forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Aster Blistok izdanje?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/04/2014 : 22:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisam čitao Astera u šutu pa ne mogu reći da sam primjetio te rupe u priči. Dapače, nikad mi logika nije ni bila jača strana tog stripa, meni su se više sviđali ti ludi koncepti epizoda i sapuničasta nit koja se provlačila kroz serijal (taj ljubavni trokut Aster i Himera/Muski). U zadnjim epizodama tog prvog ciklusa je to sapuničarenje bilo na vrhuncu pa ih i zato pamtim kao vrlo dobre.
Čak je i ta šema prvi ciklus - drugi ciklus viđena u mnogim meksičkim serijama: recimo Marisol se bila na pola serije udala za Jose Armanda ili koga već ali su producenti nastavili seriju jer su ljudi i dalje htjeli gledati, makar to više nije bilo to.
U magli se prisjećam da mi je izvrsna bila i 10. epizoda sa onim okatim planetom koji je iz goleme ljubavi prema čovječanstvu krenuo u uništavanje svemira... to je bilo fora.
U svakom slučaju, došla mi je volja da ponovo izvadim stare prašne Stripoteke i provjerim kako drže vodu.

Opet bi povukao usporedbu sa Komandantom Markom: Marka više nema ali legenda živi - novi autori pišu kratke priče, stara publika s oduševljenjem čita stare epizode, izdavač ubire pare na ponovnim izdanjima. Kod Astera je situacija tužnijaa: Godarda i Riberu koji su postali taoci svoje uspješne kreacije i već godinama se bore bez inspiracije i crtaju nove i nove epizode koje zanimaju sve manji broj mazohističkih čitatelja. Tu niko nije sretan, ni autori ni čitatelji, već eventualno samo nova ekipa koja još nije čitala prve epizode...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/04/2014 : 22:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
10. epizoda Astera, ne Marisol
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 08/04/2014 : 23:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Istina je da je Aster poprilično košmaran i sulud strip od početka, ali meni se najviše sviđao u početku dok je taj "sapuničasti element" stajao po strani: najbolje su mi epizode "Vrhovni alhemičar" (satiričan prikaz Boga) i "U svetu varki" (košmarni prikaz zemaljske povijesti). Odlične su i 7. epizoda sa kompjuterom koji drži planet u ratnom stanju jer je uvjeren da je rat sreća za ljude, 8. epizoda, ona sa tri zrna (možda i vrhunac serijala).
I ta 10. epizoda mi je bila sasvim solidna (ali ne kao ove prethodne) ali ideja je odlična (samo nije planet nego divovski mozak). I "Vukovi s Kohma" sa živim maskama koje srastu za lice, odlična ideja, ali nešto lošija realizacija (razvučenost).
Ali način na koji je Godard pretvorio priču u sapunicu mi nije sjeo...
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 08/04/2014 : 23:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Btw možda će te zanimati da se na sreću Aster završava s 32. albumom koji bi trebao izaći ove godine. Čisto sumnjam u neku kvalitetu, ali bar će ovaj junak moći počivati u miru...

Edited by - Zoroasterixx on 08/04/2014 23:31:37
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/04/2014 : 22:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Možda pročitam sken ako koja dobra duša prevede...
Inače, počeo sam čitati prvu epizodu pa me ugodno iznenadio podatak da su Godard i Ribera bili u četrdesetima kad su stvorili Astera. To bi značilo da su te kultne epizode stvarali tamo negdje blizu svoje pedesete. U biti su ti čiče i dobri, s obzirom na godine... malo koji umjetnik uspijeva tako dugo zadržati stvaralački žar-
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 09/04/2014 : 23:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Prevedeno je samo do 26. epizode...
Upravo zbog godina su ga i trebali završiti dok su još imali inspiracije, a ne ga ovako razvlačiti.
Usput, popisu genijalnih epizoda sam trebao pridodati i 4. Znači omiljene priče su mi od četvrte do desete epizode.

Edited by - Zoroasterixx on 09/04/2014 23:05:50
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/04/2014 : 19:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Naslovna za #32...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/04/2014 : 20:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Već po naslovnici se vidi da ne treba previše očekivati...ali bolje da ga završe bilo kako nego da ga nastave natezati jer već skoro 30 godina serijal ne ide nikuda.
Koliko sam shvatio preko francuskih foruma onaj stari Medijat umire i ostavlja carstvo u nasljeđe Asteru, ali se njegovi neprijatelji udruže protiv njega ili tako nešto...
Pitam se samo hoće li biti kakav happy end ili nekakav nerazumljivi psihodelični završetak.
Nije ni važno, jer tu su uvijek sjajne prve epizode.

Edited by - Zoroasterixx on 10/04/2014 20:20:38
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/08/2014 : 19:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

Naslovna za #32...



još nema 32-ke.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/08/2014 : 09:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by axle munshine

Naslovna za #32...



još nema 32-ke.



Nacrtana je i dovršena 2008... a to što još nije izašla je navodno zbog peripetija tko će je izdati i kako.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 02/09/2015 : 20:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Anto me svojim kratkim recenzijama Corta Maltesea inspirirao da i ja napišem nešto u tom stilu o stripu koji me, uz Corta dakako, prije nešto više od godinu dana naveo da se vratim stripovima za koje sam bio uvjeren da sam ih prerastao.

Godard i Ribera - Aster Blistok: Svemirska Lutalica (1975)

O ovom albumu sam čak napisao i recenziju (http://www.stripovi.com/recenzije/aster-blistok-ab-sa-1a-svemirska-lutalica/1760/) i ovdje nemam puno toga za dodati. Bez obzira na neke vidljive nedostatke (naivnosti u scenariju i povremeno neujednačen crtež) ovo je ipak sasvim solidan početak Asterove sage, i ne bi se smjelo zaboraviti kakav je dojam ovako nešto ostavilo prije 40 godina kada se pojavilo prvi put. Za razliku od, po mom mišljenju, Kozmičkih Putnika, koji danas djeluju prilično zastarjelo, prvih desetak Astera su bezvremensko djelo. Ali one najbolje priče tek slijede.

7/10, ali naginje ka osmici. No po standardima ovog stripa, sedmica.

Edited by - Zoroasterixx on 02/09/2015 20:46:48
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 04/09/2015 : 21:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Godard i Ribera - Aster Blistok: Carstvo Crnog Sunca (1976)

U drugom nastavku sage Aster dolazi na planetu kojom upravlja samozvani Prorok, koji je svim stanovnicima zapisao budućnost i svatko zna unaprijed sve što će se dogoditi, dok "anđeli čuvari" paze na uspostavljeni poredak. Aster i Muski ruše vlast Proroka i vraćaju stanovništvu slobodu, u maniri pravih junaka space-opere. Aster je ovdje još na samom početku serijala, tako da neki elementi koji su kasnije veoma prisutni (satira i psihodelija) ovdje još ne dolaze toliko do izražaja, iako se blago naziru. Ovaj album je također, ako se ne varam, svojevremeno bio nagrađen kao najbolji SF strip u Francuskoj.

8/10, maštovitiji album od prethodnika, ovdje je Godard počeo ubacivati svoje lude ideje i koncepte društvenih uređenja, a i Riberin crtež je za nijansu bolji.

Edited by - Zoroasterixx on 04/09/2015 21:14:33
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 09/09/2015 : 20:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Godard i Ribera - Aster Blistok: Svemirski Lešinari (1976)

U ovoj priči svemirski gusari otimaju Astera i Muskija da bi ih prodali klinici koja prodaje mlada tijela starcima. U ovom početnom razdoblju najslabija priča. Sama ideja prebacivanja umova iz jednog tijela u drugo nije bila preoriginalna ni kad se pojavila ova epizoda, a glavni likovi su u priči potpuno pasivni igrači. Sama priča ne bi imala nikakvu važnost na Asterovu sagu da se ovdje ne otkriva Muskijev spol, što bi opet bilo efektnije da je otkriveno u petom albumu kada za to saznaje i Aster.

6/10, U ovih prvih 10 vjerojatno najlošija priča.


Edited by - Zoroasterixx on 09/09/2015 20:27:54
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 09/09/2015 : 20:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Godard i Ribera - Aster Blistok: Demoni Okamenjenog Vremena (1978)

Prva tri albuma bila su svojevrsno zagrijavanje, jer najbolje Asterove priče počinju s ovom epizodom, kada space opera počinje ustupati mjesto psihodeliji i istraživanju ljudske psihologije. Aster odlazi u svijet tri monaha da sazna odgovore na pitanja koja ga muče, a ta tri duha su ustvari on sam kao starac, mladić i dijete...Muski ovdje nije fizički prisutan već služi kao svojevrstan glas savjesti. Ova epizoda je korak naprijed u odnosu na početne i u scenarističkom i crtačkom pogledu.

9/10, ovdje počinje najbolji period Astera...


Edited by - Zoroasterixx on 09/09/2015 20:57:35
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/10/2015 : 23:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
večeras startujem i ja sa čitanjem Astera,albuma 1-25, nakon dvadeset i kusur godina pauze;pa ću se ubrzo pridružiti zoroasteriksu u osvrtima na epizode.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/10/2015 : 19:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
prije nekih mjesec dana ponovio sam Zvjezdanu ropotarnicu, tek tako. bezbroj vremena je prošlo otkad sam čitao Astera... i Ropotarnica me neugodno iznenadila. totalni krš, potpuno nezanimljivo, nije me čak naganlo ni da posvetim jednu jedinu misao tom uratku.

ipak, prije par trenutaka, pripremio sam si staru stripoteku, Vrhovni alhemičar. ponovit ću ovo, usprkos svemu i onda dati moj definitivni sud o Asteru (a taj će, jasno, biti obvezatniji od antovog)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 23/10/2015 : 20:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

prije nekih mjesec dana ponovio sam Zvjezdanu ropotarnicu, tek tako. bezbroj vremena je prošlo otkad sam čitao Astera... i Ropotarnica me neugodno iznenadila. totalni krš, potpuno nezanimljivo, nije me čak naganlo ni da posvetim jednu jedinu misao tom uratku.

ipak, prije par trenutaka, pripremio sam si staru stripoteku, Vrhovni alhemičar. ponovit ću ovo, usprkos svemu i onda dati moj definitivni sud o Asteru (a taj će, jasno, biti obvezatniji od antovog)



Sve nakon prvog ciklusa je već nešto sasvim drugo. Ropotarnici bih dao jedva 6/10. A kasnije epizode su još slabije.
Ono što vrijedi od Astera su one rane epizode.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 23/10/2015 : 22:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ipak, prije par trenutaka, pripremio sam si staru stripoteku, Vrhovni alhemičar.


Na mene je najjači utisak ostavila U središtu Amniota.
I još bih dodao U svetu varki i Demoni okamenjenog vremena, mislim da su to tri najbolje epizode.
Vrhovni alhemičar je tu negde, al' mi je za nijansu slabiji.

Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 26/10/2015 00:07:03
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/10/2015 : 22:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
darežljiv si
Ropotarnica je 2/10, kad sam dobre volje.

u međuvremenu sam pročitao Alkemičara i to je nešto (osjetno) zanimljivije, no ne toliko da bi me Aster raspemetio. jednostavno, prošlo je vrijeme i Asteru... ali, to je sad već druga tema, malo što mi više može pružiti, malo što dati.

Alkemičara bih ocijenio, ajde nek bude 5,5/10

ne da mi se sad pisati, sutra ću staviti jedan kraći osvrt, gdje ja vidim neku ideju vodilju ove priče
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 23/10/2015 : 22:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by stinky

ipak, prije par trenutaka, pripremio sam si staru stripoteku, Vrhovni alhemičar.


Na mene je najjači utisak ostavila U središtu Amniota.
I još bih dodao U svetu varki i Čuvari okamenjenog vremena, mislim da su to tri najbolje epizode.
Vrhovni alhemičar je tu negde, al' mi je za nijansu slabiji.



To bi bio i moj izbor manje više. Ustvari period od četvrte do devete epizode je najbolji dio serijala. A što se Stinkyu više ne sviđa...nekako sam to predosjećao, tko zna zašto. Nadam se da će sutra napisati detaljniju kritiku...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/10/2015 : 22:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Na mene je najjači utisak ostavila U središtu Amniota.
I još bih dodao U svetu varki i Čuvari okamenjenog vremena, mislim da su to tri najbolje epizode.
Vrhovni alhemičar je tu negde, al' mi je za nijansu slabiji.



ha, ne znam
vidjet ću, možda ponovim te stare epizode.

ima tu osnovni, temeljni problem čitave strip-scene: nema nikakve ili ako baš hoćete, slaba je razina komunikacije SVIH stripova (izuzevši Zagora, i još ponešto Bonellija, onda eventualno koji američki hit, ali to baš ne pratim). ostalo sve je nula (jedino anto nešto pokušava, na guzove, no, njemu može plus za volju, makar sadržaj manjka).

vrijedilo bi popričati o ovoj temi, jer tu su zakazali svi. naravno, najkrivlji je markos kao motor, ali sad će opet reći da imam nešto protiv njega. međutim, ovu stranu on nije ili razumio ili nema vremena zbog pedantne opsjednutosti površinskom stranom stripa.

dakle, to je problem Astera (i svega drugog). a kada tako stvari stoje, Aster me privlači i manje: em mi nema bogznašto dati, em nemaš s kime pričati o stripu.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 23/10/2015 : 22:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Jozzinelli

Na mene je najjači utisak ostavila U središtu Amniota.
I još bih dodao U svetu varki i Čuvari okamenjenog vremena, mislim da su to tri najbolje epizode.
Vrhovni alhemičar je tu negde, al' mi je za nijansu slabiji.



ha, ne znam
vidjet ću, možda ponovim te stare epizode.

ima tu osnovni, temeljni problem čitave strip-scene: nema nikakve ili ako baš hoćete, slaba je razina komunikacije SVIH stripova (izuzevši Zagora, i još ponešto Bonellija, onda eventualno koji američki hit, ali to baš ne pratim). ostalo sve je nula (jedino anto nešto pokušava, na guzove, no, njemu može plus za volju, makar sadržaj manjka).

vrijedilo bi popričati o ovoj temi, jer tu su zakazali svi. naravno, najkrivlji je markos kao motor, ali sad će opet reći da imam nešto protiv njega. međutim, ovu stranu on nije ili razumio ili nema vremena zbog pedantne opsjednutosti površinskom stranom stripa.

dakle, to je problem Astera (i svega drugog). a kada tako stvari stoje, Aster me privlači i manje: em mi nema bogznašto dati, em nemaš s kime pričati o stripu.



Kad govoriš o slaboj razini komunikacije svih stripova osim Zagora, misliš li time reći da osim o Zagoru i još par Bonellija nemaš s kime pričati o stripovima?
Ne znam, ja popularnost stripa ne bih nužno dovodio u vezu s kvalitetom. Upravo zato što se na forumu priča najviše o Zagoru i Bonelliju npr, to mi nije više toliko zanimljivo. Zato i pišem ovdje jer mislim da o Asteru imam više toga za reći. Jednostavno on se pojavio u vrijeme kada sam mislio da sam stripove prerastao i vratio mi je interes za njih.

Naravno, nisam slijep za nedostatke ovog serijala, ima ih koliko hoćeš, ali iste imaju i mnogi drugi stripovi, zato se radije fokusiram na dobre strane. U ovim ranim epizodama leži mi crtež (bitna stavka koju Stinky, primjetio sam, gotovo nikad ne spominje), dijalozi, osnovna ideja kako pojedinih epizoda tako i cijelog prvog ciklusa.

Edited by - Zoroasterixx on 23/10/2015 23:00:08
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/10/2015 : 22:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
tako je
nemaš s kime pričati, jer nitko (ili bolje rečeno: netko) nije razradio "operativnu" stranu.
ovo nije još bilo na dnevnom redu, ali mislim da je važno.
markos, najpozvaniji, radi svoje i štanca, ali na kraju krajeva, može li biti zadovoljan stvarima? svojim "projektom"?
fibra je postala kao nešto prisutna, ali sve je to sramežljivo i koliko ja vidim, nema neke veće relevantnosti. barem na ovom forumu. a ovo je forum br. 1 o stripu.

po meni, potrebna je skroz druga "filozofija stripa".
sada imamo to, da sa kupovinom i arhiviranjem prestaje strip-priča. to je model hegelovskog crnca: frizura na glavi i patike na nogama, tu prestaje moj interes.

a meni to nije to, kupovina/čitanje TEK JE prvi, konstitutivni korak za IZGRADNJU strip-scene, žive i živahne.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 23/10/2015 : 23:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

tako je
nemaš s kime pričati, jer nitko (ili bolje rečeno: netko) nije razradio "operativnu" stranu.
ovo nije još bilo na dnevnom redu, ali mislim da je važno.
markos, najpozvaniji, radi svoje i štanca, ali na kraju krajeva, može li biti zadovoljan stvarima? svojim "projektom"?
fibra je postala kao nešto prisutna, ali sve je to sramežljivo i koliko ja vidim, nema neke veće relevantnosti. barem na ovom forumu. a ovo je forum br. 1 o stripu.

po meni, potrebna je skroz druga "filozofija stripa".
sada imamo to, da sa kupovinom i arhiviranjem prestaje strip-priča. to je model hegelovskog crnca: frizura na glavi i patike na nogama, tu prestaje moj interes.

a meni to nije to, kupovina/čitanje TEK JE prvi, konstitutivni korak za IZGRADNJU strip-scene, žive i živahne.



Pa evo, sada se ovdje razvila diskusija o Asteru, i tko zna, možda se nastavi i privuče još ljudi.

No kako Aster nema veze s Fibrom jer ga koliko znam ona ne izdaje ne znam zašto to spominješ, mislim znam što tebi Fibra predstavlja, strip-elitizam, fetišizam, stavljanje stripova u policu i gledanje izdaleka, kužim to, ali sve to nije bitno dok god postoje oni koji stvarno cijene neki strip (ili umjetničko djelo).

Ja ne znam da li bi Aster, Blueberry ili Korto postali popularniji kad bi izlazili na kiosku u jeftinom crno bijelom formatu, ali iskreno, meni je od rasprave o stripovima općenito zanimljivija rasprava o pojedinačnom stripu, i što predstavlja meni ili nekom drugom.

Edited by - Zoroasterixx on 23/10/2015 23:08:29
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/10/2015 : 23:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ne znam, ja popularnost stripa ne bih nužno dovodio u vezu s kvalitetom. Upravo zato što se na forumu priča najviše o Zagoru i Bonelliju npr, to mi nije više toliko zanimljivo.



što ovim uopće hoćeš reći?
krivo si postavio stvar i sam sebe zbunio u mišljenju

Zagor je propulzivan, to je fakt
ali to je stvar i toga, da su se oko Zagora našli ljudi koji su stvar pokrenuli

Aster nema ničeg sličnog i stoga je čamotinja. čami. nema ničeg zanimljivog u čamljenju, Zoro, dok je, s druge strane, zagorovska propulzivnost uvjet zanimljivosti (pa i svih fenomena koji se nakaleme, od obične zavisti do dosadnog ponavljanja - ali i to sve skupa daje dinamiku)
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000