forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Indijanci
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 44

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 06/09/2011 : 14:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Kalasnjikova ima u USA kol'ko hoces, ilegalno lako dobavljivo naoruzanje, a negde i legalno.

EDIT : http://www.ak-47.us/

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

Edited by - Mairosu on 06/09/2011 14:32:23
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 07/09/2011 : 09:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
To znam, ali ovo su stare slike, verovatno iz doba "hladnog rata"...Da li je moguce bilo i tada prosvercovati kalasnjikov u USA?

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 05/10/2011 : 21:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ygNuRpwZqRU
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 05/10/2011 : 23:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Ovaj momak jako popularno,jerbo ga imade u zadnju stranu album West.Jes kazem album West.

[URL=http://zaslike.com/viewer.php?file=zay1mgrqmsiw5mjsav7d.jpg][/URL]

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 05/10/2011 : 23:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Rejs jel imas ceo taj album WEST skeniran?Treba mi to.Ukljuci PM ako hoces,da te ne cimam preko topika.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 07/10/2011 : 18:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Slusaj imas ga nas stripzoni forumu.Mozes ga skinuti za 10 min zavisi od brzine neta.Sken je woow !!!!Mozes raditi zidne postere od nekih slika.Imam i svoj album odlicno ocuvan fali oko 15 slicica.
Ako ti nesto ne bude jasno onda cu ti pomoci da se snadjes.
Dok nisam nabavio svoj album u jednom trenutku bio sam spreman da odstampam ovaj sa neta toliko je dobro skeniran.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 07/10/2011 : 18:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
[URL=http://zaslike.com/viewer.php?file=e9vbxf2z77ncr8e61ep9.jpg][/URL]

[URL=http://zaslike.com/viewer.php?file=73329k2hdi1cfsc0p64a.jpg][/URL]

[URL=http://zaslike.com/viewer.php?file=eobm8u4p78l693zipn0r.jpg][/URL]

Postoji knjiga West po kojoj je radjen album,i kazu da je album za nju mala beba.Puna je ilustracija i predivnih slika.Imala je na E buy u ali nasa zemlja nema sistem placanja koji je vecini povoljan.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 07/10/2011 : 23:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by REJS

Slusaj imas ga nas stripzoni forumu.Mozes ga skinuti za 10 min zavisi od brzine neta.Sken je woow !!!!Mozes raditi zidne postere od nekih slika.Imam i svoj album odlicno ocuvan fali oko 15 slicica.
Ako ti nesto ne bude jasno onda cu ti pomoci da se snadjes.
Dok nisam nabavio svoj album u jednom trenutku bio sam spreman da odstampam ovaj sa neta toliko je dobro skeniran.



Ja se još uvijek ne mogu ulogovati na taj sajt, pa bi voleo, može ko pomoči kako? Pokušao sam več par puta, pa ništa. volio bi videti par albuma. Pozdrav i Dekiju koji se trudi i radi tu stranicu!

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 07/10/2011 23:27:12
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 08/10/2011 : 01:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Naravno,najvece zahvalnost za ovaj album i jos puno ostalih pripada Dekiju.Odlicno je odradio posao i stvarno kvalitetno.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13414 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 09/10/2011 : 16:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
http://en.wikipedia.org/wiki/Scalped

Biće predavanje o ovom stripu na sajmu knjiga, u subotu čini mi se.

Program:

13h - PREDSTAVLJANJE IZDAVAČA: Udruženje"Svet Stripa", govore Nebojša Vesović, predsednik Udruženja ljubitelja devete umetnosti Svet stripa i glavni urednik revije Kiša i Zoran Stefanović, dramaturg i strip-teoretičar, + saradnici bloga...

14h - PREDSTAVLJANJE IZDAVAČA: PHOENIX PRESS, govori Ana-Marija Zaklan, PR Phoenix Press-a

15h - PREDAVANJE: Goran Skrobonja, književnik i prevodilac - Nil Gejman: Značaj priče u stripu?

16h - PREDAVANJE: Marko Stojanović - Scalped, zanemareni dragulj američkog stripa

17h - PROMOCIJA: Aleksa Gajić predstavlja: Technotise Art Book

18h - PROMOCIJA: STRIPOLIS 3, govori Branko Đukić, autor projekta i urednik izdanja

19h - JUBILEJ: 10 godina Strip Pressing-a, govore Marko Stojanović, scenarista i Dejan Stojiljković, pisac i scenarista

pa eto, koga interesuje
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 09/10/2011 : 17:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Imrahil

http://en.wikipedia.org/wiki/Scalped

Ovo vidim prvi put, stvarno sam nepismen. Reci mi da li je ovo mozda objavljeno negde u ex yu. Pretpostavljam da nije
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/10/2011 : 18:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Indijanaka...


"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13414 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 09/10/2011 : 21:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mavra

[quote]Originally posted by Imrahil

http://en.wikipedia.org/wiki/Scalped

Ovo vidim prvi put, stvarno sam nepismen. Reci mi da li je ovo mozda objavljeno negde u ex yu. Pretpostavljam da nije



Mislim da nije. A i ja sam čuo prvi put pre neki dan još crtač sa ovih prostora..
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 12/10/2011 : 20:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
Ima netko link ili nešto od kud da skinem neku indijansku glazbu? Može i originalna i ove "modernije" verzije.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 23/10/2011 : 22:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Možda je već viđeno u ovoj temi...

http://www.utopija.rs/nasa-izdanja/istorija-severnoamerickih-indijanaca
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 23/10/2011 : 23:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Možda je već viđeno u ovoj temi...

http://www.utopija.rs/nasa-izdanja/istorija-severnoamerickih-indijanaca

Nije vidjeno.Bas sam pre neki dan bio na njihovom sajtu i nije bilo ove knjige.Verovatno je izaslo ovih dana,taman pred sajam.O boze gde da nadjem sad pare i za ovu knjigu a vec sam planirao dve od njih.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 23/10/2011 : 23:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Verovatno, vidim da imaju još izdanja...

http://www.utopija.rs/indijanci
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 23/10/2011 : 23:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
O neeeeee evo jos jedna nova
http://www.utopija.rs/nasa-izdanja/govori-indijanskih-poglavica

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 23/10/2011 : 23:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Verovatno, vidim da imaju još izdanja...

http://www.utopija.rs/indijanci

Pa da ove prve tri su im nove.Ovo indijanska polja je o ekvadorskim indijancima i to me bas ne zanima.Planirao sam da kupim Brodolome,Price americkih indijanaca i Hodocasnici divljine a sad jos ove dve nove.Ove druge imam.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13414 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/10/2011 : 23:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Možda je već viđeno u ovoj temi...

http://www.utopija.rs/nasa-izdanja/istorija-severnoamerickih-indijanaca

Nije vidjeno.Bas sam pre neki dan bio na njihovom sajtu i nije bilo ove knjige.Verovatno je izaslo ovih dana,taman pred sajam.O boze gde da nadjem sad pare i za ovu knjigu a vec sam planirao dve od njih.



ova deluje tako primamljivo, a para nema
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 24/10/2011 : 00:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by okiboki

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Možda je već viđeno u ovoj temi...

http://www.utopija.rs/nasa-izdanja/istorija-severnoamerickih-indijanaca

Nije vidjeno.Bas sam pre neki dan bio na njihovom sajtu i nije bilo ove knjige.Verovatno je izaslo ovih dana,taman pred sajam.O boze gde da nadjem sad pare i za ovu knjigu a vec sam planirao dve od njih.



ova deluje tako primamljivo, a para nema

Jedino da se nadamo nekim sajamskim popustima.Prosle godine sam na njihovom standu kupio dosta knjiga po 100 i 200 dinara a na sajtu su bile mnogo skuplje.Ne kazem da ce tako biti opet ali verujem da ce biti popusta.
Inace jel jedino Utopija izdaje ove knjige sa indijancima ili ja ne znam za druge?Ima jos od Pune kuce "Sahranite mi srce kod ranjenog kolena" i to je to.Utopiji svaka cast!

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13414 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 24/10/2011 : 01:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
ako je novija knjiga, teško da može biti neki značajan popust.. možda tek na narednom sajmu
Go to Top of Page

boban67tzr
Starting Member



Serbia
77 Posts

Member since 23/11/2011

Posted - 23/11/2011 : 17:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send boban67tzr a Private Message  Reply with Quote
Na dan 25.juna, sedmog dana posle borbe kod Rouzbada, jedan domorodac je sa vrha brda iznad logora video nad ravnicom oblak prašine koji je obavijao mnogo ljudi. Bio je to Kaster, na putu od Rouzbada, koji je žurio prema Litl Bighornu dan pre dogovorenog vremena. Njegov plan je bio, rekao je svojim oficirima, da se do 26.juna odmori u brdima, ali su ga izviđači obavestili da su Indijanci saznali za njegovo prisustvo i da mora da ih napadne sada, pre nego što odu. Na nekoliko milja od reke


napravio je pauzu i naredio majoru Markesu Renou da sa tri čete i nekoliko indijanskih izviđača krene pravo do Litl Bighorna, pređe reku i napadne južni kraj sela. On lično povešće pet četa na sever, duž istočne strane reke, preći će niže dole i napasti severni kraj logora. Kapetan Frederik Bentin će sa tri čete doći kao pojačanje, zajedno sa drugom četom koja je štitila komoru.
Kaster nije imao predstavu o veličini indijanskog sela koje je ležalo ispod njega. Ali domoroci su bili spremni. Kada su Renoovi vojnici prešli preko reke i izvršili juriš na tipije Hunkpapa na južnom kraju logora, protiv njih je krenuo veliki broj ratnika na čelu sa Bikom Koji Sedi , Čemerom, i Crnim Mesecom. U selu Hunkpatila, Ludi Konj je na licu nacrtao munju, po telu tačke od zrna grada, stavio u kosu jastreba sa crvenim leđima iz svoje vizije i polirani kamen iza uha, uzjahao svog šarca i pozvao Oglale da ga slede. ,,Hajde Lakote! Ovo je dobar dan za umiranje!’’ viknuo je dok su se oni okupljali iza njega.
U međuvremenu, snažni otpor Hunkpapa nagnao je uplašene izviđače u bekstvo i primorao Renoa da se naglo zaustavi. Naredio je svojim ljudima da sjašu i pokušao da ih postroji u borbenu liniju, ali Indijanci su navalili i uspeli da ih potisnu. Konačno su vojnici uzjahali i povukli se u neredu pod okrilje drveća duž reke. Kada je izgledalo da će u šikari biti pregaženi, Reno je naredio povlačenje do strme obale preko reke. Vojnici su krenuli u divljem begu, svaki za sebe, a Indijanci su iza njih urlikali i podvriskivali sasecajući ih kao da su krdo bizona u bekstvu. Trećina ljudi pod Renoovom komandom izgubljena je u panici, a ostali su stigli do vrha strme obale baš kada su stigle tri Bentinove čete i oni su formirali odbrambeni položaj za borbu na život i smrt. Ljudi su se zajedno ukopali, ali u tom trenutku većina Indijanaca se iznenada okrenula i odgalopirala duž reke na sever.
Ovu promenu je izazvalo pet Kasterovih četa koje su se pojavile na strmoj stenovitoj obali iznad reke, naspram severnog dela logora. Američki komandant je konačno shvatio kolike su dimenzije sela ,,neprijateljskih’’ Indijanaca, ali je još uvek bio rešen da stupi u borbu. Kada je video žene i decu kako trče iz južnog dela logora bio je siguran da ih Reno goni i njegovi ljudi su na prizor Indijanaca koji ,,kidaju’’ počeli da kliču. Pošto je uzbuđen poslao Bentinu poruku tražeći više municije, Kaster je krenuo do gaza sa namerom da počne napad.
Kažu da su četiri hrabra Čejena prešla gaz da Kasteru prirede doček i da su za trenutak uspeli da ga zadrže. U svakom slučaju, upozorenje se naglo proširilo kroz logor do njegovog južnog kraja i ratnici su se vratili jurišajući da bi se suočili sa novom opasnošću koja im je pretila. Čemer je vodio Hunkpape duž istočne obale, a Ludi Konj je prošao kroz selo prikupivši još više ratnika u svoju pratnju. Dok je Bik Koji Sedi sa starijim poglavicama ostao u logoru da se pobrine za žene i decu, Ludi Konj je produžio, vodeći svoje ratnike preko reke i uz jednu urvinu da bi do Kastera stigao sa severa. Četvorici Čejena su se pridružili i drugi Indijanci i naterali Kastera da se udalji od gaza. Podelivši svoje vojnike u dve kolone, američki vođa se okrenuo prema severu i požurio duž padine iznad reke, očigledno tražeći neko drugo mesto da je pređe. Ali Indijanci su se približili i ljudi su morali da se bore u pokretu. Vojnici su padali i opasnost po obe kolone je rasla. Iznenada, sa juga su se pojavili Čemer i njegove Hunkpape. Oni su divlje navalili na vojnike, izolovali po nekolicinu iz njihovih četa i za nekoliko minuta sve ih savladali i pobili. Suočen sa katastrofom, Kaster se sa ostatkom svojih ljudi povukao na visoki greben i pripremio da zauzme odbrambeni položaj. Kada je stigao do nekog humka napadnut je sa leđa. Iz gudure je izašao Ludi Konj na čelu velikog broja ratnika koji su nadirali iza njega u formaciji klina. Oglale su jurišali na vojnike, razbili njihove redove i divlje se borili prsa u prsa. Onda su odgalopirali, kružeći oko vojnika koji su formirali krug. Svakog trenutka stizalo je sve više Indijanaca i obruč oko trupa postajao je sve uži. Mnogi od domorodaca bili su bez konja i otvarali su vatru sa skrivenih mesta u gudurama. Neki od konjanika su sjahali i povukli se da čekaju. Drugi, još uvek na konjima, kružili su oko vojnika jurišajući hrabro čak i zbog jednog jedinog pucnja da bi onda nestali poput strele. Ludi Konj je bio u srcu borbe, rugajući se vojnicima i hrabreći svoje ratnike. Njegova amajlija bila je jaka i nijedan metak ga nije pogodio. Indijanski veterani sa Vašite prepoznali su Kastera i trijumfovali zbog osvete. Ubica žena, kako su ga zvali, danas im neće izmaći. Niko ne zna koliko je dugo trajala borba. Možda je sve trajalo samo jedan sat. Broj ranjenih vojnika je rastao, a municije je bilo sve manje. Indijanci su mogli da vide da se kraj približava. Konačno je jedan ratnik smelo jurnuo, prošao kroz oslabljeni krug i izašao na drugu stranu. Drugi su pošli za njim, zatim i ostali, i konačno je sve bilo gotovo.
Indijanci su bili zauzeti pucanjem u tela vojnika da bi bili sigurni da su mrtvi, kada je jedan od domorodaca primetio da se na nekom dalekom brežuljku pojavilo još više vojnika. To su bile čete Renoa i Bentina, koji su čuli zvuke Kasterove bitke i koji su, konačno napustivši svoje defanzivne položaje, pošli da vide šta se događa. Indijanci su sa divljim kricima jurišali na pridošlice, a Reno i Bentin su opet zauzeli odbrambeni položaj i našli se opkoljeni sa svih strana. Uspeli su da zadrže domoroce do mraka, a tokom noći ojačali su svoj položaj. U zoru su Indijanci ponovo krenuli u napad i nastavili ga do kasno popodne. Onda je jedan sijuški izviđač stigao sa porukom da još vojnika – trupe Terija i Gibona – dolaze uz reku. Dok su neki od ratnika održavali opsadu, preostali domoroci su se povukli i upalili travu na ravnicama. Skriven gustim oblacima dima, ceo logor Sijuksa i Čejena se spakovao i krenuo na jug.
Renoovi ljudi su znali da su vodili borbu sa Hunkpapama i prvo je izgledalo da je glavni organizator indijanske pobede bio Bik Koji Sedi. Ali nije postojao samo jedan heroj. Čemer se borio žestoko protiv Renoa kao i protiv Kastera, a Ludi Konj je inspirisao grupu Indijanaca koji su Kastera konačno pregazili. Ali najslavniji trenutak u istoriji Sijuksa bio je istovremeno signal za početak kraja, a u tužnim danima koji su dolazili, pokazali su da je veliki čovek Sijuksa bio Ludi Konj.
Na Litl Bighornu ubijeno je preko dvesta pedeset belaca, a četrdeset i četvoro je ranjeno. Ali i Indijanci su imali mnogo gubitaka – nikada se nije saznalo koliko – i mada su sada verovatno mogli da pobede Terija i Gibona, oni nisu vodili totalni rat, onako kako je to shvatala vojska i nisu bili raspoloženi da vode još jednu bitku. Povukli su se na jug, do podnožja planina Bighorn i slavili i igrali u bezbednosti. Tokom leta, Ludi Konj je vodio nekoliko pljačkaških pohoda protiv kopača i naseljenika u Crnim Brdima, ali njemu je bilo jasno da su Indijanci tu oblast zauvek izgubili . štaviše, za ,,neprijateljske’’ Indijance neće više nikada biti mira. Amerikanci su Kasterovim masakrom bili šokirani i osramoćeni, ali vojnici će nastaviti da dolaze sve dok ne oteraju domoroce da plate za ono što se dogodilo na Litl Bighornu.
Go to Top of Page

boban67tzr
Starting Member



Serbia
77 Posts

Member since 23/11/2011

Posted - 23/11/2011 : 17:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send boban67tzr a Private Message  Reply with Quote
molim da mi neko objasni kako uz tekst mogu da ubacim i slike, kojih o Indijancima ima vise hiljada ( tisuca 0 iz perioda od 1850 pa do 1890.godine.
Go to Top of Page

boban67tzr
Starting Member



Serbia
77 Posts

Member since 23/11/2011

Posted - 23/11/2011 : 17:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send boban67tzr a Private Message  Reply with Quote
molim da mi neko objasni kako uz tekst mogu da ubacim i slike, kojih o Indijancima ima vise hiljada ( tisuca ) iz perioda od 1850 pa do 1890.godine.
Go to Top of Page
Page: of 44 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000