forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BLEK - Veliki Blek ponovo na srpskom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Markos
Webmaster



Croatia
28989 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/11/2008 : 10:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma podrska izdavacima je u redu, naravno. Treba podrzati i jedne i druge i trece i desete, pogotovo na pocetku. Samo, podrska je i obaveza drugoj strani, onoj koja je prima, da pokaze koliko je cijeni i da se oduzi ljudima za nju.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20753 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/11/2008 : 10:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

quote:
Originally posted by King Warrior
Brzo se zaboravilo da je Blek 80tih bio broj dva na nasim prostorima. Izdavac se valjda nada da ce privuci nostalgicare iz tog vremena.



Možeš li dati referencu za ovu tvrdnju?


U vreme kada sam najviše ludovao za Bonelli junacima, a to su bile 80-te godine,moji drugari i ja ( a pošto imam familiju i BiH i u Hrvatskoj, imam dosta prijatelja i poznanika i iz ovih krajeva ) smo najviše ludovali za Zagorom i Blekom.Zagor je imao blagu prednost zbog raznovrsnijih avantura i još ponekih detalja. Svi drugi junaci im nisu bili ni prići po popularnosti
Tako da dragi Nede, ovo što je King Warrior rekao, tačno ne 100 nego 200%.
A ako ga pitaš za reference za ovu tvrdnju, ja tebe pitam gde da li si ti uopšte čitao stripove tih 80 -tih godina, a po godinama pretpostavljam da jesi?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 22/11/2008 : 11:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Zelim da kazem da je sfera izdala super kvalitetno uradjenog Magicnog Vetra za pojam stripa koji izlazi na trafici, tako da kvalitet ne treba da znaci opstanak. Sfera je pukla nakon 2 broja a treci nije ni dosao do trafika.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 22/11/2008 : 12:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
... ha, ha, ha... koji su ovo... joj... sad prelistah strip napolju... ha, ha, ha... i za ono traziti 150 din...


Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 22/11/2008 : 12:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message  Reply with Quote
svi ce mo mi kupiti tog bleka i mikija kao podrsku izdavacu i sve ostale junake koji krenu.Da je cena nesrazmerno velika u odnosu na pruzeni kvalitet to je fakat ali moram da napomenem da Hrvatska nije imala pokusaje izdavanja(izdavaca) nego je odma dobila jednu Slobodnu Dalmaciju a posle Ludens kuji su pruzili neki svoj maximum(ili nisu) ali ste na kraju dobili jedan Libellus i jednu Fibru gde njihova izdanja VRHUNSKA i imali ste i imate mogucnost da bitare sto je ipak nesto u odnosu na nas ovde u Srbiji.
mi smo imali jedan Horus koji je izbacio 87 svesaka ili ti izdanja ciji kvalitet necu da komentraisem vi ce te to bolje,pa smo imali Vanini koji je izbacio 28 stripova po meni extra kvaliteta ali pukao je,pa Abaton koji je po meni bijo super ali pa onda Sistem Comics sa dilanom i kenom.
da rezimiram vi ste odma dobili jake izdavace i sto je najvaznije oni su uspeli u svojim namerama Svaka cast
Dok se nasi izdavaci ovde muce jel svi znamo kakva nam je drzava i kakav nam je standard u odnosu na vas.
Opet zahvaljujuci vama i vasim izdavackim kucama mi kao krajnji potrosaci ili konzimenti konacno imamo izbor da li nesto da uzimamo ili ne a na kraju krajeva ako hocemo VRHUNSDKA izdanja uzimacemo Fibrina ili Libellusova izdanja.Vec izdvajamo prilicnu kolicinu novca mesecno pa sto ne bi smo mogli da damo jos 300 dinara extra za ova dva izdanja Wizarda i da im pritom skrenemo paznju sta nevalaj da poprave,kad poprave kvalitet svojih izdanja bice svima lepo.
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 22/11/2008 : 13:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Imali su i Hrvati takvog izdavača kao što je Horus, zvao se Porin

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Zika
Starting Member



Serbia
89 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 22/11/2008 : 13:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zika a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja kupio Bleka za podrsku izdavacu. Strip da ne komentarisem dovoljno je ispljuvan...
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1359 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 22/11/2008 : 13:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ma čim ti neko obeća Mikija, normalno je da ćeš da ga podržiš...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 22/11/2008 : 13:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Realno. Da je obecan i Kociz, sada bi se ubijali oko nekoliko preostalih primeraka Bleka...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20753 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/11/2008 : 13:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Upravo upoređujem Wizardovog Bleka i VČ-g DD ( pri ruci mi je i Horusov Blek br. 1 i 2 ).Zaključci:

-drago mi je da se pojavila još jedna izdavačka kuća i kupovaću njihove stripove bar u početku da ih podržim

-cena za ovako nešto i sa ovolikim tiražom , je visoka, i ako nešto ne urade po pitanju smanjivanja cene ili poboljšanja kvaliteta mislim da se neće dugo održati na tržištu - ipak ovo nije vreme "daj šta daš" kada je Horus imao prođu

-sam nastup je takođe dosta ispod VČ-a ( uzeo sam VČ kao neki reper)."Evo Bleka, biće možda i Miki".Sve mi to deluje "možda", što me dosta plaši po pitanju istrajavanja Wizarda

-bojim se (nadam se da nisam u pravu) da pomenuta kuća hoće da iskoristi ovaj proboj VČ i buđenje strip tržišta , i da ostvari "brzu zaradu" gledajući kvalitet-cenu - opet se vraćam na 1. tačku, i izvinjavam se izdavaču ako sam ga uvredio, jednostavno sam izložio neko svoje razmišljanje

-ono što je i Culfis napomenuo:
za wizarde - nedostaju podaci tipa: scenario, crtez, jos neki podatak o originalnom izdanju, godina, i sl. Onaj tekst o Bleku je nicim izazvan, zar nije bilo bolje da ste se obratili citaocima sa par recenica, predstavili se kao novi izdavac, obelodanili mozda neki kratkorocni plan i sl. VC je unapred dao spisak naslova u pripremi...
meni ovo mnogo smeta i opet mi sve to deluje na veliku neprofesionalnost, i na pokušaj brze zarade

-zaključak:daću im šansu, podržaću ih i kupovaću njihove stripove, ali ako se nešto ne poradi na poboljšanju SVEUKUPNOG KVALITETA, mislim da ovaj projekat neće biti dugog života(pored sjajnih izdanja VČ i Ludensa )

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20753 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/11/2008 : 14:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
-izdavanjem ovog Bleka, gubimo odlično Ludensovo izdanje na kioscima za 200 dinara, što opet znači cimanje do Beogradski striparnica po ceni 250-300 dinara - ovo sam malopre izostavio

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20753 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/11/2008 : 14:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
[

-izdavanjem ovog Bleka, gubimo odlično Ludensovo izdanje na kioscima za 200 dinara, što opet znači cimanje do Beogradskih striparnica i kupovinu istih po ceni 250-300 dinara - ovo sam malopre izostavio

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7748 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 22/11/2008 : 15:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
jel ova epizoda bleka bila u LMS i koji je naslov?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 22/11/2008 : 17:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
Kupih i ja Bleka. Ovo su neka od zapažanja, na prvi pogled.

1. papir - lošiji od prvih brojeva Horusa, a bolji od onih zadnjih (spojeni heftalicom i sa mekim naslovnicama)

2. font teksta u stripu je isti kao kod Horusovih prvih brojeva

3. okvir u kojem je napisan "Kraj" ili "Kraj epizode" je identičan Horusovom

4. naslovnica za ovaj broj je Horusova naslovnica za br. 2 "Opsadno stanje"

5. naslovnica za br. 2 je naslovnica Horusovog br. 3 "Saratoga", "Mali Amsterdam", a epizoda se zove, gle čuda, "Opsadno stanje"


Kvalitet stripa je nešto između prvih brojeva Horusa i zadnjih brojeva istog izdavača, znači, lošiji od početnih, a bolij od kasnijih. Realno, jedno 30-40% slabiji od Veselog četvrtka.

Sve mi se više čini da je ovo projekat "Lak novac, brza zarada". Cilj je preštampati ono što su izdali kao Horus, imaju sve gotovo, naslovnice, epizode, sve spremno za štampu... Verovatno imaju i neki neobjavljeni materijal iz preioda Horusa, pa će malo miksovati, malo neobjavljeno, malo "reprint Horusa".

Da zaključim, nemam ništa protiv izdavača, ali čini mi se da neće dugo trajati (iako bih voleo da se pojavi ozbiljan izdavač koji će izdavati Bleka, jer mi se Blek sviđa, i kao što su Anto i drugovi spomenuli, i meni su top 2 bili Zagor i Blek).
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 22/11/2008 : 18:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Blek je Mega Trash junak,a ovo izdanje je Mega Trash strip,za deset brojeva ovog Bleka moze da se kupi jedna knjiga Magicnog Vetra(Libellus). Treba da se podrzi domace izdavastvo,prvi potpisujem,ali bre ljudi imajmo neke granice,pa ako danas progutamo shit,neko ko razmislja nesto da izda ce videti da smo progutali shit pa cemo onda ponovo dobiti shit.Sto bi se neko trudio da izda dobrog junaka u cestitoj opremi ako se danas u Srbiji proda 10 000 primeraka stripa koji i po sadrzaju i po kvalitetu ne zasluzuje taj tiraz a o ceni i da ne pricam.Postujem i nostalgiju i toplinu oko srca koja se oseti kad se nova naslovna vidi na kiosku( ja prvi kupujem stripove na kiosku bas zbog tog uzitka,iako cesto zbog transporta dodju slabije ocuvani pa onda biram na trafici po 10 min dok i prodavacica i ostali gledaju kao ludaka,a Darkwood mi je na pola sata gde mogu uzeti jeftinije a perfektno ocuvano),ali kad neko izda Bleka(u 21 veku!!!)pa jos u ovakvom izdanju,granica samopostovanja mora da se zna. Ja je povlacim ovde,jesam veliki ljubitelj stripova i jesam kupovao Horusovog bleka sa 16 godina pa cak i kad su uveli heftalicu u promet,ali sa 24 necu!!!! A ako nam se ovakav blek rasproda u 10 000 primeraka danas,onda nemojte vise kukati sto u srbiji nema Magicnog,Lazarusa,Julie ili Brendona nego ocekujte Milorda i 1000ti broj onog "Svetovog" porazavajuceg trasha koji se usudjuju da nazivaju Alan Ford!!!!

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20753 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/11/2008 : 18:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Veoma zdravo razmišljanje.
Sviđa mi se!
Bravo Bruce!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20753 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/11/2008 : 18:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jedino se ovo za Bleka ne slažem.ne čitam ga ni ja ooodavno , ali daću ih mojim klincima za početak, mislim da je korektan junak, naročito za mlađe poulacije, a ima tu nekih epizoda koje bih i sad mogao da pročitam ( barem u WC-u)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 22/11/2008 : 19:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Upravo upoređujem Wizardovog Bleka i VČ-g DD ( pri ruci mi je i Horusov Blek br. 1 i 2 ).Zaključci:

-drago mi je da se pojavila još jedna izdavačka kuća i kupovaću njihove stripove bar u početku da ih podržim

-cena za ovako nešto i sa ovolikim tiražom , je visoka, i ako nešto ne urade po pitanju smanjivanja cene ili poboljšanja kvaliteta mislim da se neće dugo održati na tržištu - ipak ovo nije vreme "daj šta daš" kada je Horus imao prođu

-sam nastup je takođe dosta ispod VČ-a ( uzeo sam VČ kao neki reper)."Evo Bleka, biće možda i Miki".Sve mi to deluje "možda", što me dosta plaši po pitanju istrajavanja Wizarda

-bojim se (nadam se da nisam u pravu) da pomenuta kuća hoće da iskoristi ovaj proboj VČ i buđenje strip tržišta , i da ostvari "brzu zaradu" gledajući kvalitet-cenu - opet se vraćam na 1. tačku, i izvinjavam se izdavaču ako sam ga uvredio, jednostavno sam izložio neko svoje razmišljanje

-ono što je i Culfis napomenuo:
za wizarde - nedostaju podaci tipa: scenario, crtez, jos neki podatak o originalnom izdanju, godina, i sl. Onaj tekst o Bleku je nicim izazvan, zar nije bilo bolje da ste se obratili citaocima sa par recenica, predstavili se kao novi izdavac, obelodanili mozda neki kratkorocni plan i sl. VC je unapred dao spisak naslova u pripremi...
meni ovo mnogo smeta i opet mi sve to deluje na veliku neprofesionalnost, i na pokušaj brze zarade

-zaključak:daću im šansu, podržaću ih i kupovaću njihove stripove, ali ako se nešto ne poradi na poboljšanju SVEUKUPNOG KVALITETA, mislim da ovaj projekat neće biti dugog života(pored sjajnih izdanja VČ i Ludensa )




Na slazem se sa kritikama koje se ticu uvodnih tekstova, dobro je da ih imamo i u pogledu obracanja citaocima i u pogledu informacija o samom junaku. Nista mi tu nije tako lose i zasto bi uvodne recenice pobudjivale sumnju? Ocito je da je razlog za sumnju vise u cinjenicama vezanim za kvalitet stripa nego u toj sasvim korektnoj recenici najave potencijalnog izlaska Kapetana Mikija. I zasto da nema teksta o Velikom Bleku, kad je to citaocima uvek potrebno? Slozili smo se da su i kod VC ti uvodni tekstovi veliki plus.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 22/11/2008 : 19:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by goksi

Baš vala. A i uspešnost nekog stripa je obrnuto proporcionalna kritikama ovog sajta :) tako da...


Pa ne bih se bas slozio. Tj. bilo bi tako da ljudi zaista i ne kupe ono sto kritiziraju, ali sve te kritike su "ovo je lose/ovako/onako, ali kupit cu iz podrske/ovoga/onoga". I to samo kad je Bonelli u pitanju.



Eto dokaza da ce citaoci kupiti svakakvo smece, i cemu onda bilo kakve diskusije koje se ticu kvaliteta? Samo vi iz "Wizarda" stampajte najvece smece jer su strip ljubitelji uglavnom samo rulja koja ce sve to kupiti. Zasto biste vi potrosili ijedan dinar i ijedan sat vise kad za to realno nema potrebe? Spram ovoga sto imamo kod ovog Bleka, kolekcionarski Zagor od VC je vrh vrhova u pogledu odnosa kvaliteta i cene. Ali, na zalost, kod nas ce se prodati sve pa makar bilo i na WC papiru. Ja sam prvi broj kupio sami iz puke znatizelje, ali mi ne pada na pamet da kupim ijedan broj vise od ovog izdavaca (osim ako se iz korena ne promene kvalitativni parametri).
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 22/11/2008 : 19:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wizardbg

quote:
Originally posted by quaresma

Pusti ba sve dajte Mikija taman i na linoleumu uradjenog


Bice, bice...



Prava je steta sto ce biti, svaki strip je zasluzio bolji kvalitet pa cak i Kapetan Miki kojeg ne bih uzeo ni da mi ga poklonite
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20753 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/11/2008 : 19:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
DP , ostavi se uvodnog teksta(odnosno u ovom slučaju zaključnog texta o Bleku), ne kaže Culfis(a i ja sa njim ) de je on loš sam po sebi, ali bitnije bi mi bilo da je izdavač izložio neki plan izdavanja i da se malo bolje predstavio na uštrb tog testa

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 22/11/2008 : 19:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Nemoj tako dp, kazhe ti chovek da su se, jadni, trudili. Tako da je najmanje shto mi mozhemo da uradimo da uzmemo svojih teshko zadadjenih 150 kinti, zapalimo i popushimo trosheci ih na ovo djubre od izdanja koje nije ni za postavljanje kaveza za ptice.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 22/11/2008 : 19:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski

Ekstremno loše odštamnpano i grafički urađeno izdanje! Primerak koji sam pogledao na kiosku( naravno ne i kupio! )je imao iskrzan hrbat i riknu, mutne boje na naslovnoj i neke linije po koricama, kao da je brisano... Papir očajan, stranice se odvajaju, grafit ostaje na prstima! I onda videh impresum i ime Miše Vujovića iz ex Dnevnika i ex Horusa i sve mi bilo jasno! Živi bili pa videli, ali neće ovaj Blek dugo, mada sve je moguće, bar u zemlji Srbiji!
150 dinara je premnogo za ovako loše urađen strip! Ipak, želim ovom izdavaču da istraje zbog strip scene u Srbiji, ali da pored grozote od stripa kakav je Veliki Blek krenu sa još nekim junacima poput Mikija, Malog rendžera i tome slično( a u stvari i znam da hoće od januara!!!! ) ;-)



Vec sam napisao sta mislim o tome, a posebno kad je u pitanju Mali rendzer. Velika je steta da taj strip ne izadje u kvalitetu u kakvom zasluzuje. Uostalom, ja cu Kit Telera nabavljatiili "Dnevnikov" ili od "Van Gogha" koji je vec skoro na 40. broju i koji brzo napreduje a uz to je po odnosu kvaliteta i cene bolji i od najboljih "Libellusovih" izdanja (sta ce mi HC kad je plastificirani SC ustvari vrh kvaliteta za strip, i ovo malo HC stripova koje imam cu menjati za SC jer mi je strip nekako po definiciji nesto sto je SC). Iako, realno, ja zaista volim taj "Dnevnikov" retro fazon koji su imali u pocetku, a i kasnije kad je Mali rendzer u pitanju
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 22/11/2008 : 19:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Konacno, da s vratim na ANTIKVALITET. Sken OCAJAN, rasterizacija je kao da je izlaz na film bio u 150 dpi. Uz to, cela slika cele strane je reskalirana samo po horizontali pa su likovi izduzeni. To mora da su utradili ovi iz "Dnevnika" bez pitanja kako bi imali vise lufta za secenje. Dakle, bolji bi bio kvalitet otiska kod nekog dobrog sito-stampara nego ovo. Ja dobro znam kako radi "Dnevnikova" stamparija, ali da ste vi uradili dobro pripremu za stampu to bi izgledalo korektno. I "Abaton" je stampan u "Dnenviku" a pored toga, ako ste zaboravili, i tricavih 2100 brojeva ZS i LMS pa je to izgledalu mnogo bolje.

BTW, vi cete promeniti stampariju, ali ce vas to kostatli podosta vise nego sto vas to kosta u "Dnevniku". Kolika li ce onda biti cena ako je ona vec sada 150 dinara?
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 22/11/2008 : 20:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Briljantan zaključak Veljko!



zaista!!
pa izvini kako mogu da znam.strip nisam kupio,ovde svi sumnjaju

a i znam da ludens drzi prava za celu ex yugu,tako da mi je to malo nestvarno.ne znam neka wizardbg pojasni

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000