forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/11/2022 : 20:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Preporučam i Sprung.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12512 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 05/11/2022 : 22:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/hbo-cancels-westworld-1235255955/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/11/2022 : 10:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Je li netko gledao stare Dosjee X u zadnje vrijeme? Ne znam da li je do mene ili nam je kvaliteta serija zadnjih desetak godina povisila standarde ali ja pokušao par epizoda i zaključio da ih je baš okrutno pregazilo vrijeme.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/11/2022 : 10:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja sam baš skoro krenuo od početka da ih gledam. Prve dve sezone su loše ostarile definitivno. Ima epizoda koje su još uvek u redu, ali većina ih je onako... Sezone 3-5 su mi i tada bile najbolje, pa i danas. Ima tu baš dobrih epizoda, koje mogu da pariraju današnjim serijama.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/11/2022 : 11:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Dosije X ima tri vrste epizoda: paranormalno-detektivske; epizode u vezi misterije oko nestanka Molderove sestre, teorija zavera i vanzemaljaca; i filler epizode humorističkog karaktera. Pre par godina sam ponovo pogledao celu seriju i po meni epizode koje spadaju u drugu i treću grupu su i dan danas odlične, dok one epizode iz prve grupe su hit or miss. "Problem" sa X Filesom je što su se serije nekad snimale tako da imaju mnogo više epizoda nego što to imaju serije danas, prva sezona Dosijea Iks ima 25 epizoda, dok danas ako serija dobije 8 epizoda po sezoni treba da budemo srećni. 25 epizoda po sezoni je previše i naravno da nije svaka dovoljno kvalitetna. Takođe, produkcijski su naravno moderne serije bolje odrađene od serije koja je snimana u Kanadi pre dvadeset godina (serija je tek od šeste sezone prebačena u Holivud). Akcijske scene kao što su jurnjave kolima, tuče ili pucačine su poprilično bedne i naivne posmatrane sa današnjeg stanovišta. Ali glavna premisa serije da vlada svesno sakriva određene činjenice od očiju javnosti je vanvremenska i nažalost, uvek aktuelna stvar

Pravi problem sa Dosije Iksom je što se tokom sredine sedme sezone objasni sve što treba da se objasni po pitanju Molderove sestre i vanzemaljaca, ali serija i dalje nastavlja da traje i traje, a kada Molder napusti snimanje i kada se ubace novi likovi serija se praktički svede na granicu negledljivosti. A šta tek reći na onaj bedan pokušaj reboota? Pa epizode iz prve dve sezone su suvo zlato u odnosu na onaj transfer blam od desete i jedanaeste sezone. Od filmova takođe samo pogledati prvi, drugi ni pod razno ne gledati jer to nema veze sa životom.

Unatoč svim manama meni je X Files jedna od dražih serija
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/11/2022 : 11:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Jedna od najboljih filler epizoda je Jose Chungs From outer space

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/11/2022 : 13:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Je istina, produkcijski standardi za današnje serije su filmski, dok im se prije pristupalo manje ambiciozno zato su i zadobile gotovo pejorativan prilog tv serija ili tv film kako bi se razlikovalo od superiornijeg pristupa. Ipak, mene je ovdje iznenadilo to koliko se sve doima šlampavo i koliko nedostaje one nejasne atmosfere po kojoj pamtim Dosjee X. Osim toga i tehnički je to ispod svih standarda a nije da se tih godina nije pazilo na taj aspekt, sjetim se samo Twin Peaksa, Života na sjeveru ili čak Oza...
Prošle godine sam pogledao tridesetak Twilight Zone-a i mogu bez problema reći da su gotovo sve izuzetno uspješno izdržale test vremena, a starije su 50 godina od Dosjea.

Ajd baš ću preskočit prve dvije sezone pa da vidimo...

Bok, kako si.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/11/2022 : 18:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Vrijeme inace brze gazi serije nego filmove
Ali x files nisu zastarjeli u klasicnomsmislu ko druge serije iz tog vremena
Mozda tematika vise nije aktualna

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/11/2022 : 20:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kako je udruženje srpskih izdavača reagovalo na vest o zabrani prodaje Fibre u Srbiji?



Ili kako bilo koji političar ili vlada reaguju kada dobiju pitanje koje im se ne sviđa?

Dosije X je najčešće koristio slogan "the truth is out there", ali su ga menjali za potrebe specijalnih epizoda pa su se koristili i slogani tipa: "believe the lie", "all lies lead to truth". Aktuelnost je najvažniji atribut X Filesa
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/11/2022 : 00:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Oki

RESIDENT ALIEN (2021)
[url=https://postimg.cc/VShkxDWc][/url][url=https://gasstation-nearme.com/e85]e85 station finder[/url]
Osam epizodica prve sezone pruža odličnu zabavu i vrhunski humor.
Alan Tudyk koji glumi doktora Harya (vanzemaljca) je savršen izbor za ovu ulogu jer i sam po sebi baš i ne izgleda ovozemaljski:)
U današnjim filmskim hitovima i serijama smo navikli gledati glavne glumice koje su ko’ po nekom pravilu manekenskog izgleda, te izoperirane i pune silikona što je meni već odavno postalo odvratno, odbojno i automatski me odbija od serije ili filma, ali ovdje u glavnoj ženskoj ulozi imamo Saru Tomko koja glumi Astu (medicinsku sestru). Njezin prirodni izgled i obline iznad prosječne veličine su pravo osvježenje za muške oči;)

8/10




Odgledao i 16 epizoda druge sezone…humor je još bolji😂

8,5/10 za drugu sezonu.



Odlična serija, pratim svaki ponedjeljak novu epizodu na Foxu. Potpuno osvježenje sa dobrom dozom humora i za razliku od mnogih serija danas, nimalo pretenciozno.
Svaka preporuka. Palčić gore.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1544 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 07/11/2022 : 09:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Dosjei X su mi jedna od formativnih serija i bio sam pravi fan kad je serija isla premijerno u devedesetima, a onda sam prije par godina sjeo pa pogledao sve sezone i filmove kronoloski. Slazem se da su neke sezone ostarile losije od drugih, prve dvije pogotovo i to jer se vidi da su se autori serije tek uhodavali. Recimo, ima ona epizoda u kojoj se Mulder boji vatre i to se vise nikad ne spomene. Neke su me druge stvari prilicno frustrirale prilikom ovog ponovnog gledanja. Recimo ovako, u biti postoje dva tipa epizoda, ove koje se bave zavjerom i monster of the week epizode, i ovaj prvi tip epizoda je nevjerojatno frustrirajuci, zato sto nema nikakvih relevantnih pomaka jer se stalno iste stvari prezvakavaju. Korak naprijed, nazad dva, Mulder i Scully malo vjeruju Skinneru pa mu ne vjeruju, malo se nesto razvije i objasni, pa nakon sezone ili dvije kao da toga nicega nije ni bilo. Kod ovog drugog tipa epizoda ima meni barem jako zanimljivi pomak. U pocetku su cudovista bila prikazivana kao nesto opasno, drugo i drugacije, neljudski, kao recimo Tooms ili onaj plavi covjek-metilj. Onda dolazi do pomaka pa se ta cudovista pokusavaju humanizirati, prikazati nekako neshvaceno, kao u onoj crno-bijeloj epizodi ocito inspiriranoj covjekom-slonom. I onda u ovim novim susramnim sezonama ima ona epizoda, meni najbolja od svih tih novih, u kojoj se dogodi nekakvo okrutno ubojstvo, svi misle da se radi o cudovistu, a ono se maskiralo u covjeka i pokusava zivjeti kao obicni ljudi, dok na kraju pravo cudoviste ispada covjek. Sto se tice sezona bez Muldera, nisu ni one skroz za odbaciti, spomenuli ste Zonu sumraka i bas u tim sezonama ima dosta epizoda koje bas jako vuku na Zonu sumraka. U globalu su mi epizode o zavjeri puno losije od ovih "obicnih", tjednih epizoda. Humorne epizode ne bih bas nazvao filerima, nego duhom vremena, u devedesetima je to bilo nesto novo i pomalo eksperimentalno, sjecam se da su takav pristup zvali gotovo pa postmodernistickim. Osobno sto se serija tice, fale mi sezone od 25 epizoda gdje je svaka epizoda jedna prica, pa makar bile hit or miss. U ovim novim i novijim serijama od 8 ili 13 epizoda razvlace i siluju pricu koja bi prije 20-30 godina stala u epizodu ili dvije ili u cjelovecernji film, pravdajuci to toboze razvojem likova i situacija i bla-bla-bla. Moj dojam je da se izgubila sposobnost ekonomicnog i dobrog pisanja i snimanja jedne epizode jedne price od 45 minuta ili sat vremena, nego se sve ide na binge. Tu mi je recimo SNW bila osvjezenje u tom pogledu.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1544 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 09/11/2022 : 07:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Kvantni skok 2022

Stari Kvantni skok mi je bila jedna od simpaticnijih serija pa mi je i ova nova verzija, odnosno tehnicki nastavak stare, zapela za oko. Nakon ovih nekoliko epizoda mogu reci da je serija simpaticna, nepretenciozna, nudi cetrdesetak minuta solidne, neopterecujuce zabave po epizodi. Nije puno, ali je svejedno daleko vise od mnogih drugih recentnih razvikanih serija.

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 14/11/2022 : 22:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Stranger Things S1-4

Tek sad prvi put odgledah ovu seriju i iskreno uživao sam gledajući.

Lokalno mestašce, tinejdž romanse, sjajni likovi, pregršt humora, uvrnuti eksperimenti, teorije zavere, psihičke moći, čudovišta.. kako ne voleti misteriju koju tka ova serija i uživati u zilion referenci na '80te koje su razbacane po celoj seriji. Soundtrack takođe odličan. Prve dve sezone možda previše detinjaste za moj ukus jer su glavni likovi klinci, ali od treće sezone kada malo odrastu stvari postaju ozbiljnije i mračnije. Četvrta sezona mi je najbolje legla i sviđa mi se što smo tek u ovoj sezoni praktički počeli da dobijamo objašnjenja vezana za glavnog negativca. Posebno izdvajam epizodu S4E4 "Dear Billy" koja mi je ubedljivo najbolja epizoda u seriji, a i bogami jedna od omiljenih uopšteno govoreći.

Meni su Stranger Things super stvar. Držimo fige da će peta sezona završiti seriju na zadovoljavajući način

Edited by - naker on 14/11/2022 22:12:44
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/11/2022 : 23:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Od treće sezone ozbiljnije i mračnije? Pa upravo je treća sezona vrhunac djetinjastog i nelogičnog ponašanja likova. Ne znam, baš mi je loša treća... Prva, druga i četvrta su stvarno dobre, šta je je.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/11/2022 : 07:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Istina, deo priče sa komunistima gde se likovi nonšalantno prikradaju dok ih vojnici ne primećuju je previše karikaturalno, ali generalno govoreći kroz šta sve likovi prolaze i podizanje nivoa igre glavnog negativca mi je ozbiljnije i mračnije. Takođe, u trećoj sezoni pogine par likova (tj. u tom momentu smo mislili da su poginuli) Ako bih rangirao sezone i meni bi treća bila najlošije odrađena
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/11/2022 : 19:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pogledao prve dvije epizode Cabinet of Curiosities
Simpatičan old skul horor, nalik na Creepy/Eerie i filmske im pandane Tales from the Crypt/Darkside i slično.
Da vidimo valja li ostatak.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/11/2022 : 20:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Pogledao prve dvije epizode Cabinet of Curiosities
Simpatičan old skul horor, nalik na Creepy/Eerie i filmske im pandane Tales from the Crypt/Darkside i slično.
Da vidimo valja li ostatak.


Ja sam zasad pogledao samo prvu i složio bih se s ovim. Guštao sam.

S druge strane, AHS tone sve dublje i dublje. Ta serija nikad nije bila jako kvalitetna, ali je bila vraški zabavna. Bojim se da ništa od toga više.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 20/11/2022 : 18:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
CABINET OF CURIOSITIES (2022.): Serija koju je kreirao i istovremeno upropastio del Toro, a sastoji se od osam priča od kojih je šest preuzeto od Lovecrafta, Kuttnera i drugih pisaca. Tih 6 epizoda su otprilike solidne, u rangu prosječnih do vrlo dobrih. Najlošije epizode su mi osobno bile početna i završna, odnosno prva i osma, a za koje je priče osmislio del Toro.

U prvoj se premalo toga događa i čini se podosta nedorečenom, ali barem nije preduga i donekle je zanimljiva jer je glavni glumac, sa svojim cinizmom, gramzivošću i zlovoljom, baš zajeban (i odlučno odglumljen) lik te je interesantno gledati kakva će ga sudbina zadesiti. I da, epizoda ima daj old school štih koji sve drži na nekakvoj gledljivoj razini, samo što sam od del Tora imao veća očekivanja, pogotovo s obzirom da se radi o otvaranju serijala. Druga del Torova priča - odnosno to je osma, završna epizoda - je pak dozlaboga dosadna, cmoljiva i preduga, a likovi su iritantni i cijela ta tema tuge, gubitka i iskupljenja je mlako prezentirana u ornitološko-gotičkom ugođaju uklete kuće.

Znači ne baš obećavajući početak i slab završetak serijala, a u sredini se nađe pokoja epizoda vrijedna pozornosti. Sve je to stilski dotjerano i na vizualno atraktivnoj razini, ali scenaristički tek prosječno.

Uglavnom, preporučam pogledati Graveyard Rats (2. ep.), The Autopsy (3. ep.) i The Inside (4. ep.), tematski poprilično različite i podjednako kvalitetne. Prva je uzbudljiv štakorsko-grobarsko-poduzetnički trash, druga je zanimljiv medicinski SF s odličnom atmosferom i dovitljivom, pamtljivom završnicom (ova epizoda mi je ujedno bila i najbolja), dok je treća zanimljiva društvena (egzistencijalna) kritika s glavnom glumicom koja je rasturila u svojoj manično-homicidnoj, facijalno-dekonstruktivnoj prezentaciji.

Ja sam zapravo popriličan ljubitelj del Tora, ali ovdje baš i nije bio pretjerano inspiriran i pokvario je sveukupan utisak. Generalno nije baš za preporuku, osim fanovima horora i del Tora. 6/10

P.S. Gleda li netko seriju Urban Legends, odnosno valja li što? Na imdb je relativno nezapažena (u smislu malo glasova)
https://www.imdb.com/title/tt22177770/

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 20/11/2022 19:02:29
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/11/2022 : 19:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Da, osma epizoda CoC je baš loša 🤮
Nisam još gledao 3-7, obeshrabrila me zadnja 😁
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 20/11/2022 : 22:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Da, osma epizoda C
oC je baš loša 🤮
Nisam još gledao 3-7, obeshrabrila me zadnja 😁



Pogledaj treću, tu je šteta propustiti, a i četvrta je skroz ok, odnosno meni je taj kozmetički teror sasvim dobro sjeo, glavna glumica fenomenalna.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/11/2022 : 23:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Slow horses odlicna, gary oldman razbio... jedva cekam drugu sezonu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/11/2022 : 03:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Od treće sezone ozbiljnije i mračnije? Pa upravo je treća sezona vrhunac djetinjastog i nelogičnog ponašanja likova. Ne znam, baš mi je loša treća... Prva, druga i četvrta su stvarno dobre, šta je je.


potpis
treća je bila toliko loša da vjerojatno ne bih dalje gledao, ali se u međuvremenu kćerka zainteresirala za seriju, pa smo s njom gledali otpočetka
i četvrta je ponovo dobra

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 21/11/2022 : 09:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ja pogledao ovih dana '1883', motivisan odlicnim ocenama na IMDB-u.
Boze koje pateticno smece :(
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 21/11/2022 : 10:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ja pogledao ovih dana '1883', motivisan odlicnim ocenama na IMDB-u.
Boze koje pateticno smece :(


Bolje od 1899 😅
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3718 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 21/11/2022 : 11:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
The Crown, sezona peta

Bio sam vrlo zadovoljan dosadašnjim sezonama ove serije i s guštom sam se upustio u najnoviju sezonu. Ono što je glavna novost je što po 3.put je novi casting pa su svi dobili svoje starije verzije. Hvalevrijedna glumačka postava, ali imam dojam da su samo Dianu pogodili u srž. Charles djeluje uljepšano, dok Philip i Elizabeta su postali još uštogljeniji i statičniji likovi negoli inače. Cijela sezona ima neko sumorno ozračje na pragu 90-ih i bavi se uglavnom propadanjem reputacije kraljevske obitelji, pucanjima odnosa u obitelji i slikom kakvu šalju u javnost. Pored svih tih štetnih događaja za obitelj, kraljica djeluje kao promatrač i nema neku čvrstoću i emotivnu superiornost kakvu je imala u prvoj verziji fantastične Claire Foy. No, svejedno prvi dio sezone je intrigantan i nudi dovoljno zanimljivih prevrata u odnosima.
Drugi dio sezone je puno dosadniji i statičniji te bi se komotno mogao nazvati Diana. Princeza od Walesa je uistinu protagonist ove sezone, ali je scenarij toliko razduljen i omotan oko njenog razvoda i duševne krize da postaje pomalo dosadno i iritantno promatrati nju u samotnoj vili s istim pogledom kako razmišlja o pojavi pred novinarima. Glumica Debicki je sjajno uprizorila princezu i dala joj karaktera, ali tolika minutaža ipak nije ostala dostojno ispunjena.
Pitanje je je li serija podlegla nekim last minute promjenama s obzirom na nedavnu smrt kraljice i upitnik je što će biti sa šestom, navodno i zadnjom sezonom. Izgledno je da će proći podosta vremena do tada. S obzirom na vrlo odmjeren tempo i scenarij prijašnjih sezona, ova vrlo lako sjeda na zadnje mjesto. Nije toliko loša, ali imam osjećaj da su scenaristi previše zašli u mit o jednom liku i zaboravili esenciju serije i glavnih protagonista.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000