forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 275

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 20/12/2020 : 03:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2020 : 05:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Maxi Bilo jednom u Njujorku je odlican strip. Dva puta sam ga citao pre par godina i oba puta me je odusevio. I crtez mi je ostao u secanju kao jako dobar i odgovarajuc prici.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/12/2020 : 12:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pročitao i ja OKRUTNOG FILMAŠA. meni je to ipak prosjek: nije to tako uzbudljivo kako je dočarao Spock.
ne mislim da su ti likovi živopisni; to su samo karikature, gotovi klišeji koje je Castelli uzeo kao u nekom receptu i pomiješao sastojke. scenarist pijanica, manijak redatelj, glavni glumac primadona i osveta zbog nečega iz prošlosti.
ako sad usporedimo, ona Pruga ukletih je bolja od Okrutnog filmaša (makar se tamo sporim sa jozzinellijem). Nolitta je jendostavno bolji od Castellija i u svojim slabijim izdanjima.

ovakav tip priče bi bolje uradio Sclavi, to je njegov teren. Castellijev triler za mene ne igra, sve se to odvija bez većih potresa, uzbuđenja, ide jedno za drugim i to je tip priče kakva više odgovara onima koji žele te neke preokrete, tobože neku fabulu.

sve je nekako polovično: Grk je okej, a opet fali prave strasti i pravog prijateljstva; redatelj je debeli i iritantan i ružni prljavi gad, a opet ne dominira stripom; turax je ofucana verzija ponoćnog kauboja, beživotno, dosta patetično; triler ima preokrete, ali i SAMO to - nema uzbuđenja, nema napetosti.

ne znam može li ovo dobaciti i do šestice -6/10.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 20/12/2020 : 14:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Procitao prvi dvobroj revolucije...jako dobar strip...bolesno..nisam bas imao neki osjecaj da je vremenska granica pomaknuta za 20 godina kasnije...moglo se i bez toga, isto bi bilo brutalno... kad se sjetim dnevnikovih cenzura lms edicije...ovaj bi samo uzeli i vidjeli dijaloge na prvoj stranici i odmah bi revolucija letjela kroz prozor...mala zamjerka je mali format kod vc...bas sam se naprezao da vidim...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/12/2020 : 18:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ovako na prvi dojam što se tiče ove mister no revolucije, na temelju prve dvije epizode, mogu reći da... TO NIJE TO! to nije mister no, to se samo tako piše. previše je tu racionalizacija, rezignacije, opreza... u jednom trenutku se čini da svi ostali likovi imaju više vjere nego sam mister no. sve izvrnuto naopačke od onoga na što smo navikli u ovom serijalu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/12/2020 : 18:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
počeo čitati NOĆ MAČETA
e, to je već nešto drugo. ova prva sveska je vrh, oporavljam se nakon, ipak manje-više prosječnih Filmaša i Pruge ukletih.
jako tvrda epizoda, sa dosta boljom postavkom "poduzetništvo u džungli". relacija uprava-radnici je vrhunska, sa dodatnim trzavicama unutar "uprave". ovo je strip za pcoru i njemu ovo mora biti predobro.
vidjet ćemo dalje, ponavljam, ponovio sam tek prvu svesku (LMS 894), a izgledi su da ovo bude top-priča.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/12/2020 : 12:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pročitao Noć mačeta. to je praktički strip od dva dijela, s time da je prvi, dio o čiklerosima, genijalan. kada se tu izvuku, naši junaci upadaju u drugi dio o arheologiji, freskama i poglavici Bonampaku. taj već nije tako genijalan, premda nije ni loš. taj je dio varijacija Ria Negra, iako fali sva ona kultnost, putovanje, istraživanje. ako se dobro sjećam, varira se također rješenje iz Makakaraue.
u tome drugome dijelu, meni je najjači segment o poeziji i Yeats, Kipling, Coleridge.


ideja koja sve ovo obuhvaća, i prvi i drugi dio, smrad, znoj i niskost čiklerosa zajedno sa humanističkom kućom poezije i arheologije je, naravno, genijalna; premda cjelina ima slomove, prijelaz je sa čiklerosa na profača naprasan, eto, našao se u džungli, i to još srednjoškolski prijatelji. zato ovo ipak nije savršena priča, ali jako dobra, dajem -9/10

u spomen na mladog Tedija Bonampaka, poslušajte njegovu omiljenu pjesmu Gunga Din u čudnovatokljunaškoj izvedbi nekog čovjeka. Mister No je kontemplirao o pjesmi, sjetivši se kako je volio Caryja Granta u filmu:
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/12/2020 : 10:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pročitao Let za Rio. dosta slabo, slabije od Filmaša. baš je ovo prosjek, manhunteru, teško se to sada čita, te banalnosti: Mister No se ženi, ovi pobiju pola Indiosa u Amazoniji, ovaj pobije sam cijelu mafijašku organizaciju. nema tu nikakvih potresa, nikakve snage, a baš se to želi reći, i te sudbine bi morale čovjeka pogađati u srce. no Castelli sve to samo simulira zarad jednog jeftinog stripića koji će biti zaboravljen već sljedećeg mjeseca u novoj pustolovini. ne znam ni da li bih dao peticu ovome, 4,5/10.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/12/2020 : 22:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote


Mister No 57-59: Hodnik za pakao (Castelli/Bignotti)

Jedna od izvikanijih epizoda, jednostavnog, u literaturi i filmu često viđenog zapleta o nevinom čovjeku u zatvoru. Taj nevini čovjek ovdje je naravno Mister No, baksuz nad baksuzima, kojem se spletom čudnih okolnosti namjesti ubistvo. Svidjela mi se egzotičnost mjesta dešavanja, prikaz kaznionice na izolovanom ostrvu i odnosi među zatvorenicima, pa i Krugerova misija. Bilo je nešto sirovo i divlje u ovoj priči što i priču i čitaoca vuče naprijed. Da je onaj dio sa upravnikovom ćerkom bio manje nategnut bilo bi još bolje. Antiklimatični kraj, i naročito posljednja tabla stripa sa raspjevanim MNoom u pajperu odgovara ovakvoj priči, iako na prvu djeluje zbrzano.



Mister No 1-2: Mister No (Nolitta/Ferri)

Pročitah i prvu priču. Sjetio sam se tokom čitanja da sam je čitao ranije, ali sam tek nakon čitanja shvatio da sam je čitao početkom ove godine, što sam skroz zaboravio. Već počinjem da se brinem Čak sam i komentar ostavio na sajtu. Utisak je sličan i nakon drugog čitanja:

Ova epizoda bi se mogla ocijeniti na dva načina. Jedan je posmatrajući je kao uvod u priču o junaku u kojem dobijamo okvir za ono što ćemo pratiti u narednih 300+ brojeva. Kao takva je solidna, naročito uvodni dio u Manausu.

Međutim, ako epizodu posmatramo kao svaku drugu, ovo je scenaristički vrlo naivno, nerazrađeno i na momente banalno.

Ima u epizodi lijepih minijatura, uvida u Mister Noovu ličnost, svijet, i pogled na svijet, ali "akcioni" dio priče je za zaborav.

Crtež mi se nije dopao. Bignotti je na Mnou mnogo bolji od Ferrija.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 26/12/2020 : 11:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Pobogu Beren pa priča je napisana 1975 godine, naravno da ima naivnosti i nekih banalnosti. To su neka druga vremena. Ja sam tu priču pročitao kao klinac a na mene je ostavila snažan dojam. Možda zbog toga nisam objektivan kad pričam o toj epizodi. Feri je izvrsno pogodio bit MrNoa bez obzira na dosta kikseva.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/12/2020 : 13:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Koresh, na radost svih nas ljubitelja pilota, nastavlja s recenzijama:

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lms-900-902-gospodarica-tajne/2545/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 27/12/2020 : 13:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Konačno i recenzija ove meni drage priče. Ongara volim, ima starinski stil pisanja koji volim na Mister Nou. Skoro sve njegove epizode su mi dobre. Posebno štujem čuvenu afričku trash epopeju Zlatno prijestolje! Tamo je baš nabacao svega ali na zabavan način. On voli motiv skrivenog blaga, to je često koristio, ali u ovoj epizodi ne. Tu je u igri fatalna žena i super je što to crta Diso jer je dobar kad treba nacrtat fatalnu ženu. Kao npr. u slici iz recenzije, s pogledom ispod staklenog stola. Malo tko od Bonellijevaca bi se zamarao s time.
Ali za šporke, džunglaste epizode kao Noć mačeta mi je draži Bignotti.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 27/12/2020 : 16:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
čitam prvu libellusovu knjigu Mister No - Nove Pustolovine. jer je friško stigla u gradsku knjižnicu. za sada mogu reći da fakat ima šmek onih pravih, starih, izvornih pustolovina. minjako jako dobro pazi kojim putem se kreće i za sada suvereno plovi nolitijanskim odrednicama serijala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/12/2020 : 16:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Koresh, na radost svih nas ljubitelja pilota, nastavlja s recenzijama:

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lms-900-902-gospodarica-tajne/2545/





Meni ova epizoda nikada nije nešto bila posebno, iako znam da je mnogi cene. Moraću opet da je pročitam.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/12/2020 : 18:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren



Mister No 57-59: Hodnik za pakao (Castelli/Bignotti)

Jedna od izvikanijih epizoda, jednostavnog, u literaturi i filmu često viđenog zapleta o nevinom čovjeku u zatvoru. Taj nevini čovjek ovdje je naravno Mister No, baksuz nad baksuzima, kojem se spletom čudnih okolnosti namjesti ubistvo. Svidjela mi se egzotičnost mjesta dešavanja, prikaz kaznionice na izolovanom ostrvu i odnosi među zatvorenicima, pa i Krugerova misija. Bilo je nešto sirovo i divlje u ovoj priči što i priču i čitaoca vuče naprijed. Da je onaj dio sa upravnikovom ćerkom bio manje nategnut bilo bi još bolje. Antiklimatični kraj, i naročito posljednja tabla stripa sa raspjevanim MNoom u pajperu odgovara ovakvoj priči, iako na prvu djeluje zbrzano.


a šta znam - meni je ovo jedan od boljih pilota,barem nekad;ako ništa,verujem da sam najviše puta pročitao ovu priču.
quote:
Originally posted by going going

Maxi Bilo jednom u Njujorku je odlican strip. Dva puta sam ga citao pre par godina i oba puta me je odusevio. I crtez mi je ostao u secanju kao jako dobar i odgovarajuc prici.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/12/2020 : 18:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Koresh, na radost svih nas ljubitelja pilota, nastavlja s recenzijama:

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lms-900-902-gospodarica-tajne/2545/



quote:
Originally posted by stinky

počeo čitati NOĆ MAČETA
e, to je već nešto drugo. ova prva sveska je vrh, oporavljam se nakon, ipak manje-više prosječnih Filmaša i Pruge ukletih.
jako tvrda epizoda, sa dosta boljom postavkom "poduzetništvo u džungli". relacija uprava-radnici je vrhunska, sa dodatnim trzavicama unutar "uprave". ovo je strip za pcoru i njemu ovo mora biti predobro.
vidjet ćemo dalje, ponavljam, ponovio sam tek prvu svesku (LMS 894), a izgledi su da ovo bude top-priča.


zbog ovakvih naslova mi ponekad bude žao što sam rasprodao LMS - sa druge strane,i nije to tako strašno pošto sam uveren da će neko uraditi Mister No od keca;u kiosk izdanju ili barem kao Golkonda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 28/12/2020 : 14:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Beren



Mister No 57-59: Hodnik za pakao (Castelli/Bignotti)

Jedna od izvikanijih epizoda, jednostavnog, u literaturi i filmu često viđenog zapleta o nevinom čovjeku u zatvoru. Taj nevini čovjek ovdje je naravno Mister No, baksuz nad baksuzima, kojem se spletom čudnih okolnosti namjesti ubistvo. Svidjela mi se egzotičnost mjesta dešavanja, prikaz kaznionice na izolovanom ostrvu i odnosi među zatvorenicima, pa i Krugerova misija. Bilo je nešto sirovo i divlje u ovoj priči što i priču i čitaoca vuče naprijed. Da je onaj dio sa upravnikovom ćerkom bio manje nategnut bilo bi još bolje. Antiklimatični kraj, i naročito posljednja tabla stripa sa raspjevanim MNoom u pajperu odgovara ovakvoj priči, iako na prvu djeluje zbrzano.



a šta znam - meni je ovo jedan od boljih pilota,barem nekad;ako ništa,verujem da sam najviše puta pročitao ovu priču.
[



Možda jesi, ja sam 4 puta. Meni odlična.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 28/12/2020 : 15:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam ovo tko zna koliko puta. Meni osobno možda i najbolji Mister No, emocionalno sam vezan uz ovu priču iz djetinjstva, a to je nešto što nema cijenu, jednostavno nešto neizrecivo.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 28/12/2020 : 15:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno nisam toliko emocionalno vezan za ovu priču ali svakako odlična priča pa i vrhunska.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/12/2020 : 16:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
pročitao i drugu libellusovu knjigu mister noovih "novih pustolovina". dobro je to. baš dobro. priča i zaplet su klasični, i provjereni. srž serijala je tu; sukobi civilizacija (kako izvanjski tako unutarnji). usijanih glava na obadvije strane a mister no u sredini, muku muči kako sve to dovesti u red, i po cijenu što manje sukoba, koji su ipak neizbježni...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 05/01/2021 : 13:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote


Mister No 2-3a: Amazonija (Nolitta/Donatelli)

Zanimljiva kratka pričica, u kojoj se još malo upoznajemo sa Mister Noovom ličnošću. Nije Nolitta ovdje imao neke veće ambicije osim da još malo uvede čitaoca u svijet junaka kojeg je stvorio i prikaže nam svoju filozofiju života.



Mister No 3b-5: Poslednji Kangačeiro (Nolitta/Bignotti)

Ovo je prva, da tako kažem, ozbiljna priča u serijalu, o kojoj imam prilično pomiješane utiske.

S jedne strane, vrlo angažovana tema, o borbi potlačenih za svoja prava, koja je mogla da da mnogo više samo da je Nolitta bio fokusiraniji i da mu je bilo jasno što želi sa svojim novim junakom. S druge strane, ta borba a naročito potlačenost su samo deklarativno prikazane.

Moguće da je inicijalni pokret Kangačairosa bio sve ono što nam Nolitta kroz lik kapetana Corisca govori, tj. opravdana borba potlačenih za svoja prava, i to bez jasne ideologije, ali pokušaj oživljavanja ugaslog pokreta se ovdje sveo na formiranje bande koja luta od farme do farme, pravi zvjerstva, ubijajući nedužne civile i djecu i bori se protiv regularnih snaga države, usput se opijajući do iznemoglosti i praveći zabave uz pečenje i gitaru. Makar je to tako prikazano.

Možda su ideali koji su jednog studenta natjerali na sve ovo bili izvorno čisti, ali je rezultat ispao čista katastrofa i po njega i sve saborce, glavnog protivnika, ali i prije svega za nevine žrtve.

Osim takve idejne i scenarističke papazjanije, imamo i papazjaniju zvanu Mister No i njegovo (ili bolje reći Nolittino) lutanje u karakterizaciji.
Čovjek koji bježi od užasa proživljenog rata u bespuća Amazonije jer ne želi više ubijati, od početka serijala, u ove tri priče, je smakao makar 15ak ljudi (dakle 5 po priči). I ne bi to bio problem da ovdje nije prešao (moralnu) granicu, ubivši s leđa vojnika iz rutinske patrole, koji je bježao da bi spasio živu glavu od pomahnitalih bandita, koji su prethodno masakrirali nedužnu porodicu, uključujući i žensko dijete, a na šta je isti taj Mister No reagovao tako što se napio i zaspao kad je otkrio taj užas. A zašto je ubio čovjeka s leđa? Da bi se dokopao njegovog džipa!? Pa onda imamo osvetnički pohod đe kao ide da ubije, pa se malo dvoumi i tako osim dvojice hladnokrvno ubije četvoricu, a onda na kraju još malo prosipa filozofiju ljubavi, dobije filmski poljubac i odleti u nove avanture sa još jednom ranom na srcu, greote.

Da sam ovo čitao u realnom vremenu, sumnjam da bih nastavio da čitam ovaj strip.

Inače, postoji li ijedna priča Mister Noa u kojoj on ne ubije nekoga? Čisto me zanima.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/01/2021 : 15:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Postoji: Džungla.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/01/2021 : 15:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Normalno da postoji. Razumijem razlog tvoga pitanja jer Posljednji Cangaciero je iritantna i potpuno promašena epizoda, iako brutalno realna. Nolitti se može progledati kroz prste jer se tu još gradio lik našeg pilota, a nakon svega što je prije toga prošao (dobrovoljno) logično je da mu nisu sve daščice u glavi.

Kasnije serijal postaje neusporedivo bolji pa praktički nema loše epizode u prvih 200 brojeva.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 05/01/2021 : 17:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da ih ima, iako još nisam naišao na takvu priču.

Inače, pitam se i je li Nolitta imao drugih ovako moralno problematičnih priča, ili mu se ovdje omaklo. Ne mogu da se sjetim sličnog primjera.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/01/2021 : 19:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Inače, pitam se i je li Nolitta imao drugih ovako moralno problematičnih priča, ili mu se ovdje omaklo. Ne mogu da se sjetim sličnog primjera.



Ima, Tuarezi: https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lms-964-967-tuarezi/764/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 05/01/2021 19:02:02
Go to Top of Page
Page: of 275 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000