forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/04/2020 : 21:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ako je Bignotti često kopirao Disa, tu se ne da nikako izvući, moj Spock. on je dolje, Diso gore.



Onda je i Diso gore, i Ferri, i Donatelli, i Bianchini... :D

Puno je Bignotti kopirao, do samog kraja. Nije to ni rijetko, to rade i Verni i M&G i Di Clemente i gomila crtača, ali razdvaja one koji znaju sami postaviti crtež i one koji traže prečice.

Koga zanima, stavljao je nellesky slike prije na ovom topicu:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32187&whichpage=98

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 25/04/2020 21:58:01
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/04/2020 : 21:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by manhunter

Jeste univerzalna. Da li je to dobro ili loše? U zavisnosti od konteksta, može biti i jedno i drugo.



Može, ti tvrdiš da je ovo prosjek u usporedbi s drugim epizodama edicije, a o tome ne mogu jer nisam čitao. Gledam kako stoji sama za sebe i dosta je dobra.



I došli smo do tačke razumevanja. Ja moram da je poredim sa sličnim pričama iste/slične tematike, zato kažem da je prosečna. Što samo po sebi ne znači da je toliko loša (možda sam bio pregrub da je sranje, to je bio ionako figure of speech nego stvarna ocena).



Nije ni nužno da ovo bude najbolja razrada te teme, to bi bilo smiješno izjaviti. Strip uspoređujemo sa drugim stripovima, uostalom, ne sa filmovima ili knjigama.




Mislio sam na priče slične tematike kod Mister Noa, ništa dalje od toga.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/04/2020 : 21:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

I ideja i razrada su najobičniji prosek.



ma kakvi
ti nisi zapravo ni znao o čemu se radi u toj priči dok Zoro nije natuknuo
znači, ne možeš sada naprasno tvrditi o ideji, koju ni ne poznaš potpuno, da je prosjek. prije bih rekao da to tebe ne zanima, tj. nemaš ni dispoziciju za takve stvari. Nolitta međutim ima itekako dispozicije, jer je tu stvar razvijao puno puta: od Zombija preko Vječne magije do te famozne Crne magije. a onaj tko ne razumije ovaj Nolittin afinitet, ne razumije ni sam strip Mister No na pravi način. jako su povezane teme: strip Crna magija i karakter Mister Noa.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/04/2020 : 22:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by manhunter

I ideja i razrada su najobičniji prosek.



ma kakvi
ti nisi zapravo ni znao o čemu se radi u toj priči dok Zoro nije natuknuo
znači, ne možeš sada naprasno tvrditi o ideji, koju ni ne poznaš potpuno, da je prosjek. prije bih rekao da to tebe ne zanima, tj. nemaš ni dispoziciju za takve stvari. Nolitta međutim ima itekako dispozicije, jer je tu stvar razvijao puno puta: od Zombija preko Vječne magije do te famozne Crne magije. a onaj tko ne razumije ovaj Nolittin afinitet, ne razumije ni sam strip Mister No na pravi način. jako su povezane teme: strip Crna magija i karakter Mister Noa.



Super. Drago mi je da ti bolje od mene znaš šta sam ja znao i koje su moje dispozicije. Htedoh da se uključim u diskusiju, ali ovaj tvoj pubertetski način komunikacije mi ide na penis, tako da uživaj u samozadovoljavanju. Ili samozadovoljstvu, kako bi bilo prikladnije?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/04/2020 : 22:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by manhunter

I ideja i razrada su najobičniji prosek.



ma kakvi
ti nisi zapravo ni znao o čemu se radi u toj priči dok Zoro nije natuknuo
znači, ne možeš sada naprasno tvrditi o ideji, koju ni ne poznaš potpuno, da je prosjek. prije bih rekao da to tebe ne zanima, tj. nemaš ni dispoziciju za takve stvari. Nolitta međutim ima itekako dispozicije, jer je tu stvar razvijao puno puta: od Zombija preko Vječne magije do te famozne Crne magije. a onaj tko ne razumije ovaj Nolittin afinitet, ne razumije ni sam strip Mister No na pravi način. jako su povezane teme: strip Crna magija i karakter Mister Noa.



Jedna stvar - u epizodi bijelac koji priziva duhove ispada varalica, dok crnac ispada pravi čarobnjak. Tu je Nolitta dosljedan ideji da domorodačke (nezapadne) kulture imaju veću bliskost sa duhovnim svijetom.

I taj film koji sam spomenuo, the Last Wave, prikazuje istu stvar, iako je sama razrada sasvim drukčija. Aboridžini (ili opet, u Zagoru i Mr Nou to bi bili indijanci npr) nisu sami imali prosvjetiteljstvo, njima je to nametnuto izvanjski, njihova izvorna kultura je magijska.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/04/2020 : 22:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
@manhunter
Pa, ni meni se ne sviđa tvoj način komunikacije. Ni to glumatanje žrtve, čega već. Malo si ti previše osjetljiv, zreli čovječe, ko neka šiparica. Jebote, što god ti se kaže, ti to shvaćaš kao napad na svoju neprocjenjivu osobnost - i onda još meni predbacuješ samozadovoljstvo, pubertet itd. itd. Pa dobro, ne moramo pričati, ništa se neće dogoditi.

Edited by - stinky on 25/04/2020 22:04:45
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/04/2020 : 22:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by manhunter

I ideja i razrada su najobičniji prosek.



ma kakvi
ti nisi zapravo ni znao o čemu se radi u toj priči dok Zoro nije natuknuo
znači, ne možeš sada naprasno tvrditi o ideji, koju ni ne poznaš potpuno, da je prosjek. prije bih rekao da to tebe ne zanima, tj. nemaš ni dispoziciju za takve stvari. Nolitta međutim ima itekako dispozicije, jer je tu stvar razvijao puno puta: od Zombija preko Vječne magije do te famozne Crne magije. a onaj tko ne razumije ovaj Nolittin afinitet, ne razumije ni sam strip Mister No na pravi način. jako su povezane teme: strip Crna magija i karakter Mister Noa.



Super. Drago mi je da ti bolje od mene znaš šta sam ja znao i koje su moje dispozicije. Htedoh da se uključim u diskusiju, ali ovaj tvoj pubertetski način komunikacije mi ide na penis, tako da uživaj u samozadovoljavanju. Ili samozadovoljstvu, kako bi bilo prikladnije?



Ajde da probamo nastaviti u normalnom tonu, jer možda tebi ne paše njegov način komunikacije, ali barem s ovim gore te nije ničim direktno uvrijedio, da bi se sad ljutio.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/04/2020 : 22:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Jedna stvar - u epizodi bijelac koji priziva duhove ispada varalica, dok crnac ispada pravi čarobnjak. Tu je Nolitta dosljedan ideji da domorodačke (nezapadne) kulture imaju veću bliskost sa duhovnim svijetom.

I taj film koji sam spomenuo, the Last Wave, prikazuje istu stvar, iako je sama razrada sasvim drukčija. Aboridžini (ili opet, u Zagoru i Mr Nou to bi bili indijanci npr) nisu sami imali prosvjetiteljstvo, njima je to nametnuto izvanjski, njihova izvorna kultura je magijska.



ključna je stvar ono između: ne crni hardkor čarobnjak, nego crni sitni varalica nadriliječnik vrač. znači, ne usporedba bijelog šarlatana i crnog čarobnjaka, nego bijelog šarlatana i crnog nadriliječnika.

tu se Nolitta (Mister No) pokazuje daleko prodorniji i širi i naposljetku pametniji od zadrtog skučenog hardkor pozitivista lovca na prevarante.
ali ne da mi se sada u detalje i opširno.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/04/2020 : 22:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Jedna stvar - u epizodi bijelac koji priziva duhove ispada varalica, dok crnac ispada pravi čarobnjak. Tu je Nolitta dosljedan ideji da domorodačke (nezapadne) kulture imaju veću bliskost sa duhovnim svijetom.

I taj film koji sam spomenuo, the Last Wave, prikazuje istu stvar, iako je sama razrada sasvim drukčija. Aboridžini (ili opet, u Zagoru i Mr Nou to bi bili indijanci npr) nisu sami imali prosvjetiteljstvo, njima je to nametnuto izvanjski, njihova izvorna kultura je magijska.



ključna je stvar ono između: ne crni hardkor čarobnjak, nego crni sitni varalica nadriliječnik vrač. znači, ne usporedba bijelog šarlatana i crnog čarobnjaka, nego bijelog šarlatana i crnog nadriliječnika.

tu se Nolitta (Mister No) pokazuje daleko prodorniji i širi i naposljetku pametniji od zadrtog skučenog hardkor pozitivista lovca na prevarante.
ali ne da mi se sada u detalje i opširno.



Mogu se usporediti obje pozicije, ali u osnovi Mr No govori što Nolitta misli kada predbacuje profesoru u ćeliji njegovu plitkost.

Pozitivist bi im oduzeo nadu (raščaravanje svijeta), a ne bi im imao što dati u zamjenu.

Edited by - Zoroasterixx on 25/04/2020 22:15:15
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/04/2020 : 22:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
profačevo plitko inzistiranje na raskrinkavanju se pokazuje kao poptuni fijasko, na svim razinama: niti poluči uspjeh kod onih koje je 'prosvijetlio' niti objektivno postiže neko dobro. nego sve završi u katastrofi, tučnjavi, neredu, vatri i zatvoru.
slično je to i ovim našim prosvjetiteljima, ali da sad ne ulazimo dalje.

znači, Mister No (ili Nolitta, kako već hoćemo) ima veći pregled od profača (kojega je s pravom karikirao u totalnog manijaka), jer sagledava i povijesnu dimenziju. ove se razlike ne mogu zanemariti za volju neke sumnjive znanstvene egzaktnosti, jer su to bitne razlike, u svijesti, u duhu. zato je bijelac šarlatan, a crni vrač ne - on je dobri duh lokalne zajednice! neka nasilna uravnilovka, kakvu provodi naš dobri nagor, poli i slični plitkozemljaši je skroz promašena - to jako dobro, čak izvrsno Nolitta pokazuje u ovoj priči. ideja je vrh, što naravno, ne mora svatko shvatiti odmah. nego tek kada ga se uputi u tom smjeru, pa malo razmisli o čemu tu Nolitta priča.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/04/2020 : 22:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

@manhunter
Pa, ni meni se ne sviđa tvoj način komunikacije. Ni to glumatanje žrtve, čega već. Malo si ti previše osjetljiv, zreli čovječe, ko neka šiparica. Jebote, što god ti se kaže, ti to shvaćaš kao napad na svoju neprocjenjivu osobnost - i onda još meni predbacuješ samozadovoljstvo, pubertet itd. itd. Pa dobro, ne moramo pričati, ništa se neće dogoditi.



Ja sam sa tobom danas sasvim fino komunicirao, a takođe i ti sa mnom. Zato sam i hteo da se uključim u diskusiju, čak sam krenuo da pročitam spomenutu epizodu. I omda mi dođeš sa:

ti nisi zapravo ni znao o čemu se radi u toj priči dok Zoro nije natuknuo
znači, ne možeš sada naprasno tvrditi o ideji, koju ni ne poznaš potpuno, da je prosjek. prije bih rekao da to tebe ne zanima, tj. nemaš ni dispoziciju za takve stvari.



Ne izigravam nikakvu žrtvu, niti se vređam nešto. Jednostavno nemmam volje da komuniciram na ovom nivou i to sa nekim ko već zna da li sam ja nešto znao, da li me nešto zanima i da li imam dispoziciju za za takve stvari. Prepun si predubeđenja, svoje stavove predstavljaš kao konačne zaključke na osnovu kojih onda pobijaš tvrdnje drugih (jedan od obrnutih mehanizama NLP-a), a to kod mene ubija bilo kakvu želju za daljom diskusijom. Pošto kako ti postaviš početak diskusije, tu diskusije nema. Barem ne ravnopravne. A ja stvarno ne mogu iznova da čitam one iste modele rečenica i trikova ubeđivanja koji sami sebe definiši. Najozbiljnije. Ništa protiv tebe lično.

A da, nemoj to sa mnom da pokušavaš, sa obrnutom psihologijom, ad hominem, a onda iščuđavanjem na reakciju. Ne igra ti to kod mene.

Uživajte u daljem razgovoru.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/04/2020 : 22:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by manhunter

I ideja i razrada su najobičniji prosek.



ma kakvi
ti nisi zapravo ni znao o čemu se radi u toj priči dok Zoro nije natuknuo
znači, ne možeš sada naprasno tvrditi o ideji, koju ni ne poznaš potpuno, da je prosjek. prije bih rekao da to tebe ne zanima, tj. nemaš ni dispoziciju za takve stvari. Nolitta međutim ima itekako dispozicije, jer je tu stvar razvijao puno puta: od Zombija preko Vječne magije do te famozne Crne magije. a onaj tko ne razumije ovaj Nolittin afinitet, ne razumije ni sam strip Mister No na pravi način. jako su povezane teme: strip Crna magija i karakter Mister Noa.



Super. Drago mi je da ti bolje od mene znaš šta sam ja znao i koje su moje dispozicije. Htedoh da se uključim u diskusiju, ali ovaj tvoj pubertetski način komunikacije mi ide na penis, tako da uživaj u samozadovoljavanju. Ili samozadovoljstvu, kako bi bilo prikladnije?



Ajde da probamo nastaviti u normalnom tonu, jer možda tebi ne paše njegov način komunikacije, ali barem s ovim gore te nije ničim direktno uvrijedio, da bi se sad ljutio.



Evo, objasnio sam gore. Nisam se ni najmanje naljutio, samo sam naveo razloge zbog čega nema daljeg razgovora na tom nivou. Ali evo, analizirajte vi ovu tek pročitanu epizodu, pa da idemo dalje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/04/2020 : 22:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

profačevo plitko inzistiranje na raskrinkavanju se pokazuje kao poptuni fijasko, na svim razinama: niti poluči uspjeh kod onih koje je 'prosvijetlio' niti objektivno postiže neko dobro. nego sve završi u katastrofi, tučnjavi, neredu, vatri i zatvoru.
slično je to i ovim našim prosvjetiteljima, ali da sad ne ulazimo dalje.

znači, Mister No (ili Nolitta, kako već hoćemo) ima veći pregled od profača (kojega je s pravom karikirao u totalnog manijaka), jer sagledava i povijesnu dimenziju. ove se razlike ne mogu zanemariti za volju neke sumnjive znanstvene egzaktnosti, jer su to bitne razlike, u svijesti, u duhu. zato je bijelac šarlatan, a crni vrač ne - on je dobri duh lokalne zajednice! neka nasilna uravnilovka, kakvu provodi naš dobri nagor, poli i slični plitkozemljaši je skroz promašena - to jako dobro, čak izvrsno Nolitta pokazuje u ovoj priči. ideja je vrh, što naravno, ne mora svatko shvatiti odmah. nego tek kada ga se uputi u tom smjeru, pa malo razmisli o čemu tu Nolitta priča.



Pa, kad sam već spomenuo onog drugog čarobnjaka, koji ne djeluje unutar zajednice već na grobljima skriven od svijeta, on može predstavljati drugu pretjeranost, pad u demonsko. Iako ovdje nije prikazan kao potpuno loš.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/04/2020 : 22:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa kad je to istina
nisi razmišljao o toj priči na takav način
i sad te pogađa neopisivo što to kažem
ja ne vidim da sam rekao nešto strašno, za takve tvoje reakcije
ne radi se tu ni o kakvim obrnutim ni neobrnutim psihologijama. možeš li si predočiti da me to uopće ne zanima, to si isfantazirao. ali kažem, ako ne ide, ne ide. ne moramo pričati, imaš one koji komunciraju po pesu ili kako si već zamislio. ne sviđa mi se tvoje ponašanje, čak niti ne pokušavaš razumjeti, samo ti je na pameti da te ja varam ili mi je stalo da te izdominiram i sve u tom stilu. to je loše razmišljanje, ali nek ti bude.
ionako me više zanima pričati o Crnoj magiji, a ne o ovim glupostima.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/04/2020 : 22:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Pa, kad sam već spomenuo onog drugog čarobnjaka, koji ne djeluje unutar zajednice već na grobljima skriven od svijeta, on može predstavljati drugu pretjeranost, pad u demonsko. Iako ovdje nije prikazan kao potpuno loš.



pa ja i mislim da on predstavlja baš to - loše, zlo
mislim da je on prikazan kao jedan ekstrem i nema pozitivnu ulogu

on je samo pobjednik u sukobu dva ekstrema, dva loša: fanatičnog plitkog racionalista i fanatičnog magičara

zašto je Nolitta dao 'prednost' ovome drugome, to je u funkciji baš te priče koju priča. a i ideje, jer noseća ideja jest osjetljivost na misterij. Nolitta optira za misterij, a ne neosjetljivost, skučeni jednodimenzionalni svijet profača Polanskog.

Edited by - stinky on 25/04/2020 22:39:37
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 25/04/2020 : 22:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by stinky

ako je Bignotti često kopirao Disa, tu se ne da nikako izvući, moj Spock. on je dolje, Diso gore.



Onda je i Diso gore, i Ferri, i Donatelli, i Bianchini... :D

Puno je Bignotti kopirao, do samog kraja. Nije to ni rijetko, to rade i Verni i M&G i Di Clemente i gomila crtača, ali razdvaja one koji znaju sami postaviti crtež i one koji traže prečice.

Koga zanima, stavljao je nellesky slike prije na ovom topicu:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32187&whichpage=98



Evo ti si meni na primjer otvorio oči, nisam znao da Diso ima toliko grešaka dok ti i neski niste počeli stavljati te slike. A što se tiče precrtavanja ima različitih stavova na onim ranijim stranicama ovog topica. Vidljivo je da ima dosta ljudi kojima je Bignoti ispred Disa. Meni je Bignoti nakon ovog porastao u očima još više.
Stvarno nisam primjećivao da Diso radi tolike greške, eto nije loše kad vas dvojica pomognete da to uvidimo.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/04/2020 : 22:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Pa, kad sam već spomenuo onog drugog čarobnjaka, koji ne djeluje unutar zajednice već na grobljima skriven od svijeta, on može predstavljati drugu pretjeranost, pad u demonsko. Iako ovdje nije prikazan kao potpuno loš.



pa ja i mislim da on predstavlja baš to - loše, zlo
mislim da je on prikazan kao jedan ekstrem i nema pozitivnu ulogu

on je samo pobjednik u sukobu dva ekstrema, dva loša: fanatičnog plitkog racionalista i fanatičnog magičara

zašto je Nolitta dao 'prednost' ovome drugome, to je u funkciji baš te priče koju priča. a i ideje, jer noseća ideja jest osjetljivost na misterij. Nolitta optira za misterij, a ne neosjetljivost, skučeni jednodimenzionalni svijet profača Polanskog.



Pa normalno bi takav lik bio glavni negativac, u nekoj drugoj priči, ovdje mu je dana određena poveznica sa zajednicom (preko Mr Noova prijatelja).

Sad, dalo bi se govoriti koliko je zaista fanatični čarobnjak osjetljiv na misterij.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/04/2020 : 22:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Spock

Ne bih rekao da je to precrtavano. Scena je ista, faca Mister Noa drugačija i manja, možda je eventualno Patricia prectana, ali i to je upitno.

To uopće nije bitno niti Kruger spori da je Diso odličan, samo što većini smeta Bignotti pa traže načine da ga omalovaže ne vodeći računa o količini njegovih radova u odnosu ne ostale s kojim ga uspoređuju. Jedino što je prerano umro pa je njegov opus manji nego je trebao biti.



to je ista scena, sve je isto, dakle, jedan je precrtao od drugoga, uzeo čitavu scenu.
meni to nije važno na toj razini štakorašenja, jer niti ne doživljavam te crtače stripova kao neke vrhunaravne ljude ili nemam pojma što. ali kažem, ako je ovaj nelleski analni tip, pa se bavi tim sitničarijama, i ako je to istražio, onda, ako sam primio na znanje, moram ujedno i biti svjestan. nema tu zauzimanja frontova, to je samo pitanje pravednosti: onaj tko je precrtao, u podređenom je odnosu. to ne znači da i majstor i učenik ne mogu biti oba odlični. meni su Riječni pirati, koliko se sjećam, odlično nacrtani. nemam tu, pa ne mogu reći je li bolje od Disa, moguće je i to, da je to bolje od većine Disa, ne znam sad.
za pravi odnos njih dvojice, trebalo bi sve pogledati, i tek onda dati sud.
meni to nije toliko važno, da bih na to gubio vrijeme.

ako je Bignotti često kopirao Disa, tu se ne da nikako izvući, moj Spock. on je dolje, Diso gore. to je kao da kažeš da Hegelovi epigoni ne ovise o Hegelu, nego on o njima. ali neki njegov učenik može ga nadmašiti, to da. učenik nadmašuje majstora, ako je uspio majstorovu misao (ili o čemu god da se radi) učiniti svojom, dati je iz svoje pozicije. i tako dalje.



Takvih scena ima svako malo. Mislim da to nije precrtavano jer su crte lica drugačije, a i perspektiva.

Samo to je nebitno i već se o tome raspravljalo. Svi iz te stare Bonelli škole su precrtavali jer nisu zbog rokova imali vremena, ali je zato količinski rezultat nedostižan "umjetnicima".

Ponavljam, mi pričamo o kiosk izdanju na mjesečnoj bazi!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 25/04/2020 22:48:42
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/04/2020 : 22:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da
o tome bi se dalo

ali tu Nolitta zastaje, on ne ide u dubinu te ideje (mislim, na način Schellinga). nije to ni potrebno za jedan strip. ovo je sasvim zadovoljavajuća razina, dapače. za savršenstvo fali one fine razrade sa lijepim komičnim uvodima, izgradnja atmosfere, ali to su ograničenja specijalca i forme od 130 str.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/04/2020 : 10:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Zoro,
jesi li ti čitao dodatak ovom specijalcu, tj. Nolittin pogovor?
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/04/2020 : 10:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Zoro,
jesi li ti čitao dodatak ovom specijalcu, tj. Nolittin pogovor?



Možda i jesam kad sam čitao prvi put, ne sjećam se sada što piše. Ako ima što zanimljivo mogu pogledati.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/04/2020 : 10:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
meni je jako zanimljivo. nisam ni mislio da je Nolitta do te mjere uvučen u misterij. mislim, nije to sad neki esej, par rečenica. ali otkrivaju podosta.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/04/2020 : 10:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
recimo, on kaže da je sve to što piše u toj priči, osobno doživio u Brazilu (izuzevši zombije). međutim, ova je priča u osnovi idejno ista sa Tourneurovim Night of the Demon. svakako je Nolitta preuzeo i postavku "dolazi pozitivist u križarski pohod protiv šarlatana". je li nešto slično vidio u Brazilu, hm, čudno. on kaže to što sam naveo, dakle, gotovo da tvrdi da jest.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/04/2020 : 10:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Evo citata: " ...a rezultat je pustolovina koja se GOTOVO POKLAPA SA MOJIM STVARNIM DOŽIVLJAJIMA. Izuzetak je susret sa zombijima..."
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/04/2020 : 10:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Evo citata: " ...a rezultat je pustolovina koja se GOTOVO POKLAPA SA MOJIM STVARNIM DOŽIVLJAJIMA. Izuzetak je susret sa zombijima..."



Možda je sreo nekog nadobudnog pozitivista koji je prošao loše.
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.98 seconds. Snitz Forums 2000