forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 241

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 05/10/2017 : 21:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Evo napokon i ja da se uključim u ovoj godini s pratnjom određenih serija nakon svih prethodnih propuštenih godina kad uz silne obaveze nisam imao živaca ništa pratiti. I tako se u ovoj godini pogledalo cijelih 10-15 serija što je za mene veliki uspjeh. Naravno, u beskrajnom moru silnih serija moralo se nešto filtrirati i kao veliki SF ljubitelj bazirao sam se više na SF tematiku i misterije, a razne dramske, krimi ili slične teme sam izbjegavao (npr. pokušao sam Breaking Badu 3 puta dati šansu, ali nakon odgledane 1 i pol epizode nikako nije išlo).
Mali osvrt na neke odgledane serije:

Sense8 - moram priznati da sam na kraju ostao ugodno iznenađen serijom. Ipak su to braća Wachowski koji svojim osebujnim stilom znaju uraditi posao. Početak me se baš i nije dojmio, previše forsiranje LGTB elemenata, ali nakon toga se radnja zahuktava i uz savršenu produkciju serija je odlično ispala. Najveći plus je što su svih 8 likova sa zanimljivom pozadinom svoje priče i jednostavno te tjera da vidiš što će im se dogoditi. Moj favorit gej glumac Lito, lik rastura u seriji, kao da glumi vlastitu sapunicu unutar nje. Ne čudim se što je serija otkazana zbog preskupe produkcije, preraskošno je ovo za jednu seriju, ali i jedva čekam se skoru završnu dvosatnu epizodu.

The OA - prvi put se srećem s Brit Marling i moram priznati da me je ugodno iznenadila. Odmah sam nakon serije pogledao par njenih filmova. Najviše me se dojmila atmosfera u seriji, onaj misticizam, osjećaj misterije stalno visi u zraku. Njena pripovijest kroz epizode je najbolji dio serije i mada je kraj sezone relativno mlak očekujem u 2. sezoni da će se stvari rasplesti.

Stranger Things - na prvu sam mislio izbjeći ovu seriju misleći da je više dječja, ali baš bih se grdno prevario. Prekrasan hommage 80-ima i svim onim brojnim filmovima na kojima smo odrastali. I naravno onaj mistery-horor efekt s kojim je serija postigla kvalitetu više. Topla preporuka svima..

Colony - serija u startu ima sve ono što me zanima. Okupacija Zemlje od tajanstvenih aliena, brojni gradovi zbrisani sa zemlje, L.A. podijeljen u blokove u kojima vladaju ljudi koje su alieni postavili i naš junak (Sawyer iz Losta) u zatečenoj situaciji. Da se više išlo na mistery elemente s otkrivanjem aliena serija bi bila odlična, ali ovako dobili smo nekakvu gerilu koja se bori za slobodu i još k tome ovi ljudi koje su alieni postavili s odorama su kao u nacističkoj Njemačkoj. Vidljiva je ta aluzija na njih, ali šteta što se nisu okrenuli porijeklu aliena. Još k tome i ona iritantna Lori iz TWD kao glavna glumica. Možda 3. sezonu okrenu na bolje.

Black Mirror - ma jednostavno fenomenalno. Zona sumraka u vremenu bliske budućnosti, kud ćeš bolje. Gotovo sve epizode su mi odlične, možda samo par njih su ispod prosjeka. Čak mi je ova Netflixova sezona još jedan korak naprijed u svojoj kvaliteti. Charlie Brooker, njen tvorac je baš genije s ovakvim idejama.



Manje više se slažem sa svim.

Sense8 je pravo osvježenje u silnoj najezdi TV serija, baš u Wachowski stilu, mislim da su sad sestre ne braća, ali nema veze :D

The OA je u biti bolja serija nego što to na prvu djeluje i što se od nje očekuje, ugodno iznenađenje, nikakvo remek-djelo, ali vrlo solidna serija zanimljive tematike.

Stranger Things mi je dobra prvenstveno radi retro atmosfere, sama radnja je u stilu super 8 filma, ali sve u svemu isplati se pogledati.

Colony sam pogledao sezonu i po, serija ima potencijala, ali mislim da će ostati u nekakvoj sredini - pogledati kad ti je dosadno ili ti se spava :)

Black Mirror je za sve pohvale, epizode su u najgorem slučaju solidne, a u najboljem skoro pa malo remek-djelo. Odlična serija.

Ostale nisam pogledao, ali sam ih dodao u listu pa budem.

S obzirom da voliš SF moja preporuka je The Expanse, jedna od boljih SF serija zadnjih godina:
http://www.imdb.com/title/tt3230854/?ref_=nv_sr_1
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/10/2017 : 21:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Jerry Krause


Sense8 - moram priznati da sam na kraju ostao ugodno iznenađen serijom. Ipak su to braća Wachowski koji svojim osebujnim stilom znaju uraditi posao.



Sense8 je pravo osvježenje u silnoj najezdi TV serija, baš u Wachowski stilu, mislim da su sad sestre ne braća, ali nema veze :D




mislim da su sad brat i sestra
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 05/10/2017 : 21:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Evo i moje liste pogledanih serija u zadnje vrijeme i kratki osvrt pa slobodno komentirajte. ;)

The Missing - SF mi je uvijek na prvom mjestu, ali uz njega volim pogledati i dobar mistery krimić. The Missing je jedna od najboljih serija u ovom žanru koje sam pogledao u zadnjih par godina. Za sada su dvije sezone, svaka je za sebe s tim da određeni likovi nastavljaju svoj put i u drugoj sezoni. Prva sezona odlična, od glume preko atmosfere pa do zapleta, druga možda još za nijansu bolja.
Posebno bi istaknuo odličnu glumu Tchéky Karyo.

Wayward Pines - ukratko loše. Kao i većina serija dobro je krenulo prve 2-3 epizode, a dalje sve ide nizbrdo. Užasni likovi, naivan zaplet i radnja. Šteta utrošenog vremena.

Person of Interest - pogledao 5-6 epizoda i jednostavno mi serija nije sjela. Tematika mi je površna i dosadna, možda jednog dana i pogledam sve epizode, ali pored toliko boljih serija to mi se trenutno čini kao ogroman gubitak vremena.

The Americans - odlična serija. Potrebno je par epizoda da se zakačiš, a onda sve ide samo bolje i bolje. Definitivno jedna od boljih serija u zadnje vrijeme. Negdje mi je u rangu s Breaking Bad. Svakako pogledati.

The Fall - ah, sve što je super u seriji The Missing ovdje je kontra. Počinje obečavajuće, a zatim kreće toliko nizbrdo da drugi dio druge sezone nisam mogao niti na silu pogledati. Kao da su se trudili kako što više zasrati scenarij i seriju, a sve je popraćeno lošom glumom. Loše!

Mr. Robot - odgledao sezonu i po i sad je na pauzi jer mi je izrazito pretenciozna sa velikim oscilacijama i lutanjima u radnji. Ne volim kad likovi nisu dovoljno razrađeni i uvjerljivi. Loše profiliranje. Vjerujem da ću kasnije pogledati do kraja sve epizode, ali ima vremena.

Westworld - super produkcija, odličan sountrack, sve 5 osim drugog dijela prve sezone. Nekako se serija raspadne nakon prve polovice sezone. Tako to obično bude kad si redatelji postave preveliki zadatak koji kasnije ne znaju opravdati pa krenu s glupostima. Šteta.

Trapped - islandska produkcija, odlična atmosfera, jako dobra gluma nažalost samo prosječan zaplet. U svakom slučaju isplati se pogledati.

Legion - izrazito pretenciozno, oscilira od sranja do granice sa mini remek djelom. Serija svakako ima potencijala, a i vezana je uz strip, tako da ima moju preporuku. Tko voli psihodeličnu atmosferu ovo je idealna serija za njega.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 05/10/2017 : 21:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Jerry Krause


Sense8 - moram priznati da sam na kraju ostao ugodno iznenađen serijom. Ipak su to braća Wachowski koji svojim osebujnim stilom znaju uraditi posao.



Sense8 je pravo osvježenje u silnoj najezdi TV serija, baš u Wachowski stilu, mislim da su sad sestre ne braća, ali nema veze :D




mislim da su sad brat i sestra



Što nisu sad Lana i Lilly :D
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/10/2017 : 22:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Jerry Krause


Sense8 - moram priznati da sam na kraju ostao ugodno iznenađen serijom. Ipak su to braća Wachowski koji svojim osebujnim stilom znaju uraditi posao.



Sense8 je pravo osvježenje u silnoj najezdi TV serija, baš u Wachowski stilu, mislim da su sad sestre ne braća, ali nema veze :D




mislim da su sad brat i sestra



Što nisu sad Lana i Lilly :D


Baš i ja to sad vidim. Znam za Lanu, ali šta je s ovim drugim? Je li i on transrodan ili glumata sekicu?
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/10/2017 : 22:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

S obzirom da voliš SF moja preporuka je The Expanse, jedna od boljih SF serija zadnjih godina:
http://www.imdb.com/title/tt3230854/?ref_=nv_sr_1


Pogledao sam 1. epizodu i stavio sam je na led. Čini mi se da treba nekoliko epizoda proći da bi se pohvatala radnja, puno narativnih linija je u seriji. Ali svakako ću je uskoro pogledati.

Nego jesi li gledao The Leftovers? To sad namjeravam pogledati, pa ako netko ima preporuku..
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 05/10/2017 : 22:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by stripofil

S obzirom da voliš SF moja preporuka je The Expanse, jedna od boljih SF serija zadnjih godina:
http://www.imdb.com/title/tt3230854/?ref_=nv_sr_1


Pogledao sam 1. epizodu i stavio sam je na led. Čini mi se da treba nekoliko epizoda proći da bi se pohvatala radnja, puno narativnih linija je u seriji. Ali svakako ću je uskoro pogledati.

Nego jesi li gledao The Leftovers? To sad namjeravam pogledati, pa ako netko ima preporuku..



Za Wachowske mislim da su oboje transrodni, ali tko će ga znati, možda je samo podrška seki... samo nek oni rade dobre filmove i serije, a za ostalo ćemo lako :D

The Expanse je serija sa dosta ozbiljnom i kompleksnom temom, treba je stvarno gledati kad si u stanju sve pratiti i procesuirati, tako da je i meni trebalo duže dok sam je pogledao, uglavnom se nema vremena pa se pusti nekakva glupost jer mi je šteta tako dobar SF razvodniti.

A za Leftovers nećeš vjerovati, taman sam krenuo pisati post vezano za nju, upravo sam na polovici treće sezone. Slučajnost? :D Što je najbolje i u seriji se provlači tema "slučajnosti".

Po meni je to serija koja može izrasti u remek-djelo, a s druge strane može tresnuti samo tako, ali to nećemo znati dok se sve ne odgleda.

Za sada svakako ima moju preporuku, zanimljiva je, tema je dosta provokativna, na momente je iznimno ironična i parodična.

Definitivno nije za svakoga, puno je simbolike i treba znati "čitati između redaka", znači tko ne voli mozgati neka je preskoči.

Ima tu i Lynchovske radnje, tako da je to dodatan plus.

U svakom slučaju serija oko koje se može puno diskutirati, pa je svakako zanimljivo da nas što više pogleda i onda možemo izmijeniti razmišljanja.

Uz sve to i soundtrack je izvrstan, što službeni instrumentalni dio, a što "komercijalni" dio koji je točno prilagođen radnji, ali ne u stilu Baywatcha :D

Pogledati.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/10/2017 : 23:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

Wayward Pines - ukratko loše. Kao i većina serija dobro je krenulo prve 2-3 epizode, a dalje sve ide nizbrdo. Užasni likovi, naivan zaplet i radnja. Šteta utrošenog vremena.


Westworld - super produkcija, odličan sountrack, sve 5 osim drugog dijela prve sezone. Nekako se serija raspadne nakon prve polovice sezone. Tako to obično bude kad si redatelji postave preveliki zadatak koji kasnije ne znaju opravdati pa krenu s glupostima. Šteta.


Ove dvije sam gledao.
Wayward Pines mi na kraju nije ispunio očekivanja. Prva sezona i može nekako proći sa solidnim Mattom Dillonom, ali kao što kažeš, sve se nekako razvodnjava prema kraju. Drugu sezonu neću ni spominjati, čisti primjer iscrpljivanja ideje kad autori ne znaju što bi i kako dalje. Jedino bih pohvalio u toj sezoni onu epizodu sa onim starcom crncom koji se kroz stoljeća svako malo budio da provjeri uspavanu ekipu i svijet oko sebe..:)

Westworld - na stranu vrhunska produkcija, odlični glumci, ali meni je serija bila dosta zamorna i teška za gledati. Kao da je u svakoj epizodi pola sata viška. I još k tome dosta zamoran i neuvjerljiv završetak (još će ispasti da su svi likovi na kraju roboti). Ne znam što će to autori mudro smisliti u 2. sezoni. Svakako da je dosta kaubojštine.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/10/2017 : 04:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Stranger Things je meni puno ljudi preporucilo i dugo nisam pogledao jer ima toliko tih serija i filmova da mi treba jos 3 zivota samo za to. A onda jedan dan, kao ajde, ajde da vidim sta tu moze biti tako dobro. Kad smo draga i ja krenuli gledat nismo mogli stat dok nismo sve odgledali, fantasticna serija (i muzika je odlicna!) za sve ljubitelje djecjih filmova 80ih tipa Goonies, E.T.... Ajde jos malo pa ce druga sezona, ali sve mi se cini da nece biti ni blizu prve.

A jel gledao netko The Man In High Castle? Uzeo sam si i knjigu (prije nego je srija izasla), ali ju nisam jos procitao
Serija se navodno dosta razlikuje od knjige, jako dobra serija sa dobrim glumcima i pricom. Tko nezna, radi se o alternativnoj proslosti gdje su njemci pobjedili u WW2, dalje necu da ne spojlam

A kad smo kod Dicka, trenutno ide i Philip K. Dick's Electric Dreams, ako sam dobro shvatio svaka epizoda ce biti adaptacija jedne njegove price. Poceo sam gledat ali sam zaspao, u 2 dana sam pogledao samo 10ak min

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 06/10/2017 04:57:51
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/10/2017 : 06:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH



A jel gledao netko The Man In High Castle?




Gledao ja prvu sezonu kad je izasla, ali dojmovi su mi suprotni od tvojih. Ideja je svakako zanimljiva, no izvedba mi je losa. Na silu sam pogledao sezonu do kraja sve se nadajuci da ce se popraviti no nista od toga. Glavne glumce bolje da ne spominjem. Jedina dobra stvar je vizualni prikaz te alternativne Amerike, pogotovo mi se svidio San Francisco.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/10/2017 : 09:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by DiSkAcH



A jel gledao netko The Man In High Castle?




Gledao ja prvu sezonu kad je izasla, ali dojmovi su mi suprotni od tvojih. Ideja je svakako zanimljiva, no izvedba mi je losa. Na silu sam pogledao sezonu do kraja sve se nadajuci da ce se popraviti no nista od toga. Glavne glumce bolje da ne spominjem. Jedina dobra stvar je vizualni prikaz te alternativne Amerike, pogotovo mi se svidio San Francisco.




Meni je The Man in High Castle na kraju fino legao. Čak mi je druga sezona bolja od prve. Slažem se da glavni glumci nisu nešto, ali seriju izvlači privlačan predložak, u stilu ŠBB KBB da je Hitler dobio rat. I ti sporedni događaji oko Hitlera i Nijemaca kao i Japanaca s druge strane su mi jako privlačni. Pogotovo je to u 2. sezoni izraženo i zgodno je gledati njihov ustroj u svjetskoj vlasti nakon što su dobili rat.
Glavna priča nije nešto originalna, kao neka gerilsko-špijunsko- ljubavni donos dvaju glavnih likova kakvih smo se nagledali. Ali seriju izvlači baš taj vizualni prikaz Amerike kao i političke malverzacije i napetost u odnosu između Njemačke i Japana koji kroje svjetski vrh.
Nije da će gledatelja ostaviti bez daha, ali svakako preporuka.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/10/2017 : 12:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pogledao nedavno "njemački Band of brothers" - Unsere Mütter, unsere Väter.

http://www.imdb.com/title/tt1883092/

Nije loše. Rat iz perspektive Nijemaca odnosno prikaz WW2 Nijemaca koji nisu po defaultu krvoločni nacisti. Ali ne misliti da serija izbjegava prikaz ratnih zločina. Iako braća Winter, glavni likovi, rade ružne stvari na istočnoj fronti, nekako ih ne možeš mrziti. Dio su tog ratnog stroja. Daleko je to sve skupa od spektakla BoB-a i možda malo previše melodrame, ali mlađi brat Winter je jači lik od bilo kojeg iz BoB-a. Zanimljivo je to kako jedan za rat nezainteresirani mladić postaje dobar vojnik - u biti ratni zločinac. Ne ubija jer ga to napaljuje. Ubija jer je kotačić u tom stroju. Kliše objašnjenje, ali ništa manje istinito.

Ako ništa drugo, isplati se pogledati jer je uvijek zanimljivo gledati filmove iz te njemačke perspektive.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/10/2017 : 12:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mada je to mala sapunica, to trebas priznati. Ono, bas ce se svi oni ovako susresti ovdje pa ondje za vrijeme rata. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/10/2017 : 14:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, spomenuo sam da ima na trenutke te pretjerane drame i to njihovo slučajno sastajanje je nategnuto, ali ne zamjeram toliko.
7,5/10
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/10/2017 : 17:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
The Handmaid's Tale - jedna od najboljih serija ove godine Gotovo sve što želim od serije ovdje imamo. U prvom redu misterija- opet postapokaliptični svijet, ovaj put svijet je pogodila neplodnost što je dovelo do jačanja extremnih struja u Americi i dolaska na vlast. Odlična postavka radnje. Zatim tu je fotografija, izvrstan sumorni prikaz svijeta, vizualno jako dojmljiv, a ove crvenkapice baš simbolično razbijaju svo to sivilo. Naposljetku, fantastične glavne glumice, Elizabeth Moss briljira, a ništa manje lošije nije ni ona njena gazdarica. Muški likovi su lošiji dio serije, ali bez obzira na to serija nema praznog hoda i koliko vidim mnogima je čak i bolje dočarana od same knjige. Jako se radujem nastavku i novoj sezoni.

American Gods - zamorno do boli. Sreća što 1. sezona ima malo epizoda, pa sam izdržao do kraja. Vizualno je to dosta lijepo, ali radnja me ničim nije osvojila i teško da ću gledati 2. sezonu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/10/2017 : 22:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

A za Leftovers nećeš vjerovati, taman sam krenuo pisati post vezano za nju, upravo sam na polovici treće sezone. Slučajnost? :D Što je najbolje i u seriji se provlači tema "slučajnosti".

Po meni je to serija koja može izrasti u remek-djelo, a s druge strane može tresnuti samo tako, ali to nećemo znati dok se sve ne odgleda.

Za sada svakako ima moju preporuku, zanimljiva je, tema je dosta provokativna, na momente je iznimno ironična i parodična.

Definitivno nije za svakoga, puno je simbolike i treba znati "čitati između redaka", znači tko ne voli mozgati neka je preskoči.

Ima tu i Lynchovske radnje, tako da je to dodatan plus.

U svakom slučaju serija oko koje se može puno diskutirati, pa je svakako zanimljivo da nas što više pogleda i onda možemo izmijeniti razmišljanja.

Uz sve to i soundtrack je izvrstan, što službeni instrumentalni dio, a što "komercijalni" dio koji je točno prilagođen radnji, ali ne u stilu Baywatcha :D

Pogledati.


Pogledao sam prve 3 epizode i vrlo lako bi ovo mogao postati veliki mindfuck ako se ovako nastavi. Vidim da ju je stvorio tvorac Losta i dobro se vidi njegov rukopis. Misteriozno, tajnovito s početkom koji je izgleda tek vrh sante leda misterija. Obožavam ovakve stvari samo se bojim da se previše ne zapetlja radnja kao što se desilo kod Losta pa je na kraju ispalo spašavaj što se spasiti može.
Definitivno pratim, dobro me zaintrigiralo i sad više nema povratka.. :)
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 08/10/2017 : 21:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Trailer za nove X-Files (ovaj puta 10 epizoda umjesto 6)


These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 08/10/2017 22:05:25
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 09/10/2017 : 11:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
CASTLE ROCK


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/10/2017 : 15:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Prva epizoda nove sezone Curba je ok, ali druga koju sam upravo pogledao je genijalna, instant klasika.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/10/2017 : 12:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Pogledao 1. sezonu The Leftoversa i ne mogu sakriti oduševljenje serijom.

Apsolutno nisam očekivao da će serija ići u ovakvom smjeru i zato je oduševljenje još veće. Razumijem one koji su odustali od nje nakon nekoliko epizoda, jer definitivno nije za svakoga.

Mene je privukao misteriozni kratki sadržaj serije, ali u ovoj sezoni vrlo malo imamo od misterije. Lindelof se opet baš poigrava s gledateljevim živcima otkrivajući misterij na kapaljku, ali ono što je mene oduševilo to su psihološki i sociološki elementi u seriji.

Svi vidimo u kakvom svijetu živimo. Nezadovoljstvo, nemir, brzi ritam života, depresija... I sad zamislimo da se desi to što se desi u seriji ( a sigurno bi zakačilo svakoga od nas, bilo iz uže ili šire obitelji), kako bi tek onda reagirala ljudska psiha na sve to..

Tri godine nakon tih događaja svijet je praktički totalno u qurcu. Depresija na kvadrat, tinejdžeri u tolikoj psihodeliji da im je svejedno tko što radi, konzumira ili tko se s kim seksa. Logična je onda pojava kultova, sekti, likova koji glume Boga i koji samo raširuju ruke da dočekaju načete ljudske duše.
U centru svega toga jedan policajac, lik koji je imao sve u životu, divnu ženu, slatku i veselu kćerkicu, sina kojeg je prisvojio kao svoga, krasnu kuću. Ali ne da vrag mira, kad imaš sve, nemir te još veći hvata i ideš svjesno sve to upropastiti. Pa još na to se nakalemi taj događaj. Onaj razgovor između njega i oca u 9. epizodi mi je savršen.

Općenito serija u 1. sezoni ima nekoliko fascinantnih scena, a zadnje dvije rasturaju. Da li će Lindelof u sljedećim sezonama malo više otkriti nešto od onog misterija ili će i dalje više zadirati u psihološke elemente živo me zanima, ali svakako dajem velike preporuke svima.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 12/10/2017 : 20:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
A kad smo kod Dicka, trenutno ide i Philip K. Dick's Electric Dreams, ako sam dobro shvatio svaka epizoda ce biti adaptacija jedne njegove price. Poceo sam gledat ali sam zaspao, u 2 dana sam pogledao samo 10ak min



Baš sam nedavno to vidio, dodao je u listu za gledanje, ali još nisam krenuo. Vidio sam malo komentare i bojim se da to neće biti dobro. :(
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 12/10/2017 : 20:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Pogledao 1. sezonu The Leftoversa i ne mogu sakriti oduševljenje serijom.

Apsolutno nisam očekivao da će serija ići u ovakvom smjeru i zato je oduševljenje još veće. Razumijem one koji su odustali od nje nakon nekoliko epizoda, jer definitivno nije za svakoga.

Mene je privukao misteriozni kratki sadržaj serije, ali u ovoj sezoni vrlo malo imamo od misterije. Lindelof se opet baš poigrava s gledateljevim živcima otkrivajući misterij na kapaljku, ali ono što je mene oduševilo to su psihološki i sociološki elementi u seriji.

Svi vidimo u kakvom svijetu živimo. Nezadovoljstvo, nemir, brzi ritam života, depresija... I sad zamislimo da se desi to što se desi u seriji ( a sigurno bi zakačilo svakoga od nas, bilo iz uže ili šire obitelji), kako bi tek onda reagirala ljudska psiha na sve to..

Tri godine nakon tih događaja svijet je praktički totalno u qurcu. Depresija na kvadrat, tinejdžeri u tolikoj psihodeliji da im je svejedno tko što radi, konzumira ili tko se s kim seksa. Logična je onda pojava kultova, sekti, likova koji glume Boga i koji samo raširuju ruke da dočekaju načete ljudske duše.
U centru svega toga jedan policajac, lik koji je imao sve u životu, divnu ženu, slatku i veselu kćerkicu, sina kojeg je prisvojio kao svoga, krasnu kuću. Ali ne da vrag mira, kad imaš sve, nemir te još veći hvata i ideš svjesno sve to upropastiti. Pa još na to se nakalemi taj događaj. Onaj razgovor između njega i oca u 9. epizodi mi je savršen.

Općenito serija u 1. sezoni ima nekoliko fascinantnih scena, a zadnje dvije rasturaju. Da li će Lindelof u sljedećim sezonama malo više otkriti nešto od onog misterija ili će i dalje više zadirati u psihološke elemente živo me zanima, ali svakako dajem velike preporuke svima.



+1

Odlično si to primijetio u centru su psihološki i sociološki elementi, a uz to bi još istaknuo odličan "pogled" ili bolje reći ljudski odnos prema religiji. To će se u kasnijim epizodama sve više isticati, ali na jedan brutalno realan način s tim da nema isključivosti. Konstantno preispitivanje.

I vezano za tvoj post prije ovog, usporedba sa Lostom je i meni u startu prošla kroz glavu, ali kasnije se vidi da za razliku od Losta koji se gradio u hodu kao posljedica velike popularnosti, ova serija ipak ima glavu i rep, a mislim da u tome ide u prilog što ima samo tri sezone po deset epizoda tj. osam zadnja sezona i mislim da je to THE END.

Vidim da je Justin izjavio da je iznimno sretan i zadovoljan kako je serija završila.
Nadam se da ćemo i mi imati isto mišljenje. :)
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 12/10/2017 : 23:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Vratio se Red Dwarf!


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 13/10/2017 : 10:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
The Leftovers - 2. sezona

What the fuck... mindfuck... deep mindfuck..

Koja sezona, ne mogu vjerovati da će ova sezona uspjeti nadmašiti prvu. I to sezona koja se više nije radila po knjizi. Lindelof rastura i vjerujem da neće zajebati u zadnjoj sezoni.

Baš sam se pitao da li će radnja u 2. sezoni ostati u Mapletonu, ali je pametno prebačena u Texas, jer je u Mapletonu praktički sve rečeno. A tamo... još luđa ekipa, još veća psihodelija, još veći problemi za glavne junake.. Lindelof izvrsno balansira s ovim psiho elementima ne dajući da pređe mjeru tako da kroz cijelu sezonu nemamo praznog hoda. Izvrsno produbljavanje starih likova, npr. svećenikove patnje sa ženom, Kevinovi psiho problemi, Norina nova uloga majke i maćehe... vrlo dobro ukorporirani novi likovi..

I kad misliš da smo došli do vrhunca dođe 8. epizoda i ogromni mindfuck..

Meni dosad najdraža epizoda s Kevinom u hotelu, Lindelof kao da ju je pisao pod malo težim narkotikom. Možda je Kevinova druga pojava u hotelu malo pretjerana, ali bez obzira na to zadnja epizoda sezone rastura. I dalje nismo dobili ništa od brojnih misterioznih pitanja, ali vjerujem da će to Lindelof na kraju fino zaokružiti.

I opet nekoliko impresivnih scena i dijaloga, odlična glumačka ekipa, meni najdraža psihotična Liv Tyler koja rastura. Najbolja scena- kad Theroux pjeva u hotelu čuvenu pjesmu Pixiesa "Where is my mind".

Tko se navuče na seriju osjećaj je kao na teškoj drogi. Ali isto tako u potpunosti shvaćam one koji su odustali od nje nakon nekoliko epizoda.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 13/10/2017 : 14:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Scena s hotelom je odlična, kao i ponovno rađanje, puno simbolike. :)

Treća sezona počinje ludo, uživaj.
Go to Top of Page
Page: of 241 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000