forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellus i CRS
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 13/11/2008 : 14:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Cool, dakle na CRŠ-u nema ni Stripova2 ni Libellusa. Zanimljivo??

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/11/2008 : 14:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Možda nece biti ni Bernarda... Možda zatvore SC zbog infestacije štakora (zbog velike kolicine starog papira)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29087 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/11/2008 : 14:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nema ni Strip-Agenta ni Bookglobea, takoder.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 13/11/2008 : 14:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
a možda nitko ni nedode do CRŠ-a, svi se zaustave u britijama


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3061 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 13/11/2008 : 14:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nema ni Strip-Agenta ni Bookglobea, takoder.



a cemu onda i CRŠ? sad mi to sve ispada kao bojkot domacih strip-autora

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1941 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/11/2008 : 15:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message
Jedno pitanje. Prilicno sam neupucen u hr izdavace i pitam cisto iz radoznalosti. Da li su i strip-agent i ludens Bernardove edicije/izdanja kako li vec? Jel kad kažete nema strip-agenta znaci da nema ni ludensa ili kako?
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 15:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Gaston
Priprema stripa nije samo graficka priprema. Nadalje, nije isto izbacujes li godisnje 80 ili 10 knjiga jer svaku od njih treba isproducirati od pocetka do kraja. Takodjer, nije isto imaju li te knjige prosjecno 75 ili 225 stranica. Isto tako nije zanemarivo radi li u toj tvrtki koja izdaje stripove 0 ili 16 radnika itd.



a hebem vam strip koji je djecja igra prema matematickim i strucnim stvarima gdje imaš i slika i hrpu formula i gdje moraš paziti na tonu stilova i svega. pa ako si vlasnik i ako nešto radiš onda se trudiš valjda da bude to i gotovo prije roka a ne na sami rok. kao da sve to mora raditi jedna osoba. zaposliš na odredeno još nekog i to je to ili se ne baviš ako nemožeš.

mislim ono strip i još c/b, tekst je upisan tak i tak kod prijevoda i onaj tko ga prelama mora samo raditi copy paste i paziti stil. sve je pitanje kako si ti organiziraš posao.

ja sam u mjesec dana napravio dvije knjige sveukupno su imale cca 400 stranica teksta sa slikama i formulama. lijepo si to organizirao i sredio. a autora nikad vidio dok smo radili korekture.



Heh...

Prije svega cestitam na poslu koji obavljas jer smatram da je svaki posao zahtjevan ako se radi kako treba. Cini mi se da malo podcjenjujes rad na stripovima, no to je vec tvoja osobna stvar.

Kako ne zelim da ovaj tvoj zakljucak ostane visjeti bez odgovora te da ispadne da smo Dado R. i ja nekakvi neprofesionalni ljenjivci evo samo par sitnica vezanih za produkciju Libellusovih stripova.

Sam kazes da si za mjesec dana odradio dvije knjige koje su imale 400 stranica, je li tako? Vidis, mi smo u Libellusu prosle godine objavili oko 15.000 stranica stripa, a ako Bog da zdravlja isto to cemo odraditi i ove godine (nemojte me sad hvatati za rijec jesmo li objavili 14.355 ili 15.762 stranice). Nadalje, kad vec usporedjujes rad na knjizi s onim na stripu, nemoj zaboraviti i onaj rad koji postoji na stripu, a nema ga na knjizi ((evo npr. jedna mala sitnica kad je u talijanskom originalu u kadru nacrtan (dakle, nije klasicno upisan u oblacic pa da se prevede i to onda bude to) nekakav talijanski uzvik, poput «AIUTOO!!». E sad, netko bi to prekrio oblacicem i jednostavno napisao UPOMOOOC!! i svi bi mislili da tako treba biti jer je tako i u originalu. No nas takva opcija ne zadovoljava i sto onda mi radimo? Skeniramo te stranice i saljemo ih na «docrtavanje» tako da taj ucrtani AIUTOO!! postane UPOMOOOC!! na nacin najslicniji originalu.). Ovo je, napominjem, samo jedna sitnica.

Nadalje, strip se moze raditi na nacin da se prijevod direktno upise u oblacice i kao takav izda. Svi smo vidjeli kako izgledaju takvi stripovi. Kad bi mi tako radili godisnje bi izbacivali 50.000 stranica stripa bez ikakvog problema.

Takodjer, imamo i drugu opciju, a ta je da se prijevod prvo lektorira, a potom tek upise i da se tek onda izda. Ta je opcija bolja od prve, ali ni ona nije idealna.

Nadalje, imamo i trecu opciju gdje lektor prolazi jos jednom izdanje koje je upisano, a onda iza njega urednici prolaze takve upisane i korigirane fajlove jos dva puta cime mogucnost greske svode na minimum. E vidis, na takav nacin mi radimo. Dakle, prvo ide prijevod, pa prva lektura, pa lektura nakon upisa, pa dvije redakture nakon te druge lekture. Naravno, mislim da je jasno, da sve ovo zahtijeva vremena.

Cak i nakon svih ovih filtera zna se potkrasti greska jer u 15.000 stranica godisnje nerealno bi bilo ocekivati da ce sve proci u savrsenome redu, no bit svega je da mi znamo da smo dali 110 posto od sebe. Ako i nakon toga nesto preostane, jebiga... Nismo ni mi savrseni, no znamo da to nije ostalo zato jer nas je boljela kita. Dapace. Nama ovo nije posao, nego hobi. Jasno, ovo ne znaci da se ovim bavimo preko kurca nego znaci da se na najprofesionalniji nacin, doslovno kao «ludjaci», odnosimo prema nasim izdanjima jer nam je cilj napraviti ono sto bi zadovoljilo i nas kao kolekcionare, a mi to definitivno prvenstveno i jesmo i zbog toga smo se i uhvatili izdavastva, no to je prica koja je ovdje vec prozvakana milijun puta i ne vjerujem da ima potrebe ponavljati je. Svi znamo da nam o izdavastvu ovisi zivot da bi davno umrli od gladi.

Sad je valjda jasno zbog cega mi radimo sve te lekture i redakture. Naprosto, ne zelimo da se dogodi situacija da Java Martinu u oblacicu od pola metra objasnjava podrijetlo Kundingasa, a da onda Martin njemu odgovori s «RGHGHHM!». Takodjer, svaku povijesnu licnost koja se pojavljuje u nasim stripovima mi provjeravamo jer se vrlo cesto zna dogoditi da autori zaseru nesto (npr. obratite pozornost kako se zove svjetionik na jugu Engleske u originalu «Bermudskog trokuta», a onda vidite kako se zove kod nas. E sad, za otkriti da je Castelli promasio to i da je naveo svjetionik koji se ustvari nalazi u Sjevernoj Americi trebalo mi je sigurno nekoliko sati vremena, ali... Zbog takvih sitnica i je gust baviti se ovim svime. E sad, je li ovo itko primijetio uopce – nemam pojma. Vazno je da mi jesmo jer mi smo sebi najzesci kriticari). Ocito je nas problem taj sto takve stvari ne rokamo po forumu na sva zvona pa onda ljudi misle da svi izdavaci na isti nacin produciraju izdanja...

Na tvoju sugestiju da samo uzmemo dodatnih suradnika ako trebamo, mislim da je jasno zbog cega to nije bas tako jednostavno. Naime, razlog je taj da svi suradnici ne rade svoj posao na isti nacin. Neki ga rade bolje, a neki gore. Prevedeno, to znaci da dzabe nama novi suradnik ako on ne moze raditi na izdanju prema standardima koje smo mi postavili. To je isto kao kad bi npr. iz Juventusa makli Del Piera. Mozes ti dovesti nekoga drugog, cak mozda i 2-3 nova igraca, ali Del Piero je samo jedan.

Naravno, ako mislis da bi nam mogao pomoci u svojoj domeni – tu smo. Uvijek mozemo popricati i o tome. Moj mail je: darijo@libellus.hr

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 15:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

di je sad nestal gaston - kaj ne odgovori



Jebiga, nisam stigao. Veceras stavljam i skenove, je l' vazi? Imam utakmicu u 17.45 pa se hitno moram spremiti.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 13/11/2008 : 15:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Evo predlog: mogli bi posle birtije otici u Saloon. Ima tamo vrhunskih pic...,khm, pardon, koncentracija zgodnih djevojaka je na zavidnom nivou, nije daleko od SC-a, upad je 30 kn, a za pet-šest mogu srediti i free upad.Sounds like a plan?

@Tex2
dofuraj u birtiju onog Nathana, tak da odmah platiš rundu s parama koje ti dam




AJM IN!!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/11/2008 : 15:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Vjeko1980

[quote]Originally posted by mladjo

Evo predlog: mogli bi posle birtije otici u Saloon. Ima tamo vrhunskih pic...,khm, pardon, koncentracija zgodnih djevojaka je na zavidnom nivou, nije daleko od SC-a, upad je 30 kn, a za pet-šest mogu srediti i free upad.Sounds like a plan?

@Tex2
dofuraj u birtiju onog Nathana, tak da odmah platiš rundu s parama koje ti dam

Evo, prebacio sam topic tamo gdje treba. Ispricavam se



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/11/2008 : 15:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by Markos

Nema ni Strip-Agenta ni Bookglobea, takoder.



a cemu onda i CRŠ? sad mi to sve ispada kao bojkot domacih strip-autora



Misliš valjda domacih strip izdavaca, hrvatskih autora ce biti!

Koji je onda Bernijev razlog za nedolazak na CRŠ? Da se niste možda svi vi nešto zavadili sa organizatorima festivala?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 13/11/2008 : 15:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

Prije svega cestitam na poslu koji obavljas jer smatram da je svaki posao zahtjevan ako se radi kako treba. Cini mi se da malo podcjenjujes rad na stripovima, no to je vec tvoja osobna stvar.



da, da ne kvocam sada cijeli tekst.

mojih 400 stranica knjige nije isto kao i recimo 400 stranica stripa

ja na tih 400 stranica knjige nemam puno slika, imam hrpu gov... ovaj formula koje treba upisati ili koje su upisane u wordu a ja ih trebam prepraviti jer autori pišu svakako.

ne podcjenjujem ja niciji rad. kao prvo svaka cast na svakom poslu, ja neznam kakav je posao oko hotela i kaj ti ja znam kojeg drugog posla. svaki posao iziskuje napor i zna biti stresan ma koliko ga ti volio. moj posao nije fizicki naporan neg više psihicki.

je cca 15000 stranica je puno.

što se suradnika tice ako covjek nezna posao tražiš drugog koji je efikasniji i sve. znam da neki ni nemog platiti covjeka pa sami rade posao od skeniranja, do obrade skenova, brisanja oblacica i svega ostaloga.

ja nekada mrzim svoj posao jer od kada sam se zaposlio u grafickoj struci uvijek me dopadne neka matematika, fizika ili takvo neko slicno podrucje koje je komplicirano.

o i o tiskarama bi se dalo pricati :-) ali necu.

gastone gle ja ne špotam tebe i dadu samo kažem da se treba bolje organizirat. recimo kaj da i je crš bio u te datume? kaj da je recimo tiskara imala problema? kak bi onda? što bi tada ponudio gostima festivala? zato kažem da treba planirati na vrijeme i da prije napraviš i da si siguran.


ajd bok do slušanja


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 15:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nema ni Strip-Agenta ni Bookglobea, takoder.



Bez obzira tko je kriv ili nije kriv, to je sad vec respektabilan manjak. Bojao sam se da mi spremljena lova nece biti dosta za sve što sam namjeravao kupiti, ali sad mi se cini da ce mi još i ostati :).

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/11/2008 : 16:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

quote:
Originally posted by Markos

Nema ni Strip-Agenta ni Bookglobea, takoder.



Bez obzira tko je kriv ili nije kriv, to je sad vec respektabilan manjak. Bojao sam se da mi spremljena lova nece biti dosta za sve što sam namjeravao kupiti, ali sad mi se cini da ce mi još i ostati :).



Ma bit ce sajam stripova - pa tamo ce 95% stripova biti od Ludensa i Strip -agenta, tako da to nije toliko loše.Samo je dveribad donirao 5 somova. Biti ce i Fibra i Van Gogh..., dakle jedino nema Libellusa, koji su udaljeni 15 minuta lagane šetnje i rade produženo.Biti ce ok.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/11/2008 : 16:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by 1Euro

Inace kad sam bio izbacen bio je topic pokažite se pa sam htio okaciti svoju sliku,ali nisam mogao jer sam bio izbacen onda sam išao u Vijetnam za mijesec dana pa me nije bilo 2 mijeseca pa me zanima gdje je sad taj topic da okacim svopju sliku i kako se uopšte okaci slika na forum?


Hehe, pa ovaj 1euro je genije (u stvarnom i prenesenom smislu)... Trebalo bi napraviti top listu njegovih ispaljotki!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15302 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/11/2008 : 17:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by risbozg

di je sad nestal gaston - kaj ne odgovori



Jebiga, nisam stigao. Veceras stavljam i skenove, je l' vazi? Imam utakmicu u 17.45 pa se hitno moram spremiti.



bravo rista

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 19:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

mojih 400 stranica knjige nije isto kao i recimo 400 stranica stripa


ajd bok do slušanja



naravno da nije. ti ne trebas prilagoditi formule i tablice (gle ja sam matematicar pa znam sto radis - ne kako radis nego sto radis - a tu je, oprosti, potrebno 4 milijuna puta manje kreativnosti i truda za pripremiti) duhu vlastita jezika, provjeriti sve moguce podatke i cinjenice koje su cesto u krivu, lektorirati pravopis i gramatiku, usuglasiti s urednistvom i mali milijun poslova koji nisu vezani cisto za prijelom i graficku obradu...
izgleda da nikako ne uspijevas ukapirati da nije problem u organizaciji i da je razlog zasto je to ''knap'' za taj mjesec jer je bilo 1500 stranica prethodni mjesec, i 1500 mjesec prije toga, i 1500 mjesec... jel ti sad jasnije? LB ne preskace najavljena izdanja, sve ide svojim redom, plan je naguran do maksimuma, svi kapaciteti rade 101 posto - i onda upadne tiskara s cekanjem od 2 mjeseca i sto se moze...
naravno, moglo bi i bez ovakva pedantna rada, pa bi bilo 4000 ili 8000 stranica mjesecno, ali takve stripove trazi nekamo drugamo.
stoga, shvacanje i optuzbe te ''pametna'' rjesenja koja nudis su posve deplasirana. promasio si ceo stadion. jebga, ja nisam fin kao Gaston pa cu ti reci in medias res. eto, sad i tebi Bog

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 13/11/2008 : 20:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

quote:
Originally posted by Markos

Nema ni Strip-Agenta ni Bookglobea, takoder.



Bez obzira tko je kriv ili nije kriv, to je sad vec respektabilan manjak. Bojao sam se da mi spremljena lova nece biti dosta za sve što sam namjeravao kupiti, ali sad mi se cini da ce mi još i ostati :).



nitko nije kriv jebiga...
neki izdavaci su procijenili ,i to s pravom, da im je prisustvo na IntreLiberu isplativije a na dva mjesta istodobno baš i ne mogu bit...

jebga nažalost, ako je tocno da se za CRŠ nije mogao dobit drugi termin to je samo loš peh...
daklem nitko nije kriv,ni dveribad,ni libellus,ni Strip-agent ni bookglobe...

uostalom imate mogucnost Interliber jedan dan i CRŠ drugi dan...



nadam se da ce dogodine bit više srece s terminom CRŠa, možda se moglo to ranije organizirati pa ne bi bilo problema s SCom...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29572 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/11/2008 : 21:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by dcopic

Ja bih samo pitao hoce li možda Libellus imati štand na Interliberu?



Ne, nazalost necemo imati stand. Zbog nasih drugih poslovnih i privatnih obaveza (meni zatvaranje hotela + WTM, a drugome Dadi ce supruga roditi vrlo brzo) stand na Interliberu ove godine jednostavno nije dolazio u obzir. Jebiga...



joj, koji cjepidlaka!
pa jesu li njemu važniji stripovi ili djeca?!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/11/2008 : 22:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
bude li štancao djecu u jednakim kolicinama, ajme nama...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 13/11/2008 : 22:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

bude li štancao djecu u jednakim kolicinama, ajme nama...



Vidio je Dado da je vrag odnio šalu i da ako želi povecati broj citatelja stripova mora uzeti stvar u svoje ruke.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/11/2008 : 01:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
tu je najveci problem-hajduk...oni se jednostavno ne mogu usredotocit na izdanja s obzirom na turbulencije u voljenom klubu...dakle,hajduk u qurcu-njih dvojica u qurcu-izdanja u qurcu...prosto ko pasulj

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/11/2008 : 02:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Eh, tako mi je to kad obecavam nesto za sto znam da necu imati vremena jer rano ujutro krecem za ZG. Ipak, kako sam rijec dao nasemu Rizbi, onda se nisam htio zezati. Naime, ne bih htio da ga opizdi srce ujutro kad vidi da nisam ispunio obecanje.

Dakle, tu su naslovnice nase sljedece ture. Kako iduca 3-4 dana necemo (ili cemo jako malo) biti na Internetu, molim vas sve da se suzdrzite od pitanja o cijeni, sadrzaju itd. Naime, sve te informacije imat cete u normalnim topicima u Izdavackom izlogu nakon sto nam prodje ova ludnica.

Nadalje, da preduhitrim neka pitanja, evo i dva odgovora unaprijed:

1.) MM i NN giganti idu u sljedecoj turi jer Mihaela zbog razloga osobne prirode nije jos dovrsila prijevod za NN G 10. S gigantima idu i ostala crno-bijela izdanja u formatu A4 - Iguana i Chicanos 2.

2.) Do kraja godine pripremit ce se i predati u tiskaru i ostala izdanja koja smo planirali za ovu godinu: Demian 7-9; MV 17-20; Tex 19&20; MNo 23&24; Spirou 21 & Ridjobradi 7. Ridjobradi broj 8 ide cim Sergej dovrsi prijevod za njega.

Mislim da nisam nista zaboravio.

Tex almanah 3:



Tex 17&18:



Super Book 5:



NN 5-8:






NN almanah 3:



MNo 21&22:




MM almanah 5:



And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/11/2008 : 02:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

e pa to je nasa hr poslovnost, sve se radi u zadnji cas, kaj niste to sve mogli zgotovit do pocetka 11 mj. i onda mirno cekat crš? ne, lakše je sve u zadnji cas. a opet kao da nemate izdanja koja bi tam prodavali na svome štandu? a meni se bogami neda do gajeve. nemate parking za kupce :-(


Jeste vec pricali o ovome, ali sorry mislim da si napisao nekoliko bezveznih recenica da se jednostavno moram osvrnuti na to.

O kakvoj ti poslovnosti pricas? Dakle po tebi jedna strana moze kratkorocno promjeniti termin odrzavanja i to je (EU?) poslovnost
a ako druga strana nije u mogucnosti ostvariti zacrtano zbog tog kratkorocnog pomaka termina unaprijed, onda je to hr poslovnost?
Ne razumijem salis li se, zajebajes nas onako nenamjerno ili nesto trece, ali o ozbiljnosti ovdje ne moze biti rijec.

O kakvom zgotovljenju unaprijed pricas? O kakvom mirnom cekanju? Da bi napravili 2500 stranica stripa (koliko smo namjeravali
objaviti za CRS) i da bi to bilo gotovo do 01.11. mi bi morali najkasnije poceti krajem sedmog mjeseca s radom, i to naravno
mislim na izradu, jer prijevod i prvi dio lekture bi vec tada trebali biti gotovi za ta izdanja.
Ali tko se to moze vezati za nesto sto ne zna hoce li uopce biti, tko to moze pripremati neka izdanja za nesto fiktivno?
Mozda si ti znao u sedmom ili osmom mjesecu da ce biti CRS i kad ce odprilike biti? Mi nismo znali, niti smo mogli nagadjati.
Izuzev kratkih i nepovezanih spekulacija mi nismo imali pojma hoce li biti CRS, i kada.
Prvo slovo o tome i potvrdu za ovogodisnji CRS smo saznali krajem devetog mjeseca.
E sad ti meni izracunaj matematicki kako smo mi to mogli poceti pripremati nesto u sedmom mjesecu za cije smo postojanje
potvrdu dobili krajem devetog mjeseca... Ili smo trebali spekulirati? Za spekulacije se ipak ide na burzu...

S druge strane mislis li ti da je to samo tako jednostavno otisnuti nesto, staviti u skladiste 01.11. i cekati s prodajom robe
dok ne pocme, CRS, ako pocme, i kad pocme... mozda za tjedan a mozda za 6 tjedana, mozda nikako...
Nema veze sto ce naplata racuna doci po datumu isporuke a ne po datumu pocetka prodaje? To je poslovnost koju treba prakticirati?
Oprosti ali na to se mogu samo nasmijati.

Kao da smo mi sjedili skrstenih ruku i nogu i imali smo pripremiti samo par izdanja za CRS i to je to.
A produkcija kakvu mi imamo zahtjeva ultra precizan tajming, koordinaciju i savrsenu uigranost suradnika i timova i to mi imamo.
No kad neki drugi element narusi koncept, mi se pokusamo prilagoditi, savinuti i izvuci maksimum, ali granice ipak postoje.
Kazes napravio si 400 stranica u jednom mjesecu, uzmimo za primjer da je to tvoj maksimum maksimuma (jer svatko ima
neki broj iznad kojeg fizicki ne moze vise) ne postoji onda mogucnost da ti odradis 400 stranica za tjedan dana, ako ti je to
mjesecni maksimum. A i sa svakim novim kratkorocno angaziranim suradnikom dobit ces opet neka ogranicenja.
Bez obzira sto o tome mislio, ali neke stvari su fizicki neizvodive. A Libellusu nisu problem suradnici, naprotiv.
Imamo vrlo kvalitetene suradnike na koje smo ponosni, i nismo samo Gaston i ja Libellus, vec Libellus smo mi s njima skupa.
Kao sto je vec Gaston rekao, ako smatras da nam mozes pomoci, slobodno se javi, kvalitetnih suradnika nikad previse.

Svatko tko se imalo ozbiljno bavio poslom zna da je postivanje dogovorenih rokova i termina obaveza i nuznost za uspjesno poslovanje.
Svaka druga prica je suplja prica i moze posluziti iskljucivo kao zajebancija i ubijanje dosade po forumu.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/11/2008 : 02:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by rocco21

quote:
Originally posted by Curunir

bude li štancao djecu u jednakim kolicinama, ajme nama...



Vidio je Dado da je vrag odnio šalu i da ako želi povecati broj citatelja stripova mora uzeti stvar u svoje ruke.



Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000