forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 19/07/2016 : 01:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Pridružujem se Strangerthingsmaniji! :D

Na prvi pogled serija je jedna velika čorba sastavljena od motiva Spielberga, Abramsa, Stephena Kinga, X-Filesa, Johna Hughesa sa originalnom glazbom koja nevjerojatno podsjeća na Carpentera, pa čak i Vangelisovu temu za Blade Runnera. U biti, perfektan soundtrack za osamdesete s tim sim synthovima.

Serija sama po sebi nije ništa pretjerano originalna, nije ni superinteligentna ili puna dubokoumnih monologa koje današnje serije nerijetko imaju, ali je toliko dobro napravljena i priča toliko povuče gledatelja da je to fenomenalno. Radi se o zabavnoj, pitkoj, nepretencioznoj posveti osamdesetima koju mogu gledati apsolutno svi i apsolutno svima će se svidjeti, nešto što već dugo nisam vidio.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 19/07/2016 : 11:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Exorcist serija -.-


When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.

Edited by - DragonSlayer on 19/07/2016 11:19:02
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/07/2016 : 12:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Geena Davis mi je već i sama dovoljan razlog za gledanje, a izgleda da bi serija mogla biti dobra.
Samo što kurvanjski reklamiraju "based on the worldwide phenomenon", umjesto da navedu kultni film i Blattyjev roman na kojem se temelji.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 19/07/2016 : 13:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DragonSlayer

Exorcist serija -.-





Oh God no...Zar i to?
Lucifer, Damien, Outcast, sad i ovo...
Damiena sam jedva pogledao 1. sezonu do kraja.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/07/2016 : 16:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Lucifer je zabava.
Zna točno što je i što želi biti, nije pretenciozan i skroz je ok za opustiti se.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/07/2016 : 17:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Još jedna pohvala seriji Stranger Things.
Kako stvari stoje, moram se što prije uključiti.


http://www.index.hr/black/clanak/odrasli-ste-u-osamdesetima-obozavat-cete-ovu-seriju/907567.aspx





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 20/07/2016 : 19:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ce biti 2. sezone. A do tada, ceka se rujan i 2. sezona Narcosa. Netflix rules.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/07/2016 : 22:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Završio Stranger Things prije par dana, pustio da mi se malo slegne, pa par dojmova.
PREODLIČNO!!!
Savršena mješavina Stevena Spielberga i Stephena Kinga.
Kao što sam već prije pisao, serija ima fantastičnu atmosferu osamdesetih i nevjerojatnu gledljivost te zaraznost.
Najsvježija serija u posljednjih par godina i kao grom iz vedra neba.

Ništa nisam znao o njoj prije gledanja, niti trailer nisam gledao.
Dosta mi je bila preporuka da vuče na E.T. i Goonies, ali ima tu i druga strana, a to je misterija i blagi horrorac koji mi se u potpunosti svidio, za razliku od nekih drugih misterija koje su mi znale biti uništene otkrivenjem istine (khm, Wayward Pines, khm).
Ok, jednom sam negdje pročitao da će biti neka serija misterija s Wynonom Ryder, ali sam to brzo zanemario pomislivši da će biti neka bezvezarija tipa Wayward Pines ili Under the Dome.
A kad ono...

Istina, serija nije najsavršenije savršenstvo, ima par razvoja koje bi radije da su malo drukčije ispali, ali neću sitničariti.
Drugi problem je što se čini da naginje prema još kojoj sezoni, što mi je minus.
Koliko god mi se sviđala atmosfera, koliko god mi likovi bili simpatični (Dustin rules!), radije bi da su seriju završili, bez onog epiloga.
Jer strah me da se sade ne izgubi, ako krene u nekakve zavrzlame i pokušaja objašnjavanja onoga što mi je bolje da je ovako ne baš objašnjeno i tjera na razmišljanje.
Bilo bi bolje kad bi krenuli rutom True Detectiva i AHS, da ako bude druge sezone, buda skroz druga priča i likovi, uz donekle zadržanu atmosferu i dinamiku.

Ali hoću li gledati drugu sezonu, kakva god bila?
You bet!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 20/07/2016 : 23:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker
Ok, jednom sam negdje pročitao da će biti neka serija misterija s Wynonom Ryder, ali sam to brzo zanemario pomislivši da će biti neka bezvezarija tipa Wayward Pines ili Under the Dome.
A kad ono...


Da ironija bude veca, Dufferi su pisali i za Wayward Pines
Ali dobro, tamo su bili "placenici", ovo je ipak njihova beba.
Kazu da su imali hrpu stvari koje su htjeli ubaciti u seriju, ali nisu imali gdje u samo 8 epizoda, pa ako dobiju priliku za 2. sezonu bit ce zanimljivo. Ja bih volio nastavak radnje s istim likovima.

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 20/07/2016 23:08:49
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/07/2016 : 12:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by nagor

Narcos

http://www.imdb.com/title/tt2707408/

Brutalno dobro...





Ja se ponadao da je trailer za 2. sezonu
Prvu sam odgledao cim je izasla, meni je odlicna, nadam se da 2. sezona nece pasti u kvaliteti.




Evo trailera za drugu sezonu. I izgleda sjajno.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 22/07/2016 : 14:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Yesss!

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 23/07/2016 : 10:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/07/2016 : 11:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Može, gleda se.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/07/2016 : 14:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Odličan trailer, a da ne govorim o soundtracku.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/07/2016 : 19:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Uff, gledam serije ali nikako da nešto napišem

1) Pogledao sam dvije epizode Stranger thingsa i serija nije loša.
baš je pogodila duh osamdesetih. Inače ka fanatika za 80's mjuzu vrlo mi je bitno koje će stvari svirati u seiji i koliko će ih biti. Zasad u dvije epizode imamo Africu od Tota i Should i stay or should i go od The Clasha - odlične stvari ali trebalo bi biti malo više mjuze. Origigi synthpop mjuza je odlična.
Ovih dana pogledam ostatak sezone pa javim dojmove!

2) Wayward pines, sezona 2:Serija je i dalje odlična! Vidim dase neki ne slažu ali meni je i druga sezona isto vrlo kvalitetna. Ok, nije kao prva ali mislim da joj niš posebno ne fali. Još su mi ostale tri epizode do kraja, budem to kad se i zadnja epizoda pojavi.

3)Bosch - genijalna krimi serija čiji su predložak krimići Michaella Conellyja, a čije sam knjige recenzirao na sajtu. Serija je lako gledljiva, glavni junak je odličan, a serija ne gubi na kvaliteti svih deset epizoda prve sezone. uskoro krećem i sa drugom.

http://www.imdb.com/title/tt3502248/?ref_=nv_sr_1

4) And then there were none - tri epizode, klasični krimić, ma super. Iako fali tu hrpa "modernih" stvari kod zapleta. Pitanje je koliko je vrijeme pregazilo i tu staru školu. samo nagađam.

Probao sam i Rectify, Sillicon Valley, Ray Donovana i The leftovers - nije išlo.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/07/2016 : 12:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote


Serija je dobila ime i bit će povezana, a ne epizodična.
Ali ovo preužasno izgleda.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/07/2016 : 23:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U četvrtoj sezoni Sherlocka sve se prilično usložnjava, osobito odnos njega i Moriartyja.
Ludnica!





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/07/2016 : 23:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker



Serija je dobila ime i bit će povezana, a ne epizodična.
Ali ovo preužasno izgleda.





ma daj, pa ovaj trailer je smiješan.
CGI zgleda kao da je '93. a ne 2017.
jel' ovo neka fora ili kaj?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/07/2016 : 23:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da su to samo nesto sklepali da predstave ime nove serije. Vjerujem da ce sama serija (ako nista) vizualno biti na razini.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/07/2016 : 23:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kako i piše, ovo su testni snimci broda napravljeni prvenstveno za preezentaciju na Comic-Conu.
Ako uslijede dovoljna neodobravanja testne publike, stvar će se mijenjati.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/07/2016 : 23:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma mora biti, ovo fakat izgleda smiješno.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/07/2016 : 12:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
pogledao sam do kraja stranger things - odlična serija!
7/10
ima hrpa hommagea osamdesetima, fakat mi je legla.
jedino su mogli malo više mjuze ubaciti.
Ali lijepo je bilo čuti i to malo kaj su pustili (uz gore navedene još sam čuo i Joy Division:Atmosphere).
materijala za nastavak ima i nadam se da će ići.

A sad nazad na Boscha

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/07/2016 : 13:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Tek sam ovih dana otkrio da su na BBC-ju još 2008. krenuli s prepravkom sjajne švedske serije Wallander, kod nas i prije nekoliko godina i sad u reprizi prikazivane kao Mankellov inspektor Wallander.

Originalna me serija toliko "pukla" da sam krenuo tražiti sve Mankellovo objavljeno kod nas, i pronašao najprije samo jedan roman, prije par godina objavljene Talijanske cipele, da bih nedavno u izlozima knjižara ugledao i Ubojicu bez lica.

No ovih sam dana u antikvarijatu Brala nabasao na Na pogrešnom tragu, kojeg je Mozaik knjiga objavio još 2003., s Kurtom Wallanderom kao protagonistom.

Tako da bih se ovog ljet(ovanj)a mogao posvetiti Mankellu i u književnoj i u igranoj formi, pa preko dana guštati u krimiću a navečer gledati BBC-jevu seriju.

U njoj Wallandera glumi Kenneth Branagh, partneri(ce) su mu Tom Hiddleston, David Warner, Jeany Spark, Richard McCabe i ostali, a među redateljima su Hettie Macdonald iz Poirota, Doktora Who i Fortitudea, te Andy Wilson iz Rasparačeve ulice i također Poirota.







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 25/07/2016 13:29:38
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/07/2016 : 21:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Konačno sam pogledao četvrtu od pet sezona u cjelini zasad ipak odlične serije Damages.

Prve dvije sezone su mi bile izvrsne još u prvom gledanju, kad su prije sad već dosta godina išle na Novoj Tv, a onda sam na netu pogledao nešto slabiju treću, pa prije nekih godinu i pol opet prve tri, da bih četvrtu i petu ostavio kao zajamčeno odlične stvari za odgođeno guštanje.

No četvrta je i dosad najslabija, nekako mehanička, formulaična, razmjerno hladna i distancirana, makar se ni temi, ni glumcima, ni općenitoj izvedbi ništa ozbiljno ne može prigovoriti.

Priča je atraktivna i angažirana, razotkrivanje ilegalnih operacija američkih vojnih plaćenika u Afganistanu i tragičnih posljedica do kojih takve operacije mogu dovesti, uz maskiranje pohlepe i strasti iza domoljublja.

Dramaturgija je ispeglana i bez zastoja i rupa, glumačka postava u sastavu Glenn Close, Rose Byrne, John Goodman, Dylan Baker, Judd Hirsch i još ponetko očekivano na visini, a tu je i standardna porcija iznenađenja i preokreta koji nisu nelogični, dapače, sve štima i drži vodu.

Ali moguće da sam na temelju prvih triju sezona očekivao nešto više i jače, pa me ovo ostavilo lagano razočaranim i bez onog guštanja kao ranije.

Još me nakon određene pauze čeka peta sezona, od koje mi očekivanja više nisu tako visoka, što je valjda i bolje.







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 30/07/2016 : 00:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
I ode mi još jedna serija.
Hell on Wheels.
Zadnju sezonu su izdali u dvije godine, u dvije polusezone, slično kao Breaking Bad.
Odlučio sam zadnju polusezonu pričekati da izađe cijela pa pogledati u komadu.
Serija nije bila savršena, imala je uspona i padova, a zadnja sezona je najčudnija, malo izokrenuta, ali zanimljiva.
Ali ono što je najvažnije, završila je na visokoj razini, lijepo, tužno, melankolično, s odličnim govorom Duranta na kraju.
Zanimljiva stvar je što je serija moderni western, a doživjela je punih pet sezona te završila kako je zamišljeno, bez ukidanja ili umjetnog produživanja.
Falit će mi.
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.82 seconds. Snitz Forums 2000