forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 10/03/2021 : 18:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Ovo još da netko uzme u nas i super 😁

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 17/03/2021 : 19:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock


MN LIB 36: Xavanti (SR 74b/75/76a, LMS 746/747)

Komentar:
Ovo je do bola čudna epizoda. Sam zaplet sa standardnim Castellijevim urotama na svjetskoj razini nije ni loš, a uvelike drži pažnju putovanje u opasne predjele Amazonije gdje žive opasni Xavanti. Odlični su i događaji u selu Caraje Indiosa, kao i očekivano oskvrnjenje njihovog svetog plesa Aruana.

Daljnji razvoj priče još uvijek ide tečno, kao rijeka kojom naši junaci plove, a dugoočekivani susret sa strašnim Xavantijima je mlak, iako se ne može kazati da nije originalan. Problem je ono što slijedi nakon povratka u Manaus!
To je strahota koju ne mogu riječima opisati i čisto se pitam kako netko normalan može ovakav završetak napisati?
Namjerno sam napisao "netko" jer se moram složiti s kolegom Jozzinellijem da velika većina epizode (nikako ne uvod i zaplet) podsjeća na Missagline radove na ovom serijalu, posebno na MN LIB 21: Neumoljivi (U zemlji Morosa) po pitanju puta u nepoznato, a posebno samog zastrašivanja strašnim Indiosima (ovdje Xavanti, tamo Morosi) i MN LIB 23: Pobunjenici s "Escuala" po neozbiljnom pristupu glavnom junaku, čiji je jedini cilj kako zaviriti u bocu zajedno s Krugerom, unatoč ozbiljnoj situaciji u kojoj se nalaze, a to nije Mister No kakvog nam je Castelli u svojim pričama prikazivao.

Naslovnica (za promjenu) najbolji dio ove epizode, za koju mogu reći da je prva istinski loša priče ovog serijala ako se gleda kronološki.


Malo kasnim sa uključivanjem na komentar ove epizode, pre nekih godinu dana sam upravo skrenuo pažnju Spocku
kao "stručnjaku za Missagliu" da da svoju (pr)ocenu, na stil kog scenariste ova epizoda više podseća - Kastelija ili Misalje?
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=193&TOPIC_ID=32187#2298433

S tim što su meni i uvod i stredišnji deo u Misaljinom stilu, a i Reem je naveo određene detalje koji podsećaju na druge njegove epizode:

quote:
Originally posted by Jozzinelli

Uglavnom, za Ksavante je oduvek stajalo da je scenarista Kasteli,
ali ono što vidimo u datoj epizodi je u suštoj suprotnosti sa njegovim stilom pisanja i u više segmenata vuče Misaljin pečat.
Jedina sličnost je što se i Kasteli nekad bavi međunarodnom špijunažom, ilegalnom trgovinom, tajnim i onim manje tajnim agentima,
ali ni Misalji nije strano ubacivanje takvih elemenata u priču (Nestali zrakoplov, Argentina, Lov na mikrofilm, pa i Pobunjenici s Escuala,
a valjda i Ledeni pakao?)
Ostali elementi priče su potpuno u Misaljinom stilu - akcija od samog početka, nema nekog laganog uvoda, i skoro ceo strip se svodi samo na to,
bez mnogo pametovanja i komplikovanja, plus je prisutno i pijančenje u džungli.



quote:
Originally posted by ReemCP

Jako slična tematika, ako usporedimo sa "Nestalim zrakoplovom" i tom epizodom "Xavanti". Tamo se avion "izgubio", ovdje isto. Tamo je prevozio uranij, ovdje bojeve glave. I svi su to na neki način (zločesti dečki) nastojali iskoristiti i dalje preprodati nekim drugim zemljama. Isto tako, ako se prisjetim Castellijeve priče "Okrutni filmaš", tamo Castelli potanko objašnjava u detalje životni lifestyle onih Indiosa i kako se djevojka pretvara u ženu. Ovdje kod "Xavanta" nema toga, nekako je to više suhoparno i znamo samo da kod tog njihovog rituala nitko ne smije izaći i gledati ih. Što je onaj tajni agent upravo to napravio budući da se napio ko majka (opet taj alkohol).

Kako započinje priča "Nestali zrakoplov"? Izuzev onog prologa, Mister No i Kruger se tuku. Kako počinje epizoda u "Xavanta"? Mister No i Kruger se isto potuku. Nekako previše tih sličnih karakteristika gdje možemo sa razlogom posumnjati u tvoju pretpostavku Jozzinelli



quote:
Originally posted by Jozzinelli

Da, a sad izvini što ću da ti spojlujem i kako počinje epizoda "Lov na mikrofilm" - Mister No i Kruger se isto potuku.
Odnosno, baš kao i u Ksavantima, budu isprebijani kako bi ih uvukli da odrade posao za njih.
To jest, tamo su nakon toga samo Mister Noa uvukli da radi za njih; Kruger im nije bio potreban, pa su ga pustili.

A i ovaj deo priče u selu Karaja i njihovim ritualnim plesom me podsetio na segment u epizodi Kralj džungle,
kada se nađu pored sela onih Lakandonesa, po tome što su ti delovi nebitni za glavni tok radnje,
ubačeni čisto da se dopuni broj stranica u priči i da se čitaoci malo edukuju
i makar površno upoznaju sa tim malo poznatim i malobrojnim narodima.



Dobro, ove naredne epizode i Reem i Spock tek treba da pročitaju i uporede...


Uglavnom, Spock, ne slažem se sa tvojom tvrdnjom da je ovo prva istinski loša epizoda ako bi ih čitali po redu.
Prva istinski loša epizoda je "Prljava afera" za koju si ti pisao recenziju i koja ima isti procenat kod tebe kao i ova epizoda,
samo je kod nje tvoju ukupnu ocenu smanjio Donatelijev crtež, dok si priču i scenario ocenio nešto bolje.

Što se mene tiče, ta epizoda mi je definitivno najslabija, zatim slede Pobunjenici s Escuala, koje si gore pomenuo,
a i Bog jaguar mi se manje dopada od Ksavanta. Dobro, kod te epizode sam već subjektivan, jer kad mi obećava nešto dobro
a bude razočaranje nakon toga, više mi smeta nego kada kao kod Ksavanta radnja od početka nema neke velike pretenzije,
od samog starta se vidi da je to pre svega jedna zabavna akciona epizodica za prekraćivanje vremena.
Možda sam preterao s visokim ocenama za tu epizodu, al' jebiga, kako bi se uspostavila ravnoteža,
morao sam da kontriram manhunteru i drugim forumašima, koji su joj ipak dali preniske ocene,
a s druge strane daju previsoke ocene nekim epizodama koje, po meni, ne zaslužuju sve desetke.
(Među njima je i Rio Negro, koja, doduše, i tebi, kao i većini, predstavlja vrh Mister Noa. )

Eto, manhunter se u recenziji uhvatio kvara na avionu, a vidi se da je tu Dnevnik nesto zbrčkao
i uglavnom nije nešto što toliko bode oči, čak i da jeste tako kako je on naveo,
dok su kod nekih Nolitinih priča, kada je Beren navodio scenarističke propuste,
drugi forumaši izneli stav kako to nije nešto bitno.
Drugim rečima, svi smo mi subjektivni i pristrasni, nekom smeta jedno, nekom drugo, nekom ne smeta ništa,
neko je nostalgičan na jednu epizodu, neko na neku drugu...

Da, i naslovnicu za Ksavante je manhunter slabo ocenio, smetaju mu proporcije kajmana,
a ne smeta mu proporcija kajmana na naslovnici za Rio Negro, koja je meni jedna od najgorih Ferijevih naslovnica.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/03/2021 : 20:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Lijepo si sve sumirao, Jozzinelli. Svakako ću obratiti pozornost na još dvije epizode koje si spomenuo, a stoji i ova sličnost s epizodom "Nestali zrakoplov". Taj dio mi je promaknuo.

Po pitanju moje tvrdnje u završnoj rečenici: "za koju mogu reći da je prva istinski loša priča ovog serijala ako se gleda kronološki.", s razlogom sam napisao "priča", ne "epizoda", a sam si spomenuo da mi u "Prljavoj aferi" crtež ruši ocjenu.
Također, pazim na objektivnost svojih ocjena, a kod ovih početnih epizoda kod mene nema govora o nostalgiji jer sam ih sve čitao kao odrastao. Kao mlađi sam tek čitao epizode koje je "Slobodna Dalmacija" objavila.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 17/03/2021 22:53:14
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 17/03/2021 : 22:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Aha, okej, kod mene i dalje stoji to da su mi one 3 nabrojane i kao priče lošije od Ksavanta.

A kad je u pitanju objektivnost, u redu, kod tvog ocenjivanja ovih epizoda nema faktora nostalgije,
ali stoji činjenica da tebi ne smetaju neki propusti i nelogičnosti, koji smetaju drugima, i obrnuto.
Teško se može biti idealno objektivan, svako od nas će reći, u zavisnosti od svog gledišta na stvari, shvatanja i prioriteta:
"ovaj detalj mi je bitan i kvari ocenu, dok onaj drugi detalj nije".

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/03/2021 : 22:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Sve stoji i normalno da svatko na objektivnost gleda sa svojeg stajališta i kriterija.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 18/03/2021 : 11:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Ima li netko ideju gdje bi se kronološki mogle ubacit nove pustolovine u odnosu na redovne epizode?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 18/03/2021 : 11:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Ima li netko ideju gdje bi se kronološki mogle ubacit nove pustolovine u odnosu na redovne epizode?


prije 16 zavrsnih epizoda koje je nolita pisao i koje je SA objavio u 5 maxija..
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/03/2021 : 20:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Edi B

Ima li netko ideju gdje bi se kronološki mogle ubacit nove pustolovine u odnosu na redovne epizode?


prije 16 zavrsnih epizoda koje je nolita pisao i koje je SA objavio u 5 maxija..



Davno sam citao tih zavrsnih 16, pa koje je ono razdoblje kad se opisuje brazilski ekonomski razvoj,mislim da je pocetak 70-tih?
Tnx

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 18/03/2021 : 21:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Eto, ja ih jos nisam procitao iako vec nekih par godina stoje u policama tih 5 zavrsnih maxija sa 16 epizoda...ne citam ni od vc izdanja, sve sam cekao da ce neko krenuti sa epizodama od broja 260, odnosno gdje je SA stao, pa da redom sve to kronoloski citam, ali nema od toga nista, osim libelusa za koju godinu, ali i oni su to sad malo usporili sa tom politikom svaka epizoda jedna knjiga...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/03/2021 : 22:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

Eto, ja ih jos nisam procitao iako vec nekih par godina stoje u policama tih 5 zavrsnih maxija sa 16 epizoda...ne citam ni od vc izdanja, sve sam cekao da ce neko krenuti sa epizodama od broja 260, odnosno gdje je SA stao, pa da redom sve to kronoloski citam, ali nema od toga nista, osim libelusa za koju godinu, ali i oni su to sad malo usporili sa tom politikom svaka epizoda jedna knjiga...


Da,fakat, Libellusa ceka teska odluka da li ici sa epizodom od 96 stranica u jedan HC ili ce spajati po par prica,naravno sa svim naslovnicama kao do sada. Jer ako bude pojedinacna prica jedna knjiga biti ce popraceno lavinom komentara tipa kako toliko za cb i manje od 100 stranica!
To bi bile i najtanje knjige uz jubilarni stoti "dzungla".


I podsjetnik za Ludens..

https://www.sergiobonelli.it/nascosta/2020/11/04/news/mister-no-archivio-copertine-01-1008891/

Onda? Lajkamo? 😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 18/03/2021 22:26:04
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 19/03/2021 : 10:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by zlatan bihac

Eto, ja ih jos nisam procitao iako vec nekih par godina stoje u policama tih 5 zavrsnih maxija sa 16 epizoda...ne citam ni od vc izdanja, sve sam cekao da ce neko krenuti sa epizodama od broja 260, odnosno gdje je SA stao, pa da redom sve to kronoloski citam, ali nema od toga nista, osim libelusa za koju godinu, ali i oni su to sad malo usporili sa tom politikom svaka epizoda jedna knjiga...


Da,fakat, Libellusa ceka teska odluka da li ici sa epizodom od 96 stranica u jedan HC ili ce spajati po par prica,naravno sa svim naslovnicama kao do sada. Jer ako bude pojedinacna prica jedna knjiga biti ce popraceno lavinom komentara tipa kako toliko za cb i manje od 100 stranica!
To bi bile i najtanje knjige uz jubilarni stoti "dzungla".


I podsjetnik za Ludens..

https://www.sergiobonelli.it/nascosta/2020/11/04/news/mister-no-archivio-copertine-01-1008891/

Onda? Lajkamo? 😁


Odluka je već donesena.
Koncept se ne mijenja.
Dakle nema 2u1 ili 3u1.
Jedna priča jedna LL knjiga.
Već je bilo knjiga od 96 stranica. Ništa novog.
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 19/03/2021 : 11:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac


prije 16 zavrsnih epizoda koje je nolita pisao i koje je SA objavio u 5 maxija..
[/quote]
Hvala Zlatane.
Nisam ni ja jos procitao tih 16 epizoda, a nisam ni ove ostale nakon što je strip agent stao, niti nove pustolovine, također cekam libellus da objavi sve.
P.s. jel se nove p. nastavljaju na zadnju pricu prije nolitine sage, odnosno jel se saga nastavlja na nove pustolovine?
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 19/03/2021 : 11:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem



Da,fakat, Libellusa ceka teska odluka da li ici sa epizodom od 96 stranica u jedan HC ili ce spajati po par prica,naravno sa svim naslovnicama kao do sada. Jer ako bude pojedinacna prica jedna knjiga biti ce popraceno lavinom komentara tipa kako toliko za cb i manje od 100 stranica!
To bi bile i najtanje knjige uz jubilarni stoti "dzungla".


I podsjetnik za Ludens..

https://www.sergiobonelli.it/nascosta/2020/11/04/news/mister-no-archivio-copertine-01-1008891/

Onda? Lajkamo? 😁
[/quote]
Ferrieve naslovnice❤❤❤
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/03/2021 : 13:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote


Mister No 12a-15: Rio Negro (Nolitta/Diso)

Ovo je prva priča od početka serijala u kojoj sam u potpunosti uživao. Od odličnog, životnog, uvoda u Manausu, preko avanture u Amazoniji, uvođenja novih likova, izlaženja iz šablona sa pajperom, sve je veoma dobro posloženo da na kraju dobijemo jednu pitku, lijepo ispripovijedanu, zanimljivu priču od početka do kraja. Jedino što bih možda zamjerio je određena doza predvidljivosti.

Posebno bih istakaoo da ovaj Mister No nije onaj isti Mister No iz Kangačeirosa, koji me strašno iritirao, i gdje je Nolita užasno lutao sa njegovom karakterizacijom. Ovdje je Mister No po prvi put izašao neokrvavljenih ruku iz price, a nije da nije imao prilike. Osvojio je i djevojku koju ćemo i dalje gledati. Veliki korak naprijed u odnosu na prethodne price, što se mene tiče.

Disova druga priča na serijalu je bolje nacrtana od prve (Čovjek iz Gijane). Lica, pogotovo Mister Noovo je dotjerao, scene na rijeci i prašumi su baš odlične, dinamika mu je dobra, tako da je to samo podiglo ukupan utisak.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2021 : 00:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Rio Negro je velika, velika prica!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/03/2021 : 20:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo i moja skromna recenzija jedne Mister Noove epizode nakon dugo vremena:

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lib-100-bezdan/2614/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/04/2021 : 18:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


MN LIB 37: Mafija ne prašta (SR 76b/77/78a, LMS 752/753)

Broj stranica: 184

Scenarij: Guido Nolitta
Crtež: Roberto Diso
Naslovnice: Gallieno Ferri

Zanimljivosti:
- Ova epizoda je originalno izlazila od rujna do studenog 1981.
- Radnja priče se odvija u rujnu 1948. godine u Italiji - čarobnoj okolici Napulja, odnosno u mjestu Positano i obližnjem otoku Capriju.
- Pozadinu odnosa Mister Noa i Stevea Malloryja donijet će nam Mignacco u kasnijoj epizodi "Guadalcanal" i time staviti dodatnu težinu na Mister Noov postupak ovdje.
- 17. str.: Za vrijeme svog kratkog boravka u Italiji Mister No je kupio Fiat 500 "Topolino" (Mali miš, Mickey Mouse), gradski auto koji je tada bilo nacionalni ponos Italije. Proizvodio se s manjim izmjenama od 1936. do 1955., a proizvedeno ih je 520000 primjeraka. Njegov nasljednik je kod nas popularni "Fićo".
- 47. str.: Mister No kaže da bi tri ljepotice bile dostojne Playboyevih duplerica, samo što je u pitanju anakronizam jer je vrijeme radnje priče 1948., a prvi Playboy je izašao 1953. s Marilyn Monroe na naslovnici.

Kratki sadržaj:
Mister No nekoj lakoj djevojci u manauškom baru priča priču koja ga je 1948. godine odvela u prekrasnu okolicu Napulja, gdje upoznajemo njegovog ratnog sudruga Stevea Malloryja, a zna se da tamo mafija vlada.



Komentar:
"Nisam bio ondje, a ako sam i bio, spavao sam", je jedna od mnogobrojnih poslovica kojim nas je Nolitta obasuo u ovoj epizodi pokušavajući pokazati mentalitet Napolitanaca i njihov način življenja. Ovdje nam još jednom dokazuje svoj pripovijedalački genije, gdje s mnoštvom raznih podataka povezanih s mjestom radnje jednostavno usiše čitatelja u priču; živopisno dočaravajući ambijent, fluidno ubacujući u scenarij zanimljive okolnosti iz svakodnevnog života, a posebno mnogobrojne originalne likove kao što je dječak s Caprija.



Priča se savršeno razvija, pa teško da će netko prekinuti čitanje i nastaviti drugi put. Sve je začinjeno savršenim Disovim crtežom i mogu reći da bi ovo mogao biti i njegov najbolji uradak.
Unatoč svemu tome, nakon čitanja prevladava loša osjećaj. To ne volim, ali u ovom slučaju moralo je biti tako. Poanta je da je većinom teško razlučiti što je dobro, a što loše. Mister No slijepo slijedi svoja načela, a nekad nije dovoljno biti častan i pošten da bi uradio ono što je ispravno.
"Put do pakla popločan je dobrim namjerama!"
Kad se već Nolitta razmahao poslovicama, morao sam i ja napisati jednu kinesku mudrost koja najbolje može opisati ono što se često događa kad su važne odluke u pitanju, a ovdje se može primijeniti i na Mister Noovu nepotkupljivost i tvrdoglavost.
Za razliku od "Posljednjeg Cangaciera", ovdje su Mister Noove reakcije potpuno u skladu s njegovim likom, a na kraju komentara ću se osvrnuti na njegove odluke i djela koja su ostavila gorak okus.
Prije toga ću malo o nelogičnostima.
Istinska je šteta što je Nolitta pri kraju priče popustio s tri moguća scenaristička previda. Znam da će netko reći da tražim dlaku u jajetu i da te stvari nisu toliko bitne za priču, ali ne mogu se složiti s tim. Drugim scenaristima se takvi previdi žestoko zamjeraju, pa ne bi ni Nolitta trebao biti iznimka unatoč njegovom magičnom načinu pripovijedanja.
Pa da vidimo koji bi to mogli biti scenaristički previdi!
1. Mister No udovici i nesretnom "Casanovi" (Sarracino) stalno spominje 30000$, a novaca nigdje dok su na početku on i Steve mahali kuferom s novcima. Ako Mister No novac nije imao sa sobom, kako se nije naknadno sjetio nesretne udovice kad je već toliko pravedan.
2. Mister No u obračunu na Capriju ima revolver, u kući ispali sedam metaka, a kasnije u potjeri još dva. Ipak, to ne mora biti nelogičnost jer ima revolvera sa osam metaka, a mogao ga je napuniti za vrijeme potjere za naknadna dva metka, ali da je poprilično nategnuto - je.
3. Najčešće spominjani scenaristički previd u ovoj epizodi je završna scena gdje Mallory promaši Mister Noa s dva metra, ali i tu bih mogao naći djelomično opravdanje. Mallory je prvim pucnjem možda htio samo zastrašiti Mister Noa ili mu je ruka zadrhtala zbog starog prijateljstva, a onda je naš pilot hitro reagirao gurnuvši svog prijatelja u sigurnu smrt.



Sad dolazimo do onoga što je bitno! Zbog čega je Mister No ubio svog prijatelja? Zbog svog osjećaja za pravdu, domoljublja i vjere u institucije vlastite države. Države koja se i bez tog pisma nagodila s mafijašem u zatvoru, što je dovelo do toga da se Mister No s pravom osjeća kao magarac koji je ubio prijatelja zbog tamo nekih lažljivaca u odijelima. Sada mu je samo preostalo da pokuša olakšati dušu pričajući tužnu storiju nekoj lakoj djevojci u nekoj manauškoj krčmi, nakon što ga je talijanska serenada podsjetila na te tragične događaje koje bi najradije zaboravio.



(priča: 10, scenarij: 9, crtež: 10, naslovnice: 6) - 93%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 03/04/2021 11:23:25
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/04/2021 : 18:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Davno san ovo čita al sičan se da je Mr No ispa baš teški debil na kraju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12912 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/04/2021 : 10:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@Spock,izvrstan osvrt.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/04/2021 : 11:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@Spock,izvrstan osvrt.



Hvala!

Ispravio sam neke greškice i tipfelere.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/04/2021 : 13:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
mafija ne prasta? ocena 10
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/04/2021 : 18:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote






























"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/04/2021 : 18:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bockamo Bernarda! :-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/04/2021 : 23:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo i druge DODSFERDOVE recenzije koju je neumorni Reem uglazbio:

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lib-46-uskrsnuli/2623/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 05/04/2021 : 10:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Inače izbjegavam "novije" epizode pilota al nekako mi je pod ruke došla priča Blago Saint-Exuperya od nesretnog Mignacca.

Iznenađujuće pitka i lipa priča, nema baš onaj pravi šmek al u moru niskokvalitetnih priča koje su i pokopale serijal ova iskače kao solidan b-hit s druge strane ploče.

Najtanji dio je sam rasplet, nije Mignacco prvi koji ne zna efektno rasplest priču već se cila stvar zbrza.
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.65 seconds. Snitz Forums 2000