forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 amazon (pitanje o naručivanju)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

zlpablo
Starting Member

12 Posts

Member since 19/05/2009

Posted - 05/09/2009 : 16:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zlpablo a Private Message  Reply with Quote
Evo otvorih jednu temu a pošto me netko uputio ovdje da postavim pitanje.

Namjeravao sam uzeti preko Amazona neke stvari pa me zanima
Pošto sam gore po preporuci odlučio uzeti sa američkog amazona imam još par pitanja.

Da li se poštarina plaća po komadu stripa ili po paketu?
Što još plaćam (ako uopće išta plaćam) kada mi te stvari stignu?
Treba li se držati nekog limita za svaki slučaj da ne opale neku dodatnu trošarinu?
Kakva je kvaliteta stvari? (Jako pazim da su mi svi stripovi jako dobro očuvani)

hvala svima
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 05/09/2009 : 16:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlpablo

Evo otvorih jednu temu a pošto me netko uputio ovdje da postavim pitanje.

Namjeravao sam uzeti preko Amazona neke stvari pa me zanima
Pošto sam gore po preporuci odlučio uzeti sa američkog amazona imam još par pitanja.

Da li se poštarina plaća po komadu stripa ili po paketu?
Što još plaćam (ako uopće išta plaćam) kada mi te stvari stignu?
Treba li se držati nekog limita za svaki slučaj da ne opale neku dodatnu trošarinu?
Kakva je kvaliteta stvari? (Jako pazim da su mi svi stripovi jako dobro očuvani)

hvala svima



Poštarinu ti pukne amazon, po principu više komada, manja poštarina po komadu.
Ne plaćaš više nista, osim ako moroni na carini ne odluče drugačije. Ja sam platio carinu dva puta, jedanput kad je u pošiljci bio i DVD, šta ima logike, valjda, a drugi put kad je neki engleski idiot stavio eksplicitnu napomenu da su Modesty koje sam naručio na engleskoj strani oslobođene carine, a njegov hrvatski moronski ekvivalent je to protumačio kao poziv da ocarini. Na kraju je bilo jednostavnije platiti, nego se natezati, ali računam da mi je hrvatska carina dužna 200 kuna.
Kvaliteta, odnosno stupanj oštećenosti ti je čista sreća, ovisi o radniku na minimalcu koji ti pakira. 90% stigne OK, 9% malo žgincano, a 1% solidno oštećeno.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

zlpablo
Starting Member

12 Posts

Member since 19/05/2009

Posted - 05/09/2009 : 17:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zlpablo a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovoru

Ovo što si napisao za DVD je čisto moguće
Meni su redovno carinili DVD-e iako su bili kupljeni po samo nekoliko dolara, tako da sam od DVD-a odustao, jer što mi znači ako su jeftini kad mi ih poslje naplate na carini.
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 05/09/2009 : 23:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
1) Po svakom paketu plaćaš fisknu cijenu plus dodatnu cifru po komadu. Kao što je Hammer of Hell rekao, tom logikom, što više stvari uzmeš jeftinija ti je poštarina po komadu.
2) Ne plaćaš ništa to je to.
3) Na stripove i knjige nema carine ni nikakvih troškova. Eventualno ako naručiš triljardu stvari mogu te daviti da to nije za osobno korištenje i tražiti papire firme ili šta već. Nemoj nikada uz knjige ili stripove narucivati išta - robu, filmove, tehniku - ako ti u paket dođe nešto što se inače carini, lupiti će ti možda na cijelu cifru carinu. Tehnički u većini slučajeva carine nema, ali imaš PDV plus troškove poštanske carine.
4) Sve što sam ja naručivao bilo je odlično.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 12/09/2009 : 15:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Zanima me sledece:
REgistrovao sam se na Amazon, i ubacio u korpu sve sto hocu da kupim.
Da li je bezbedno narucivati sa Us ili da predjem na .de, us., ili fr.?
Kolika bi me izasla postarina za sledece stripove:
Batman Year One
The Killing Joke
Scott Pilgrim 1-5
Watchmen
Why I killed Peter
I jos svasta nesto.
Da li da kupujem po onoj prvoj ceni koju oni nude, ili da kupujem od drugih prodavaca koji nude po nizim cenama?
Za koliko otprilike stize paket?
Kako da platim?
Bice jos pitanja samo da se setim :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/09/2009 : 15:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
uvijek kupuj od Amazona-barem ja tako radim.sa marketplacea nisam nikad naručiva a čini mi se da je poštarina velika.
poštarinu ćeš vidjeti kad prođeš proces narudžbe(uvijek možeš odustati i poništiti narudžbu.princip je da šta više kupiš jeftinija je poštarina po primjerku ,ali pripazi da te ne lupi carina.Ja uvijek uzimam 3-4 komada(knijge,tpb.gn).
Ne možeš kupovati bez kartice.ne znam da li se uopće može registrirati bez broja kartice?
Meni paket stiže otprilike za 15-20 dana.
Kupujem sa US i UK Amazona i nisam ima nikakvih problema do sada.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 12/09/2009 15:28:50
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 12/09/2009 : 17:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Mene su samo jednom zajebali, kad u paketu nije bio atlas vrijedan skoro 100 $, poslao sam im mail i atlas je već drugi dan bio na putu expres linijom uz isprike.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Stefan850
Starting Member

Serbia
21 Posts

Member since 08/08/2009

Posted - 12/09/2009 : 19:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Stefan850 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam od nekoliko ljudi cuo da moze da se desi da ti paket zavrsi kod speditera kad narucih preko Amazona, a onda te spediteri u Srbiji oderu sa jos 3-4 hiljade dinara preko svega, zato narucujem preko barnes and noble, narucio sam skoro nekoliko stripova, sve proslo bez problema, i evo sad cekam nova tura da mi stigne.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 12/09/2009 : 19:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
poštarinu ćeš vidjeti kad prođeš proces narudžbe(uvijek možeš odustati i poništiti narudžbu.princip je da šta više kupiš jeftinija je poštarina po primjerku ,.



postarina je uvek ista

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 13/09/2009 : 11:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by jaki
poštarinu ćeš vidjeti kad prođeš proces narudžbe(uvijek možeš odustati i poništiti narudžbu.princip je da šta više kupiš jeftinija je poštarina po primjerku ,.



postarina je uvek ista



hm, hm, baš i ne
rođen da trči je u pravu

upravo gledam, na dva nečega 15.96 a na tri 19.95
Nije potrebna neka viša matematika da bi se vidjelo kako je u prvom slučaju po primjerku skoro 8 dolara a u drugom 6.65 dolara

tako da postarina nije uvek ista
i ne kužim zašto se javljaš i onda ovdje maltene obanjuješ ljude u topicu koji služi širenju informacija?????
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 13/09/2009 : 13:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by jaki
poštarinu ćeš vidjeti kad prođeš proces narudžbe(uvijek možeš odustati i poništiti narudžbu.princip je da šta više kupiš jeftinija je poštarina po primjerku ,.



postarina je uvek ista



hm, hm, baš i ne
rođen da trči je u pravu

upravo gledam, na dva nečega 15.96 a na tri 19.95
Nije potrebna neka viša matematika da bi se vidjelo kako je u prvom slučaju po primjerku skoro 8 dolara a u drugom 6.65 dolara

tako da postarina nije uvek ista
i ne kužim zašto se javljaš i onda ovdje maltene obanjuješ ljude u topicu koji služi širenju informacija?????



ponovicu za ove sto sporije kapiraju - postarina je uvek ista. nema popusta na kolicinu
ako su u pitanju stripovi placa se 3.99$ po posiljci i 3.99$ po svakom stripu. potpuno je svejedno da li se narucuje 5 stripova ili 50. razlika moze da postoji ako se poruci 2 puta po jedan strip , umesto 2 odjednom. U drugom slucaju stedite 3.99$ po porudzbini.
Javljam se jer sam porucivao sa pomenutog sajta vise nego bilo ko proteklih godina.
Jel kuzis sad ?

mada dobro si rekao
quote:
Originally posted by darth-vader
rođen da trči je u pravu





Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 13/09/2009 19:50:38
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/09/2009 : 17:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa zar o tome nije bilo riječi?
Kad uzmeš 3 tpb platiš 16 usd-5,33 po tpb-u a
kad uzmeš 2 tpb platiš 12 usd-6,00 po tpb-u
kad uzmeš 1 tpb platiš 08 usd-8,00 po tpb-u
Znači isplati se uzeti više odjednom (3-4 po narudžbi)!
A i ove cifre nisu uvijek standardne.zavisi od debljine,veličine i težine knjige/stripa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/09/2009 : 18:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run


Javljam se jer sam porucivao sa pomenutog sajta vise nego bilo ko proteklih godina.


ovakvu glupost nisam već dugo vidio - bil bi glupost i da je ograničena samo na ovaj site...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 13/09/2009 : 18:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
a kako naruciti od sergio bonellija ? dal to funkcionise za srbiju ?
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 13/09/2009 : 18:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pa zar o tome nije bilo riječi?
Kad uzmeš 3 tpb platiš 16 usd-5,33 po tpb-u a
kad uzmeš 2 tpb platiš 12 usd-6,00 po tpb-u
kad uzmeš 1 tpb platiš 08 usd-8,00 po tpb-u
Znači isplati se uzeti više odjednom (3-4 po narudžbi)!
A i ove cifre nisu uvijek standardne.zavisi od debljine,veličine i težine knjige/stripa.



Ja bih narucio sledece:
Y the last man 1-3
Watchmen
The killing joke HC
Batman Year One
Pride of Baghdad
Kingdome come
Sto po nekoj logici znaci da trebam da platim oko 2-3 dolara po stripu, koji i nisu nesto debeli.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 13/09/2009 : 19:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by jaki

Pa zar o tome nije bilo riječi?
Kad uzmeš 3 tpb platiš 16 usd-5,33 po tpb-u a
kad uzmeš 2 tpb platiš 12 usd-6,00 po tpb-u
kad uzmeš 1 tpb platiš 08 usd-8,00 po tpb-u
Znači isplati se uzeti više odjednom (3-4 po narudžbi)!
A i ove cifre nisu uvijek standardne.zavisi od debljine,veličine i težine knjige/stripa.



Ja bih narucio sledece:
Y the last man 1-3
Watchmen
The killing joke HC
Batman Year One
Pride of Baghdad
Kingdome come
Sto po nekoj logici znaci da trebam da platim oko 2-3 dolara po stripu, koji i nisu nesto debeli.



3.99$ za svaki strip i 3.99 za posiljku. Nema veze koliko su "debeli" . Postarina t je ista i za knjigu od 1000 stana i za stip od 5 strana.
Na to te ceka i carina kad ti posiljka stigne u srbiju

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 13/09/2009 : 20:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
a carina je 1% za stripove i PDV je 8% plus jos neka taksa od 300 din. za dvd-e je carina 18%.
E sad ako ti posiljka ode kod speditera platices nekih 3000 dinara carinu bez obzira na vrednost robe.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 13/09/2009 : 20:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Born To Run


Javljam se jer sam porucivao sa pomenutog sajta vise nego bilo ko proteklih godina.


ovakvu glupost nisam već dugo vidio - bil bi glupost i da je ograničena samo na ovaj site...



molim te mi pojasni sta je bilo glupo u mom postu. da znam da ne ispadam ponovo glup u drustvu

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 13/09/2009 : 20:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

a carina je 1% za stripove i PDV je 8% plus jos neka taksa od 300 din. za dvd-e je carina 18%.
E sad ako ti posiljka ode kod speditera platices nekih 3000 dinara carinu bez obzira na vrednost robe.



E to me plasi, jer me stripovi sa ovim taksama, PDV-om i postarinom izadje 135 dolara.
Moracu da pozovem sutra ovaj data status, da vidim koliko ce se oni ugraditi...

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 14/09/2009 : 18:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by jaki
poštarinu ćeš vidjeti kad prođeš proces narudžbe(uvijek možeš odustati i poništiti narudžbu.princip je da šta više kupiš jeftinija je poštarina po primjerku ,.



postarina je uvek ista



hm, hm, baš i ne
rođen da trči je u pravu

upravo gledam, na dva nečega 15.96 a na tri 19.95
Nije potrebna neka viša matematika da bi se vidjelo kako je u prvom slučaju po primjerku skoro 8 dolara a u drugom 6.65 dolara

tako da postarina nije uvek ista
i ne kužim zašto se javljaš i onda ovdje maltene obanjuješ ljude u topicu koji služi širenju informacija?????



ponovicu za ove sto sporije kapiraju - postarina je uvek ista. nema popusta na kolicinu
ako su u pitanju stripovi placa se 3.99$ po posiljci i 3.99$ po svakom stripu. potpuno je svejedno da li se narucuje 5 stripova ili 50. razlika moze da postoji ako se poruci 2 puta po jedan strip , umesto 2 odjednom. U drugom slucaju stedite 3.99$ po porudzbini.
Javljam se jer sam porucivao sa pomenutog sajta vise nego bilo ko proteklih godina.
Jel kuzis sad ?

mada dobro si rekao
quote:
Originally posted by darth-vader
rođen da trči je u pravu








dobro je da ponavljaš za one koji sporije kapiraju, ali onda moraš sam sebi ponoviti još nekoliko puta.
Matematika i nije tako teška znanost samo ako se malo uključi mozak.

ako inicijalno platiš 3.99 dolara i za svaku novu knjigu 3.99 dolara, da li je onda poštarina manja po primjerku ako kupiš više primjeraka?

da se ovdje ne bunimo decimalnim brojevima, ajmo zaokružiti na 4.

Uzmemo 2 komada, to platimo 2x4+4=12 dolara i to je 6 dolara po primjerku
Ako uzmemo 3 komada, to je 3x4+4=16 dolara i to je 5.3 dolara po primjerku
Ako uzmemo 4 komada, to je 4x4+4=20 dolara, tj 5 dolara po primjerku
...

Ovim malim pokusom smo pokazali da je poštarina po primjerku OČIGLEDNO manja ako uzmemo više primjeraka.
Istina, mi za svaki primjeraka platimo jednako ali zbog one inicijalne poštarine, cijena koju plaćamo po primjerku pada s količinom primjeraka.

jel sad jasnije, tj. da te citiram :"Jel kuzis sad ?"
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 14/09/2009 : 19:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Pa vi pricate o dve razlicite stvari.
Born To Run prica o tome da se ovih 3.99$ po stripu ne smanjuje, a pretpostavljam da je on razumeo da Vi pricate o tome. :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 14/09/2009 : 19:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Tehnicki, ne smanjuje se postarina sveukupno, vec postarina po stripu.
Manja je postarina ako uzmes dva nego ako uzmes tri stripa. :)
A kad narucis vise stripova, manje te izdaje postarina po stripu :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 14/09/2009 : 20:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
Jel zna neko kad otprilike dođe roba vamo kad kupujen sa Amazon.de?

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 14/09/2009 : 20:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Meni naručuje drug iz Slovenije i poštarina je do sada uvek bila malo preko 19 dolara. Do sada mi je naručio četiri paketa, a na poslednji je platio i carinu 8,5 evra, neznam zašto su to sada krenuli i sa čim ima veze naplata carine...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 14/09/2009 : 21:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Pa vi pricate o dve razlicite stvari.
Born To Run prica o tome da se ovih 3.99$ po stripu ne smanjuje, a pretpostavljam da je on razumeo da Vi pricate o tome. :)




to je točno...
mi pričamo o poštarini po stripu a to je nesumnjivo ovo o čemu ja govorim (jer se odnosi o cijeni po jednom komadu)
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000