forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

fandango
Senior Member



1554 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 04/06/2015 : 07:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pogledaj originalnu britansku seriju Life on Mars, puno je bolja od američkog prepravka, kao i obično (Most, Ubojstvo...).



Jesam! Nakon sto sam pogledao americku verziju, pogledao sam britansku...Bolja je, da



Inače postoje i španjolska verzija, La chica de ayer, http://www.imdb.com/title/tt1404147/, ima je i na YouTubeu, ali bez titlova, te ruska verzija, Tamna strana Mjeseca, http://www.imdb.com/title/tt2827836/, za koju oni koji su je gledali kažu da je bolja i od originala, a nemojmo zaboraviti ni Ashes to Ashes, makar mi to nije bilo toliko dobro kao Life on Mars UK...




Nakon Života na Marsu Philip Glenister mi je postao jedan od dražih glumaca, i mislim da je najbolji mogući izbor za nasljednika Jeremyja Clarksona u Top Gearu.





Da, Glenister je rasturio u serijama. Top Gear ne gledam, tako da mi informacije o tome struje ispod radara.

Zaboravio sam također što se Života na Marsu UK tiče reći da je izvjesni Tom Graham napisao četiri romana koji predstavljaju sponu prema Ashes to Ashes. Romani su "Blood, Bullets, and Blue Stratos", "A Fistful of Knuckles", "Borstal Slags" i "Get Cartwright". Čitao sam zasad samo prvi i iako nije nešto posebno, kome se sviđao Život na Marsu, bit će mu OK i knjiga.

Zanimljivo je i kako britanska, američka i španjolska verzija serije imaju različita razriješenja Tylerova povratka u sedamdesete. A u ruskoj seriji kad frajer skuži da se vratio u doba Sovjetskog Saveza... Sad je nedavno ruske serije izašla druga sezona, ali šteta jer ni nje nema naći s razumljivim titlovima.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/06/2015 : 17:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sense8 novo od Netflixa, idem bas pogledati prvu epizodu


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2328 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 08/06/2015 : 10:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote

http://www.imdb.com/title/tt2548418/?ref_=ttep_ep_tt
Ne znam dali tko gleda, ali serija je skroz nezapaženo počela s prikazivanjem na BBC-u.Eddie Marsan i Bertie Carvel pošteno skinuli likove iz meni drage knjige
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/06/2015 : 20:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Novo

Proof

http://www.imdb.com/title/tt3595806/

http://series-cravings.me/stream/proof-season-1-episode-1-pilot

Pilot uopce nije los..pratim dalje

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4129 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/06/2015 : 21:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
(ovo je možda trebalo u topic sa westernima)
Počeo pratiti Texas rising

http://www.imdb.com/title/tt3598496/?ref_=fn_al_tt_1

Prve dvije mini serije su za sada čisto solidne. Priča je na momente neuobičajeno brutalna i uz neka netipična rješenja za likove za koje se činilo da će nositi radnju.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 13/06/2015 : 15:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pogledao prvi Dark Matter, novu SF seriju na SyFy-u.
Zašto sam to pogledao, a odgađam nove sezone serija kao što su Americans, Penny Dreadful i Hannibal???
Zato jer je vražji SF na svemirskom brodu. A toga dugo nije bilo i fali mi.
Serija je low budget s klišej likovima, ali ima neku zanimljivost.
Malo podsjeća na Firefly, ali bez genijalnog dijaloga i simpatičnih likova i westerna. No ima čak i autističnu curu koja je čudna i zna više nego što se čini.
Lošije od većine serija koje pratim, ali pogledat ću još koju epizodu. Možda iznenadi.
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
693 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 13/06/2015 : 22:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Tako mi je drago da je Wayward Pines otkrio o čemu se zapravo radi u 5. epizodi (makar mi twist i nije bas nesto), vec sam se pobojao da ce biti kao Lost gdje su samo nagomilavali miseterije dok mi nije bilo dosta i odustao

My username was a mistake.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/06/2015 : 23:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Hvala na obavijesti, baš se spremam pogledati petu epizodu Wayward Pinesa koju sam zbog Animafesta propustio u četvrtak navečer.

Sad unaprijed guštam, a mučile su me iste dvojbe kao i tebe. Zapravo me muče još uvijek: zašto Ethan, Kate i Ben tek tako podnose situaciju u kojoj su se našli i koja je sasvim suluda?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/06/2015 : 08:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
5 epizoda je totalni Turnover i nagrada za sve one koje je mucila probava prve cetiri koje su te prakticki silile da prestanes sa gledanjem.
Nos mi je govorio da ce biti Turnover, jer nisu ipak investirali toliku lovu i ne bas jeftinu glumacku ekipu da bi izgledali kao zadnjih 5 epizoda Lost-a,no moram priznati da sam poslje gledanja 4 epizode ozbiljno razmisljao o odustajanju.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/06/2015 : 09:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Hvala na obavijesti, baš se spremam pogledati petu epizodu Wayward Pinesa koju sam zbog Animafesta propustio u četvrtak navečer.

Sad unaprijed guštam, a mučile su me iste dvojbe kao i tebe. Zapravo me muče još uvijek: zašto Ethan, Kate i Ben tek tako podnose situaciju u kojoj su se našli i koja je sasvim suluda?



Agenti Secret Service u svojoj obuci koja traje godinama a nastavlja se i u aktivnoj sluzbi su trenirani tako da kada naidu na situacije koje je nemoguce objasniti oni se se prebace u primarni modus, sto znaci cekanje,analiziranje,planiranje, gluma.
Sa tom metodom ne gube koncentraciju, ne cine fatalne greske,i dobijaju na vremenu.
Cia isto ima takav mentalni trening samo sto je puno sofisticaniji.
To je odgovor sto se tice Ethan i Kate.
Sto se tice Bena, on je tinejdzer, njegov svijet je ionako pun suludih i bizarnih stvari, njime vladaju hormonski kokteli.
Jedina prednost je sto se on puno brze moze adaptirati i prihvatiti stanje koliko god ono bilo suludo.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/06/2015 : 09:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
OK za Ethana, to je sasvim logično, ali Kate i Ben se odjednom nađu u mjestu bez TV-a, interneta itd., gdje se moraš odmah javljati na telefon i gdje Ben već prvog ili drugog dana pred njima ubije čovjeka.
Ali nema ne histeriziranja, koje bi bilo sasvim logično, nego ni većeg čuđenja, već mama sutradan ujutro sina odvede u školu, s ravnateljicom se dogovori za večernje obiteljsko druženje, i oboje spremno prihvate svu pomaknutost i neobjašnjivost situacije u kojoj su se našli.
A tu je i Ethanova ljubavnica zbog koje bi Kate dodatno trebala pizditi, ali ne, sve je cool, racionalni smo ljudi, dogovorit ćemo se i vidjeti što i kako dalje.
Slažem se da je Ben tinejdžer spreman na sve, ali ipak ne i na to da mu stari pred njim ubije čovjeka, a da on niti ne upita zbog čega, gdje smo to, što se događa itd.
Meni je baš to, ta nelogičnost i iracionalnost u ponašanju i djelovanju likova, bilo glavni motiv za zamalo odustajanje, ali danas-sutra ću pogledati 5. epizodu koja kako kažete puno toga stavlja na svoje mjesto.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 14/06/2015 09:14:22
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/06/2015 : 09:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

OK za Ethana, to je sasvim logično, ali Kate i Ben se odjednom nađu u mjestu bez TV-a, interneta itd., gdje se moraš odmah javljati na telefon i gdje Ben već prvog ili drugog dana pred njima ubije čovjeka.
Ali nema ne histeriziranja, koje bi bilo sasvim logično, nego ni većeg čuđenja, već mama sutradan ujutro sina odvede u školu, s ravnateljicom se dogovori za večernje obiteljsko druženje, i oboje spremno prihvate svu pomaknutost i neobjašnjivost situacije u kojoj su se našli.
A tu je i Ethanova ljubavnica zbog koje bi Kate dodatno trebala pizditi, ali ne, sve je cool, racionalni smo ljudi, dogovorit ćemo se i vidjeti što i kako dalje.
Meni je baš to, ta nelogičnost i iracionalnost u ponašanju i djelovanju likova, bilo glavni motiv za zamalo odustajanje, ali danas-sutra ću pogledati 5. epizodu koja kako kažete puno toga stavlja na svoje mjesto.



Kate je takoder bivsi agent Secret Service.
Ja sam se zapitao sto me to ustvari najvise iritira , i onda sam shvatio da to nisu nelogicnosti vec apaticnost glavnih likova koji bi ustvari vristeci nogama i rukama trebali traziti rjesenje, a onda mi je sinulo da ss vec dugo ima taj program za svoje agente,pa mi je to nekako ublazilo razocarenje..
Sada nam ne preostaje nista drugo nego da se nadamo da poslje ovog odlicnog turnovera sljede i dobre epizode.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/06/2015 : 09:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Jos nesto sam zaboravio napomenuti, a to je vjerovatno ono najbitnije.
U ovoj seriji kreativne konce vuce M. Night Shyamalan
Taj covjek radi samo genijalne stvari ili totalne promasaje..nista izmedu.
Sto ce od toga biti Wayward Pines...zivi bili pa vidjeli.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2328 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 14/06/2015 : 11:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
imam pitanje. pročitao sam prve 2 knjige, zadnju nisam jer nisam imao volje a ni vremena. za sad serija donekle prati knjigu,ali zanima me dali je ovo napravljeno kao mini-serija ili ongoing serijal sa više sezona. znam da je u početku trebalo ići samo 10 epizoda. zna tko?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/06/2015 : 12:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

imam pitanje. pročitao sam prve 2 knjige, zadnju nisam jer nisam imao volje a ni vremena. za sad serija donekle prati knjigu,ali zanima me dali je ovo napravljeno kao mini-serija ili ongoing serijal sa više sezona. znam da je u početku trebalo ići samo 10 epizoda. zna tko?

Orinalno zamisljeno kao mini-serija, a ako gledanost bude dovoljno visoka gledat cemo je i duze
O tome doslovce odlucuju prema gledanosti sljedecih par epizoda.
TV shows prozivljavaju zlatno doba, serija je vise nego ikad , a holivudski glumci se otimaju za uloge u istima.
Svjedoci smo vjerovatno najvece utrke oko orginalnih uradaka i najvece borbe za gledanost ...ikad.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/06/2015 : 18:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Pogledao prvi Dark Matter, novu SF seriju na SyFy-u.
Zašto sam to pogledao, a odgađam nove sezone serija kao što su Americans, Penny Dreadful i Hannibal???
Zato jer je vražji SF na svemirskom brodu. A toga dugo nije bilo i fali mi.
Serija je low budget s klišej likovima, ali ima neku zanimljivost.
Malo podsjeća na Firefly, ali bez genijalnog dijaloga i simpatičnih likova i westerna. No ima čak i autističnu curu koja je čudna i zna više nego što se čini.
Lošije od većine serija koje pratim, ali pogledat ću još koju epizodu. Možda iznenadi.



I ja je pogledah. I tesko mi je sto si stavio Firefly u istu recenicu sa ovim, ali si se izvadio ovim o genijalnim dijalozima, simpaticnim likovima i westernom :) Brate, ovo je miljama iza firefly, gledacu i ja dalje, ali iskljucivo zbog nedostatka serija slicne tematike...
Gledas li Falling skies, sad ce peta sezona?
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 14/06/2015 : 18:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Normalno da je miljama iza Firefly-a. Pa Firefly je jedna od najboljih, ako ne i najbolja serija, dok je ovo gledljiv prosjek.
Samo je setup donekle sličan. Kužiš?
Banda različitih likova na brodu koji se baš i ne trpe i koji nisu nekakav vojno-istraživački tim, već više na drugoj strani zakona.
Zato sam rekao Firefly, a ne Star Trek ili Stargate ili Battlestar Galactica.

Falling Skies ne gledam. Ali možda jednom probam.


Nego, dolazi još jedna svemirska serija na SyFy.
Također izgleda trashasto, ali i nešto zabavnije od Dark Mattera.
I tu ću pogledati par epizoda pa vidjet isplati li se.


Mislim, gledam ja i True Detective, i Fargo, i Justified, i Americans, i Homeland, i Better Call Saul, i Breaking Bad kad je išao, i još pokoju općeprihvaćeno kvalitetnu seriju.
Ali treba mi i nešto ovakvo svemirsko, pa makar trashasto, kad već novih Star Treka nema.

Edited by - Windwalker on 14/06/2015 19:02:54
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/06/2015 : 20:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Novo

Humans



Prica solidna ,budem odpratio jos par epizoda da vidim kako ce se razvijati radnja.

http://series-cravings.me/stream/humans-season-1-episode-1-episode-1

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 15/06/2015 20:09:09
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/06/2015 : 21:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam više kaj da gledam.

Wayward Pines me toliko razočarao debilnim objašnjenjem u petoj epizodi, da ne znam.
Možda bolje da gledam obične krimi proceduralce i trasheve. Ne znam.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/06/2015 : 21:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ne znam više kaj da gledam.

Wayward Pines me toliko razočarao debilnim objašnjenjem u petoj epizodi, da ne znam.
Možda bolje da gledam obične krimi proceduralce i trasheve. Ne znam.

Probaj sa Sense8, ja se polako ufuravam i nije mi dosadno ni nakon 5 epizode.
Nije remek djelo, ali prati interesantnu zamisao

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/06/2015 : 22:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ne, ne sviđa mi se po traileru.

Al zato je novi Orange is the New Black vani.
To je za opustit mozak i zabavit se.

Edited by - Windwalker on 15/06/2015 22:30:55
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/06/2015 : 18:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/06/2015 : 20:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Din, din, Dinastija, serija mi najmilija, din, din Dinastija....

HTV u ponedjeljak kreće s reprizom valjda najpopularnije serije svih vremena emitirane kod nas, a Nenad Polimac prisjeća se kako je to bilo prije više od 30 godina u vrijeme premijere.

Ja se sjećam postera s glumcima iz serije koji su objavljivani na sve strane, pa i u posebnoj ediciji Poster, mjesečnih knjižica sa sadržajima novih epizoda koje su se prodavale kao lude, reklame za "stylish furniture Djordjević" iz koje je treštala glazba sa špice, koliko su me odrasli gnjavili da sviram tu glazbu, sjećam se euforije koja je vladala doslovce svugdje pa i među nama klincima, koliko se strepilo za Krystle koja je u brdima pala s konja, sjećam se sjajnog komada Hetaher Locklear iliti Sammy Jo, i još puno toga.

Vjerujem da ću preko ljeta ponekad i baciti oko.


http://www.jutarnji.hr/dinastija--serija-koja-je-izazvala-razdor-u-jugoslavenskim-televizijskim-studijima/1368743/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 19/06/2015 20:51:41
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/06/2015 : 09:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker



Oooo yeah

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/06/2015 : 11:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Wayward Pines Season 1, Episode 6 – Choices

Epizoda puno bolja od prijasnjih..jos ima nade za Wayward Pines

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000