forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/02/2015 : 23:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Dvoboj na Pantanalu će izaći u knjizi br. 71 (na preko 420 stranica) a prije toga još jedna legendarna Poglavica Bonampak, Veracruz od Della Monice ide u 73. a afrička saga počinje od 75. knjige. Jedva čekam sve to jer su u pitanju priče moga djetinjstva iako moram priznati da se slabo sjećam radnji nakon više od 25 godina.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/02/2015 : 00:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja kupujem redovnog Mister Noa i debeljuce od VČ i žao mi je što nema više kiosk izdanja legende Mister Noa... Imam i LMS kolekciju, krnju za pola afričke sage (to što fali sam pročitao skenirano)... Libellus je preskup, imam svega nekoliko brojeva koje sam ulovio jeftinije po aukcijama.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 11/02/2015 : 07:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Ja imam samo SD izdanje i 15 ak br LU,provati cu skupiti barem Ludens do br 59

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/02/2015 : 08:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
S obzirom na tiraž nije Libellus preskup nego je stvar u tome što naše plaće nisu namijenjene za takvu vrstu užitka pa se mora rastezati iz mjeseca u mjesec ako želiš imati takvo izdanje, pod uvjetom da nemaš nekih drugih većih troškova.
U ovim ponudama tjedna koje su trenutno aktualne je bilo dosta Mister No knjiga u pola cijene pa je to bila nekakva šansa ovima koji ne mogu redovito uzimati iako je teško upasti među 5 najbržih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 11/02/2015 : 09:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja kupujem redovnog Mister Noa i debeljuce od VČ i žao mi je što nema više kiosk izdanja legende Mister Noa... Imam i LMS kolekciju, krnju za pola afričke sage (to što fali sam pročitao skenirano)... Libellus je preskup, imam svega nekoliko brojeva koje sam ulovio jeftinije po aukcijama.

Velka, Velka, ako si, a vidim da jesi, zagrizeni MNo fan, prije ili poslije ces podleci strastima i kupiti LL kolekciju pa makar u penziji prodao i zlatno zubalo. Pri tome ne mislim na kvalitet i ljepotu knjiga, jer su i VC knjige odlicne, nego prvenstveno na kontinuitet prica i jos vaznije, broj objavljenih epizoda.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/02/2015 : 09:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

quote:
Originally posted by velka031

Ja kupujem redovnog Mister Noa i debeljuce od VČ i žao mi je što nema više kiosk izdanja legende Mister Noa... Imam i LMS kolekciju, krnju za pola afričke sage (to što fali sam pročitao skenirano)... Libellus je preskup, imam svega nekoliko brojeva koje sam ulovio jeftinije po aukcijama.

Velka, Velka, ako si, a vidim da jesi, zagrizeni MNo fan, prije ili poslije ces podleci strastima i kupiti LL kolekciju pa makar u penziji prodao i zlatno zubalo.


Prvo treba doći do zlatnog zubala a ni ono nije jeftino.
Čak bih rekao da jeftinije izađe MN kolekcija ako se kupuje u kompletu a ne pojedinačno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 11/02/2015 : 16:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD



Nije li nebo u originalu bilo narancaste boje? Ili me sjecanje vara...nemam vise LMS.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/02/2015 : 18:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ovo su jedine četiri epizode izašle u LMS-u koje nisam prodao...ne samo da se radi o priči koja spada u moje najdraže, nego, ako gledamo na LMS ediciju, radi o epizodi gdje prvi puta imamo djetelinu s četiri lista na ramenu Mister Noa, djetelinu koja je u stotinu prijašnjih epizoda bila izbrisana ili zacrnjena...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/02/2015 : 18:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Mene je uvijek zanimalo zbog čega je u nekadašnjem jugoslavenskom socijalizmu bila problematična djetelina s 4 lista?

Riječ je o praznovjerju koje nema religijske konotacije, nego se odnosi na sreću, vidovitost i (ljubavno) čaranje, bogatstvo, slavu, dobro zdravlje i tako to, pa ne kužim zašto su je u Dnevniku cenzurirali.


OT: Ovu priču dosad nisam čitao, pa će mi kao premijera biti dodatni gušt.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 11/02/2015 18:20:29
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/02/2015 : 18:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by DODSFERD



Nije li nebo u originalu bilo narancaste boje? Ili me sjecanje vara...nemam vise LMS.


Bilo je ali puno bolje izgleda ova prerađena Libellusova verzija.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 11/02/2015 : 18:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Mene je uvijek zanimalo zbog čega je u nekadašnjem jugoslavenskom socijalizmu bila problematična djetelina s 4 lista?

Riječ je o praznovjerju koje nema religijske konotacije, nego se odnosi na sreću, vidovitost i (ljubavno) čaranje, bogatstvo, slavu, dobro zdravlje i tako to, pa ne kužim zašto su je u Dnevniku cenzurirali.


OT: Ovu priču dosad nisam čitao, pa će mi kao premijera biti dodatni gušt.



Mozda sto slici ovome...



http://home.arcor.de/glanlaender/ritterorden/templerorden/tempelritter.htm

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19353 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/02/2015 : 18:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Mene je uvijek zanimalo zbog čega je u nekadašnjem jugoslavenskom socijalizmu bila problematična djetelina s 4 lista?

Riječ je o praznovjerju koje nema religijske konotacije, nego se odnosi na sreću, vidovitost i (ljubavno) čaranje, bogatstvo, slavu, dobro zdravlje i tako to, pa ne kužim zašto su je u Dnevniku cenzurirali.





Pa bila je duga rasprava već na forumu o tome. Na kraju se pretpostavilo da možda previše podsjeća na križ.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 11/02/2015 : 18:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool
OT: Ovu priču dosad nisam čitao, pa će mi kao premijera biti dodatni gušt.


Zavidim ti, ceka te velika epizoda. Nadam se da ce imati isti efekt kao da si je i citao prije 20 godina. Mada sam svjestan da ponovno citanje kroz prizmu nostalgije jos pojacava dozivljaj nekoliko puta, cistno iz subjektivnih razloga.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 11/02/2015 : 18:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD
[Bilo je ali puno bolje izgleda ova prerađena Libellusova verzija.



Da, a i logicnije je. Valjda su, s obzirom na boju Mister Noove majice i aviona isli na kontrast, pa zato narancasta.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37328 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/02/2015 : 19:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Jel kupuje i cita jos neko od forumasa ove nove redovne epizode Veselog?


Naravno!

Pa to je i jedino sto ima novog, jos neprocitanog.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/02/2015 : 19:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Mene je uvijek zanimalo zbog čega je u nekadašnjem jugoslavenskom socijalizmu bila problematična djetelina s 4 lista?

Riječ je o praznovjerju koje nema religijske konotacije, nego se odnosi na sreću, vidovitost i (ljubavno) čaranje, bogatstvo, slavu, dobro zdravlje i tako to, pa ne kužim zašto su je u Dnevniku cenzurirali.

Mozda sto slici ovome...



http://home.arcor.de/glanlaender/ritterorden/templerorden/tempelritter.htm



To ti je templarski kriz koliko sam sad procitao iz linka za sliku ali vjerujem da je to vise zbog KKK,koji je rasisticke konotacije.
A da su bili tako revni onda bi i Kit Tellerov "Ku Klux Klan" isto tako cenzurirali...znate kako je ..bilo je puno studenata iz zemalja nesvrstanih pa da se ne bi uvrijedili...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2015 : 20:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by going going

Jel kupuje i cita jos neko od forumasa ove nove redovne epizode Veselog?


Naravno!

Pa to je i jedino sto ima novog, jos neprocitanog.





quote:
Originally posted by velka031

Ja kupujem redovnog Mister Noa i debeljuce od VČ i žao mi je što nema više kiosk izdanja legende Mister Noa... Imam i LMS kolekciju, krnju za pola afričke sage (to što fali sam pročitao skenirano)... Libellus je preskup, imam svega nekoliko brojeva koje sam ulovio jeftinije po aukcijama.



E pa drago mi je da nas jos ima! Ja jedino sto nemam jeste ova saga po Indokini iz nekog razloga sam stalno odlagao da je kupim ali cu je svakako nabaviti.

U sledecem redovnom broju Mister Noa nas ceka pravi uzitak! Jos jedna Mister Noova ratna prica!
Ja mislim da je to i poslednja ratna prica u celom serijalu.





Scenario je odradio Masiero a crtez Renzo Calegari.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/02/2015 : 22:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Uh, pa za ovo pojma nisam imao, da nas čeka ratna priča. Gušt!
Go to Top of Page

caramba
Starting Member



Croatia
30 Posts

Member since 25/10/2008

Posted - 19/02/2015 : 16:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send caramba a Private Message  Reply with Quote
I Tigrovi odletjeli sa Libellusovog webshopa u rekordnom vremenu.

http://www.libellus.hr/i/leteci-tigrovi/980/0/-2

Edited by - caramba on 19/02/2015 16:46:55
Go to Top of Page

ERO
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 07/11/2010

Posted - 19/02/2015 : 16:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit ERO's Homepage  Send ERO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by going going

Jel kupuje i cita jos neko od forumasa ove nove redovne epizode Veselog?


Naravno!

Pa to je i jedino sto ima novog, jos neprocitanog.








Malo nas je ali smo dobro raspoređeni
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/02/2015 : 17:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Stvarno nisam očekivao ovako brzu rasprodaju bez obzira na svu legendarnost epizode. Uspio sam danas uhvatiti svoj primjerak ali strah me da neće biti slična situacija i sa slijedećom knjigom... ili možda Poglavica Bonampak neće biti takav mamac.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/02/2015 : 19:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by caramba

I Tigrovi odletjeli sa Libellusovog webshopa u rekordnom vremenu.

http://www.libellus.hr/i/leteci-tigrovi/980/0/-2


Kvragu, htio sam ga uzeti sa NN kad izadje,ali ovo nisam ocekivao trebao sam ga jos jucer uzeti..maldicao!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/02/2015 : 20:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Uh, pa za ovo pojma nisam imao, da nas čeka ratna priča. Gušt!



Nije baš nešto, ne bih se mnogo radovao na tvom mestu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 24/02/2015 : 13:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto ostao PAF kad sam vidio Leteći tigrovi se u libellusa za dva dana rasprodali 300 komada amislio se uzeti. Pa zašto su sa 350 spustili na 300 komada ako još kupaca ima? Ne kužim. Ima li neka informacija da ne kopam sve postove da li Ludens planira od prvoga broja te Mister No epizode?
Koliko ja vidim...išlo bi dobro.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37328 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/02/2015 : 13:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Navodno ih jos ima po striparnicama. Tako su rekli u LL stozeru. Naklada je preracunana i osmisljena (to samo mi mislimo da ide sve u dan-dva :D)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000