forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/08/2020 : 01:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PAJDO

Odlična recenzija, a dvije su mi stvari posebno zanimljive. Prva je, iako sam ovu priču pročitao barem 5-6 puta u životu kada sam je zadnji puta čitao (ima nekih mjesec ipo) bilo mi je kao da je prvi put čitam??!!
A druga stvar je ovo sa naslovnicama; zaista su sve loše (a mišljenja sam da je Ferri većinu Mister Noovih naslovnica “odradio”) Libellus je zaista odabrao daleko najgoru!! Odlično opažanje.



Hvala, iako je u pitanju malo opširniji komentar.
Ako si i ti došao do istih zaključaka, znači da nije do mene, već do Castellija i Dade&Dade!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2020 : 02:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by wesskowaz

Lepo ovo izgleda. Pazario bih sigurno kad bi bilo na srpsko-hrvatskom.





Verujem da cemo ovu epizodu imati prilike da vidimo u VCovoj novoj Zlatnoj seriji kad ispucaju sve MN alamanahe, jer em je ovu pisao Sclavi (a znamo ko je omiljeni scenarista redakcije) em se taman uklapa po broju strana (114 strana).


I voleo bih jako da vidim MN Specijale posle almanaha, ne znam da li ima sanse za to?



Evo moje predvidjanje iz ovog topika s pocetka godine je dobilo potvrdu u uvodniku najnovijeg broja redovnog Mister Noa.

Najavili su da ce jednog lepog dana objaviti integralno izdanje price Covek iz svemira u okviru nove Zlatne serije.

Takodje sam siguran da cemo i ove ispod Sclavijeve boldovane price videti u okviru Zlatne serije kada zavrse sa almanasima (jer zna se ko je omiljeni scenarista redakcije, a mozda i Anangu iz dva dela?):

quote:
Originally posted by DODSFERD

Sclavijeve priče s brojem stranica:
Ananga - 204
Fantom u operi - 162
Džungla - 96
Sotonina kuća - 120
Poštanska kočija - 236
Noć čudovišta - 116
Riječno zlato - 252



Takodje bih jako voleo da vidim i sve Mister No specijale objavljene u okviru nove Zlatne serije. Mislim da je to idealna prilika za Veseli cetvrtak jer im se po broju strana i koncepciji u potpunosti uklapa u ono sto rade u Zlatnoj seriji.(isprva dve price jedna od 130 strana i jedna od 32 strane, kasnije celovita prica na 160 strana)

Edited by - going going on 18/08/2020 02:02:28
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 18/08/2020 : 04:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
@Spock

Evo, meni je ta naslovnica najbolja, ali je to možda više zbog nostalgije, pošto sam kao klinac imao samo taj treći nastavak LMS "Čovek iz Akapulka". Možda crtački nije najbolja, ali i dalje mislim da najviše odgovara da bude glavna
za ovu priču, sukob Mister Noa i pukovnika Konelija - najintrigantnija za čitaoca.

Inače, za razliku od tebe i PAJDA, priča mi je u prilično dobrom sećanju, iako sam je poslednji put čitao pre više godina.
Dobro, treći nastavak LMS sam najviše puta pročitao, a kompletnu epizodu ne toliko mnogo (u odnosu na neke druge epizode),
možda i manje od 10 puta.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/08/2020 : 11:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Na sjećanju se ne može bazirati, jozo.
Ja sam to ponovio, ima godinu-dvije, da vidim kako stoji među Nolittinim masterpisovima. I mislim da je bilo kilavo. Castelli ne može ni blizu Nolitti, egzistencijalno on nije uvjerljiv. Ova pričica možda ima neku banalnu draž strip-priče, zapleta, radnje od A do B... ali to sve imaju i Nolittine, samo što su one još i moćne, uvjerljive i životne. Ova Castellijeva još dodatno pada, jer je to maltene samo prepričan film The Wild Geese, 1978. bez nekog osobnog proživljavanja koje bi onda bilo redefinirano.
Nemam pojma, nije ni meni sjećanje svježe, dao bih valjda 5/10.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/08/2020 : 16:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

@Spock

Evo, meni je ta naslovnica najbolja, ali je to možda više zbog nostalgije, pošto sam kao klinac imao samo taj treći nastavak LMS "Čovek iz Akapulka". Možda crtački nije najbolja, ali i dalje mislim da najviše odgovara da bude glavna
za ovu priču, sukob Mister Noa i pukovnika Konelija - najintrigantnija za čitaoca.

Inače, za razliku od tebe i PAJDA, priča mi je u prilično dobrom sećanju, iako sam je poslednji put čitao pre više godina.
Dobro, treći nastavak LMS sam najviše puta pročitao, a kompletnu epizodu ne toliko mnogo (u odnosu na neke druge epizode),
možda i manje od 10 puta.



Tvoj dojam i naš se ne može usporediti jer sam priznaješ da si imao taj broj u djetinjstvu, pa je tu faktor nostalgije. Kod mene i Pajde (vjerojatno i Stinkyja) toga nema.

U biti, ovo što Stinky piše je činjenično stanje, iako se ne slažem s njim po pitanju Castellija

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/08/2020 : 16:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
koji je tebi Castellijev masterpis? ima li toga na M.Nou ili MM?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/08/2020 : 17:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

koji je tebi Castellijev masterpis? ima li toga na M.Nou ili MM?



Marty apsolutno, ali to su više stvari za moj ukus koje se većini ne sviđaju.

Planiram ponovno Martija krenuti čitati kronološki, a tada možda i dojam bude drukčiji jer trenutno mi se dojam bazira na sjećanju starijem od 10 godina, a to teško da je mjerodavno - kao tebi Ken npr.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 18/08/2020 17:42:48
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/08/2020 : 17:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
mislio sam na točno određen naslov, ako to imaš.
MM nisam čitao, ne pamtim. možda bih jednom uzeo baš taj naslov koji je tebi masterpis, pa da vidim.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/08/2020 : 18:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
castellijev nazovimo-to-tako masterpis na mister nou je epizoda PLAVI ĐAVO, iliti PLAĆENICI u libelusovom izdanju.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/08/2020 : 18:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
dobro jutro. o tom stripu se upravo govorilo. kao o prosječnjaku, kiky.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/08/2020 : 18:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
spock je govorio. ja tvrdim drugačije. ostavio sam komentar na recenziji. pročitaj.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/08/2020 : 18:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
kažem, čitao sam taj strip i meni je prosječnjak. ajd budem pogledao tvoj komentar.

imaš li ti Castellijevog favorita? osim Plaćenika. jel imaš na MM?
meni se taj Castelli srozao ohoho, ali kažem, nisam bezbroj godina čitao MM (kojega sam otpisao dok si reko keks).
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/08/2020 : 18:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
iskreno, i meni je castelli užasan. što na mister nou ali i na dosta epizoda marti misterije. na stranu njegova načitanost i ta neka erudicija, ali njegova ambicioznost u pisanju je skoro uvijek veća od njegova talenta, scenarističke vještine. piše o velikim stvarima, stvara kolosalne zaplete maltene gigantskih proporcija koje užasno nevješto raspliće, poput balavca. ironično, piše o misterijama često puta bez imalo mašte. to ja primijećujem ponovno išćitavajući MM serijal.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/08/2020 : 18:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
dobro kažeš
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/08/2020 : 18:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja sam se udaljio i od kastelija i od sklavija. mozda su im super epizode hodnik za pakao i ananga, al to valja proveriti.
samo pinokrvni nolita do umreti na kapriju (i tek po koja nakon toga)
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/08/2020 : 18:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

spock je govorio. ja tvrdim drugačije. ostavio sam komentar na recenziji. pročitaj.



Po pitanju Castellija i Mister Noa bolji su mi:
Hodnik za pakao, Otok magije, Eldorado, Tajanstveni grad, Smrtonosni teret B-54, Asfaltna oštrica...
U biti, Plaćenici su mi još i najmanje dobri od njegovih priča.

@stinky: Ovako iz glave: Čovjek koji je otkrio Europu (pazi naslov!, poznata i kao Izvor mladosti), Mač kralja Arthura, Tajna svetog Nikole, Druidov srp s Asterixom i Obeliksom, Povratak Kundingasa)

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/08/2020 : 19:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
mozda su im super epizode hodnik za pakao i ananga



vidiš, Hodnik za pakao nisam dugo čitao. naravno, nekada davno mi je bio vrh, a kako bi bilo sada, tko zna.

međutim, Ananga je po meni precijenjena. dobra je, solidna, no ne toliko koliko se kotira. čak je možda bolje ono poigravanje sa Rusom i NLO-ima, svakako Poštanska kočija ili kako se zove. čak mi je i Spora osveta zanimljivija... lako bi moglo biti da je sve ostalo Sclavijevo na MNou zanimljivije;)
ima nešto kod Anange što ju srozava na jednu banalnost; mislim da nije uspjela razrada. puno je bolji Nolitta u Čovjeku-tigru, recimo, i mističniji i misaoniji.

Spock, zabilježit ću te naslove.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/08/2020 : 19:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
solar,
valjalo bi napraviti izmjenu: MM topic odstikirati, a MNoov topic zalijepiti na vrh.
ne samo što je MNo esencijalno bolji (zapravo, možda i najbolji strip svih vremena u pojedinim Nolittinim izvedbama), već je evidentno da je MM ispušio od MNoa, pa makar je i imao prednost (bio sticky)

MNo topic raste i živ je, MM je mrtav i trune. ovu nepravdu valja ispraviti, što je pošteno pošteno je.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/08/2020 : 19:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by kasper
mozda su im super epizode hodnik za pakao i ananga



vidiš, Hodnik za pakao nisam dugo čitao. naravno, nekada davno mi je bio vrh, a kako bi bilo sada, tko zna.

međutim, Ananga je po meni precijenjena. dobra je, solidna, no ne toliko koliko se kotira. čak je možda bolje ono poigravanje sa Rusom i NLO-ima, svakako Poštanska kočija ili kako se zove. čak mi je i Spora osveta zanimljivija... lako bi moglo biti da je sve ostalo Sclavijevo na MNou zanimljivije;)
ima nešto kod Anange što ju srozava na jednu banalnost; mislim da nije uspjela razrada. puno je bolji Nolitta u Čovjeku-tigru, recimo, i mističniji i misaoniji.

Spock, zabilježit ću te naslove.



Po meni je "Tuđinac" možda i najoriginalniji Bonelli strip. Ne bih ga uspoređivao s ostalim Mister Noima jer je u pitanju nešto potpuno atipična, jer bi onda morao konstatirati da mi je to najbolji Mister No

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/08/2020 : 19:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
spock, slažemo se da je PLAVI ĐAVO dobar jer ovdje castelli jednostavno oponaša nolittu.

OTOK MAGIJE je prepun slučajnosti jer baš tu dolazi do izražaja castellijev manjak vještine u vođenju priče i njezinu povezivanju. posljedično tomu mu se onda pri kraju nagomila pregršt naivnosti tako da niti taj neki "revolucionarni" zanos koji priča cijelo vrijeme nosi na leđima ne dolazi do izražaja i nema jačinu.

u ELDORADU meni slična stvar. tu je u pitanju neko duhovno putovanje, samoostvarenje... ali bez nekog jakog pokrića niti u priči niti u jednodimenzionalnim likovima. nema iskrenosti u priči, nema žara. na kraju više neozbiljno i karikaturalno.

TAJANSTVENI GRAD iopet želi biti politički i revolucionaran, ali i opet previše počiva na slučajnostima i zaključcima glavnih likova a manje na uzbudljivoj i promišljenoj radnji.

ASFALTNA OŠTRICA nije loša, ali bi možda bila više cool da o tom sukobu civilizacija, svjetonazora i ideja već dosta toga nije puno puta prije rekao, ali i puno bolje i strastvenije pisao nolitta. castelliju fali iskrenost, uvjerljivost i žar njegovih priča, i njegovih likova. za razliku od nolitte koji "živi" svaku svoju mister no priču. od početka do kraja.

HODNIK ZA PAKAO tek trebam pročitati (i nabaviti). čitam da je jako popularna i omiljena među fanovima serijala.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/08/2020 : 19:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Da, ali te priče mi i jesu bolje baš zato što su njegove, a ne kopije Nollitinog načina pripovijedanja.
One su originalne i svježe, a slučajnosti su naša svakodnevica. Neki ti zovu sudbina.

Catelli može pokušati kopirati stil, ali nije Nolitta, tu nedostaje snage. Vidi se da je u pitanju čista kopija nečega, u ovom slučaju filma.

Dijelom je čak pokušao kopirati Oesterfeldov način pripovijedanja, ali to nije on.
Castelli ima originalne ideje, odlične zaplete, ali i često loše završnice.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/08/2020 : 19:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
kiky baš profesorski zbori o castellijevim glavnim manama
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/08/2020 : 19:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
i zato je castelli stvorio jedan takav anemičan lik, dobrog-starog-strica-martina
tu mu valjda ne dolaze do izražaja te mane, ali je opet pitanje koliko MM može trajati jednom kad se čovjek zasiti racionaliziranja misterija odnosno alternative
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/08/2020 : 20:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
upravo to sam zaboravio reći a što je stinky sjajno rekao. kada se vidi kakvog je strip junaka castelli kasnije stvorio (marti misteriju) odmah postane jasno zašto nije bio za mister noa. i zašto nije bio dobar i uvjerljiv na njemu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/08/2020 : 20:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
kiky, ovim tvojim povratkom pravim vrijednostima osvojio si vip ulaznicu za moje Antologijske stvari
nekada si i sudjelovao na antologijskim, ali otkada sam ih podigao na razinu više, ispao si ili si sam osjetio da nemaš snage. sada vidim da ti se snaga vratila, pa bi bilo dobro da se uključiš. evo baš dobra rasprava između mene i Spocka o ljubavi, rasnim pitanjima, suprotstavljenim kulturama, apsurdu, tragediji... razmisli ovih dana, možeš i pročitati LL ili pak staviti svoja zapažanja na primjeru nekog drugog stripa. ozbiljno ti kažem, tamo možemo i polemizirati i nalaziti zajednički jezik i to na sazreli, muški način.

moja je namjera tamo okupiti najbolju ekipu. a ulaznicu treba osvojiti, mora se truditi i zaraditi. ne može bilo tko u taj krug poeta sacera.
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.19 seconds. Snitz Forums 2000