forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

1Euro
Advanced Member



12204 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/11/2019 : 11:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ali u 5 knjiga (2 epizode po knjizi)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12508 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/11/2019 : 12:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Nova Igorova recenzija, i to epizode koja je zaslužila recenziju i puno ranije.

Navalite narode!

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-sd-5-7-zavjera/2313/



To su epizode nakon 200+, proći će neko vrijeme dok dođem do toga Ali baš veseli kako to Igor odlično odrađuje, i tempom i kvalitetom Super mi da ćemo imati sve te epizode recenzirane na sajtu

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/11/2019 : 15:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo ja ne skupljam Mister Noja(copyright by 1€), ali sam uzeo ove nove pustolovine i pročitao.
Meni je ovo čisto OK, ništa posebno, crtež super (tj čini mi se da je u dijelu strip super crtan, a drugom dosta lošije, nebi o tome gdje da ne spojlam), a priča bi rekao klasični MNo.
Eto, nit smrdi, nit miriše.
Tj, pročitao sam te prve 4 epizode, a priča se naravano nastavlja...

Inače starih MNo-a sam pročitao cca 10-ak nasumičnih brojeva i bili su mi OK, dakle nisam neki okorijeli fan.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/11/2019 15:21:21
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/11/2019 : 06:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nova Igorova recenzija Mister Noa!

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lib-54-uzbuna-na-palubi/2318/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12508 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/11/2019 : 13:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

A Libellus je nije stavio za naslovnicu knjige već prvu - neusporedivo lošiju.

Baš mislio to komentirati, pa si me preduhitrio Čudi me da Igor nije niti jednu vinjetu stavio u svojoj recenziji. Možda zbog lošeg crteža za kojeg je komentirao..
quote:
Originally posted by sumohrvat

Na crtežu su se izmjenila trojica crtača, Cipriani, Fodera i Diso od kojih je meni Cipriani ostavio najbolji dojam.


Koliko sam vidio primjerne table, od Disa mi je to nekako dosta loše. Možda "uživo" bude bolje. Nisam još nabavio te stripove.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/11/2019 : 15:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovako napamet se ne bih ni sjetio o čemu se radi u ovoj priči, pa sam se morao malo podsjetiti. Sveukupno vrlo dobro, a čak i crtež Muzzija može proći.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/11/2019 : 09:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



MN LIB 24: Eldorado (SR 47b/48/49a, VCBMN 7, LMS 662/663)

Broj stranica: 196

Scenarij: Alfredo Castelli
Crtež: Vicenzo Monti & Luigi Merati
Naslovnice: Gallieno Ferri

Zanimljivosti:
- Castelli nas ovaj put vodi u kolumbijske Ande, departman Putumayo.
- Chibche su bili najrazvijeniji narod Kolumbije s razvijenom poljoprivredom, tkalaštvom i lončarstvom. Znali su topiti i lijevati zlato i bakar, te proizvoditi lijepe ornamente. Chibcha država koju je Gonzalo Jiménez de Quesada, španjolski konkvistador, osvojio između 1536. i 1541. udarila je temelje suvremenoj Kolumbiji. Ta država počivala je na jedinstvu saveza plemena.Bilo ih je 25 u 5 nezavisnih federacija od kojih je najbitnija konfederacija pod imenom Bacatá (ili) Bogotá, odnosno 20 plemena pod vodstvom zipe.
- Izgubljeni narod govori kečuanskim jezikom (Quechua), odnosno jezikom starih Inka, a danas postoje 44 kečua jezika kojima u Južnoj Americi govori 7-14 milijuna ljudi.
- Istina je i da je narodu Chibcha (također se nazivaju Muisca) poslanik bogova bio Bochica bijele boje kože. Osim što je bio bijelac, nosio je i bradu. Prema legendi bio je osnivač njihove civilizacije, donio zakone i naučio ih obradi zemlje i drugim vještinama. Svakako zanimljiv detalj za sve ljubitelje alternativne povijesti.
Spomenik Bochici u kolumbijskom gradu Cuítiva:


- Castelli se u stripu referira na prethodne epizode: Nolittinu MN LIB 7: Rio Negro i svoje: MN LIB 11: Otok magije, MN LIB 15: El Loco i MN LIB 18: Asfaltna oštrica.
- U Libellus izdanju na 178. str. je ubačena zadnja, a na 179. prva sličica zbog perfekcionističkog običaja ekipe iz Libellusa da stvori privid neprekidnosti priče tamo gdje u originalu završava i počinje slijedeći broj.

Komentar:
Ponovno čitanje ove priče mi je malo umanjilo onaj dosadašnji odličan dojam kojeg sam imao. I dalje je to vrlo dobra pustolovina, ali ima to nelogičnosti i detalja koji umanjuju ukupan dojam.
Pa krenimo od početka koji je baš onakav kakav volim - "castellijevski". Obožavam ta njegova povijesna predavanja "na rubu znanosti" gdje ne znaš gdje završavaju stvarne povijesne činjenice, a gdje počinje fikcija. Provjerio sam sve te povijesne činjenice iznesene u stripu, čak i imena konkvistadora (koliko sam mogao) i sve štima. Jedino protivničko pleme Cayabe nisam pronašao, ali oni svakako pripadaju narodu Chibcha, pa to ne gledam kao krivi podatak. Volim kad scenarist istraži temu o kojoj piše, a ne da se razbacuje glupostima, tako za uvodni dio nemam nekih zamjerki - upravo suprotno.
Traženje izgubljenog Eldorada po bespućima kolumbijskih Anda je uzbudljivo, ali i začinjeno nekim nelogičnostima, kao mumificirano tijelo konkvistadora koje, iz nekog razloga, stoji uspravno i činjenica da su Mister No i Cubillas ponijeli samo jednu čuturicu vode sa sobom. Uspravno mumificirano tijelo konkvistadora se još i da objasniti djelovanjem domorodačkih plemena, ali čuturica. Pa Mister No puši cijelo vrijeme boravka u selu, a nije riječ o boravku od nekoliko dana. Znači, cigarete je ponio, a vodu ne!
Dolaskom u selo i pojavom tajanstvenog plemena, priča još ne gubi na uzbudljivosti i zanimljivosti. Nažalost, situacija se mijenja kada dolazi od obračuna između Chibcha i Cayaba. U stripu je ta "epska" bitka prikazana kao da ratnika ima na tisuće, s obzirom koliko i kako ginu, a selo ne bi trebalo biti veliko s obzirom na prikaz u stripu, a i kompletnu situaciju. Također, Castelli ne bi bio on da ne ubaci neke nadnaravne elemente. U ovom slučaju ti elementi su zastrašujući, ali kasnije sve više doprinose ukupnoj neuvjerljivosti scenarija. Na početku zastrašujući i nepobjedivi "Žderači smrti" su se pretvorili u nekakvu vrstu sporohodnih zombija, pa se Mister No poigrava s njima. Ti "Žderači" su me podsjetili na Nolittinu epizodu MN LIB 17: Bog jaguar(SR 34/35), iako se Castelli (MIster No) u stripu nije referirao na nju.
Sam kraj, gdje našim junacima zipa konačno pokaže mitski Eldorado u svom punom sjaju popravlja dojam i daje lekciju bjelačkoj pohlepi i želji za bogatstvom.



Crtež solidan. Monti i Merati si odgovaraju stilom, pa se lijepo nadopunjuju. Merati više pomaže u drugom dijelu priče, pa se tu može vidjeti razlika u stilu u odnosu na početak. To se posebice odnosi na prikaz zbivanja u selu i bitku. Svejedno, bolje da je tako, budući da je Meratijev crtež tamniji i mračniji. Ono što je posebno loše je karikaturistički prikaz stare vještice, a i svi Indiosi su prikazani jednakima, baš kao i sve žene u plemenu, a mislim da je to Meratijev grijeh, odnosno da je baš on crtao sve žitelje plemena. Naslovnice solidne, pogotovo prva. Unatoč krivom prikazu kostura, pravo izaziva misterioznim i zastrašujućim elementima.

Mister Noovo prisjećanje na još jednu ratnu epizodu:



(priča: 9,  scenarij: 6, crtež: 8, naslovnice: 8) - 77%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 28/11/2019 09:47:27
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12508 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/11/2019 : 16:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Meni je Eldorado vrhunska priča, rekao bih u top 5
Btw, lijep i zanimljiv (poučan) osvrt Spock

Edit: Ja sam prije u djetinstvu imao samo jednu svesku iz te priče, u biti zadnji dio ove priče (slika ispod). Ostala mi je ta vještica u sjećanju i nekakve kandže, pa mi drago da sam nakon toliko godina došao na svoje što se tiče ove priče.


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 28/11/2019 16:42:56
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/11/2019 : 17:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Traženje izgubljenog Eldorada po bespućima kolumbijskih Anda je uzbudljivo, ali i začinjeno nekim nelogičnostima, kao mumificirano tijelo konkvistadora koje, iz nekog razloga, stoji uspravno i činjenica da su Mister No i Cubillas ponijeli samo jednu čuturicu vode sa sobom. Uspravno mumificirano tijelo konkvistadora se još i da objasniti djelovanjem domorodačkih plemena, ali čuturica. Pa Mister No puši cijelo vrijeme boravka u selu, a nije riječ o boravku od nekoliko dana. Znači, cigarete je ponio, a vodu ne!


Mister Noa i vodu je teško staviti u istu rečenicu, kada je u pitanju whisky situacija se drastično mijenja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/11/2019 : 20:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Hvala Reem! Žao mi je što sam ipak smanjio ocjene u odnosu na dojam koji sam imao od ranije.

Ova epizoda ima ogromnu količinu povijesnih i geografskih činjenica, za čiju provjeru je trebalo dosta pretraživanja i provjeravanja po netu. Na moju veliku radost, sve stvarne činjenice su se pokazale točnima.
Uvijek sam impresioniran tom tankom niti koja dijeli stvarne od imaginarnih činjenica u Castellijevom pripovijedanju i gdje je skoro nemoguće primijetiti gdje stvarnost završava, a imaginarno počinje!

@DODSFERD: Da, ali u Castellijevim i Nolittinim pričama (inače) nije najluđi pilot prikazivan kao netko toliko nepouzdan kada ide na neku ekspediciju, tako da situacija kada je ponio samo jednu čuturicu vode za višednevno istraživanje je nelogičnost.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/11/2019 : 21:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Hvala Reem! Žao mi je što sam ipak smanjio ocjene u odnosu na dojam koji sam imao od ranije.

Ne znam kakve su ranije bile ocjene, ali meni su i ove sadašnje prevelike.
quote:
Ova epizoda ima ogromnu količinu povijesnih i geografskih činjenica, za čiju provjeru je trebalo dosta pretraživanja i provjeravanja po netu. Na moju veliku radost, sve stvarne činjenice su se pokazale točnima.

Ne znam jesi li čitao Osvetnika iz Bonampaka, mislim da je ta priča rekorder po količini stvarnih podataka.
quote:
@DODSFERD: Da, ali u Castellijevim i Nolittinim pričama (inače) nije najluđi pilot prikazivan kao netko toliko nepouzdan kada ide na neku ekspediciju, tako da situacija kada je ponio samo jednu čuturicu vode za višednevno istraživanje je nelogičnost.


Možda je planirao žeđ prebiti whiskyjem, samo što u tom slučaju nije mislio na jadnog Cubillasa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/11/2019 : 22:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Spock

Hvala Reem! Žao mi je što sam ipak smanjio ocjene u odnosu na dojam koji sam imao od ranije.

Ne znam kakve su ranije bile ocjene, ali meni su i ove sadašnje prevelike.

Smanjio scenarij za tri ocjene i naslovnice za jednu.

quote:
quote:
Ova epizoda ima ogromnu količinu povijesnih i geografskih činjenica, za čiju provjeru je trebalo dosta pretraživanja i provjeravanja po netu. Na moju veliku radost, sve stvarne činjenice su se pokazale točnima.

Ne znam jesi li čitao Osvetnika iz Bonampaka, mislim da je ta priča rekorder po količini stvarnih podataka.

Nisam! U svakom slučaju, to što kažeš me veseli jer, kao velikom obožavatelju Martija, takve priče su mi i najdraže.

quote:
quote:
@DODSFERD: Da, ali u Castellijevim i Nolittinim pričama (inače) nije najluđi pilot prikazivan kao netko toliko nepouzdan kada ide na neku ekspediciju, tako da situacija kada je ponio samo jednu čuturicu vode za višednevno istraživanje je nelogičnost.


Možda je planirao žeđ prebiti whiskyjem, samo što u tom slučaju nije mislio na jadnog Cubillasa.



Reem je na ovo najbolje odgovorio u svom komentaru:

Castelli nam ipak prikazuje realnije stanje u vezi alkohola i Mister Noa kad se nađe u ovakvoj, teškoj situacji. Čak sam Mister No je svjestan ozbiljnosti situacije i govori da nije pametno popit viski jer će samo još više bit žedniji.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 28/11/2019 22:10:56
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/11/2019 : 10:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Chibche su bili 4.civilizacija amerindijanaca. (Nakon Asteka,Inka i Maja.) Propali su nakon dolaska Španjolaca. Prvo od bolesti onda od pljačke.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/11/2019 : 10:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
To s cigaretama je itekako logično. To zna svak ko dimi. Prva stvar na koju misliš kad ideš negdi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12508 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/11/2019 : 22:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, što se tiče cigareta, oni koji puše će se prije potruditi da im to ne manjka, za ostalo - više/manje, nije toliko važno Što se tiče ovo sa vodom što ste komentirali, podsjetili ste me na jednu zgodu koja se tiče mog prvog dana pripravničkog staža. Bio je početak 6.mjeseca, jako je već bilo ugrijalo, taj prvi dan sam išao na teren daleko u šumu, ponio bio samo u ruksaku pola litre Jane. To sam popio već do negdje 8.20h, poslije sam "crkivao" do 15h Sutradan, u ruksaku su se nosile 2 boce vode, svaka po litru i pol Jest da je ruksak bio teži i sve, ali isplatilo se. Nevjerojatno kako te šuma, priroda općenito izmori i kakav samo imaš tek. Čak da samo ideš u običnu šetnju i ništa drugo fizički ne radiš.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 29/11/2019 : 23:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
E, da si na vrijeme čitao Mister Noa, to ti se ne bi desilo!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/11/2019 : 23:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Onda bi možda ponio bocu whiskyja pa bi na kraju bio još žedniji.
A možda je mislio da pola litre Jane ima trostruki učinak ako je riješi po ekspresnom postupku.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 29/11/2019 : 23:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Onda bi možda ponio bocu whiskyja pa bi na kraju bio još žedniji.
A možda je mislio da pola litre Jane ima trostruki učinak ako je riješi po ekspresnom postupku.




Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 29/11/2019 : 23:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Čitajući ožedni...

(Daleko najbolji Bonelli Topic na sajtu, zahvaljujući Dodi, Reemu, Spocku & Co)


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12508 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/11/2019 : 22:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kad su Dodsferd i Spock tu, zabava je zagarantirana, koji god topic bio

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12508 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/12/2019 : 09:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Novi redovni Mister No u izdanju Veselog:

quote:
Originally posted by wesskowaz




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 01/12/2019 : 09:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Dovršio sam zaostatke sa VČ-om (od broja 54 do 72), većinom sve prosječne priče, tu i tamo se nađe koja mrvicu bolja...

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12508 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/12/2019 : 11:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Libellus 29: Hodnik za pakao

Scenarist: Alfredo Castelli
Crtač: Franco Bignotti

Godina je 1931., nalazimo se u Rio de Janieru. Pratimo oružanu pljačku i upoznajemo dva lika; Guzmana i pomoćnika Marcela. Nakon što su došli na sigurno, Guzman se rješava svog kolege i uzima plijen samo za sebe. Nakon tog prologa, vraćamo se u sadašnjost (1955. godina). Castelli nas upoznaje sa gradom Cayenne, glavnim gradom Francuske Gvajane, gdje dobivamo nešto podataka o povijesti legendarne kaznionice na "Đavoljem otoku" i surovim uvjetima koji su tu vladali. Ubrzo na scenu dolazi i naš Mister No, koji upravo tu slijeće u zračnu luku, prevozeći klijenta Marcela koji jako nalikuje na onog Marcela koji je upucan u prologu ove priče..

Teme u zatvoru su mi također uvijek bile interesantne (Papillon, Escape from Alcatraz, The Shawshank Redemption, Lock Up, Death Warrant, The Green Mile, The Last Castle, Escape Plan, serija OZ..). Tako da je malo reći da me ova epizoda oduševila. Ovo je još jedan sjajni biser Castellija koji je u suradnji sa Bignottijem napravio fenomenalan posao. Ono, kad ti 316 stranica prođe samo tako, ne možeš prestati čitati. Kao i uvijek u takvim temama, imamo pokušaje bijega, imamo zatvorenike koji su u povlaštenijem položaju, imamo čuvare koji su dobri i oni koji će se potruditi da ti skroz zagorčaju život. Bilo mi je jako teško gledati našeg junaka u kakvoj se situaciji našao i jedva sam čekao da izađe iz tog pakla. A on je išao iz gore u goru situaciju, dok nije došao u tzv. "košnicu" gdje čovjek naprosto poludi i povratka više nema. Naš dobri Kruger je dobio isto dosta veliku ulogu u ovoj epizodi što mi se naročito svidjelo. Prijatelji se uvijek prepoznaju u situacijama kad je najteže, a Kruger je taj istinski prijatelj i bio je zaista od velike pomoći ovdje.



Bignotti nam je još jednom maestralno dočarao priču svojim crtežom, za mene je ovo vrhunac crteža kakav očekujem kod Mister Noa. Svidjelo mi se sve ovdje, nemam uopće zamjerke. Scene u zatvoru, u gradu, liftu, mnoštvo različitih likova koje je trebalo majstorski prikazati. Također mi se svidjelo kako je prikazao likove Guzmana i Marcela, iz 1931. godine i kad su 24 godine stariji, točno se vidi da su ostarili, ali i da su prepoznatljivi, da čitatelj zna o kome se radi. Niti u jednom trenutku mu nije pala koncentracija. Jednom riječju, perfekcija od crteža!

Ako bi išao "sitničariti" i spomenuti neke male nedostatke (ali, zanemarivo skroz), to bi bio način na koji je Marcel upucan pa ipak ostao živ i pomalo prebrz kraj priče. Iako kad razmislim, što se tu moglo na kraju još dodati kad je Mister No oslobođen svih optužbi. Čovjek je slobodan, našao se sa svojim prijateljem Krugerom i želio je sigurno odmah otputovati iz tog "prokletog" mjesta i otada sigurno ima drugačiji pogled na život zbog tog "testa" i pakla kojeg je prošao/doživio u ovoj epizodi. Za fanove zatvorske tematike, ovo je velika preporuka!

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnica: 8) = 98%

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 01/12/2019 11:41:20
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/12/2019 : 13:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Odlična epizoda.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/12/2019 : 20:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Dovršio sam zaostatke sa VČ-om (od broja 54 do 72), većinom sve prosječne priče, tu i tamo se nađe koja mrvicu bolja...





Koje bi izdvojio kao bolje i vredne citanja?
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000