forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/01/2017 : 16:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja sam još tada imao utisak da se Sclavi zajebava u Čarobnjaku Helu.
Meni jedna od Noovih najslabijih epizoda.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 13/01/2017 : 19:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
ja sam taj utisak imao jos pre toga.

salim se, meni je skroz (i vise nego) ok epizoda.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/01/2017 : 21:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ne bih ni volio vidjeti Mnoa kao crnjaka i u depri. Dosta nam je Nathana, Jerry je ipak veseljak i dobrica. Imao je mozda u Nolittinom razdoblju par scena gdje se s tugom prisjeca nemilih dogadjaja u ratu, ali nije ocajavao zbog toga. Vjerojatno je Bignotti (bas mi nedostaje taj njegov crtez, Mno najbolje docaran njegovom rukom) znao nacrtati Mnoa mracnije, kao da, dok se prisjeca proslosti neka crna sjena turobnih misli prelaze preko lica.
Stao sam sa citanjem na "dvadeset godina poslije" i htio bih procitati tu finalnu konacnu zavrsnicu, ali malo se vuce onih tuce epizoda iz NY jos uvijek neobjavljenih. Nadam se samo ekipi sa stripzone da ce napraviti tj. ispraviti propust izdavaca.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 13/01/2017 21:41:05
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 14/01/2017 : 12:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ne bih ni volio vidjeti Mnoa kao crnjaka i u depri. Dosta nam je Nathana, Jerry je ipak veseljak i dobrica. Imao je mozda u Nolittinom razdoblju par scena gdje se s tugom prisjeca nemilih dogadjaja u ratu, ali nije ocajavao zbog toga.


Pa niko ne bi voleo da ga vidi kao crnjaka, ali koji je bio izbor u to vreme? Ne zaboravi da su autori prvo nastavili tamo gde je Nollita stao - više od tri godine (MN SR 201-240) su terali pilota po starom i šta su dobili? Gubitak čitalaca i pritužbe da se priče ponavljaju.

Onda su odlučili da sve promene iz korena i da se što više odvoje od Nollitinog obrasca. Priče su postale realističnije-mračnije a posledice sve ozbiljnije. Ako ljudi oko njega ginu kako Mister No da bude veseljak i dobrica?

Ni to nije dalo rezultata, i onda su svi polako digli ruke. Mignacco je naleteo na problem, isti onaj na koji će i Burattini naići desetak godina kasnije - hiperprodukcija priča koje moraju da liče na tatine a da u isto vreme budu sveže i originalne?!
Da li je to izvodljivo? Možda povremeno, ali ne u uslovima u kojim su radili, kada znaš da je tvoj serijal na dnu lestvice (prvi kandidat za odstrel), svi te pljuju i ili još gore - nikog više ne zanimaš. U takvoj atmosferi teško da bi i Boselli napisao nešto kvalitetno.

Šta bi bilo da je, recimo, Zagor nastavio da tone pod Bosellijem? Da li bi on i dalje terao po svome sa modernim sagama ili bi jednostavno digao ruke i pridružio se trgovcima viskijem u kratkim nezahtevnim epizodama.

quote:
Originally posted by emirem
Vjerojatno je Bignotti (bas mi nedostaje taj njegov crtez, Mno najbolje docaran njegovom rukom) znao nacrtati Mnoa mracnije, kao da, dok se prisjeca proslosti neka crna sjena turobnih misli prelaze preko lica.


I meni je Bignotti bio omiljen u mladosti, a Diso na dalekom drugom mestu, ali su vremenom zamenili mesta.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 14/01/2017 : 12:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Inače, hvala svima na pozitivnim komentarima, drago mi je da se trud oko recenzije isplatio.


Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 02/02/2017 : 00:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Vreme ubica


Ocena 8
Jedna od redjih dobrih priča iz završnog perioda serijala.
Još da je i neki crtač iz prve lige.....ali nije ni ovako loše.
Masiero se pokazao dobrim kod ovih mračnih priča, mada je malo i preterao sa njima.
Mislim da je mogao da se povremeno pojavi i neki "starinski" Mister No, neka neobavezna priča, bez pokolja, ekoloških katastrofa, ubistava kao u WWII,....
Neka neobavezna zajebancija....
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 09/02/2017 : 14:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
2015. je pomenuto da se radi na mogućem produženju serijala.
Nije rečeno kako i kojom edicijom.
Obzirom da je za pripremu redovne serije potrebno oko 2 godine - računam da bi ove godine moglo nešto da se desi, po tom pitanju.
Ima li kakvih insajderskih informacija (neki Mister Noov Baltor)?
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 09/02/2017 : 19:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

2015. je pomenuto da se radi na mogućem produženju serijala.
Nije rečeno kako i kojom edicijom.
Obzirom da je za pripremu redovne serije potrebno oko 2 godine - računam da bi ove godine moglo nešto da se desi, po tom pitanju.
Ima li kakvih insajderskih informacija (neki Mister Noov Baltor)?



Bilo je o tome reci ranije.
Izdati su samo reprinti rio negra i jos nesto / u boji besehe, u formi romanzo, ili kako vec. gluspoti.
Trenutno, Minjako se razmece fotkama brazila koje je pravio neki lik.

Nema poente pokretati nesto sto je posrano, unakazeno i srozano. A jos gore je posrati se po posranom i krenuti opet sa sranjem.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/02/2017 : 20:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Najpametnije bi bilo da ne produžavaju serijal, već da naprave svojevrsni reboot. Od početka, događaji koji se oslanjaju na one prve i odlične priče, eventualni produžeci tih priča, ili njihove alternativne verzije.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/02/2017 : 20:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Najpametnije bi bilo da ne produžavaju serijal, već da naprave svojevrsni reboot. Od početka, događaji koji se oslanjaju na one prve i odlične priče, eventualni produžeci tih priča, ili njihove alternativne verzije.



Ovo je dobra ideja.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 09/02/2017 : 20:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Mene bi , godišnje jedan (možda dva) vrlo dobar / odličan Maxi, obradavao. Nove priče ili kao što manhunter reče, događaji koji se oslanjaju na stare epizode.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/02/2017 : 21:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
2015. je pomenuto da se radi na mogućem produženju serijala.
Nije rečeno kako i kojom edicijom.
Obzirom da je za pripremu redovne serije potrebno oko 2 godine - računam da bi ove godine moglo nešto da se desi, po tom pitanju.
Ima li kakvih insajderskih informacija (neki Mister Noov Baltor)?

Zasad nema konkretnog datuma ali sigurno će bit samo treba čekat isto ko i sa Magičnim.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 09/02/2017 : 22:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
http://comixspace.altervista.org/nuovo-possibile-ritorno-previsto-prossimamente-per-mister-no/?doing_wp_cron=1486674047.4087100028991699218750

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 09/02/2017 : 23:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Hvala, Tuto.

Ne znam, čemu ovako teške reči, Vladimire?
Malo nezgodan manir - ako mene pitaš.

Tačno je da se serijal bio istrošio, i da je Nolita uradio (tada) pravu stvar.
Medjutim - možda je to bilo malo i do glavnog urednika i njegovih saradnika.
Onaj nekadašnji, bezbrižni, nasmejani, šašavi Mister no - vremenom se pretvorio u očajničkog pokušavača sprečavanja propadanja svega i svačega (šuma, plemena Indiosa, ekologije, starog načina života i vrednosti,....)
Pretvorio se u mrzovoljnog, deprimiranog, očajnog,..... (navedi još neku odgovarajuću osobinu) čoveka.
Jer je radio posao - koji je osudjen na propast.

Ovo što napisa Menhater - ali ne ribut (ili kako se već čita) - već povratak korenima, povratak izvornom Mister Nou.
Ako je to moguće - zašto da ne i obnavljanje serijala?

Činjenica je da sam i ja govorio o Maxijima, ali je i činjenica - da to nije rešenje bez redovne edicije.(sad to shvatam)
Dokaz su i specijali.
Ja ne nadjoh nijedan loš, čak su, u proseku, bolji od današnjih Zagorovih - a ipak se prestalo sa njihovim izdavanjem.
Da bi neko igrao u Ligi šampiona - mora da ima i lokalno prvenstvo.
Tako mi bar deluje.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 10/02/2017 : 09:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Hvala, Tuto.

Ne znam, čemu ovako teške reči, Vladimire?
Malo nezgodan manir - ako mene pitaš.

Tačno je da se serijal bio istrošio, i da je Nolita uradio (tada) pravu stvar.
Medjutim - možda je to bilo malo i do glavnog urednika i njegovih saradnika.
Onaj nekadašnji, bezbrižni, nasmejani, šašavi Mister no - vremenom se pretvorio u očajničkog pokušavača sprečavanja propadanja svega i svačega (šuma, plemena Indiosa, ekologije, starog načina života i vrednosti,....)
Pretvorio se u mrzovoljnog, deprimiranog, očajnog,..... (navedi još neku odgovarajuću osobinu) čoveka.
Jer je radio posao - koji je osudjen na propast.

Ovo što napisa Menhater - ali ne ribut (ili kako se već čita) - već povratak korenima, povratak izvornom Mister Nou.
Ako je to moguće - zašto da ne i obnavljanje serijala?

Činjenica je da sam i ja govorio o Maxijima, ali je i činjenica - da to nije rešenje bez redovne edicije.(sad to shvatam)
Dokaz su i specijali.
Ja ne nadjoh nijedan loš, čak su, u proseku, bolji od današnjih Zagorovih - a ipak se prestalo sa njihovim izdavanjem.
Da bi neko igrao u Ligi šampiona - mora da ima i lokalno prvenstvo.
Tako mi bar deluje.




Nema tu teških reči.

Pre svega, nije Mister No radio posao koji je bio osuđen na propast, već su mu nabacivane epizode koji uopšte nisu išle uz lika. I mahom su pisane na razini C produkcije.

Druga stvar, Mister No - koliko god u tim starim epizodama bio šmeker, ašik-lola, boem, meraklija... ta nota, cinika, mrzovoljnog skeptika, i čoveka išaranog ožiljcima rata, uvek je bila prisutna. Depra momenti su takođe bili primetni, ali same priče su imale takav pristup, da je sve to nekako išlo uz to, i nije upadalo toliko u oči da iritira.

U Masiero eri imaš loše priče, gde sva ta preterana mrzovoljština, nihilizam, crnilo... isplivava na površinu i toliko je primetno da lik gubi na karakteru... i deluje totalno jadno u odnosu na onog baju u rolci. Na drugu stranu, što su loše priče bile začinjene usranim crtežima, pa je utisak još gori.

Pokretati Mister Noa koji bi se oslanjao na stare epizode, ne bi išlo, jer isto se pokušalo u serijalu tokom devedesetih, i periodično do kraja, i bilo je krš. Čak su vraćali Mister Noa na mesto zločina prve epizode, i opet je bilo glupo. Povratak na kultnu epizodu Kiša/Rio Negro, sa onom budalaštinom ''u Srcu Džungle'', zaista nije vredno pomena. Na šta su sveli Fila Maligana? na sprdnju od inspektora koji piše pulp romane...

Reboot serijala... pitanje je koliko bi legao. Treba uzeti u obzir da je Mister No začet u vreme dok su Italiji još uvek bili veoma popularni filmovi Tarzana, crno beli klasici tipa Čudovište iz crne lagune i slično, Cannibal opusi Ruđera Deodata i ostalih drugara iz ustanova za mentalno obolele, post Nazi miljei... tako da je jedan takav strip legao ko kec na deset. Strip koji je mnogo sirovije i realnje prikazivao džungle, prljavštinu sitnih jajara i krimosa, primitivizam... nego što se to moglo sresti recimo u Tarzanu, Fantomu, Jungle Jimu... bilo je sveže.

Danas, i da krenu od reboota, na šta bi ukačili serijal, takav milje je istrošen odavno, počinjatu reprizu istog sumnjam da bi ikom bilo zanimljivo. Još ako dodamo na to, da bi ga kozna kakvi crtači radili, prso bi za tren oka.

Najbolji primer vam je Adam Wild, kvalitetne priče, jako solidni - ako ne i odlični crtači, džungla, afrika, avantura, akcija... i serijal riknuo pre nego što se i zahuktao, i smandrljan nakon 26. broja. Znači, govorimo o novom serijalu, koji je prs'o, i čija tematika nije legla publici.

I onda, postavlja se pitanje, koliko vredi vraćati Mister Noa, koji je još drugom polovinom devedesetih počeo da tone na tržištu, i koji je postao parodija samog sebe, kako je serijal proticao i bivao sve nebulozniji. Šlag na tortu je uskakanje Sergia sa svojim 15-epizodnim opusom, koji je morao da prekine agoniju serijala, i da ga konačno okonča.

Teško da bi pilot išta bolje prošao nego Adam Wild, u bilo kom obliku.


Ana Tomaskovic kraljica!

Edited by - Vlladimir on 10/02/2017 09:15:05
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 11/02/2017 : 14:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se već više svidja - argumentovana kritika.
Ne kažem da nisi u pravu (sad videh da je i thekide napisao neki sličan post ranije), bolje poznaješ serijal od mene, jer ga ja tek sada obradjujem (stare epizode iz LMS sam jedino čitao i sad ove nove, VČ-ove).
Medjutim, uvek sam bio optimistični pesimista, pa tako i ovaj put.
Smatram da je bitka izgubljena - ali hajde da se borimo do poslednjeg.

Adam Vajld je pukao, možda i zbog toga - što je novi serijal sa starom tematikom.
Ne znam kakva je situacija u Italiji - analiziraću na osnovu naše.
Dakle - ovde stripove čitaju 30+ godišnjaci.
Oni su odrasli na Zagoru, Marku, Bleku, Teksu, kasnije Martiju i Dilanu.
Teško se odlučuju za neke nove serijale slične tematike (Dilan-Dampir, Zagor-Adam Vajld,....)
Šta će Adam iz Afrike - dajte Zagora u nekoj afričkoj odiseji.
Šta će Dampir - kada već ima DD sa sličnom (horor) tematikom.
Novi serijali mogu biti samo sa onom tematikom - koja zanima mladje čitaoce (mladje od 30 godina).
A to su izgleda (nažalost) - samo priče o zombijima i neke fantazije u stilu "što ludje - to bolje" (čitaj: vizuelno atraktivne za generaciju odraslu na video-igricama).
Takva je situacija.

Ja bih ipak probao.
Neka zaokružena mini-celina (par godina, dve sezone) - pa ako ide-ide, a ako ne ide - nikom ništa.
Neće nikom pasti kruna sa glave.

Jedino me brine Masiero i njegove preterano patetične (i crne) priče.
Nadam se da on neće biti glavni (ako do povratka uopšte dodje).
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 11/02/2017 : 17:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Ovo mi se već više svidja - argumentovana kritika.
Ne kažem da nisi u pravu (sad videh da je i thekide napisao neki sličan post ranije), bolje poznaješ serijal od mene, jer ga ja tek sada obradjujem (stare epizode iz LMS sam jedino čitao i sad ove nove, VČ-ove).
Medjutim, uvek sam bio optimistični pesimista, pa tako i ovaj put.
Smatram da je bitka izgubljena - ali hajde da se borimo do poslednjeg.

Adam Vajld je pukao, možda i zbog toga - što je novi serijal sa starom tematikom.
Ne znam kakva je situacija u Italiji - analiziraću na osnovu naše.
Dakle - ovde stripove čitaju 30+ godišnjaci.
Oni su odrasli na Zagoru, Marku, Bleku, Teksu, kasnije Martiju i Dilanu.
Teško se odlučuju za neke nove serijale slične tematike (Dilan-Dampir, Zagor-Adam Vajld,....)
Šta će Adam iz Afrike - dajte Zagora u nekoj afričkoj odiseji.
Šta će Dampir - kada već ima DD sa sličnom (horor) tematikom.
Novi serijali mogu biti samo sa onom tematikom - koja zanima mladje čitaoce (mladje od 30 godina).
A to su izgleda (nažalost) - samo priče o zombijima i neke fantazije u stilu "što ludje - to bolje" (čitaj: vizuelno atraktivne za generaciju odraslu na video-igricama).
Takva je situacija.

Ja bih ipak probao.
Neka zaokružena mini-celina (par godina, dve sezone) - pa ako ide-ide, a ako ne ide - nikom ništa.
Neće nikom pasti kruna sa glave.

Jedino me brine Masiero i njegove preterano patetične (i crne) priče.
Nadam se da on neće biti glavni (ako do povratka uopšte dodje).



Kad govorimo o pehu Wilda, govorimo o trzistu u Italiji. Tamo, mislim da nije presao cifru od 20 000 +/- 2,3 ljade il tako nesto, po prodaji, i automatski je bio osudjen na gasenje. Ovde kod nas ako se prodao i u 200-300 primeraka, nadam se, neka je i vise, ako gresim... i valjda stoji na petom broju...

A Mister No je krenuo da pada jos sa pocetkom americke sage, i ono sto me iznenadjuje je kako se i kao takav odrzao do 2006-e.

Ako i dodje do tog jefitnog povratka, glavni ce biti Masiero i Minjako, i verovatno bi se tu i tamo utrpao Buratini i jos po neki scenarista anonimus ili dekadent klasa.

I da u tom povratku na scenu, Australija bude mesto zbivnanja, koja ima zanimljivu kulturu u domenu Aboridzina, kao i simpaticnu floru i faunu... sumnjam da bi to crpeli, koliko bi se opet usresredili na neke biznismene, ausi krimose i lovokradice na kojima Mister No brusi pesnice, sa usputnim komik rilifom, Mister No u box mechu sa kengurom.
I onda, kad to iscrpe, ako budu na tome radili, sta posle...

Najveca greska, koju su autori posle Serdja napravili je>

1. Mister No je smesten u 50te godine 20.veka, i tamo je trebao da ostane.

2.Masiero i co su ga odveli do 70.godina proslog veka, a uopste nisu preneli taj duh tog vremena, nego je sve izgledalo kao da je u 50im. Ako nista drugo, scenaristi su mogli da pogledaju film Emerald Forest, kako bi adekvatnije ukacili dekadni prelaz.

3. Stavljali su Mister Noa u okruzenje kakvo uopste nije pasovalo liku, kao i sama priroda avantura. Tamo gde su se bavili intrigama i spijunazom, nisu izneli na pravi nacin, i bilo je preterano. Ekspedicije u dzungli su se svele na klanje i mizantropiju, bez ikakvog shmeka. Kad govorimo o besumucnom klanju u dzungli, pada mi na pamet stara epizoda Kralj Dzungle, kad se Mister No bori sa pomahnitalim generalom kojem je poginuo sin. Ma koliko ta epizoda delovala detinje i naivno u odnosu na danasnje standarde, imala je emociju, i sve to besumucno ubijanje i ceo koncept je bolje iznet i objasnjen, nego ono sto ponudi Masiero, recimo u Majanskom idolu.

4. Mister No je izgubio na karakteru, nametnut mu je agresivni stav koji iritira, preterani mracni pogledi na sve sto se dogadja, i Texovski fashizam, -bem vam mamu svima, ne moze mi niko nista, jaci sam od sudbine - , i uopste vise nije bio simpaticni anti-heroj od pre 20 i kusur godina.

5. Uvodjenje nekih novih apsurdnih likova kao bitnih, a izbacivanje bitnih sporednih likova koji su defilovali godinama kroz serijal je takodje ispala, kao i sto je pojedinim avio mehanicarima pojacana uloga bez ikakve poente.

6. Kruger, kao sidekick sa stavom, koji ima neku svoju pricu, u izvedbi Masiera je postao splacina koja se prisljamci Mister Nou, prakticno za svako lutanje. Postao je chiko, doduse bez stomaka i smisla za humor. Da je neko od novijih scenarista procitao broj 100, Dzungla, znao bi kako da pise Krugerov lik.

Znam Kontraste da citas sad i LMS i VC stivo, al- posto vidim da volis da pravis -analize i ipsitivanja, slobodno uporedi epizode od numeracije 250 na ovamo, sa onim starim... i videces o cemu pricam, i koliko je iluzorno, ista novo pokretati na temu pilota.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 11/02/2017 : 18:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ja sam još tada imao utisak da se Sclavi zajebava u Čarobnjaku Helu.
Meni jedna od Noovih najslabijih epizoda.



Malo apusrdno postavljena, ali primetno je da se oslanja na filmove poput Maniac iz '34e, Eyes without face - samo sto je ovde devojka upotrebljena za drugu svrhu, Frankenstein - samo bez cudovista, Freaks iz '32e i Carnival of Souls iz '62e.

Kraj epizode je zanimljiv. Ovako, genralno, nista spec. epizoda. Bignottijev crtez je bio dobar izbor za epizodu, pase atmosferi. Sama epizoda ima neki bizaran, otudjen vajb, samo Mister No, Kruger, Indios i ti frikovi...

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 12/02/2017 : 12:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Vlladmir objasnio, pojasnio i dao do znanja. Sva ta prica o MN treba da bude ostavljena, sta je tu je. Nove price/pokretanja i sl. je nepotrebno silovanje samog lika i serijala ( sto je vec jednom dozivio ), sve bi se svelo na to da bi se kupovalo cisto iz nostalgije i nekog sazaljenja. Nesto kao ove epizode koje objavljuje Veseli, epizode koje se zaborave cim procitas zadnju stranicu, epizode koje se samo slazu na police.

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 12/02/2017 : 13:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Jeste Vladimir objasnio - ali nije sva poenta u tome.
Svako od nas zna - da će se Mister No, ako se pokrene, uskoro i ugasiti.
Kao što će se ugasiti i Dampir, Dragonero, Julija, Natan, Zagor i možda ostanu samo Dilan i Teks - ako uopšte ima smisla izdavanje samo dva junaka.
Jednostavno - takva je sudbina stripa u XXI veku.
To (gašenje) nema veze sa kvalitetom.
Pisao sam o tome sto puta i ponavljam sto prvi put: Teksova priča iz 80-tih, gde Teksa i Karsona napadaju vukovi i gde ima 30 do 35 strana pucanja na vukove - bang, bang - auuurgh,...bang, bang - auuurgh....
Totalno odsustvo inspiracije kod scenariste.
A takva priča se prodavala u 500.000 primeraka.
Današnji Bozelijev Teks je 10 puta bolji - a ide u dva ipo puta manjem tiražu.
To sve govori.
Ako hoćeš da budeš dobar prorok - samo prorokuj da će biti gore i bićeš bolji od Nostradamvsa.
Dakle - nije poenta u tome.
U gašenju.
Nego u tome - da li je neko u stanju da napiše desetak (x 2,5 brojeva = 25 epizoda, dve godine) kvalitetnih, solidnih, malo iznad prosečnih priča o Mister Nou?
Mislim da takvih scenarista ima, ali i da to nisu ni Minjako (koji je svoju bezidejnost po tom pitanju već dokazao) ni Masiero (dobar, ali sa previše mračnim i prepatetičnim pričama).
Ako će njih dvojica biti glavni - nisam ni ja optimista.
Ako se nadje neko drugi - voleo bih da probamo.
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 12/02/2017 : 13:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Naravno da svaki dobar i priznat scenarista moze da napise kvalitetnu i iznadprosjecnu pricu. Postavlja se pitanje zasto i zbog koga. Svaki ce svoje ideje dati prije Texu ili nekom drugom junaku ( veca lova, priznatije ime ), nego MN koji je davno ugasen. Neko ce sigurno da se potrudi radi ljubavi prema MN i njegovim fanovima i sl., taman posla. Poenta je da se danas stvari ne rade iz ljubavi vec zbog love. Ako nesto ne zadovoljava to se odmah gasi- primjera imamo polijepo.
Ja samo kazem da neke stvari treba ostaviti onakve kakve jesu. Nema nista gore od mrcvarenja i zarade na racun nostalgije ( emocija ). Ako je Sergio taj serijal zavrsio i stavio tacku na i, ja bih to ispostovao, nema potrebe za nekom zombifikacijom.

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 12/02/2017 : 14:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by aved

Naravno da svaki dobar i priznat scenarista moze da napise kvalitetnu i iznadprosjecnu pricu. Postavlja se pitanje zasto i zbog koga. Svaki ce svoje ideje dati prije Texu ili nekom drugom junaku ( veca lova, priznatije ime ), nego MN koji je davno ugasen. Neko ce sigurno da se potrudi radi ljubavi prema MN i njegovim fanovima i sl., taman posla. Poenta je da se danas stvari ne rade iz ljubavi vec zbog love. Ako nesto ne zadovoljava to se odmah gasi- primjera imamo polijepo.
Ja samo kazem da neke stvari treba ostaviti onakve kakve jesu. Nema nista gore od mrcvarenja i zarade na racun nostalgije ( emocija ). Ako je Sergio taj serijal zavrsio i stavio tacku na i, ja bih to ispostovao, nema potrebe za nekom zombifikacijom.




Tehnički - sam Nolita nije bio dosledan u stavljanju tačke na "i".
Imaš priču o Mister Nou i MM-u, koja se dešava u 80-tim godinama, a koju je taj isti Serdjo odobrio.
A kao šlag na tortu - priča Poslednja granica, gde Mister No sa Krugerom u Manausu dočekuje 2000. godinu.
I ona za Serđovog života.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 12/02/2017 : 15:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by aved

Naravno da svaki dobar i priznat scenarista moze da napise kvalitetnu i iznadprosjecnu pricu. Postavlja se pitanje zasto i zbog koga. Svaki ce svoje ideje dati prije Texu ili nekom drugom junaku ( veca lova, priznatije ime ), nego MN koji je davno ugasen. Neko ce sigurno da se potrudi radi ljubavi prema MN i njegovim fanovima i sl., taman posla. Poenta je da se danas stvari ne rade iz ljubavi vec zbog love. Ako nesto ne zadovoljava to se odmah gasi- primjera imamo polijepo.
Ja samo kazem da neke stvari treba ostaviti onakve kakve jesu. Nema nista gore od mrcvarenja i zarade na racun nostalgije ( emocija ). Ako je Sergio taj serijal zavrsio i stavio tacku na i, ja bih to ispostovao, nema potrebe za nekom zombifikacijom.




Tehnički - sam Nolita nije bio dosledan u stavljanju tačke na "i".
Imaš priču o Mister Nou i MM-u, koja se dešava u 80-tim godinama, a koju je taj isti Serdjo odobrio.
A kao šlag na tortu - priča Poslednja granica, gde Mister No sa Krugerom u Manausu dočekuje 2000. godinu.
I ona za Serđovog života.



Tex se i sa manjim tirazom nego u vreme shpageti ekspanzije prodavao i prodaje vise od pilota. Pogledaj recimo, taj Brazil, koliko je Tex tamo popularan.

Zasto nije Mister No? jer su tamosnji narod i kad su prosle 50 godine u samom stripu, prikazivali ko cigane.

A sto se tice stavljanja tacke>

Nakon broja 200, kojeg je crtao Bjankini, poslednja epizoda koja je isla u kompletu, mislim na scenario, je poslednji Dnevnikov broj Mister Noa, koji su radili Di Vittovi / SA izdanje - Urota.

Nakon toga, zbog pada dela tiraza Sergio uskace u staff Mister Noa i skracuje scenarije, pogledaj samo epizode Satanski znakovi/ Gospodar Mraka, poslednja Bignottijeva, ako pazljivo citas, primetices da nije sve bas kako treba, i da prica odaje osecaj nekompletnosti. Procedura se nastavlja, tako da su Mister Noove epizode mahom dvodelne, negde i u jednoj svesci, i dosta toga deluje zbudzeno. Ipak kakve god bile, te epizode zadrzavaju neki stari duh i kako tako odrzavaju serijal u zivotu, ali ne i tiraz, koji i dalje pada.

U staff uskace Masiero, krece 250 broj, i dolazimo do Sergiovog aminovanja, jer ga novi scenarista ubedjuje da ce mu naci novu trasu, i pojacati strukturu samog serijala.

Da stvar bude gora, Mister No tek tad krece uveliko da puca po shavovima. Isprobavalo se svasta, od stvaranja ultimativnog ahrinemezisa Samuraja, koji se pojavio nesto ranije, preko glupog vracanja u Ameriku, ubacivanja okrsaja sa Kapuera borcima, preko odlaska u Aziju, sto je nesto najgluplje sto su mogli da smisle. Ubacivanje Mister Noovog cjaleta i one james bond akcije su bile nebulozitet na kvadrat. Drugim recima bahanalija za bahanalijom. Sergio je prakticno digao ruke od serijala, dok nije dotakao crvenu zonu i onda je on uskocio sa onih 15 epizoda i stavio tacku sa velikim T na reglularni serijal.

Jos jedna cinjenica, koliko je serijal pucao, dovoljno govori i nemotivisanost Disoa, i na naslovnicama i unutar stripa, Di Vittovi su fuserisali za sve pare... Da ne govorimo kakve su sprdnje doveli na serijal, tipa, jadni Binjamini, jos gori Gramacjioni, Valdambrini je poceo dobro, ali se profuserisao, Suarez je dobar crtac, ali ne za mali format, kao ni ono sto su kao tim koji se vrmenom isprofilisao nudili Bjankini/Santucji *ali njima je ucinilo uslugu, obojica su danas, doduse, svako na svoju stranu, vezani za francusko/americko trziste... Minjako, koji je u startu pisao neke od kultnih epizoda, kao sto su Leteci Tigrevi je postao karikatura samog sebe... dok dobrih scenarista kao sto su Nizzi, Ongaro, Misalja, Kasteli, Kapone... nije bilo godinama unazad.

Epizoda koju mnogi pominju, sa novom godinom u Manausu. Prvo, u to vreme, serijal je kljakavo gurao svoju pricu, i nije se znalo da ce uslediti gasenje. Drugo, otkud znamo da Mr. No nije svratio u Manaus kao deda, da proslavi novu godinu sa starom bagrom.


Koliko je publika prihvatila reizdanje Disovog i Nolittinog Rio Negra, i integral od tri Sclavijeve price, dovoljno govori cinjenica da je Minjako utihnuo, i da uglavnom po fejsbuku postuje slike nekog lika koji je slikao Manaus.

Na kraju, pomirimo se sa cinjenicom, klascine strip avanture sa bajama, koji piju, biju i ljube rasne snajke je odavno proslo. Ne lepe se klinci vise na to, a zbog nostalgije stare garde, sumnjam da ce iko da pokrece nesto, i padne i pre nego skoci.



Ana Tomaskovic kraljica!

Edited by - Vlladimir on 12/02/2017 15:48:34
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 15/02/2017 : 00:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Tex se i sa manjim tirazom nego u vreme shpageti ekspanzije prodavao i prodaje vise od pilota. Pogledaj recimo, taj Brazil, koliko je Tex tamo popularan.

Zasto nije Mister No? jer su tamosnji narod i kad su prosle 50 godine u samom stripu, prikazivali ko cigane.

A sto se tice stavljanja tacke>

Nakon broja 200, kojeg je crtao Bjankini, poslednja epizoda koja je isla u kompletu, mislim na scenario, je poslednji Dnevnikov broj Mister Noa, koji su radili Di Vittovi / SA izdanje - Urota.

Nakon toga, zbog pada dela tiraza Sergio uskace u staff Mister Noa i skracuje scenarije, pogledaj samo epizode Satanski znakovi/ Gospodar Mraka, poslednja Bignottijeva, ako pazljivo citas, primetices da nije sve bas kako treba, i da prica odaje osecaj nekompletnosti. Procedura se nastavlja, tako da su Mister Noove epizode mahom dvodelne, negde i u jednoj svesci, i dosta toga deluje zbudzeno. Ipak kakve god bile, te epizode zadrzavaju neki stari duh i kako tako odrzavaju serijal u zivotu, ali ne i tiraz, koji i dalje pada.

U staff uskace Masiero, krece 250 broj, i dolazimo do Sergiovog aminovanja, jer ga novi scenarista ubedjuje da ce mu naci novu trasu, i pojacati strukturu samog serijala.

Da stvar bude gora, Mister No tek tad krece uveliko da puca po shavovima. Isprobavalo se svasta, od stvaranja ultimativnog ahrinemezisa Samuraja, koji se pojavio nesto ranije, preko glupog vracanja u Ameriku, ubacivanja okrsaja sa Kapuera borcima, preko odlaska u Aziju, sto je nesto najgluplje sto su mogli da smisle. Ubacivanje Mister Noovog cjaleta i one james bond akcije su bile nebulozitet na kvadrat. Drugim recima bahanalija za bahanalijom. Sergio je prakticno digao ruke od serijala, dok nije dotakao crvenu zonu i onda je on uskocio sa onih 15 epizoda i stavio tacku sa velikim T na reglularni serijal.

Jos jedna cinjenica, koliko je serijal pucao, dovoljno govori i nemotivisanost Disoa, i na naslovnicama i unutar stripa, Di Vittovi su fuserisali za sve pare... Da ne govorimo kakve su sprdnje doveli na serijal, tipa, jadni Binjamini, jos gori Gramacjioni, Valdambrini je poceo dobro, ali se profuserisao, Suarez je dobar crtac, ali ne za mali format, kao ni ono sto su kao tim koji se vrmenom isprofilisao nudili Bjankini/Santucji *ali njima je ucinilo uslugu, obojica su danas, doduse, svako na svoju stranu, vezani za francusko/americko trziste... Minjako, koji je u startu pisao neke od kultnih epizoda, kao sto su Leteci Tigrevi je postao karikatura samog sebe... dok dobrih scenarista kao sto su Nizzi, Ongaro, Misalja, Kasteli, Kapone... nije bilo godinama unazad.

Epizoda koju mnogi pominju, sa novom godinom u Manausu. Prvo, u to vreme, serijal je kljakavo gurao svoju pricu, i nije se znalo da ce uslediti gasenje. Drugo, otkud znamo da Mr. No nije svratio u Manaus kao deda, da proslavi novu godinu sa starom bagrom.


Koliko je publika prihvatila reizdanje Disovog i Nolittinog Rio Negra, i integral od tri Sclavijeve price, dovoljno govori cinjenica da je Minjako utihnuo, i da uglavnom po fejsbuku postuje slike nekog lika koji je slikao Manaus.



Možda si sve u pravu (nisam preterani poznavalac serijala - pročitao sam samo ono što je izdao VČ), ali, kao što rekoh - treba uvek probati, a ne biti unapred pesimista.
Ako od tih (ne znam ni sam zašto ih potenciram) 10-tak priča - jedna bude odlična i nekoliko bude vrlo dobrih - ja zadovoljan.
Čini mi se, da si ti preterano mrzovoljni i uvek nadrndani čitalac stripa.
Ipak se ovde ne radi o nastavku Ane Karenjine, već stripa za zabavu.

quote:
Originally posted by Vlladimir

Na kraju, pomirimo se sa cinjenicom, klascine strip avanture sa bajama, koji piju, biju i ljube rasne snajke je odavno proslo. Ne lepe se klinci vise na to, a zbog nostalgije stare garde, sumnjam da ce iko da pokrece nesto, i padne i pre nego skoci.




Jok - najbolje da se ja menjam i prihvatim neke metroseksualne gliste, , plašljive ko neke sisi, nesigurne u sebe, isfrustrirane ko zna kakvim modernim fobijama ( a naročito od rasnih snajki).
Valjda i mi, dinosauri - imamo neka prava.

Edited by - Kontrast 2 on 15/02/2017 00:21:02
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 15/02/2017 : 00:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
B-24, tovar smrti


Ocena 8,5
Standardno dobar Binjoti i iznenadjujuće dobar (i duhovit) Kasteli.


Mister No ide u rat


Ocena 8,5
Nolita - treba li još šta dodati?
Saznajemo jednu epizodu iz ratne prošlosti junaka naslova.
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000