forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Nesto poput Blueberry-ja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 16/04/2009 : 00:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Ah da zaboravih da odgovorim Renky-ju na onaj upitnik sto ne dozivljavam Hermmanna kao pripadnika Bande, pa stoga sto mu velika vecina muskih i zenskih likova sa svojim facam podseca na Klausa Kinskog, evo npr Afrika i muski i zenski lik ko da su vanbracna deca Klausa Kinskog:):), da zna da nacrta lice bio bi odlican ovako zbog te njegove mane ukupan utisak o njemu mi je znatno manji nego sto bi trebao da bude

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/04/2009 : 01:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Hm... mana ili vrlina??? Može se gledati i kao vrlina jer su njegove face uglavnom prilagođene situacijama. Bez manekenki i manekena. Slažem se da nisu "ušminkane", takav je njegov stil. No viruj mi, jedinstven, i nije ga lako "skinuti"... nimalo lako.
Najbliži tome je Francq sa Largo Winchom. Ni on nema "ušminkane likove"... Razlog je baš u stilu. No o tome neka pišu teoretičari. Moje osobno mišljenje je da Comanche spada u 5 western serijala ikad sa par blistavih epizodnih remek-djela.
U ostalom, odluka je samo tvoja.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 16/04/2009 : 11:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Ni ja nisam baš neki ljubitelj Hermanna zbog istog razloga, ali Komanča je stvarno odličan strip, tako da tu progutam i njegove "ljepotane".
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/04/2009 : 13:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Meni su likovi Jeremiaha i Kurdyja fenomenalni, njihova lica ti mnogo više govore nego neki ljepotani... Pogotovo mi je Kurdy odličan lik, žgoljav, ružan, a opet simpatičan... Hermann je maestro...

Da ne budem off-topic, Jonah Hex je dobar western strip, mada ga nisam puno čitao... Možda netko može reći više o njemu...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 16/04/2009 : 13:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
ja sam probao da citam jonah hex ali je previse "bolestan" za moj ukus, ipak sam za neke klasicnije teme

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 16/04/2009 : 14:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by Obelix


Dodao bih jos i porucnika Kirka od Hugo Prata.



Kirk je nazalost ostao samo kod cina Narednika,nije stigao do Porucnika...




Lapsus Poneo me porucnik Bluberi, pa sam i Kirka unapredio

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/04/2009 : 00:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by mladjo

Nisam u toku, pa da li netko zna: Bookglobe je objavio dosta Blueberryevih albuma (koji su btw odlični), ali kakav je plan za dalje? Vidim da nisu u planu za ovu godinu.I misli li se i prvih, koliko, 14, 15 isto (re)izdavati?Hvala



Pogresno si informisan...Blueberry jeste u planu Bookglobea za ovu godinu...i to dva albuma redovne serije,dva mladosti i dva Marsala...



Izvrsno!Hvala puno!
Imam, mislim, sve od Blueberryja, ali na sto strana( Stripoteka, Comic i Biser strip...) i sada sam počeo skupljati ove Bookglobeove albume. Stvarno su do jaja.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 17/04/2009 : 10:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
ja sam nedavno nabavio sve ove albume i zadnjih dana bas uzivam u njima :-)
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 17/04/2009 : 10:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tiberije

ja sam probao da citam jonah hex ali je previse "bolestan" za moj ukus



slazem se u potpunosti
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/04/2009 : 12:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Bluberry epizode XI-XVII su mi vrhunske i tu se nemre naci zamenskoga stripa. Steta sto kasnije nije odzao taj kvalitet
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10060 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/04/2009 : 14:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky


Moje osobno mišljenje je da Comanche spada u 5 western serijala ikad sa par blistavih epizodnih remek-djela.




Podržavam tvoje mišljenje.

Uz Blueberry-a, Springa, Indijance (Kresse), a mogao bi se dodati i Buddy Longway (i drugi Deribovi stripovi o Indijancima) ...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/04/2009 : 14:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Od svega, žalim jedino što Kresse nije bija više zastupljen u starim exYu izdanjima. No i onih par epizoda je za prste lizat iako to nije klasični western.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10060 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/04/2009 : 15:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Od svega, žalim jedino što Kresse nije bija više zastupljen u starim exYu izdanjima. No i onih par epizoda je za prste lizat iako to nije klasični western.



Koliko ja znam objavljeno je 5 od devet albuma.

Zanimljivo da su svi objavljivani u boji (što je apsolutno potrebno).

http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12914
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/04/2009 : 15:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Da... gledajući ovaj stari topic iz linka vidin da san i onda ima izrazito pozitivno mišljenje o ovom serijalu.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/04/2009 : 16:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Sad baš pročitah ponovo Slomljeni nos/Dugi marš/Fantomsko pleme/Posljednja karta.
Ovo je stvarno izvrstan strip.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 17/04/2009 : 23:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Bluberi, Ken Parker i Budy longway prava lektira western strip a uz to sva tri stripa su poprilicno razlicita

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/04/2009 : 15:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam danas "Mister Blueberry-a". Mislim da ću sat vremena samo naslovnicu gledati

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/04/2009 : 20:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zorglub

Gde je sve izlazio McCoy u nas?



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=11286
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/04/2009 : 20:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Nitko se nije sjetio spomenuti Jima Cutlassa.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/04/2009 : 20:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Nitko se nije sjetio spomenuti Jima Cutlassa.


Možda zato što je samo jedna epizoda Giraudova. Ujedino i jedina objavljena pa fali informacija o tom serijalu. Doduše nešto što je nastavljeno nakon više od deset godina nakon prve epizode pa onda i još k tome i drugi autor... hm

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/04/2009 : 20:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zna li netko za ove albume Reborn Comics-a, jesu li u boji ili c/b?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/04/2009 : 22:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Pirati?

Malo crnog i puno... ničega. Sranje!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/04/2009 : 00:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Znači pizdarija...tak sam i mislil
Inače, ne znam kako drugima, ali meni je Blueberry u boji i crno bijeli nebo i zemlja. Znam da sa tom izjavom šokiram mnoge c/b obožavatelje, a i lako je moguće da pravu crno/bijelu verziju nisam ni vidio, s obzirom da govorim o Stripoteci, ali meni je kolor jednostavno nenadjebiv. Po svakom albumu ima nekoliko slika koje se glat mogu na zid staviti.

P.S. Ja sam se malo raspisao van teme topica, ali ak se slažete, možemo ovdje i općenito o Blueberry-u.
Baš me okupirao ovih dana. Sav sam u westernu. Baš sam jučer pogledao i sedmoricu veličanstvenih.
Kakv film.
Kakvi glumci.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/04/2009 : 00:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Da, mišljenja su podijeljena. Po mom sudu prvih 12 epizoda je vrhunski primjer c/b stripa. Kasnije boja preuzima sve veću ulogu. Pogotovo novi ciklus. A opet kad vidim ove nove albume u boji, istina djeluju ka slikovnica, ali su mi super. Stvar je ukusa.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 21/04/2009 : 01:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
ja sam za boju takodje, a opet ne bih mogao da zamislim boju kod Ken Parkera da me ubijes

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000