forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Final Crisis vs. Secret Invasion
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 24/10/2008 : 11:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Ok, mozda nije fer usporedivati final crisis #4 (tri broja do kraja) sa predzadnjim brojem secret invasiona, ali crisis mi je puno bolje napisan.
Ok, mozda ce i crisis na predzadnjem broju biti prepun scena borbe i splash pageova, ali nekako mi je zanimljivije citati kako se mala grupica uglavnom b-list dc heroja bori protiv apsolutnog zla, sa zanimljivim morrisonovim idejama, nego citati jos jednu pricu "ajmo se svi skupit i borit protiv svih njih, a la civil war).
Dok se u crisis osjeca koliko je toga na kocki i kolika je kriza, invasion mi vise djeluje na jos jednu soru sa masovnim scenama borbe, i jednostavno nema toliko napetosti, osim zadnje stranice. Misljenja?

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 24/10/2008 : 12:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Crisis je znachajno inteligentniji i kompleksniji. Dopada mi se shto je praktichno napravio Vertigo strip u big company crossoveru.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 24/10/2008 : 12:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Crisis je znachajno inteligentniji i kompleksniji. Dopada mi se shto je praktichno napravio Vertigo strip u big company crossoveru.


Pa dobro, necemo ic toliko daleko , ali definitivno je kompleksniji. A i puno je emocionalniji (black canary i green arrow se oprastaju, Barry i Iris), da i ne spominjem da je bijeg u zadnji cas i last stand green arrowa prilicno napet. Volim takve scene.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 24/10/2008 : 15:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
I Secret Invasion mi se dopada. Pravi visokobudzetni akcioni superherojski spektakl, ali prosto Final Crisis me je potpuno zatekao ozbiljnoshcu.

Mada, nisam prochitao poslednju epizodu Final Crisisa niti Secret Invasiona, tako da moram da malo catchupujem.
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 26/10/2008 : 21:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message  Reply with Quote
Grant Morrison je, po meni, pretenciozni bullshitter. Takvi su mu bili i Seven Soldiers, takav je Batman RIP, takav je i Final Crisis. Ali tu sam vjerojatno u manjini.
Secret Invasion je puno obećavao, neki popratni brojevi Avengersa su bili odlični, ali se sve svelo na 5" brojeva šore. Mislim da je čak World War Hulk imao više priče.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 26/10/2008 : 21:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mailman

Grant Morrison je, po meni, pretenciozni bullshitter. Takvi su mu bili i Seven Soldiers, takav je Batman RIP, takav je i Final Crisis. Ali tu sam vjerojatno u manjini.
Secret Invasion je puno obećavao, neki popratni brojevi Avengersa su bili odlični, ali se sve svelo na 5" brojeva šore. Mislim da je čak World War Hulk imao više priče.


Za Morisona se donekle slazhem, ali svako ko mozhe da napishe All Star Supermana mora biti samim time jedan od najboljih strip pisaca svih vremena.

Ali se zato za Secret Invasion potpuno slazhem. I Civil War bi bio govno da nije bilo nekoliko Avengers i Cap.America brojeva i onih One Shots koje je radio Bendis.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 26/10/2008 : 22:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
ja sam inače marvel fan ali final crisis mi je bolji. inače mi ti dc crize nisu baš nešto (osim identity) previše likova i svega natrpano a ništa od priče. ali kako sam več reko final je super. super crtež i u ovom novom broju baš sve potamnilo. brrr
morrison ima neke jake fore u svojim pričama ali mislim da mora čitač pojest puno gliva da bi odnjeo što više moguče.
a jadan bendis se tako mučio a onda svi tie-ini bolji od minija
ali me zainteresovao s najavom dark avengers koji če zamjenit new avengers. barem par brojeva ču pročitat pa čemo vidjet.
a da i dc mi bacio bubu u uvo s red lanterns ako če bit tako dobro ko sinestro corps imaju moj glas i pare

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 27/10/2008 : 08:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mailman

Grant Morrison je, po meni, pretenciozni bullshitter. Takvi su mu bili i Seven Soldiers, takav je Batman RIP, takav je i Final Crisis. Ali tu sam vjerojatno u manjini.



Molim da se dekara izbaci zbog hakiranja Mailmanovog accounta

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/10/2008 : 20:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

a da i dc mi bacio bubu u uvo s red lanterns ako če bit tako dobro ko sinestro corps imaju moj glas i pare

[off topic] Meni se nikako ne svidja kako je krenulo; priznajem da ne znam previse o Controllerima, ali kakve veze ima Atrocitus sa njima...? Prica ce biti jednodimenzionalna... Bolje da su se drzali m.f. Laire. [/off topic]

Edited by - Vlaadisha on 30/10/2008 20:13:04
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/11/2008 : 20:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
[off topic] To sa Controllerima mi deluje kao prolog za Agent Orange, koji ide posle Red Lanterna. I da, koliko god da je na kraju Sinestro corpsa delovalo da će Johns uspeti da se izbori sa tim silnim šarenim Corpsovima - više ne izgleda tako. Ajd' videćemo. [/off topic]

[on topic] Final crisis. Iako nije ono čemu sam se nadao, iako se Morrison ponavlja (ok, we get it - univerzum je živo biće, važi, shvatili to još u Invisiblesima), ipak je bolje od razvučene šorke zvane Secret Invasion koja nema ništa od one slatke subverzivnosti Civil Wara (u stripu navijaš za Kapetana Ameriku, a znaš da bi u pravom svetu navijao za Iron mana).

Ali da vidimo kako će se sve završiti.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 01/11/2008 : 22:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Vala ja i u stripu navijao za Iron Mana, potpuno mi je nejasno kako su ga interpretirali kao negativca. To me sve podseca na ono kada ljudi misle da je u Unforgiven Klint heroj, a Dzin Hekmen negativac.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/11/2008 : 22:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Pa, po tie inovima, gde je Iron man i proreg strana predstavljana od manipulatorske, sve do outright fašističke. Jedini koji se iole potrudio da nam približi proreg stranu je Slott u She Hulk...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 02/11/2008 : 01:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se slozhio. Mislim da je Millar, a bogami i Bendis bio vrlo na proreg strani, ili makar umereno. Mislim da sam video i intervju sa Milarom gde priznaje da je shotkiran kako su svi shvatili da je Iron Man negativac.

Posebno onaj Bendisov poslednji one shot gde Stark pricha sa leshom Kapetana Amerike je vrlo simpatetichan prema Iron Manu.

Jedino su otvoreno hostile bili oni tie-inovi po tudjim naslovima gde je svako morao da prebije Starka da bi fanovi dobili wish fulfillment. Ostalo je bilo odvec nepristrasno, ali su chitaoci to tako prochitali.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/11/2008 : 13:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Millar svašta priča po intervjuima, to se bar zna. ;)

Šalu na stranu, main tittle je bio uglavnom umeren, Bendisa uglavnom izbegavam pa ne znam kakvi su bili njegovi NA u to vreme, ali zato je JMS u AMSu pravio od Tonyja zlikovca nad zlikovicma, a ni Jenkins u Frontlineu ga nije štedeo (i pored zbrkanog kraja).

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 12/11/2008 : 14:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Da se vratimo na final crisis, upravo procitao final crisis: resist one shot. Glavni likovi su uglavnom iz serijala checkmate koji nisam citao, ali mogu pratit u principu. Spominjem to jer je dosta dobar strip. Nekako volim price u kojima se mala skupina ljudi bori protiv manje vise cijelog svijeta Probajte, ne kosta nista.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

nozvo
Starting Member

Croatia
24 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 20/11/2008 : 10:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nozvo a Private Message  Reply with Quote
Kad izlazi zadnji broj secret invasiona?

q["_"]p
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1345 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 20/11/2008 : 11:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Početkom decembra

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

osirus
Starting Member



45 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 28/11/2008 : 17:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit osirus's Homepage  Send osirus a Private Message  Reply with Quote
Možete li mi molim vas reći što sve trebam pročitati prije Secret Invasiona? Ne mislim na svaki strip posebno, nego na naslove središnjih serijala. Pročitao sam kompletan Civil War. Što dalje? The Initiative?

Koji su sve novi serijali ili posebna izdanja rezultirala Civil Warom?

Ako vam se ne da odgovoriti na ova pitanja, slobodno mi spustite neki koristan link (samo da nije google :D).
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 28/11/2008 : 19:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
obavezno new avengers, illuminati, house of M, marvel boy (za kojeg neki pričaju da je osnova za ultimate marvel). mighty avengers možeš al nije neobhodno.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 28/11/2008 : 23:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Obavezno prochitaj Secret War i House of M (premda je sranje). World War Hulk mozhesh i ne morash, ali u tom sluchaju prvo prochitaj (dosta bolji) Planet Hulk.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1345 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 29/11/2008 : 02:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ma vidi preko wikipedie, tamo imaš spisak svih marvelovih iventa sa detaljnim opisom...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1345 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 29/11/2008 : 02:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
A, inače, celi SI je ljuto njesra (kao da se nešto drugo i očekivalo). Kad se samo setim da sam se razočaravao zbog antiklimaktičnih završetaka prethodnih mejdžor krosovera... Ovde, šta god da se desi, antiklimaks sigurno neće, umrla JP ili ostala živa, došli mi do Dark reigna ili ne...
Moja topla preporuka ljudima koji se do sad nisu baktali sa MU - budite srećni što čitate Civil war i ako je moguće, idite unazad, nikako unapred...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 29/11/2008 : 12:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Bash vala. SI je poprilichno razocharenje, mada su, kao i u sluchaju Civil Wara, tie-ins malo izvadili stvar.
Go to Top of Page

osirus
Starting Member



45 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 29/11/2008 : 13:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit osirus's Homepage  Send osirus a Private Message  Reply with Quote
Hvala! :)
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 30/11/2008 : 22:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
još tri dana i kraj secret invasion i početak dark reign
http://www.marvel.com/news/comicstories.5698.New_On-Sale_Date_For_Secret_Invasion_Finale

dok final crisis čekamo još do 2009
http://www.dccomics.com/dcu/comics/?cm=10854

zašto mi se čini da ima bendis više mogučnosti da stigne datum nego morrison.

i još uviek mi se više sviđa final crisis (iako sam marvelhead)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 03/12/2008 : 23:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message  Reply with Quote
Eto gotov SI. Očekivano bezvezan kraj, ali najava Dark Reigna obećava.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000