forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 278

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 17/01/2010 : 16:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Al Azuf - Zaboravljeni faraon - Lavirint opsena

Ta mi je samo jedna od omiljenih epizoda, ali mi je nesto posebno draga.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 17/01/2010 : 17:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drakulloni

Al Azuf - Zaboravljeni faraon - Lavirint opsena

Ta mi je samo jedna od omiljenih epizoda, ali mi je nesto posebno draga.


Ja bih joj dao 8/10.
Inače, tu epizodu sam zapamtio po jednoj od najbrutalnijih scena u Mister Nou. Mislim na brutalno mučenje starog arheologa od strane Arapa. To se ne zaboravlja...

Edited by - Mhejl on 17/01/2010 17:15:03
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
598 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 17/01/2010 : 21:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
quote:

nije ni čudo što se slabo pilot prodaje kad je i ovdje na forumu slabo zanimanje za njega...
ultimate fanovi topic a jedva 14 stranica....




pa ja bi prvi kupovao ova libelusova izdanja ali su mi cijene malo previsoke. da su nekih 20-30 % nize mislim da bi bile ok

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 18/01/2010 : 00:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vknez

quote:

nije ni čudo što se slabo pilot prodaje kad je i ovdje na forumu slabo zanimanje za njega...
ultimate fanovi topic a jedva 14 stranica....




pa ja bi prvi kupovao ova libelusova izdanja ali su mi cijene malo previsoke. da su nekih 20-30 % nize mislim da bi bile ok


mislio sam na kiosk izdanja...
jer u paketima drugih junaka sad obavezno ide mister no kao treći strip...
postoji alternativa libelusu a to je LMS...
lako za nabaviti,jeftina,oko 10-ak kuna po komadu se nabave lijepo očuvani stripovi..
malo zeza što fali sve skupa u prvih 200-tinjak brojeva preko 450 stranica što je dnevnik izbacio kao i 10 epizoda koje su preskočene ali opet se može čitati...
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 13/03/2010 : 15:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Jel' ima neko mozda ova izdanja?

1. "Making of Mister No"


evo i par stranica...





2. "I classici del fumetto di repubblica serie oro"





3. Katalog objavljen povodom izlozbe o Mister No-u, koja je odrzana u Mantovi 2006.








Ovih dana, definitivno se bacam na ucenje Italijanskog jezika

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.

Edited by - drakulloni on 14/03/2010 23:41:37
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/03/2010 : 15:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 13/03/2010 : 17:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Ludilo je ova knjiga!

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/03/2010 : 17:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
sve je uzalud kada ga ugasiše, brzo će pasti u zaborav...
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 13/03/2010 : 18:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote
Knjiga je prava bombona! Drakulloni, hvala za fotke...
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
598 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 14/03/2010 : 01:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
jos kad bi je izdali kod nas...

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 14/03/2010 : 01:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

sve je uzalud kada ga ugasiše, brzo će pasti u zaborav...

Ziv je Pilot, umro nije, dok je drakullonija i rakije

Ziveli profesore

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 14/03/2010 : 09:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drakulloni

quote:
Originally posted by profesor-inz

sve je uzalud kada ga ugasiše, brzo će pasti u zaborav...

Ziv je Pilot, umro nije, dok je drakullonija i rakije

Ziveli profesore

Ma jeste, ali samo u našim sećanjima, a ona gotovo uvek blede.
Mnogo bi značilo da ti kao fan imaš topik Novi Mister no u Italiji, toga na žalost nema...
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 14/03/2010 : 10:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Slozit cu se sa @vknezom.Ove knjige zlata vrijede.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 14/03/2010 : 23:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Ovo pod 2 - I classici del fumetto di repubblica serie oro - je izdanje iz istoimene italijanske edicije. Klasici stripa, ili tako nesto...

http://www.comicvine.com/i-classici-del-fumetto-de-la-repubblica-serie-oro/49-27279/?&sort=issue_number

Mister No je broj 65.

Zanimljiva i raznovrsna izdanja. Upoznas se pomalo sa razlicitim stripovima.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
377 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 15/03/2010 : 18:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Hvala na ovim novim informacijama. Postoji li neka stranica na internetu gdje bi se mogle naručiti ove knjige ? Ovaj making off mi je zanimljiv.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25110 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/03/2010 : 07:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by J.Stickman

Hvala na ovim novim informacijama. Postoji li neka stranica na internetu gdje bi se mogle naručiti ove knjige ? Ovaj making off mi je zanimljiv.




Pokušaj ovde, ili na italijanskom ebayu

http://ifedizioni.it/if/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl%20-%20Copia&product_id=268&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=133

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25110 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/03/2010 : 08:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A evo i za one koji ne posećuju homepage, idemo malo i sa recenzijama.
Za početak, jedno od mojih omiljenih epizoda, Crvene senke.





Ludnica!


Najbolja riječ kojom se može opisati ova fenomenalna epizoda. Zamislite priču u koju ste ubačeni bez opomene i bilo kakvog uvoda i kod koje nakon nekoliko pročitanih stranica, morate zatvoriti strip da provjerite korice jer vam nije jasno da li čitate prvi nastavak epizode ili ste zabunom uzeli drugi ili treći !?! A zatim nastavite čitati jer vidite da nije bilo zabune i vrlo ubrzo utvrdite da je i sam Mister No zbunjen kao i sam čitalac jer se ne zna što je stvarnost, a što (filmska) iluzija. :-) Jednostavno, od prve pa do zadnje strane, ovo je epizoda koja se ne ispušta iz ruke. Scenarij je jednom riječju perfektan u svojoj nepredvidljivosti i ritmu. Malo, malo pa smo zbunjeni da bi minutu poslije sve bilo objašnjeno i tako stalno kroz 220 stranica! Na način na koji se izmjenjuju slike i kadrovi može se vidjeti da se Sclavi poigrava sa živcima čitaoca baš kao Hitchcock u nekom svome briljantnom thrilleru. Ta sličnost uostalom i nije neka slučajnost jer Sclavi ovdje baš i koristi svijet filma miješajući ga sa stvarnošću. Da budem precizniji, koristi filmski svijet (western), filmski scenario i režiju te filmske klišeje.

Naravno, da bi se ostvarilo sve to potrebna je i grupa zanimljivih likova, a ovdje ih ima na pretek. Uz suludog Johna Trevora jedan od najzanimljivijih likova je šerif Ford koji baš kao i John živi u nekom prošlom vremenu i jaše okolo na konju. Tu je i Johnova, očito luda kćer iz prvog braka, Luisa koja stalno izvodi lažna samoubojstva! (No ni ta činjenica naravno ne spriječava Mister Noa da ne spava s njom pošto je ona vrlo privlacna:-)) Primjećujemo ubrzo da su i ostali likovi nekako čudni i luckasti. Mister No to naglašava u nekoliko navrata: “Gdje sam se to našao,sto mu gromova?! Kao da sam u nekom drugom svijetu punom luđaka!”

Jedan od zanimljivijih detalja koji se provlači kroz čitavu priču je kako šerif Ford stalno naziva svog pomoćnika Jedson iako mu je ime Johnson i iako ga pomoćnik svaki put ispravlja. Šerif ga samo u jednom trenutku naziva pravim imenom i to u trenutku kada baca svoju značku u prašinu, da bi ga zatim ponovno nazvao Jedsonom kada mijenja mišljenje o svojoj ostavci. Izgleda da dok je šerif, on ga “mora” zvati krivim imenom:-) Čak ga jadnika i Mister No mirnog lica zove Jedson, valjda i sam polako upadajući u taj ludi svijet! Takvih zanimljivih detalja ima u cijeloj priči i mogle bi se napisati stranice i stranice analize.

Što se crteža tiče, Roberto Diso je kao stvoren za ovu priču. Njegov jednostavan, slobodan crtež se uvijek fokusira na najvažnije objekte, perfektno prateći Sclavijev scenarij tako da se ova luda priča može s lakoćom pratiti i tako postići Sclavijev cilj--poigravanje sa čitateljem. Jedina, mala slabost ove epizode je što se u konačnom obračunu uopće ne vide rane ni krv na ljudima pogođenim metkom ili strijelom tako da sve izgleda lažno iako se u svim ranijim okršajima sve vidi. Nemam talijanski original da to usporedim, ali ne vjerujem da je Dnevnik to cenzurirao jer kao što sam rekao u prvom i drugom nastavku ove epizode to nisu mijenjali.

Kao predzadnji štos u priči, Mister No sreće slavnog Johna Waynea koji u stripu predstavlja samog sebe, glumca koji napušta grad jer vesterni idu loše, ali ga Mister No ne prepoznaje. Možda John u tome svijetu nije poznati glumac? Bilo kako bilo, Mister No i John Wayne imaju jednu sličnost:

Mister No: Kuda ste pošli? John Wayne: Ne znam. Mister No: Ni ja.

I na samom kraju, poslije svih ludosti na zadnjoj stranici, Sclavi nas šalje u još jednu, zadnju dvoumicu za koju neće biti objašnjenja: “Da li je Mister No sve to izmislio?” :-)

Možete i sami zaključiti iz ovog svega da je ovo epizoda koja se ne propušta. Sclavi koji je majstor za priče koje granice sa svijetom mašte i stvarnosti je ovdje kreirao nešto specijalno, pretvorivsi normalan, uobičajeni svijet Mister Noa u svijet na granici stvarnosti kao što će to učiniti u jos puno ambicioznijoj mjeri 4 godine kasnije sa Zagorom u epizodi Demoni Ludila, dokazavši još jednom da može preokrenuti carstvo još jednog junaka naglavačke i napraviti nešto novo, nepredvidljivo i osvježavajuće.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 25/03/2010 : 08:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message  Reply with Quote
jedna od najboljih prica

drale
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/03/2010 : 13:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Deset najbolje ocijenjenih Mr.No recenzija od strane citalaca:

1. Bilo jednom u New Yorku 93%
2. Rio Negro 92%
3. Hangadeirosi 92%
4. Prokleti most 91%
5. Čovjek iz svemira 90%
6. Mafija ne prašta 90%
7. Njujorške noći 90%
8. Taoci 90%
9. Ritual Canzas 90%
10. Crvene senke 89%
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 31/03/2010 : 14:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Sto se mene tice, od 1 do 379 sve 100%


Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 23/04/2010 : 07:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
Epizoda LMS 809 Kralj dzungle jel `pocetak i kraj epizode`??
Jer mi malo cudno jer prica bi trebala imati negde oko 165 stranica!

Molim ko zna da mi kaze jer mi treba za spisak. Hvala

Edited by - Ferri on 24/04/2010 03:54:41
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 24/04/2010 : 05:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

Epizoda LMS 809 Kralj dzungle jel `pocetak i kraj epizode`??
Jer mi malo cudno jer prica bi trebala imati negde oko 165 stranica!

Molim ko zna da mi kaze jer mi treba za spisak. Hvala

Nije,to je nastavak na Covek iz svemira.
Prvi je Ufo-807,pa 808 pa ova.
E sad,u tim sveskama je prica o pilotu sssr-a,a kasnije ako se ne varam ima jos jedna prica


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 24/04/2010 : 06:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by Ferri

Epizoda LMS 809 Kralj dzungle jel `pocetak i kraj epizode`??
Jer mi malo cudno jer prica bi trebala imati negde oko 165 stranica!

Molim ko zna da mi kaze jer mi treba za spisak. Hvala

Nije,to je nastavak na Covek iz svemira.
Prvi je Ufo-807,pa 808 pa ova.
E sad,u tim sveskama je prica o pilotu sssr-a,a kasnije ako se ne varam ima jos jedna prica



Uuhhh veoma cudno! Nisam cuo da je Dnevnik ovako u jednoj svesci stavio dvije epizode (kao sto je u originalu) kao sto imamo kod SD/LU. Ima li slucaj jos koja?

Znaci epizoda pocinje na pola (zna li ko na kojoj stranici?) lms 808 posle zavrsetka sa pricom UFO. Bas me interesuje na koji nacin su tu vezali te price, jel ima `kraj epizode` pa onda uvod sa naslovom pa pocetak sledece price kao sto je slucaj SD/LU i u originalu. Ili verovatno su jednostavno spojili kaiseve i furali kao da je jedan dio???!!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/04/2010 : 12:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
mislim da sam nedavno gledao u epizodi krvavi sneg da isto tako zavrsava jedna prica a pocinje druga...
samo se na drugoj stranici nastavi nova prica a da nije ni pisalo kraj epizode i slicno a vidi se da je drugi crtez..
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 24/04/2010 : 14:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by Ferri

Epizoda LMS 809 Kralj dzungle jel `pocetak i kraj epizode`??
Jer mi malo cudno jer prica bi trebala imati negde oko 165 stranica!

Molim ko zna da mi kaze jer mi treba za spisak. Hvala

Nije,to je nastavak na Covek iz svemira.
Prvi je Ufo-807,pa 808 pa ova.
E sad,u tim sveskama je prica o pilotu sssr-a,a kasnije ako se ne varam ima jos jedna prica



Uuhhh veoma cudno! Nisam cuo da je Dnevnik ovako u jednoj svesci stavio dvije epizode (kao sto je u originalu) kao sto imamo kod SD/LU. Ima li slucaj jos koja?

Znaci epizoda pocinje na pola (zna li ko na kojoj stranici?) lms 808 posle zavrsetka sa pricom UFO. Bas me interesuje na koji nacin su tu vezali te price, jel ima `kraj epizode` pa onda uvod sa naslovom pa pocetak sledece price kao sto je slucaj SD/LU i u originalu. Ili verovatno su jednostavno spojili kaiseve i furali kao da je jedan dio???!!

Takvo je valjda i u italiji - 234 stranice + 3 kolorna lista

Zlatan Bihac@
Vidi Libelus knjiga 35,- 234 stranice + 3 kolorna lista
Tu je i prica sa onom bandom a i prica na snegu.Nije drugi crtac.
Ko UFO/Covek iz svemira/Kralj dzungle nisam siguran.
Pretpostavljam da je isti slucaj kao sa knjigom 35


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page
Page: of 278 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000