forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Grant Morrison
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 04/12/2008 : 10:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
U današnjem američkom superherojskom stripu, usprkos Bendisu, Millaru i Johnsu, mislim da je Morrison trenutno vodeće ime u žanru. Batman #682, tako lako, blesavo i puno ideja.Trenutni vladar: Morrison.

Discuss!

www.stripgen.com

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 04/12/2008 : 15:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message  Reply with Quote
Ja sam deklarirani "Morrison hayta".

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 05/12/2008 : 11:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
Meni se od Morrisona jedino svidio onaj rani Hellblazer 27 i 28, tako nekako, jeziva scena s "father is going to teach his two years old daughter the facts of life..", brrr... a njegov rad na Batmanu mi je hit & miss, s naglaskom na "miss"...

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 05/12/2008 : 16:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mailman

Ja sam deklarirani "Morrison hayta".



yap, me too

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 05/12/2008 : 17:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
ne bih mu reko baš vladar ali svakako več ono što je napravio sa animal man-om je dosta da se ga postavlja medju največe u industriji. onda je tu još doom patrol i fenomanalni arkham asylum i to je to.
ali ima on još bisera the filth, the invisibles, all star superman (fenomenalan i za one koji ga inače ne vole) i seven soldiers of victory.

ja sam mišlenja da večina ljudi koji mrzi morrisona samo ne pročita šta je on napisao i zaključi mah opet neki njegov trip na glivama.
naravno da ima i on svojih promašaja ali ono što mu je dobro mu je jako dobro.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 05/12/2008 : 19:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Ja cekam Djoleta, pa na ferku.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 05/12/2008 : 19:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Ja ne mogu ni da pretpostavim kako neko postane Morison hejter, osim da bi ispao pametniji od ostalih. Istina je da njegov manirizam ponekad prevlada, pa ti se koluta ochima, ali chovek ima takav body of work, da ne vidim kako ga se mozhe ne smatrati jednim od najvecih strip autora svih vremena.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/12/2008 : 20:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by beli luk

Ja cekam Djoleta, pa na ferku.


Djole je u ringu. >:-)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/12/2008 : 20:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
A sad ozbiljno. Morrisonu preti opasnost da pređe u Propovednike, kao što se to desilo Mooreu. Mislim, koliko puta mora da ponovi da je univerzum u stvari živo svesno biće? I da su strip-likovi realniji od nas samih? Paradoksalno, Batman RIP koji su mnogi dočekali na nož ne pati od toga, i ako postoji neki probelm koji je do samog morrisona, a ne do DCijeve hajp mašine, je opsesivna želja da se ceo kontinuitet, ukljućujući Bat mitea i druge gluposti, poveže u celinu. Čudi me da nije Acea u #682...

To po strani, čovek je uradio Invisiblese, i da više ništa nije napisao, ostao bi upamćen po tome.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 05/12/2008 : 21:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
ej moore ima još uvijek fenomenalne ideje za stripove. šta radi u svom slobodnom vremenu je njegove stvar.
svako od pisaca ima neku svoju foru kuju izdrkava ali morrison bar napravi stvar zanimljivu za razliku od nekih drugih koji več 50+ brojeva pričaju priču koji bi mogli svršiti u 10.


http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/12/2008 : 22:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Crni dosije je fenomenalna ideja za strip? Pa i Lost girls? Ne, ono je Gospel according to Alan Moore, sve je jedno, mašta je prava magija, etc, etc...

Što je, da se razumemo - okej, čovek radi ono što voli, niko nas ne tera da to čitamo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 05/12/2008 : 22:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Moj problem sa Morrison-om je sto nikako ne mogu da se uzivim u njegove stripove. Osecam prisustvo neke ideje, neke atmosfere, specificne za njega-mozda je to ono sto Djole pominje, univerzum kao zivo bice-ali se ja nikako ne utapam u tu ideju. Stalno imam osecaj da su mu stripovi puni NICEGA. I to bas osecaj, jer radnju nikkao ne mogu da pohvatam. All star Superman mi je bez veze, probao sam onda sa Invisibles i odustao posle 10 brojeva. Znaci, potrudio sam se.
Kapiram da ima ljudi koji se uzive u njegove stripove, koji se lako ubace u tu atmosferu. Mene ta atmosfera odbija jer mi je prica jako konfuzna. I u ASS, i u Invisibles, Filth, pa cak na trenutke i u Arkham Asylum. Jedino njegovo sto mi je leglo je New adventures of Hitler.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/12/2008 : 23:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Tja, ovo je momenat gde ja treba da kažem da Invisibles postaju čitljiviji i manje hermetični (mada ne i konfuzni) od Blody hell in America - al' baš neću. ;)

Probaj Doom patrol, ako hoćeš. Jeste malo (okej, mnogo) pod borhesovskim uticajima u početku, još malo do mere plagijata, ali ima dovoljno toga originalnog. Ideje su jasnije, priča konciznija, likovi, za razliku od gomile drugih stvari koje je Morrison radio - postoje, i solidni su.

A Morrisonova jača strana su ideje kojih ima 10 po strani i stavlja kao throwaway lines, i toliko su out there da to mora da ti se dopadne (ili, naprotiv, da te izbaci iz radnje, kao što je slučaj kod tebe). Te ideje dovode do malo izlomljene naracije (najgori primer je Final crises), ali to je draž svega.

Kome se sviđa.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/12/2008 : 23:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
I da, donekle si u pravu, Morrisonova bolja dela ostavljaju taj utisak da te vode ka nekom univerzalnom znanju, ka nekom neverovatnom klimaksu - i onda to znanje, taj klimaks ne dobiješ - odnosno, ostavljen lynchovski petosmislen. To je i sam priznao u nekoliko intervjua - parafraziram "Sve moje priče vode ka velikim događajima koji se u stvar nikada ne dogode. A i moj život isto." ;)

Mada to nije uvek slučaj, JLA recimo ima početak, sredinu i jasno, veliko finale.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 05/12/2008 : 23:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Ne verujem da cu se upustati u Doom Patrol, nemam zivaca.
Skinuo sam neke krace Vertigove serijale, pa cu videti kako mi lezi u takvoj formi.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/12/2008 : 23:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
WE3, Sebastian O, Seaguy, etc?

Nemoj, neće ti se dopasti. ;)

Eventualno We3, al' sumnjam.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 06/12/2008 : 00:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Seaguy mi je jedno od omiljenih Morisonovih dela. Mislim da bi se lako mogao dopasti, recimo, fanovima ranog Dilana.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/12/2008 : 01:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Meni se dopada najviše od te trojke minitja.

Što je siguran znak da se Češnjaku neće dopasti. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 06/12/2008 : 01:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Morison je prichao da ce biti nastavak Seaguy-a, da je praktichno vec napisan, samo se cheka Cameron Stewart, ili neshto tako. Neshto sam o tome chitao na Newsarami ili CBR-u.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/12/2008 : 01:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Da, trilogija je u pitanju. Seguy kao klinac (prvi mini), pa onda Seaguy kao tinejdžer, pa mračni Seaguy kao starac.

Ili tako nešto.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 06/12/2008 : 01:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Sad mi i to zvuchi poznato.

Taj intervju je bio relativno skoro, mislim neshto neposredno posle Seven Soldiersa.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/12/2008 : 01:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Ne razumem sta je tu "trip na gljivama"? S jedne strane ima stvari kao Doom Patrol (gomila *khm* referenci na pop kulturu), a s druge stripove poput JLA, koja se cita kao Silver Age Marvel (ono, bas je epicno ).
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 06/12/2008 : 02:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
pa trip na glivama ti je invisibles i the filth. a jedan moj kompa se nikako nije uspio ufurat u final crisis pa se nažderao gliva i sve mu bilo jasno a nikad čuo nije za new gods i pola ekipe koja se pojavljuje u eventu.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 06/12/2008 : 02:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Batman #682 me je potpuno odushevio. Uspeo je u jednom broju da napravi ono shto se inache uvek radi u nekakvoj (obichno uzhasnoj) year one miniseriji, da prepricha celu istoriju Betmena na nov i svezh nachin. Od njegovog dolaska na ovaj naslov, ovo je ubedljivo najbolja epizoda.

Da mi je neko rekao da ce Morison pisati Betmena i Supermena, i da ce mi Supermen biti nemerljivo bolji, ne bih mu verovao. Ipak, na ovu epizodu Betmena nemam bash nikakve zamerke.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 06/12/2008 : 08:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Meni se dopada najviše od te trojke minitja.

Što je siguran znak da se Češnjaku neće dopasti. ;)



Pa kako covek da odluci sta da cita?
Dekari se NISTA ne svidja, a za tvoj ukus mi treba obrnuto proporcionalna jednacina.
Ne gine mi Zagor...

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 07/12/2008 : 00:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message  Reply with Quote
Animal Man i Doom Patrol nisam čitao.
Od Invisiblesa sam pročitao samo "Entropy in the UK" i to mi se činilo dosta OK.
WE3 je isto bio dobar.
All-Star Superman mi je većinom bezveze.
New X-Men su mi bili OK, ali ništa spektakularno.
Seaguy?

Seven Soldiers of Victory mi je bio potpuno nerazumljiv čušpajz svega i svačega za koji mislim da 90% ljudi koji ga hvale imaju stav "ne znam što ovaj priča, ali mi se čini strrrašno pametno!".

Final Crisis je dostojan nastavak Countdowna, naravno, u negativnom smislu.

Morrisonu priznajem da je svakako drugačiji i da ima prepoznatljiv stil. Osim toga, mislim da je strašno pretenciozan i da su mu stripovi jako prekrcani motivima i da, za razliku od nekih autora kojim bi trebala kontrakcija (npr. BM Bendis), Morrisonu bi vjerojatno dobro došla ekspanzija, da ne nabaca sve svoje ideje u jedan polurazumljivi lonac, nego ih pošteno razradi kroz par (desetaka) brojeva.

Očito je stvar u kemiji. Bat-ninjas će nekome biti genijalna, revolucionarna, duhovita ili neznamkakva ideja, a netko će pomisliti WTF???

Ili sve ovo pišem samo zato da bih ispao pametniji od ostalih. Baš.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000