forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 8 - Che
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/11/2008 : 00:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

[quote]
Ja sam rekao "100 kuna...nije skupo"!
I nije!
Za Markovo izdanje,a skupo je za Vaše izdanje.
Jer znam šta ću dobiti za novac koji dajem Fibri,Libellusu,ovome onome...a riskiram kada dajem novac Bookglobeu.
Vi ste profesionalna izdavačka kuća koja se bavi isključivo izdavanjem stripova i od toga živi.
Marko,Dado & Dado,ostali...su "amateri".
Oni vole stripove i kao pravi stripofili žele da drugi dobiju izdanje kakvo bi i oni sami željeli.
Ako je itko kokošar jer neće da plati dobrog prevoditelja i naposljetku,lektora,onda ste to Vi.
U konačnici,kad odete s foruma,ako odete,mi ništa ne gubimo...
Vaše najave su oduvijek bile tajne.Vaši budući planovi su zamaskirani velom magle do kojih običan kupac stripova ne može doći.
Ja sam kupac Vaših izdanja!
Ne zaboravite to...
i naučite cijeniti to.



Apsolutno se slažem sa svim što si napisao, još bih samo dodao da mi kod ničijih izdanja, osim bookglobe-ovih korice ne zijevaju.
Pretpostavljam da sam i ja u ovoj priči jedan od licemjernih kokošara, budući sam komentirao cijenu, pa eto, samo osjećam potrebu da i ja pozdravim čovjeka, budući je i on nas pristojno pozdravio.

baj baj



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 04/11/2008 : 04:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
meni je sve skupo...prije par godina mi nije bilo skupo...ali kad su ova tri tovara(markos,dado&dado) počela štancat ka na traci,pa još srbi,pa ovaj,onaj...normalno da je sve skupo,jer bi ja to sve tija imat,a ne moš sve...jer se nema toliko love...e sad,čija je stranica skuplja ili ne,to me zaboli,jer ja kupujem nešto šta mi se sviđa...ja ću ovo uzet zato jer mi je che faca...a ne zato šta je to izdao marko,nebojša,bernard itd...
btw,nebojša,jedva čekam da se upoznamo

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/11/2008 : 18:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

btw,nebojša,jedva čekam da se upoznamo



Blago tebi...i ja bih volio da upoznam tog čovjeka.
Najozbiljnije.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 04/11/2008 : 20:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by globinjo

btw,nebojša,jedva čekam da se upoznamo



Blago tebi...i ja bih volio da upoznam tog čovjeka.
Najozbiljnije.



prenjet ću mu tvoje tople pozdrave

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/11/2008 : 18:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
I ? će Che ili neće Che? i kad će che?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 25/11/2008 : 19:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
I kad će Špageti? I Svagdanja borba 2? Di je zapelo?

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/11/2008 : 20:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Cekalo se na uvez. Trebali bi biti gotovi svakog dana, sutra/prekosutra.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 26/11/2008 : 10:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Konačno da dočekam Chea i u strip izdanju. Reći ću sestri da mi ovo kupi za rođendan
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 26/11/2008 : 12:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by kico

100 kuna....nije skupo.


Zapravo, iskreno, nije ni jeftino za 100 stranica stripa, ali su uvjeti oko prava i materijala i tekstova bili nešto oštriji, plus još kvalitetniji papir nego inače i nešto skuplji tisak... :(

Cijena je super, ja sam njemačko izdanje platio 18 € a imaju veći tiraž od tebe.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 26/11/2008 : 12:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by bookglobe

Dobro znam da sam rekao da se povlacim s foruma da olaksam zivot nekoj ekipi ovdje, ali ovo se ipak ne moze odsutjeti...

Nadam se da mi Marko nece zamjeriti komentar jer svakako nije usmjeren protiv izdanja (znas da ja apsolutno nikada nisam komentirao nit jedno jedino izdanje drugog izdavaca na ovom ili bilo kojem forumu), nego iskljucivo protiv najprljavijeg i najljigavijeg zamislivog kukavickog licemjerja koje vlada na ovom forumu.

Naime, samo nekoliko dana ranije hello me je opaucio komentarom kako su moji integrali (149 kn/192 stranice = 0,78 kn po stranic) daleko najskuplja c&b izdanja na trzistu. Sada 96 stranica (0,96 kn po stranici) "100 kuna....nije skupo". Naravno, vecina se odmah slozila s prvom tvrdnjom, ali ne vidim ih sada s kalkulatorom u ruci. Gledajte, sad bih tu vecinu mogao mirne duse izvrijedati kao kokosare koji se iskljucivo bave kokosarenjem po forumima, dobro skriveni dvostrukim i trostrukim nickovima, ali cemu trositi rijeci. Ako je onoj dvojici ili trojici relativno zdravih licnosti svejedno, zasto bih se ja uzbudjivao zbog luzera.

Ha, sto reci na sve ovo nego baj baj...


Ja sam rekao "100 kuna...nije skupo"!
I nije!
Za Markovo izdanje,a skupo je za Vaše izdanje.
Jer znam šta ću dobiti za novac koji dajem Fibri,Libellusu,ovome onome...a riskiram kada dajem novac Bookglobeu.
Vi ste profesionalna izdavačka kuća koja se bavi isključivo izdavanjem stripova i od toga živi.
Marko,Dado & Dado,ostali...su "amateri".
Oni vole stripove i kao pravi stripofili žele da drugi dobiju izdanje kakvo bi i oni sami željeli.
Ako je itko kokošar jer neće da plati dobrog prevoditelja i naposljetku,lektora,onda ste to Vi.
U konačnici,kad odete s foruma,ako odete,mi ništa ne gubimo...
Vaše najave su oduvijek bile tajne.Vaši budući planovi su zamaskirani velom magle do kojih običan kupac stripova ne može doći.
Ja sam kupac Vaših izdanja!
Ne zaboravite to...
i naučite cijeniti to.
O tome možeš sanjati.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 26/11/2008 : 19:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message  Reply with Quote
Netko je gore rekao da je puno izdanja, pa se pocelo BIRATI...
Oh, kako to lijepo zvuci.
S jedne strane, do mene ponekad dopru nekakvi prijepori (kakva neutralna rijec, he he) medju izdavacima.
Te ovaj nece da prodaje u onom ducanu, te onaj ne zeli da u ducanu ima onog, pa je onaj ovome napisao na forumu nesto, pa se posvadjali x i y...
Pa mi malo bude zao. Devedesetih smo sanjali ova izdanja i ozbiljno (doista!) patili od 'gladi'. Bar ja.
Pa mi je zao kad ljudi iz iste rupe se kolju, kao da su zaboravili u kojoj su rupi bili...

Najednom, shvatih da je zapravo sve to super.
Koljite se, majstori, ako hocete moje novce.
Hocu dobre, bolje i najbolje stripove, uredjene dobro, bolje i najbolje.
Ne jebem vise 5% rijeci, razgovore, tracheve i ostalo.
Strip na polici, a mozda i u mojoj kuci - to je sve sto me zanima.

Scena se mijenja, izdavaci nadiru, novcanici su u plamenu - DIVNO!
Jos da prodje desetak, petnaest godina pa ce se vidjeti tko se brinuo sto ce mu kupci kasnije kupovati (kvalitet), a bogme ce se vidjet tko je i kako isao na kvantitet.
Zar je netko stvarno mislio dozivotno zivjeti od izdavanja Alan Forda, Zagora, Texa...???
Gigant, mamut, mutant izdanja, tvrdih debelih korica su vec ponudjena.
Sto je jos preostalo: hologramski tisak? CD soundtrack uz strip?
I sto cete onda?

O da, vremena se mijenjaju i ja sam sretan.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/11/2008 : 10:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, vise manje je to to. Izbor je tu, pa neka ljudi biraju. Nazalost, moci cete birati između Chea i ostalih Fibrinih albuma tek u ponedjeljak. Nadam se. Jer, nakon dva tjedna zavlačenja i već četvrtog termina za koji mi je obećana isporuka albuma, više mi je muka išta najavljivati i išta obećavati. Sve sto vam mogu reci je da se ispricavam i da se strpite.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2108 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 27/11/2008 : 11:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Da, vise manje je to to. Izbor je tu, pa neka ljudi biraju. Nazalost, moci cete birati između Chea i ostalih Fibrinih albuma tek u ponedjeljak. Nadam se. Jer, nakon dva tjedna zavlačenja i već četvrtog termina za koji mi je obećana isporuka albuma, više mi je muka išta najavljivati i išta obećavati. Sve sto vam mogu reci je da se ispricavam i da se strpite.


Meni u ponedjeljak pase...Bas onda dolazim u Zagreb!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7873 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/12/2008 : 18:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
jako lijep strip
odlično ukomponirana dva stila, otac i sin, otac o životu, a sin o smrti
vrhunsko ostvarenje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2108 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 08/12/2008 : 21:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Meni se crtez jako svidja, ali Che* jos uvijek samo stoji na mojoj polici. Cim ulovim malo vremena zavaliti cu se u krevet i(nadam se) uzivati!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7873 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/12/2008 : 21:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milazzo

Meni se crtez jako svidja, ali Che* jos uvijek samo stoji na mojoj polici. Cim ulovim malo vremena zavaliti cu se u krevet i(nadam se) uzivati!


možda griješim, ali možda si za chea premlad, a možda i nisi, već si nam to svima više puta dokazao
u svakom slučaju, neka ti otac malo približi to vrijeme, ukaže na razlike svijeta tada i danas, da shvatiš kako je onda bilo moguće da neki ljudi stvarno vjerju i žive svoje ideale
danas je to teško shvatljivo
na youtubeu imaš par verzija pjesme hasta siempre (comandante che guevara) pa poslušaj one starije, možda ti taj melos bolje približi okus tog vremena

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/12/2008 : 09:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Jučer u "Južnjačkoj dinastiji" na HRT 2, kubanski emigrant kriminalac komentira za Che-a otprilike:
"Jedna dobra fotografija i koljač postaje idol mladih .."

U nedavno prikazanom dokumentarcu vođa specijalaca u Boliviji koji su likvidirali Che-a komentira kako je on suznih očiju preklinjao da mu poštede život ...

Daleko od toga da su ovo moja razmišljanja, ali kao što Dylan pjeva:
The Times They Are A-Changin'

Kada sam već to spomenuo:
After reading the words "come senators, congressmen, please heed the call", Glover reportedly asked Dylan: "What is this shit, man?", to which Dylan responded, "Well, you know, it seems to be what the people like to hear".


Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/12/2008 : 11:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Istina je, kao i obično, negdje u sredini. TV seriju neću ni komentirati, a vođa specijalaca u Boliviji mi svakako nije potpuno vjerodostojan izvor.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 09/12/2008 : 12:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Meni je Che uvek bio antipatichan. Prvo je omogucio da na vlast dodje najvece djubre od diktatora, onda se negde sakrio i otprilike slao pamflete. Mislim da nema preuvelichanije osobe u istoriji.

Ali, naravno, to je samo moje lichno mishljenje.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/12/2008 : 12:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Istina je, kao i obično, negdje u sredini. TV seriju neću ni komentirati, a vođa specijalaca u Boliviji mi svakako nije potpuno vjerodostojan izvor.



To nisu bila moja razmišljanja.

Veselim se ovom izdanju između ostalog što će mladima dati kvalitetniju informaciju o Che-u i tim vremenima.

Oesterheld kao scenarist i otac i sin Breccia garantiraju kvalitetu samog stripa.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/12/2008 : 13:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Meni je Che uvek bio antipatichan. Prvo je omogucio da na vlast dodje najvece djubre od diktatora, onda se negde sakrio i otprilike slao pamflete. Mislim da nema preuvelichanije osobe u istoriji.

Ali, naravno, to je samo moje lichno mishljenje.


Ja stvarno ne znam previše o njemu, mada ovo o skrivanju i slanju pamfleta mislim da nije istina, ali nema veze.
Ono što je mene frapiralo je sljedeća činjenica: on je, nakon pobjede Revolucije na Kubi, postao guverner narodne banke, ministar, itd itd. Uglavnom, postao je moćnik i mogao je mirno proživjeti u blagostanju i miru narednih 40-tak godina, kao i Castro, uostalom. Ali on je ostavio sve to, položaj, bogatstvo, ženu, djecu, ljubavnicu... sve to je ostavio i otišao u Kongo, pa zatim u Boliviju dizati revoluciju i nastaviti borbu za svoje ideale, za ono u što vjeruje, a to je na kraju platio glavom. Ja se tome ne mogu ne diviti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 09/12/2008 : 15:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, ima i toga. Ne mislim da je bio nemoralan ili zao, samo neko ko je vodjen najboljim namerama i sopstvenom ideologijom na veliko zabrljao, pa onda ostatak zhivota vadio fleke i, na kraju, tu svoju greshku platio glavom. Nije on samo putovao po svetu da bi se borio za ideale, vec i da bi bezhao od Kastra.

Uprkos tome, ovaj strip mi je pri vrhu wishliste shto se tiche Fibre. Privju vrlo obecava.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7873 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/12/2008 : 17:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
kubanski emigranti i ostali protivnici castrovog režima, pa tako i chea, imaju dvije omiljene laži
prva je da je che kukavica, da je molio za život... moguće i da je nakon hapšenja izgledao jadno, ali kako izgledaju ljudi nakon mjeseci u planini, nakon dizenterije, ranjavanja, a ne zaboravimo da je cijeli život plućni bolesnik
također, u markosovom postu su činjenice, čovjek s takvom biografijom ne može biti kukavica, odnosno, koliko jadan moraš biti da tako nešto kažeš, svih osamdeset dvoje koji su se iskrcali na kubi i započeli borbu su bolesno hrabri, iz neke normalne perspektive možemo ih krstiti samo kao potpune luđake
druga velika laž je da je castro dao ubiti camila cienfuegosa, od naroda omiljenog revolucionara, koji je poginuo u avionskoj nesreći kratko nakon rata, nikad nije pronađen ni avion ni tijelo, emigranti idu toliko daleko da skoro veličaju i svojataju camila, iako je on bio veliki vojskovođa revolucije, najodaniji castru, koji ga je obožavao
svi neovisni povijesničari slažu se da u tim glasinama nema ni trunke istine, ali protivnici tvrdoglavo ustrajavaju na tome, ističući činjenicu da se to dogodilo par tjedana nakon što je castro poslao camila da uhapsi hubera matosa, također velikana revolucije koji je s pravom prigovarao pretjeranoj osvetoljubivosti castra i chea nakon pobjede, te rastućem komunizmu; camilo je naredbu izvršio, iako mu nije bilo drago, tako da nikakvog motiva od strane castra nije moglo biti....

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 09/12/2008 18:03:10
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/12/2008 : 20:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Le Samourai

Meni je Che uvek bio antipatichan. Prvo je omogucio da na vlast dodje najvece djubre od diktatora, onda se negde sakrio i otprilike slao pamflete. Mislim da nema preuvelichanije osobe u istoriji.

Ali, naravno, to je samo moje lichno mishljenje.


Ja stvarno ne znam previše o njemu, mada ovo o skrivanju i slanju pamfleta mislim da nije istina, ali nema veze.
Ono što je mene frapiralo je sljedeća činjenica: on je, nakon pobjede Revolucije na Kubi, postao guverner narodne banke, ministar, itd itd. Uglavnom, postao je moćnik i mogao je mirno proživjeti u blagostanju i miru narednih 40-tak godina, kao i Castro, uostalom. Ali on je ostavio sve to, položaj, bogatstvo, ženu, djecu, ljubavnicu... sve to je ostavio i otišao u Kongo, pa zatim u Boliviju dizati revoluciju i nastaviti borbu za svoje ideale, za ono u što vjeruje, a to je na kraju platio glavom. Ja se tome ne mogu ne diviti.




jel zbilja mislis da ga castro ne bi maknuo da je ostao? ili da se che ne bi pobunio kad bi vidio sto je castro postao?

btw

http://www.apple.com/trailers/independent/che/

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 14/12/2008 : 21:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Che...za neke revolucionar za neke terorist i ubojica. Kako tko gleda. Mislim da ne moram iznositi kako ja gledam na njega ;)
Sto se tog stripa tice pomalo me zanima, mozda ga nabavim i procitam jednog dana ali sad mi nije prioritet.

Edited by - dsormaz1 on 14/12/2008 21:14:46
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000