forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Beli Put PRESS
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 136

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/04/2011 : 15:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
izgleda :(

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20751 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/04/2011 : 15:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boban

Puna cena u knjižari (sa PDV-om od 8%) je 1998 dinara.
Cena u striparnicama i na prijatnim mestima biće 20% niža, dakle 1598 dinara.
Promotivni period od mesec dana (pre svega u Darkwoodu, a verovatno i u još nekim striparnicama koje prihvate ovo) biće dodatnih 20% dole. U ovom trenutku nisam siguran da li će ići 20% na 1598 dinara ili 40% na 1998 dinara. Tu ima neka knjigovodstvena začkoljica i mora prvo to da se razreši, ali ta promo cena će biti ili 1198 ili 1278. Realno, razlika je mala, ali država ne voli popuste jer je onda porez manji a to ih boli, pa cela akcija mora da se sprovede matematički precizno.

Dve novele mesečno dok se ne potroši ovo što je pripremljeno za štampu (to je sedam komada ukupno) i što je na samom kraju da bude završeno (još tri komada).
Posle ćemo videti.

Od velikih albuma, verovatno je prvi Gaston, prva tri toma (to je 10 originalnih albuma) i Hogar 2, a onda Manarina Saloma i nadam se Dikan. Sem Dikana sve ove stvari su praktično potpuno završene, a neke su već bile odobrene za štampu u štampariji kada su počele nevolje sa blokadom.

Neće sad sve to da krene ne znam kakvom brzinom, ali poneki strip svakog meseca je, u odnosu na pređašnje stanje i na ono kako je izgledalo početkom godine, više nego sjajno.


Znači ukupno deset albuma - 6-ti Sendmen,4-ti Propovednik,Betmen,Orhideja,2-ga Liga,GAston,Hogar 2,Dikan i Saloma.
Koji je deseti album?
I meni je najviše od svega žao što ne ide Torgal, ali najbitnije je da se nešto dešava - a onda će se i Torgal nastaviti.
U svakom slučaju sve najbolje sa "novim" početkom i nadam se da će vas kupci podržati da se oporavite.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/04/2011 : 16:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Boban

Puna cena u knjižari (sa PDV-om od 8%) je 1998 dinara.
Cena u striparnicama i na prijatnim mestima biće 20% niža, dakle 1598 dinara.
Promotivni period od mesec dana (pre svega u Darkwoodu, a verovatno i u još nekim striparnicama koje prihvate ovo) biće dodatnih 20% dole. U ovom trenutku nisam siguran da li će ići 20% na 1598 dinara ili 40% na 1998 dinara. Tu ima neka knjigovodstvena začkoljica i mora prvo to da se razreši, ali ta promo cena će biti ili 1198 ili 1278. Realno, razlika je mala, ali država ne voli popuste jer je onda porez manji a to ih boli, pa cela akcija mora da se sprovede matematički precizno.

Dve novele mesečno dok se ne potroši ovo što je pripremljeno za štampu (to je sedam komada ukupno) i što je na samom kraju da bude završeno (još tri komada).
Posle ćemo videti.

Od velikih albuma, verovatno je prvi Gaston, prva tri toma (to je 10 originalnih albuma) i Hogar 2, a onda Manarina Saloma i nadam se Dikan. Sem Dikana sve ove stvari su praktično potpuno završene, a neke su već bile odobrene za štampu u štampariji kada su počele nevolje sa blokadom.

Neće sad sve to da krene ne znam kakvom brzinom, ali poneki strip svakog meseca je, u odnosu na pređašnje stanje i na ono kako je izgledalo početkom godine, više nego sjajno.


Znači ukupno deset albuma - 6-ti Sendmen,4-ti Propovednik,Betmen,Orhideja,2-ga Liga,GAston,Hogar 2,Dikan i Saloma.
Koji je deseti album?
I meni je najviše od svega žao što ne ide Torgal, ali najbitnije je da se nešto dešava - a onda će se i Torgal nastaviti.
U svakom slučaju sve najbolje sa "novim" početkom i nadam se da će vas kupci podržati da se oporavite.


Idu 3 Gastona
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6997 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/04/2011 : 17:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ide Knjiga Magije.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/04/2011 : 17:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Gaston za mene nema tu energiju van Biser/Decje Novine prevoda. Ako Zmurko ne vice "tijamjkubzju!!111", to za mene nije to. Ni na holandskom me nesto previse ne uzbudjuje.

Hogar 2, Salomu i Dikana kupujem ziher.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 21/04/2011 : 18:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Znači ukupno deset albuma - 6-ti Sendmen,4-ti Propovednik,Betmen,Orhideja,2-ga Liga,GAston,Hogar 2,Dikan i Saloma.
Koji je deseti album?



anto, ne brkaj stvari.


10 novela, a ne 10 albuma. Albumi, tj. integrali su posebna stvar.

10 novela: 2 Sendmena, Liga, Betmen, Orhideja, Knjige magije, Hellblazer, Propovednik... fale još 2. možda 100 metaka...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/04/2011 : 18:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Gaston za mene nema tu energiju van Biser/Decje Novine prevoda. Ako Zmurko ne vice "tijamjkubzju!!111", to za mene nije to. Ni na holandskom me nesto previse ne uzbudjuje.

Hogar 2, Salomu i Dikana kupujem ziher.


Ja sam ga osim u Biseru/DN čitao jedino u Hr izdanju u kojem mi se prijevod nije svidio i to izdanje više nisam kupovao.
Možda je stvar navike, ali navikao sam se na stara imena pa mi je sve nekako životnije i smiješnij, kad je Jeanne gospojica Zorica, pandur Milkan, itd...
Ako ostave stara imena i tijamjkubzju, ja zadovoljan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/04/2011 : 19:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Mairosu

Gaston za mene nema tu energiju van Biser/Decje Novine prevoda. Ako Zmurko ne vice "tijamjkubzju!!111", to za mene nije to. Ni na holandskom me nesto previse ne uzbudjuje.

Hogar 2, Salomu i Dikana kupujem ziher.


Ja sam ga osim u Biseru/DN čitao jedino u Hr izdanju u kojem mi se prijevod nije svidio i to izdanje više nisam kupovao.
Možda je stvar navike, ali navikao sam se na stara imena pa mi je sve nekako životnije i smiješnij, kad je Jeanne gospojica Zorica, pandur Milkan, itd...
Ako ostave stara imena i tijamjkubzju, ja zadovoljan.



Jedan je Milkan ! I jedan je Zica od prekoputa ! I g-din Guzvic !

Ali onaj deo gde Gasa sanja da spasava gdjicu Zoricu od ajkule, pa mu se ajkula izdere "tijabgrdicu !", mislim da sam naglas plakao od smeha. U stvari, jos uvek placem od smeha dok citam DN/Biser Gastona, pogotovo mi je dobro ono kad sprema "corbas pasulj" za Zileta, pa ovaj izlazi sav prebledeo i kaze "cuo sam za horor literaturu, za filmove strave, ali ovaj je IZMISLIO KUHINJU STRAVE!!!!"

Isto tako, ne vredi mi citanje Spirua UOPSTE mimo decjih novina ! Pa onaj Vrc iz Perecburga, kad marsupilami proguta radio i iz njega svira "razbila se casa, iz koje smo vino pili"... :D :D :D :D :D :D :D :D ... pa kad u perecburgu namame onog pandurskog psa pod kutiju, a njemu oblacic pise "mjkumu, ima i sunke !"...ne, to je neponovljivo :D :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 21/04/2011 : 19:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message  Reply with Quote
Pa Gaston Belog Puta ide sa tim čuvenim prevodima, kraticama i poštapalicama...

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/04/2011 : 20:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boban

Pa Gaston Belog Puta ide sa tim čuvenim prevodima, kraticama i poštapalicama...


Onda ocigledno kupujem ! Nema zbora.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20751 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/04/2011 : 20:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by anto


Znači ukupno deset albuma - 6-ti Sendmen,4-ti Propovednik,Betmen,Orhideja,2-ga Liga,GAston,Hogar 2,Dikan i Saloma.
Koji je deseti album?



anto, ne brkaj stvari.


10 novela, a ne 10 albuma. Albumi, tj. integrali su posebna stvar.

10 novela: 2 Sendmena, Liga, Betmen, Orhideja, Knjige magije, Hellblazer, Propovednik... fale još 2. možda 100 metaka...


Da,da, u pravu si, pobrkao sam stvari!
Nadam se da su ta preostala dva albuma Grad greha 5 i100 metaka 5 .

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 21/04/2011 : 20:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message  Reply with Quote
Dva preostala i nigde pomenuta (prevedena, digitalni materijali stigli) su:

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 21/04/2011 : 20:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
Sto se mene tice (ako kvalitet bude na ocekivanom nivou), BP Gaston uz Fibrinog Incala, i Darkwoodovog Konana ima da se kolje za izdanje godine!!! Joj, samo da se nesto ne izjalovi....pu pu pu :)

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22168 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/04/2011 : 20:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
KINGDOM COME, vrhunac superherojskog stripa
sta reci osim

inace to mi je najdrazi strip u mojoj kolekciji, a po meni i najbolji.
mada, ja sam odrastao na superherojskom zanru, pa mozda je zbog toga.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 21/04/2011 : 20:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Opako!

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 21/04/2011 : 20:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

KINGDOM COME, vrhunac superherojskog stripa
sta reci osim

inace to mi je najdrazi strip u mojoj kolekciji, a po meni i najbolji.
mada, ja sam odrastao na superherojskom zanru, pa mozda je zbog toga.



I ja sam dosta emotivan u vezi tog stripa...uzo sam i onaj Absolute edition :P

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22168 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/04/2011 : 20:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bobane, hocete li u KC objaviti i onaj dodatak kada Supie, WW i Batman sjede u kaficu i caskaju
ili zavrsavate pricu kada Clark dobije cvike na farmi?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20751 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/04/2011 : 21:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uh, opet sam zatečen !!!
Dva naslova koja najviše priželjkujem da vidim u domećem izdanju - Arkham Assylum i Kingdom Come - svaka čast.
Hteo sam da kažem u pređašnjem postu da je jedan od ta dva Arkham, ali nisam hteo da baksuziram.
Još jednom, bravo na izboru.
Kada bi izdali u neko dogledno vreme Torgala 1 i 2 (možda i 5) i Gospodare Ječma , e usrali bi se u gaće od sreće!!!
Edit: Kinže, ne spojlaj!!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/04/2011 21:05:32
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 21/04/2011 : 21:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
zajebano!!!!

KC - prica nevidjeni davez, ali Alex Rosov "crtez"
AA - prica sjajna; crtez trazi zivce, a i zeludac

no, i jedno i drugo su

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 21/04/2011 : 22:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

zajebano!!!!

KC - prica nevidjeni davez, ali Alex Rosov "crtez"
AA - prica sjajna; crtez trazi zivce, a i zeludac

no, i jedno i drugo su



Sto se price KC-a tice....poprilicno ima veze kad si ga citao,jer se danas, godinama posle izlaska KC-a, pojavilo sve i svasta sto na razlicite nacine sadrzi elemente vidjene u KC-u. Ja sam ga citao 98-e i tada mi je bio sve samo ne davez :)

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 21/04/2011 : 22:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
citao sam gaaaaa....ima jedno 2 godine, ali nije problem u deja vu, vec sto je sam po sebi bio naporan i tezak ko crna zemlja :/
gle, mozda ima veze sa time da mi je DC u nekom sirem smislu poprilicno bljak, te da KC u zivotu ne bih uzimao u ruke da nije bio Alex Ros u pitnju :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Ace of Spades
Junior Member



457 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 22/04/2011 : 11:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Ace of Spades a Private Message  Reply with Quote
Ali cini mi se da vecina nas vec ima KC i AA u originalnom i raznim varijetetima tog izdanja... Sta reci nego fenomenalno... srecno Belom Putu i u prodaji ovog.

I've spent my entire life doing nothing but collecting comic books... and now there's only time to say... LIFE WELL SPENT!
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/04/2011 : 12:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ide Knjiga Magije.



Fuckin' A! John Constantine i Trenchcoat Brigade. Jos kad bi pored toga izasla i prevedena Teska Robija, uh!

@Ace-of-Spades - evo, ja nemam ni AA ni KC a uz'o bih. KC samo zbog toga sto ga svi tolko spominju da vidim o cemu je rec.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/04/2011 : 12:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
nemam ni ja, ja sam sve to zajmio iz biblioteke :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Ultex_035
Starting Member



Serbia
42 Posts

Member since 27/12/2010

Posted - 22/04/2011 : 15:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultex_035 a Private Message  Reply with Quote
Je l ce ici mozda jos neki Hellblazer?I je l mi moze neko reci nesto o "Knjigi Magije?"

"With great power comes great responsibility"
Go to Top of Page
Page: of 136 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000