forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ukljucite se u raspravu!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 23/11/2008 : 22:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
Kad sam krenuo u izdavanje stripova odmah na pocetku sam rekao da cu na mnoge nacine nastojati ukljuciti i clanove stripovi.com u realizaciju projekta. Skupa smo odabirali naslovnicu za Spawna, birali smo tvrdi uvez za Spawna, meki uvez za biblioteku Dani. Neki clanovi su pisali i popratne tekstove Djole, DeeCay. Uglavnom nakon godinu dana želim vas opet pitati za savjet.
Stranci u raju 1 su se u godinu dana prodali u nešto više od 200 komada, Spawn nakon pola godine u cca 165 primjeraka što je solidno za pocetak. Medutim, želja svih citatelja je da izdanja izlaze brže i da budu jeftinija i kvalitetnija, ali barem u mom slucaju to ovisi o prodaji. Target za pokrice je nekih 250 komada što je kao što vidite blizu, ali opet daleko. Buduci da je puno izdanja, para je sve manje razmišljam da sljedece godine napravim korekcije prodajnih cijena i to da pomaknem target s 250 na 300 do 350 komada što donosi veci rizik, ali i vecu mogucnost da povecamo bazu kupaca, a samim tim i da ubrzamo ritam izlaženja. Manja bi bila i eventualna dobit ali to mi nije bitno. Pogotovo bi snizio cijene pocetnih izdanja da se što više citatelja upozna s stripom. (biblioteka dani bi zadržala sadašnje cijene) Zatim bih tiskao oko 5000 reklamnih letaka koji bi se dijelili u knjižarama, a proširio bih ponudu i na neke manje gradove. Dobri rezultati ove akcije odrazili bi se i na uvodenje još nekih izdanja, možda cak i Superman ili nešto slicno.
1. Što mislite bi li ovo dalo rezultate, tj. da li bi se u pola godine prodalo barem 50-100 komada svakog stripa
2. Pitanje za one koji nisu kupili niti jedno izdanje:
da li vas ova izdanja uopce ne zanimaju ili ih ne možete priuštiti ili ne želite dati tolike novce za ta izdanje. Ukoliko je do novca molio bih da napišete koja prodajna cijena bi vas definitivno privukla:
Spawn HC 256 str full color, pc 180 kn
Stranci 1 SC 96 str c/b pc 45 kn
Stranci 2 SC 208 str c/b pc 70 kn
KADE SC 112 str full color pc 69 kn
FELL SC 68 str full color pc 55 kn
Molio bih iskrene odgovore i unaprijed zahvaljujem!

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr

lwood
Advanced Member



Colombia
46701 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/11/2008 : 22:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
offtop: jesi dobija moj mail?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46701 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/11/2008 : 22:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
2. nije do novca jednostavno nije moj dir

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46701 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/11/2008 : 22:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
svaka cast na brzini.uopce se ne cudim da si bija brži od Brzog Joe-a

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 23/11/2008 : 22:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

svaka cast na brzini.uopce se ne cudim da si bija brži od Brzog Joe-a

Vratilo mi je da nisi primio pa sam ti poslao na PM.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46701 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/11/2008 : 23:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
procitah i odgovorih.sve ok.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26230 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/11/2008 : 23:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Ako ima vec na engleskom a zanima me,99% sam to vec nabavio.Tako da od mene neceš imati puno koristi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 23/11/2008 : 23:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Ako ima vec na engleskom a zanima me,99% sam to vec nabavio.Tako da od mene neceš imati puno koristi.

...i još si mi u Makarskoj rastjerivao kupce

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6220 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 23/11/2008 : 23:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
1. Sa stanovišta kupca, sniženje cijena je u svakom slucaju dobra ideja, mada se sa vecinom izdanja koja si izdao i planiraš izdati sigurno nisam prvi put upoznao. S druge strane, gledaš niz liticu ako misliš u kratkom roku od 6 mjeseci povecati prodaju za novih 50-100 komada, ali možda je bolje da neko od izdavaca dadne svoje mišljenje ili primjer iz iskustva.
Razmišljam da ti je umjesto štampanja letaka bolja ideja uspostaviti saradnju sa nekim od portala u Hrvatskoj i reklamirati nova izdanja tim putem, kao i da objavljuju vijesti o novim promocijama izdanja kada ih bude. Naši portali su (sadržajno i po broju posjetilaca) manji i objave svaku vijest o bh. stripovima, ali pretpostavljam da bi morao s nekim dogovoriti kod vas, i bolje je u svakom slucaju potrošiti pare od letaka na reklamne bannere na takvim siteovima.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46701 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/11/2008 : 23:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by jaki

Ako ima vec na engleskom a zanima me,99% sam to vec nabavio.Tako da od mene neceš imati puno koristi.

...i još si mi u Makarskoj rastjerivao kupce



zato i nisi ništa proda.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/11/2008 : 23:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Od tih 165 prodanih Spanowa koliko ti se prodalo na raznim popustima(135 kn u pocetku, itd)?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29089 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/11/2008 : 23:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Po mom skromnom mišljenju, to ti nece dati željene rezultate, ljudi kupuju ono što ih zanima. Možeš smanjiti cijenu, ali broj kupaca koji ceš tako dobiti ti nece pokriti minus koji ceš imati ukupnim smanjenjem cijene (dakle, prodat ceš više, ali ceš ukupno imati manji promet). Sasvim ozbiljan savjet: povecaj cijene.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/11/2008 : 23:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Samo naprijed!

Dodatna propaganda i smanjivanje cijena uvijek pali... Samo je pitanje koliko je publike zainteresirano za ovaj tip izdanja.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 23/11/2008 : 23:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
mozda bi reklamni leci pomogli...

Ovo o spustanju cijene... ne znam bas

Prvotni problem je nedostatak marketinga (ne zelim ulazit u raspravu o tome; znam da se domaci strip izdavaci ne mogu priustit) i drugi problem je nedostupnost.

Stripovi u ogranicenoj nakladi kod nas se prodaju na par mjesta gdje cirkulira mali i ogranicen broj ljudi i oni su upoznati sa tim izdanjima. Oni ako zele, kupe ga, neovisno o cijenit tj +/- 20 kn

Drugi izvan toga kruga uopce nemaju pojma o tim izdanjima tako da ih i dijelis badava male koristi od toga
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 23/11/2008 : 23:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
Sada sam vidio Markosov upis i moram se slozit sa njime i njegov post nadovezat sa svojim o +/- 20 kn

Pogledaj koliko prodajes i stavi cijenu da se sa tim brojem primjeraka pokrijes...

I ako prodas jedva 200 primjeraka ozbiljno razmisli o skidanju naklade na 300 primjeraka

Edited by - ozasloscena_sovuljaga on 23/11/2008 23:13:24
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 23/11/2008 : 23:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Od tih 165 prodanih Spanowa koliko ti se prodalo na raznim popustima(135 kn u pocetku, itd)?


40 komada odmah u prednarudžbama
10 MAFEST
50 strip knjižare
30 inozemstvo
7 CRŠ
8 Profil
11 knjižnice
ostatak više manje direktnim narudžbama

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 23/11/2008 : 23:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
od pocetka smatram te jedinim plemenitim izdavacem i siguran sam da se neces usreciti sa tom politikom. tko ce kupiti dat ce za to i vecu svotu, tko nece, ni kunu.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26230 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/11/2008 : 23:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by hello


...i još si mi u Makarskoj rastjerivao kupce
[/quote]

A covik me je lipo pita Font ili Spawn?ja mu reka sasvim iskreno Font i on kad je procita reka je da je zadovoljan.Možda da me pita prije desetak godina kad sam bija ufuran na Spawna i Mc Farlana bi odgovor bija drukciji..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 23/11/2008 : 23:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Po mom skromnom mišljenju, to ti nece dati željene rezultate, ljudi kupuju ono što ih zanima. Možeš smanjiti cijenu, ali broj kupaca koji ceš tako dobiti ti nece pokriti minus koji ceš imati ukupnim smanjenjem cijene (dakle, prodat ceš više, ali ceš ukupno imati manji promet). Sasvim ozbiljan savjet: povecaj cijene.


Hvala na savjetu i moram ti reci da pogadaš bolje od Nostradamusa. S povecanjem cijene se slažem za manje cjeline, ali recimo Spawn je duži serijal koji mnogi ne bi pratili s vecim cijenama.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 23/11/2008 : 23:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
sto mislis, da smanjis tiraz na 300 komada, i da se pokrijes sa nekih 150 primjeraka, koja bi trebala biti cijena Spawna?
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 23/11/2008 : 23:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
Kao kupac izdanja stvarno bi volio da Spawn ima bar malo vecu publiku.Izgleda da je to za sada nemoguce po pokazateljima prodaje i nije tome kriva toliko cijena koliko neizainteresiranost i neinformiranost o tom junaku.
Imamo falicna izdanja koja se rasprodaju bez pol muke, a opet imamo i perfektna izdanja koja izgledaju stani pani pa ništa.
Kao kupac jedino cime mogu pomoci osobno je preobatit druge strip fanatike na to pojedino izdanje i ukazat mu na kvalitetu.Tu ce vjerojatno pomoci i popratni tekstovi na homepagu pa možda se netko još zainteresira.
ali ona ideja na pocetku za jeftinije placen strip u prednarudžbi je bio pun pogodak i volio bi da tako i ostane.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 23/11/2008 : 23:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga

sto mislis, da smanjis tiraz na 300 komada, i da se pokrijes sa nekih 150 primjeraka, koja bi trebala biti cijena Spawna?


Još ako je knjiga 2 integral
Spawn Collection Volume 2 - contains issues 13-33
mislim da cijena ispo 300 kn ne gine
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24958 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/11/2008 : 23:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Povecaj cenu za nekih 10-15 %.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 23/11/2008 : 23:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga

sto mislis, da smanjis tiraz na 300 komada, i da se pokrijes sa nekih 150 primjeraka, koja bi trebala biti cijena Spawna?

Minimalno 300 kn

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 23/11/2008 : 23:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
a ovako je koliko? 185?

puno je puno
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/11/2008 : 23:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by provodina
Još ako je knjiga 2 integral
Spawn Collection Volume 2 - contains issues 13-33
mislim da cijena ispo 300 kn ne gine



Al to ti sigurno nece ici u punom izdanju. To bi bilo gigantsko izdanje s prevelikom cijenom, a ni ovo prvo, puno manje i jeftinije nije polucilo predobre rezultate.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000