forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 05/11/2017 : 17:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

To je jasno, htio sam skrenuti paznju na nesto drugo.
Sva ta sranja u oji neki vjeruju kao "Tex je institucija, ima najbolju prodaju pa mora imati i najbolje crtace", su nista drugo do obicna sranja!
Da se tako rangiraju crtaci, sada bi Dampyra i Dragonera crtali ljudi poput Sediolija, Mangija, Di Vittovih, Cassarovih i Chiarolle.






Tako je, King.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 05/11/2017 : 17:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

[
Ko osim Vernija i djelimicno Nuccija odrzava dasak tog vremena?
Cassarovi? Mangi? Di Vittovi? Chiarolla? Jajoglavi?
Ne, nije tu problem vec u tome da taj tip ne moze da se za bilo sta u SBE izbori.





Vidljivo je da Bure pokušava da iscedi najbolje od onog što ima, ali je, nažalost - to što ima jako loše.
A on nema m... da se bori za nešto bolje.
Rešenje?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/11/2017 : 17:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Rešenje?

Maknut Burattinija i dovest nekog talentiranijeg i ambiciozijeg, čovjeka sa vizijom, a to je lakše reći nego napraviti.
Ako pogledaš situaciju iz Masierove perspektive (glavni urednik kuće), on ima milijun serijala i projekata koje mora nadgledati i ako mu jedan Zagor ide ok, solidno se prodava, nitko ne talasa, on nema razloga bilo koga micati sa pozicije.
Znači kad Burattini pođe u penziju ili se svojevoljno odrekne uredničke titule može se nešto pomaknuti naprijed.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/11/2017 : 18:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Rešenje?

Maknut Burattinija i dovest nekog talentiranijeg i ambiciozijeg, čovjeka sa vizijom, a to je lakše reći nego napraviti.
Ako pogledaš situaciju iz Masierove perspektive (glavni urednik kuće), on ima milijun serijala i projekata koje mora nadgledati i ako mu jedan Zagor ide ok, solidno se prodava, nitko ne talasa, on nema razloga bilo koga micati sa pozicije.
Znači kad Burattini pođe u penziju ili se svojevoljno odrekne uredničke titule može se nešto pomaknuti naprijed.


Tacno! Druga mogucnost je da Zagor dozivi nagli pad i da Bureta maknu sa te pozicije, sto je malo vjerovatno.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/11/2017 : 18:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Zagor ima sasvim ok crtace...fali pokoji scenarist tipa Nollita, i to je sve..
Crtez je bolji od mnogih tako razvikanih serijala nekih drugih izdavaca...
Tamo skrabotine prolaze bez problema, a tu kod Zagora hocete picasa i mikelangela...
Meni osim magantinija i casara niko ne smeta u uzivanju citanja naseg Duha sa sjekirom...
Bure je odlican i ja nebi mjenjao nista na Zagoru...
Govorite o prepricavanju a toliko je drugih stripova koji vas smore do boli...
Zagor je jedan redkih stripova gdje je prepricavanja jako malo...
To samo netko povuce tezu kao...Verni plagiator a Bure prepricevator i onda to svi vrte u krug ko veternjace...
Probajte uzivat u Zagoru brez prevelikog mozganja, Zagor i nije te vrste strip...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/11/2017 : 18:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Burattini sebe dozivljava kao drugog (ili treceg) Zagorovog oca. Ja na njega gledam kao na zlu macehu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/11/2017 : 18:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Zagor ima sasvim ok crtace...fali pokoji scenarist tipa Nollita, i to je sve..



To bi bilo rjesenje, nekoliko scenarista poput Nolitte i nekoliko crtaca poput Ferrija.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/11/2017 : 18:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

i sto se na temi o mister nou, toliko sad komentarise Zagor? aj malo... al vec druga strana. fak it!


Imaš pravo, nisam ni primijetio.

Ok, vraćamo se Miser Nou.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/11/2017 : 00:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Makakaraua


Nakon Proroka još jedna Nolittina priča sa religijskim motivima, ne tako kontroverzna i upečatljiva, ali svakako zanimljiva.
Kako ju Dnevnik nije preskočio baš me zanima koliko je ovdje toga cenzurirano u njegovom izdanju.
S obzirom na blijeda sjećanja koja naviru kroz maglu, gotovo sam siguran kako sam nekada davno posjedovao to izdanje, samo što se ta sjećanja odnose na samu radnju a ne na detalje o cenzuri.
Ovdje je dosta toga poznato i nema neočekivanih obrata, a unatoč tome postoji određena zanimljivost jer način pripovijedanja ne dopušta da prevlada dosada.
Postoji nešto što te tjera da čitaš sa nestrpljenjem iako na neki način znaš što će se dogoditi, valjda je stvar u tome da likovi pod maskom znaju ostaviti dojam na mene.
Izvrstan uvod u kojem saznajemo što će cijelo vrijeme biti predmet pažnje, a vodilo se računa i o izgledu Adolfa Roche, tako da ne bude previše očito o kome se radi kada se kasnije pojavi pod drugim imenom.
Neobičan način pomoću kojega je Mister No odlučio o pružanju usluga ocu Sanchezu, do sada se nije koristio takvim metodama, iako je velika većina njegovih klijenata zapravo čisto kockanje kada je u pitanju financijska strana.
A što reći o ocu Sanchezu? Pokazao je kako nije imun na poroke prosječnog čovjeka, a u vrlo kratkom vremenu je 2 puta postigao uspjeh u poslu kojim se inače ne bave ljudi njegovog usmjerenja.
Čista sreća, božja providnost ili nešto sasvim treće? Na kraju smo dobili odgovor na to pitanje, a Sanchez je dobio oprost kakvom se vjerojatno nije ni nadao.
Drugi misionar Herrera je ipak nešto drugačiji lik od svojeg kolege po zanimanju, možda se radi samo o njegovim uvjerenjima a možda sa godinama padne zanimanje za "zabranjene" stvari kojima se drugi prepuštaju.
Dvojica misionara imaju velike planove za obnovu stare uništene misije, i baš sada se pojavio lik pod maskom da huška indiose i sije smrt.
Opasnost koja se nadvila nad bijelcima na području indiosa Tariana je ozbiljna, ali da bi ostvario svoje planove moraš preuzeti rizike koji dolaze uz to.
Putovanje donosi i svoje prirodne prepreke, borba sa brzacima za vrijeme plovidbe rijekom je viđena u nekim ranijim epizodama na vrlo sličan način.
Takva ponavljanja su ponekad nužna za dobivanje dinamičnosti u trenucima kada ne možeš odmah osigurati da ti radnja uleti u glavni tok.
Malo priroda pokaže svoj bijes, malo zakaže mehanika, poneki prevrnuti čamac i izbjegao si prazan hod dok ploviš prema zapletu.
Makakaraua je na mene ostavila jak dojam, više zbog same njezine pojave nego zbog neizvjesnosti tko bi tu mogao biti skriven.
Ono njezino prvo pojavljivanje, kada ju Mister No bezuspješno gađa iz puške, spada u scene koje se dugo zadržavaju u sjećanju.
Dolazak kod profesora Sandersa, a posebno odlazak od njega, su dali naslutiti neke stvari, iako način i trenutak raspleta nisu bili tako očiti.
Sanders ne želi napuštati svoje skrovište smatrajući kako se ne nalazi u opasnosti, a takvo razmišljanje može potkrijepiti vrlo jakim argumentima.
On ima logično objašnjenje zašto i koga točno Tariani napadaju pod vodstvom Makakaraue. Svi misionari koji pokušavaju usaditi promjene u život i vjerovanja domorodaca su na njihovom udaru, dok ostali mogu biti mirni.
Nameće se pitanje kako da odjednom neki primitivan narod radi razlike između ljudi bijele kože?
Zar njima ne bi svi trebali biti isti, ako ti je jedan napravio nekakvo zlo onda se krivica svaljuje na cijelu rasu?
Naravno, situacija se mijenja i važe drugačiji zakoni ako ih vodi bijelac, pogotovo kada u rukama ima jaki adut u obliku maske koja utjelovljuje njihovo božanstvo.
Pokvareni motor na čamcu i nestala kutija sa alatom otklanjaju i posljednju sumnju, to je previše jasan znak da bi se mogao zanemariti.
Obiteljska tragedija je potpuno dotukla Van Helsena i na trenutak napravila drugačijeg čovjeka od njega.
Njegovo stanje je Mister No pokušao usporediti sa sličnostima kod vojnika za vrijeme rata, takvi šokovi su posebno stanje duha na koje se ne može previše utjecati i zahtijevaju vremena za sanaciju.
Međutim, Van Helsen nije predugo bio nesvjestan stvari oko sebe, valjda je pogled na krivca za njegovu nesreću učinio svoje.
Mislim kako nema mjesta kajanju zbog tog postupka, kada je već ubojica bio ravnodušan prema svojim zločinima onda niti ne zaslužuje da se prema njemu postupa drugačije.
Za neke stvari ne postoji oprost, mada je Van Helsenu sigurno teže pala činjenica da je i on postao ubojica nego sama sudbina ubijenog.
Iako sam unaprijed znao tko je Makakaraua, svejedno smatram kako je prerano razotkriven i to bih svrstao u nedostatke.
U ovakvom razvoju situacije više bi mi odgovaralo da se to dogodilo na kraju, u nekakvoj sceni kada se smrtno ranjenom zločincu skine maska.
Efekt iznenađenja bi kod mene izostao, ali tako bi dobio barem još jednu scenu sa maskiranim likom.
Ipak, sama maska nije zapostavljena ni nakon smrti svoga vlasnika, Mister No ju je idealno iskoristio za izlaz iz teške situacije.
''Pogledajte u što se pretvorio vaš Jurupari! U hrpu perja i šaku majmunske dlake'' govorio je pilot zbunjenim indiosima i pomalo na šaljiv način uplovio u vode spasa.
Kako je Mister No poznat po tome da nikome ne ostaje dužan, u Taraqui je došao red da riješi i jedan kockarski dug.
Dao je svoj oprost onako kako je najbolje mogao u takvom trenutku, a usput pokazao financijsku solidarnost.
Ionako su svi sudionici ove pustolovine izgubili partiju koju su zaigrali, svatko na svoj način, bez mogućnosti da izbori pobjedu kakvu je očekivao.
Diso je vrhunski obavio svoj posao, nakon Pruge prokletih gdje je zbrzao neke scene, ovdje se opet vratio na svoju uobičajenu razinu iz prve polovice 80-ih godina.
Ni naslovnice ne zaostaju, a posebno mi se sviđa što je na obje nacrtana Makakaraua.

Ni izgaranje u paklu ne pada teško ako se nalaziš u privlačnijem društvu od vas trojice.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/11/2017 : 00:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Makakaraua je u originalu napravljena od biljnih vlakana, tukanova perja i majmunske dlake, ali po ovoj naslovnici ne bih rekao da su u pitanju ti sastojci.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 06/11/2017 : 07:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

i sto se na temi o mister nou, toliko sad komentarise Zagor? aj malo... al vec druga strana. fak it!




Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16874 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 06/11/2017 : 07:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Makakaraua je u originalu napravljena od biljnih vlakana, tukanova perja i majmunske dlake, ali po ovoj naslovnici ne bih rekao da su u pitanju ti sastojci.





Sjećam se tog davnog vremena, kada smo mislili da je ispod te maske Mister No, gledajući strip u izlogu, jer je bilo nemoguće da ga nema na naslovnici
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/11/2017 : 14:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kod naslovnica iz domaće produkcije sve je moguće (čak i drvena peć), ali tko je onda mogao znati da to nije prava naslovnica.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/11/2017 : 14:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Mister No biblioteke ovdje je krenulo sa mučkim đubretom, šteta što barem ova skupocjena izdanja nisu pošteđena toga.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/11/2017 : 14:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

A opet se citalo, i bolelo se uvo.


Da smo tada imali internet boljelo bi i srce zbog svega što je Dnevnik radio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/11/2017 : 15:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja danas imam internet, pa me ne boli srce što sam tada čitao takva izdanja.
Mr No mi je omiljeni junak, ali najiskrenije, baš me briga što je iz nekog stripa izbačena neka pasica ili stranica.

Mnogo sam avantura sa njim doživeo uprkos tom "skrnavljenju".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 06/11/2017 : 15:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Heroji: Dan kad sam upoznao Mister Noa


by I.J.








http://www.dopmagazin.com/dop/2017/06/21/heroji-dan-kad-sam-upoznao-mister-noa/



+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/11/2017 : 15:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vrijeme se više ne može vratiti, pa tako sada niti ne možemo žaliti za nečime što je davno bilo.
Ja govorim sa današnjeg stajališta, sada bi mi jako smetala cenzura, preskakanje epizoda, izbacivanje stranica i slične stvari, a vjerujem da bi tako bilo i 80-ih godina da je tada postojala današnja tehnologija i saznanje o tome kako su izgledala originalna izdanja.
Danas mi je potpuna glupost da se recimo preskoči epizoda Prorok, jer upravo takve epizode podižu svijest ljudima umjesto da ih zaglupljuju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/11/2017 : 17:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by Vlladimir

i sto se na temi o mister nou, toliko sad komentarise Zagor? aj malo... al vec druga strana. fak it!







Ima li gdje bolja rezolucija slike ili slična slika?
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/11/2017 : 20:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Prije nego je Dodsfred počeo s ovim osvrtima mislio sam da je Nolitta napisao puno više vrhunskih pilotovih priča. Sada, kako čitam ove sažetke i gledam tko je šta napisao, vidim da je za uspjeh Mister Noa zaslužan tim dobrih scenarista koji su u to doba bili u vrhunskoj formi. Dapače, čini mi se da je osim u početku serijala, kad je izbacio par najboljih epizoda, Nolitta dalje pilio sa hrpom prilično dosadnih epizoda koje na puno stranica opisuju pobune indiosa ili crnaca u Afričkom ciklusu, koje onda Mister No tamani sa suzom u oku. I sve te epizode su prilično slične: Milton Glavaho, Makarakaua, Noć mačeta, Pobuna Masaia, Tuarezi... A za to vrijeme su Ongaro, Sclavi, Nizzi, Castelli izbacivali dobre i raznolike epizode, čak neke od najboljih u serijalu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/11/2017 : 21:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nolitta je u prvih 50-ak brojeva većinom sam održavao serijal, a to malo što su pisali drugi ne može se mjeriti s njime po kvaliteti.
Negdje sa epizodom Smrtonosni teret B-24 se Castelli podigao na višu razinu i ubrzo napravio neke odlične radove kao što su Hodnik za pakao, Plaćenici, Okrutni filmaš, Grad zločina.
Od tada Nolitta ima jaku konkurenciju koja zna što radi, jedino je Missaglia malo ispod njih jer je za neke svoje priče sa krimi elementima koristio iste šablone.
Nadam se da me u narednom periodu očekuje još odličnih stvari od Nolitte, imam jako dobra sjećanja iz prošlosti na njegove priče Etrurski demon, Osvetnik iz Bonampaka, Pobuna Masaija, a baš me zanima kakve su mu one dvije maratonske Izazov u Pantanalu i Mau-Mau za koje se ne mogu sjetiti jesam li ih ikada čitao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16874 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 06/11/2017 : 22:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nolitta je u prvih 50-ak brojeva većinom sam održavao serijal, a to malo što su pisali drugi ne može se mjeriti s njime po kvaliteti.
Negdje sa epizodom Smrtonosni teret B-24 se Castelli podigao na višu razinu i ubrzo napravio neke odlične radove kao što su Hodnik za pakao, Plaćenici, Okrutni filmaš, Grad zločina.
Od tada Nolitta ima jaku konkurenciju koja zna što radi, jedino je Missaglia malo ispod njih jer je za neke svoje priče sa krimi elementima koristio iste šablone.
Nadam se da me u narednom periodu očekuje još odličnih stvari od Nolitte, imam jako dobra sjećanja iz prošlosti na njegove priče Etrurski demon, Osvetnik iz Bonampaka, Pobuna Masaija, a baš me zanima kakve su mu one dvije maratonske Izazov u Pantanalu i Mau-Mau za koje se ne mogu sjetiti jesam li ih ikada čitao.



Obje su odlične,vidjet ćeš, Pantanal posebno.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/11/2017 : 01:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Stižu dobre vijesti iz Bonellija...

https://i.imgur.com/jVOW88B.jpg


Masiero kaže da će biti dvije inkarnacije Mister Noa, jedna klasična, već poznata, a ova na slici će biti različita zato i piše ovo "revolution".
Čini mi se da je netko od forumaša govorio o mladim danima MNo-a, moglo bi biti to.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1349 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 07/11/2017 : 21:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Ovo jedva cekam!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 07/11/2017 : 22:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Nemoguće da neće valjati. U Mister No'u najviše potencijala ima. Ova, skoro tridesetogodišnja pauza, na neki način je i dobro došla.


+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 07/11/2017 23:14:59
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000