forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

vukozec
Advanced Member



4863 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/03/2015 : 09:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool




Vrlo zanimljiv razgovor sa suautorom Počivalih u miru Dariom Vinceom, koji otkriva turobne detalje o stanju u hrvatskoj TV-produkciji:


http://www.index.hr/black/clanak/tvorac-serije-pocivali-u-miru-vec-20-godina-dopustamo-demagozima-da-u-hrvatskoj-zaustavljaju-vrijeme/809706.aspx



Stvarno odličan intervju, svaka mu je na mjestu.

"somnabulni tipovi..." - to je to.
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 27/03/2015 : 15:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
the americans sjajno praše, kvaliteta iz sezone u sezonu ostaje na nivou.

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 27/03/2015 : 16:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

the americans sjajno praše, kvaliteta iz sezone u sezonu ostaje na nivou.



Serija s vjerojatno najkonzistentnijom razinom kvalitete trenutno, ali sto to vrijedi kad je nitko ne gleda. Bit ce malo cudo ako dobije 4. sezonu.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 27/03/2015 : 18:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by vešmašina

the americans sjajno praše, kvaliteta iz sezone u sezonu ostaje na nivou.



Serija s vjerojatno najkonzistentnijom razinom kvalitete trenutno, ali sto to vrijedi kad je nitko ne gleda. Bit ce malo cudo ako dobije 4. sezonu.



slažem se, bilo bi super ak bi mogli izmusti četvrtu sezonu pa da je vrhunski dovrše jer s obzirom na tematiku, a i trenutnu globalnu političku situaciju, teško može držat neku gledanost kod kuće.

al serija je zaista vrhunski napravljena dosad.
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 27/03/2015 : 19:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
evo, dal sam si malo truda

www.seriable.com/americans-run-least-5-seasons-fx/

www.seriable.com/the-americans-season-4-renewed-storylines-readied-for-2016-continuation/

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 27/03/2015 : 20:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

evo, dal sam si malo truda

www.seriable.com/americans-run-least-5-seasons-fx/

www.seriable.com/the-americans-season-4-renewed-storylines-readied-for-2016-continuation/





Ovaj prvi link je od sijecnja prije emitiranja trece sezone, dok je jos gledanost bila kolka tolka, pa to uzimam malo s rezervom, ali ovaj drugi link s upitnikom jer ohrabrujuc. Jos nije sluzbeno, ali nadam se da ce biti i 4. i 5., nitko sretniji od mene.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 29/03/2015 : 10:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote



These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 29/03/2015 : 10:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da... X-Files se vraćaju... :)

http://collider.com/the-x-files-limited-series/
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 29/03/2015 : 20:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
odličan završetak black sailsa.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 30/03/2015 : 12:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
CBS razmislja o novoj STAR TREK seriji:
http://fanboynation.com/star-trek-tv-2015/

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/04/2015 : 20:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jel' mi možete preporučiti još koju seriju koja je slična mračno-the thingovskoj ledenoj atmosferi poput Fortitudea ili nešto horror-mistery poput Les Revenales (The returned?)
Znači nekakva mistika, horror, a ako je još i na sjeveru...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 05/04/2015 : 22:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote



These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/04/2015 : 11:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Miljenko Jergović je u manje od mjesec dana odgledao kompletan Breaking Bad, i oduševljen je serijom:


http://www.jutarnji.hr/miljenko-jergovic-zasto-sam-svih-pet-sezona-genijalne-serije--breaking-bad--odgledao-za-manje-od-mjesec-dana-/1325445/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/04/2015 : 12:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Dvije nove

The Lizzie Borden Chronicles



American Odyssey


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/04/2015 : 18:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nakon 16 mjeseci pregovaranja, Lynch je danas definitivno napustio projekt nastavka Twin Peaksa:


http://mojtv.hr/magazin/12511/david-lynch-napustio-twin-peaks.aspx

http://www.vecernji.hr/tv/nista-od-novog-twin-peaksa-lynch-odustao-zbog-financijskih-poteskoca-998800


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 06/04/2015 : 20:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

odličan završetak black sailsa.


Sad je objašnjeno kako je Silver, jedan od glavnih likova knjige "Otok s blagom", ostao bez noge. Nisam očekivao da će to biti prikazano već sad, na kraju druge sezone.
Odlična serija, iako ne mogu ne primjetiti jednu veliku podvalu(propagandu) koju su ubacili na sredini druge sezone...
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 06/04/2015 : 20:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
slažem se. tek pred kraj sezone vidi se pomalo i promjena billy bonesa iz mirnog i dobrog mornara u onu osobu kak je prikazana na početku knjige.

a ovo oko podvale(propagande) uobičajena stvar, dovoljno se sjetiti i house of cards od zadnjih serija gdje se to forsira.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/04/2015 : 21:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nakon 16 mjeseci pregovaranja, Lynch je danas definitivno napustio projekt nastavka Twin Peaksa:


http://mojtv.hr/magazin/12511/david-lynch-napustio-twin-peaks.aspx

http://www.vecernji.hr/tv/nista-od-novog-twin-peaksa-lynch-odustao-zbog-financijskih-poteskoca-998800





Ček znači serija ipak ide ali bez LYncha?
Ojbmti kaj bu to bilo?
Ha bumo vidli.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/04/2015 : 21:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina


a ovo oko podvale(propagande) uobičajena stvar, dovoljno se sjetiti i house of cards od zadnjih serija gdje se to forsira.



Već je bilo govora o tom nečem što su napravili sa serijom i što se kao sada radi s puno serija. Može li mi netko možda reći o čemu je riječ?

Može i na pm da ne spojlamo ovdje. Hvala!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 07/04/2015 : 08:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina
a ovo oko podvale(propagande) uobičajena stvar, dovoljno se sjetiti i house of cards od zadnjih serija gdje se to forsira.


Robert Louis Stevenson se okreće u grobu...
Do sad, bar u nekim serijama koje sam gledalo, ta "ružičasta" propaganda se provlačila uglavnom preko nekih sporednih, epizodnih likova, ali ovo što su s Flintom napravili...navuku čovjeka da se poistovjeti s jednim od glavnih i ključnih likova, pa ga onda onako prikažu...perfidna, lukavo osmišljena propaganda koja bi valjda gledatelja trebala potaknuti na neka razmišljanja, možda do preispitivanja nekih stavova i sl. To je valjda bio cilj.
Ali nema veze, brzo sam se "oporavio" od šoka i nastavio gledati seriju, unatoč tome odlična mi je.
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 07/04/2015 : 16:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
nemam problem s tim,al me smeta kao i s kevinom spaceyem u house of cards, inzistiranje na tom šoku valjda radi povećanja gledanosti ili čega već.

ak je serija dobro napravljena, onda ti ne trebaju takve stvari, ma da u black sailsima bi se dost tog moglo zamjeriti;
od činjenice da glavne gospodarske djelatnosti drže žene(što je znanstvena fantastika ak se stavi kontekst gusarskog gnijezda na početku 18. vijeka te tadašnji odnosi) pa do ubacivanja ekonomske terminologije unutar gospodarskih odnosa nassaua s švercerima pa na kraju i uspon jedne od glumica gdje je bila robinja u jednom trenu pa dve epizode poslije drži cijeli bordel.

al u nedostatku tematskih sličnih serija, s flintom i škvadrom sam zadovoljan.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1957 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 07/04/2015 : 21:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Razocarala me zadnja epizoda druge sezone Pocivalih u miru,zadnjih dvadeset minuta san ima osjecaj da gledam losu kopiju Reservoior Dogsa a ne ozbiljnu dramsku seriju.Steta,jedna od rijetkih domacih serija koje san uziva gledat.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/04/2015 : 22:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Da, nije serija nagovještala da će završit revolveraškim obračunom. Meni ne smeta, bilo je napeto.
Nego, vama strancima, kakav je bio govor domorodaca?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1957 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 07/04/2015 : 22:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Da, nije serija nagovještala da će završit revolveraškim obračunom. Meni ne smeta, bilo je napeto.
Nego, vama strancima, kakav je bio govor domorodaca?


Meni kao strancu se cini da su glumci odlicno skinili naglaske i govor domorodaca ali ti bi to triba bolje znat.Meni je inace istrijanski naglasak jako simpatican.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1957 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 07/04/2015 : 22:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Nije mi problem sta je serija zavrsila sa revolveraskim obracunom da je to napravljeno kako valja.Nikola ide pucat u Luciju, Navojecov lik ga zaustavi,ide pucat ponovo, Lucijin momak ga zaustavi,ide pucat treci put, upuca ga pandur.Glupo i nerealno.
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000