrsiti lucky luke-a. Od svih serijala taj mi nije jasan, valjda francuzi ne daju integrale. Mogao bi u penziju dok izadje sve.



mora da daju, jer u Skandinaviji izlaze u obliku integrala (pored kiosk izdanja)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 04/02/2012 : 17:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Da li neko zna zašto u 2011. nije izašao nijedan integral?

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 08/03/2012 : 18:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
jel ima kakvih vijesti kada ce sljedeci integral?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/03/2012 : 21:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mikado

Da li neko zna zašto u 2011. nije izašao nijedan integral?


Verovatno zato što su ipak malo preforsirali.Pet integrala za dve godine.
Pa su malo usporili tempo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 08/03/2012 : 22:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Možda to znači da će sad ubrzati XIII i druge stvari, a malo usporiti Astera i Tanguya. Ne bih imao ništa protiv!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 09/03/2012 : 00:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Možda to znači da će sad ubrzati XIII i druge stvari, a malo usporiti Astera i Tanguya. Ne bih imao ništa protiv!



Malo si pomjesao bookglobe i Strip Agent
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5281 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/11/2012 : 20:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Do prije mesec dana mogao sam se zakleti da su Kosmicki putnici za koplje ispred Astera...sada vidim koliko sam bio u krivu
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4634 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/08/2013 : 12:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
http://pescanik.net/2013/08/strip-koji-su-svi-potkradali/

sangue navajo
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/10/2013 : 11:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Aster Blistok: Gdje si, Koriane? / [crtež] Ribera; [tekst] Godard; [prijevod Lada Burić, Darko Macan].
Zagreb: Strip-agent, 2013.
152 str.: ilustr. u bojama; 30 cm.
Prijevod djela: Ou es-tu, Korian?



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 29/10/2013 11:28:07
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25964 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/10/2013 : 16:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
juhu

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 29/10/2013 : 17:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Jos jedna podvala za nemali novac...ovo mi je i veci trn u oku od Bookglobeovih integrala, ne racunajuci tu "Brodolomce"...opet shit papir, losi skenovi i usrane boje...o gafu sa prvom knjigom i nalepnicama naslovnih, na knjizi od preko 20 evra, je vec suvisno pricati...sit sam vise skupih podvala, ima toliko izdavaca koji posteno i kvalitetno rade svoja izdanja, neki sa cak i neverovatnim cenama za kvalitet koji nude, e, takvi treba da opstanu, a ovi drugi, podvaljivaci, treba da nestanu...
Naravno, sad ce gosn Jaki sve to da strucno demantuje...kao po obicaju...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25964 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/10/2013 : 18:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
naljepnica mi nije toliko smetala ali loš sken u drugom integralu je.
od trećeg je solidno ali opak je lošiji sken od prvog integrala.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 29/10/2013 : 19:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

naljepnica mi nije toliko smetala ali loš sken u drugom integralu je.
od trećeg je solidno ali opak je lošiji sken od prvog integrala.



A to su, slozices se, "detalji" koji su prosto nedopustivi za jedno luksuzno izdanje...iskreno, nadam se da ce se neko mnogo ozbiljniji jednog dana odluciti da ponovo radi ovaj serijal, i da ga odradi onako kako treba i kako zasluzuje...pa da niko ne zali za parama koje je za jedno takvo izdanje dao...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25964 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/10/2013 : 20:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
vidi,ne možeš zamisliti razočaranje kad sam vidio drugi integral i njegov loš sken naspram odličnog prvog.Kad sam pitao Bernarda rekao mi je da nisu dobili skenove od francuza jer ih i oni navodno nemaju.treći,četvrti,peti su bolji su prolazni a lošiji od prvoga.šesti će biti?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37399 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/10/2013 : 20:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Koliki je tiraz, 300?

Ko bi mogao baciti pare za jos jedan projekat, samo da bi bacio jos vise para pa da bude na nivoju? O izdavacima govorim. A tiraz bi bio 108?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 06/04/2014 : 18:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Aster Blistok integral br.1-5 (SA)...
Aster mi je uvek bio nekako osrednji strip, cool ako naidje u stripoteci, ali ne i neko odusevljenje procitanim... nesto mi je tu falilo, nije mi bas sve bilo jasno i nekako mi je to sve bilo malo banalno i povrsno... od same price, preko crteza pa do wtf se zbilo u "ovoj" (upravo) procitanoj epizodi i zasto... i realno, utisak bi i ostao na tome da nije bilo ove akcije SA integrala u AF i da nisam bio u prilici da povoljno uzmem prvih 5 integrala i procitam redom ovih 15 epizoda...

Potpuno je drugaciji utisak kada se Asteru pruzi sansa od pocetka... do sada sam citao epizode na preskok, kako mi koja dodje pod ruku, ali nikada sve i nikada hronoloski... + jos u duzem vremenskom periodu (citaj desetine godina)... i to sve zajedno izgleda da je bio glavni problem... sada sam bio u prilici da procitam neke epizode koje nikada nisam, da prodjem sve redom u kratkom vremenskom periodu, uhvatim sustinu i skapiram celu pricu... avantura je dobila potpuno drugi smisao... i to prilicno dobar i pozitivan...

Nakon svega, mogu slobodno da kazem da mi je Aster jedan od boljih SF stripova koje sam procitao... svakako ne i najbolji, ali on ni ne pretenduje na takvu vrstu "kompetitivnosti"... uistinu je "vanvremenski" u smislu da mu se moze pristupiti sa odredjenom "posebnoscu" jer predstavlja "trag jednog vremena"... ima jednu vrlo zanimljivu dozu sarma, iskrenosti i "bajkovitosti"..., a par albuma totalno "pomeraju granice" poimanja nekih stvari u datom vremenu kada su nastale (Carstvo crnih sunaca, Vrhunski alhemicar, Devicanski vrt...)

Sto se tice mana SA izdanja... kada je prevod u pitanju... nista posebno, izuzev preterane upotrebe reci "tripica" u razlicitim kontekstima (od "smrdljivi tripica" pa do "neznamnijakakvihsve" tripica), meni bi iritantno i ne bas prikladno... sto se tice stampe, jednostavno nema opravdanja za drugi album...

Edited by - stbojan on 06/04/2014 18:30:37
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 07/04/2014 : 12:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Prvi put kad sam čitao ovaj strip, to je bila "Zvjezdana kockarnica" u Bookglobe izdanju, i prvi dojam je bio da se radi o osrednjem, djetinjastom stripu...kasnije sam naletio na neke izuzetno pozitivne tekstove o njemu, što me zaintrigiralo...kao i to da su svi uglavnom najviše hvalili one početne epizode.

Tada sam potražio upravo te epizode, dakle od prvog broja i ostao vrlo pozitivno iznenađen...vrlo zanimljiv, originalan i slojevit strip koji funkcionira i kao space opera, društvena satira, ljubavna saga i potraga za smislom...glavni likovi su također vrlo zanimljivi, pogotovo Maski...

Međutim kasnije strip polako počinje gubiti smisao i pretvara se u sapunicu, tako da mišljenje o tim kasnijim brojevima nisam promijenio...a što dalje ide to sve praznije i slabije.

Našao sam jedan zanimljiv tekst Zorana Đukanovića o Asteru koji dosta dobro objašnjava razliku u kvaliteti ranih epizoda i onoga poslije, ovo je samo dio:

" U čemu je "strukturalna razlika" između prvih 7-8 epizoda i ostatka ove podugačke serije (ukupno trideset jedan album)? Nukleus priče imao je dve mogućnosti: da se završi i postane dovršena naracija, remek-delo grafičkog romana na nekih četristotinak stranica ili da se upusti u (u načelu) beskrajno trajanje serijala. Izabravši drugu opciju, ili možda pokušavajući da održi nemogući kompromis između te dve opcije, mnoga isprva sveža, provokativna i potpuno inovatorska rešenja morala su da postanu reciklirajući, beskrajno odlažući motivi. Trošenju serijala do u lošu (na kraju dosadnu) beskonačnost možemo se suprotstaviti uvođenjem evolucije u serijal. Balans između ponavljanja i novine je tajna koja održava svežinu ma kog albumskog serijala.

Aster Blistok je jedno od "najteleološkijih" dela unutar medijskog horizonta stripa, najusmereniji je ka ispunjenju svog na početku naslućenog smisla. Termin "teleologija", naravno, nikako ne treba mešati s teologijom (zavirivanje u svaki bolji rečnik ili enciklopediju brzo će odagnati dilemu), mada postoji i jedan album ("Vrhovni alhemičar") zaista posvećen pitanjima Boga. Problem je samo da jaka teleološka postavka gura Astera Blistoka u grafički roman, a autori su odlučili da ga pretoče, razvuku u strukturu otvorenog serijala.

Šta se to tako specijalno promenilo u odnosu na prve epizode? Pa, specifična gustina pripovedanja. Nije da nema i dalje sjajnih pripovedačkih rešenja, reč je samo o tome da su ona u prvim epizodama dosezala kritičnu masu nečega potpuno izuzetnog u svetu stripa što se može porediti sa prvim susretom sa Kortom Maltezeom, Kenom Parkerom, stripom Watchmen ili pak Sandmanom. A takvi se susreti ne zaboravljaju. Nakon razređivanja specifične gustine Astera Blistoka, u ovo je mnogo teže retrospektivno poverovati. No, tim pre je važno da se ne zaboravi. U ovakvim slučajevima potrebno je mentalno odvojiti početnu vrednost od kasnijeg razređenog opstanka dugogodišnjeg serijala, naglašavanjem "poetološkog preloma" (iako je reč o regresivnoj evoluciji u kojoj izostaje sam "trenutak" preloma) koji postoji između njih u vrednosnom smislu. Reciklirajući serijali imaju zanimljivo otupljujuće dejstvo na čula, uspevaju čak da odgaje specifičnu vrstu publike čiji se senzibilitet zasniva upravo na nesposobnosti da prepozna ključnu razliku između inicijalnog naboja i naknadne rutine."


Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/04/2014 : 20:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne bi rekao da je dobro samo prvih 7-8 epizoda, meni je cijeli prvi ciklus do 12. ili 13. epizode izvrstan (uz ogradu da dugo nisam čitao te stripove tako da je moguće i da me se danas ne bi toliko dojmili).
Ono što me fascinira je taj nevjerovatni pad koji nije pogodio samo Astera već i neke druge BD stripove koji su nekad bili klasici. Naprimjer, te prve epizode su mi bile među najdražim stripovima. Danas kad izađe nova Stripoteka sa Asterom, to me uopće ne zanima, ne kupujem je. Kupim ponekad Zagora, Teksa, Marka pa čak i novi Alan Ford s Minuette ali Astera ne. Znači, u jednom trenutku mi je Aster bio brh vrhova, a za 5 epizoda je bio gori od Alana Forda sa Minuette?? Taj strmoglavi pad kvalitete se desio unutar 4, 5 epizoda. Slično je i sa Đeremajom i Torgalom (njih u mojim očima spašava što su dobro nacrtani).
Konačni dojam o stripu mi se uvijek osloni na one vrhunske epizode, zato Astera, Đeremaju i neke ostale stripove cijenim i danas ali iz ovih primjera mi se čini da je stvarno teško zadržati kakvu takvu kvalitetu kroz godine.
Tako sam u zadnje vrijeme počeo sve više poštovati npr. Essegesse koji su pićili desetljećima epizode Komandanta Marka i kapetana Mikija i držali uvijek istu razinu kvalitete. Da i ne govorim o stripovima koji su desetljećima u vrhu, kao Zagor, Teks ili Mister No (ajde, tu vidljivi pad počinje nakon 200-te epizode)
Kao još jedan primjer ove moje teorije da tko visoko leti ponekad nisko pada, naveo bi Dilan Doga koji je svojedobno znao imati fenomenalne epizode, a sada je već godinama skoro nečitljiv.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 07/04/2014 : 22:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Možda je neku osrednju ili nisku razinu kvalitete lakše zadržati nego vrhunsku. Npr. Mark. Strip se svodi na šablone koji se ponavljaju, uvijek neki izdajnik, zli Englezi, Flok grize Žalosnu Sovu, Mark spašava stvar.

Dugački Bonelli serijali su druga stvar nego BD albumi jer njih piše mnoštvo različitih scenarista i crtaju ih različiti crtači, tako da se možda kod Astera, Torgala, Jeremiaha gubitak inspiracije jače osjetio.

Prvih 7-8 epizoda ili cijeli prvi ciklus do 13. broja? Na prvo čitanje bih i ja rekao prvi ciklus, ali sada ne.

Meni su sve epizode 1-9 izvrsne (osim možda treće). 10. broj, Na ivici bezdana/Posljednji predator je sasvim solidan, a i dvodijelna priča "Vukovi s Kohma" ima odličnih dijelova iako mi kao cjelina nije tako dobra.

Međutim glavna priča više ne drži vodu. Na drugo čitanje mi se čini da je ideja da je Asterova žena iz snova, Himera, zapravo Maski iz budućnosti krupna rupa u priči. Kasnije epizode su samo dodavale sve više novih pitanja bez ikakvih jasnih odgovora. Možda ni ja nisam sve shvatio, ali čitao sam strip detaljno i to dvaput.

Jedan primjer: u 10. broju Aster kao nagradu nakratko odlazi na "drugu stranu" i susreće Maski stariju nekoliko godina, koja mu kaže da je ona zapravo Himera i da je dobrovoljno pristala da ga čeka "s druge strane". Ali već u sljedećem broju članovi Zbora kažu da Aster mora pristati obaviti zadatak za njih jer su oteli ženu koju voli.

Osim toga, u prvom broju je implicirano da Himera prvi put upoznaje Astera preko strip albuma (koji je, ironično, onaj isti koji i čitamo), a i u par scena je Aster razgovarao s njom iako se nisu mogli susresti. Međutim na drugo čitanje, kada znam da bi ona zapravo trebala biti Maski, koja ga dobro poznaje, ali mu iz nekog razloga ništa ne kaže, mi se čini očiglednim da je riječ o pisanju u hodu, isto kao i ideja da Maski ima identičnu sestru Muski itd. Međutim takva ubacivanja su upropastila jasnoću i jednostavnost glavne priče koja je sjajno funkcionirala u prvim epizodama.

Edited by - Zoroasterixx on 07/04/2014 22:39:47
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000