forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 12/04/2015 : 21:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
ma nije to :)
tada kad Vane odlazi sam čamcem na neki otok i gdje se onda bori na život i smrt s tadašnjim vođom te čupave i bradate posade :)....hm, trebao i još jednom pogledat onaj dio
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 12/04/2015 : 22:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
zajeb s moje strane :)
http://black-sails.wikia.com/wiki/Albinus

i rješenje zagonetke: Blackbeard dolazi u trečoj sezoni
http://black-sails.wikia.com/wiki/Edward_Teach
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 13/04/2015 : 21:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang
i rješenje zagonetke: Blackbeard dolazi u trečoj sezoni
http://black-sails.wikia.com/wiki/Edward_Teach


I mislio sam da će se prije ili poslije pojaviti, u ove 2 sezone su ga samo par put spomenuli :)
A i vrijeme radnje serije je i vrijeme kad je Blackbeard gusario.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 14/04/2015 : 18:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Eto nam i Scream serije



A nesto se suska da ce biti i Petak 13. serija (opet)

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 14/04/2015 : 18:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj trailer se čini kao neka parodija koliko je loše. I bože me prosti svih tih manekena, ali dobro, MTV je u pitanju...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 25/04/2015 : 12:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
za fanove razdoblja američkog rata za neovisnost- pogledajte ove dve serije:
Turn
Sons of Liberty- krača mini serija
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/04/2015 : 23:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

za fanove razdoblja američkog rata za neovisnost- pogledajte ove dve serije:
Turn
Sons of Liberty- krača mini serija


"Sons of Liberty" sam pogledao prije nekih mjesec dana (ima 3 nastavka, po sat i 20 minuta svaki), za "Turn" sam čuo ali još nisam gledao.
"Sons of Liberty" je zanimljiva mini serija koja obrađuje uvertiru u Rat za nezavisnost i sam početak rata- prvu i dijelom drugu ratnu godinu, završava s početkom britanskog napada na New York 1776.
Serija ima potencijala za nove nastavke.
Jesi ti gledao "Turn", kakve su preporuke?

Edited by - dsormaz1 on 25/04/2015 23:45:29
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 27/04/2015 : 09:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Turn sam prekinuo nakon 2-3 epizode, bilo mi je dosadno. Sons of Liberty nisam gledao.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 27/04/2015 : 20:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by jang

za fanove razdoblja američkog rata za neovisnost- pogledajte ove dve serije:
Turn
Sons of Liberty- krača mini serija


"Sons of Liberty" sam pogledao prije nekih mjesec dana (ima 3 nastavka, po sat i 20 minuta svaki), za "Turn" sam čuo ali još nisam gledao.
"Sons of Liberty" je zanimljiva mini serija koja obrađuje uvertiru u Rat za nezavisnost i sam početak rata- prvu i dijelom drugu ratnu godinu, završava s početkom britanskog napada na New York 1776.
Serija ima potencijala za nove nastavke.
Jesi ti gledao "Turn", kakve su preporuke?



meni se Turn veoma dopao, napetost u seriji polako raste. Preporučujem da odgledaš više epizoda pa češ vidjeti. Prva sezona u stvari ne prikazuje nekih velikih bitaka ili nešto slično, radi se o ratu između špijuna na jednoj i drugoj strani. odmah se sjetim na strip KM iz ZS Rat špijuna
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 27/04/2015 : 21:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by jang

za fanove razdoblja američkog rata za neovisnost- pogledajte ove dve serije:
Turn
Sons of Liberty- krača mini serija


"Sons of Liberty" sam pogledao prije nekih mjesec dana (ima 3 nastavka, po sat i 20 minuta svaki), za "Turn" sam čuo ali još nisam gledao.
"Sons of Liberty" je zanimljiva mini serija koja obrađuje uvertiru u Rat za nezavisnost i sam početak rata- prvu i dijelom drugu ratnu godinu, završava s početkom britanskog napada na New York 1776.
Serija ima potencijala za nove nastavke.
Jesi ti gledao "Turn", kakve su preporuke?



meni se Turn veoma dopao, napetost u seriji polako raste. Preporučujem da odgledaš više epizoda pa češ vidjeti. Prva sezona u stvari ne prikazuje nekih velikih bitaka ili nešto slično, radi se o ratu između špijuna na jednoj i drugoj strani. odmah se sjetim na strip KM iz ZS Rat špijuna


Sad si me zainteresirao, moram to što prije pogledati.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 27/04/2015 : 22:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
ovo je opis sa Prijevodi online sajta:

"Opis:

Radnja serije je smeštena 1778.godine u Americi za vreme rata za nezavisnost. Bazirana je na knjizi "Vašingtonovi špijuni" (Aleksandar Rouz).
U centru priče nalazi se Ejb Vudhul (Jamie Bell), farmer koji živi u britanskoj koloniji Long Island. On se udružuje sa grupom prijatelja iz detinjstva i formira "Culper Ring", tim tajnih agenata koji će preokrenuti rat u korist pobunjenika.
Kreator serije je Craig Silverstein. (Nikita, Terra Nova)"

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/04/2015 : 10:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

uf, konacno zavrsih sa Blacklistom 1. sezonom, a kako se 2. sezona blizi kraju ... mozda nastavim :D ... bit ce za ubiti vrijeme






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/05/2015 : 12:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Možda najbolja američka serija koju sam gledao posljednjih nekoliko godina.

Izvrsno napisani i lagano pomaknuti likovi, odlično odabrani glumci, intrigantne dramske situacije fokusirane na unutarobiteljske odnose i prošlost, traume povezane s pedofilijom, s otuđenim ocem, s psihičkim poremećajima.

Kako kaže reklamni slogan, naslovni lik još kako-tako i uspijeva stvari i odnose u vlastitoj užoj obitelji zadržati pod kontrolom i u skladu, no već u široj obitelji u kojoj su otac Mickey, oslobođen iz zatvora nakon 20 godina kazne zbog ubojstva, te braća Conor i Bunchy sve ide dovraga.

Osobito povezano s ovim drugim, oko čijeg se seksualnog zlostavljanja od strane svećenika u djetinjstvu vrti temeljni zaplet prve sezone, dok drugi pokušava ostvariti vezu s udanom Frances.

Izvrstan narativni ritam, impresivna karakterizacija baš svih likova, sjajna dramaturgija koja sve odvojke priče i zasebne mikrosvjetove likova stalno drži na okupu i nikad ne gubi iz vida, dojmljivi i sasvim životni dijalozi, vješto umetanje novih podzapleta, plus pojavljivanja znanih glumačkih lica (Elliott Gould, James Woods, Rosanna Arquette) u važnim i upečatljivim sporednim rolama, a o fantastičnom Jonu Voightu u ulozi Mickeya da se i ne govori.

I ono što mi se uz otprilike najbolju ulogu u dosadašnjoj karijeri Lieva Schreibera posebno svidjelo, su česte asocijacije na Sopranose, i u poslu središnjeg protagonista koji čisti nerede u životima drugih ljudi, i u njegovoj obitelji u kojoj supruga Abby itekako podsjeća na Carmelu Soprano, čak i tjelesno, i u odnosima sa sinom i kćeri u "nezgodnim" tinejdžerskim godinama, i u relacijama s braćom a osobito s ocem koji je svojevrsni simpatični psihopat.

Vrsnost serije nimalo ne čudi jer su među scenaristima i John Dahl i Michael Upted, a serija je zasad osvojila jedan Zlatni globus uz još 3 nominacije, plus nominaciju za Primetime Emmy, a zaslužuje daleko više.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/05/2015 : 12:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, gledao sam jednom kad je bilo na TV-u. Baš me privuklo. Dobar je Ray... holywoodski "popravljač". ;)
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/05/2015 : 13:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se čvrsto zakačio na prvoj epizodi na HTV-u, a već nakon druge sam postao ovisnik, pa sam prvu sezonu dovršio na netu, a sad se spremam smazati i drugu.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 03/05/2015 : 15:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Okej, gledat će se tijekom ljeta :)

Pitanje za one koji su gledali Banshee:
kad točno pogledati Origins?
Ima li tu nekakvih spojlera pa je bolje prvo završiti s pojedinom sezonom, ili nekako drugačije?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/05/2015 : 16:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ja sam se čvrsto zakačio na prvoj epizodi na HTV-u, a već nakon druge sam postao ovisnik, pa sam prvu sezonu dovršio na netu, a sad se spremam smazati i drugu.





Ja sam pogledao obje sezone i dok mi se prva dosta svidjela, druga mi je brzo postala dosadna. Sve se ponavlja i bojim se da će tako unedogled. Već sam odlučio da neću gledati treću i onda sam saznao da će se glumačkoj postavi priključiti Ian McShane tako da se sad nećkam.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/05/2015 : 17:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Iz trailera druge sezone sam otprilike naslutio nešto takvo, i intenzivnije sukobe Raya i Micka, i novu žešću FBI-jevu istragu, i moguću Mickovu grižnju savjesti (kad tijekom kupanja vidi duha bivše ljubavnice), ali ako bude na izvedbenoj razini prve sezone bit ću sasvim zadovoljan.
Odavno me neka serija nije toliko zaintrigirala i vezala, a likovi su mi toliko zanimljivi da se neću buniti ako će se fokusirati na razrade njihovih odnosa. A ima tu još dosta neelaboriranog materijala, recimo Rayevi suradnici Lena i Avi koji su itekako zanimljivi, pa Abbyno prihvaćanje novih detalja o muževoj prošlosti i onome što je učinio.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/05/2015 : 19:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Abby i klinci su mi poceli ici na zivce s vremenom. Daleko su najneuvjerljiviji likovi. Ima zanimljivih stvari i u drugoj sezoni, ali pocinju se nazirati baloncici tako da ja bjezim da ne zaglavim u sapunici.

Inace, serije koje ja zeljno iscekujem su True Detective i The Knick. Iako su obje malo popustile na kraju, gledao sam ih s vecim gustom nego Raya.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/05/2015 : 20:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Za True Detective se slažem, ona me ipak najžešće pukla, a The Knick još nisam gledao. U tom smislu hvala na preporuci, inače bi tko zna kad stigla na red.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/05/2015 : 07:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nema na čemu.

Pogledao jučer prvu epizodu trodjelne mini-serije The Casual Vacancy, rađene po meni odličnom romanu J.K. Rowling. Za sada zanimljivo. Prva epizoda nas u kratkom roku dosta dobro upoznaje sa svim likovima i uspješno uspostavlja jasne odnose među njima. Što je pohvalno ako uzmemo u obzir da je likova puno i svi su jednako važni. Malo me brine kako su cijelu radnju zgurali u preostale dvije epizode, ali budemo vidjeli...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 04/05/2015 : 12:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Okej, gledat će se tijekom ljeta :)

Pitanje za one koji su gledali Banshee:
kad točno pogledati Origins?
Ima li tu nekakvih spojlera pa je bolje prvo završiti s pojedinom sezonom, ili nekako drugačije?



Ja sam pogledao par tih Originsa iz prve sezone, namjeravam i ostatak pogledati. Ne bih rekao da tu ima spojlera, više kao neki mini tie-inovi. Gledaj regularne sezone, a Originse možeš i uporedo.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 04/05/2015 : 14:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i Powers prvu sezonu ovih dana. Bezveze, razočarenje, kao da su je na silu snimali, skoro ništa iskupljujuće nema.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/05/2015 : 07:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i drugu i trecu epizodu The Casual Vacancy. Bilo bi puno bolje da su napravili desetak epizoda i malo detaljniji prikaz Pagforda i njegovih stanovnika, ali s obzirom na vremensko ogranicenje od tri sata nije ni ovo tako lose i uspjesno prenosi poruke knjige.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 13/05/2015 : 14:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinister

Ja sam pogledao par tih Originsa iz prve sezone, namjeravam i ostatak pogledati. Ne bih rekao da tu ima spojlera, više kao neki mini tie-inovi. Gledaj regularne sezone, a Originse možeš i uporedo.




Hvala, jesam - na kraju pogledao sve
Imam još dvije epizode do kraja S3, i onda spreman čekam četvrtu.

Sjajna mi je serija, baš mi je legla, i skroz mi je žao što sam gubio vrijeme s mediokritetima tipa Arrow, umjesto da Banshee gledam kako je išla .. no dobro, nikad nije kasno.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000