forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 275

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/05/2015 : 17:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Baš mi danas stigla pošiljka Libellus Mister No knjiga i onda kod prelistavanja otkrijem da u broju 52 Kralj džungle fale obje naslovnice koje trebaju biti unutar knjige.
Kako je to tiskarska greška vjerujem da imam pravo na zamjenu, valjda neće biti problem što je roba kupljena po sniženju od 50%.
Uglavnom, poslat ću mail Libellusu pa da vidim što će mi odgovoriti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 15/05/2015 : 18:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Nemas brige, Dade ce ti to sigurno zamijeniti bez problema.

EDIT: Nemam tu knjigu u izdanju Libellusa, ali postoji mogucnost da zapravo ne treba ni biti naslovnica unutra, prva ti je na coveru, a druge mozda nije ni bilo ako je u originalu nova prica zapocela u istom izdanju kao i prethodna.
Sad pricam napamet

Ako me sjecanje dobro sluzi, u izdanju Dnevnika Kralj dzungle je poceo u istom broju gdje je zavrsio UFO.

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 15/05/2015 18:21:28
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/05/2015 : 18:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sada sam pogledao u svoj primjerak, oba 2 naslovnice su unutra.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/05/2015 : 19:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Nemas brige, Dade ce ti to sigurno zamijeniti bez problema.

EDIT: Nemam tu knjigu u izdanju Libellusa, ali postoji mogucnost da zapravo ne treba ni biti naslovnica unutra, prva ti je na coveru, a druge mozda nije ni bilo ako je u originalu nova prica zapocela u istom izdanju kao i prethodna.
Sad pricam napamet

Ako me sjecanje dobro sluzi, u izdanju Dnevnika Kralj dzungle je poceo u istom broju gdje je zavrsio UFO.


U pitanju je priča koja je originalno izlazila u brojevima 108, 109 i 110. Naslovnica iz br. 108 je bila na korici prethodne knjige Tuđinac ali ostale dvije su vezane za ovu priču i moraju biti unutar knjige. Samo u slučaju kada je jedna naslovnica vezana za priču onda ona ne ide unutra već samo na koricu knjige... najkraće rečeno, imam strip s greškom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/05/2015 : 20:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Imam još jedan slučaj za koji nisam siguran da li je tiskarska greška ili mora biti tako. Naime, Libellus kod Mister No biblioteke ima običaj stavljati u određenoj boji (ali nikada u crnoj) prednji i stražnji predlist koji je zalijepljeni za unutarnju stranu korica dok list sa impresumom epizoda bude u crnoj-bijeloj boji. Tako je to u svim knjigama koje imam osim u br. 49 Sotonina kuća gdje je upravo obrnuti slučaj. Meni to izgleda dosta zanimljivo pa tu knjigu ne bih mijenjao čak i da jest greška u pitanju, ali kako sam znatiželjan volio bih znati da li je tako u svim primjercima ili samo kod mene, pa tko ima tu knjigu neka baci pogled unutra i kaže da li to izgleda ovako:



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 15/05/2015 : 20:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Sotonina kuća je i kod mene takva CB.
Što se tiče Kralja džungle, nemam ni ja tu knjigu, ali nije li to kratka pričica, koja je izašla u LMS 809, dakle- samo jedna naslovnica
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/05/2015 : 20:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Skoro sam se poveselio da imam unikatan primjerak Sotonine kuće, što im bilo da su napravili samo tu jednu knjigu na takav način.
Što se tiče epizode Kralj džungle ona ima ukupnih 180 stranica a ako ju je Dnevnik objavio u jednome broju onda sigurno ima puno izbačenih stranica ali u originalu ona posjeduje dvije naslovnice. Sada sam pogledao numeraciju stranica u LL knjizi i u nju su uračunate te naslovnice koje nedostaju:


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 16/05/2015 : 10:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
druze ti se se zeznuo....ova prica ima 170 a ne 180 strana...prica je kratka jer pocinje na kraju prve sveske i zavrsava u trecoj sveski originala..tako da je sve ok i sa lms i sa libelusom..nisi pazljivo prostudirao sve zato si pogresio..lms je ovo objavio u 3 sveske zajedno sa epizodom ufo koja ide pre ove....u lms, ufo je celovit a kralj dzungle je skracen za 4 strane
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/05/2015 : 11:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Isto i kod mene 49.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/05/2015 : 13:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

druze ti se se zeznuo....ova prica ima 170 a ne 180 strana...prica je kratka jer pocinje na kraju prve sveske i zavrsava u trecoj sveski originala..tako da je sve ok i sa lms i sa libelusom..nisi pazljivo prostudirao sve zato si pogresio..lms je ovo objavio u 3 sveske zajedno sa epizodom ufo koja ide pre ove....u lms, ufo je celovit a kralj dzungle je skracen za 4 strane


Ne znam za LMS jer nemam te brojeve, to je bila samo pretpostavka jer je netko ranije rekao da je ova priča dosta kratka (sada tek vidim da je Dnevnik ubacio i nepostojeću naslovnicu za UFO, tj. iz vlastite radionice).
A u ovih 180 stranica Libellusovog izdanja su ubrojene i naslovnice i prelistovi tako da ako njih odbiješ sama priča stvarno ima 170 stranica.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 16/05/2015 13:20:14
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/05/2015 : 14:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
8 epizoda godišnje i nije tako jako loše. 16 bi bilo savršeno. Ali očito ima dosta onih koji preferiraju Libellus, pa nema dovoljno kupaca za oba izdanja. A i Libellus je daleko odmakao.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/05/2015 : 14:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

8 epizoda godišnje i nije tako jako loše. 16 bi bilo savršeno. Ali očito ima dosta onih koji preferiraju Libellus, pa nema dovoljno kupaca za oba izdanja. A i Libellus je daleko odmakao.



Ja sam još na debeljuci
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/05/2015 : 16:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

8 epizoda godišnje i nije tako jako loše. 16 bi bilo savršeno. Ali očito ima dosta onih koji preferiraju Libellus, pa nema dovoljno kupaca za oba izdanja. A i Libellus je daleko odmakao.


Mislim da je ovo krajnji čas tko bi se odlučio na skupljanje te biblioteke a možda je već i prekasno jer ima masa rasprodanih brojeva. Kada sam se ja odlučio na skupljanje već je bila izašla knjiga 62 Etrurski demon i sada godinu i pol kasnije fale mi samo 4 knjige od kojih je 1 rasprodana. Prvo sam nabavio one od broja 57 pa naviše jer je tada krenulo smanjenje tiraža, koliko sam bio u pravu pokazuje podatak da su sada sve poslije 58. rasprodane i skuplje se prodaju na aukcijama nego ono što je izašlo nakon broja 4. Naravno, sve ovo pada u vodu ako možeš negdje povoljno nabaviti cijeli komplet, ali ići skupljati broj po broj je vrlo teška zadaća.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 16/05/2015 : 21:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
ja sam krenua sa zagorom od br zagor priča i sad sam redovit
a ove nize br cu skupiti-kad skupim

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 16/05/2015 : 22:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by velka031

8 epizoda godišnje i nije tako jako loše. 16 bi bilo savršeno. Ali očito ima dosta onih koji preferiraju Libellus, pa nema dovoljno kupaca za oba izdanja. A i Libellus je daleko odmakao.


Mislim da je ovo krajnji čas tko bi se odlučio na skupljanje te biblioteke a možda je već i prekasno jer ima masa rasprodanih brojeva. Kada sam se ja odlučio na skupljanje već je bila izašla knjiga 62 Etrurski demon i sada godinu i pol kasnije fale mi samo 4 knjige od kojih je 1 rasprodana. Prvo sam nabavio one od broja 57 pa naviše jer je tada krenulo smanjenje tiraža, koliko sam bio u pravu pokazuje podatak da su sada sve poslije 58. rasprodane i skuplje se prodaju na aukcijama nego ono što je izašlo nakon broja 4. Naravno, sve ovo pada u vodu ako možeš negdje povoljno nabaviti cijeli komplet, ali ići skupljati broj po broj je vrlo teška zadaća.



Na zalost, 200 kompleta se po putu "izgubilo"...Od prvotnih 500 kom naklade do sadasnjih 300, a nekako mi se cini da ni to nece biti donja granica. Tako da netko ni uz najbolju volju nece ovo moci kompletirati

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/05/2015 : 22:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će se ovih 300 primjeraka ustabiliti barem dok serijal ne dođe do originalnog broja 200 jer fanovi žele imati afričku sagu. Prodaja zadnjih 10-ak knjiga pokazuje da trenutno ima dovoljno kupaca za taj tiraž, problem će nastati kod priča nakon broja 200 kada se Nolitta povukao sa serijala a uskočio Mignacco koji nije baš na dobrom glasu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/05/2015 : 17:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Dogovorio sam se sa Dadom za zamjenu one knjige kojoj nedostaju naslovnice, kako se radi o izdanju kojega ima još prilično na skladištu odlučio sam da to napravimo na Interliberu u 11. mjesecu.
Ako nekoga bude zanimao MN 52 imat će priliku da ga tada nabavi za male novce.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mradje11
Junior Member



Canada
363 Posts

Member since 05/07/2004

Posted - 22/05/2015 : 03:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mradje11 an ICQ Message  Send mradje11 a Private Message  Reply with Quote
ja sam stigao do sedme VČ knjige i zanima me da li je itko primijetio kako piper varira u izgledu i dimenzijama, pogotovo interijera, negdje je sitan i ima dva sjedala jedno iza drugoga, negdje ima sjedalo do sjedala i ogroman kargo prostor u pozadini, zna li netko je li tako ostalo do kraja serijala ili su ga kasnije standardizirali?

Ehila', Corto come va? Stai prendendo il Sole?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 22/05/2015 : 08:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
koliko sam skontao, mister no knjige od VČ se jako dobro prodaju, a dokaz za to je da na njihovom skladištu nema prve 4 knjige što je u svakom slučaju dobar znak...
primjera radi, texa VČ knjige nema samo broja 1 dok su ostale dostupne...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 22/05/2015 : 09:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
prodaja nije problem kod mister no knjiga i slicnih izdanja vec jako mali broj ljudi u redakciji koji nemogu postici fizicki da vise izdanja izadje...bilo je puno reci o tome...vlasnik veselog cetvrtka se bavi sasvim drugim stvarima i strip mu i nije nesto sto ga puno zanima...ljudi koji rade u veselom su zaljubljenici u strip ali malo se pitaju...tako bez povecanja broja radnika nece biti ni veceg broja izdanja tokom godine...medjutim vlasnika veselog to mnogo ne zanima..ipak da nije veselog cetvrtka sve bi bilo drugacije jer mora se priznati da su probudili strip scenu u srbiji bar sto se tice sbe izdanja jer su prvi posle dnevnika koji u duzem kontinuitetu izdaju te stripove...na teritoriji srbije
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2015 : 19:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

ipak da nije veselog cetvrtka sve bi bilo drugacije jer mora se priznati da su probudili strip scenu u srbiji bar sto se tice sbe izdanja jer su prvi posle dnevnika koji u duzem kontinuitetu izdaju te stripove...na teritoriji srbije




Poptuno tacno! Svaka im cast!
Ali stvarno steta sto ne mogu jos nekog da dodaju ekipi da im pomogne jer je stvarno zalostan ovaj trenutni broj i ritam izdanja.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/05/2015 : 19:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Živio VČ 100 godina! Kao i Ludens :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/05/2015 : 19:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nije to samo kod VČ-a, i Libellus je drastično usporio Mister No biblioteku u odnosu na prijašnji ritam. Problem je kada se poveća broj serijala a broj suradnika ostane isti pa se nekima dodatno uspori ritam da bi se sve stiglo napraviti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2015 : 08:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

sledi nam kratka neobjavljena prica "Manaus 1975" (Mignacco / Diso) plus dodaci, i na kraju jedna kratka parodija u boji "Master No" - Salvatore Taormina (scen.) i Elena Mirulla (crtez), zanimljiva je i cijena.

http://www.sergiobonelli.it/scheda/38725/I-dimenticati.html


http://lnx.cronacaditopolinia.it/il-ritorno-di-mister-no/







Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/06/2015 : 09:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ovo sam neki dan vidio na facebooku ali nisam baš previše obraćao pažnju na ovo...pa nije valjda da je to taj povratak pilota šta su ga toliko najavljivali...?? jedna kratka priča i to je to...
Go to Top of Page
Page: of 275 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.79 seconds. Snitz Forums 2000