forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Comanche-pitanje? Molim odgovor!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/12/2008 : 12:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Je je je... stripoteka dvobroj, tako je. Ima tamo ali to je ona najčudnija verzija ove epizode ikad... Sa drugačuje montiranim tablama. Moj popis kaže... "samo" 37 tabli ima ova epizoda u Stripoteci. Ali mislim da su table tu samo "zbijene" na 4 kaiša po tabli... Ben ti miša, i to moramo provjeriti. Večeras ću.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 30/12/2008 : 13:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message  Reply with Quote
Joj joj vi se ovdje raspisali.Znači SA izdanje nema nekoliko stranica nekih albuma,ako sam razumio.Sad mislim da ću ipak uzet MV,a ne Comanchea,osim ako me ne razuvjerite

Pozdrav
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/12/2008 : 14:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Luk-San

Joj joj vi se ovdje raspisali.Znači SA izdanje nema nekoliko stranica nekih albuma,ako sam razumio.Sad mislim da ću ipak uzet MV,a ne Comanchea,osim ako me ne razuvjerite

Pozdrav



Fali 5 stranica u epizodi "Crveneo nebo nad Laramijem" ili kako god je novi naslov. definitivno to i nije neki nedostatak za čitanje ili razumijevanje epizode no da ih se moglo uvrstiti to stoji. Pretpostavljam da ih Francuzi nisu imali a nikome u SA se nije dalo zajebavati sa skeniranjem i obradom tih tabli. Ili kontaktirati MP za ustupanje tih materijala. No...
Ne odustaji od kupnje jer je pitanje koliko su uopće još dostupni ovi Integrali a nećeš zažaliti ni novčića. Na drugu stranu MV je opet klasa za sebe unutar Bonellija pa to nek' ti bude također vrh prioriteta.

E sad lipo nakon ovoga otiđi do striparnice i kupi Zagora

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 30/12/2008 : 21:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message  Reply with Quote
E baš ću otić d striparnice i kupit 3.i 4. MV,baš sam se zaželio ga(moja prva dva su na posudbi)
comanchea neću kupit nego nagovorit tetu iz knjižnice da ga naruči(ona me posluša-naručila je već dosta toga)
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 31/12/2008 : 21:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
Nwego, planira li itko izdat ostale epizode Comanche, ono što nije radio Hermann?

Padaju mi na pamet one 2 objavljene u Comic Stripu npr. Te su mi se svidjele kad sam ga čitao (baš sad kopam po ormaru i čituckam neke stripove).
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 01/01/2009 : 15:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message  Reply with Quote
Hm da,to bi bilo dobro,jer bib bio izdan cijeli komplet.Npr. da SA izda ostalih pet
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 01/01/2009 : 18:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
sad sam pogledao i, koliko vidim, te ostale epizode nisu skupljene u nekom integralu ni u originalu :(
pretpostavljam da je u tome problem
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 01/01/2009 : 18:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Joj joj vi se ovdje raspisali.Znači SA izdanje nema nekoliko stranica nekih albuma,ako sam razumio.Sad mislim da ću ipak uzet MV,a ne Comanchea,osim ako me ne razuvjerite



mislim da su to sve prazne priče.
U originalu također nema tih stranica i ne vidim razloga da naše izdanje ( koje je izdano po tom izdanju ) to isto sadrži.
A, dvojba ti i nije neka.
Mislim, to su dvije potpuno različite stvari.
I taj "manjak" stranica ti nebi trebao prouzročiti neke probleme jerbo priča ne gubi nikaj.


vidim da tu neki pričaju da je i riječ o relativno skupom integralu.
5 albuma za 250 kn je sve samo ne skupo ( pogotovo što ovdje spomenutog Riđobradog dobijemo 3 albuma za istu cijenu )
Ako ćemo gledati ostala integralna izdanja onda to ispada i jeftino.

Edited by - darth-vader on 01/01/2009 18:51:19
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 02/01/2009 : 10:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
vidim zadnje vrijeme postoji tolerancija prema izbacivanju strana - jerbo ne šteti priči - sjajno...upravo divno - ali zašto je to onda integral?
inače ja se slažem isto da su albumi sjajni - prva stvar koju sam uzeo na prvom mafestu - ali da mi smeta što onako lijepe knjige nisu kompletne - smeta mi...
500 kn je i dalje puno novca meni (uostalom zato sam i napisao relativno skup) - ne kažem da neke stvari nisam plačao skuplje ili jeftinije - jesam svakako ali to opet ne znači da to nije skupo i to nema veze sa Libellusom ni SA ni Fibrom ni Bookglobeom - jednostavno su cijene poprilično visoke - znam samo da mi je ponekad neugodno koliko sam nešto platio pa ljudima kažem da sam dobio na poklon ili kažem nižu cijenu....
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 02/01/2009 : 11:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

znam samo da mi je ponekad neugodno koliko sam nešto platio pa ljudima kažem da sam dobio na poklon ili kažem nižu cijenu....



Ja nekad radim istu stvar. Mislio sam da sam jedini.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 02/01/2009 : 16:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Šta nisu još rasprodani ti SA-ovi integrali? Koliki je bio tiraž?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 02/01/2009 : 18:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
500 kn je i dalje puno novca meni (uostalom zato sam i napisao relativno skup) - ne kažem da neke stvari nisam plačao skuplje ili jeftinije - jesam svakako ali to opet ne znači da to nije skupo i to nema veze sa Libellusom ni SA ni Fibrom ni Bookglobeom - jednostavno su cijene poprilično visoke - znam samo da mi je ponekad neugodno koliko sam nešto platio pa ljudima kažem da sam dobio na poklon ili kažem nižu cijenu....


meni obično omjer broj stranica/cijena daje dobar uvid u cijenu.
A to je kod Comanche poprilično dobro u odnosu na ostale albume fra-bel škole na našem tržištu.
Mislim, ako 5 albuma nečega košta 375kn a mogu ih dobiti za 250 kn, onda ne mogu reći ništa drugo osim da je to jeftino.
To je moja logika.
Druga je stvar što je to odjednom puno.
To je nešto drugo. To nije isto što i skupo.
Jer, dugoročno gledano, to je jeftino.
Na kraju krajeva, koja je razlika kupiti u 2 godine 5 albuma ili skupiti pa dati odjednom pola toga za svih 5 u integralu ?

quote:
vidim zadnje vrijeme postoji tolerancija prema izbacivanju strana - jerbo ne šteti priči - sjajno...upravo divno - ali zašto je to onda integral?
inače ja se slažem isto da su albumi sjajni - prva stvar koju sam uzeo na prvom mafestu - ali da mi smeta što onako lijepe knjige nisu kompletne - smeta mi...


meni to toliko smeta da nažalost nisam mogao čitati :)
Zezam se.
Da nisam znao da nekaj fali, nebih nikad skužio.
Nije to tolerancija.
To je naprosto tako.
Zove se integral zato što je u njega skupljeno više albuma... koji su u istoj opremi izašli vani.
ne znam zašto.
Možda je Herman rekao da ne želi tih par stranica u nutra jer misli da je bez njih priča fluidnija...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 02/01/2009 : 19:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
vidiš meni omjer stranica/cijena ne igra - tako nisam nikada ništa gledao - to bi bilo kao da gledam filmove po trajanju - duži film veća cijena - ali nije - bernijevo izdanje comanche bi bilo savršeno - jer ima i kratke priče - što sam spomenuo - da nije okljaštrene epizode koja je u svim starim izdanjima išla integralno - to što su sve epizode morale biti svedene na isti broj stranica za integral je jako jako bijedno
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/01/2009 : 21:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Khm, u Stripoteci je zbijeno na 37 stranica... Sve su tu a opet...

No ako je MP moga onda je moga i SA... Jbga. No opet, pitat ću za pozadinu priče. Znamo da su razlozi ponekad banalni ali nerješivi. Opet... jbga.
Cruel World...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 02/01/2009 : 21:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Khm, u Stripoteci je zbijeno na 37 stranica... Sve su tu a opet...

No ako je MP moga onda je moga i SA... Jbga. No opet, pitat ću za pozadinu priče. Znamo da su razlozi ponekad banalni ali nerješivi. Opet... jbga.
Cruel World...

moga sam ti uštediti trud za strptku ali nisam...to te ide za one stepenice
Go to Top of Page

Katar
Starting Member

Croatia
19 Posts

Member since 02/03/2008

Posted - 03/01/2009 : 09:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Katar a Private Message  Reply with Quote
Posto vidim da je zanimljiva tema - evo mali radni zadatak - tko ima tu "punu" verziju, kako je se voli nazivati, i SA integral - nek usporedi koje stranice fale i koji su oznake stranica koje fale? Jel fali stranica 37? ili ipak mozda 37B?

Koliko ja znam (i ako se dobro sjecam) te famozne "nedostajuce" stranice su one koje je Hermann morao crtati NAKNADNO kako bi povecao broj stranica price radi objavljivanja u Pojedinim albumima (a nakon magazinske objave).

Iako znajuci raspolozenje na ovom forumu, odmah ce se dici hajka... A lijepo je receno da su integrali napravljeni prema francuskima, pa za sve eventualne originalne "urednicke" intervencije treba pitati Francuze, zar ne?
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 03/01/2009 : 09:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Nevezano uz izbacivanje stranica. Sto se tice same price i kvalitete stripa, moram priznati da je prvi integral puno bolji nego drugi. Stovise, poprilicno sam se razocarao citajuci drugi integral nakon prvog.

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/01/2009 : 12:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Katar

Posto vidim da je zanimljiva tema - evo mali radni zadatak - tko ima tu "punu" verziju, kako je se voli nazivati, i SA integral - nek usporedi koje stranice fale i koji su oznake stranica koje fale? Jel fali stranica 37? ili ipak mozda 37B?

Koliko ja znam (i ako se dobro sjecam) te famozne "nedostajuce" stranice su one koje je Hermann morao crtati NAKNADNO kako bi povecao broj stranica price radi objavljivanja u Pojedinim albumima (a nakon magazinske objave).

Iako znajuci raspolozenje na ovom forumu, odmah ce se dici hajka... A lijepo je receno da su integrali napravljeni prema francuskima, pa za sve eventualne originalne "urednicke" intervencije treba pitati Francuze, zar ne?



Sve je to već napisano na prethodnim stranicam. I konstatirano da je rađeno kao i u Francuskoj ali pitanje zašto se neke table nisu našle u HR izdanju ne nužno da mora biti upućeno na Francuze. Činjenica da čak i FR originalni album, a ne sam integral, nema tih stranica. No one postoje i dostupne su ( vidi pod: Marketprint ) pa nam je sasvim normalno pitanje zašto ih nema u HR integralu.
No, bar ja, ni ne očekujem odgovor... Pitat ću direktno ako se sitim, a do tada se malo dopisujemo.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 03/01/2009 : 13:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
Sinoć sam opet pročitao Comanche iz Comic Stripa i moram priznat da mi se to jako sviđa.
Doduše, meni Hermann nikad nije bio ništa posebno.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/01/2009 : 17:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Katar

Posto vidim da je zanimljiva tema - evo mali radni zadatak - tko ima tu "punu" verziju, kako je se voli nazivati, i SA integral - nek usporedi koje stranice fale i koji su oznake stranica koje fale? Jel fali stranica 37? ili ipak mozda 37B?

Koliko ja znam (i ako se dobro sjecam) te famozne "nedostajuce" stranice su one koje je Hermann morao crtati NAKNADNO kako bi povecao broj stranica price radi objavljivanja u Pojedinim albumima (a nakon magazinske objave).

Iako znajuci raspolozenje na ovom forumu, odmah ce se dici hajka... A lijepo je receno da su integrali napravljeni prema francuskima, pa za sve eventualne originalne "urednicke" intervencije treba pitati Francuze, zar ne?


nema hajke...jednostavno je interesantno da su sva stara izdanja išla sa pet "docrtanih"stranica i da se sve što fali svelo na jedan album - ni prije ni poslje njega nije postojala potreba za većim brojem stranica comanche
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1352 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 01/06/2012 : 12:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Jedno pitanje.
Da li su ovi albumi Komance ikad izdati kod nas(SRB ili HRV) i u kojim izdanjima:
13. Le carnival sauvage ( 1995 )
14. Les cavaliers du rio perdu ( 1997 )
15. Red Dust Express ( 2002 )?

Hvala.
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
898 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 02/06/2012 : 16:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Ti albumi nisu nikad izdati na Ex-yu prostoru.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/05/2014 : 16:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
evo mojih utisaka glede izdanja; oba integrala.
Komanča mi je među najboljih 8 "ozbiljnih" BD strip serijala izdatih u SFRJ (Bluberi,Tangi,Riđobradi,Komanča,Bernard P.,XIII,Torgal,Aster Blistok) i najbolji vestern odmah iza Bluberija, te stoga sam ove knjige svojevremeno dočekao ko ozeblo sunce.
I mogu reći da je u pitanju zaista ubedljivo najbolje izdanje Komanče,mada konkurencija i nije neka;MP albumi nisu loši, ali mislim da je bespredmetno upoređivati ih sa kolornim SA integralima (u boji Komanča deluje mnoooogo lepše).
Tehnički, albumi su fenomenalni;papir,uvez,dizajn,propratni tekstovi,cena, propratni crteži,..Sve za deset.

Imam dve zamerke;jednu nebitnu i jednu bitnu.

Nebitna - manjak od 5 stranica u Crveno je nebo nad Laramijem - od ovih pet stranica, samo za jednu mogu da kažem da je šteta što je izostavljena, jer tu se vidi zašto nisu dokrajčili Dasta, nego su se sjurili za torbom (mada i bez toga je manje više sve jasno);ostale 4 ispuštene stranice su potpuno nevažne, mada je šteta što su izostavljene zbog odličnog crteža.

Bitna zamerka - prevod mi se ne sviđa;kao što reče Flamboyant soul u komentaru na recenziju, deluje nezgrapno.Uporedio sam ga detaljno sa prevodima u Superu,MP albumima i Biser stripu, i mogu reći da su mi i tamo prevodi loši;čak možda i lošiji nego Goranovi.Pre svega zbog brojnih grešaka.Često neke rečenice nisam razumeo ni kod jednog izdanja, a kod svakog se prevod razlikovao - verujem da je problem i u samom izvornom jeziku;mislim, verovatno je Greg pisao malo komplikovanije dijaloge, koji baš ne odgovaraju jednom vestern stripu.

Sa druge strane, srpski prevodi su mi na nekim mestima bolji, iako se vidi da je ponešto izbačeno i da su slobodnije odrađeni.

Evo dva primera:
1.
SA:"To vrijedi pauze!Živahno ti tipovi sa željeznice postavljeju svoj novi rezervoar za vodu za lokomotive"
DeNo:"Zasluži li smo odmor!Neka brzo postave novi rezervoar za vodu za lokomotivu, oni tipovi sa železnice"

2.
SA:"Rijeka možda donosi utopljenike, ali ne bira prinčeve na bijelim konjima!...Jadni tata,kako slabo poznaješ svoju kćer!Da mi se od nekog muškarca zavrti glava, morao bi biti privlačan na drukčiji način, bilo bi to ...!"
DeNo:"Reka donosi davljenike, a ne lepe mladoženje!Jadni tata, kako slabo poznaješ svoju kćer...Ako mi neko jednog dana zavrti mozak, onda sigurno neće izgledati kao taj tu!"

Eto, pa sami prosudite.
Čudi me baš da dosada još niko osim Flambija nije prokomentarisao prevod koji je očigledno slabija karika ovih albuma.

U svakom slučaju,i pored toga, odlično izdanje i klasična masthevuša za svakog vesternoljupca!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/05/2014 22:39:14
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/05/2014 : 23:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a evo i utisaka, glede samih stripova:
Komanča mi je svojevremeno (završetak osnovne škole i gimnazija), uz Bluberija i Ken Parkera bila potpuni šok u najpozitivnijem smislu;naviknut na Boneli vesterne, prosto nisam mogao da verujem da kaubojski strip može da izgleda tako drukčije i tako dobro, kako mi je to bilo u ova tri serijala.Što se tiče same Komanče, Greg je ponudio neka nova scenaristička rešenja, i ovo mi je možda i najnetipičniji strip u svom žanru.

Dvadeset pet godina kasnije, Komanča i dalje razbija.Ne tako dobro kao nekad, ali razbija.Interesantno da su mi nekad bile bolje epizode iz prvog integrala, a danas je obratno.
Prva epizoda Red Dast je dobra, za početak.Prepuna je klišea,crtež slabiji nego kasnije, ali ipak pravi uvod za kasnije priče.I za Ratnike bez nade mogu reći da je donekle izklišeizirana, mada i scenario i crtež vidno napreduju.Vukovi iz Vajominga i Crveno je nebo nad Laramijem, omiljeni tandem stripova iz nekadašnjih dana, me je možda i najviše razočarao, iako su svakako jako dobre epizode;ali ne toliko kao što ih pamtim.Sa druge strane,Pustinja bez svetla mi je dosta bolja nego nekad, a crtež razvaljuje koliko je dobar.
Pobunjenički gnev mi je nešto lošija od prethodne, ali onda idu dve opasne priče, Đavolji prst, a posebno Šerifi, u kojoj Herman doživljava vrhunac.
Zadnje dve priče I vrag kriknu od radosti i Telo Algernona Brauna su mi najneobičnije od svih, iako skroz dobre - Greg mi je ovde najozbiljniji, a Herman se malo opustio, ali ga kolor pokriva, pa se to i ne može videti kao u cb varijanti.

I šta reći - za ljubitelje vesterna,BD klasika ali i avanturističkog stripa (doduše smeštenog na zapad SAD-a krajem 19. veka), obavezno štivo!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/05/2014 23:27:01
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/05/2014 : 19:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam prošlo ljeto oba integrala i mogu reći da nisam bacio 500 kn bezveze kako sam se ispočetka pribojavao.
Iako mi je western omiljeni žanr nisam bio navikao na BD western ali su sve sumnje bile otklonjene već nakon početne 3 epizode, tome treba dodati i izvrstan kolor za potpuni doživljaj.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000