forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 8 - Che
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/11/2008 : 15:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


9. listopada 1967, u bolivijskom selu La Higuera, Ernesto "Che" Guevara pada beživotno na pod od cigle u maloj školi. Slika tog tijela, okruženog ispitivačkim pogledima vojnika i novinara, je obišla svijet i natjerala milijune ljudi u plač. Srdačan, neutješan, bijesan plač. Bile su to godine protesta i mladi su buntovnici od tog trena dobili još jednu zastavu: onu s Cheovim licem.

Godinu dana poslije, 1968., Buenos Aires je oblijepljen plakatima koji najavljuju objavljivanje Chea, biografije koju su napravila najveća imena argentinskog stripa: Hector Oesterheld i Alberto Breccia, uz suradnju sina Enriquea. Uspjeh je bio trenutan. Strip se munjevito širio među mladima, prelazio iz ruke u ruku i postao neka vrsta revolucionarnog evanđelja.

1974. kriza u Argentini kulminira vojnim udarom. Odjednom se cijela zemlja morala odreći uspomene na Guevaru, a Che biva zabranjen. Prijeteća spirala zločina tjera crtače da se riješe originalnih tabli i svih primjeraka stripa koje su posjedovali. Svih osim jednog, koji je godinama ostao zakopan u vrtu ispred njihove kuće. Che umire po drugi put.

1987., s padom diktature, ponovo izlazi na vidjelo i s Brecciom odlazi u Španjolsku. I tako ovaj zabranjeni klasik započinje svoje putovanje Europom, koje ga, evo, konačno vodi i do Hrvatske.

Kao i obično, obilan preview od 45 stranica možete pogledati ovdje: http://www.fibra.hr/download.asp?ID=20 (PDF, 3Mb).

Inače, zanimljivo je napomenuti kako je Fibra uspjela dobiti neke izgubljene materijale koji su godinama nedostajali u europskim izdanjima, kao što je preslika Cheovog rodnog lista. Nakon dosta muke i napora, u zadnji čas smo ga dobili, tako da je Fibrin Che jedino europsko izdanje s tim kadrom, koji je inače svugdje prazan.

Sve ostale podatke o izdanju možete pogledati na http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=70

Trouble will find me

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 03/11/2008 : 15:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
100 kuna....nije skupo.
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 03/11/2008 : 16:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
odlicno,
uzimam

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/11/2008 : 16:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

100 kuna....nije skupo.


Zapravo, iskreno, nije ni jeftino za 100 stranica stripa, ali su uvjeti oko prava i materijala i tekstova bili nešto oštriji, plus još kvalitetniji papir nego inače i nešto skuplji tisak... :(

Trouble will find me
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 03/11/2008 : 16:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
@Markos

UA, crveni!:)))Ppp

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 03/11/2008 : 16:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

@Markos

UA, crveni!:)))Ppp




"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 03/11/2008 : 16:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
oooo ne, sad tje 654 komentara o tome kakva je riba, da li je komunistica, da li chita stripove i koje...
zato ja lepo postavim pedere i svi zatjute:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 03/11/2008 : 16:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by kico

100 kuna....nije skupo.


Zapravo, iskreno, nije ni jeftino za 100 stranica stripa, ali su uvjeti oko prava i materijala i tekstova bili nešto oštriji, plus još kvalitetniji papir nego inače i nešto skuplji tisak... :(



...plus strip dolazi medju nas baš u pravo vreme, naime, ove godine slavimo baš osamdest godišnjicu Čejevog rodjenja.
Uz taj jubilej je bilo u Kopru u Pokrajinskom muzeju 24. oktobra otvaranje ekskluzivne svetske izložbe El Če, koju su uradile Čejeva maćeha Ana Era de Gevara Linč i njena ćerka, Čejeva polusestra, Marija Viktorija Gevara.

Čestitke Markosu za taj izvanredan strip.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2099 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 03/11/2008 : 17:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Svidja mi se crtez, al prije konacne odluke trebao bih ga malo vise prouciti. Meni osobno 100 kn nije tako skupo...

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 03/11/2008 : 18:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milazzo

Svidja mi se crtez, al prije konacne odluke trebao bih ga malo vise prouciti. Meni osobno 100 kn nije tako skupo...


nije dok te ćaća financira,

jesam li rekao da i ovo uzimam?

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2099 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 03/11/2008 : 18:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Malicius

quote:
Originally posted by Milazzo

Svidja mi se crtez, al prije konacne odluke trebao bih ga malo vise prouciti. Meni osobno 100 kn nije tako skupo...


nije dok te ćaća financira,

jesam li rekao da i ovo uzimam?


Za CRS kupujem svojim novcima(koje dobim za rodjendan itd.), ali me tata uvijek malo 'pocasti'!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 03/11/2008 : 19:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Zvjezdica je trebala biti iznad C.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Dash
Junior Member



Croatia
432 Posts

Member since 31/01/2008

Posted - 03/11/2008 : 19:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dash an ICQ Message  Send Dash a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno ću uzet ovo
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 03/11/2008 : 20:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Ovo me strašno razveselilo. Na stranu dali se u čitavu priču uvlači politika ili ne, i kako na sve to gledate, ali nešto ovako dobro bi svatko tko voli stripove (i dobre stvari uopće) trebao pročitati. Čestitke!

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 03/11/2008 20:09:27
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 03/11/2008 : 20:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
O ovom se stripu vec diskutovalo na ovom forumu i eto ga najzad i u domacem prevodu...sta reci,svaka cast Marko...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 03/11/2008 : 20:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
...i da ne zaboravim...kad se ovo moze ocekivati u Darkwoodu?

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 03/11/2008 : 21:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
Dobro znam da sam rekao da se povlacim s foruma da olaksam zivot nekoj ekipi ovdje, ali ovo se ipak ne moze odsutjeti...

Nadam se da mi Marko nece zamjeriti komentar jer svakako nije usmjeren protiv izdanja (znas da ja apsolutno nikada nisam komentirao nit jedno jedino izdanje drugog izdavaca na ovom ili bilo kojem forumu), nego iskljucivo protiv najprljavijeg i najljigavijeg zamislivog kukavickog licemjerja koje vlada na ovom forumu.

Naime, samo nekoliko dana ranije hello me je opaucio komentarom kako su moji integrali (149 kn/192 stranice = 0,78 kn po stranic) daleko najskuplja c&b izdanja na trzistu. Sada 96 stranica (0,96 kn po stranici) "100 kuna....nije skupo". Naravno, vecina se odmah slozila s prvom tvrdnjom, ali ne vidim ih sada s kalkulatorom u ruci. Gledajte, sad bih tu vecinu mogao mirne duse izvrijedati kao kokosare koji se iskljucivo bave kokosarenjem po forumima, dobro skriveni dvostrukim i trostrukim nickovima, ali cemu trositi rijeci. Ako je onoj dvojici ili trojici relativno zdravih licnosti svejedno, zasto bih se ja uzbudjivao zbog luzera.

Ha, sto reci na sve ovo nego baj baj...
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 03/11/2008 : 21:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message  Reply with Quote
Ima li ovaj Che veze sa stripom objavljenim u ediciji Superstrip avantura br. 17 "Che Guevara" osim što se radi o istom Cheu naravno? Ako nema, što mislim da nema, zna li ko koji su autori onoga Chea iz SSB Avanture, koliko ima stranica, kad je objavljen i slično.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 03/11/2008 : 21:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
eh kakoje taj jurio smrti u susret svom snagom

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 03/11/2008 : 21:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

Dobro znam da sam rekao da se povlacim s foruma da olaksam zivot nekoj ekipi ovdje, ali ovo se ipak ne moze odsutjeti...

Nadam se da mi Marko nece zamjeriti komentar jer svakako nije usmjeren protiv izdanja (znas da ja apsolutno nikada nisam komentirao nit jedno jedino izdanje drugog izdavaca na ovom ili bilo kojem forumu), nego iskljucivo protiv najprljavijeg i najljigavijeg zamislivog kukavickog licemjerja koje vlada na ovom forumu.

Naime, samo nekoliko dana ranije hello me je opaucio komentarom kako su moji integrali (149 kn/192 stranice = 0,78 kn po stranic) daleko najskuplja c&b izdanja na trzistu. Sada 96 stranica (0,96 kn po stranici) "100 kuna....nije skupo". Naravno, vecina se odmah slozila s prvom tvrdnjom, ali ne vidim ih sada s kalkulatorom u ruci. Gledajte, sad bih tu vecinu mogao mirne duse izvrijedati kao kokosare koji se iskljucivo bave kokosarenjem po forumima, dobro skriveni dvostrukim i trostrukim nickovima, ali cemu trositi rijeci. Ako je onoj dvojici ili trojici relativno zdravih licnosti svejedno, zasto bih se ja uzbudjivao zbog luzera.

Ha, sto reci na sve ovo nego baj baj...


Ja sam rekao "100 kuna...nije skupo"!
I nije!
Za Markovo izdanje,a skupo je za Vaše izdanje.
Jer znam šta ću dobiti za novac koji dajem Fibri,Libellusu,ovome onome...a riskiram kada dajem novac Bookglobeu.
Vi ste profesionalna izdavačka kuća koja se bavi isključivo izdavanjem stripova i od toga živi.
Marko,Dado & Dado,ostali...su "amateri".
Oni vole stripove i kao pravi stripofili žele da drugi dobiju izdanje kakvo bi i oni sami željeli.
Ako je itko kokošar jer neće da plati dobrog prevoditelja i naposljetku,lektora,onda ste to Vi.
U konačnici,kad odete s foruma,ako odete,mi ništa ne gubimo...
Vaše najave su oduvijek bile tajne.Vaši budući planovi su zamaskirani velom magle do kojih običan kupac stripova ne može doći.
Ja sam kupac Vaših izdanja!
Ne zaboravite to...
i naučite cijeniti to.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/11/2008 : 21:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Razumijem ljutnju, ali nisi do kraja fer, jer hello je ipak povukao "optuzbu" kad sam ja rekao da je tiraz 300 primjeraka (dakle, nije znao sve podatke). S druge strane, nije on rekao da nije skupo, nego kico. A sto je jednom skupo, drugom nije, i obrnuto. S trece strane, ja sam prvi odgovorio da nije bas ni jeftino, pa mozda je zato izostala reakcija na Kicinu tvrdnju. S cetvrte strane, svi smo mi ljudi, netko nam je vise, netko manje drag, pa samim tim i nismo do kraja objektivni. Bilo kako bilo, slobodan si raditi i misliti što hoćeš, ali smatram da bi strpljivijom i meksom komunikacijom s fanovima ovdje na forumu uspio otkloniti puno nejasnoća, nesuglasica, problema, whatever. Ali dobro...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/11/2008 : 21:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rocco21

Ima li ovaj Che veze sa stripom objavljenim u ediciji Superstrip avantura br. 17 "Che Guevara" osim što se radi o istom Cheu naravno? Ako nema, što mislim da nema, zna li ko koji su autori onoga Chea iz SSB Avanture, koliko ima stranica, kad je objavljen i slično.


To je stvarno zanimljivo pitanje, zna li netko?

Trouble will find me
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 03/11/2008 : 21:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by rocco21

Ima li ovaj Che veze sa stripom objavljenim u ediciji Superstrip avantura br. 17 "Che Guevara" osim što se radi o istom Cheu naravno? Ako nema, što mislim da nema, zna li ko koji su autori onoga Chea iz SSB Avanture, koliko ima stranica, kad je objavljen i slično.


To je stvarno zanimljivo pitanje, zna li netko?



E, jebi ga, ja se ponada evo Marko sigurno nešto zna.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 03/11/2008 : 22:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
predivno izdanje. nije skupo. da je i 300 kuna, malo je.
bit ce nam svima uzitak. onako, dvije tri kavice na poslu, pa pivce za fajront, pa malo na cevape, pa malo golfa, smalltalk kak je tesko... i onda ce gevara i maserka. milina.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 03/11/2008 : 22:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Sve od Orke sto sam procitao mi se pravo svidjelo,tako da samo saram redom bez ikakvih prewijanja.

Porter
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 03/11/2008 : 22:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rocco21

Ima li ovaj Che veze sa stripom objavljenim u ediciji Superstrip avantura br. 17 "Che Guevara" osim što se radi o istom Cheu naravno? Ako nema, što mislim da nema, zna li ko koji su autori onoga Chea iz SSB Avanture, koliko ima stranica, kad je objavljen i slično.


Nisam čitao tog iz SS-a, ali imaš preview od Fibre pa usporedi. Mada čisto sumnjam da se radi o istom stripu.

Uvijek možeš pitati @delboja, on se valjda iz hobija bavi takvim stvarima. Detaljnim popisima, i sl.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 03/11/2008 22:25:18
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000