forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 amazon (pitanje o naručivanju)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 09/12/2008 : 17:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
Hmmmm, ne sjećam se kad sam zadnji put otvorio topik ovdje
Al eto, treba mi pomoć oko kupnje.

Dosad nisam kupovao preko amazona, pa sam mislio uzet neki strip sad, zapeo mi za oko onaj Bendisov Daredevil Omnibus HC.

E, ono što me zanima je sljedeće: što se sve točno tamo plaća?

Koliko sam ja shvatio, za knjige/stripove bi se trebalo sljedeće:

cijena itema + shipping per shipment + shipping per item

Zanima me jel amazon dodaje još ikakve troškove na ovo? I jel carina doda još kakve troškove? Koliko ja znam, uvoz knjiga je besplatan, a strip je ajmo reć knjiga

E, i kartica koju imam je erste visa electron. Jel itko ima iskustva s kupovanjem sa amazona preko Erste kartice? Čuo sam od jednog prijatelja da je imao problema, ali ja sam koristio paypal i sve je dobro prošlo, pa bi se radije raspitao prije korištenja...

Nadam se da sam stavio topic u ispravan dio foruma, nisam bio siguran dal' da stavim u Svaštaru ili u Stripove...


E, imam još jedno pitanje koje nema veze sa amazonom...
Jel' Walking Dead Omnibus (#1-#24) bolje opremeljen od Walking Dead Vol 1 HC-a (#1-#12)?
Siguran sam da ima ljudi na forumu koji imaju jedno od to dvoje, pa i oboje možda (Markos, Dusman, Djole, dekara itd?)

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 09/12/2008 : 17:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
Walking Dead Vol 1 HC si te bolje isplati isti bonus materijal i lakše ga držiš kad ga čitaš. a izašo je več i vol.2 i vol.3
ako si negde blizu slovenije se zaleti u ljubljanu jer imaju sve tri u mladinskoj knjigi.

a inače za amazon nabavljaj od amazon uk ili amazon de nikako od amera. za carinu u hrvatsku ne znam kako je ali za sloveniju je ne plačaš i ne računaju ništa dodatno. sve što naručiš i da piše da je in stock mora doč u tedan dana ili manje.


http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 09/12/2008 : 17:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
e dobro, zanimalo me to za bonus materijal i sl. stvari.
jer, slipcase mi i nije toliko važna stvar da sad lovim taj rasprodani volume 1.

nažalost, nisam blizu slovenije, tako da mi ostaje amazon. ništa, naručit ću prvo neke jeftinije stvari i odvojit 200-300 kn za slučaj da iskrsnu nekakvi drugi troškovi (carina, pregled paketa, Bog zna što), pa što bude, bude...

e i btw, ovo za nabavu od de ili co.uk, a ne od amera, jel razlog samo u vremenu dostave ili u još nečemu? jer, koliko sam vidio, na co.uk su cijene više od američkog...

Edited by - byoman on 09/12/2008 17:33:51
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 09/12/2008 : 19:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
pa kad sam ja naručivao od amera ko prvo menjaju evro dolar 1:1 a ne 1:0,7 i tu izgubiš pare shiping je skuplji, a onda su mi naplatili carinu skoro dva puta toliko koliko su stvari vredile (to je bilo prije tri godine i odtad sam na uk i ne vračam se). a onda je još stvar da su mi izrezali kore od nekih hc stvari na carini i šarali po njima s markerima. i trebalo jim je skoro pola godine i to air mail.


http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 09/12/2008 : 20:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Izašao je već i 4. volume.
Ja nabavljam ta izdanja.
Omnibus izađe jednom u sto godina (bukvalno), a ovaj regularni hc ipak održava tempo od jednog godišnje.
Na kraju HCa uvek imaš sketchbook, naslovne strane sveščica, ali i običnih trejdova.
Koliko ja imam iskustva, Vama u Hrvatskoj ne naplaćuju ništa više od one cene koju platite Amazonu. Dakle, paket dođe, odeš na poštu i pokupiš ga. Bez para.
U Srbiji nije takva situacija, nažalost... :(
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 09/12/2008 : 21:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

Izašao je već i 4. volume.
Ja nabavljam ta izdanja.
Omnibus izađe jednom u sto godina (bukvalno), a ovaj regularni hc ipak održava tempo od jednog godišnje.
Na kraju HCa uvek imaš sketchbook, naslovne strane sveščica, ali i običnih trejdova.
Koliko ja imam iskustva, Vama u Hrvatskoj ne naplaćuju ništa više od one cene koju platite Amazonu. Dakle, paket dođe, odeš na poštu i pokupiš ga. Bez para.
U Srbiji nije takva situacija, nažalost... :(


A kako je to kod nas?
Imam i ja nekih namera za naručivanje, ali moraću da se podobnije raspitam...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 09/12/2008 : 21:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

pa kad sam ja naručivao od amera ko prvo menjaju evro dolar 1:1 a ne 1:0,7 i tu izgubiš pare shiping je skuplji, a onda su mi naplatili carinu skoro dva puta toliko koliko su stvari vredile (to je bilo prije tri godine i odtad sam na uk i ne vračam se). a onda je još stvar da su mi izrezali kore od nekih hc stvari na carini i šarali po njima s markerima. i trebalo jim je skoro pola godine i to air mail.




u jebemu...

pitao sam zato što na njemačkom i britanskom amazonu nekih stvari koje želim uzet jednostavno nema, pa ono...


ali koliko glup mraš bit da bi šarao po k0ricama tuđe knjige, kakvi samo idioti rade u tim službama kod nas.

što se vremena dolaska pošiljke stiže, nisam znao da je tako dugo, mislio sam da je 3-4 tjedna
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 09/12/2008 : 22:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
pa to je duže zbog carine. prvo ameri otvore i razreže, onda prva carina u evropi (kdegod več sljeti avion) i onda još naši onda neko nešto izgubi pa se ne nadje par tjedna i onda dalje. uk ili de je smo jedna granica u pitanju za tebe pa ti je to tjedan dana više čekanja.
ja naručim u ponedeljak napišu mi da če stič za 14 dana onda stigne u petak isti tjedan.
jedino relese date jim je malo sporiji u uk za neke stvari jer kod njih titan books printa iste stvari još jednom za njihovo tržište.
zato sam napiso i de opciju (al tamo provjeri jezik, da ne dobiješ u pogrešnom).
a dusman ima pravo sa hc i omnibusi. samo meni se neda čekat ni na hc pa kupujem trejde (barem walking dead).

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 09/12/2008 : 23:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

pa kad sam ja naručivao od amera ko prvo menjaju evro dolar 1:1 a ne 1:0,7 i tu izgubiš pare shiping je skuplji, a onda su mi naplatili carinu skoro dva puta toliko koliko su stvari vredile (to je bilo prije tri godine i odtad sam na uk i ne vračam se). a onda je još stvar da su mi izrezali kore od nekih hc stvari na carini i šarali po njima s markerima. i trebalo jim je skoro pola godine i to air mail.


Ja sam imao bolja iskustva. Naručio sam iz Srbije na adresu u Hrvatskoj (ćao, Markose!:) i stiglo je relativno brzo - za neke dve nedelje. Nikakva carina, ništa nisam dodatno platio.
A kad je u pitanju menjanje valuta, ne menjaju to Ameri, već banka u koju uplatiš iznos na karticu (najčešće mora u eurima) i koja to menja po kursu za taj dan. Uzima se srednji kurs i iznos u dolarima se preračuna u eure i naplaćuje.

edit: zaboravih da kažem da sam samo sa američkog Amazona i naručivao. I sa mycomicshop.

Edited by - DusMan on 10/12/2008 00:09:02
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 09/12/2008 : 23:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

A kako je to kod nas?
Imam i ja nekih namera za naručivanje, ali moraću da se podobnije raspitam...


Plaćaš državi pdv + proces carinjenja + kojekakve takse. Na paket od nekih 150-200$ moraš još oko 20 eura da daš državi, ako se dobro sećam. A u tih 150-200$ ti spada i poštarina koju plaćaš Amazonu ili kome već.
Go to Top of Page

kreso_stanic
Senior Member



Croatia
1504 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 10/12/2008 : 00:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kreso_stanic a Private Message  Reply with Quote
pa zar si ti još živ?
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 10/12/2008 : 02:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
E, ovaj topic kao poručen! :)) Naime, ja sam nedavno naručio strip prvi put preko Amazona, znam da je isplativije uzeti više zbog transportnih troškova, ali nebitno, strip od oko 13-14$ je sa onim srednjim rokom isporuke izašao 26$.

E, sad me nešto zanima, koja je procedura ovde? Iznos sam u banci uplatio baš u dolarima, no okej-to više manje, obave oni konverziju iz evra... Ali me zanima KOME i GDE se plati ta carina i pdv? Da li to stigne u poštu, pa ti oni jave, ili poštar donese na kućnu adresu, pa se njemu direktno plati neka cifra koja ode državi? Hvala unapred na odgovoru.

Bez veze, nisam se dovoljno raspitao oko toga, još pre par meseci sam uzeo Visa virtuon karticu i samo sam hteo da je isprobam, pošto je za sad samo taj jedan strip u pitanju, obično mi neko ko ide preko donese sve što hoću da čitam, uglavnom sam uspevao tako da dođem do svih stripova do sad...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 10/12/2008 : 08:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
Ja sam u Srbiji narucivao i tada sam pored cene posiljke placao i jos nekih 10 evra i koliko sam se raspitao racunica je sledeca: posiljka stize u BG i u posti se carini tako sto ti na cenu posiljke (knjige+postarina) obracunaju carinu od 1% ako je vrednost preko 20 evra pa ti zaracunaju pdv na sve to i uz to ti naplate taksu koja je tada bila oko 8 evra za sprovodjenje citave te procedure (ta taksa nema valjda veze sa vrednoscu posiljke vec je uvek ista) i plus ti naplate evro/dva da ti to stigne na kucnu adresu iz te poste gde se carini. Ja sam poludeo i hteo sam da se zalim ali sam digao ruke kada sam otkrio ovu firmu http://www.datastatus.co.yu/. Nema nerviranja i psovanja i sl. Pronadjes sta ti treba na amazon.uk, javis im mailom i oni ti posalju mailom predracun po kome ti platis 20% avansa i za dve/tri nedelje ti stize posiljka kada platis ostatak iznosa. Ja preuzimam u njihovoj knjizari u BG-u ali salju kuriskom sluzbom besplatno bilo gde u Srbiji. Da bi videli kako to konkretno izgleda evo recimo sta sam pokupio pre par dana http://www.amazon.co.uk/Goldfish-Brian-Michael-Bendis/dp/1582401950/ref=sr_1_10?ie=UTF8&s=books&qid=1228894291&sr=1-10 me je kostao 1.138 dinara ili recimo http://www.amazon.co.uk/Vertigo-Encyclopedia-Dk-Alex-Irvine/dp/1405328908/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1228894741&sr=1-1 sam platio 1.631 dinara.

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/12/2008 : 09:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by byoman

E, ono što me zanima je sljedeće: što se sve točno tamo plaća?

Koliko sam ja shvatio, za knjige/stripove bi se trebalo sljedeće:

cijena itema + shipping per shipment + shipping per item

Zanima me jel amazon dodaje još ikakve troškove na ovo? I jel carina doda još kakve troškove? Koliko ja znam, uvoz knjiga je besplatan, a strip je ajmo reć knjiga



Plaćaš cijenu stripa(koji je obično na popustu) i poštarinu po stripu knjizi oko 6 usd a ako uzmeš na prmj.4 stripa onda padne na 5 usd po komadu.Stiže relativno brzo(15-20)dana i dosada nisam imao nikakvih problema sa carinom(drži se svote ispod 400 kuna za svaki slučaj).


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/12/2008 : 10:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nema carine, nema kasnjenja, nema problema. Preporucam američki, nikakvih problema nisam imao s njima nikad.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 10/12/2008 : 12:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

E, ovaj topic kao poručen! :)) Naime, ja sam nedavno naručio strip prvi put preko Amazona, znam da je isplativije uzeti više zbog transportnih troškova, ali nebitno, strip od oko 13-14$ je sa onim srednjim rokom isporuke izašao 26$.

E, sad me nešto zanima, koja je procedura ovde? Iznos sam u banci uplatio baš u dolarima, no okej-to više manje, obave oni konverziju iz evra... Ali me zanima KOME i GDE se plati ta carina i pdv? Da li to stigne u poštu, pa ti oni jave, ili poštar donese na kućnu adresu, pa se njemu direktno plati neka cifra koja ode državi? Hvala unapred na odgovoru.

Bez veze, nisam se dovoljno raspitao oko toga, još pre par meseci sam uzeo Visa virtuon karticu i samo sam hteo da je isprobam, pošto je za sad samo taj jedan strip u pitanju, obično mi neko ko ide preko donese sve što hoću da čitam, uglavnom sam uspevao tako da dođem do svih stripova do sad...


Inače to funkcioniše ovako: paket stigne iz Amerike do carine u Srbiji, tamo bude par dana, oni ti ocarine robu, posebna poštarska služba ti doveze paket do kuće, ti poštaru platiš onoliko dinara koliko ti traži i dobiješ carinsku deklaraciju.
Međutim, pošto je cena stripa kog si naručio ispod 20 eura, ne bi smeo da platiš ništa. Dakle, ili će ti doneti paket (ili koverat, zavisi od veličine stripa) i dati ti ga za dž, ili će ti ostaviti obaveštenje da u tvojoj pošti možeš da podigneš pošiljku.
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 10/12/2008 : 15:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

Izašao je već i 4. volume.
Ja nabavljam ta izdanja.
Omnibus izađe jednom u sto godina (bukvalno), a ovaj regularni hc ipak održava tempo od jednog godišnje.
Na kraju HCa uvek imaš sketchbook, naslovne strane sveščica, ali i običnih trejdova.
Koliko ja imam iskustva, Vama u Hrvatskoj ne naplaćuju ništa više od one cene koju platite Amazonu. Dakle, paket dođe, odeš na poštu i pokupiš ga. Bez para.
U Srbiji nije takva situacija, nažalost... :(

I ovde kod nas ne naplacaju nista dodatno.Samo onu cenu koju si platio Amazonu.
A sta se kod vas dodatno naplaca???

Edited by - Solid Snake on 10/12/2008 15:02:49
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 10/12/2008 : 16:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JefCostello
Da bi videli kako to konkretno izgleda evo recimo sta sam pokupio pre par dana http://www.amazon.co.uk/Goldfish-Brian-Michael-Bendis/dp/1582401950/ref=sr_1_10?ie=UTF8&s=books&qid=1228894291&sr=1-10 me je kostao 1.138 dinara



zanimljivo.
ako sam valjano prerachunao - ugradili se sto dindzi preko kavr prajsa i nije bilo pridodate poshtarine?
vetj neko vreme se kanim da kontaktiram te datastatutashe pa evo mozda ovo bude presudno...
hvala na dojavi.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 10/12/2008 : 16:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
preporuka za američki Amazon, također - em je veći izbor, em niže cijene od europskih. u zadnjih par godina hrpetinu stvari sam naručio, nikad nikakvih problema, stigne za 10-14 dana.
paketi, naravno, otvoreni na carini, ali (srećom?) nikad ništa nije bilo oštećeno; plus, nema davanja na tiskovine, tako da se i s te strane može biti miran (što se Hrvatske tiče; čisto ne možeš vjerovat da i mi imamo neke pogodnosti).

eventualno bi se moglo komentirati ne baš malu poštarinu, no kad uzmeš u obzir razliku u cijeni kada bi te iste stvari uzimao u kakvoj knjižari - definitivno se isplati.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/12/2008 : 16:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

zanimljivo.
ako sam valjano prerachunao - ugradili se sto dindzi preko kavr prajsa i nije bilo pridodate poshtarine?
vetj neko vreme se kanim da kontaktiram te datastatutashe pa evo mozda ovo bude presudno...
hvala na dojavi.


Probaću ja posle Nove godine kod njih da naručim nešto sa amazon.fr, pa ti javim kako je prošlo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 10/12/2008 : 17:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by Gil-galad

E, ovaj topic kao poručen! :)) Naime, ja sam nedavno naručio strip prvi put preko Amazona, znam da je isplativije uzeti više zbog transportnih troškova, ali nebitno, strip od oko 13-14$ je sa onim srednjim rokom isporuke izašao 26$.

E, sad me nešto zanima, koja je procedura ovde? Iznos sam u banci uplatio baš u dolarima, no okej-to više manje, obave oni konverziju iz evra... Ali me zanima KOME i GDE se plati ta carina i pdv? Da li to stigne u poštu, pa ti oni jave, ili poštar donese na kućnu adresu, pa se njemu direktno plati neka cifra koja ode državi? Hvala unapred na odgovoru.

Bez veze, nisam se dovoljno raspitao oko toga, još pre par meseci sam uzeo Visa virtuon karticu i samo sam hteo da je isprobam, pošto je za sad samo taj jedan strip u pitanju, obično mi neko ko ide preko donese sve što hoću da čitam, uglavnom sam uspevao tako da dođem do svih stripova do sad...


Inače to funkcioniše ovako: paket stigne iz Amerike do carine u Srbiji, tamo bude par dana, oni ti ocarine robu, posebna poštarska služba ti doveze paket do kuće, ti poštaru platiš onoliko dinara koliko ti traži i dobiješ carinsku deklaraciju.
Međutim, pošto je cena stripa kog si naručio ispod 20 eura, ne bi smeo da platiš ništa. Dakle, ili će ti doneti paket (ili koverat, zavisi od veličine stripa) i dati ti ga za dž, ili će ti ostaviti obaveštenje da u tvojoj pošti možeš da podigneš pošiljku.



Thanx, man!

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 10/12/2008 : 17:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JefCostello
Da bi videli kako to konkretno izgleda evo recimo sta sam pokupio pre par dana http://www.amazon.co.uk/Goldfish-Brian-Michael-Bendis/dp/1582401950/ref=sr_1_10?ie=UTF8&s=books&qid=1228894291&sr=1-10 me je kostao 1.138 dinara

--------------------------------------------------------------------------------



zanimljivo.
ako sam valjano prerachunao - ugradili se sto dindzi preko kavr prajsa i nije bilo pridodate poshtarine?
vetj neko vreme se kanim da kontaktiram te datastatutashe pa evo mozda ovo bude presudno...
hvala na dojavi.


dobro, ovo mozda i nije najbolja usporedba, jer sam narucivao uoci sajma pa mi je bio popust od nekih mozda 7,8% recimo i plus kao stara musterija imam kao neki dodatni popust valjda, a i ako narucujes vecu kolicinu i to je povoljnost....

evo iz prethodne narudzbine:
ovo http://www.amazon.co.uk/Criminal-1-Coward-Ed-Brubaker/dp/1845766105/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1228926291&sr=1-1 me je kostalo 1100 din, ali zato ovo http://www.amazon.co.uk/Criminal-Dead-Dying-v-3/dp/1848561512/ref=pd_sim_b_2 okruglo 1000din. U principu izadje ti na RRP (Recomended Retailers Price) ili nesto nize. RRP nije snizena "crvena" cena na Amazonu nego ona gornja koja je precrtana i to je cena koja je stampana na knjizi/stripu i po kojoj bi recimo kupio da odes u London i kupis u nekoj knjizari.

Secam se da je ministarka telekomunikacija u prethodnoj vladi kad je dosla na tu poziciju izjavljivala da je to sto placamo sve te dadzbine kad narucujemo knjige zaostavstina nekih propisa iz proslih vremena i da ce se ona postarati da se to podhitno promeni kako bi bilo kao u svim okolnim zemljama (kao Hrvatska i sl.)...od tada prodje 2 godine i nista...drzavi slatko da uzima...

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 10/12/2008 : 18:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Evo neceg zanimljivog: http://www.amazon.com/dp/B000ZIF7O6/?tag=mh0b-20&hvadid=44642907&ref=pd_sl_4xwxl5p5ux_p

Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 10/12/2008 : 18:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreso_stanic

pa zar si ti još živ?




eeee, krešo stanić, sjećam se tebe
a ništa, ne da mi se pisat, svratim svakih par mjeseci na forum vidit šta ima novoga itd.
na aukcijama sam aktivan i pratim ih, gledam kad će doć nešto što želim...

ne kupujem više ništa s kioska, totalno sam se orijentirao na američke stripove. svaki tjedan odem na par sajtova s download linkovima za stripove koji su izašli i tako...
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 10/12/2008 : 23:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Što se poštarine tiče US Amazon je jeftiniji (4$ + 4$ svaka knjiga) od UK (5 GBP+ 3GBP svaka knjiga). U principu je US jeftiniji. Kod US Amazona pazi na kraju, dati računaju u dolarima a ne u eurima (imaju nekakav svoj tečaj).
Ne znam kakva je situacija sa hrvatskom carinom, ali ovi naši majmuni mi opale PDV na svaku narudžbu iz USA (+ posredovanje + uplatnica), zato svaku narudžbu preračunam sa svim troškovima na UK i US Amazonu i dosada se mi je US Amazon uvijek bolje isplatio (UK Amazon automatski izračuna i pribroji slovenski PDV - ne znam da li je to samo za EU zemlje ili za sve?).
Osim toga, u principu sam protiv UK Amazona - za njih je Europa samo "western europe" (znači originalni EU) a mi ostali smo "rest of the world", ko Nepal ili Tanzanija, dok smo za amere svi Evropa.
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 12/12/2008 : 06:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
malo sam lunjao i evo što sam našao

http://www.amazon.com/Rising-Stars-Compendium-Michael-Straczynski/dp/1582408025/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=books&qid=1229059638&sr=1-4

1200 strana, u paperbacku. bolje bi im bilo da su hardcover napravili, jer paperbacl će se sj***t s toliko stranica
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000