forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/07/2014 : 14:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
bacio sam se na M.Noa
u friškom čitanju guštam i krijepim dušu
probrao sam onako neke epizode i za sada - pun pogodak! vrhunski stripovi

ovih dana sam završio jednog Nolittu (Riječni pirati) i jednog Castellija (Grad zločina)
ne znaš što je bolje: Nolittin western koji postaje krimić ili Castellijeva drama krimić sa moto bandama
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 14/07/2014 : 16:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

bacio sam se na M.Noa
u friškom čitanju guštam i krijepim dušu
probrao sam onako neke epizode i za sada - pun pogodak! vrhunski stripovi

ovih dana sam završio jednog Nolittu (Riječni pirati) i jednog Castellija (Grad zločina)
ne znaš što je bolje: Nolittin western koji postaje krimić ili Castellijeva drama krimić sa moto bandama

Dve vrhunske priče, u top 5 ako ne i u top 3 Mister Noa...
Go to Top of Page

caramba
Starting Member



Croatia
30 Posts

Member since 25/10/2008

Posted - 14/07/2014 : 20:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send caramba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by bjelolasica

Ne znam jel tko primjetio, ali je crtač u Komodskim zmajevima polovicu jedne vinjete c/p. Prva vinjeta str. 223 i zadnja vinjeta str. 227. način eksplozije i pogibilje ovog tipa je istovjetan.


Da, samo je zamijenio onog lika koji drži pušku sa drugim koji ima nožinu a ubačen je i onaj što ustaje sa zemlje.
Bianchiniju se izgleda nije dalo smišljati nešto drugačije ali mogao je barem u jednom slučaju maknuti šešir onome tipu koji pogiba u eksploziji.



To je ustvari djelo ekipe iz Libellusa. Naime, na tom mjestu na strani 223. trebao bi biti naslov iduće epizode (broj 128 - Serra dos Cobras - kao u originalu). Zadnja vinjeta na stranici 222. bi trebala imati najavu te iduće epizode, a Libellusovci su složili mali kolaž i preuzeli 3 slike sa ovih stranica: 227 (Mister No u krupnom planu) 220 (ispuštanje dinamita) i 221 (avion u letu). Zašto je to tako? Koliko sam skužio - kada zadnja epizoda u knjizi ne sadrži naslovnicu vezanu za priču iz knjige - oni taj prijelaz naprave nevidljivim, odnosno ubace dvije vinjete i malo ih obrade na ovaj ili onaj način (nekada čak i dijalog dodaju) i spoje epizodu u jednu. I Komodski zmajevi nisu jedinstven primjer tome, ima još nekoliko epizoda gdje su to napravili, a napravili su to i u nekim Texovim knjigama (Kanadski pobunjenici na primjer). Uglavnom odrade to vrlo vješto i kad se začitaš, ni ne primjetiš to.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/07/2014 : 07:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by caramba

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by bjelolasica

Ne znam jel tko primjetio, ali je crtač u Komodskim zmajevima polovicu jedne vinjete c/p. Prva vinjeta str. 223 i zadnja vinjeta str. 227. način eksplozije i pogibilje ovog tipa je istovjetan.


Da, samo je zamijenio onog lika koji drži pušku sa drugim koji ima nožinu a ubačen je i onaj što ustaje sa zemlje.
Bianchiniju se izgleda nije dalo smišljati nešto drugačije ali mogao je barem u jednom slučaju maknuti šešir onome tipu koji pogiba u eksploziji.



To je ustvari djelo ekipe iz Libellusa. Naime, na tom mjestu na strani 223. trebao bi biti naslov iduće epizode (broj 128 - Serra dos Cobras - kao u originalu). Zadnja vinjeta na stranici 222. bi trebala imati najavu te iduće epizode, a Libellusovci su složili mali kolaž i preuzeli 3 slike sa ovih stranica: 227 (Mister No u krupnom planu) 220 (ispuštanje dinamita) i 221 (avion u letu). Zašto je to tako? Koliko sam skužio - kada zadnja epizoda u knjizi ne sadrži naslovnicu vezanu za priču iz knjige - oni taj prijelaz naprave nevidljivim, odnosno ubace dvije vinjete i malo ih obrade na ovaj ili onaj način (nekada čak i dijalog dodaju) i spoje epizodu u jednu. I Komodski zmajevi nisu jedinstven primjer tome, ima još nekoliko epizoda gdje su to napravili, a napravili su to i u nekim Texovim knjigama (Kanadski pobunjenici na primjer). Uglavnom odrade to vrlo vješto i kad se začitaš, ni ne primjetiš to.



to sam i ja primjetio prije nekog vremena kod nekog teksovog stripa od libelusa...mislim da je bio u pitanju neki od brojeva koji idu poslije one nedovršene epizode u zlatnoj seriji...našao sam na netu talijanski original i uporedio ga sa libelusovim izdanjem i vidio da libelusovo izdanje ima pasicu viška...i kada sam bolje pogledao tu pasicu,vidio sam da je baš u pitanju kolaž od par drugih slika...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/07/2014 : 08:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mudri su ovi iz Libellusa, možda nebih ni ovo primjetio da netko drugo nije naveo o čemu se točno radi.
U svakom slučaju, bolje je da to tako odrade nego da su vidljivi prijelazi iz jednog broja u drugi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/07/2014 : 11:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Po meni je to krivo, ali ionako ne kupujem pa se nemam sta zaliti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/07/2014 : 12:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Mudri su ovi iz Libellusa, možda nebih ni ovo primjetio da netko drugo nije naveo o čemu se točno radi.
U svakom slučaju, bolje je da to tako odrade nego da su vidljivi prijelazi iz jednog broja u drugi.


vidljiv je prelaz jer ima naslovnica između a i na kraju broja piše da slijedi idući broj,već samo tamo gdje bi bio uvod za novi broj,ima ta vinjeta jer nema potrebe za uvodom jer je prethodna epizoda u istoj knjigi...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/07/2014 : 12:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by DODSFERD

Mudri su ovi iz Libellusa, možda nebih ni ovo primjetio da netko drugo nije naveo o čemu se točno radi.
U svakom slučaju, bolje je da to tako odrade nego da su vidljivi prijelazi iz jednog broja u drugi.


vidljiv je prelaz jer ima naslovnica između a i na kraju broja piše da slijedi idući broj,već samo tamo gdje bi bio uvod za novi broj,ima ta vinjeta jer nema potrebe za uvodom jer je prethodna epizoda u istoj knjigi...


Mislio sam na ona mjesta gdje ne stavljaju naslovnicu baš na početku svakog broja već taj broj stranica između dvije naslovnice po potrebi može biti veći ili manji od originalnih 96 stranica.
Tamo gdje su prisutne naslovnice taj je prijelaz itekako vidljiv.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/07/2014 : 10:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
u međuvremenu pročitao:

ELDORADO (Castelli)
CRVENE SENKE (Sclavi)
VRH U MAGLI (Cicogna)
i čitam NOĆ MAČETA (Nolitta)

Eldorado mi je pao skroz; može se pročitati, nekakav prosjek. Malo tu ima misternoovskog šmeka, Castelli se zaboravio i počeo pisati MM. Valjalo bi provjeriti koliko je ovo utjecalo na Boselli-Burattini Vješticu iz Sierre.

Crvene senke-Vestern Džona Trevora-Vatreno podne sam obožavao. Bio mi je to možda najbolji M.No. Međutim, sada, iz ove perspektive, pada mi to ispod ona gornja dva masterpisa, da ne govorim o Rio Negro.
I dalje je to pristojan scenarij, sclavijevski, no tu je upravo i greška. Ako uzmem gornju, 'primitivniju' Nolittinu epizodu Riječni pirati, pokazuje se presudna razlika: Nolitta gradi i postavlja na scenu nešto što voli, Sclavi ono što ne voli. Nolitta daje svijet Mister Noa koji protječe poput velike rijeke po kojoj plove naši putnici, ništa se ne događa, sve je usporeno, pasivizirano, naviklo, fatalistički, daleko... ali s druge strane, taj svijet prima bjegunce i pustolove, one koji pokreću i koji su motor toga usporenog svijeta. Sve skupa daje ipak jednu vitalnu dimenziju, pa i očaravajuću, jer ovdje se mogu dogoditi pljačkaški prepadi kao nekada na Divljem zapadu; a korupcija, makar posvemašnja i svih struktura, ne djeluje tjeskobno, nema onog straha koji paralizira (za razliku od Castellijevog Grada zločina); i kada ostaje otvoreno kakvo je to i koliko korumpirano društvo, gdje i kako tu stoji policija, ne ostaje dojam potištenosti i straha. Jer to je svijet, nazvan očaravajući (i začaravajući), u kojem je sve to moguće, i funkcionira, u dodiru sa elementarnim - a tu je život. Zato Nolitta daje nešto životno, daje pozitivno.
Sclavi naprotiv daje negaciju. Parodiju, a tek treba ispitati koliko se on ovdje ismijava westernu. Koliko je tu ironije, koliko sarkazma, a koliko cinizma. I tako čitava zgrada počiva na odrečnim predikatima i u usporedbi s Nolittom - tu ima manje života.

Vrh u magli ima sjajnog, gotovo nolitijanskog negativca. Sve skupa je ipak manje dobro posloženo nego kod majstora. Možda čak iznad Eldorada.

Noć mačeta me oduševio početak. Kolonijalni paraziti s jedne strane i pomahnitala domicilna rulja, "eksploatirani", u epskom sukobu haha. Posebno prva strana, bijeli gospodari (koji su to tek ovdje, u Meksiku, dok su doma društveni talog, vucibatine i otpad - a ipak nekako vitalni, jer se izdigli iznad vlastitog društva, pomalo jungerovski Odmetnici). Taj mi je prikaz dozvao jedan od najboljih romana ikada - Putovanje nakraj noći. Nemam pojma jel Nolitta ovdje skinuo Celinea, ali eto zašto su njegove epizode majstorske.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/07/2014 : 20:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Graziano Romani je dao jako lijepu posvetu Sergiju, ali i Mr. Nou:





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/08/2014 : 17:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Dugo nisam čitao "pilota", upravo sam nabavio Libellusove knjige RIJEČNI PIRATI i TANGO MARTINEZ.
Nisam ih još pročitao....zato i pitam fanove Mister Noa, koje priče su najbolje "must have" of Mister Noa?
Jer ja ga neču sakupljati ali bi volio pročitati bar one najbolje od njega,...znači odakle da počnem?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/08/2014 : 17:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pa gdje si nabavio te knjige a davno su rasprodane?
Najbolje da počneš od epizode Mister No pa tako redom dokle ide.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/08/2014 : 17:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Pa gdje si nabavio te knjige a davno su rasprodane?
Najbolje da počneš od epizode Mister No pa tako redom dokle ide.



imao sam sreče!!!!!!!!!! Bar jednom u životu.
Išao sam u Striparnicu Oblaček u Celju i dao sam u zamjenu neke ludensove stripove (Zagor,Tex,...) bilo ih je oko 17 ukupna vrijednost oko 50 eura i vlasnik striparnice (jako prijatna osoba, Boštjan) mi je rekao da mogu da si izaberem neke stripove zauzvrat.
Ima puno stripova i odabir je bio jako težak, pa sam onda uzeo ova dva Libelusa (nisam ni znao da su rasprodati...) i oni su GLANCERI, stavljeni u vrečice itd,...tako da ih sada imam i jednom ču se baciti na čitanje onda ču ih vjerovatno staviti na aukcije ili razmijeniti za neke druge stripove, jer ne sakupljam Mister Noa...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/08/2014 : 18:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se tek prošle godine nakon dugog premišljanja odlučio na skupljanje Libellusove Mister No biblioteke pa mi sada fali dosta knjiga ali polako nadoknađujem zaostatak.
Neke knjige vjerojatno neću ni uspjeti nabaviti ali ove dvije sam nekako uspio i jako sam se začudio kada sam onda naletio na njih i to po redovnoj cijeni u Asteroidu (svaka im čast).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/08/2014 : 18:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Dugo nisam čitao "pilota", upravo sam nabavio Libellusove knjige RIJEČNI PIRATI i TANGO MARTINEZ.
Nisam ih još pročitao....zato i pitam fanove Mister Noa, koje priče su najbolje "must have" of Mister Noa?
Jer ja ga neču sakupljati ali bi volio pročitati bar one najbolje od njega,...znači odakle da počnem?



Euro evo ti sedam epizoda koje su po meni jedne od najboljih od pilota. Ako ti se ovo ne bude bilo svidelo, nije Mister no za tebe.

1) Rio Negro
2) Poslednji Kangasairo
3) Atlantik
4) Bilo jednom u New Yorku
5) Skidaci glava
6) Alien
7) Mr NO ide u rat!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/08/2014 : 18:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja sam se tek prošle godine nakon dugog premišljanja odlučio na skupljanje Libellusove Mister No biblioteke pa mi sada fali dosta knjiga ali polako nadoknađujem zaostatak.
Neke knjige vjerojatno neću ni uspjeti nabaviti ali ove dvije sam nekako uspio i jako sam se začudio kada sam onda naletio na njih i to po redovnoj cijeni u Asteroidu (svaka im čast).



pa u Striparnici Oblaček imaju dosta od LIBELLUS Mister No...mogu ti dati email adresu od vlasnika na PM ako hočeš.
Cijene su oko 13-18 eura (ovisi o broju stranica) i svi su glanceri, spravljeni u vrečice,...ima dosta nizkih brojeva pa do viših brojeva,...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/08/2014 : 18:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by 1Euro

Dugo nisam čitao "pilota", upravo sam nabavio Libellusove knjige RIJEČNI PIRATI i TANGO MARTINEZ.
Nisam ih još pročitao....zato i pitam fanove Mister Noa, koje priče su najbolje "must have" of Mister Noa?
Jer ja ga neču sakupljati ali bi volio pročitati bar one najbolje od njega,...znači odakle da počnem?



Euro evo ti sedam epizoda koje su po meni jedne od najboljih od pilota. Ako ti se ovo ne bude bilo svidelo, nije Mister no za tebe.

1) Rio Negro
2) Poslednji Kangasairo
3) Atlantik
4) Bilo jednom u New Yorku
5) Skidaci glava
6) Alien
7) Mr NO ide u rat!




a u kur.c, imali su i tu knjigu.....več sam je držao u rukama, mislim da je libellus broj 7. pa sam onda uzeo ova dva jer su bili niži brojevi (libelus 5 i 6,...) jao.....grrrrrrrrrrrrr!
Strip Bilo jednom u New Yorku sam čitao i super je!!!!!!!
Ostalo mislim da nisam....
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/08/2014 : 19:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja sam se tek prošle godine nakon dugog premišljanja odlučio na skupljanje Libellusove Mister No biblioteke pa mi sada fali dosta knjiga ali polako nadoknađujem zaostatak.
Neke knjige vjerojatno neću ni uspjeti nabaviti ali ove dvije sam nekako uspio i jako sam se začudio kada sam onda naletio na njih i to po redovnoj cijeni u Asteroidu (svaka im čast).



pa u Striparnici Oblaček imaju dosta od LIBELLUS Mister No...mogu ti dati email adresu od vlasnika na PM ako hočeš.
Cijene su oko 13-18 eura (ovisi o broju stranica) i svi su glanceri, spravljeni u vrečice,...ima dosta nizkih brojeva pa do viših brojeva,...


Ne prakticiram narudžbe preko interneta jer imam problema sa dostavom na adresu stanovanja (jednom se tako opekao ali sretno završilo).
Dosta tih rasprodanih brojeva sam viđao i u SK Babilon a kako nisam mogao osobno otići u Đakovo propustio sam tu priliku.
Kako često idem u Zagreb sve stripove kupujem u tamošnjim striparnicama, tako sam u Asteroidu znao pronaći i neke rasprodane brojeve (između ostalog i 5-6 Mister No knjiga).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/08/2014 : 21:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote



novi mister no na kioscima...šteta da jedan takav junak ima samo 4 broja godišnje novih epizoda...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/08/2014 : 21:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Steta sto je ugasen, ja to jos uvijek ne mogu vjerovati... Ugasili tako nesto, a sad pokusavaju s necim sto mu pilotu nije ni do gleznja.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/08/2014 : 21:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ugasili ovakvu legendu a pokreću nekakve Orfane od kojih me hvata muka samo na pogled jedne table.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 15/08/2014 : 22:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Malo samoreklame


Bezimeni vojnik
Mister No
MN SASP 5a | 126 str.
by Dudley Smith


Pustinja Nevade, ljeto 1950. Mister No prevozi automobil bogatog vlasnika sa zapadne na istočnu obalu. Međutim, slučajno će se naći usred pljačke furgona s novcem, koju izvodi skupina razočaranih ratnih veterana. A jedan od njih prilično nalikuje na našeg junaka...



Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/08/2014 : 11:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ugasili ovakvu legendu a pokreću nekakve Orfane od kojih me hvata muka samo na pogled jedne table.



Ludi ljudi...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 16/08/2014 : 14:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
još 21 strip treba da izađe da bi došli do onih brojeva koje je strip agent stavio u one svoje maxi izdanja...odnosno još 37 brojeva treba da izađe da završi serijal...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/08/2014 : 14:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ugasili ovakvu legendu a pokreću nekakve Orfane od kojih me hvata muka samo na pogled jedne table.



Ludi ljudi...


A sta su trebali?
Sigurno ga nisu izbacili zbog fantasticne prodaje.
A Orfane nisam citao, ali nikako ne bih prosudjivao na temelju jedne table.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000