forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

sawitch
Advanced Member



Serbia
39429 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/02/2024 : 21:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Poceo sa decom danas da gledam Avatar - The last airbender. Super nam je svima. 4 epizode smo odgledali. Fini su uradili. Da su malo bolji kasting imali bila bi ovo bas bas fina serija.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4614 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 26/02/2024 : 18:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
U pricama oko TD i iscekivanja cetvrte sezone, neko je pomenuo da bi trebalo pogledati seriju Fortitude koja je tematski slicna cetvrtoj sezoni TD. I sedoh ja, skoro pa u cugu odgledah sve tri sezone (od kojih, treca ima samo cetiri epizode i nije bas najjasnije zasto je tako naglo prekinuta i ostavila doslovce gomilu neresesenih tokova prica.
Kako god, vecinu vremena sam proveo gledajuci sa upitnicima nad glavom: bilo u delovima kad je u pitanju cista genijalnost, ili pak naravno totalni debilizam, ili sve ovo zajedno plus zanimljiva galerija likova.
Glavni serif koji ima samo jedan izraz lica, lucidna pomocnica serifa koja mozda i ima najbolje one-linere i steta sto joj nije dato vise mesta da razvije lik i udje detaljnije u pricu, par likova (sto muskih, sto zenskih) sa tako upecatljivom fizionomijom da im je samo to bilo dovoljno da glume ovde, pa do holivudskih zvezda koje uopste nisu doprinele kvalitetu svojim prisustvom.
Ovo bi valjda trebala biti ekstrenma verzija skandi noira (od kojih ja nisam pogledao vise od 2-3), ali da je bilo zabavno, bilo je.
Najbolje od svega mi je ipak ime ruske naseobine u ovoj polarnoj vukojebini koja se zove: VUKOBEYINA!!!! Osecam da se neki nas covek tamo u timu odlicno zabavljao kad su se davali predlozi za ime grada :))))))))

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4614 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 26/02/2024 : 18:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
I tako proterah i cetvrtu sezonu TD, svi su manje vise rekli isto sto cu i ja: lose, lose, naivno i lose. Ako mozda pratite blog ghoula, cela serija je tamo savrseno opisana.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12527 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 29/02/2024 : 22:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.theverge.com/24086056/apple-tv-plus-neuromancer-streaming-series-william-gibson

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22163 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/03/2024 : 10:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ova nova Shogun serija bas obecava. Barem nakon prve dvije epizode.

Avatara jos nisam pogledao, imam jos traume od Shyamalanovog filma.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



884 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 02/03/2024 : 00:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Da se i ja upišem, dovršio sam konačno četvrtu sezonu True Detective-a. Slažem se sa svime što su drugi rekli: loše, naivno, blesavo. Čak mi ni taj krajnji preokret nije smetao, i ok bi funkcionisao, da je sve ostalo bilo dobro. Ali pošto se posle prve epizode priča potpuno razvodnjava i gubi se bilo kakav koherentan narativ, pošto uopšte nema detektivskog posla niti bilo kakve progresije u samoj misteriji sem što se rešenja sama pojave "pravim detektivima" u rukama, ni payoff ne može biti dobar. Uz to postoji veliki broj priča koje prosto ne idu nigde, i upliv natprirodnog je prenaglašen i sem što je naivan i glupo izveden, odvlači pažnju od glavne misterije.

I ta atmosfera koja je u prvoj epizodi bila odlična se izgubila sad na kraju, što je velika šteta jer je izgubila i taj jedan adut koji je imala za mene. Nema nikakve potrebe da se ovo uopšte svrštava u True Detective label, jer nema nikakve veze sa tom serijom, niti je ovaj užasan i nezreo scenario približno dobar TD standardima. Jedina "veza" je opštijeg tipa: u prvoj sezoni imamo dva detektiva a ovde dve "detektivke". U prvoj sezoni imamo žrtve koje su žene, a ovde su to muškarci. Vrela i zagušljiva Luizijana zamenjena je ledenom Aljaskom. Issa Lopez radi fan fiction, i nažalost dobija zeleno svetlo za petu sezonu TD, tako da znamo šta možemo da očekujemo...

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/03/2024 : 02:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Možemo očekivat još goru 5. sezonu, jer izvjesna Issa ne da nije uvidila ikakvu grešku već je dobila pozamašan polet obnovom nove sezone. Fanovi koji je kritiziraju tek su joj tamo neki nolajf redikuli. Neće to na dobro.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39429 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/03/2024 : 14:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ova nova Shogun serija bas obecava. Barem nakon prve dvije epizode.

Avatara jos nisam pogledao, imam jos traume od Shyamalanovog filma.



Odgledao i ja danas te dve epizode. Koliko se secam knjiga, nije bas verno prebacena radnja. Na primer: SPOJLER onog drkanja se uopste ne secam. Sumnjam da postoji u knjizi.

Ali nije lose za sada. Kostimi i scenografija su odlicni.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39429 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/03/2024 : 14:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Zavrsio prvu sezonu Airbendera, uopste nije lose. Deci se svidelo, pogotovo sinu (8,5 godina). Pa ako ce neko da me poslusa, preporuka.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22163 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/03/2024 : 07:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Avatara do kraja. Ipak serija iskljucivo za tinejdzere, daleko losija od One Piece.
OP je nekako vise za sve generacije.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39429 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/03/2024 : 09:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja mislio za decu, ne ni za tinejdzere. Sa njima sam i gledao.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24697 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/03/2024 : 13:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mučio sam se sa prvom epizodom.. Ovo je baš za decu. Crtani film sa živim ljudima.
Gledao sam i ja svašta nešto kad su mi klinci bili manji, kapiram da se roditelj nesvesno vrati jednim delom u detinjstvo tako. Ali moji su ovo prerasli, pa i ja sa njima.
Videćemo koliko ću izdržati sa gledanjem.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/03/2024 : 23:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Evo, jos jedan dokaz, da (bar kod mene) sve ovisi od raspolozenja. Nakon katastrofalne 4. sezone Pravog Detektiva, ponovno pogledam 2. sezonu. I bas mi je sjela. Zapravo je odlicna, fantasticna. Najbolja. Pa eto, vidi sad :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7830 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/03/2024 : 00:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Evo, jos jedan dokaz, da (bar kod mene) sve ovisi od raspolozenja. Nakon katastrofalne 4. sezone Pravog Detektiva, ponovno pogledam 2. sezonu. I bas mi je sjela. Zapravo je odlicna, fantasticna. Najbolja. Pa eto, vidi sad :).

Ma odlicna je druga sezona, ljudi su je napali jer nije sličila na prvu, a meni je treća najbolja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/03/2024 : 03:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Shogun teška naiva.
Igra prijestolja u Japanu😁

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
819 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 05/03/2024 : 15:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pogledao ove prve dvije. Osim one scene kada putuju brodom, sve ostalo smor.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39429 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 05/03/2024 : 15:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Bolje citajte knjige. Meni su bas legle. :)
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 05/03/2024 : 15:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by mike

Evo, jos jedan dokaz, da (bar kod mene) sve ovisi od raspolozenja. Nakon katastrofalne 4. sezone Pravog Detektiva, ponovno pogledam 2. sezonu. I bas mi je sjela. Zapravo je odlicna, fantasticna. Najbolja. Pa eto, vidi sad :).

Ma odlicna je druga sezona, ljudi su je napali jer nije sličila na prvu, a meni je treća najbolja.

Druga je fenomenalna. Samo razdvojiti prvu i drugu u glavi i uživancija.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6918 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/03/2024 : 16:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Jeste li gledali The North Water?

To je vrlo dobra mini-serija.

https://www.imdb.com/title/tt7660970/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_5_nm_3_q_north%2520waters
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6918 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/03/2024 : 16:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kad "pomenuste" Colina Farrella.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39429 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/03/2024 : 11:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Treca epizoda Soguna odlicna! Izgleda ide u dobrom pravcu.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

789 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/03/2024 : 13:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Jeste li gledali The North Water?

To je vrlo dobra mini-serija.

https://www.imdb.com/title/tt7660970/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_5_nm_3_q_north%2520waters


Solidna. Bolja od prosjeka, ali ne izvrsna. Zanimljivo je vidjeti manje prepoznatljivog Colina u ulozi negativca.

No, u zadnje vrijeme "najbolji" negativac mi je Rafe Spall iz The English (a to mi je i najbolja serija u zadnje vrijeme 😂)
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7894 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/03/2024 : 13:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
za drugu sezonu pravog detektiva imam samo dve reči
rachel mcadams

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Zula
Average Member

789 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/03/2024 : 14:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

za drugu sezonu pravog detektiva imam samo dve reči
rachel mcadams


Prva je postavila standard.
Druga je drugačija, i zato je usporedba lošija, ali i nepotrebna.
Meni je, nakon što sam prvo pogledao 3., druga izvrsna, čak sam je odmah gledao ponovo. Colin Farrell ulazi u željezničku stanicu uz muziku... nezaboravno!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/03/2024 : 17:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

No, u zadnje vrijeme "najbolji" negativac mi je Rafe Spall iz The English (a to mi je i najbolja serija u zadnje vrijeme 😂)



Serija je iznimno sjajna, no taj je tip prekopirao Alfieja Solomonsa
(Hardy u Peaky Blinders) do najsitnijeg detalja,
nevjerojatno nešto.
Nisam načisto jel kao nekakav hommage u pitanju
ili tek čisti bezobrazluk,
jer slučajnost ne može biti.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000