forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/07/2018 : 17:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
U novoj jesenskoj shemi izlazi serija God Friended Me- Bog pošalje friend request nekom tamo liku. Gotovo je, gasi internet.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/07/2018 : 19:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote


Condor

Serija koja kombinira elemente Gradyjeve knjige i kultnog Pollackova filma mnogo je bolja no što to ima "pravo" biti. Izvrstan špijunski triler koji vrvi nepredvidivim twistovima, dobro osmišljenim likovima, ali i cheesy scenama, koje samo upotpunjuju doživljaj.

Brendan Fraser posebno rastura!

Za mene iznenađenje lita, i prava serija za utrošit 50 minuta tjedno u ovim vrućim danima.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 30/07/2018 19:14:36
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 30/07/2018 : 20:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ako niste znali, krenuo je Castle Rock, i to odmah tri epizode.
Serija prema Kingovim djelima, ima novu priču, ali se nadovezuje na neke događaje i mjesta iz Kingovih priča (npr. zatvor Shawshank je mjesto radnje).
Solidna i zanimljiva misterija u malom gradiću, s tek naznakom paranormalnog (zasad).
Ima par kolko-tolko poznatih glumaca iz serija i horror filmova (npr. Bill Skarsgard, koji je It u istoimenom filmu, i cameo u Deadpoolu 2, Jane Levy iz remakea Evil Deada i vrlo dobrog Don't Breath, Scott Glenn iz Daredevila, itd.).
Dobra je serija, jedva čekam novu epizodu.

Edited by - Windwalker on 30/07/2018 20:29:27
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/07/2018 : 21:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Počeo gledati Vikings i prijatno se iznenadio.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 06/08/2018 20:35:18
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 31/07/2018 : 21:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:

Za mene iznenađenje lita, i prava serija za utrošit 50 minuta tjedno u ovim vrućim danima.




Oho, hvala,
za ovo nisam znao.

Mira Sorvino - dovoljno

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 31/07/2018 : 22:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Počeo gledati Vikins i prijatno se iznenadio.


Pogledao prvu i pola druge sezone...brutalna serija jedna od najboljih koje sam gledao.
Sada se čeka šlag na tortu, ostatak sezona.
Najviše mi se sviđa što je serija temeljena na istinitim likovima i događajima.
I nekako baš je odlično dočarano to doba i sami vikinzi kao narod.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/08/2018 : 17:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, ako ne gledate, uskočite na vlak Sharp Objectsa, i guštajte. :)

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 06/08/2018 17:29:06
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 06/08/2018 : 18:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Gledam, al nije baš guštanje.
Zamorno je.

Bolji je Castle Rock od tih novih serija na sličnu temu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/08/2018 : 19:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja čekam da izađu sve epizode pa ju slistim na brzinu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/08/2018 : 19:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Četvrtak je inače dan za svršavanje - nove epizode Yellowstonea, Condora, Castle Rocka i Sinnera.

Čeka se 31. 8. i Ozark S2 te Jack Ryan S1.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/08/2018 : 23:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren
[url=http://www.imdb.com/title/tt0475784/]http://www.imdb.com/title/tt0475784/[/url]

Odgledah seriju u ova dva dana. Imao sam baš visoka očekivanja, i kad se sve sabere i oduzme, moram da kažem da su uglavnom ispunjena.

IMA SPOJLERA

Ono što je loše kod gledanja iz cuga je da čovjek nema vremena između epizoda da promisli o onome što je gledao na pravi način. Serije koje nagone na razmišljanje, i koje su dušu dale za teoretisanje, treba gledati kako se emituju epizode. Ovdje sam to propustio, pa sam i neke stvari pohvatao tek u poslednoj epizodi. Takođe, ni način pričanja priče, sa neprestanim skokovima u vremenu, zametanjem tragova i namjernim navođenjem na pogrešan trag, me je malo opterećivao polovinom sezone, ali je sve kasnije došlo na svoje mjesto. Definitivno, u seriji se ne može uživati bez pažljivog praćenja, a čak ni tada neće mnogima biti jasno što se sve desilo posle prvog gledanja (nije ni meni). Zato imamo i ove youtube kanale sa objašnjenjima, da nam osvijetle nepažnju i razjasne nedoumice, ako nemamo vremena za ponovno gledanje.

Intimno mislim da je AI i transfer svijesti jedini način da se čovjek primakne besmrtnosti. Nešto slično misle i tvorci serije, pa mi je ideja da su AI sljedeći stupanj evolucije privlačna (iako ovdje ne kopiraju svijest živog čovjeka u mašinu, već se kroz mašine podražava čovjekova svijest, ali je opet to dovoljno slično).

IMA SPOJLERA

Scena sa Fordom, Bernardom i Terezom u kolibi (posebno uvod i metafora s paunom), kao i izrazi lica Dolores na kraju i MiB kad shvati da se ostvarilo ono što je decenijama priželjkiivao su mi vrhunci serije. Tokom gledanja mi je strašno smetao onaj zaplet sa Miv i dvojicom tehničara, kao neuvjerljiv, ali mi se nakon 10. epizode i to razjasnilo, iako mi opet nije dovoljno uvjerljivo ponašanje njih dvojice, osim ako i oni nijesu roboti i prate Fordovu priču namijenjenu osvješćenju Miv, ali to nije potpuno jasno. Kraj sa Miv je odličan. Konačno je probila barijeru i sama odlučila da se vrati u park po ćerku.
Ford je svjestan situacije u kojoj je (pritisci odbora da se povuče, godine) uradio to što je uradio, ali se pitam koga je pravio u onoj kolibi. Da li robota po svom liku koga će žrtvovati na prezentaciji nove priče, da li robota po svom liku u kojeg će prebaciti svoju svijest i znanje nakon fizičke smrti svog tijela na prezentaciji (iako nije prikazano da je to moguće) ili nekog trećeg. Uz nastavak priče o osvješćenim robotima (posebno Dolores, kojoj se sva ona patnja kroz koju je prolazila godinama vratila) i postojanje novih parkova, me navodi na će nastavaak biti jednako zanimljiv.

Pomenuo bih još, osim intrigantne priče, glume i produkcije, i muziku koja je sjajna tokom cijele serije.



WESTWORLD 2

Opet sam slistio sezonu (ovog puta drugu) u dva dana. Mislim da nikad nisam pogledao 8 epizoda neke serije tokom istog dana, niti ću vjerovatno, ali me ovo strašno zanimalo a kako sam imao vremena sve je leglo na svoje mjesto.

Autori su ponovo iskoristili recept iz prve sezone sa paralelnim prikazivanjem likova u različitim vremenskim intervalima kako bi zametnuli tragove i držali neizvjesnost do samog kraja i manje više im je uspjelo. Sezona mi je kad se sve sabere i oduzme za nijansu slabija od prve jer je osnovni zaplet prilično jednostavan, iako je premisa intrigantna. Likove vode osnovni nagoni, želja za preživljavanjem, za slobodom, pohlepa, ljubav, dok nam autori poručuju da su ljudi mnogo jednostavniji nego što to djeluje na prvi pogled. Tu je i vječita želja za vječnim životom, mnogo puta prežvakana tema, ali opet dovoljno aktuelna.

Volim serije koje nagone na razmišljanje, a ovo je jedna od takvih. Kad je HBO u pitanju, produkcija i gluma su uvijek na visokom nivou i to ne treba posebno isticati, ali bih opet istakao muziku. Ramin Djavadi razbija.

Ko nije već neka gleda jer trenutno nema mnogo kvalitetnijeg serijskog programa na TV-u.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 06/08/2018 23:23:38
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/08/2018 : 23:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Četvrtak je inače dan za svršavanje - nove epizode Yellowstonea, Condora, Castle Rocka i Sinnera.

Čeka se 31. 8. i Ozark S2 te Jack Ryan S1.


A u petak nova sezona Voltrona.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/08/2018 : 04:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vice

Četvrtak je inače dan za svršavanje - nove epizode Yellowstonea, Condora, Castle Rocka i Sinnera.

Čeka se 31. 8. i Ozark S2 te Jack Ryan S1.


A u petak nova sezona Voltrona.



To me ne zanima.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/08/2018 : 11:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

To me ne zanima.


Šteta, jako je zabavna serija. Uvijek se veselim novim epizodama i onda ju slistim u dva dana. Zarazna je.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 07/08/2018 : 12:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Djeluje zanimljivo.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/08/2018 : 12:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Djeluje zanimljivo.




O da, to se čekalo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/08/2018 : 13:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Sjajno

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/08/2018 : 14:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vice

To me ne zanima.


Šteta, jako je zabavna serija. Uvijek se veselim novim epizodama i onda ju slistim u dva dana. Zarazna je.



Ne možemo svi voljeti sve. Prioritiziram zbog manjka vremena i gledam samo šta me zanima, a taj crtić nije među njima.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/08/2018 : 14:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jebate,je ovi westworld naporan...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/08/2018 : 14:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

jebate,je ovi westworld naporan...


Totalni smor. Odustao nakon dvi epizode.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/08/2018 : 16:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Windwalker

Djeluje zanimljivo.




O da, to se čekalo.



I ja se veselim ovome, prvenstveno zbog Fukunage.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/08/2018 : 16:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Dobar je kompleks ona francuska voditeljica nabila Jonahu, ocidija se skroz.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/08/2018 : 16:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Happy je meni nešto najluđe što je syfy financira 😁


Odgledao sam svih 8 epizoda.
Meni je ovo ispod prosjeka gledljivosti kao cjelina, ali svaka epizoda pojedinačno ima neki svoj biserni trenutak ili scenu zbog koje se Happy ipak isplati pogledati.
5/10
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/08/2018 : 17:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Krenula i četvrta sezona Better Call Saul


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 07/08/2018 : 19:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Napokon krenula?
Pa bilo je i vrijeme, čekam već predugo.
Ostala mi za danas jedna epizoda Sharp Objects, ali te je depresivno i ne baš zabavno, pa sam sad sretan što će me Saul zabaviti nakon toga.

Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.66 seconds. Snitz Forums 2000