forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Grant Morrison
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/08/2014 : 15:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
S newsarame detaljno o Multversity; u biti jedva čekam da ovo počne...
Morrison: "It's going to f* people up!"

http://www.newsarama.com/21741-grant-morrison-on-multiversity-it-s-going-to-f-people-up.html


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/01/2015 : 18:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
The Filth

Počinje kao: wtf! koja je ovo glupost, pa bude: zanimljivo, ali zašto kompleksnu priču priča namjerno još zamršenije?, pa onda sredinom priče nije te briga kamo ide jer je vožnja toliko dobra da znaš da će strip biti bomba i na kraju vrtuljak ostane visit u zraku i jedno za što se držiš je da ti je žao Feelyja....

Onda pročitaš topik i vidiš ovaj komentar:

quote:
Originally posted by Djole

I da, donekle si u pravu, Morrisonova bolja dela ostavljaju taj utisak da te vode ka nekom univerzalnom znanju, ka nekom neverovatnom klimaksu - i onda to znanje, taj klimaks ne dobiješ - odnosno, ostavljen lynchovski petosmislen. To je i sam priznao u nekoliko intervjua - parafraziram "Sve moje priče vode ka velikim događajima koji se u stvar nikada ne dogode. A i moj život isto." ;)

Mada to nije uvek slučaj, JLA recimo ima početak, sredinu i jasno, veliko finale.



Pa ti bude malo jasnije. Sve u svemu zanimljivo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/07/2015 : 06:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Morrison je novi glavni urednik revije Heavy Metal.

http://www.comicbookresources.com/article/grant-morrison-named-new-editor-in-chief-of-heavy-metal


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/02/2016 : 19:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Zenith: Phase 1-4

Grant Morrison i Steve Yeowell

Morrison je kroz četiri faze uspio obraditi sve njemu tako drage aspekte superheroja, pa tako u grubo možemo reći da faze predstavljaju Upoznavanje, Postanak, Krizu i Kraj svijeta. Time dobivamo zaokruženu priču kakvu je kod nekih ongoing naslova puno teže postići. Zanimljivo da koliko god se svijet mijenja i evoluira samog naslovnoga junak to gotovo da i ne dira - on je uvijek onaj isti Super-razmaženko. Iako me prvim djelom nije previše previše kupio na kraju me ipak uspio oduševiti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/08/2016 : 23:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Invisibles 1-7

Nije me oduševilo. Ima dobrih ideja ali kao koherentna cjelina mi šteka. Možda sam ga čitao previše naglo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2021 : 23:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


MI3
Grant Morison/Frenk Kvajtli

Imam ovaj strip odavno ali tek sad je dosao na red za citanje.
MI3 je delo čuvenih škotskih autora Granta Morisona i Frenka Kvajtlija (autora koji su zajedno mnogo puta saradjivali, a njihovo najpoznatije delo je Supermen Medju zvezdama).
Ovo je prica o tri oteta kucna ljubimca koji su podvrgnuti uzasavajucim eksperimentima, kojima su izmenjeni i pretvoreni iz ljupkih kucnih ljubimaca u opasne masine za ubijanje.
Prica je prilicno pravocrtna, ne opterecuje dijalozima i suvisnom pricom, vec se prica prica crtezom i to jako dobro.
Moram priznati da one 3d kadrove koji u stvari predstavljaju macju ili pasju perspektivu bitke i nisam skapirao da to predstavljaju, nego sam mislio da su samo kao ,,kul" kadrovi.
Dosta nasilja, brutalnog i krvavog, jako dobro ispripovedano, sa dovoljnom dozom emocija, mada sam kraj je mogao da bude bolje izveden i efektniji. Svidja mi se kraj, kao ideja, samo mislim da je mogao da bude izveden bolje.
SPOJLER PITANJE: Pas sve vreme govori da zeli ,,kuci" , ja sam mislio da ce otici kod svojih bivsih gazdi kuci, ali on i macka stizu do neke nedovrsene kuce, gradilista? Nisam tacno siguran zasto su bas tu dosli? Moze li neko da mi pojasni to.
KRAJ SPOJLERA

Crtez je odlican, Kvajtli vrhunski crta okolinu, sto gradsku, sto prirodnu, zivotinje takodje, jedino su mi njegovi ljudi nekako cudni, cudne su im glave.

Strip koji je donekle slican u smislu da su glavni junaci zivotinje u covecjem ludilu je Bagdadski copor, koji mi je i bolji strip, jedan od najboljih koji sam procitao prosle godine, tako da apsolutna preporuka za Copor ako vam se svideo MI3.



Da zakljucimo, MI3 je dobar strip, ali nije ni blizu remek dela, kako vidim da su negde neki spominjali. Medjutim on je jako dobra uzbudljiva voznja koja vozi od prvog kadra do poslednjeg, ispricana na interesantan nacin zahvaljujuci Kvajltijevom neobicnom kadriranju i rasporedu kadrova i montaze stranice. Tako da ga vredi procitati!

6,5/10


Darkvudovo izdanje je vrhunsko i iskreno mi je zao sto se ovaj strip nije bolje prodavao, vec je doziveo sudbinu da se prodaje na rasprodajama za 300 ili 400 dinara.


Izdavacke zelje: Voleo bih da vidim naravno Morisonovog Betmena u omnibusima u domacem izdanju, a jos vise Animal Mana, a takodje mislim da bi bio interesantan jos jedan zajednicki rad Kvajtlija i Morisona a to je Flex Mentalo, koliko sam razumeo ima samo 4 nastavaka, tako da deluje kao jako interesantan strip i nije predugacak za objavljivanje jedan integral i to je to, a po Djoletovom opisu u predgovoru MI3 deluje kao strip bas po mom ukusu.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/01/2021 : 23:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Flex Mentallo, meni među najdražim Morrisonovim stripovima.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 19/01/2021 : 12:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Od svega što je Morrison napisao, a što sam čitao - mnoge stvari nisam, recimo 50:50 posto - meni su Seven Soldiers najdraži (ali ne nužno i najbolji).

Doom Patrol je izvrstan, ali uvek sam imao utisak da taj strip s tim timom nije dostigao svoj pun potencijal. Kao da čitam X-Men, samo malo bizarnije. Richard Case je zaista dobar crtač, ali nekako mi njegov stil i pristup ne pašu sasvim onome što Morrison želi da kaže.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 19/01/2021 12:49:32
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 19/01/2021 : 13:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Od svega što je Morrison napisao ..



Usput:
https://www.cbr.com/the-green-lantern-grant-morrison-non-binary/


A baš gledam popis radova -
svašta sam čitao, ali mnogo ipak ne ..
nedovoljno Batmana, tek nešto slabo Doom Patrol, Invisibles,
Seven Soldiers itd.

Moram to ispraviti, za nekakav konkretan dojam -
zasad mi je u vrhu All Star Superman.
The Filth je .. poremećen.
Od relativno novijih stvari, Happy nije loš.
Klaus zvuči zanimljivo, ali nisam ni do toga još dospio.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/01/2021 : 17:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Od svega što je Morrison napisao, a što sam čitao - mnoge stvari nisam, recimo 50:50 posto - meni su Seven Soldiers najdraži (ali ne nužno i najbolji).



Seven Soldiers je jedan izrazito zanimljiv kaos intrigantnog koncepta koji me čisto po strukturi (dakle ne sadržajem) podsjeća na Fourth World Jacka Kirbyja. Nekoliko labavo povezanih zasebnih mini-serijala koji malo po malo postaju dio jedne velike priče. Na momente bi mi sve to znalo djelovati poprilično pretenciozno, no na kraju sam ipak bio poprilično zadovoljan pročitanim. Svaki od tih mini-serijala mi je bio zanimljiv i za neke od njih bi čak volio da su i duže trajali, no kako se pri kraju sve to povezalo zajedno u jednu veću priču, pomalo se i razvodnilo. Odnosno, nije baš da se razvodnilo, ali se zakompliciralo do te mjere da se više nije moglo smisleno otpetljati. No i unatoč svemu tomu, Seven Soldiers nudi sasvim pristojnu i lijepo nacrtanu zabavu. Ovo je još jedan od stripova koje sam imao na papiru pa sam ih kasnije prodao i sad mi je žao.

quote:
Originally posted by ridiculus

Kao da čitam X-Men, samo malo bizarnije.



Zar ono X-Meni i nisu nastali kao Marvelova alternativa Doom Patrolu?

Inače, Morrisonov "The Green Lantern" je odličan! Čitao sam prvu sezonu i strašno mi se svidjelo, a nikako da se bacim i na drugu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 19/01/2021 : 17:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Seven Soldiers je jedan izrazito zanimljiv kaos intrigantnog koncepta koji me čisto po strukturi (dakle ne sadržajem) podsjeća na Fourth World Jacka Kirbyja.


Tačno, možda mi se zato i sviđa, kao Morrisonov najambiciozniji pokušaj na nivou strukture. Čak i J.H. Williams imitira Kirbija u jednom segmentu. I neki od drugih crtača su odradili odličan posao.


quote:

Zar ono X-Meni i nisu nastali kao Marvelova alternativa Doom Patrolu?



Čak i da jesu, ne pričam o 1960-i-nekoj već o X-Men iz Claremontovog perioda. I čak ne mislim strogo na jedan, glavni naslov (Uncanny) već su tu i New Mutants i kompanija i sličnosti sa Doom Patrol, dok ih je pisao Morrison, postaju velike. Imaš čitav onaj događaj Inferno gde se druga (magična) dimenzija spaja sa "našom" i soliteri rastu (iako sporo) i Daredevil se bori sa usisivačem (ako se dobro sećam).

Richard Case je vrlo dobar i ima fantastične uzore, jer kaže:

quote:
Walt Simonson, David Mazzuchelli, Bill Sienkiewicz, Frank Miller and Mike Mignola were all big influences for me early on in my career.


Sva petorica su odlični, a trojica odatle su na mom ličnom crtačkom Olimpu, ali to me podseća da bi verovatno Sienkiewicz bio najbolji izbor za Doom Patrol, u idealnom svetu. Jednako je haotičan kao i Morrison. A da je Case crtao Nove mutante? Tu alternativnu realnost bih voleo da vidim.

No, dobro. Dobili smo šta smo dobili, a to je jako dobro, zapravo.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 21/01/2021 : 13:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Inače, Morrisonov "The Green Lantern" je odličan! Čitao sam prvu sezonu i strašno mi se svidjelo, a nikako da se bacim i na drugu.



+1, epizoda iz s01 u kojoj nokautira "Boga" i uhapsi celu planetu Zemlju mi je jedan od najzabavnijih stripova u protekloj deceniji.

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/03/2022 : 00:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Doom Patrol 1: Crawling from the Wreckage

Konačno se upuštam u ovaj run kojeg sam toliko priželjkivao pročitati. S Morrisonom nisam imao previše susreta, do sada samo All-Star Superman i Arkham i to je bila jako visoka razina kvalitete.
Sada sam opremljen s američkim izdanjem u 3 fine, prvoklasne knjige mekog uveza i spreman sam ovaj tjedan zaroniti u dubine ovog očaravajućeg serijala.
Od samog uvodnika, ali i početka stripa, odmah je jasno da je ovo nešto neuobičajeno i do kraja otkačeno. Morrison u svom djelu ubacuje jako mnogo elemenata iz moderne filozofije, umjetnosti i znanosti koji su ga interesirali u stvarnom životu. Fascinira taj njegov mindset dok piše, jednostavno čovjek uđe u neki svoj fah i iz njega ne izlazi dok ne izađe završni produkt koji je u ovom slučaju genijalan. Okupljanje, okršaj s prvim antagonistima i učenje kako postati pravi tim, sve je to ovdje odrađeno na razini. Jako puno se i polaže toga na aspekt da ovo nisu superheroji i da će uvijek se susretati s nekom vrste predrasude zbog svoje neobične pojave i još neobičnijeg načina funkcioniranja.
Crtački meni je ovo bilo savršenstvo. Uživao sam u svakom kadru, u tim prelijepim kolorima i fenomenalnim linijama koje su vrlo školski odrađene. Likovno gledano ovo mi je jedan od dražih stripova ikada pročitanih.
Rani dojam u serijalu je itekako pozitivan. Morrison ruši neke pomalo zastarjele postulate i unosi buru u kojoj nas dočekuje ekscentričnost u svakom smislu. Idemo dalje!
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/03/2022 : 01:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Doom Patrol 2: The Painting that Ate Paris

U nastavku vrlo upečatljivog i dojmljivog prvog dijela, ovdje se ludost otima svakoj logici i zakonu mogućeg te se susrećemo sa slikom koja guta gradove, doslovno.
Malo ljudi na ovom planetu može takve koncepte smisliti i onda ih potom uspješno prenijeti na papir i učiniti iz njih kakvu-takvu skladnu cjelinu. Morrison je i u ovom dijelu vješto baratao materijom i stvorio još ekscentričniju priču u koju je ovaj put ubacio tonu apsurda.
S obzirom na nevjerojatnost inicijalne postavke i možda teži zadatak ispred autora, ovaj 2.dio nije onako sjajno uvjerljiv kao prethodnik, ali opet to su nijanse. Ne može se tu puno toga prigovoriti, niti oduzimati ocjena jer ipak na svoj način i ovaj dio osvaja. Jako dobar smisao za smišljanje antagonista, ali i sjajan ritam priči u kojoj se napetost gradi i daje jako dobra pozadina događajima koji se odvijaju, bez ikakvog brzanja.
Morrison je u prvoj trećini stvarno prohujao s najvišim počastima i Doom Patrol se zasada čini kao nešto uistinu epohalno u opusu jednog od najvećih autora današnjice.
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2022 : 04:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da je tako dobar utisak na dona ostavio Doom patrol! To znaci da ce se i meni 99% svideti, jer sam primetio da nam se podosta poklapaju ukusi i razmisljanja. Aj valjda cemo videti i Doom Patrol u domacem izdanju, red je vise da se objave ta tri-cetiri Morrisonova najcuvenija runa : Animal Man, Doom Patrol, Batman(najavila Fibra) i X-Men. Nadam se da bi Fibra mogla nakon potencijalno dobre prodaje Morrisonovog Batmana da se upusti u izdavanje Animal Mana (tu nema previse koliko sam ja skapirao, a znacajno je delo dekonstrukcije americkog superherojskog stripa, kad vec imamo skoro sve Murove dekonstrukcije u domacim izdanjima, mogli bi da vidimo i Morrisonovu jer je vazan deo strip istorije i svi kazu odlican meta-strip!) i Doom Patrola (samo tri knjige). Za X-Men vec nisam siguran jer ih ima dosta a i ne znam koliko bi to dobro proslo kod nasih citaoca, mozda kad bude Marvel izbacio nove filmove s X-Menima mozda bi to bio dobar trenutak za objavljivanje ovog runa, ali on me najmanje interesuje od ova 4 nabrojana. Najvise me interesuje Animal Man. E da, naravno i Flex Mentalo!

Edited by - going going on 16/03/2022 04:58:10
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 16/03/2022 : 07:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

red je vise da se objave ta tri-cetiri Morrisonova najcuvenija runa : Animal Man, Doom Patrol, Batman(najavila Fibra) i X-Men.


Najčuveniji Morrisonov angažman na nekom superherojskom stripu je onaj za JLA. U svakom slučaju taj je bio najuticajniji. Ne na Balkanu, već u Americi. Ali meni je Doom Patrol daleko zanimljiviji strip, pa čak mogu da kažem i da je bolji, jer je tu Morrison svežiji, a Case > Portera. (Iako ni Case ne ispunjava potencijal svog stripa, s obzirom na temu i radnju.) X-Men su mi najslabiji od pomenutog i prema njemu čak gajim odbojnost. Ne zato što mislim da je loš, već što je Morrison izmenio temu i poentu i pretvorio ga u nešto drugo, time unoseći zabunu. Pre toga je to bio strip o tinejdžerima i odrastanju, a onda je postao o manjinama. Valjda zato što su ovi prvi za Morrisona vanzemaljci, a za ove druge se zalaže...

quote:
E da, naravno i Flex Mentalo!



Flex Mentallo je samo produžetak Doom Patrol.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 16/03/2022 07:32:22
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 16/03/2022 : 07:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Još jedna bitna stavka: Morrison ne dekonstruiše, on rekonstruiše. Otuda je Moore njegov 'najljući neprijatelj'.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 16/03/2022 07:52:41
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/03/2022 : 15:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Doom Patrol 3: Down Paradise Way

I na polovici serijala prvi blagi pad u kvaliteti. Kao i prijašnji dijelovi i ovaj u sebi sadrži zapravo dvije radnje. Danny The Street i Men From N.O.W.H.E.R.E. su bili super osvježenje u serijalu i taj dio je vrhunski funkcionirao, šteta da nije dulje trajao. Nakon toga stupa nešto slabiji i zamorniji dio u kojem se vodi dugotrajni rat između dvije sile, dvije krajnost i dva različita poimanja svijeta. U biti kroz do sada često viđenu i prezentiranu temu u stripu i ovdje se većina toga vrti oko Morrisonu dragog motiva, dualnosti. Nije to bilo loše, ali s obzirom na broj stranica i vrlo repetetivan dijalog, ovo je moglo biti bolje dorađeno u svakom pogledu.
Baš kao i radnja, imao sam osjećaj da i kvaliteta crteža ovdje postepeno opada te da je i Case naišao na poteškoće kako na zanimljiv način prikazati dosta zahtjevnu i nedorečenu temu.
U samom finišu Morrison se iskupi za dosta manjkavu razradu i satisfakcija pročitanim itekako postoji. Šteta da nije bilo i bolje jer početna dva dijela su bila odlična, ovaj "samo" vrlo dobar.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/03/2022 : 16:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Drago mi je da je tako dobar utisak na dona ostavio Doom patrol! To znaci da ce se i meni 99% svideti, jer sam primetio da nam se podosta poklapaju ukusi i razmisljanja. Aj valjda cemo videti i Doom Patrol u domacem izdanju, red je vise da se objave ta tri-cetiri Morrisonova najcuvenija runa : Animal Man, Doom Patrol, Batman(najavila Fibra) i X-Men. Nadam se da bi Fibra mogla nakon potencijalno dobre prodaje Morrisonovog Batmana da se upusti u izdavanje Animal Mana (tu nema previse koliko sam ja skapirao, a znacajno je delo dekonstrukcije americkog superherojskog stripa, kad vec imamo skoro sve Murove dekonstrukcije u domacim izdanjima, mogli bi da vidimo i Morrisonovu jer je vazan deo strip istorije i svi kazu odlican meta-strip!) i Doom Patrola (samo tri knjige). Za X-Men vec nisam siguran jer ih ima dosta a i ne znam koliko bi to dobro proslo kod nasih citaoca, mozda kad bude Marvel izbacio nove filmove s X-Menima mozda bi to bio dobar trenutak za objavljivanje ovog runa, ali on me najmanje interesuje od ova 4 nabrojana. Najvise me interesuje Animal Man. E da, naravno i Flex Mentalo!




Morrisonov run na Batmanu sam već nabavio u engleskom izdanju, ali svakako velika podrška Fibri što će u 2022. to sve odjednom izbaciti.
Animal Man mi djeluje zanimljivo, iako marketinški na ovim prostorima bi bio dosta hrabar iskorak.
Volio bih vidjeti X-Mene, ali nekako nemam dojam da itko od izdavača s ovih područja ima želju upuštati u X-Mene dalje od par značajnijih one shotova. Možda Čarobna knjiga. Svakako se nadam pročitati Morrisonov i Whedonov run na X-Menima u nekom formatu.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/03/2022 : 16:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://thegothamarchives.com/grant-morrisons-batman-reading-order/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/03/2022 : 19:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Valjda idu sveske po rednim brojevima, kao i uvek?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/03/2022 : 19:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Valjda idu sveske po rednim brojevima, kao i uvek?



Oh my sweet summer child...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/03/2022 : 19:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Prvo krene s regularnim Batman serijalom, pa onda u jednom trenutku upadne priča koja je crossover s Detective Comics koji piše Paul Dini (i koja ipak nije bitna za širu Morrisonovu priču, al eto, tu je), pa onda dođeš do dijela koji te skroz zbuni jer se jedan krucijalni detalj dogodi u mini-serijalu Final Crisis tako da onda to ideš provjeriti, pa se opet vratiš na Batman serijal koji odjednom dolazi do kraja i kreće Batman & Robin serijal, no negdje na dvije trećine B&R serijala upada The Return of Bruce Wayne mini-serijal i onda se vratiš na zadnju trećinu B&R koji se tu zaustavlja, tako da onda uzimaš Leviathan Strikes one-shot nakon kojeg ide Batman Incorporated mini-serijal, a kad završiš njega ideš na ongoing Batman Incorporated serijal Ili tako nekako, ako se dobro sjećam...

Sve to imam u engleskim trejdovima i sjećam se da mi je bila muka Božja pohvatati sve šta mi treba kad sam nabavljao. Danas je ovoj omladini lako, tri omnibusa u kojima je sve raspoređeno kako treba i doviđenja

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 16/03/2022 19:20:54
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/03/2022 : 19:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ah. Dobro da ima upakovana varijanta.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 16/03/2022 : 20:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Evo, na primer, najveće liste pojedinačnih angažmana/celina na dužim naslovima, one koju CBR formira svake 4 godine na osnovu glasova:

2020 Top Comic Books Runs of All Time: The Master List

Videti na vrhu liste (tj. dnu strane) koji naslovi sa Morrisonovim imenom se najbolje kotiraju.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000