forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellus i CRS
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/11/2008 : 20:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Zelio bih obavjestiti sve kupce libellusovih izdanja da ove godine Libellus nece imati stand na CRSu.
Naime, s nama je krajem rujna o uvjetima standa (cijena, termin odrzavanja...) razgovarao Ratko (dveribad)
i po informacijama koje smo dobili uvjeti su bili 20% od prodaje, termin odrzavanja 28. i 29. studeni.
Mi smo na te uvjete pristali i vrlo angazirano krenuli u pripremu poprilicnog broja izdanja koje smo namjeravali objaviti za CRS.
Osim uobicajenog ritma priprema, mi smo skupa s nasim suradnicima ulozili dodatne napore, prakticno se radilo 24 sata dnevno,
da bi ta izdanja mogla izaci na vrijeme kad nam je receno. Medjutim, kao sto znate, doslo je do promjene termina,
on se pomaknuo za 2 tjedna unaprijed i bilo je nemoguce da mi uspijemo pripremiti i objaviti izdanja za CRS.
Ne znam jesu li organizatori odluku o promjeni termina donjeli isti cas kad su je i svima nama javno na forumu obznanili,
pa nas nisu mogli pravovremeno izvjestiti o tome, no ono sto sigurno znam je to da s nama nitko od organizatora nije razgovarao
o promjeni termina i za to smo saznali kad i vi svi ostali, ovdje na forumu. A uz to smo vidjeli da se osim 28.11.
baratalo i s drugim datumima odrzavanja, pa smo mogli procitati i da se pricalo o 05.12., sto me uistinu iznenadilo.

Oni koji zele kupiti nasa izdanja, mogu to uciniti kao i uvijek u Gajevoj 17, u strip knjizari Libellus,
to je ionako tek nekoliko minuta pjesice od mjesta gdje se odrzava CRS.

HVala na razumjevanju.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6220 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 12/11/2008 : 22:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
merci na obavjesti, iskoristit cu topic za jedno pitanje: možemo mi neredovni posjetioci znati otkad do kad je Libellus otvoren subotom pošto sigurno necu moci doci u petak? i da li postoji prisustvo Libellus izdanja na Interliberu, s obzirom da cu tamo sigurno doletiti vec u petak?
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 12/11/2008 : 23:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
e pa to je nasa hr poslovnost, sve se radi u zadnji cas, kaj niste to sve mogli zgotovit do pocetka 11 mj. i onda mirno cekat crš? ne, lakše je sve u zadnji cas. a opet kao da nemate izdanja koja bi tam prodavali na svome štandu? a meni se bogami neda do gajeve. nemate parking za kupce :-(


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46700 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/11/2008 : 23:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

e pa to je nasa hr poslovnost, sve se radi u zadnji cas, kaj niste to sve mogli zgotovit do pocetka 11 mj. i onda mirno cekat crš? ne, lakše je sve u zadnji cas. a opet kao da nemate izdanja koja bi tam prodavali na svome štandu? a meni se bogami neda do gajeve. nemate parking za kupce :-(





depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/11/2008 : 23:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ja bih samo pitao hoce li možda Libellus imati štand na Interliberu?
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15302 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/11/2008 : 23:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
nisu spremni

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 13/11/2008 : 03:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Zelio bih obavjestiti sve kupce libellusovih izdanja da ove godine Libellus nece imati stand na CRSu.
Naime, s nama je krajem rujna o uvjetima standa (cijena, termin odrzavanja...) razgovarao Ratko (dveribad)
i po informacijama koje smo dobili uvjeti su bili 20% od prodaje, termin odrzavanja 28. i 29. studeni.
Mi smo na te uvjete pristali i vrlo angazirano krenuli u pripremu poprilicnog broja izdanja koje smo namjeravali objaviti za CRS.
Osim uobicajenog ritma priprema, mi smo skupa s nasim suradnicima ulozili dodatne napore, prakticno se radilo 24 sata dnevno,
da bi ta izdanja mogla izaci na vrijeme kad nam je receno. Medjutim, kao sto znate, doslo je do promjene termina,
on se pomaknuo za 2 tjedna unaprijed i bilo je nemoguce da mi uspijemo pripremiti i objaviti izdanja za CRS.
Ne znam jesu li organizatori odluku o promjeni termina donjeli isti cas kad su je i svima nama javno na forumu obznanili,
pa nas nisu mogli pravovremeno izvjestiti o tome, no ono sto sigurno znam je to da s nama nitko od organizatora nije razgovarao
o promjeni termina i za to smo saznali kad i vi svi ostali, ovdje na forumu. A uz to smo vidjeli da se osim 28.11.
baratalo i s drugim datumima odrzavanja, pa smo mogli procitati i da se pricalo o 05.12., sto me uistinu iznenadilo.

Oni koji zele kupiti nasa izdanja, mogu to uciniti kao i uvijek u Gajevoj 17, u strip knjizari Libellus,
to je ionako tek nekoliko minuta pjesice od mjesta gdje se odrzava CRS.

HVala na razumjevanju.





-Ništa organizator nije skrivao od Vas(LIBELLUS).Cim je saznat datum,objavljen je prvo na stripovi.com!(13.10 2008).
-Da ne duljim,bilo je ili prihvatiti ovaj datum ili CRŠ-a nece biti.Ja se Dadi i svima ljudima koji rade oko Libellus-ovih stripova javno ispricavam zbog pomicanja termina!!
-Razlog zašto na CRŠ-u nema štanda sa vašim albumima je malo "kompliciraniji"(možda nije baš prava rijec,ali...ajde) i mislim da javni forum nije mjesto gdje bi to trebali "razglabat".
-Osobno,najiskrenije, zaista mi je žao što ti Dado nisi uvidio nikakvog interesa da vaši stripovi budu na festivalu,bez obzira što niste uspjeli izbaciti novu turu strip albuma,ali sam uvjeren da bi i ona hrpa do sada objavljenih albuma bila ljudima interesantna!

-Ako sam dobro shvatio,tvoja je odluka da vas nema,a koliko je to loš potez,pokazat ce ti vrijeme i naredne godine.Kladim se u sve svoje stripove da si krivo postupio i donio krivu odluku,jednostavno....loša odluka.
-Ponavljam,ne bih javno diskutirao,ali ako si ti za,možemo.Ti si iznenaden,ja sam u najmanju ruku,razocaran!!!Kao ljubitelj stripa,.....žalostan, zbog ovog tvojeg poteza!
-Jedina pozitivna stvar u otvaranju ovog topic-a je slijedeca:


-Stripove izdavacke kuce LIBELLUS,svi koji navrate u Zagreb zbog CRŠ-a,možete kupit u STRIP KNJIŽARI "LIBELLUS" u Zagrebu ,GAJEVA 17(podrum,lijevo)!


-NADOPUNA- Parkirati auto možete kod STUDENTSKOG CENTRA,SAVSKA 25 gdje se održava festival Hrvatskog stripa,posvecen "VELIKANIMA HRVATSKOG STRIPA",a do Trga možete otic tranvajem br.12(u smjeru istoka).Putovanje traje cca.10 minuta ili izadete na 4 stanici(TRG BANA JELACICA).Izlaskom iz tranvaja,nastavite ravno,niz Gajevu ulicu i nakon nekakvih 500 metara(samo ravno,presjeci cete Teslinu ulicu),sa lijeve strane došli ste do GAJEVE 17 i udete u haustor di je stripoteka LIBELLUS.Istim putem,ali u kontra smjeru se vratite natrag do auta!-Parking je besplatan za posjetitelje CRŠ-a,ali se prilikom ulaska samo javite portiru da idete na festival stripa i on ce vam oslobodit nesmetan ulazak(podic rampu).
-Pješice baš nije par minuta,cirka 30-tak,ali se isplati prec preko TRGA MARŠALA TITA,jer prelaskom preko tog trga ,proci cete pokraj jedne od najljepših zgrada grada Zagreba...zgrada HNK(Hrvatsko narodno kazalište) i iskoristit priliku da se sa kupljenim stripovima, u povratku,slikate pokraj spomenika SVETOM JURJU(specifican spomenik,jer se Sv.Juraj bori sa velikim zmajem)!

-P.S.-Ukoliko kupnju obavite u razmjerno kratkom roku,savjetujem da se do TRGA MARŠALA TITA pješice vratite kroz TESLINU ULICU i slikate pokraj spomenika jednog od Hrvatskih velikana-NIKOLE TESLE.
-Želim Vam svima ugodan boravak u Zagrebu,ugodno pješacenje i nadasve dobru kupnju!Živjeli i dobro nam došli!
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 09:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

e pa to je nasa hr poslovnost, sve se radi u zadnji cas, kaj niste to sve mogli zgotovit do pocetka 11 mj. i onda mirno cekat crš? ne, lakše je sve u zadnji cas. a opet kao da nemate izdanja koja bi tam prodavali na svome štandu? a meni se bogami neda do gajeve. nemate parking za kupce :-(



Kad vec pricas o poslovnosti, evo nekoliko pitanja pa onda mozemo nastaviti na tu temu.

a) Znas li koliko treba vremena da se pripremi i otisne strip? Naravno, uzmi u obzir broj stranica u svakome stripu koje se moraju prevesti, upisati, lektorirati itd.

b) Znas li koliko smo stripova (tj. stranica stripa, jer nije ista stvar objaviti strip od 48 ili od 300 stranica) objavili, recimo, prosle godine? Ako znas, najljepse te molim da to podijelis s 365 pa cemo onda dalje nastaviti pricati o poslovnosti.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15302 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/11/2008 : 09:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
nema opravdanja

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 10:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

Ništa organizator nije skrivao od Vas(LIBELLUS).Cim je saznat datum,objavljen je prvo na stripovi.com!(13.10 2008).



Nitko nije ni rekao da ste vi nesto od nas skrivali. Samo je receno da je s nama kod razgovora za stand utvrdjen termin 28.-30.11.2008. Na taj termin smo pristali jer smo znali da uz maksimalne napore do tada mozemo izbaciti novu turu stripova. Nakon toga smo ostali paf kad smo s foruma saznali za pomicanje CRS-a 2 tjedna unatrag jer je to automatski znacilo da od nasih novih stripova nece biti nista te da samim tim nema ni smisla drzati stand na CRS-u.

quote:
Originally posted by dveribad

-Razlog zašto na CRŠ-u nema štanda sa vašim albumima je malo "kompliciraniji"(možda nije baš prava rijec,ali...ajde) i mislim da javni forum nije mjesto gdje bi to trebali "razglabat".



S nase strane ne postoji neki "kompliciraniji" razlog. Naravno, ako s vase strane on postoji, pliz, samo ga navedi. Mi ne tajimo nista, dapace. Mozemo o svemu pricati javno, a mozemo i u Zagrebu na CRS-u. Jaka ekipa iz smjera Makarske stize u Zagreb pruziti podrsku CRS-u.

quote:
Originally posted by dveribad

Osobno,najiskrenije, zaista mi je žao što ti Dado nisi uvidio nikakvog interesa da vaši stripovi budu na festivalu,bez obzira što niste uspjeli izbaciti novu turu strip albuma,ali sam uvjeren da bi i ona hrpa do sada objavljenih albuma bila ljudima interesantna!



Nasa je procjena da su ljudima uvijek najinteresantniji neobjavljeni stripovi koji se izdaju bas povodom tog festivala, dajuci mu upravo tim cinom na znacaju. Nama je zao sto vi kao organizatori niste uvidjeli koliko je i takva promocija vazna, no sto je tu je.

quote:
Originally posted by dveribad

Ako sam dobro shvatio,tvoja je odluka da vas nema,a koliko je to loš potez,pokazat ce ti vrijeme i naredne godine.Kladim se u sve svoje stripove da si krivo postupio i donio krivu odluku,jednostavno....loša odluka.



Da je CRS bio u terminu u kojem je nama bio i najavljen te koji je uostalom i uhodani termin CRS-a, mi bi imali stand, to nije upitno i to smo i prihvatili. Ovako, pomicanjem termina mi smo jednostavno stavljeni u poziciju da ne mozemo birati izmedju dvije mogucnosti nego prakticki moramo odustati od planiranog standa jer nasi novi stripovi do tada ne mogu biti zgotovljeni.

quote:
Originally posted by dveribad

Ponavljam,ne bih javno diskutirao,ali ako si ti za,možemo.Ti si iznenaden,ja sam u najmanju ruku,razocaran!!!Kao ljubitelj stripa,.....žalostan, zbog ovog tvojeg poteza!



Eh, a koliko smo tek mi bili žalosni i razocarani kad smo s foruma doznali da ono o cemu smo se bili dogovorili usmeno s tobom ne drzi vise vodu...

No, da ne bi razglabali vise, jer CRS se ne odrzava zbog Libellusa nego zbog gostiju i posjetitelja, vratimo se mi na najavu CRS-a! Dado je vec stigao iz Munchena u Zagreb, a Renky, treci Dado (Duga Puska), jos jedan stripofil iz Mostara i ja (jebote, uspio sam odgoditi utakmicu za nedjelju u 21.15h da bih mogao biti na CRS-u od petka do nedjelje) krecemo sutra rano ujutro prema Zagrebu podrzati ovogodisnji CRS svim snagama!

NAPRID CRS!!!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 10:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

nema opravdanja




And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 10:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Ja bih samo pitao hoce li možda Libellus imati štand na Interliberu?



Ne, nazalost necemo imati stand. Zbog nasih drugih poslovnih i privatnih obaveza (meni zatvaranje hotela + WTM, a drugome Dadi ce supruga roditi vrlo brzo) stand na Interliberu ove godine jednostavno nije dolazio u obzir. Jebiga...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/11/2008 : 10:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa nisu vam valjda samo novotiskani stripovi garantirali prodaju i produ na CRŠ-u? Vjerojatno se prodalo i drugih stvari. ILi ste jednostavno procijenili da je (ako nema novih stvari) svejedno kupcu hoce li odšetati do striparnice Libellus ili do SC-a?

Dobro, meni to ne igra ulogu, jer mi je Libelus prakticki iza ugla, no šteta je što nema jacih izdavaca na jednom takvom strip festivalu.

Ima za vas to i drugih dobrih strana, moci cete doci u ZG na jedan lijepi izlet, a da se ne zamarate poslovima, ne?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/11/2008 : 10:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
I da, hoce li novi stripovi svejedno biti vani 31. 11. 2008. ?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 13/11/2008 : 11:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by Spiderman

e pa to je nasa hr poslovnost, sve se radi u zadnji cas, kaj niste to sve mogli zgotovit do pocetka 11 mj. i onda mirno cekat crš? ne, lakše je sve u zadnji cas. a opet kao da nemate izdanja koja bi tam prodavali na svome štandu? a meni se bogami neda do gajeve. nemate parking za kupce :-(



Kad vec pricas o poslovnosti, evo nekoliko pitanja pa onda mozemo nastaviti na tu temu.

a) Znas li koliko treba vremena da se pripremi i otisne strip? Naravno, uzmi u obzir broj stranica u svakome stripu koje se moraju prevesti, upisati, lektorirati itd.

b) Znas li koliko smo stripova (tj. stranica stripa, jer nije ista stvar objaviti strip od 48 ili od 300 stranica) objavili, recimo, prosle godine? Ako znas, najljepse te molim da to podijelis s 365 pa cemo onda dalje nastaviti pricati o poslovnosti.



pa gle igrom slucaja radim graficku pripremu pa sve to znam, ali neznam ako se vec i zna okvirno datum CRŠ-a i svega ostaloga zašto je to sve tako knap? zašto nitko neisplanira da bude to gotovo prije a ne na sam dan?

pa gle ima još firmi koje se bave grafickom pripremom, nemora sve to radit jedna firma.

ma bespredmetno je uopce razglabat kad je sve kod nas navrat-nanos.

dovidenja


Moj strip
Moje aukcije

Edited by - Spiderman on 13/11/2008 11:09:05
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 11:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa nisu vam valjda samo novotiskani stripovi garantirali prodaju i produ na CRŠ-u? Vjerojatno se prodalo i drugih stvari.



Prema iskustvima od proslih godina, veliku vecinu prodanih stvari cine stripovi koji su objavljeni bas za tu prigodu. Naravno, prodalo bi se nesto i starijih izdanja, ali znacajan naglasak je ipak na novoobjavljenima.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/11/2008 : 11:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by Spiderman

e pa to je nasa hr poslovnost, sve se radi u zadnji cas, kaj niste to sve mogli zgotovit do pocetka 11 mj. i onda mirno cekat crš? ne, lakše je sve u zadnji cas. a opet kao da nemate izdanja koja bi tam prodavali na svome štandu? a meni se bogami neda do gajeve. nemate parking za kupce :-(



Kad vec pricas o poslovnosti, evo nekoliko pitanja pa onda mozemo nastaviti na tu temu.

a) Znas li koliko treba vremena da se pripremi i otisne strip? Naravno, uzmi u obzir broj stranica u svakome stripu koje se moraju prevesti, upisati, lektorirati itd.

b) Znas li koliko smo stripova (tj. stranica stripa, jer nije ista stvar objaviti strip od 48 ili od 300 stranica) objavili, recimo, prosle godine? Ako znas, najljepse te molim da to podijelis s 365 pa cemo onda dalje nastaviti pricati o poslovnosti.


Spidey nije nikad radio kao "project planer", pa nezna kak to ide...

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 11:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

I da, hoce li novi stripovi svejedno biti vani 31. 11. 2008. ?



Tesko jer 11. mjesec ima 30 dana. Ne, ozbiljno, stripovi su u tiskari, a kad ce izaci iz nje - to samo oni znaju. Znas i sam koliko su kasnili s onom turom koja je zapela zbog skolskih knjiga i stoga smo od tada malo suzdrzaniji oko najave kad ce oni nesto izbaciti jer to zaista nije do nas i mi na to apsolutno nikako ne mozemo utjecati. Jebiga...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 11:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by Spiderman

e pa to je nasa hr poslovnost, sve se radi u zadnji cas, kaj niste to sve mogli zgotovit do pocetka 11 mj. i onda mirno cekat crš? ne, lakše je sve u zadnji cas. a opet kao da nemate izdanja koja bi tam prodavali na svome štandu? a meni se bogami neda do gajeve. nemate parking za kupce :-(



Kad vec pricas o poslovnosti, evo nekoliko pitanja pa onda mozemo nastaviti na tu temu.

a) Znas li koliko treba vremena da se pripremi i otisne strip? Naravno, uzmi u obzir broj stranica u svakome stripu koje se moraju prevesti, upisati, lektorirati itd.

b) Znas li koliko smo stripova (tj. stranica stripa, jer nije ista stvar objaviti strip od 48 ili od 300 stranica) objavili, recimo, prosle godine? Ako znas, najljepse te molim da to podijelis s 365 pa cemo onda dalje nastaviti pricati o poslovnosti.



pa gle igrom slucaja radim graficku pripremu pa sve to znam, ali neznam ako se vec i zna okvirno datum CRŠ-a i svega ostaloga zašto je to sve tako knap? zašto nitko neisplanira da bude to gotovo prije a ne na sam dan?

pa gle ima još firmi koje se bave grafickom pripremom, nemora sve to radit jedna firma.

ma bespredmetno je uopce razglabat kad je sve kod nas navrat-nanos.

dovidenja



Priprema stripa nije samo graficka priprema. Nadalje, nije isto izbacujes li godisnje 80 ili 10 knjiga jer svaku od njih treba isproducirati od pocetka do kraja. Takodjer, nije isto imaju li te knjige prosjecno 75 ili 225 stranica. Isto tako nije zanemarivo radi li u toj tvrtki koja izdaje stripove 0 ili 16 radnika itd.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 13/11/2008 : 11:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston
Priprema stripa nije samo graficka priprema. Nadalje, nije isto izbacujes li godisnje 80 ili 10 knjiga jer svaku od njih treba isproducirati od pocetka do kraja. Takodjer, nije isto imaju li te knjige prosjecno 75 ili 225 stranica. Isto tako nije zanemarivo radi li u toj tvrtki koja izdaje stripove 0 ili 16 radnika itd.



a hebem vam strip koji je djecja igra prema matematickim i strucnim stvarima gdje imaš i slika i hrpu formula i gdje moraš paziti na tonu stilova i svega. pa ako si vlasnik i ako nešto radiš onda se trudiš valjda da bude to i gotovo prije roka a ne na sami rok. kao da sve to mora raditi jedna osoba. zaposliš na odredeno još nekog i to je to ili se ne baviš ako nemožeš.

mislim ono strip i još c/b, tekst je upisan tak i tak kod prijevoda i onaj tko ga prelama mora samo raditi copy paste i paziti stil. sve je pitanje kako si ti organiziraš posao.

ja sam u mjesec dana napravio dvije knjige sveukupno su imale cca 400 stranica teksta sa slikama i formulama. lijepo si to organizirao i sredio. a autora nikad vidio dok smo radili korekture.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 13/11/2008 : 11:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by alen
Spidey nije nikad radio kao "project planer", pa nezna kak to ide...



a ti nikada nisi radio graficku pripremu pa neznaš kak to ide posao prelamaca


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15302 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/11/2008 : 11:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by DeeCay

I da, hoce li novi stripovi svejedno biti vani 31. 11. 2008. ?



Tesko jer 11. mjesec ima 30 dana. Ne, ozbiljno, stripovi su u tiskari, a kad ce izaci iz nje - to samo oni znaju. Znas i sam koliko su kasnili s onom turom koja je zapela zbog skolskih knjiga i stoga smo od tada malo suzdrzaniji oko najave kad ce oni nesto izbaciti jer to zaista nije do nas i mi na to apsolutno nikako ne mozemo utjecati. Jebiga...



sad možeš slobodno napisat koji su to u tiskari a naslovnice mogu i kasnije -- hvala u ime svih na forumu

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/11/2008 : 11:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by alen
Spidey nije nikad radio kao "project planer", pa nezna kak to ide...



a ti nikada nisi radio graficku pripremu pa neznaš kak to ide posao prelamaca


Pripremis grafiku i onda ju prelomis.
Mon Dieux de Trieste, I know it's only stripovi but I like it...

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2170 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/11/2008 : 12:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad


a do Trga možete otic tranvajem br.12(u smjeru istoka).Putovanje traje cca.10 minuta ili izadete na 4 stanici(TRG BANA JELACICA).



Do Trga B.Jelacica voze i 13,14,17, pa da ljudi ne cekaju.
12-ica prolazi ispred Cibone, ali ako se krece iz Savske, sto je nabliza stanica Sc-u, onda idu 13,14,17, a ako odete na sljedecu stanicu, prema centru, onda vas moze pokupiti sva 4 broja.
i preporucam kupnju karte-mozete i preko mob-jer u prvoj polovici 11.og mj. kontrole idu malo cesce-u to vrijeme isticu studentske i dacke karte, pa da ne bude nepotrebnih neugodnosti...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/11/2008 : 12:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by dveribad


a do Trga možete otic tranvajem br.12(u smjeru istoka).Putovanje traje cca.10 minuta ili izadete na 4 stanici(TRG BANA JELACICA).



Do Trga B.Jelacica voze i 13,14,17, pa da ljudi ne cekaju.
12-ica prolazi ispred Cibone, ali ako se krece iz Savske, sto je nabliza stanica Sc-u, onda idu 13,14,17, a ako odete na sljedecu stanicu, prema centru, onda vas moze pokupiti sva 4 broja.
i preporucam kupnju karte-mozete i preko mob-jer u prvoj polovici 11.og mj. kontrole idu malo cesce-u to vrijeme isticu studentske i dacke karte, pa da ne bude nepotrebnih neugodnosti...



Za one koji žele uštediti tih 10 kn za kartu ja preporucam pak utipkati broj u mobitel za kartu, pa biti spreman kad navrati kontrola!

Inace, ako se kupi preko moba karta, ona vrijed u oba smjera sat i pol, dok ona kupljena u tramvaju ili kiosku mislim da vrijedi sat vremena i to u 1 smjeru!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15302 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/11/2008 : 12:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
di je sad nestal gaston - kaj ne odgovori

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000